Pokaż wyniki od 1 do 34 z 34

Wątek: Kto się boi Wybrzeża?

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kto się boi Wybrzeża?

    Gazeta.pl > Wyborcza > Sport
    Kto się boi Wybrzeża?

    Jakub Michalak (08-04-02 19:57)

    Kilku polskich prezesów z niepokojem oczekuje na konfrontację z Wybrzeżem Gdańsk. Choć to słaby zespół, jest się czego bać

    Przed sezonem przypuszczano, że ekstraliga żużlowa podzieli się na drużyny walczące o pierwszą czwórkę (do tej grupy zaliczono Atlas, obie Polonie, Apator, Unię i Włókniarza) oraz na te, które będą tylko dostarczycielami punktów, czyli Stal i Wybrzeże. Po dwóch rozegranych kolejkach te przypuszczenia potwierdzają się. Nikt nie spodziewał się jednak, że podział będzie tak wyraźny. Kluby z Gdańska i Gorzowa na razie doznają pogromów. Wybrzeże przechodzi też do historii. W niedzielę przegrało w Lesznie aż 17:73! W ostatnim pięcioleciu nie notowano takiego rezultatu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po raz ostatni podobny wynik padł 28 sierpnia 1995 roku, gdy Włókniarz pokonał Motor Lublin 72:18.

    Kibice mogą dokonać wyboru: czy wydać pieniądze i oglądać w akcji juniorów Wybrzeża, czy lepiej zostać w domu? Jednak prezesi klubów w innych miastach mają większy problem. Muszą "odjechać" mecze z Wybrzeżem. I mogą spodziewać się, że na trybunach przypuszczalnie nie zasiądzie komplet publiczności, a podpisane kontrakty zobligują ich do wystawienia obcokrajowców czy płacenia za zdobyte punkty plus bonusy.

    Unia musi wypłacić swoim zawodnikom za 73 punkty plus 13 bonusów, a także premię za zwycięstwo. Nieoficjalnie wiadomo, że jest to kwota przekraczająca 70 tys. zł. - Na szczęście te koszty zbilansowali nasi kibice, którzy w sile ok. 10 tys. przybyli na mecz - analizuje prezes Unii Rufin Sokołowski. - Choć wcześniej liczyliśmy, że dochód z biletów wystarczy nam na wypłacenie punktówki jeszcze za jeden mecz wyjazdowy. Ale dobre i to. Nawet cieszyłem się, że z Gdańskiem zmierzymy się w drugiej kolejce, bo liczyłem, że kibice spragnieni żużla przyjdą na ten mecz ze względu na Unię, a nie na rywala. Najważniejsze jednak, że to spotkanie mam już za sobą.

    Teraz martwią się inni. Włókniarz, Apator, Atlas i obie Polonie. Wszystkie te kluby czekają jeszcze mecze z Wybrzeżem. W bardzo niekorzystnej sytuacji jest zwłaszcza Atlas, który 19 maja podejmować będzie Wybrzeże, a już 30 maja, w kolejnym meczu przed wrocławską publicznością zmierzy się ze Stalą. - Od jesieni ubiegłego roku wszyscy wiedzieli, w jakiej sytuacji jest choćby Wybrzeże, ale nikt nic w tej sprawie nie zrobił - mówi Sokołowski. - Teraz wszyscy za to zapłacą - kończy.



    Liczba kolejki

    6

    Tyle lat temu, po raz ostatni w ekstralidze (dawnej I lidze), jeden z zespołów rozgromił swojego rywala różnicą aż 56 punktów. Wówczas tej sztuki dokonał Włókniarz, pokonując Motor 72:18.



    Dla Gazety

    Marian Maślanka

    prezes Włókniarza Częstochowa

    Obawiam się meczów z Wybrzeżem. Nawet bardzo. Po pierwsze, kto przyjdzie na takie spotkanie, mając w pamięci wynik z Leszna. Po drugie, z czegoś będziemy musieli wypłacić wysoką punktówkę.

    Wydaje mi się, że idea wyrównanej ekstraligi, która miała sens przez dwa ostatnie lata, teraz legła w gruzach. Nie mogę przecież powiedzieć obcokrajowcowi: sorry, ale Wybrzeże jest tak słabe, że nie potrzebujemy twojej pomocy. Przecież oni też mają swój kalendarz startów i przyjeżdżając do Częstochowy, wcześniej świadomie rezygnują z innych imprez. Myślę, że u nas powinno być tak jak w Anglii, gdzie BSPA kwalifikuje kluby do ligi na podstawie budżetów.

    Mirosław Batorski

    wiceprezes Apatora Toruń

    Mamy już doświadczenie w takich sytuacjach. Z reguły jest tak, że gdy odnosimy wysokie zwycięstwo, w klubie panuje radość, ale potem są duże płatności. Na mecz z Wybrzeżem wystawimy taki skład, by po prostu wygrać. Ale na pewno nie będzie on optymalny.

    Nie przewidujemy żadnych mniejszych premii tylko dlatego, że rywal jest słaby. Za wynik trzeba płacić tak samo.





  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    341
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 41 w 19 postach
    Mirosław Batorski - wiceprezes Apatora Toruń: Mamy już doświadczenie w takich sytuacjach. Z reguły jest tak, że gdy odnosimy wysokie zwycięstwo, w klubie panuje radość, ale potem są duże płatności. Na mecz z Wybrzeżem wystawimy taki skład, by po prostu wygrać.

    Rozumiem ze pan wiceprezes ma na mysli jazde bez Rickardssona. Ale co to zmieni? Poziom tego meczu i tak bedzie nie-ekstraligowy. A czy o to chodzi w ekstralidze?

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    19-01-2002
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem jak to sie stalo..., ale Wybrzeze mialoby takze problemy w 1 lidze.

    Pozdrawiam
    /jAZDA99
    Nie ma lepszego od TOMKA GOLLOBA naszego!!!

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Bójcie sie bójcie... :) ale powaga po meczu z Piłą juz nie macie sie czego obawiac bo z Piłą pojedziemy w normlanym składzie i w takim juz bedziemy dalej jezdzic. + Cielak (mam nadzieje ) i Piszcz , ktorzy z Piłąnie pojada.. czyli w sumie nasz stały sklad bedzie mniej wiecej wygladal tak...
    1Andersson, 2Pecyna(Piszcz), 3Fajfer, 4Korolew, 5Jensen(Cielak) 6M.Cieslewicz(Kierzkowski)7. Giżycki ... Nie jest wiec źle w porownaniu ze skladem z Leszna (Giżycki,Fedeczko,Fajfer,Korolew,M.Cieslewicz,Dus zyński,Wielemborek) .... :) jeszcze GKS pokaże sie z lepszej strony.. POZDRAWIAM..
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I bardzo dobrze.

    I bardzo dobrze niech zespoły przyjeżdzają w takich składach aby wygrac minimum.
    Bo wtedy możemy sprawić niespodzianke!!!

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    17-03-2002
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wybrzeże jest niezbyt dobre i po tym sezonie spadnie spowrotem do 1 ligi a wejdzie albo Rybnik albo ZKŻ ,może też jak dobrze pujdzie to Gniezno.!
    Pozdrawiam!!!

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    tez mam nadzieje ze wybrzeze cos pokaze
    gogogoogo GKS

    PS ja chce ogladac ciekawy mecz 21.IV w czestochowie :P:P:P
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    2,102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Optymalny skład wybrzeża nie prezentuje sie najgorzej
    1-Jensen
    2-Piszcz
    3-Korolew
    4-Fajfer
    5-Andersson
    6-Kierzkowski
    7-M.Cieślewicz
    I powiedzcie ze to słaby skład................
    GO GKS GO!!!!

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,726
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    Colombo błąd! W roku 1998 ZKŻ przegrał w Rzeszowie 73:17 !!! Choć to nie powod do dumy, to musialem Cie poprawic :)

  10. Powrót do góry    #10
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ja sie boje wybrzeża. Można jeszcze do morza wpaść i sie utopić....
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    24-03-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co za gość!

    Niech ten prezes Włókniarza nie będzie taki do przodu. Ma chyba bardzo kródką pamięc i nie pamięta ile jego dróżynka przegrała na inauguracię. Zdobyli ogrom 24 pkt. to żeczywiście dużo więcej niż 17. Jeśli w Częstochowie nie będzie kibiców to dlatego że Włókniarz będzie słaby a nie jego przeciwnik. Prezes już tłumaczy ewentualną przegraną z Wybrzeżem bo chyba tego bardziej się boi niż punktówki.

    PS: Do wszystkich pewniaków! Wasza pewność was zgubi a my będziemy śmiali się ostatni. GKS GKS GKS

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TO JEST IDEALNY TEMAT DLA REWOLUCJONISTÓW , KTÓRZY CHCĄ POWIĘKSZYĆ E-LIGĘ.PREZES UNI LESZNO ZGINIE OD WŁASNEJ BRONI,PRZECIEŻ TO TYLKO ON GŁOSIŁ W ZESZŁYCH LATACH,ŻE NA MECZE WYJAZDOWE BĘDZIE WYSYŁAŁ DRUGI SKŁAD JUNIORÓW.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety teraz Wybrzeza nie boi sie nikt!!!

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bo jak mozna bac sie klubu , w ktorym jezdza zawodnicy z Gniezna, ktorzy nie radzili sobie w zeszlym sezonie w 1 lidze!!! HEJ KOLEJORZ...w sobote awans!!!

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2002
    Postów
    167
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    JA

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    496
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co z tym Jensenem?

    No nie chciałbym być złym prorokiem, ale z dość wiarygodnego źródła słyszałem o prawdopodobnym kontrakcie Jespera z Pergo...? :(

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kto by sie tam bal wybrzeza. para obcokrajowców andersson-laukannen nie zrobi raze nawet 10 punktów. a o krajowych nawet nie wspomne moze za wyjattkiem fajfera i korolewa oni jeszcze jakos jadą. niektore druzyny maja nawet juniorow lepiej punktujacych od ich obcokrajowcow.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Jezelì jakis klub przyjedzie do gdanska z obcokrajowcem,to znaczy ze obawia sie o wynik(wyjatek Gorzow).
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    100
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak wydaje się mi że Wybrzeze stało się języczkiem u wagi!!!!

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na początku sezonu połowa klubów ligi bała sie GKS bo mysleli ze będa musieli duze punktówki płacić.A teraz sie boja żeby nie przegrac :P :P :P JAk ta druzyna sie zmienia !!!

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ty Draz szukasz kazdego watku zeby sobie nabic posta :D

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    100
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wysłane: 13-04-2002 23:52

    --------------------------------------------------------------------------------
    kto by sie tam bal wybrzeza. para obcokrajowców andersson-laukannen nie zrobi raze nawet 10 punktów. a o krajowych nawet nie wspomne moze za wyjattkiem fajfera i korolewa oni jeszcze jakos jadą. niektore druzyny maja nawet juniorow lepiej punktujacych od ich obcokrajowcow.
    --------------------------------------------------------

    cos sie mi wydaje ze Anderson sam zrobił w czwartek 9 pkt, a bac to sie musi Rybnik jezeli wogóle wejdzie do barazy


  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    W ostatnim numerze Tygodnika przeczytałem wypowiedź trenera który powiedział że GKS stać na kontraktowanie obcokrajowców tylko na mecze w Gdańsku bo pieniadze wypłacane im są z dochodów uzyskanych na biletach. Ciekawy więc jestem czy na mecz do Gorzowa uda się klubowi znaleźdź środki na Stefana i Henrika ?

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I kto to mówi

    -------------------------------------------------------
    A ty Draz szukasz kazdego watku zeby sobie nabic posta
    -------------------------------------------------------
    I kto to mówi !?!?!??!
    A po co teraz dałeś ten post :) :) :) :)

    POZDROWIENIA DLA SIERGIEJA !!!!!!!!!!!!!

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ----------------------------------------------------------
    Ciekawy więc jestem czy na mecz do Gorzowa uda się klubowi znaleźdź środki na Stefana i Henrika ?
    -----------------------------------------------------------
    Na mecze u nas i ... w Gorzowie !!!!!!!!!!!!!
    Jak podał Rombi a on jest blisko klubu do Gorzowa jedziemy z Henką i Stefanem !!!!!

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak napisaem zeby ci to wytknac , a sam se posta nabilem :D Dzieki za Pozdrowienia!

    Gorzow wy sie nie bojcie na zakontraktowanie obcokrajowcow do Was jeszcze starczy tyle kasy ;)

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Grożny GKS

    W tej chwili to Wybrzeża na torze w Gdansku powinna sie bac kazda druzyna.Mialy szczescie Bydgoszcz,Pila i Gorzow ze GKS byl w tedy w takim dołku.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    W pelni popieram Bobyego. Dodam, ze chodzi o dolek kadrowo- sprzetowy bo kasy ciagle jeszcze brak!!!
    Stewal
    Skazany na dozywocie z Wybrzezem.

  29. Powrót do góry    #29
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Czytałem że pare lat temu Polonia Bydgoszcz też wygrała z kimś 73:17.
    Wybrzeża wszyscy się powinni bać. W końcu poległ tam amator i wts
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    486
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto się boi Wybrzeża?Włókniarz,Unia i drużyny które będą jeszcze w play - ofach jeździć na torze Wybrzeża.A reszta ma ich głęboko zakopanych podziemiach.
    APATOR K APATOR S APATOR MISTRZEM POLSKI JEST!!!

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2002
    Postów
    85
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    WALKA

    WYBRZEZE CHOC MA KLOPOTY FINANSOWE SPOWODOWANE BRAKIEM SPONSORA BEDZIE WALCZYLO DO OSTATNIEJ KOLEJKI O UTRZYMANIE SIE W EXTRALIDZE BARDZO GROZNE NA SWOIM TORZE BEDZIE SIE STARALO ODBIERAC PUNKTY PRZYPUSZCZALNYM FAWORYTOM WIEC UWAZAJCIE........!

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Kazdy "Normalny" trener musi bac sie Wybrzeza w Gdansku!
    Tylko nienormalni kibice widza to inaczej, ale to ich problem!Niektorzy musieli juz sobie pluc w gebe!
    Pozdr.- Stewal
    Skazany na dozywocie z Wybrzezem.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wybrzeza Gadansk polecam bac sie wszystkim kluba
    bo wybrzeze jest nie obliczalne tak ja w tamtym
    sezonie Zielona Gora ktora wygrala u siebie z
    wszystkimi co byli na podium jam mysle ze tym tropem
    pojdzie Gadansk i sie utrzyma w E-lidze !!!

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2002
    Postów
    85
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    UTRZYMA SIE NA 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •