Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: I runda Ekstraligi: Start Gniezno - Sparta Wrocław 18 kwietnia 2013 godz. 18:30

  1. Powrót do góry    #1
    Moderator Grand Prix Awatar maciek33
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    816
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 25 postach

    I runda Ekstraligi: Start Gniezno - Sparta Wrocław 18 kwietnia 2013 godz. 18:30

    W innym wątku zacząłem o tym meczu pisać, ale może ktoś się znajdzie kto będzie chciał się swoimi opiniami podzielić w osobnym wątku. Jest to dopiero druga kolejka i jeszcze może za wcześnie ferować wyroki, ale druga porażka na własnym torze i to z zespołem, który z pewnością będzie walczył również o utrzymanie jest pierwszym gwoździem do trumny z napisem "1 liga".
    Uważam że mecz trzeba wygrać, ale podstawowe pytanie brzmi jak to zrobić i kim przede wszystkim?
    Na papierze wyglądamy dość podobnie, pobawię się w takie moje osobiste porównanie na podstawie awizowanych składów
    Lindback < Tajski
    Swiderski < Ljung
    Ułamek = Jędrzejak
    Zagar > Suchecki
    B.Pedersen = Batchelor
    Oskar Fajfer (Lisiecki) > Malitowski (Bojarski)

    Kluczowa będzie postawa Ułamka i B.Pedersena, bez dobrej i skutecznej jazdy tej dwójki nie ma co marzyć o wygranej, ważny będzie również udział młodzieży i pojedyncze ich punkty. Mam spore obawy do całej grupy, którą wymieniłem i jakoś trudno mi uwierzyć w ich skuteczną jazdę.
    Podejrzewam również że takiej frekwencji jaka mieliśmy w niedzielę nie będzie, ale w okolicach 7-8 tysięcy powinno się zakręcić. Jeżeli nie wygramy to takie liczby napewno nie padną już na żadnym ze spotkań.

    Start Gniezno Fan
    Supporters de L'OM

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    widze ze z napinki przedsezonowej niewiele zostalo i nagle Lindback jest slabszy od Tajskiego itd

    same wygrane u siebie bez zdobywania bonusow to i tak nie da utrzymania, a zeby zdobyc bonusa to musielbyscie jechac na wyjazdach tak jak Polonia zrobial to w Czestochowie a potem i tak bedzie trzeba spinac posladki zeby taki wynik obronic na swoim torze, daleka droga przed Wami
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Po pierwszej kolejce SE i GP wygląda na to, że Anton jest pod formą, a Tai wręcz przeciwnie - jeździ bardzo dobrze.
    Z niecierpliwością czekam na ten mecz, który w jakiejś części odpowie na pytanie czy Toruń wszedł w sezon z mizerną formą, czy Sparta jednak nie taka słaba.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Osobiście uważam, że prędzej Swiderski zrobi dychę, niż Bjarne 7. Ciężko mi znaleźć słabszego obco w ekstralipie na dzień dzisiejszy.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Ciężko mi znaleźć słabszego obco w ekstralipie na dzień dzisiejszy.
    W niedzielę już na próbie toru było widać, że Bjärne jest wolniejszy od Ułamka. Gdyby nie to, że jechał z juniorem, to nawet nie miałby okazji pokonania PePe w XI wyścigu, bo pewnie byłby zastąpiony przez Antonio

  6. Powrót do góry    #6
    Moderator Grand Prix Awatar maciek33
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    816
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 25 postach
    widze ze z napinki przedsezonowej niewiele zostalo i nagle Lindback jest slabszy od Tajskiego itd
    Nie bardzo wiem do kogo koleś pijesz, ale jakoś na tym forum nie widziałem nikogo z Gniezna kto by pomyślał o tym że będziemy MP. Trzeba mierzyć zamiar podług sił, a nie odwrotnie i to chyba jasne że Gniezno ma jeden ze słabszych składów w E-lidze.
    Trudno więc o jakąś napinkę, napinać to się mogą koledzy z ZG, a i tak nie mają pewności czy zdobędą MP.
    Ale wracając do moich porównań - są one tylko moje i można się z nimi nie zgadzać, dla mnie Tajski robi od dłuższego czasu dobre wrażenie w przeciwieństwie do Antona, który jest bardzo, bardzo nierówny.
    Start Gniezno Fan
    Supporters de L'OM

  7. Powrót do góry    #7
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez maciek33 Zobacz posta
    Na papierze wyglądamy dość podobnie, pobawię się w takie moje osobiste porównanie na podstawie awizowanych składów
    Lindback < Tajski
    Swiderski < Ljung
    Ułamek = Jędrzejak
    Zagar > Suchecki
    B.Pedersen = Batchelor
    Oskar Fajfer (Lisiecki) > Malitowski (Bojarski)
    Zestawienie według KSM zawodników (od najlepszych do najsłabszych) wyglądałoby tak:

    Zagar < Jędrzejak
    Ułamek < Woffinden
    Lindbaeck > Ljung
    Pedersen < Batchelor
    Swiderski < Suchecki
    Fajfer < Bojarski
    Lisiecki < Malitowski

    Problem w tym, że ani Start, ani Sparta nie mają w składzie żadnego "pewniaka", zawodnika ze światowego topu. Ba, w obu ekipach brakuje nawet klasowych młodzieżowców. Czyli, krótko mówiąc, cholera wie jak kto z wyżej wymienionych żużlowców będzie sobie radził w dopiero co rozpoczętym sezonie. Zeszłoroczne wyniki mogą okazać się całkowicie niemiarodajne. Nie zapominajmy także, że przelicznik KSM dla zawodników przechodzących z I ligi do najwyższej klasy to bardziej science fiction niż rzeczywiste odzwierciedlenie możliwości.

    Podsumowując: wszystko może się zdarzyć i tak naprawdę chyba żaden wynik w tym meczu nie będzie sensacją, a co najwyżej niespodzianką. Z racji domowego toru faworytem pozostaje Start.
    Ostatnio edytowane przez Franz ; 18-04-2013 o 03:11
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,118
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Czytając relację mam wrażenie, że nasi stoją, a Gniezno jedzie. Do 10 biegu:

    Dolny na wyjściu z drugiego łuku wyprzedził Lisieckiego, ale gnieźnianin szybko odbił drugą pozycję
    Na pierwszym łuku drugiego okrążenia Fajfer po wewnętrznej zdołał wyprzedzić Batchelora.
    Pedersen na trasie zdołał wyprzedzić Jędrzejaka
    Adamczak wyprzedził Batchelora na samej mecie.
    Lindbaeck wspaniałym atakiem po zewnętrznej objechał obu rywali. Fajfer na drugim okrążeniu wyprzedził Sucheckiego.
    Zagar uporał się z Woffindenem na drugim okrążeniu.

    Dorzucić do tego defekty na punktowanych pozycjach Woffiego i Ljunga i mamy 8/10 biegów w których straciliśmy punkty...

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Hmm, w Toruniu SParta przegrywa 50-40, w Gnieźnie Sparta przegrywa 49-41. Wynik podobny ale jakże inni przeciwnicy. Z jednej strony pretendent do DMP (Toruń) z drugiej strony Start Gniezno, drużyna przez wielu typowana do spadku.

    I jak tu ocenić formę jednych i drugich ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, w Toruniu SParta przegrywa 50-40, w Gnieźnie Sparta przegrywa 49-41. Wynik podobny ale jakże inni przeciwnicy. Z jednej strony pretendent do DMP (Toruń) z drugiej strony Start Gniezno, drużyna przez wielu typowana do spadku.

    I jak tu ocenić formę jednych i drugich ?
    Patrząc na te wyniki jasne jest tylko jedno: w Toruniu Falubaz wygra 59:31 - inaczej nie wychodzi...

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    w Toruniu Falubaz wygra 59:31 - inaczej nie wychodzi...
    Czysto matematycznie, tak by trzeba rzecz ująć
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Czysto matematycznie, tak by trzeba rzecz ująć
    Oj tam oj tam, potem znowu będzie że Falubazy wszystkie rozumy pozjadały, że napinacze itp itd.
    Nie będzie 59-31 tylko ... 55-35

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Cytat Zamieszczone przez MoherPower Zobacz posta
    Patrząc na te wyniki jasne jest tylko jedno: w Toruniu Falubaz wygra 59:31 - inaczej nie wychodzi...
    Jeżeli w pierwszym meczu Sparta zdobyła 40 pkt, w drugim 41, to zapewne w siódmym meczu wyjazdowym (7 lipca) zdobędzie 46 pkt.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Jeżeli w pierwszym meczu Sparta zdobyła 40 pkt, w drugim 41, to zapewne w siódmym meczu wyjazdowym (7 lipca) zdobędzie 46 pkt.
    musieliby zmienić zasady punktowania z 3,2,1 na 6,4,2 - a na to w środku sezonu się nie zapowiada

  15. Powrót do góry    #15
    Moderator Grand Prix Awatar maciek33
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    816
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 25 postach
    No to sobie obejrzałem wczoraj całkiem dobry mecz, właściwie zaskakująco dobry jak na nasz tor, gdzie z reguły mijanek za wiele nie ma. Szczególne brawa za walkę, emocje i nieodpuszczanie dla praktycznie wszystkich naszych zawodników, nawet Lisiecki pojechał walecznie i odważnie. Adamczak też niby 1 punkt, ale za to jak wywalczony, poza tym defekt w biegu gdzie naprawdę dobrze jechał i taśma - ale na plus w porównaniu ze Świdrem.
    Tak jak pisałem kluczowa była postawa Ułamka i B.Pedersena, to jeszcze może nie to czego od nich oczekuję, ale zdecydowany postęp w stosunku do jazdy z Falubazem, a że Ułamek długo się rozkręca i późno wchodzi w sezon to mam nadzieję że ucieszymy się ze zwycięstw jeszcze przynajmniej kilka razy w tym sezonie.
    Start Gniezno Fan
    Supporters de L'OM

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez maciek33 Zobacz posta
    to jeszcze może nie to czego od nich oczekuję, ale zdecydowany postęp w stosunku do jazdy z Falubazem,
    Ciekawi mnie, czy to postęp, czy mniej wymagający rywal? Bez napinki oczywiscie. Po kolejnych 2-3 kolejkach na swoim torze bedzie mozna stwierdzic wiecej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •