Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 196

Wątek: GP Challenge - Gorican - 29/09/2012

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach

    GP Challenge - Gorican - 29/09/2012

    Lista startowa :
    1. Leon Madsen (Dania)
    2. Krzysztof Kasprzak (Polska)
    3. Krzysztof Buczkowski (Polska)
    4. Martin Vaculik (Słowacja)
    5. Martin Smolinski (Niemcy)
    6. Peter Kildemand (Dania)
    7. Troy Batchelor (Australia)
    8. Michael Jepsen Jensen (Dania)
    9. Peter Ljung (Szwecja)
    10. Matej Zagar (Słowenia)
    11. Niels Kristian Iversen (Dania)
    12. Hans Andersen (Dania)
    13. Ales Dryml (Czechy)
    14. Grzegorz Walasek (Polska)
    15. Jurica Pavlic (Chorwacja)
    16. Adrian Miedziński (Polska)

    17. Mikkel B. Jensen (Dania)
    18. Ben Barker (Wielka Brytania)

    Już za dwa dni poznamy trójkę zawodników, którzy zapewnią sobie udział w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Do faworytów sobotniego Challengu należą m.in. znajdujący się w świetnej formie Iversen, Jepsen Jensen, a także Zagar. Sporo namieszać mogą Miedziński, Kasprzak i jadący na swoim torze Pavlic.Zagadką jest postawa powracającego po tajemniczej niedyspozycji Vaculika.

    Mój typ na awans podałem już w wątku na temat GP w Vojens. Uważam, że najlepiej dla cyklu byłoby aby awansowali po prostu najlepsi w tym sezonie, czyli Iversen, Jepsen Jensen i Vaculik (ewentualnie Zagar). Wtedy stałe dzikie karty dla Hampela, Warda, G.Laguty, kogoś czwartego kto by nie odstawał i mielibyśmy GP w naprawdę silnej obsadzie.

    PS : Jeśli komuś udałoby się złapać namiary na przekaz telewizyjny którejś z zagranicznych stacji to byłbym wdzięczny.

    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 27-09-2012 o 12:24

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec Awatar Volter
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle ze bedzie niespodzianka.
    Pewniakiem wydaje sie byc Jepsen.
    Ale w takim turnieju wygrać moze kazdy
    Jensen po ostatnim GP wie to najlepiej.

    Polska moze miec jednego wiecej za rok w GP.
    Tylko czy Walasek to jest ten który by tam pasował ?
    Wolałbym nowego Buczek lub Miedziak.
    I za tą dwójkę bede trzymał kciuki.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Moim zdaniem awansują faworyci, z czwórki : Jensen, Vaculik, Iversen, Madsen, reszta wydaje się w kontekście wyników w tym sezonie, słabsza od wymienionych, niemniej tego typu turnieje zaskakują praktycznie co roku


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Vaculik był (jest?) bardzo chory także nie postawiłbym na niego złamanego grosza.
    Iversen
    Jepsen
    Kasprzak

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    GP Challenge to zawsze jest loteria. Słabszy dzień, jakiś defekt czy wykluczenie i pewniak do awansu może skończyć z niczym. IMO już dawno powinni zmienić formułę tych zawodów i rozgrywać je w cyklu kilku turniejów tak jak IMŚJ, bo potem mamy awans do Elity np. Bjarne Pedersena.

    Patrząc na tegoroczną stawkę to jest ona niezwykle wyrównana i chyba tylko Smolinski jest bez szans na awans. Cała reszta to uznane marki.
    Osobiście widzę w najlepszej trójce Pavlica, Iversena i MJJ. Mocny może być też Vaculik, ale tutaj wszystko zależy od tego jak ta choroba wpłyneła na jego zdrowie i formę. Polacy mogą powalczyć i jak któryś z nich awansuje do GP to nie powinno być to zaskoczenie, ale obawiam się, że tym razem żaden z naszych reprezentantów nie znajdzie się w stawce GP 2013. Zresztą takiego Walaska czy Kasprzaka to ja nie bardzo widzę w elicie.

    Czy jakaś TV będzie transmitować te zawody ? Wiem, że kiedyś C+ przeprowadzało relację z GP Challenge, ale nie wiem czy teraz też to planują.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Vaculik był (jest?) bardzo chory także nie postawiłbym na niego złamanego grosza.
    No i co niby sugerujesz?! Pewnie zaprzeczysz, ale nie da się nie zauważyć uszczypliwości - mam nadzieję, że rozwijać jej nie będziesz, bo jest w 100% bezpodstawna.

    Forma Vaculika to zagadka, bo faktycznie miał parotygodniowy rozbrat z żużle, który spędził w szpitalu przechodząc szereg badań. Jak się okazało, podejrzenia o poważnej wadzie serca zostały niepotwierdzone, okazało się, że powodem dolegliwości jest choroba nerek (z resztą Watt ma podobne problemy). Napisałem, że w kontekście całego sezonu stawiam Martina jako faworyta, nie wraca po złamaniu, nie ma problemów z kordynacją, nie przechodził rehabilitacji, nie ma oporów psychicznych, a jechać potrafi.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    No i co niby sugerujesz?! Pewnie zaprzeczysz, ale nie da się nie zauważyć uszczypliwości - mam nadzieję, że rozwijać jej nie będziesz, bo jest w 100% bezpodstawna.

    Forma Vaculika to zagadka, bo faktycznie miał parotygodniowy rozbrat z żużle, który spędził w szpitalu przechodząc szereg badań. Jak się okazało, podejrzenia o poważnej wadzie serca zostały niepotwierdzone, okazało się, że powodem dolegliwości jest choroba nerek (z resztą Watt ma podobne problemy). Napisałem, że w kontekście całego sezonu stawiam Martina jako faworyta, nie wraca po złamaniu, nie ma problemów z kordynacją, nie przechodził rehabilitacji, nie ma oporów psychicznych, a jechać potrafi.

    Pozdrawiam
    Pytanie czy Vacul nie odczuwa jakiegos braku jazdy. Z drugiej strony nie byla to dluga przerwa - wiec moze sie okazac ze odczuwa przeciwnie - glod jazdy.
    Pavlic w Gp to byloby nieporozumienie podobnie jak Walasek czy Kasprzak.
    Fajny bylby awans Buczka lub chociaz Miedzina.

    faworyci to Dunczycy.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Każdy ze startujących polaków byłby w GP nieporozumieniem i zawodnikiem "zapchajdziurą".

    1. Brak zaplecza (Buczkowski)
    2. Brak ambicji (Walasek)
    3. Brak tego "błysku w oku" (Kasprzak, Miedziński)

    Niestety obecnie mamy dwóch zawodników, którzy są w stanie godnie reprezentować nas w GP (Hampel, Tomek), jednego, który moim zdaniem byłby w stanie, ale (i tego ale zidentyfikować w stanie nie jestem) i jest to Janusz + paru przyszłych kandydatów: Janowski, Dudek, Zmarzlik, Pawlicki, ale dla nich jest jeszcze za wcześnie moim zdaniem.

    Jest grupa solidnych zawodników krajowych, którzy do GP kompletnie się nie nadają i w tej grupie jest Ułamek, Protasiewicz, Walasek czy właśnie Kasper.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Pavlic w Gp to byloby nieporozumienie podobnie jak Walasek czy Kasprzak.
    To czy to byłoby nieporozumienie to ciężko stwierdzić. W sumie też bym wolał kogoś innego, ale Jura jedzie u siebie i gdzie jak nie w Gorican ma wywalczyć awans do GP ?

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Każdy ze startujących polaków byłby w GP nieporozumieniem i zawodnikiem "zapchajdziurą".

    1. Brak zaplecza (Buczkowski)
    2. Brak ambicji (Walasek)
    3. Brak tego "błysku w oku" (Kasprzak, Miedziński)

    Niestety obecnie mamy dwóch zawodników, którzy są w stanie godnie reprezentować nas w GP (Hampel, Tomek), jednego, który moim zdaniem byłby w stanie, ale (i tego ale zidentyfikować w stanie nie jestem) i jest to Janusz + paru przyszłych kandydatów: Janowski, Dudek, Zmarzlik, Pawlicki, ale dla nich jest jeszcze za wcześnie moim zdaniem.

    Jest grupa solidnych zawodników krajowych, którzy do GP kompletnie się nie nadają i w tej grupie jest Ułamek, Protasiewicz, Walasek czy właśnie Kasper.

    Pozdrawiam
    Troche przesadzasz.Miedzin potrafi pojechac z "blyskiem".Chocby ostatni mecz na MA pokazal,ze Adrian jak ma cos konkretnego pod tylkiem potrafi z tego zobic pozytek i to w dosc widowiskowym stylu.Walka na lokcie ,w kontakcie a rowniez jazdy tej z rodzaju ostrej sie nie boi.Tylko czy podolalaby glowa?
    Buczek wiadomo,gryzie tor i potrafi pojechac widowiskowo,Kasper jest raczej startowcem ale i na trasie cos tam czasem pokaze,niemniej z tej trojki bylby chyba "najnudniejszy".
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-09-2012 o 18:05
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Znaczy, jak już znajdzie dobry motór spośród 50-ciu dostępnych?

    Ja tam z zasady ucieszę się, gdy któryś z naszych podoła wyzwaniu, aczkolwiek na cuda w postaci rozwalenia Dunów niespecjalnie liczę.

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Czy jakaś TV będzie transmitować te zawody ? Wiem, że kiedyś C+ przeprowadzało relację z GP Challenge, ale nie wiem czy teraz też to planują.
    Oby ktoś pokazał.

    Będzie "śmiesznie" jak awans uzyska Ljung, Hansio Lansio i Łolosek

    Gdyby decydować miała forma z całego roku to MJJ, NKI i Vacul byliby pewniakami, a tak pewnie jakieś niespodzianki będą.

    Liczę na Kasprzaka, Buczka czy Miedziaka. Niech ktoś z nich takową sprawi.

    Pavlić ma życiową szanse na awans do GP.

    Do tego Zagar i Madsen z "jedynką".

    No trochę faworytów jest.

    I poza Smołą, to każdy ma jakieś szanse.

    Będzie ciekawie.

    Moje typy: Zagar, NKI, Kasprzak. 4ty MJJ. Regulamin się nie zmienia i może jeździć 1 z GP. Stal Gorzów się cieszy
    Ostatnio edytowane przez zeta ; 27-09-2012 o 19:18

  13. Powrót do góry    #13
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Trzymam kciuki za Leona i coś czuje, że mu się uda. Ktoś porównywał MJJ do młodego Hansa Andersena. MJJ to inna skala talentu. Ale właśnie Leon moim zdaniem się tu kwalifikuje. Stopniowe postępy, ale też mega ambicja, wysokie cele i "trudny" charakter. On się nie sprzeda jak PePe czy Łaguta, żeby zamiast w GP dostać więcej bengi w Polsce.

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,789
    Kliknij i podziękuj
    575
    Podziękowania: 929 w 563 postach
    Typuje ze w 3 beda:MJJ,PUK, i Pavlic.Do tego moze wskoczyc za Jurice Vaculik.Co do Polakow.Za duzych szans niestety nie daje.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Buszmen, pomijając sympatie i antypatie to widziałbyś Madsena w GP jako stałego uczestnika ? Bo ja nie za bardzo.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Buszmen, pomijając sympatie i antypatie to widziałbyś Madsena w GP jako stałego uczestnika ? Bo ja nie za bardzo.
    Przykro mi to mówić, ale obiektywnie rzecz biorąc byłby ciekawszym zawodnikiem niż Walasek, Buczkowski czy Miedziak. Nie mówiąc już o takim sucharze jak Bjarne

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Madsen ciekawszym zawodnikiem niż Buczkowski, to dobre. Na podstawie czego tak twierdzisz? Dlatego, że Madsen to duńczyk a Buczek to Polak? Bo ja nie widze, żadnego argumentu na korzyść Madsena

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Przykro mi to mówić, ale obiektywnie rzecz biorąc byłby ciekawszym zawodnikiem niż Walasek, Buczkowski czy Miedziak. Nie mówiąc już o takim sucharze jak Bjarne

    Pozdrawiam
    Akurat Buczkowski robi z roku na rok coraz wieksze postepy i to ambitny chlopak.Pokazal to w tym roku w SWC.A wracajac do "czelendzu" to czuje w kościach jakąs niespodzianke

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Chyba zawsze są jakieś niespodzianki, vide Artiom Łaguta 2010...
    Ucieszę się bardzo, gdy do trójki załapie się któryś z naszych orłów, nawet Miedziński i jego 50 rumaków.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,515
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    On się nie sprzeda jak PePe (...), żeby zamiast w GP dostać więcej bengi w Polsce.
    No co ty, przecież tu nie chodziło o kasę a o ambicję i jazdę w dobrym klubie.....podobno.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,189
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    oby awansowali rzeczywiscie najlepsi, a nie jakieś Drymle, Walaski czy inne Ljungi, którzy akurat będą mieć jedyny w sezonie dzień konia..

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Ja też widziałbym Madsena w GP, choć wydaje się, że nie ma wystarczającego zaplecza aby skutecznie rywalizować w elicie.

    Dla cyklu najlepiej aby awansowali najlepsi spośród tej stawki, czyli Iversen, Vaculik i Jensen /ew. Zagar.

    Ale mam jakieś takie dziwne przeczucie, że Ales Dryml pogoni całe to towarzystwo.

  23. Powrót do góry    #23
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Zabovsky: mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie widzę raczej Madsena jako znaczącą postać w cyklu GP i z punktu widzenia atrakcyjności cyklu: lepiej gdyby awansowali inni, np. Iversen. Z drugiej: życzę mu po prostu sukcesu, jakim byłby taki awans (sam w sobie). Poza tym do tej pory ma carte blanche.

    Ale turniej zapowiada się na niezwykle ciekawy z prostego powodu: praktycznie wszyscy mają szanse, a są tylko 3 miejsca i po 5 biegów. Chyba faktycznie szkoda, że nie ma mini GP o awans do GP Nie mówię o rozbudowanych rozgrywkach. Ale te 3 turnieje, albo chociaż dwudniowe zawody...

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Poza tym do tej pory ma carte blanche.
    W GP tak (dzikiej karty z Kopenhagi 2010 nie ma co liczyć). Natomiast w SWC nie olśnił. Dwa dobre biegi na dziesięć to chyba trochę za mało jak na zawodnika mierzącego w Grand Prix. To już taki MBJ wypadł na jego tle znacznie lepiej.

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    U Pavlicow jak zwykle bedzie betonik wiec Madsen ma duze szanse awansowac bo to dobry startowiec.Zagar zna ten tor na pamiec,Jura oczywiscie zawali poczatek turnieju a Iversen moze byc ta niespodzianka w negatywnym znaczeniu i nie awansuje.Ostatnio nie jest taki bezbledny jak kilka tygodni temu,choc po policzku od wlasnej federacji pewnie bedzie bardzo zmotywowany.MJJ nie wiem czy cos ugra,to chyba nie bedzie jego dzien.
    Zagar,Madsen, Vaculik,Miedzin,Iversen.Posrod tej piatki rozegra sie walka o awans.Miedzin wiecej sercem niz rozumiem ale co mi tam.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,315
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    Możecie się śmiać lub nie, ale według mnie w gronie faworytów znajduje się również Ales Dryml. W tym sezonie turnieje indywidualne wychodzą mu znakomicie, jak wiadomo co roku są niespodzianki. Oczywiście nic on do GP nie wniesie, ale patrząc na aktualną formę uważam że ma większe szanse na awans niż któryś z polaków.

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Madsen ciekawszym zawodnikiem niż Buczkowski, to dobre. Na podstawie czego tak twierdzisz? Dlatego, że Madsen to duńczyk a Buczek to Polak? Bo ja nie widze, żadnego argumentu na korzyść Madsena
    Moim zdaniem jest ciekawszym zawodnikiem, ma świetny sezon (Buczek też), walczy o najwyższe cele zarówno w Polsce jak i w Szwecji, jest piekielnie (zaraźliwie wręcz) ambitny, ma świetny sprzęt (jak praktycznie każdy Dun w tym momencie). Moim zdaniem jest obecnie zawodnikiem minimalnie lepszym i wniósłby do cyklu więcej niż Krzysiek.

    Dla mnie w tym momencie tylko Kołodziej (poza Gollobem i Jarkiem) jest zawodnikiem, który ma papiery na powalczenie w GP, za rok - dwa do tego grona dołączą (albo go zmienią) Pawlicki, Janowski, czy Duzers (oby!).


    Pozdrawiam


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  28. Powrót do góry    #28
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    W GP tak (dzikiej karty z Kopenhagi 2010 nie ma co liczyć). Natomiast w SWC nie olśnił. Dwa dobre biegi na dziesięć to chyba trochę za mało jak na zawodnika mierzącego w Grand Prix. To już taki MBJ wypadł na jego tle znacznie lepiej.
    Racja. Ale wtedy jechał nie będąc w 100% zdrowy + miał pewien dołek formy. Grisza też położył SWC

  29. Powrót do góry    #29
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    No zawody zapowiadają się wspaniałe, myślę że może być ciekawiej niż na nie jednych zawodach z cyklu Grand Prix. Sensacją byłby jedynie awans Smolińskiego a w pozostałych przypadkach jeśli wejdzie na przykład Buczkowski albo Miedziński będzie można mówić już tylko o niespodziance.

    Wiadomo patrząc na przebieg sezonu to można jako faworyta wskazać na przykład Iverssena, czy patrząc na występy w Grand Prix Vacullika, ale jak pokazało nie raz życie, w przypadku zawodów jednodniowych zawsze się zdarzy przynajmniej jedna niespodzianka. W czołówce powinni być na pewno trzej Duńczycy, a mianowicie Iverssen, MJJ oraz Madssen. Miesiąc temu wskazałbym na Vacullika ale teraz pewną niewiadomą pozostaje Jego forma po ostatnich problemach.Mocny powinien być jeżdżący praktycznie u siebie Pavlic, takiej szansy na GP może długo nie mieć. Jest też zapominany nie co Zagar. No ale jak pisałem reszta też pewnie zamiesza,może Dryml, w każdym bądź razie po za Smolińskim i może Kindelmandem nikt w pierwszej trójce Mnie nie zdziwi.

    Co do Polaków to najbardziej bym chciał z czystej sympatii żeby awansował Buczkowski, ewentualnie Miedziński ale jeślibym miał obstawiać to największe szanse dałbym Kasprzakowi. Znając Jego to może być poza 10 ale jak będzie miał dzień to może nawet wygrać. Walasek jakoś Mnie nie przekonuje, no ale zobaczymy, chciałbym żeby któryś z Polaków awansował.

    Na koniec małe typowanie:1.Zagar, 2.MJJ, 3.Kasprzak a wtedy panowie od regulaminu ekstraligii załatwią Gorzów i wprowadzą przepis o 1 zawodniku z GP.Oczywiście żartuje i mam nadzieję że tego durnego przepisu za rok nie będzie.

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2011
    Postów
    436
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 82 w 49 postach
    Patrząc na stawkę, rzeczywiście możemy być świadkami świetnych zawodów. Szkoda, że żadna telewizja chyba tego nie pokaże. Chciałbym, żeby do GP weszli ludzie, którzy jeszcze w nim na stałe nie jeździli, dzięki czemu cykl się trochę odświeży. Mimo że zawsze kibicuję naszym, to nie widzę wśród nich jeźdźców, którzy dodaliby kolorytu zawodom GP. Chyba musimy poczekać parę lat (oby jak najmniej), aż rozwiną się i okrzepną nasi juniorzy - myślę, że największe szanse na zrobienie kariery międzynarodowej mają Przemek Pawlicki, Zmarzlik i Dudek.
    W Gorican w pierwszej trójce widzę Zagara, Vaculika (pod warunkiem, że doszedł do siebie) i któregoś z Duńczyków. Fakt, że PUK już tak nie zamiata jak na początku sezonu, ale mimo to daję mu największe szanse. Jeśli naprawdę mocno zależy mu na startach w GP, to ta motywacja doda mu skrzydeł. MJJ jest mimo wszystko nierówny, zdarzają mu się słabe występy, choć również stawiam go w gronie faworytów i życzę mu jak najlepiej. Pomimo świetnego sezonu Madsen wydaje mi się trochę bezbarwny, nie mogę sobie przypomnieć widowiskowych akcji tego zawodnika. Doceniam jednak jego tegoroczne wyniki i lubię za podejście do sportu. Oby do trójki nie wszedł jakiś "wynalazek", który będzie miał dzień konia, a w GP2013 będzie grał rolę plastronu.
    Ostatnio edytowane przez seabiscuit ; 28-09-2012 o 13:26

  31. Powrót do góry    #31
    Początkujący
    Dołączył
    22-06-2009
    Postów
    48
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Kasprzak
    2. MJJ
    3. Zagar
    4. Vaculik
    5. Pavlic
    6. Iversen

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Możecie się śmiać lub nie, ale według mnie w gronie faworytów znajduje się również Ales Dryml.
    Tutaj nie ma się z czego śmiać. Każdy kto wnikliwie obserwuje Speedway wie, że Ales ma naprawdę bardzo dobry sezon. Biorąc pod uwagę, że są to jednodniowe zawody i może wystąpić czynnik pewnej przypadkowości to awans Czecha nie jest taki niemożliwy. Aczkolwiek raczej niewiele by wniósł do przyszłorocznego cyklu.

    W kwestii Madsena jestem na nie. Mnie wciąż ten zawodnik nie przekonuje. Ok, ma znakomity sezon i jest bardzo skuteczny. Ciężko mu to odbierać. Nie mogę się jednak pozbyć wrażenia, że to tylko jednosezonowy wyskok, a za rok Madsen powróci do swojej przeciętności. Jeśli utrzyma swoją skuteczność na porównywalnym poziomie w 2013 to wszystko odszczekam. Na dzień dzisiejszy dla mnie to sezon konia i trafienie w sprzęt. Ponadto Madsen to jednak głównie startowiec więc nie jestem przekonany czy wniósł by wiele do przyszłorocznego cyklu. Bardziej obawiałbym się Bjarne Pedersena del II.

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Racja. Ale wtedy jechał nie będąc w 100% zdrowy + miał pewien dołek formy. Grisza też położył SWC
    I właśnie dlatego obawiam się, że jego szanse na dzikusa są niezbyt duże, chociaż może się mylę.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    a patrzac w tabele biegowa mozna zauwazyc, ze koncowka bedzie (a przynajmniej wyglada, ze bedzie) miala ogromne znaczenie, bo np w biegu 14 jedzie Kasprzak, Jensen, Iversen a w 17 Madsen, Jensen, Zagar, Pavlic. Fajnie jakby gdzies na necie znalazla sie relacja. Co do Madsena to mam nadzieje, ze nie da rady, nie jezdzi zle ale wole Puka/Jensena albo ich obu. A Polacy jak wjada to fajnie, chociaz jezeli bylaby taka obsada jak kazdy chce, to raczej nie mieliby duzych szans nawet na top10.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    o transmisji telewizyjnej nie ma co marzyc. Ale moze jakies radio?

    MIedziński, Buczkowski w stawce......a zatem Radio PIK ?? Prosze o info zorientowanych

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    05-03-2004
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    330
    Podziękowania: 85 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez Agent_Cooper Zobacz posta
    o transmisji telewizyjnej nie ma co marzyc. Ale moze jakies radio?

    MIedziński, Buczkowski w stawce......a zatem Radio PIK ?? Prosze o info zorientowanych

    Transmisja będzie w radiu elka. http://elka.pl/

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,189
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    I właśnie dlatego obawiam się, że jego szanse na dzikusa są niezbyt duże, chociaż może się mylę.
    nie bardzo tez widze, dlaczego dzika kartę miałby dostac zawodnik, który nie startował w eliminacjach, a do tego w zawodach międzynarodowych nigdy się nie przemęczał, przeważnie startując na rezerwowym sprzęcie.

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Bo jest jednym z piętnastu najlepszych żużlowców na świecie. Natomiast co do tezy o rezerwowym sprzęcie to nie wiem skąd to info.

  39. Powrót do góry    #39
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Czy Dryml ma taki dobry sezon? Niby coś jedzie w tych IME, ładnie pojechał w SWC (ale dodajmy, że na przychylnym mu torze). Ale w Anglii jedzie słabo, w innych ligach nie startuje. Ciężko ocenić. Dla mnie bardziej "wymierny" byłby awans np. Kildemanda niż Pepika. Zresztą Człowiek Pająk to kolejny komu kibicuje w pierwszej kolejności

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar Volter
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aby było mniej przypadkowych awansów powinien to być turniej 2-dniowy.
    Tak jak nasze turnieje kadry juniorów.

    Z drugiej strony dwóch z Polski na podium w Gorican...

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    I właśnie dlatego obawiam się, że jego szanse na dzikusa są niezbyt duże, chociaż może się mylę.
    a Grisza w ogóle chciałby jechać w GP?

    bo chyba od tego trzeba zacząć.

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Czy Dryml ma taki dobry sezon? Niby coś jedzie w tych IME, ładnie pojechał w SWC (ale dodajmy, że na przychylnym mu torze). Ale w Anglii jedzie słabo, w innych ligach nie startuje. Ciężko ocenić. Dla mnie bardziej "wymierny" byłby awans np. Kildemanda niż Pepika. Zresztą Człowiek Pająk to kolejny komu kibicuje w pierwszej kolejności
    Kildemand jest niezwykle widowiskowy i zaliczam go do grona moich ulubionych żużlowców duńskich, ale na GP jeszcze dla niego za wcześnie. Może za 2-3 lata jak będzie notował stały progres to kto wie. Jeśli jednak już ma być jakaś niespodzianka to nie obraziłbym się gdyby właśnie Peter ją sprawił
    Alesowi życzę natomiast jak najlepiej bo mam do niego wielki szacunek za sezon 2006.

    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    a Grisza w ogóle chciałby jechać w GP?
    Dopóki nie powie stanowczo i otwarcie, że starty w Grand Prix go nie interesują, dopóty będę miał nadzieję, że chce tam jeździć.
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 29-09-2012 o 12:51

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    579
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 41 w 21 postach
    Ja w tych zawodach liczę na reprezentantów krajów, których próżno było szukać ostatnimi czasy w GP. Zagar, Vacuilk, Pavlic i Dryml to żużlowcy którym będę dziś kibicował. Pozdrawiam

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Aby było mniej przypadkowych awansów powinien to być turniej 2-dniowy.
    Tak jak nasze turnieje kadry juniorów.


    Zgadzam sie z tobą w 100%. Koniecznie trzeba zminimalizować przypadkowość. GP to zbyt poważna impreza by trafiały tam takie wynalazki lak A.Łaguta, Zetterstroem czy Protasiewicz. Dzień konia to za mało by walczyć o tytuł IMŚ.
    Poza tym trzeba zmniejszyć liczbę zawodników walczących w eliminacjach przenosząc je jednocześnie na początek sezonu. Pod koniec kwietnia 3 tur. kwalifikacyjne (awans po 5 zaw.) a w połowie maja finał eliminacji do GP w piątek i niedzielę na dwóch różnych torach np.Krsko+ Gorican, Pardubice+Częstochowa, Vojens+ tor w Szwecji albo Niemcy + Austria. Do finału GP powinno awansować 6 zawodników a BSI zostać z jednym dzikusem. Od czerwca do pażdziernika można swobodnie rozegrać 9-10 turniejów tylko po co aż tyle).

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    61
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    no to niezle jaja...
    Vaculik i MJJ zaczeli od 0
    Faworyci nie uzyskaja awansu z GPCh, pewnie sypnie niespodziewajkami i kandydatow na 4 dzikusy bedzie z 7 ....

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •