Pokaż wyniki od 1 do 21 z 21

Wątek: Uwagi na temat regulaminu w sezonie 2007

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Uwagi na temat regulaminu w sezonie 2007

    Pozwolę sobie założyć nowy temat. I to tutaj, w dziale PSŻtu. Je¶li ¼le robię to prosze scalić z jakim¶ innym tematem.

    Otóż wczoraj (i nie tylko) słyszałem mnóstwo oburzonych głosów, że jak to może być, że drużyna, która zajęła 5 miejsce musi walczyć o ligę z ostatnim zespołem I ligi.

    I nasunęły mi się takie uwagi:

    Po pierwsze - dzięki temu regulaminowi kibice PSŻtu obejrzeli najbardziej emocjonuj±ce dwa spotkania w historii drużyny.

    Po drugie - do końca PSŻ o co¶ jechał. Najpierw o pierwsz± czwórkę. Pó¼niej (czyli teraz) o utrzymanie. Nie było nieważnych meczów. Ja bardzo dobrze pamiętam, jak kilka sezonów temu Start jechał w drugiej czwórce I ligi (mecze każdy z każdym). Do utrzymania potrzebna była jaka¶ ¶mieszna ilo¶ć punktów. i została ona zdobyta. A pozostałe mecze niestety zostały odjechane juniorami. Zero emocji. No i porażki.
    A tak, gdyby nie było rundy finałowej od pewnego momentu jechaliby¶cie o nic. Bo awans nie grozi, spadek też nie. Nuda. Zero emocji :-)

    Po trzecie - kto bronił PSŻtowi odpuszczać mecze i oszczędzać kasę jak (rzekomo, co jest bzdur±) robił to Start?

    Po czwarte - dzięki tym naszym meczom zrozumiałem (uwaga, będzie z innej beczki) przewagę finałów jednodniowych IM¦ nad cyklem Grand Prix. Jeden dzień, jedziemy o wszystko, emocje maksymalne, wszyscy daja z siebie wszystko - zawodnicy, kibice ...

    No i po piate (choc nie najwazniejsze): druzyna, ktora wybrala zlego trenera, byla w dolku, o malo co obronila lige :-)

    Regulaminy polkich lig żużlowych nie s± idealne. S± wręcz do bani - bo co roku inne. Ale każdy z tych regulaminow ma jaki¶ plus :-)

    Co Wy o tym s±dzicie z punktu widzenia tych, którzy maj± już spokój?



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wg mnie regulamin jest bardzo sprawiedliwy a zarazem dba zeby sezon do konca byl ciekawy. Bardzo dobrze, ze druzyna z wyszego miejsca ma dodatkowy 3 mecz u siebie, bo gdyby kwestia spadku miala sie rozwinac w dwumeczu, to nie byloby wiekszego sensu jezdzic rzetelnie caly sezon. Sezon trwa od wiosny do jesieni, a nie 2 tygodnie.

    Co bym zmienil:
    - chcialbym zebysmy teraz my z GTZem walczyli o 5 miejsce. Chociazby w dwumeczu. Tak zeby sezon trwal troche dluzej.
    - mysle ze podobnie chcieliby kibice RKMu i Gdanska.

    I jeszcze jedno:
    - mysle ze lepiej by bylo, gdyby pierwszy mecz z trojmeczu rozgrywany byl u druzyny z wyzszej pozycji tabeli, drugi u tej z nizszej i ostatni znow u tej z wyzszej pozycji. Bo z tego co mi mowiono tu na forum, to w play-offach nie ma 3 pkt za zwyciestwo na wyjezdzie.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Powiem poraz kolejny: regulamin jest do bani i bzdurny na maxa!!! O utrzymanie trzeba walczyc caly sezon a nie liczyc na dwa dodatkowe mecze. To moze w przyszlym sezonie odpuscimy sobie wszystkie mecze a naostatnie dwa wystawimy super sklad i sie utrzymamy. Jaka oszczednosc!!! Abstrakcja i bzdura!!!
    A co by bylo gdyby np. wczorajszy mecz PSZ przegral bo wciz by mial same defekty. Przegralby wtedy ze sprzetem a nie z rywal;em na torze. I to jest sport? Nie to jest dawanie szansy na utrzymanie sie tym najslabszym! Po 14 kolejkach jestes najslabszy masz ostatnie miejsce w tabeli do widzenia nizsza liga czeka. Tak powinno byc bo to jest sprawiedliwe. A nie jakies wymysly jak w tym sezonie. Chore!!!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a wedlug mnie powinno byc tak ze kazda druzyna z kazda jedzie 4 razy. 2 razy u siebie i 2 na wyjezdzie przez caly sezon. jak beda w tabeli tak beda i trudno zadnych PO. ktos mi zaraz powie ze po polowie sezonu bylo by wiadomo kto co i jak. ale niestety nie da sie wszystkiego pogodzic zeby bylo i sprawiedliwie i ciekawie. bo jaka tu sprawiedliwosc jakby nas gniezno do 2 ligi wyslalo?

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    bo jaka tu sprawiedliwosc jakby nas gniezno do 2 ligi wyslalo?
    Cały czas "gdybiecie". A prosze - cała I liga bez niespodzianek. Pólfinały rozstrzygniete według zajmowanych miejsc. Nikt nikogo nie wyeliminował i niespodzianie nie awansował wyżej (ale tylko Start tak bardzo "podskoczył" dużo wyżej notowanemu rywalowi).

    Byli¶cie lepsi po rundzie zasadniczej? Udowodnili¶cie.

    A dużo ludzi zakłada, że Start (albo inne drużyny) sobie odpuszczaj±. I przegrywaj± mecze, by na koniec odpalić największe działa. Zapominacie, że oprócz działaczy sa jeszcze zawodnicy (a oni żyj± ze zdobywanych punktów i chyba musieliby dostawać pieni±dze za niezdobywane punkty by i¶ć na takie układy) oraz KIBICE - którzy nie s± debilami i przestaliby przychodzić na odpuszczaj±c± wszystko drużynę.
    A tak-dzieki temu regulaminowi w Gnieznie nadal wierzymy w swoja druzyne. I chodzimy na mecze. A ile kasy dalismy PSZtowi zarobic na tych dwoch meczach?

    I nie piszcie mi, ze pasuje mi ten regulamin, bo dawal nam szanse. Nie. Ja juz "przezylem" rozne regulaminy. Zaden nie byl idealny. Byly sprawiedliwe ale generujace nudę no i takie jak teraz ... że duzo zalezalo od jednego meczu.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gniezno nie wyslaloby nas do II ligi, bo zawsze bylyby mecze z Lublinem i to 2 na naszym torze, a naprawde watpie zebysmy je przegrali. Walka przez caly sezon "tylko" o 2 mecze u siebie w PO jest bardzo sprawiedliwa. Patrzcie na gorna czworke, czy cos sie zmienilo/zmieni po PO? Nic, a ile emocji :)

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    samo gniezno nie, ale widzielismy jak lublin u nas jezdzil, nie bylo by latwo i bysmy przegrali. puscily by nas z torbami druzyny z 7 i 8 miejsca.
    niby sie nic nie zmienilo ale o to chodzi ze przypadki sie zdarzaja. wezmy np sytuacje taka. chyba wszyscy uwazaja ze bezposreni awans nalezy sie gorzowkowi. tymczasem row u siebie ich pojechal, drugi mecz w gorzowie, ktos zachorowal czy cos i gospodarze przegrywaja. i druzyna ktora walczyla z nami o 4 miejsce jedzie juz w barazach o eliga albo bezposrednio do niej awansuje. sprawiedliwosc bylaby wtedy gdyby druzyne rozliczano z calego sezonu. tak jak Norbi powiedzial na sf: "My przez cały sezon ciężko pracowaliśmy na nasze 15 punktów, to nie wzięło się z nikąd. Dlatego powinniśmy mieć pewne utrzymanie, tymczasem o tym decydował jeden bieg, w którym mogło zdarzyć się wszystko. Gdyby Adam miał defekt? Mielibyśmy przekreśloną całą naszą pracę, w którą każdy z nas włożył całe serce." stalo sie jak sie stalo ze we wszystkich meczach przegrywaly druzyny z nizszych miejsc ale moglo byc inaczej.
    uwazam ze PO ktore sa w elidze sa bardziej sprawiedliwe niz te u nas.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2005
    Postów
    217
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cały czas "gdybiecie". A prosze - cała I liga bez niespodzianek. Pólfinały rozstrzygniete według zajmowanych miejsc. Nikt nikogo nie wyeliminował i niespodzianie nie awansował wyżej (ale tylko Start tak bardzo "podskoczył" dużo wyżej notowanemu rywalowi).
    Gdybamy, bo finał taki jest, jaki jest, ale sam gdybasz, jeżeli chodzi o przebieg meczu bezpośredniego – Gdyby Cieślewicz... Polewaczka... itp. sam słusznie piszesz, że spotkanie było wyrównane i Start nie był gorszy, więc blisko było a nasi kibice to potwierdzają, bo w odróżnieniu od niektórych Waszych są bardziej obiektywni (przynajmniej, co do końcowej oceny). Cały sezon pracy i wysiłku organizacyjnego połączonego z kłopotami finansowymi - a pieniądze nasz klub jest winny za punkty i wynikającego z tego miejsce w tabeli - mógł pójść się rąbać. Zawodnicy jeździli dla pieniędzy, ale potem jak kasa się skończyła robili to min. dla nas kibiców, bo za długi nic się nie kupi i zasługują na naszą jeszcze większą wdzięczność w takiej sytuacji. Cały sezon pracy, wysiłku, kosztów sprzętowych, straconych silników kontuzji u niektórych i na koniec można to wszystko o kant rozbić, bo zmęczenie po intensywnym sezonie, bo motory wyeksploatowane a nie ma, za co ich naprawić i wtedy wchodzi zespół, który ani się nie przemęczał oni nie wyeksploatował (bo rękawów sobie nie powyrywali) i odjeżdża ostatnią rundę jakby im rodziny porwali i zagrozili, że wypuszczą tylko po wygranej. Blisko było... Niesprawiedliwości, jaką generuje ten regulamin.
    Na podstawie moich słów nie zaczynajcie dyskusji o ostatnim naszym spotkaniu, bo posłużyło mi tylko, jako przykład, ponieważ innych nie ma w naszej krótkiej historii a coś mi się wydaje, że w ciasnych horyzontach myślowych niektórych Waszych kibiców nie mieści się, że Start w Poznaniu ma wielu sympatyków i nie zależy nam na Waszej przegranej (oprócz walki ze Skorpionami) ani nie cieszymy się, gdy klub z Gniezna ma kłopoty w przeciwieństwie do części Waszych kibiców piszących o nas. Rozumiem, że „dzieci neostrady” są wszędzie, ale denerwują swoimi klapkami na oczach bez względu na to czy się o tym wie czy nie.
    Regulamin jest do bani. Może sprawiedliwiej by było gdyby pozostawić zasady, jakie dzisiaj obowiązują z zachowaniem punktacji z rundy zasadniczej to zespoły miały by ostatnią szansę na wywalczenie punktów, ale dawałoby to coś przy małej między nimi różnicy (podobne zaangażowanie w całym sezonie) i można by sobie udowadniać, kto jest „ostatecznie” ;) lepszy nie tracąc całego dorobku sezonu, bo to coś nie tak, że „jednodniowy” finał ma decydować o tym, kto wygra po przejechaniu 14 meczy o nic + 2 do 3 rundy finałowej.
    Regulamin obecny to jeden bubel, ale słychać głosy o zmianach i dopiero strach będzie!
    Może zafundują nam jedyne w swoim rodzaju równanie w dół i preferowanie zawodników słabych, czyli KSM (jedyny taki przypadek wśród wszystkich dyscyplin sportowych) lub połączenie lig, co na zawsze odbierze szansę takim ośrodkom jak Kraków, Piła, Warszaw czy Świętochłowice a reszta poza dwoma trzema zespołami będzie walczyć o nic, ale za to w 1 lidze :D i nie pozwoli rozgrywać nawet tak niesprawiedliwych rund finałowych jak ta, co teraz była (wtedy jeszcze zatęsknimy za tą niesprawiedliwością). Sport żużlowy moim zdaniem głownie z powodu przepisów jest zaściankowy i nie może stać się taką popularną dyscypliną, na jaką zasługuje. Dodatkowo przy okazji regulaminu zwracam uwagę na jeszcze jedną rzecz, która naszą dyscyplinę sportu odróżnia - moim zdaniem negatywnie - od innych to to, że zawodnicy jeżdżą w kilku klubach na raz i za cholerę nie da się w ten sposób przeprowadzić rozgrywek klubowych europejski czy światowych. Przez to ileś tam emocjonujących zawodów i propagandy naszego sportu mamy w plecy.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Regulamin obecny to jeden bubel, ale słychać głosy o zmianach i dopiero strach będzie!
    Jedna uwaga - ja już sie przyzwyczaiłem, że co sezon obowiązują inne reguły. Zarowno organizacja ligi jak i sposob przeprowadzania spotkan podlega bezustannym korektom. To jest NAJWIEKSZA slaboscia zuzla. Niektorzy juz sie gubia w tym wszystkim. A mi co sezon jest glupio gdy musze znajomym, mniej interesujacymi sie zuzlem tlumaczyc "nowe" zasady rozgrywania meczow. Do tego jeszcze brak jednoznacznych przepisow - wiele jest takich, ktore moga sobie dowolnie interpretowac sedziowie. Szkoda, ze tak jest.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    samo gniezno nie, ale widzielismy jak lublin u nas jezdzil, nie bylo by latwo i bysmy przegrali. puscily by nas z torbami druzyny z 7 i 8 miejsca.
    Skoro takie nastroje panuja wsrod kibicow, to zmieniam zdanie - PO sa cholernie niesprawiedliwe, bo skoro Gniezno o maly wlos z nami wygralo (i gdyby byl dwumecz to bysmy przegrali), a Lublin by nas pokonal, to jak nic nalezy nam sie 8 miejsce i spadek.


  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2006
    Postów
    497
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie ze nastroje ale czysto hipotetycznie pisalem.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    23-04-2007
    Postów
    196
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wedlug dzisiejszych zasad wynika ze runda zasadnicza to nic ponadto jak rzut moneta na ktorej polowie i z kim bedziemy jechac. Wiec zamiast calej rundy zasadniczej nie moze byc wielkiego losowania? (zabawa w stylu bingo) :D bo faktycznie zuzel jest drozszym sportem niz kopana jesli chodzi o sprzet, a w nawet takiej tanszej "kopanej" jest losowanie bo nikomu nie chce sie biegac i wygrywac meczow dla idei wyboru boiska (chodz to tez wazne jest)

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Regulamin jest jaki jest, ważniejsze jest otrzymanie na wiosnę licencji.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2007
    Postów
    357
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie.Po prostu na razie nikt na siłę nie będzie zmieniać regulaminu.Ale wg mnie powinno być tak: dwie pierwsze walczą o wejście do e-ligi,I ligi lub na mistrza Polski,a dwie ostatnie o utrzymanie.A takie drużyny jak my,Lotos,Rybnik i Grudziądz zostawić w świętym spokoju.Sqóra ma rację:jak poważni faceci nie umieją zająć się państwem,to niech żużlem zajmie się ktoś poważny.Bo to dla nas ważne :) :)
    Pozdrawiam:)

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A takie drużyny jak my,Lotos,Rybnik i Grudziądz zostawić w świętym spokoju.
    I koniec żużlowego ścigania w Poznaniu na początku sierpnia. Tego chcecie?

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Regulamin jest jaki jest, ważniejsze jest otrzymanie na wiosnę licencji.
    No ale macie szansę na licencje, w sumie wystarczy zakupić i zamontować dmuchaną bandę z ważnym atetstem, więc piki martw się lepiej na razie o mecze z Lublinem :P

    P.S. O nasz sie nie martw, bo szkoda, żebyś tracił cenną żółć na rzecz takiego klubu jak PSŻ :)

    I koniec żużlowego ścigania w Poznaniu na początku sierpnia. Tego chcecie?
    Abraxas - jak chcesz ułożyć regulamin, żeby wszystkie drużyny do końca sezonu jeździły o "coś"? Wg mnie nie ma takiej opcji...
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Abraxas - jak chcesz ułożyć regulamin, żeby wszystkie drużyny do końca sezonu jeździły o "coś"? Wg mnie nie ma takiej opcji...
    Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. To po pierwsze. Po drugie - nie ja jestem od układania regulaminu rozgrywek. Zadałem pytanie w świetle czyjejś propozycji, by niektóre drużyny po odjechaniu 7 spotkań na własnym stadionie (razem 14) zakończyły sezon.

    W tym sezonie spróbowano zrobić tak, by przynajmniej niektórzy jechali o coś do samego końca. No i w przypadku Lublina i Gniezna to wyszło :-) Ale czy dobrze?

    Można obejrzeć sobie jak funkcjonowały rozgrywki w poprzednich latach. Która z opcji była najlepsza? Trudno wyczuć.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. To po pierwsze.
    Ten tekst jest żywcem wyjęty z moich wspomnień o szkole. Ta uwaga zawsze mnie wkurzała:P
    Nie jestem humanistą i lubie zadawać pytania:D
    Po drugie - nie ja jestem od układania regulaminu rozgrywek. Zadałem pytanie w świetle czyjejś propozycji, by niektóre drużyny po odjechaniu 7 spotkań na własnym stadionie (razem 14) zakończyły sezon.

    W tym sezonie spróbowano zrobić tak, by przynajmniej niektórzy jechali o coś do samego końca. No i w przypadku Lublina i Gniezna to wyszło :-) Ale czy dobrze?

    Można obejrzeć sobie jak funkcjonowały rozgrywki w poprzednich latach. Która z opcji była najlepsza? Trudno wyczuć.
    Problem odbija się o to, że nigdy nie idzie danego regulaminu ocenić, ponieważ co roku jest inny (tak jak inna jest sytuacja kadrowo-klubowa w żużlu), co jest tak chore jak nasza służba zdrowia ;)

    Nie jesteś od układania regulaminu tak jak każdy z nas na tym forum. Onegdaj w rozmowie ze Stanisławem Bazelą zadałem mu kilka pytań dot. regulaminów - jego odpowiedź była następująca: "Jakkolwiek nie ułożymy regulaminu, zawsze ktoś znajduje w nim dziury, zawsze kilka klubów jest niezadowolonych i zawsze po sezonie kibice narzekają. Jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził." I ja sie z tym zgodzić mogę (trudno w sumie się nie zgodzić;)) Jednak nie dam sobie powiedzieć, że należałoby raz usiąść, ustalić regulamin na powiedzmy 5 lat, po tym czasie wyciąganie wniosków z przebytych sezonów będą bardziej adekwatne do sytuacji. No cóż...

    W tym roku okazuje się, że do I ligi bardzo pasowałby regulamin EŻ, czyli 6 drużyn w PO, bo akurat PSŻ i GKM odbiły się od praktycznie otwartych drzwi do rundy finałowej. Tylko kto to mógł przewidzieć wcześniej... Poza tym chore dla mnie jest posiadanie w jednej dyscyplinie sportowej dwóch różnych regulaminów rozgrywek.

    Ech...
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2007
    Postów
    357
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A takie drużyny jak my,Lotos,Rybnik i Grudziądz zostawić w świętym spokoju.
    I koniec żużlowego ścigania w Poznaniu na początku sierpnia. Tego chcecie?
    Pisząc to miałam na myśli coś zupełnie innego.Otóż chodziło mi o to,by każda drużyna jechała po 4 razy z jedną drużyną,czyli 2 u siebie,2 na wyjeździe.A play off zostawić dwóm pierwszym i dwóm ostatnim.I koniec.Kropka.Ale wiadomo że nie każdy chce taki regulamin :)

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko ze wtedy bedzie 28 tygodni ligi (sprobuj to upchnac w kalendarz) a gdyby zrobic tak jak jest teraz + na koniec 2grupy 1-4 i 5-8 i tam kazdy z kazdym daje 20tygodni a walka miedzy druzynami na tym samym poziomie jest do samego konca. Potem oczywiscie baraz itp bez rundy play off. Nie wiem moze kiedys tak bylo bo w zuzlu siedze od niedawna ale podoba mnie sie to i juz czekam na 14.10

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2006
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko ze wtedy bedzie 28 tygodni ligi (sprobuj to upchnac w kalendarz) a gdyby zrobic tak jak jest teraz + na koniec 2grupy 1-4 i 5-8 i tam kazdy z kazdym daje 20tygodni a walka miedzy druzynami na tym samym poziomie jest do samego konca. Potem oczywiscie baraz itp bez rundy play off. Nie wiem moze kiedys tak bylo bo w zuzlu siedze od niedawna ale podoba mnie sie to i juz czekam na 14.10
    Było nie raz. Ostatnio w zeszłym roku ale tylko w I lidze. U nas oczywiście oprócz zmiany regulaminu co rok to jeszcze każda liga "musi" mieć innny system rozgrywek. To jest system, który mnie najbardziej odpowiada. Jest bardziej sprawiedliwy od rozgrywek play-off a jednocześnie sezon nie kończy się po 14 kolejkach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •