Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Hanniemu grozilo odebranie medalu!!!

  1. Powrót do góry    #1
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Hanniemu grozilo odebranie medalu!!!

    Niemiecki skoczek narciarski Sven Hannawald otrzymał w piątek ostrzeżenie od Komisji Marketingowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, dotyczące niedozwolonej emisji reklam z jego udziałem w niemieckiej telewizji.

    Z powodu "groźby dokonania wykroczenia przeciw zapisom Karty Olimpijskiej" - jak napisała agencja DPA - Komisja Marketingowa MKOl wystosowała do Hannawalda ostrzeżenie za pośrednictwem szefa misji olimpijskiej Niemiec Waltera Troegera, zwracające uwagę na niedozwoloną emisję reklam z jego udziałem.

    Komisja MKOl zażądała wycofania reklam, zaznaczając iż dalsza ich emisja oznaczać będzie złamanie przepisów Karty Olimpijskiej i może być podstawą ukarania zawodnika ( poczatkowo rozważano nawet ODEBRANIE HANAWALDOWI SREBRNEGO MEDALU !!!! - przyp. darkness:).

    Każdy sportowiec przed igrzyskami olimpijskimi musi się pisemnie zobowiązać do ścisłego przestrzegania przepisów MKOl dotyczących reklam. Chodzi o zasadę nr 45.3 Karty Olimpijskiej, która zabrania sportowcom wykorzystywania ich osoby, nazwiska, zdjęć lub sportowych osiągnięć w celach reklamowych w czasie trwania igrzysk.

    W przypadku Svena Hannawalda ta reguła została złamana poprzez emisję reklam produktów mlecznych w kilku niemieckich stacjach telewizyjnych. Agencja reklamowa reprezentująca Hannawalda nie uzyskała zgody MKOl na ich pokazywanie. Hannawald szybko zareagował na ostrzeżenie MKOl, nakazując agencji wycofanie reklamy na czas igrzysk.

    "Myślę, że możemy już zapomnieć o tej sprawie. Moja agencja najwyraźniej nie miała pełnych informacji na temat przepisów" - tłumaczył Hannawald.

    "Reklama nie miała żadnego związku z igrzyskami i dlatego nie powinna być wyemitowana w czasie ich trwania" - mówił menedżer Hannawalda Werner Heinz. "Sven nie ponosi tu żadnej winy. Powodem zamieszania była moja niewiedza i byłoby mi bardzo przykro, gdyby został za nią ukarany".

    Jak zapewnił szef niemieckiej misji olimpijskiej Walter Troeger, Hannawald jest jednym z 20 zawodników, których MKOl upomniał w ten sposób. Spośród niemieckich sportowców w tym gronie znaleźli się również komentujący zmagania dla stacji telewizyjnych: panczenistka Gunda Niemann-Stirnemann i biathlonista Mark Kirchner. W ich przypadku chodziło o zbyt duże napisy reklamowe na kurtkach, w których występowali przed kamerami.

    Zanim rozpoczęły się zmagania olimpijskie, ostrzeżenie od MKOl otrzymała niemiecka panczenistka Claudia Pechstein. W jej przypadku władze ruchu olimpijskiego powołały się na zapis artykułu 59.5 Karty Olimpijskiej, zabraniający sportowcom podejmowania działalności dziennikarskiej w czasie igrzysk.

    Według MKOl zakaz ten został złamany przez Pechstein, która przedstawiała swoje wrażenia z miasta igrzysk w pamiętniku publikowanym w gazecie "Welt am Sonntag". Wobec zawodniczki nie wyciągnięto dalszych konsekwencji.
    ( www.skoki.kadra.pl )


    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-08-2001
    Postów
    1,344
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    aaa tam, takie gadanie

    malysz tez byl w reklamie goplany i co?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •