Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Rewolucyjna odnowa stadionu Wisły

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-08-2001
    Postów
    2,766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rewolucyjna odnowa stadionu Wisły

    Podgrzewana murawa wytrzymująca nawet galop koni, komputer sterujący automatyczne zraszanie trawy - to nie wirtulana rzeczywistość gry FIFA 2002. Tak ma wyglądać stadion Wisły już w lipcu.

    Po zakończeniu wiosennej rundy rozgrywek na stadionie przy ul. Reymonta rozpoczną się prace, które potrwają 10 tygodni. W pierwszej kolejności boisko przejdzie drenaż, następnie zostaną założone rury wodnego ogrzewania murawy, na koniec będą zamontowane zraszacze. Na zewnątrz boiska dziesięć, a na środku tylko dwa, i to przykryte okrągłą łatą sztucznej trawy. Taki system zapewni tzw. nawadnianie wynurzające się. Komputer będzie automatycznie uruchamiał strumień wody, jeśli wyczuje, że trawa jest sucha. Niewykluczone, że zraszanie zostanie połączone dodatkowo z nawożeniem trawy.

    Całość inwestycji ma kosztować od dwóch do czterech milionów złotych w zależności od tego, czy zarząd Wisły SSA zdecyduje się na najnowsze rozwiązanie, zapewniające niewyobrażalną dotychczas wytrzymałość naturalnego podłoża. Rozważana jest niemiecka metoda "fibreturf", jaką zastosowano ostatnio na Arena Auf Schalke, gdzie na co dzień występują Polacy Tomasz Wałdoch i Tomasz Hajto.

    Fibreturf to torf zmieszany z włóknem szklanym. Zasiana na takim podłożu trawa zniesie nawet galop koni, więc na pewno nie zostanie uszkodzona przez biegających po niej piłkarzy. Można uszkodzić źdźbło, ale nie da się wyrwać korzeni i całej kępy - tak to działa.

    Jeśli uda się przeprowadzić rewolucyjną jak na polskie warunki modernizację podłoża stadionu, działacze Wisły nie będą musieli wstydzić się swojego obiektu. Tym bardziej że jeszcze wcześniej powinno zadziałać sztuczne oświetlenie. Na Reymonta dotarły już tablice świetlne. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż masztów.

    Natomiast budowa zadaszonych trybun za bramkami zależy od tego, jak szybko zarząd miasta uruchomi zagwarantowaną w budżecie na 2002 r. na ten cel dotację.
    www.gazeta.pl


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    Czyżby w Krakowie powstawał pierwszy w Polsce stadion z prawdziwego zdarzenia?Bardzo się z tego cieszę gdyż troche by było głupio że w Polsce kraju którego reprezentacja gra w Mistrzostwach Świata nie ma prawdziwego , porządnego stadionu. Mam nadzieje ze w ślad za krakowianami pójdą ine kluby i w Polsce skonczy sie problem stadionów i muraw.
    pozdrowienia dla wszystkich fanów Wisły Kraków oraz wszystkich kibiców piłki noznej w Polsce
    Tylko Falubaz!

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    494
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No, no..

    YEAH! FAjnie by było jakby na Wisełce był taki obiekt!

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,093
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    kurde no ...
    ogladam mecze ligi angileskiej a tam
    blocko, blocko i jeszcze raz blockow
    w NEWCASTLE i w MANCHESTERZE
    tam nie ma porzadnej murawy !!!
    a w Polsce na kazdym stadionie jest idealna murawa
    a wiele do zyczenia pozostawia stan trybun ...

    ja bym wolal zainwestowac w trybuny nie w murawe
    ale z polskimi "kibicami" ...
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    AZ, mam propozycję. Stwórzmy nowy dział na sportsboardzie. Mógłby się nazywać "Nowy stadion Wisły. Jaki będzie? kiedy będzie? i czy w ogóle będzie?" :P :P :P

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-08-2001
    Postów
    2,766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wydaję mi się żeby w Polsce na każdym meczu była dobra murawa :) muuu zobacz co było na ostatnim meczu Wisły z KSZO i co będzie na początku rundy wiosennej :( Gepard nie wierzysz w nowy stadion Wisły? Pamiętam że nie wierzyłeś w to że założa oświetlenie :P

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    24-09-2001
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    jest dobrze

    Co tu dużo mówić - najlepsza drużyna to i najlepszy stadion :)

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    494
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    YEAH!

    Całkowicie się z tobą zgadzam! Wisła jest najlepsza i stadion powinien być na skalę europejską!

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    AZ, nie twierdzę, że nie będziecie mieć porządnego stadionu (aż taki zły to nie jestem ;)). Zaproponowałem nawet, żeby stworzyć odzielny dział z tej okazji. Uważam, że jest to w pełni uzasadnione, skoro każdej śrubce przykręconej na Reymonta towarzyszy nowy topik na forum :P

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Wiesz Gepard, w sumie, patrząc ILE się tych nowoczesnych stadionów buduje, to faktycznie remont obiektu Wisły, to można nazwać wydarzeniem w Polsce niespotykanym :):)

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-08-2001
    Postów
    2,766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ludzie patrzcie :)




  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-08-2001
    Postów
    1,031
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hmmmmmmmm niesamowite!!!!!! pierwszy stadion I ligowej druzyny w oswietleniem!!!!!!! jeeeeeeeee!!!!

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Aleś Ty złośliwy, Fester:)

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-10-2001
    Postów
    598
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to po prostu *****iście , mistrzostwo świata

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To jeszcze nie to.

    Oświetlenie jest wporzo, ale teraz trzeba wziąśc sie za resztę.
    Do stadionu Legi jeszcze sporo brakuje.
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ma powstac dobre boisko, zbudowano oswietlenie, ma byc dach, ale stadion architektonicznie prezentuje sie kiepsko i budowa dachu duzo tu nie zmieni. Moim zdaniem ten obiekt jest po prostu brzydki. Pewnie kibice Wisly ciesza sie z tych "usprawnien", ale wyglada to raczej na "latanie dziur".Co z planami budowy nowego stadionu (pamietam ze takowe byly). Nie myslcie ze sie czepiam bo rozbudowa stadionow to bolaczka wielu polskich klubow (takze Legii)
    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •