Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ski Jump Menager. Projekt - prosze o pomysły

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    11-06-2005
    Postów
    325
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ski Jump Menager. Projekt - prosze o pomysły

    Witam, w niedalekiej przyszłości ( mam nadzieje ze do sylwestra ) planuje wydać menadżer skokow narciarskich napisany w C++ Builder 6. Właściwie wiem juz jak bedzie wyglądał silnik gry, tylko teraz mam dla was bardzo ważne zadanie ( właściwie najważniejsze :) ) :
    Musicie mi napisać, czy wolelibyście menadżer jednego skoczka ( tryb kariery ) czy prowadzenie własnej kadry ? Ja osobiście bym nastawiał się na kariere, bedzie po prostu łatwiejsza do wykonania i bedzie miała więcej możliwości.

    Prosze także o wszelkie pomysły dotyczące gry. Moja wizja gry wygląda tak :
    Prowadzisz kariere skoczka od wieku np. 14 lat. Na początku skaczemy w Pucharze kontynentalnym i szkolimy swojego skoczka.

    Oczywiście między turniejami pobieramy nauki od różnego rodzaju trenerów. Wiadomo, im lepszy tym droższy. Po za tym niektorzy dadzą większy wycisk co przełoży się na kondycje skoczka.

    Sponsorzy. Na początku brak, pozniej wraz z postępem zgłoszą się do nas coraz możniejsi mecenasowie.

    Sprzęt. Roznego rodzaju narty i stroje ( w kaski i rekawice nie bede sie bawił, szkoda czasu i kombinacji )

    Planuje zrobić potężną baze danych skoczków ( to mi zajmie najwiecej w robieniu całej gry ). Jak dobrze pojdzie to postaram się dodać zdjecia portetowe skoczków, choć tutaj moze być problem. Baza danych musi byc duża, by mniej wiecej mogło skakać po ok. 75 skoczków w Pucharze kontyn. i tyle samo w Pucharze św.

    Zastanawiam się czy zrobić kalendarz ( coś jak w menadzerze mańskich ) czy po prostu po turnieju dajesz dalej , ewentualne treningi zakupy i nastepny turniej, bez dat. Nie jestem zawodowcem w c++ i to moze byc dla mnie dość poważna bariera.

    Morale zawodnika. Może się zdarzyć przykry wypadek losowy, który obniży nasze morale. To samo gdy zawodnik bedzie notował słabe skoki. Wtedy czeka nas kosztowna wizyta u psychologa. Ten pomysł zaczerpnąłem z gry New Star Soccer i mniej wiecej na tej grze będę się w tym przypadku wzorował ( kontakty z mediami, rodziną, kibicami itp. ).

    Oczywiście gra będzie czystą matematyką, nie bedzie animacji skoków itp., po prostu wykracza to za zakres moich możliwości.

    Grę traktuję poważnie, bo będzie to moja praca o tytuł technika. Nic lepiej nie nauczy programowania jak pisanie własnej gry.

    Prosiłbym o wszelkie opinie, pomysły komentarze.
    Raczej nastawiam się na kariere jednego zawodnika, bedzie ciekawsza i zdecydowanie łatwiejsza dla mnie do zrobienia, ponieważ reszta skoczków nie bedzie musiała być tak rozbudowana, co nie wątpliwie wpłynie na date premiery gry.

    Od razu powiem ze nie jestem expertem w c++ builder, dopiero się przenoszę z pascala ( w tym akurat jestem dość dobry ), ale są to jezyki względnie podobne, wiec szybko mi to idzie. Mile widziana pomoc, tudzież różne rady od bardziej doświadczonych kolegów zajmujących się C++.

    To do dzieła panowie ! Wasza opinia jest teraz dla mnie najważniejsza, bo grę robię przede wszystkim dla graczy a nie dla siebie :)




  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Prowadzisz kariere skoczka od wieku np. 14 lat. Na początku skaczemy w Pucharze kontynentalnym i szkolimy swojego skoczka.
    Na początku skoczek powinien zaczynać w FIS Cup, dopiero potem przenieść się do Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Świata. Zdają sobie sprawę, że wymagałoby to dodatkowego powiększenia bazy danych, ale przy tych słabszych skoczkach możnaby podarowac sobie szczegóły i zdjęcia.

    Zastanawiam się czy zrobić kalendarz ( coś jak w menadzerze mańskich ) czy po prostu po turnieju dajesz dalej , ewentualne treningi zakupy i nastepny turniej, bez dat. Nie jestem zawodowcem w c++ i to moze byc dla mnie dość poważna bariera.
    Najlepszy byłby terminarz losowy, tak, by co sezon niektóre skocznie się zmieniały (idealnie byłoby, gdyby w zawodach słabszej rangi skakano na mniejszych obiektach, tak jak w rzeczywistości)

    Pozostałe pomysły jak najbardziej w porządku, życzę powodzenia. :)

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    1,199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    Patryk, rob tak aby bylo latwiej dla Ciebie hehe :P
    Wydaje mi sie ze najlepszy bedzie ten tryb kariery, po co sobie przyspazac wiecej problemow :P Wydaje mi sie ze znajdzie sie wiecej osob, ktore bedzie poprowadzic wlasnego skoczka niz cala kadre, patrzac np. na gry zuzlowe, a to tez sport :P
    Jesli bedziesz planowal nastepne wersje w nastepnych latach, to pewnie doswiadczenie wieksze nabedziesz, i wiecej bedziesz umial, wtedy powoli bedzie sie te terminarze, opcje wyboru kariery lub kadry, bedziesz wdrazal w zycie :D
    Zycze powodzenia :D

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem zdecydowanie za trybem kariery gdyż gdyż prowadzenie reprezentacji byłoby cieżko zaprogramować trzebabyło by profesionalisty

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poziom trudnosci nie jest niczym jesli chodzi czy 1 skoczek czy 5 :P poprostu jest wiecej pisania i myslenia :)

    Co do kalenadarzu :) wydaje mi sie ze jest latwiej napisac kalendarz :) niz ciagle inne zdarzenie po nacisnieciu przycisku :) Moge dac ci kod w pascalu wykorzystanie Kalendarza jak u braci Manskich :)

    Zycze owocnych prac zglos sie do mnie kiedys :P masz moje gg w temacie mz gra siecowa :D

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    25-08-2006
    Postów
    41
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lepiej daj jednego. Ja se chętnię w grę pogram... Pokażesz nam jakieś shoty? Lepiej terminarz losowy :) Mniej roboty... I żeby nie było tak że zupełne przemieszanie ino kilka nowych, inne zastąpione, ten przemieszany i tyle :)

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    06-11-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dobrze było gdyby można było prowadzić kariera skoczka od wieku 7 lat w FIS Cup i co raz większa ranga zawodów i coś takiego aby skoczek mógł sam zrezygnować z kariery..

    mam jedno pytanko kiedy wyjdzie ta gra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •