Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 184

Wątek: Polska - Serbia, krwawy rewanż

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Polska - Serbia, krwawy rewanż

    Serbowie dostali raz w trabe w Japonii ale grali bez Grbicia i Miljkovicia (na SF jest "Milijkovic", ja tam na nazwiskach sie nie znam wiec co zlego to nie ja) a ponadto wystapily u nich male zgrzyty miedzy zawodnikami doswiadczonymi a zoltodziobami. Miljkovic wraca juz do skladu i bardzo chce nam zrobic krzywde.
    Jedno zwyciestwo bedzie ogromnym sukcesem, dwa to juz fiu fiu..


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    2 beda oznaczac, ze znow nic sie nie zmienilo i stoimy w miejscu + Serbowie zagrali totalna kaszane :)

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    przypominam ,że Ivan dopiero co zmienił stan cywilny...a wiadomo jak takie zawirowanie w życiu może wpłynąc na forme ;) gdyby miał taką jak na finiszu walki o mistrzostwo Italii to bym się zaczęła trochę niepokoic, ale jeden Miljkovic nie wygra z obecną reprezentacją Polski...Serbia jest groźna zawsze i nie można jej lekceważyc, ale po naszej stronie jest więcej atutów :) myślę ,że nie wygranie dwóch spotkań byłoby grzechem :) mierzymy wysoko więc trzeba pokazac Plavim , kto teraz rządzi ... spokojnie , bez euforii stawiam na Polaków - jak zawsze zresztą :) choc oni za wszelka cenę będa chcieli pokazac ,że jeszcze ze sceny nie zeszli...

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2005
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie będę kłamała, że nie obawiam się Serbii i Czarnog. My kibice doskonale znamy tą drużynę jak i nasi siatkarze również ;) I mimo świetnej postawy naszej kadry w ostatnich dwóch meczach z USA, to bardzo się obawiam o ten mecz i postawy naszych chłopaków, a zwłaszcza tego co zostało w ich psychice z roku poprzedniego. Choć czytam tu, że jest z nimi Pani psycholog. Serbia i Cz. zna nas doskonale, a przede wszystkim zna nasze słabości. Mimo tego, mój apetyt strasznie wzrósł po sukcesie z amerykanami i teraz bardzo marzę o kolejnych wygranych i wiem jak się cholernie zawiodę jeśli tego nie uczynią. Za bardzo się chyba nakręciłam, a wszystko przez te media.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tam zupełnie na zimno oczekuję dwóch wygranych meczy :P nie licząc na żadne osłabienia przeciwnika - wręcz przeciwnie - życzę sobie meczu zespołów w dobrej dyspozycji. Wkurza mnie tylko to, że znów dochodzą słuchy o jakichś pozasportowych utrudnieniach w stosunku do naszego zespołu.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2004
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja liczę na grę w dobrym stylu, a wtedy wyniki przyjdą same!!!

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2005
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wkurza mnie tylko to, że znów dochodzą słuchy o jakichś pozasportowych utrudnieniach w stosunku do naszego zespołu.
    Co masz dokładnie na myśli, ja o niczym nie słyszałam, jakie znowu utrudnienia (piłki znowu źle dopompowane ;) )zresztą nie dziwota, że nie jestem w temacie, tak mało mam czasu na przejrzenie serwisów sportowych.

    Myślę, że dziś okaże się w jakiej naprawdę dyspozycji są nasi reprezentanci. Chciałabym na boisku ujrzeć Wlazłego i Winiarskiego.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wkurza mnie tylko to, że znów dochodzą słuchy o jakichś pozasportowych utrudnieniach w stosunku do naszego zespołu.
    Co masz dokładnie na myśli, ja o niczym nie słyszałam, jakie znowu utrudnienia (piłki znowu źle dopompowane ;) )zresztą nie dziwota, że nie jestem w temacie, tak mało mam czasu na przejrzenie serwisów sportowych.
    Chodzi o to, że Serbowie tak zaplanowali pobyt naszej ekipy, że po dzisiejszym meczu w Vrszacu nasi mają pozostać na nocleg w tej miejscowości, a dopiero jutro udać się do Belgradu na drugi mecz. Gospodarze natomiast zaraz po zakończeniu dzisiejszego meczu odjeżdżają do Belgradu. Nasza ekpia próbuje "coś" z tym zrobić ale jest kłopot. Podobno mają złożyć protest i prośbę o zmianę planów do obserwatora FIVB. W. Roman stara się zorganizować autokar, tak aby już dziś w nocy udać się do Belgradu.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-08-2001
    Postów
    1,344
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba wierzyć, trzeba wierzyć :D
    Na http://www.10bet.com kurs na biało-czerwonych 2.20 nic tylko brać :D

    'Kompleks Milijkovica' to jedyne czego się obawiam, poza tym powinno być dobrze... 1 mecz wygramy, tylko ktory ?

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1 mecz wygramy, tylko ktory ?
    oba :) więc nie ma pytania :)

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się! :P Mam nadzieję ,że nasz dobra gra objawi się w postaci dwóch zwycięstw :).Serbowie nas "straszą" ale moim zdaniem boją się i to ich taka zagrywka psychologiczna :P

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Serbowie nas "straszą" ale moim zdaniem boją się i to ich taka zagrywka psychologiczna :P
    A czym oni nas "straszą" ? :) Możesz cos więcej napisać.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem ,chyba Milijkoviciem :P Powiadają ,że chcą sobie na nas odbić straty ... chodzi naturalnie o przegraną z Japończykami .
    Co do tych kłopotów organizacyjnych(sama nie wiem jak to nazwać )to naprawdę coś niesmowitego ,zawsze przytrafia się to nam- Polakom.
    Boją się nas z pewnością!Ważne tylko abyśmy my się nie przestraszyli i pokazali co potrafimy ;)

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak narazie dzisiejszy mecz wygląda tak jakby był z gatunku "wzloty" i "upadki" :) Gramy bardzo nierówno.

    Serbowie nie potrafili skończyć meczu, to pomógł im sędzia i jest po zawodach. Ale jutro wygramy, jestem tego pewny.

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że Vujević który przez cały sezon grał fatalnie i był chyba najsłabszym (i pewnie też najdroższym) zawodnikiem Perugii jak tylko zobaczył Polaków po drugiej stronie siatki od razu odzyskał formę? Goran w Italii miał mecze w których zdobywał po 5 punktów... czyli dokładnie tyle ile dziś w pierwszym secie...

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja sie pytam po co Grzyb i Wlazly na parkiecie jak sa bez formy??

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2006
    Postów
    180
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bez przyjęcia nie da sie wygrać z Serbami. Choc na usprawiedliwienie Serbowie dzis byli świetnie dysponowani w tym elemencie. Brawo za świetna walkę w końcówce 4 seta. Teraz pozostaje mieć nadzieje, że to zmeczenie podróżami, aklimatyzacja w Europie, a nie kompleks Serbów.
    Tak a propo Vujevica to ja przed meczem z SiC zawsze stawiam taka prognoze: jak Vujevic bedzie się przebijał przez nasz blok to nie wygramy tego meczu.

    p.s ja na miejscu Świderskiego kopnął bym przy tych wszystkich kibcach w dupe za to co zrobił przy pilce meczowej.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Bez przesady z tym stronniczym sędziowaniem
    To nie sędzia oddaje piłkę w sufit tylko nasz libero i nie sędzia przyjmuje lekki plas Vujewica w trybuny tylko nasi "rycerze". Obie akcje przy stanie bodajże 27:26 dla nas.
    I kto tu spieprzył sprawe?

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    10-02-2006
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo szkoda tego czwartego seta bo bylo juz tak blisko...... ale mniejsza z tym mam nadzieje ze nasi zapomna o tym meczu i jutro zaczna grac lepiej w przyjeciu i bloku. Mam nadzieje ze jutrzejszy mecz wygramy 3:1.
    Pozdrawiam.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wlazły bez formy ,Grzyb bez formy ,nasze przyjęcie i zagrywka ,oj marnie! :/
    Winiarski w przyjęciu na pewno w porządku ale poza tym jakoś mnie niestety nie przekonuje.Czwartego seta bardzo szkoda,a pan sędzia ..bez komentarza.
    Jutro liczę na "zadośćuczynienie".

    Zapomniała dodać ,że z naszego zespołu najbardziej podobał mi się Kadziewicz! Jego niektóre ataki pokazywały dużą pewność siebie -takie odniosłam wrażenie.Pokazał się z dobrej strony .Po nim wyróżniłabym Zagumnego i to niestety wszystko.

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To fakt - moim zdaniem wymiana Plinskiego na Grzyba bezsensowna, a Wlazly powinien zejsc juz po pierwszym secie. Jeśli trener widział, ze nie idzie Świderskiemu w ataku, a on sam jest w pierwszej linii - powinien wejść Gruszka. Jeśli z kolei nie idzie mu przyjęcie - wchodzi Murek(a nie Gruszka!:) ). Heh. Mam nadzieję, ze teraz nie spadnie fala krytyki(calkiem odwrotnie niz po meczach z USA), bo to byloby bezsensu. Mam również nadzieję, że Digit i Toom nie napiszą "a jednak mielismy rację".

    Dobrze grał Zagumny(przebłyski geniuszu:P) i środkowi. Atak słabiej niż poprzednio, przyjęcie również, zagrywki niestety brak.. Trzeba to szybko poprawić! Pozdrawiam.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie Murek i Wlazły przebywali za długo na boisku, a zmiana Grzyba za Plińskiego niepotrzebna... Zagumny dalej przeplata naprawdę świetne wystawy z tymi dużo gorszymi, poza tym ewidentnie nie potrafił dzisiaj wybrać odpowiedniej osoby do kończenia kontrataków; chciałabym kiedyś zobaczyć na boisku Łukasza... tak dla porównania ;)

    Kadziewicz - zdecydowanie najlepszy w naszej drużynie. :) Winiarski - przyjęcie w porządku (na tle naszych pozostałych przyjmujących było wręcz wspaniale), w ataku wg mnie też zaprezentował się dobrze.

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sedziowanie nie bylo stronnicze
    jedyne do czego mozna sie przyczepic to 2 przepychanki na siatce (w sumie jedna sytuacja osadzona dobrze do 2 mozna miec watpliwosci)
    jedyny powazny blad byl przy pilce meczowej kiedy serb strasznie ewidentnie dotknal siatki przy wystawie - niby 1 blad na caly mecz ale w fatalnym momencie i to moze wkurzac
    co do meczu - nawet niezla postawa oprocz pierwszego seta kazdy zawodnik mial dobre i zle momenty
    ja tylko nie wiem dlaczego nie bylo zmiany na zagrywce w koncowce kiedy plinski i grzyb slali stacjonarne balony - juz zagrywka zagumnego jest skuteczniejsza
    to jedyne do czego moge sie tak naprawde przyczepic

    nie wymagajmy od siatkarzy zeby wygrali wszystkie 4 mecze na wyjezdzie z najgrozniejszymi - bez przesady
    w perspektywie meczy u siebie awans jest bardzo blisko bo serbia raczej na pewno zgubi punkty w USA

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2005
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I po meczu. Plusy:
    -środkowi. Kadziewicz i Pliński są w bardzo dobrej formie. Zwłaszcza ten pierwszy był dziś naszym najlepszym zawodnikiem na boisku.
    - blok. Widac dużą poprawę u naszych w tym elemencie.
    - mimo wszystko Zagumny. Przy bardzo marnym przyjęciu w dzisiejszym meczu potrafił dobrze kierować grą naszych.

    Minusy:
    - atak. Bardzo dużo piłek nie kończonych ze skrzydeł przez naszych zawodników.
    - zagrywka. Ciekawe czy ktoś liczł ile dziś zagrywek zepsuł Wlazły(według mnie ok. 80%), poza tym nasi nie mieli dziś ani jednej punktowej zagrywki.
    - przyjęcie. Nasza pięta achillesowa dziś była aż naddto widoczna. Szkoda, bo w meczach z USA wyglądało to dużo lepiej.

    PS. Jutro niestety nie daje za dużo szans naszym, ale dopóki piłka w grze.....

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2006
    Postów
    180
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jednak będe bronił Lozano jeśli chodzi o zmiane Grzyba za Plińskiego. Kiedy dokonywał zmiane przegrywaliśmy kilkoma punktami i chciał dac jakiś impuls, zmienić cokolwiek aby druzyna jeszcze powalczyła i w sumie to przy zagrywkach Wojtka zblizyliśmy sie do Serbów. Jeśli się nie podejmuje ryzyka to się nie wygrywa.

    Swoja drogą jestem ciekaw kiedy nasz zawodnik w decydujacym momencie, w meczu z klasowym rywalem strzeli dwie takie torpedy z serwisu jak Miljkovic.

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja tego nie rozumiem czemu wszedl Grzyb tym bardziej, ze Swiderek przyznal jeszcze pare dni temu, ze Grzyb jest bez formy. Lozano chyba nie jest facetem, ktory wstawia zawodnika, bo a noz cos sie ruszy. Bledy trenera i tyle.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-07-2004
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    przydałby się w kadrze jakiś koleś wyłącznie na zagrywki, tak jak w klubach : P

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Serbowie lepiej serwować (serbować? ;P) już nie mogą, my gorzej też nie. No nie ma bata, jeżeli to się zmieni chociaż z naszej strony, wygramy jutro mecz.

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze że chyba będę jedyny który ponarzeka na Zagumnego, za dużo i to bardzo miał nie dokładnych wystaw, najcześciej za bardzo niskich przez co za czesto były atakujacy musieli kiwać, żałuje że nie wpuścił Żygadło :(

    Włazły do 3 seta grał dobrze, kończył praktycznie wszystkie ataki, 1, góra 2 bloki na nim i praktycznie bez błedów, od 3 seta już fatalnie, widać że brakuje mu troszke kondycji.

    Murek zagrał kolejny mecz słaby, Świderski już lepiej przyjmował, Winiarski dobre przyjęcie, gorzej z atakiem, w szczególności jeśli chodzi o drugą linie gdzie był tylko jeden dobry atak Sebastiana.

    W całym meczu najgorzej wypadło przyjęcie, a potem zagrywka, która nic nie robiliśmy przeciwnikowi, za to najlepiej blok, w którym widać ogromny postęp i oby tak było też z zagrywka.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-07-2004
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj większy pozytek był z balonów niż z tych autowych torped, Serbowie zadziwiająco często mylili się po tych balonach, chyba współpraca rozgrywającego ze środkowym nie jest u nich najlepsza. Trzeba było dać im więcej szans na pomyłki
    : P

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,069
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    My nie posiadamy takiego lidera jak Milijković. Wiele wody w Wiśle upłynie zanim Mariusz Wlazły dorośnie do tej odpowiedzialnej roli lub też równie charyzmatyczną postacią w druzynie stanie się Winiarski. To musi być ktoś z pozycji atak, przyjęcie- atak, bo nawet doskonale dysponowanymi środkowymi meczów z klasowymi zespołami się nie wygrywwa. Stara gwardia juz pewnego poziomu nie przeskoczy. I do tego ten Goran Vujević... Gość jest po prostu niesamowity, Dawid Murek, a i nawet Sebastian Świderski choćby 100 lat ćwiczyli siatkówkę i tak nie pojmą czarodziejskich tricków, które z piłką wyczynia ten wybitny zawodnik. Podejrzewam, że z tym się trzeba jednak urodzić. Goran jest wielki! I nie ma co pisać, ze nie trzeba do niego skakać, tylko wspinac się na palce i przestaje od razu istnieć. Polacy próbowali różnych sposobów, a najczęściej obijanym w bloku zawodnikiem był... dobry znajomy z Perugii, Sebastian Świderski.
    Albo weźmy Milijkovicia, swego czasu Weteran chyba napisał, że posłany w bój po całonocnej imprezie na solidnym kacu Murek będzie lepszy od Milczarka czy innego pretendenta do kadry, podobnie Ivan Milijković tuż po nocy poślubnej i wydarzeniach ze zmianą stanu cywilnego związanych wystarczy, by siłą charakteru pokonać Polaków (i nie tylko). A co się stanie, gdy powróci do pełni formy? Lub też niemrawego Petkovicia zastąpi znakomity N. Grbić? Te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi, wiadomo tylko, że naszych czeka mnóstwo pracy, by wygrywać z najlepszymi. Pozdrawiam.
    AZS-CKM the leading polish teams

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Akurat Petković jest dla mnie bohaterem tego meczu. Nie ustrzegł się błędów, ale chłopak ma pojęcie o siatkówce i duzy talent.

    A ocenianie Wlazłego przez pryzmat ostatnich trzech meczów, które w jego wykonaniu były istotnie straszne uważam za nieporozumienie. Facet musi się po prostu dotrzeć i będzie ok, nikt mi nie powie, że on nie może zaserwować kilku asów z rzędu, bo że to potrafi udowadniał niejednokrotnie.

    Pokuszę się nawet o tezę, że jutro wygrają nasi. Dzisiaj dzień konia miał Bjelica, który rośnie na dobrego zawodnika, a Goran Vujević istotnie jest profesorem siatkówki i graczem wybitnym, ale tak naprawdę większość tego, co zrobił dzisiaj na boisku wynika z głupoty naszych przyjmujących. Wyraźnie przez rok spędzony w jednym zespole klubowym to Vujević nauczył się grać przeciwko Świderskiemu, a nie odwrotnie. Po Ivanie tez nie było widać roztrenowania - zagrał na swoim normalnym, świetnym poziomie.

    Poza tym wszyscy Serbowie stwarzali zagrożenie zagrywką, a po naszej stronie jedynie Kadziewicz (potencjalny idealny lider tej kadry, szkoda, że się tego wypiera - słuchałem rozmowy Skywalkera z Kadziewiczem nagranej na kasecie - facet musi tylko zrozumieć, że jest *****istym środkowym, dużo lepiej grać się nie da) umiał kilkakrotnie sprawić Serbom problemy w przyjęciu.

    Dzisiejszy mecz Serbowie wygrali stricte wyszkoleniem indywidualnym w zagrywce - przyjęcia im nie obciążyliśmy nijak. Jeżeli Świderski, Wlazły i Murek będą jutro zagrywać w miarę, w miarę regularnie i na 80% mocy wygramy. Oni lepiej na 100% serwować nie będą, bo się nie da. Szczególnie poraził mnie regularnością w serwisie Gerić. On zawsze miał mocny serwis ale sporo psuł. Dzisiaj wszystko w boisko. I uważać na te pieprzone skróty. To jest groźna broń, ale bez kitu - dobra drużyna nie daje sobie tak wpuścić kilku asów w meczu. Rozumiem, że piłkę z terroru serwisowego (bo tak tylko można nazwać to co uskuteczniają z reguły Vujević i Miljković) można przyjąć niedokładnie, ale nie w gawrony - to nie są strzały a'la Stanley / Baranow - te piłki w mocniejszej wersji mają po 100km/h, ale nie 120. Szkoda, ze nasi tego nie opanowali.

    No i Winiarski. On może będzie wielkim graczem, ale tylko w wypadku nabycia odpowiedniego instrumentarium bicepsowo - tricepsowego. :) Nie można regularnie tłuc punktów nie potrafiąc uderzyć piłki bardzo mocno - nawet przy brylantowej technice. Szkoda tylko, że Świderski grał tak jak grał. Pod koniec 3 seta na boisku powinien pojawić się Gruszka i pozostać tam do końca.

    No cóż, jutro będzie lepiej, bo gorzej grać nawet nie umiemy.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i widać jaka wartość mają słowa rzekomej naszej wielkiej klasie Gajicia...
    To nie Serbowie zagrali dobrze w tym meczu, a my przerażająco słabo. Na poziomie u nas tylko był blok, co zasługuję na pochwałę, bo zagrywkę mieliśmy także fatalną. Myślę, że kadra B w tym meczu spisałaby się lepiej. Moim zdaniem błędem było puszczenie zawodników do domu na tak długo. Ale nie ma co rozdzierać szat. Liga Światowe jest środkiem, a nie celem. W przygotowaniach na MŚ takich przerw raczej nie będzie.

    A ja tego nie rozumiem czemu wszedl Grzyb tym bardziej, ze Swiderek przyznal jeszcze pare dni temu, ze Grzyb jest bez formy. Lozano chyba nie jest facetem, ktory wstawia zawodnika, bo a noz cos sie ruszy. Bledy trenera i tyle.
    A największym było puszczenie siatkarzy na tak długo do domu. Pojechali do domu i wróciła inna drużyna.

    My nie posiadamy takiego lidera jak Milijković. Wiele wody w Wiśle upłynie zanim Mariusz Wlazły dorośnie do tej odpowiedzialnej roli lub też równie charyzmatyczną postacią w druzynie stanie się Winiarski.
    Jednak to nie był główny powód porażki, Sądzę ,że z pierwszym składem gospodarzy być może poszło by nam lepiej. Petkowić to zupełnie nieznana karta dla naszego sztabu szkoleniowego. Taktyka w tym meczu była jak za czasów poprzednich czyli: „Jakoś to będzie” I było... Zwycięstwo gospodarzy.

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2006
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim Zdaniem Polska wczoraj grała nie za dobrze bloki mieli kiepskie a Serbowie wprost przeciwnie.

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2005
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nigdy przyjęcie nie było mocną stroną tego zespołu i nie będzie dopóki mamy takich a nie innych graczy. Na dzień dzisiejszy jedynie Winiarski no i może Ignaczak (czasami) dobrze przyjmują. W tym wieku przyjęcia się już nie poprawi bo za późno.
    Trzeba powiedzieć jasno: wszystkie na nasze 'wpadki' z poprzednich lat (przegranie seta przy wysokim prowadzeniu) wzięły się z tego, że ktoś kopnął kilka razy z zagrywki.
    Z "wczorajszą" SCG zespoły Rosji, Włoch, Brazyli czy Francji nie miałyby większych problemów i nie dałyby sobie wbić 9 punktów z zagrywki.
    Obawiam się, że po dzisiejszym meczu uplasujemy się na 3 miejscu w grupie.

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zagraliśmy na tym samym poziomie co tydzień temu z USA tyle, że na Jankesów to starczyło a na Serbów już nie. Na środku było wspaniale (oprócz oczywiście Grzybka), w obronie nieźle, w przyjęciu tragedia, na zagrywce tragedia (bodaj 17 błędów przy jednym asie Murka) a w ataku jeszcze gorzej. Świderski na początku dostawał mało piłek (w pierwszym secie ani razu) a potem kończył co czwartą. Wlazły jak miał pojedyńczy blok to coś tam jeszcze zrobił ale na podwójnym czy potrójnym męczył się niemiłosiernie. W dodatku kompromitował się na zagrywce. Winiarski dopiero w końcówce zagrał trochę skuteczniej, no ale ten przynakmniej trzymał przyjęcie. Za to Murek odwrotnie - w ataku nieźle ale za to co drugie przyjęcie w buraki.

    No ale nic się nie stało - dzisiaj też jest dzień i szansa na rehabilitację.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,069
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Może nie będzie aż tak źle, choć uważam, że jeżeli nieodgadnioną tajemnicą taktyczną ma być dla nas V.Petković- moim zdaniem zasługujący na miano przeciętnego wystawiającego, popełniającego na dodatek sporo błędów w czytaniu gry- nie wybijemy sie ponad wysoki poziom stanów średnich.
    Należałoby ten mecz obejrzeć jeszcze raz, ale obawiam się, że zrzucanie winy na słabe przyjęcie jest jednak nadużyciem ze strony szukających uproszczonych analiz przyczyn porażki. Przyjęcie nie siedziało dwóm zawodnikom, Murek został zluzowany już przy stanie bodaj 11:8 dla Polski w drugim secie, natomiast Świderski odbierał niewiele piłek, główny ciężar odpowiedzialnosci za element spoczął na Winiarskim (niemal bezbłędny) i Ignaczaku (trzymający fason). Wystarczy prześledzić liczbę akcji Polaków wyprowadzonych w pierwszym tempie, by zorientować się, że odbiór w liczbach i przełożeniu na wybierane warianty w ataku, nie wypadł szczególnie tragicznie.
    Co zadecydowało więc o porażce, moim zdaniem jednak większy zmysł, boiskowa mądrość liderów Serbów, Vujevicia, Miljkovicia, Boskana, którzy nie wszystko starali się kończyć, czasem z premedytacją opierając piłkę o blok naszych, celem umożliwienia ponowienia akcji i ataku z bardziej starannie rozegranej piłki. Nasi tego nie potrafią, tj. tak oszukiwać z zimną krwią blok przeciwnika, czego niedoścignionymi mistrzami w dobie największych sukcesów zawsze byli Francuzi (np. Antiga) i co w ogóle warunkuje zachowanie rytmu i płynności gry.
    Wskazanej techniki próbują gracze młodszego pokolenia, Winiarski i Wlazły, ale do ideału jeszcze daleko. Pozdrawiam.
    AZS-CKM the leading polish teams

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Mogło być ciut lepiej, pisano i mówiono coś o aklimatyzacji i długiej podróży, chyba na parkiecie faktycznie było to widoczne.

    Ale bez kompromitacji, Serbowie to w końcu figura w światowej siacie.

    Dziś będzie lepiej.

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim Zdaniem Polska wczoraj grała nie za dobrze bloki mieli kiepskie a Serbowie wprost przeciwnie.
    Problem w tym, że tych bloków Polska grająca słabo miała 13, a Serbowie 10. :) Dla mnie to wyczyn poważny, biorąc pod uwagę to, że zagrywki silnej to u nas prawie nie było.

    Zagraliśmy na tym samym poziomie co tydzień temu z USA tyle, że na Jankesów to starczyło a na Serbów już nie.
    W najmniejszym stopniu nie mogę zgodzić się z tą opinią. Dowodem tego niech będzie wynik meczu w Japonia. Ta sama Japonia, która Serbie w podobnym składzie pokonała do zera, teraz dostała od USA też do zera.
    Poziom naszej gry był dużo słabszy i widać to po ilości błędów własnych.

    Należałoby ten mecz obejrzeć jeszcze raz, ale obawiam się, że zrzucanie winy na słabe przyjęcie jest jednak nadużyciem ze strony szukających uproszczonych analiz przyczyn porażki. Przyjęcie nie siedziało dwóm zawodnikom, Murek został zluzowany już przy stanie bodaj 11:8 dla Polski w drugim secie, natomiast Świderski odbierał niewiele piłek, główny ciężar odpowiedzialnosci za element spoczął na Winiarskim (niemal bezbłędny) i Ignaczaku (trzymający fason).
    Zgadzam się w zupełności z przedmówcą. Gdyby tylko przyjęcie nie grało, to obrona i atak by to nadrobiły. Ale jak działa tylko blok i to bez zagrywki, to skutki są takie jak wczoraj...

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    blok ostatnimi czasy to nasz najwiekszy atut ... a przeciez mamy i inne wystarczy włączyc czujniki za nie odpowiedzialne :) przegrali - bo Serbowie byli lepsi - tego dnia :) a Włosi polegli z Francją ... wpady się zdarzają - i to była tylko taka właśnie , ot wypadek przy pracy :) wahania podobno to normalna rzecz - jak Raul tak mówi to ja nie mam pytań ... a dziś jedziemy z Serbami i zmazac ten uśmieszek z ich twarzy !!!

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    10-02-2006
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    na jakim programie bedzie transmisja ?? niby miala byc na tvp1 ale tam jest jakis film na tvp3 tez nie czyli co zostaje polsat sport ?? dajcie info bardzo prosze
    pozdrawiam

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    na jakim programie bedzie transmisja ?? niby miala byc na tvp1 ale tam jest jakis film na tvp3 tez nie czyli co zostaje polsat sport ?? dajcie info bardzo prosze
    pozdrawiam
    Wygląda na to, że dzisiejszy mecz pokazywać będzie TVP3.
    źródło: http://tv.wp.pl/index.html

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Siatkarska Liga Światowa - Serbia - Polska

    22.07.2006 (Sobota), godzina: 19:50
    2006
    /program na żywo/ /stereo/

    Transmisja meczu rozgrywanego w ramach Siatkarskiej Ligi Światowej 2006.
    Źródło: www.tvp.pl

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sprzedam 2 bilety na LS Polska - SC sobota 29.07 g.15 - dobre miejsca sektor 2D - cena 60 zl. Kontakt: 609/800114

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2005
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ktoś tu mówił, że wczoraj nie mielismy złego przyjęcia...
    Trochę to stoi w sprzeczności z tym co powiedział Świderek: 18 punktów z oodbioru w plecy. Może iny mecz oglądaliście...
    Nic nie wskazuje na to abyśmy do BRA,RUS,ITA,FRA,SCG mieli podejście. Ciągle jesteśmy w tym samym miejscu.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •