Pokaż wyniki od 1 do 28 z 28

Wątek: Podsumowanie w połowie rundy zasadniczej.

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach

    Podsumowanie w połowie rundy zasadniczej.

    Myślę, że czas na opinię, bo jesteśmy po kolejce, gdzie każda drużyna się spotkała ze wszystkimi rywalami.

    Ekstraliga.
    Tabela daje obraz bardzo wyrównanej ligi, ale kiedy w rewanżach oprócz dwóch punktów za zwycięstwo będzie jeszcze dopisywany bonus, sytuacja ta może się diametralnie zmienić. Moim zdaniem walka o mistrzostwo rozstrzygnie się pomiędzy WTSem a Unią Tarnów, które to mocno odskoczą pozostałym ekipom. Gdybym dzisiaj miał typować faworyta, wskazałbym Wrocław. Ciekawie natomiast zapowiada się walka o pozostałe miejsca w pierwszej czwórce. Tutaj każda z pozostałych ekip (poza Rybnikiem) ma szansę na walkę w finale o medale. Decydujące będa detale i wyniki dwumeczy. Na dzień dzisiejszy stawiałbym na Toruń i kogoś z dwójki Częstochowa/Bydgoszcz. Wszystko się jednak zmieni, gdy któraś z tych ekip się potknie, lub odniesie niespodziewane zwycięstwo u jednego z rywala.
    Podsumowując powiem, że liga rozkręca się świetnie, a jej poziom jest naprawdę bardzo wysoki.

    Pierwsza liga.
    Tu wyraźnie dominują dwie ekpiy: Intar Ostrów i Falubaz Zielona Gora. Która z nich w ostatecznym rozrachunku będzie wyżej trudno teraz odpowiedzieć, gdyż są to bardzo wyrównane zesoły. Całkiem możliwe, że decydujące o końcowym sukcesie nie będzie wcale bilans bezpośrednich spotkań a wyjazdowe zwycięstwa u pozostałych rywali. Ciekawa natomiast jest walka o pozostałe miejsca w play off. Narazie nieco rozczarowuje Lublin, który miał być postrachem dla najlepszych, a dosyć dobrze radzą sobie Gniezno i Gorzów. O utrzymanie walczyć będzie Grudziądz i Krosno.

    Druga liga.
    Sytuacja dla mnie dość trudna do oceny, ale moim zdaniem na finiszu rozgrywek mocno rozkręci się Wybrzeże Gdańsk i spokojnie wywalczy awans do pierwsej ligi. Groźne tez będą ekipy z Daugavpilis i Poznania, ale myślę, że ekipa Krzysztofa Jabłońskiego zdystansuje wszystkich.

    Jak WY uważacie? Czekam na opinie.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Ekstraliga...

    Miała być ciekawa, i bez wątplienia jest. Na prowadzenie wysuneły się dwie eipy - Wrocław i Tarnów. Bez wątpienia obie mają wielkie aspiracje do złota i składy ku temu. Choć Unia mimo punktów w ostatnich dwóch spotkaniach ma chyba drobny kryzys. Co nie zmienia faktu - ekipy mające pewne miejsce w pierwsze czwórce. Za nimi szlaczkiem Toruń,Częstochowa,Bydgoszcz ciuteńke dalej Leszno i Rzeszów. Z tej szóstki tylko dwie ekipy uzupełnią walke o medale. Cięzko wytypować która z nich to będzie. Ostatni Rybnik.

    I liga
    ZG z Ostrowem zgodnie z oczekiwaniami, z problemami Lublin, na miare oczekiwan Gorzów, Krosno bez Rafała zgodnie z oczekiwaniami na 7 miejscu, całkiem ładnie Gniezno. Grudziądz wyjazdy lepiej przemilczeć.

    II liga w terminie pozniejszym :)
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ekstra:

    Na dzien dzisiejszy faworytem jest Wrocek ale kto wie co sie wydarzy w drugiej czesci sezonu. Na ta chwile niestety Unia wedlug mojej opinii po prostu nie jest im w stanie sprostac.
    Mysle, ze Tarnow swobodnie znajdzie sie w pierwszej czworce a w PO moze wydarzyc sie juz wszystko. Byle tylko przed decydujaca faza nie bylo pozamiatane ;)
    Kolejne ekipy to Czewa, Torun i Bydzia. Mimo wszystko odrzucam Bydzie, jacys sa ostatnio "niewyrazni" podobnie zreszta jak Jaskolki.

    Pierwszoligowcy:

    Falubaz oraz Ostrow, juz mozna powiedziec: "Witamy w naszych skromnych progach ekstraligowcow" :)

    Druga liga: A pieron wie co tam sie podzieje :P
    Wydaje mi sie jednak, ze Poznan + Gdansk to ekipy, ktore beda walczyc o awans.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Na ten moment faworytem rozgrywek jest Sparta i wiele wskazuje na to, żeby tym faworytem zostanie do samej mety. Być może Jaskółki byłyby w stanie Sparcie zagrozić, ale dwaj zawodnicy (Jacek i Paweł)groźnie wyglądają jedynie na papierze :( a do tego zostały okradzione z dwóch pkt przez kombinatorów z leszna (jedyna pociecha to to, że prawdopodobnie wałek ten im nic nie da i pojadą w 2 czwórce).

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Falubaz oraz Ostrow, juz mozna powiedziec: "Witamy w naszych skromnych progach ekstraligowcow"
    2 zespoly wchodza do extraligi?

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie rozumiesz tarnowskiego sposobu myślenia Lipen ;) Są jeszcze baraże :P

    W e-lidze na dziś sprawa jest jasna. Wrocław faworyt numer 1, Jaskółki będą ich gonić, z jakim skutkiem, zobaczymy. Oprócz tych dwóch ekip, pierwszą 4ke powinni uzupełnić Czestochowa i ... Bydgoszcz. Nie wiem, ale wydaj mi się, że Bydgoszcz jeszcze powalczy i mam przeczucie, że załapie się. Z drugiej strony przy tak wyrównanej lidze, wszelkie dywagacje i przewidywania moga okazać się nic nie warte :)



  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ekstraliga
    Bardzo wyrownany poziom, troche odstaje Rybnik !!
    Tytuł mistrza jest jeszcze nie rozstrzygniety i podejrzewam ze sie bedzie warzyło do ostatniej kolejki.
    Sporym zaskoczeniem jest druzyna Adriany Torun, ktora przed sezonem stawiałęm w roli chłopcow do bicia, i walke o utrzymanie.

    I liga
    tak jak mozna było sie spodziewac juz przed sezonem karty rozdaja Ostrow i Zielonka. Dosc dobrze radzi sobie Gniezno, ktore przed sezonem było przez wiekszosc kibicow skazywane na walke o utrzymanie, a załozenia zarzadu ze celem jest pierwsza czworka były kwitowane smiechem.Ale narazie wszystko na to wskazuje ze ten cel zostanie osiagniety.
    Zawodziny narazie Lublin, ktory miał miec pewna pierwsza czworke, ale ekipa "zuzlowych emerytow" nie spisuje sie tak jak powinni.Gorzow na poczatku troche kiepsko ale to chyba było spowodowane ciezkim układem terminarza.
    Cieniutko Grudziadz, zaciag wychowankow z pomorza nie przynosi narazie zakładanych efektow.Bajerski kreowany na lidera, niełapie sie do składu.
    Krosno jak zakładano walczy o utrzymanie.




  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,712
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 388 w 215 postach
    Extraklasa
    Między pierwszym a siódym miejscem są tylko 2 punkty różnicy, dzięki czemu sprawdzają się moje przedsezonowe założenia o nieprzewidywalnej lidze, szkoda, że w parze z tym nie idą mecze, których wynik decyduje sie w 15-tym, bądż chociaz 14-tym biegu (mało ich w stosunku do wyrównanej tabeli). Pierwsza czwórka po 14-ej kolejce? Tarnow i Wrocław, a kto dalej, cieżko powiedziec, jak ktoś wyżej napisał, zadecydują niuanse. Osobiście uważam, ze ciężko będzie miała Bydgoszcz, która straciła ważne punkty u siebie w meczu z Jaskólkami (bezpośredni kandydaci do czwórki, Apator i Leszno poradzily sobie), stąd Polonia musiałaby gdzieś wygrać na wyjeżdzie by odrobić tą stratę. Moim zdaniem do czwórki oprócz w/w zalapią się Apator (pokonał Unię.T jak i Spartę, mało tego, ma duże szanse na bonus z Jaskólkami) oraz jednak Włókniarz (duża szansa na bonusy z Apatorem, Polonią, Rzeszowem, takze Lesznem, co prawdopodbnie okaze sie decydujące).
    Zaplecze extraklasy
    Można założyć już dziś, ze pierwsze dwa miejsca zarezerwowane są dla Zielonej Góry i Ostrowa, zbyt daleko jednak do konca sezonu, by juz dzis przewidzieć, kto ostatecznie zatriumfuje. Jak na razie żadna z tych drużyn nie zanotowała jeszcze wpadki, ale cieżkie wyjazdy dopiero nadchodzą... Z pozostałych drużyn najlepsze wrażenie jak do tej pory sprawia Gniezno (pierwszy poważny test już w sobote) jak i mimo wszystko silny u siebie Lublin (jak wyżej, w niedziele;P) i to te dwie drużyny powinny znależc sie na miejscach 3-4. 7 lokata przypadnie Wilkom (niestety).
    3 liga
    Dośc wyrównany poziom, najlepszy chyba sezon na tym szczeblu rozgrywek. Po wzmocnieniu Smithem, na kandydata nr.1 do awansu wyrosło Wybrzeże, niemniej nie odpuszczą zapewne ani Poznan, ani Daugavpils, ani także mimo wszystko Opole. Na drugim biegunie trwa upadek niedawnego jeszcze DMP Polonii Piła (co na to Borowski i Stokłosa;p?), który nie wygra meczu już w drugim sezonie z rzedu

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    EXTRALIGA

    Dla mnie osobiście to małym rozczarowaniem jest również tak ogromna przepasc jaka dzieli druzyny gdy jada na wyjazdy.
    Jedynie Wrocław i Tarnów potrafili powalczyc(choc ostatnio i Unia się zkompromitowała).
    W sumie to było do przewidzenia.Od początku sezonu jadą 3 zawodników i w końcu zawiodła taka taktyka.Naprawdę to co wyprawia Jacek Gollob to jest nie do opisania.Tragedia,totalna kompromitacja.Nie lepiej puszczac młodzież?
    I jeszcze ten błąd z Leszna,który moze kosztowac Tarnowian nawet utratę DMP...(kto wie?)
    Jesli idzie o reszte to Spodziewałem się dobrej postawy Wts...zresztą trudno byłoby prorokowac cos innego mając w składzie takich liderów.
    Pozostałe druzyny są mocne u siebie...
    Ale statystycznie to chyba najwięcej bonusów nałapie Czewa.
    Choc i ich postawa na wyjazdach to też tragedia...

    W tym momencie wskazanie I czwórki jest chyba nierealne.Poziom jest tak wyrównany że każdy moze do niej wejśc włącznie z Rzeszowem który zapewne po niedzielnym rewanżu z Polonią wróci do gry o I czwórkę.
    Jedyne co pewne w I czwórce to obecni liderzy E-ligi.

    I liga

    Tutaj przepaśc,jesli idzie o wyjazdy,jest jeszcze większa.Postrach sieją przyszli E-ligowcy(choc Ostrów juz drugi raz zdobywał 2 punkty w bólach i mękach,do 3 razy sztuka?napewno bo teraz wyjazd do Lubuskiego)Jak na ten moment to Falubaz(ku mojemu zdziwieniu) dużo silniejszy od Km.

    Dalej Gniezno,Lublin i Gorzów.W jakiej kolejności?Wydaje się ze Lublin będzie szedł juz tylko do przodu(Messing,Shields)choc jak narazie to droga jaką obrali(Emeryci) to totalna klapa.A najlepsze są ich tłumaczenia po każdym wyjazdowym meczu...
    Cięzko przewidziec los Stali i Gniezna,bowiem niewiadomo jak będzie z finansami...
    Tak czy owak walka między tymi trzema zespołami pewnie będzie toczyła sie do samego konca a zadecydowac moze evt. wygrana z którymś z liderów(np w derbach lubuskich:D)

    Co do II ligi to...

    O poziomie sie niewypowiadam.Zastanawia mnie tylko fakt,co będzie jesli awansuje Miskolc lub Daugavpils/Rowne?
    Przeciez I-ligowe zespoły niezgodzą się na tak dalekie dojazdy...
    I nie chodzi tu tylko o koszta z wyjazdami.Kto w Gorzowie,Grudziadzu czy Gdansku będzie chodził oglądac miotających się po torze Rosjanów czy Ukraińców?

    Jak dla mnie to jest tylko jedna opcja:

    1.Gorzów
    2.Grudziadz
    3.Gniezno
    4.Lublin
    5.Opole
    6.Poznan
    7.Gdansk


    8.Łódz
    9.Rawicz
    10.Piła


    Problem w tym że nie da sie zbudowac ligi z 10 druzyn tak,by choc na własnym torze kazdy stanowił jakies zagrozenie...że niewspomne o wyjazdach.
    Tym samym III liga musi istniec...?


    ps2.troche zszedłem z tematu:P
    " In and Out of Love "

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    rzeszow ma teraz bydgoszcz torun i leszno u siebie i we wszystkich tych meczach zakladam zwyciestwa dlatego rzeszow moze sie jeszcze calkiem niespodziewanie przebic
    do formy wraca holta (ostatnio komplet w szwecji) u siebie pojada cos chrzanowski i mlodzi
    brak pedersena uniemozliwil powalczenie o bonus z unia i apatorem ale z bydgoszcza jest prawie pewny

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Zastanawia mnie tylko fakt,co będzie jesli awansuje Miskolc lub Daugavpils/Rowne?
    Przeciez I-ligowe zespoły niezgodzą się na tak dalekie dojazdy...
    I nie chodzi tu tylko o koszta z wyjazdami.Kto w Gorzowie,Grudziadzu czy Gdansku będzie chodził oglądac miotających się po torze Rosjanów czy Ukraińców?
    Nie bardzo jarzę, o co Ci biega? Dlaczego niby Rawicz, czy Piła zgadzają się na dojazdy na Łotwę, a Gorzów i Lublin mają się nie zgodzić? Przecież są bogatsi, więc?...
    A co do miotających się po torze Rosjan, czy Ukraińców, to chyba wolałbym ich oglądać, niż sunących jak rakiety po torze rodzimych jeźdźców z Piły, czy Łodzi. Swoją drogą w tym roku walka w I lidze przypomina trochę zawody w balecie, bo i tak (zdaje się) nie ma znaczenia, kto wygra, Ostrów czy ZG. Jeżeli e-liga ma być powiększona, to wchodzą oba teamy, a Rybnik pojedzie pewnie baraż z Gorzowem, Lublinem, albo Gnieznem. Tyle że wtedy znowu e-liga będzie nudna (od dołu) jak w tym roku. Różnica będzie taka, że dzisiaj Rybnik bierze bęcki od 7 ekip, a za rok będzie brał od 9. No i co wtedy będzie z 1 i 2 ligą? W 1 też 10 drużyn? To ile zostanie w 2? Cztery? Chyba że namówimy Czechów i Niemców, może dojdzie Kraków i jakoś się tę ósemkę chociaż zmontuje...

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    rzeszow ma teraz bydgoszcz torun i leszno u siebie i we wszystkich tych meczach zakladam zwyciestwa dlatego rzeszow moze sie jeszcze calkiem niespodziewanie przebic
    do formy wraca holta (ostatnio komplet w szwecji) u siebie pojada cos chrzanowski i mlodzi
    brak pedersena uniemozliwil powalczenie o bonus z unia i apatorem ale z bydgoszcza jest prawie pewny
    Ejże, a czemu Pedersena ma nie być na derbach?

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Poziom e-ligi jest bardzo wyrównany, Tarnow jest jakiś niepewny, mimo wszystko Wrocław wydaje mi sie stabilniejszy, wydaje mi sie ze do ostatniej kolejki rundy zasadniczej bedzie trawala walka o pierwsza czworke, mnie to wyszla tak (po zasadniczej):

    1. Wrocek
    2. Tarnow
    3. Czewa
    4. Toruń
    ---------
    5. Bydzia
    6. Leszno
    7. Rzeszow
    8. Rybnik

    w przypadku ckm zakladalem bonusy w lesznie, bydgoszczy i toruniu, wygrane za 2 pkt u siebie z wrocem i tarnowem (bedzie bardzo ciezko ale moze sie uda?) oraz zwyciestwa za 3 pkt z rzeszowem i w rybniku

    zobaczymy jak wyjdzie
    oby tylko bez kontuzji!

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Tez wydaje mi sie, ze to Czestochowa bedzie walczyc o
    brazowy medal. Torun jest bardzo mocny u siebie i to oni
    powinni zawalczyc o pierwsza czworke. Leszno, Bydgoszcz
    i Rzeszow potracily punkty u siebie.
    Regards from Sydney
    Dexter

  15. Powrót do góry    #15
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    brak pedersena uniemozliwil powalczenie o bonus z unia i apatorem ale z bydgoszcza jest prawie pewny
    Ejże, a czemu Pedersena ma nie być na derbach?
    Pogratulowac bystrosci umysłu rzecznika prasowego Unii Tarnow ;)

    Co do podsumowania
    W ekstralidze moim zdaniem wielkich niespodzianek nie ma. Faworytami były WTS i Tarnow no i są na czele. Pozostałe zespoly mialy sie bic o 4 i sie biją. Zgodnie z oczekiwaniami większosci 7 plac ma Rzeszow a ostatni Rybnik.
    Do pierwszej czwórki typuje: Wrocław, Tarnow, Torun, Czestochowa. Te 2 ostatnie zespoly maja przewage nad Lesznem i Bydgoszczą w tym ze nie poległy jeszcze u siebie.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Zdecydowanymi faworytami w walce o złoto jest WTS i Unia Tarnów. Do czwórki powinien się załapać Apator i pewnie Czewa. Ale ... przed Czewą 2 cieżkie spotkania u siebie z Wrockiem i Tarnowem. W przypadku zwycięstw pewnym wydaje się być brązowy medal, zaś porażka choćby w jednym spotkaniu może pogrzebać szanse o wejście do czwórki. Polonia musi wygrać jedno spotkanie na wyjeździe żeby myśleć o czwórce pytanie tylko gdzie? Toruń Leszno Rzeszów Tarnów, z pewnością nie będzie łatwo i osiągnięcie 40 pkt u któregokolwiek rywala może być problemem, no i mecz u siebie z WTS (tutaj 2 pkt nie można brać w ciemno ). Apator ma 4 mecze u siebie z potencjalnie słabszymi rywalami, dwójkę liderów ma już za sobą, więc w przypadku podknięcia się Czewy na liderach Apator może się załapać na brąz. Rzeszów i Leszno tak jak Polonia muszą coś ugrać na wyjeździe żeby się załapać do czwórki (nie liczę myczy z RKM). Pozdrawiam

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2006
    Postów
    105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem po rundzie zasadniczej będzie tak:
    Wrocek 27
    Tarnów 23
    Czewa 21
    Toruń 19
    Bydzia 18
    Leszno 17
    Rzeszów 15
    Rybnik 0
    Tak sobie wyliczyłem ;)
    Czy się sprawdzi - zobaczymy.
    Pozdrawiam

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik Awatar nabuchodonozor
    Dołączył
    26-07-2004
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mi wyszlo tak:
    Sparta 26
    Unia T. 25
    Włóniarz 23
    Apator 19
    Polonia 18
    Unia L. 15
    Stal R. 13
    ROW 0

    A decydowac moze ostatni mecz we Wroclawiu, gdzie Unia zeby zdobyc mistrzostwo bedzie musiala zdobyc bonusa lub wygrac (mam nadzieje ze przed tym meczem nie bedzie wszystko rozstrzygniete)
    Brąz dla Włókniarza.

    Zobaczymy na ile to mi sie sprawdzi.
    Na razie 7 kolejka mi sie zgodziła ;) (obliczenia robiłem po 6-stej).

    pozdrawiam

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wliczam bonusów, bo zwyczajnie nie mam ochoty analizować dokładnie wyniku każdego meczu, ale bez punktów bonusowych tabela powinna wyglądać tak:

    1. Wrocław 20
    2. Tarnów 18
    3. Częstochowa 18
    4/5. Bydgoszcz/Toruń 16
    6. Rzeszów 14
    7. Leszno 10
    8. Rybnik 0

    jeśli chodzi zaś o bonusy, to oceniać mogę jedynie drużynę WTS-u, bo tutaj jestem najlepiej poinformowany. Przy obecnej formie wydaje mi się, że komplet punktów bonusowych jest w naszym zasięgu. Tymczasem druga Unia Tarnów powinna stracić punkty bonusowe właśnie we wrocławiu i być może u siebie w meczu z Apatorem. Tak więc sytuacja na pierwszych dwóch miejscach wyglądałaby tak, że WTS ma przewagę aż 6 punktów przed rundą finałową, co wydaje się być ciężkie do nadrobienia dla innych drużyn. Ciekawie wygląda też pozycja Częstochowy, która nie korzystała jeszcze z usług Zagara, a może w tym roku wysoko mierzyć, nie koniecznie tylko w brąz;)

    Oczywiście do obliczeń brałem pod uwagę kontuzję Kołodzieja i Kasprzaka i zakładałem brak dalszych kontuzji, co w tym sporcie wydaje się niewykonalne.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2004
    Postów
    434
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ekstraliga dosyć wyrównana, przynajmniej do 6 miejsca. I było by tak dalej ( na koniec rundy zasadniczej róznica między pierwszym a 4 zespołem wyniosłaby 4 a może tylko 2 pkt ) gdyby nie bonusy, których Wrocław z dużą dozą prawdopodobieństwa skasuje 7. Generalnie jak narazie wszystko zgodnie z planem. Bez więkrzych niespodzianek. Bardzo mocny wydaje się WTS, który wygrał już dwa wyjazdy, choć jeszcze nie jeździł w Rybniku. I dla mnie jest to główny faworyt do złota. Chyba, że Włókniarz okaże się drużyną nie tylko własnego toru... ale to tylko moje życzenie:) Według mnie po rundzie zasadniczej będzie tak:

    1. Wrocław 27 ( +2/-1 )
    2. Tarnów 25 ( +2/-2 )
    3. Częstochowa 21 ( +2/-3 )
    4. Toruń 20 ( +2/-3 )
    5. Bydgoszcz 17 ( +1/-2 )
    6. Leszno 16 ( +1 )
    7. Rzeszów 12 ( +2/-2 )
    8. Rybnik 2 ( +2/-2 )

    W pierwszej lidze zgodnie z oczekiwaniami Ostrów i Zielona Góra na czele. Kto skończy na pierwszym miejscu? Pewnie okaże się po ostrowsko-zielonogórskich potyczkach. Trochę zawodzi Lublin. Krosno, niestety, już może szykować się na baraże.

    W drugiej lidze też ciekawie może być w drugiej części sezonu. Prowadzi Daugavpils, które jechało jednak 4 mecze u siebie. Zobaczymy jak sobie poradzi na wyjazdach w Opolu, Poznaniu czy Gdańsku. O pierwsze miejsce będą walczyć Gdańsk i Poznań. Poznań co prawda jest narazie nisko, ale z cięzkich wyjazdów zostało im tylko Daugavpils.

  21. Powrót do góry    #21
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Takze postanowilem pobawic sie w obliczenia i moje typy nie roznia sie praktycznie od typow blind_mana:

    1.Wrocław 26/29 pkt
    2.Tarnów 25/26 pkt
    3.Częstochowa 19/21 pkt
    4.Toruń 19/20 pkt
    5.Bydgoszcz 17 pkt
    6.Leszno 16/17 pkt
    7.Rzeszów 13 pkt
    8.Rybnik 1 pkt
    gdzie "/" oznacza "lub"

    W 1 lidze walka toczyc bedzie sie o awans miedzy druzynami z Zielonej Góry i Ostrowa.Natomiast o 3 miejsce (w razie powiekszenia E-Ligi) bylaby zacieta rywalizacja miedzy pozostalymi klubami(nie liczac Krosna)

    W 2 lidze walka o awans bedzie jeszcze ciekawsza a druzyny ktore powalcza o ten cel to Kolejarz , Speedway Centr , PKŻ i GKŻ Gdansk.

    Bedzie naprawde ciekawie w kazdej z tych lig az do ostatniej kolejki...
    Tylko WŁÓKNIARZ!

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik Awatar nabuchodonozor
    Dołączył
    26-07-2004
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Junior_Jack pisze:
    Nie wliczam bonusów, bo zwyczajnie nie mam ochoty analizować dokładnie wyniku każdego meczu, ale bez punktów bonusowych tabela powinna wyglądać tak:

    1. Wrocław 20
    2. Tarnów 18
    3. Częstochowa 18
    4/5. Bydgoszcz/Toruń 16
    6. Rzeszów 14
    7. Leszno 10
    8. Rybnik 0

    jeśli chodzi zaś o bonusy, to oceniać mogę jedynie drużynę WTS-u, bo tutaj jestem najlepiej poinformowany. Przy obecnej formie wydaje mi się, że komplet punktów bonusowych jest w naszym zasięgu. Tymczasem druga Unia Tarnów powinna stracić punkty bonusowe właśnie we wrocławiu i być może u siebie w meczu z Apatorem. Tak więc sytuacja na pierwszych dwóch miejscach wyglądałaby tak, że WTS ma przewagę aż 6 punktów przed rundą finałową, co wydaje się być ciężkie do nadrobienia dla innych drużyn.
    Mozesz wyjasnic skad te 6 pkt roznicy?
    Bo bez bonusów 2 pkt. Unia zdobywa 5 bonusów, Sparta 7 ...
    2+2 = 4
    A swoją drogą faktycznie 6pkt. to juz jest przewaga nie do nadrobienia ale 5pkt. jak najbardziej ("wystarczy" :) w play-off wygrac oba mecze ze Spartą ;) )

    Drugie moje pytanie, odnosnie 18 pkt. Unii, rozumiem, że zakładasz że Unia nie wygra w Rzeszowie, tak?

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Z punktu widzenia kibica toruńskiego:
    nawet wariant pesymistyczno-realistyczny daje nam pierwszą czwórkę (zakładam zw. u siebie i 2 bonusy, acz realna szansa jest na co najmniej 4). Kluczem do 'sukcesu' są w tym przypadku porażki na własnym torze bydgoszczan, lesznian i rzeszowian, ponadto ci ostatni zdobędą realnie patrząc tylko 2 bonusy. Szyki Apatorowi może pomieszać Bydgoszcz zdobywająca bonus na Rzeszowie i Cz-wie, Leszno na Częstochowie oraz oczywiście każda porażka u siebie. Dla Torunia ważne jest zdobycie minimum tych 3 bonusów, które (przy założeniu wariantu realistycznego) dadzą najpewniej miejsce w czwórce. Pytanie co dalej.. Warto chyba jechać nie oglądając się na rywali, wieszając sobie poprzeczkę wyżej niż 4 miejsce, bo byłby to w przeciwnym razie trzeci z rzędu sezon walki o nic w górnej czwórce dla torunian. W zależności od wyniku jutrzejszego meczu (ew. bonus na CKMie) może się okazać z dużym prawdopodobieństwem, że walka o brąz na pewno będzie interesująca do samego końca rozgrywek, albo może nic się nie okazać :P

    Tyle spekulacji... :)

    //edit: do Junior-Jacka

    dajesz 16 pkt. (nie licząc bonusów) Bydgoszczy, gdy ta ma porażkę u siebie z Tarnowem.. Gdzie zakładasz zwycięstwo wyjazdowe?

    pzdr

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Z punktu widzenia kibica toruńskiego:
    nawet wariant pesymistyczno-realistyczny daje nam pierwszą czwórkę (zakładam zw. u siebie i 2 bonusy, acz realna szansa jest na co najmniej 4). Kluczem do 'sukcesu' są w tym przypadku porażki na własnym torze bydgoszczan, lesznian i rzeszowian, ponadto ci ostatni zdobędą realnie patrząc tylko 2 bonusy. Szyki Apatorowi może pomieszać Bydgoszcz zdobywająca bonus na Rzeszowie i Cz-wie, Leszno na Częstochowie oraz oczywiście każda porażka u siebie. Dla Torunia ważne jest zdobycie minimum tych 3 bonusów, które (przy założeniu wariantu realistycznego) dadzą najpewniej miejsce w czwórce. Pytanie co dalej.. Warto chyba jechać nie oglądając się na rywali, wieszając sobie poprzeczkę wyżej niż 4 miejsce, bo byłby to w przeciwnym razie trzeci z rzędu sezon walki o nic w górnej czwórce dla torunian. W zależności od wyniku jutrzejszego meczu (ew. bonus na CKMie) może się okazać z dużym prawdopodobieństwem, że walka o brąz na pewno będzie interesująca do samego końca rozgrywek, albo może nic się nie okazać :P

    Tyle spekulacji... :)

    //edit: do Junior-Jacka

    dajesz 16 pkt. (nie licząc bonusów) Bydgoszczy, gdy ta ma porażkę u siebie z Tarnowem.. Gdzie zakładasz zwycięstwo wyjazdowe?

    pzdr
    Ja za niego odpowiem: w Rzeszowie, Lesznie lub w Toruniu(przy odpowiedniej postawie liderów realne nawet każde zwyciestwo w każdym z miast)i już masz odpowiedz.
    Polonia zdobędzie bonusy na Rzeszowie, Lesznie, Rybniku, Toruniu i Czewie a powalczy o niego z Atlasem u siebie(szanse ma bo nawet Atlas można pokonać do 36 na własnym torze i nawet ta dyspozycja obecna ich niczego nie przekreśla).
    Jeszcze wszyscy sie zdziwią jak bydgoscy liderzy pojada w drugiej części sezonu a druga linia z Kostkiem, Klechą i juniorami utrzymają obecną dyspozycję.
    Dzisiaj nastąpi pierwsza weryfikacja i nawet ewentualne niepowodzenie(odpukać) niczego nie odpowie.
    Polonia zdobędzie 5-6 bonusów i wygra jeden wyjazd i będzie znowu w grze o...złoto. Ja w to wierzę bo w końcu liderzy nie mogą jezdzić tak cały sezon(slabo--mam na myśli)i nie są byle jakimi jezdzcami,zeby tak sie objeżdzać.
    Do boju Polonio!

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Z punktu widzenia kibica toruńskiego:
    nawet wariant pesymistyczno-realistyczny daje nam pierwszą czwórkę (zakładam zw. u siebie i 2 bonusy, acz realna szansa jest na co najmniej 4). Kluczem do 'sukcesu' są w tym przypadku porażki na własnym torze bydgoszczan, lesznian i rzeszowian, ponadto ci ostatni zdobędą realnie patrząc tylko 2 bonusy. Szyki Apatorowi może pomieszać Bydgoszcz zdobywająca bonus na Rzeszowie i Cz-wie, Leszno na Częstochowie oraz oczywiście każda porażka u siebie. Dla Torunia ważne jest zdobycie minimum tych 3 bonusów, które (przy założeniu wariantu realistycznego) dadzą najpewniej miejsce w czwórce. Pytanie co dalej.. Warto chyba jechać nie oglądając się na rywali, wieszając sobie poprzeczkę wyżej niż 4 miejsce, bo byłby to w przeciwnym razie trzeci z rzędu sezon walki o nic w górnej czwórce dla torunian. W zależności od wyniku jutrzejszego meczu (ew. bonus na CKMie) może się okazać z dużym prawdopodobieństwem, że walka o brąz na pewno będzie interesująca do samego końca rozgrywek, albo może nic się nie okazać :P

    Tyle spekulacji... :)

    //edit: do Junior-Jacka

    dajesz 16 pkt. (nie licząc bonusów) Bydgoszczy, gdy ta ma porażkę u siebie z Tarnowem.. Gdzie zakładasz zwycięstwo wyjazdowe?

    pzdr
    Ja za niego odpowiem: w Rzeszowie, Lesznie lub w Toruniu(przy odpowiedniej postawie liderów realne nawet każde zwyciestwo w każdym z miast)i już masz odpowiedz.
    Polonia zdobędzie bonusy na Rzeszowie, Lesznie, Rybniku, Toruniu i Czewie a powalczy o niego z Atlasem u siebie(szanse ma bo nawet Atlas można pokonać do 36 na własnym torze i nawet ta dyspozycja obecna ich niczego nie przekreśla).
    Jeszcze wszyscy sie zdziwią jak bydgoscy liderzy pojada w drugiej części sezonu a druga linia z Kostkiem, Klechą i juniorami utrzymają obecną dyspozycję.
    Dzisiaj nastąpi pierwsza weryfikacja i nawet ewentualne niepowodzenie(odpukać) niczego nie odpowie.
    Polonia zdobędzie 5-6 bonusów i wygra jeden wyjazd i będzie znowu w grze o...złoto. Ja w to wierzę bo w końcu liderzy nie mogą jezdzić tak cały sezon(slabo--mam na myśli)i nie są byle jakimi jezdzcami,zeby tak sie objeżdzać.
    Do boju Polonio!
    jaja jak balony:)
    i jeszcze ten nick. wspaniale sie to komponuje

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Hity i kity indywidualnie - extraliga (część 1)

    Nie mam ostatnio za bardzo czasu pobawić się w statystyki , ale jak już jest okazja... Nietypowe podsumowanie - porównanie średnich biegopunktowych z połowy obecnego sezonu z tymi z końca sezonu 2005. Zasady są proste - uwzględniam tylko zawodników sklasyfikowanych na listach (zarówno teraz jak i wtedy) , jeżeli ktoś awansował z I ligi wtedy do porównania biorę ubiegłoroczną średnią biegową podzieloną przez współczynnik 1,3 (dokładnie tak jak przy obliczaniu KSM). I tyle - najpierw hity (podaję tylko przyrost średniej , żeby oszczędzić pisaniny):
    1)Krzysztof Buczkowski +0,684 - solidne przygotowanie do sezonu 20-latka rodem z Grudziądza , schudnięcie o 10 kilo i proszę... Rewelacja rozgrywek a do tego (nieoczekiwanie ale zasłużenie) najlepszy junior extraligi.
    2)Greg Hancock +0,534 - zmiana klimatu dobrze mu zrobiła , widać że Herbie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Potwierdza się , że przyjście do Włókniarza dobrze wpływa na karierę stranieri :).
    3)Jarosław Hampel +0,394 - w tamtym sezonie szalał w GP i nie zachwycał w lidze , w tym pracuje na etykietkę solidnego ligowca.
    4)Jason Crump +0,344 - potwierdzenie rewelacyjnego sezonu Crumpa , tak w Polsce to on chyba jeszcze nie jeździł.
    5)Patryk Pawlaszczyk +0,321 - karera 18-latka z Rybnika rozwija się prawidłowo , oby tak dalej.
    6)Janusz Kołodziej +0,297 - rewelacyjny początek sezonu i piękne wejście w wiek seniora , a gdyby nie wpadka w Toruniu średnia byłaby jeszcze lepsza.
    7)Krystian Klecha +0,286 - również znakomicie wszedł w wiek seniora , a byli tacy którzy przepowiadali mu koniec kariery.
    8)Krzysztof Słaboń +0,239 - transferowy strzał w dziesiątkę drużyny toruńskiej.
    9)Adrian Miedziński +0,238 - ekstraligowy junior nr 2 , prawidłowa progresja formy , kolejny plus dla Apatora.
    10)Tony Rickardsson +0,233 - w Grand Prix zawodzi , w polskiej lidze ciągle wielki.
    11)Rafał Szombierski +0,208 - przejście do ekstraligi potwierdziło wielkie możliwości tego zawodnika.
    12)Damian Baliński +0,181 - bardzo dobrze zaczął sezon.
    13)Hans N. Andersen +0,157 - udowadnia , że słusznie postąpiono zatrzymując go we Wrocławiu na kolejny rok.
    14)Mateusz Szczepaniak +0,156 - wzrost średniej , ale chyba mniejszy niż zakładano.
    15)Sebastian Ułamek +0,097 - stabilizacja formy , choć liczono chyba przy braku kontuzji na więcej.
    16)Paweł Miesiąc +0,081 - przejście do ekstraligi nie odbiło się negatywnie na jego jeździe.
    17)Ronnie Jamroży +0,056 - też chyba liczono na więcej.
    18)Wiesław Jaguś +0,005 - pewny jak szwajcarski zegarek.
    19)Tomasz Rempała +0,004 - odnalazł się bez problemów w ekstralidze.
    20)Leigh Adams +0,001 - to już chyba nie tyle zegarek szwajcarski , co zegar... atomowy :P

    Poza konkursem (niesklasyfikowani w tym lub ubiegłym roku) wymienić należy:
    Marcin Jędrzejewski +0,455 - kolejny burzliwy bydgoski postęp , prawdziwa eksplozja talentu.
    Stanisław Burza +0,421 - kto wie , czy na dobre nie wyprze ze składu Unii Tarnów przereklamowanych gwiazdek.
    Lee Richardson +0,240 - byłby na ósmym , ale rok temu był niesklasyfikowany , też zmiana klimatu pomogła...
    Niels Kristian Iversen +0,039 - na miarę oczekiwań i umiejętności.
    Dawid Stachyra +0,138 - podobnie jak u Miesiąca zmiana ligi właściwie nie wywarła wpływu na jazdę rzeszowianina.
    Marcin Leś +0,011 - głebokie zaplecze rzeszowskiego zespołu.
    Debiutanci (niekiedy z odzysku):
    Ales Dryml - średnia 1,960 - kolejny strzał w dziesiątkę kierownictwa Apatora , świetnie się wpasował do drużyny.
    Martin Smolinski - średnia 1,850 - trafiona inwestycja działaczy z Rybnika , jeździ rewelacyjnie.
    Rafał Dobrucki - średnia 1,633 - udany powrót po ciężkiej kontuzji , trudno oczekiwać cudów.
    Emil Saifutdinov - średnia 1,250 (niesklasyfikowany) - trzecia !!! tegoroczna juniorska perełka z Bydgoszczy. Polonia juniorami stoi!!! Aż się wierzyć nie chce , bo przez całe lata bywało odwrotnie. 17-letni talent - przy odpowiednim prowadzeniu to może być gwiazda extraligi.
    Nicolai Klindt - średnia 1,042 - trudno nie wierzyć Cieślakowi , skoro uważa Klindta za olbrzymi talent.

    W drugiej części pojawią się niebawem kity.....
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Hity i kity indywidualnie - extraliga (część 2)

    Zgodnie z obietnicą teraz będą kity - dokładnie na takich samych zasadach (dla 3 przypadków przeskoku zawodnika o dwie ligi do góry dzieliłem ubiegłoroczne średnie przez 1,3 i jeszcze raz przez 1,3 - czyli łącznie przez 1,69). Ale sobie poużywam :P
    1)Jacek Gollob -1,057 - wręcz szokująca degrengolada do roli najsłabszego klasyfikowanego zawodnika extraligi. Piąte koło u tarnowskiego wozu i przyczyna konfliktów w drużynie - chyba pora powiesić kevlar na kołku.
    2)Maciej Kuciapa -0,972 - po raz kolejny udowadnia , że o ile w I lidze jeździ świetnie , o tyle w ekstraklasie kompletnie sobie nie radzi. Kontuzja jest tu tyko częściowym usprawiedliwieniem.
    3)Zbigniew Czerwiński - 0,947 - w extralidze zagubiony jak dziecko w lesie. Ta sama choroba co u Kuciapy , z tym że usprawiedliwień brak.
    4)Robert Sawina -0,509 - sinusoida formy. Po sezonie znakomitym znowu przyszła pora na bardzo przeciętny.
    5)Ryan Sullivan -0,486 - od czasu ubiegłorocznych problemów zdrowotnych to już nie jest ten sam Ryan. Problem leży chyba gdzieś bardzo głęboko w psychice zawodnika.
    6)Paweł Hlib -0,441 - miał być mistrzem świata juniorów , a już drugi sezon jest kompletnie przereklamowaną , opasłą gwiazdką na fali opadającej. Przejście do ekstraligi obnażyło całą mizerię Hliba - jedyne co mu w tym sezonie wyszło to peryskop w saunie ;). Jeszcze rok jako junior i chyba koniec extraligowej kariery.
    7)Andreas Jonsson -0,437 - kolejny fatalny sezon borykającego się z kontuzjami Szweda. W niczym nie przypomina maszynki do wygrywania sprzed dwóch lat.
    8)Robert Kościecha -0,387 - zmiana klubu nie przeszła całkiem bezboleśnie.
    9)Rune Holta -0,324 - zaskakujące obniżenie lotów w nowym klubie mimo gigantycznych zarobków.
    10)Marcin Rempała -0,312 - skazany na niewdzięczną rolę rezerwowego nie miał tak mocnego wejścia w świat seniorów jak choćby Kołodziej.
    11)Sławomir Drabik -0,252 - niestety , koniec kariery zbliża się wielkimi krokami.
    12)Nicky Pedersen -0,212 - podobnie jak Holta jeszcze nie zaaklimatyzował się w nowym klubie.
    13)Robert Miśkowiak -0,200 - rola rezerwowego w Lesznie nie przypadła IMŚJ do gustu. Poważne problemy tkwią w psychice zawodnika - czyżby kolejny zmarnowany talent?
    14)Piotr Protasiewicz -0,194 - ogólnie nienajlepszy sezon Protasia.
    15)Dariusz Śledź -0,180 - weteran wraca do extraligi chyba na spodziewanym poziomie , bez cudów.
    16)Roman Povazhny -0,172 - z niego już chyba nigdy nie będzie solidnego extraligowca.
    17)Wojciech Druchniak -0,147 - w przeciwieństwie do młodszego Pawlaszczyka jeszcze nie odnalazł się w walce na najwyższym szczeblu.
    18)Tomasz Gapiński -0,059 - trzyma formę , jeśli poprawi jazdę na wyjazdach jest nadzieja na postęp.
    19)Tomasz Gollob -0,051 - w lidze stabilizacja , za to w GP reaktywacja :)
    20)Karol Ząbik -0,036 - wyraźnie zatrzymał się w rozwoju. Być może ma na to wpływ mniejsza liczba startów (tata go nie faworyzuje) , a może zdawana w tym roku matura?
    21)Krzysztof Kasprzak -0,031 - po udanym początku sezonu przyszły problemy zdrowotne i obniżył loty.
    22)Piotr Świderski -0,016 - nie przeszkadza mu nawet niewdzięczna rola rezerwowego.
    23)Tomasz Chrzanowski -0,004 - najszybciej z nowych zawodników odnalazł się w Rzeszowie.

    Poza konkursem (niesklasyfikowani w tym lub ubiegłym roku) wymienić należy:
    Mateusz Jurga -1,273 - zgodnie z oczekiwaniami , po prostu ubiegłoroczna średnia nie była miarodajna.
    Łukasz Romanek -0,993 - kompletny niewypał jeśli chodzi o jazdę w extralidze. Kompromitacja.
    Karol Baran -0,829 - klub z Rzeszowa zarżnął chyba właśnie karierę 25-letniego zawodnika. Dlaczego przy tak szerokiej kadrze nie puszczono zawodnika na wypożyczenie np. do Krosna wie chyba tylko pięknooka pani prezes Marta P.
    Robert Kasprzak -0,722 - olbrzymi krok w tył po udanym ubiegłorocznym sezonie. Porażka pod każdym względem , a do tego kontuzja eliminująca go z walki na wiele tygodni. Czyżby nie dane mu było pójść w ślady brata?
    Andriej Karpov -0,707 - kolejne chybione posunięcie rzeszowian. Dla samego 19-letniego zawodnika przeskok o 2 ligi okazał się błędem - lepiej było jeździć i rozwijać się w Równem.
    Denis Gizatulin -0,669 - tu także przejście z 2 ligi do extraligi nie wyszło zupełnie , chybiony pomysł trenera Czernickiego.
    Christian Hefenbrock -0,520 - tu również przeskok aż o 2 ligi do góry na razie nie okazał się zbyt udany - liczono na więcej.
    Roman Chromik -0,449 - jeszcze jedno rybnickie kompletne rozczarowanie.
    Bjarne Pedersen -0,331 - na razie nie może w Toruniu odnaleźć dyspozycji , jaką czarował w Gdańsku.
    Kenneth Bjerre -0,292 - rozczarowuje , może nie odpowiada mu walka o miejsce w składzie?
    Mariusz Puszakowski -0,272 - brak pewności miejsca w składzie chyba również nie wpływa na niego najlepiej.
    Renat Gafurov -0,236 - przekonał się , że w extralidze po przegranych startach trudniej jest gonić.
    Marcin Piekarski -0,231 - miejsce w składzie Włókniarza na razie blokuje mu Hefenbrock.
    Mark Loram -0,195 - niezbyt udany powrót do wielkiego ścigania w Polsce.
    Norbert Kościuch -0,176 - Unia Leszno zrobiła chyba krzywdę temu chłopakowi nie oddając go na wypożyczenie do I lub II ligi , gdzie miałby więcej startów.
    Peter Ljung -0,135 - na razie nie zachwycił.
    Scott Nicholls -0,050 - szkoda , że znowu tak rzadko obecny na polskich torach.
    Damian Romańczuk , Sebastian Pydzik , Damian Stachowiak 0,000 - ciągle czekają na swoją szansę.
    Debiutanci (niekiedy z odzysku):
    Maciej Ciesielski - średnia 0,000 - czeka na swoją szansę.
    Adam Kajoch - średnia 0,286 - rzucony na głęboką wodę.
    Kamil Zieliński - średnia 0,375 - również dopiero zaczyna poważne ściganie.
    Lukas Dryml - średnia 0,500 - w przeciwieństwie do starszego brata na razie rozczarowuje na całej linii.
    Chris Harris - średnia 1,067 - kolejne rybnickie rozczrowanie , tyle że rodem z Anglii. Potwierdzenie tezy , że Anglicy ciężko adaptują się do polskich torów. Mam wrażenie , że kolejnych szans w tym roku już nie dostanie.
    Simon Stead - średnia 1,091 - jedyny na razie nietrafiony toruński pomysł kadrowy. Sytuacja identyczna jak z jego rówieśnikiem Harrisem. Czy 24 lata to jednak nie za późno dla Anglika na debiut w Polsce?
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Napisze coś czego jeszcze tu nie widziałem ... Powoli języczkiem u wagi staje się Nikola Klindt z Wrocławia ... Jeśli tak dalej będzie jeżdził ten chłopak ...to nawet ja tarnowski kibic obawiam się utraty mistrzostwa. Obecnie ten gość bije Hliba ......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •