Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 374

Wątek: Grand Prix Wrocław 06-05-2006

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-03-2002
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    489
    Podziękowania: 154 w 99 postach

    Grand Prix Wrocław 06-05-2006

    Pierwsza runda już za nami czas na dyskusje o drugiej :)
    Czy Wrocław bedzie tak emocjonujący jak Krsko ? :),
    czy zwyciezca z Krsko Nicki Pedersen po zabiegu na nadgarstkach, bedzie w pełni dyspozycji ? :)
    No i czego sie mozna spodziewac po polakch, moze powtórka dyspozycji z DMŚ.



  2. Powrót do góry    #2
    Zbanowany
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    1,478
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tego wieczoru moze wygrac tylko jeden czlowiek najlepszy
    zuzlowiec na swiecie TOMASZ GOLLOB badzmy tam z nim tego
    magicznego wieczora stworzmy niepowtarzalna atmosfere i
    dolozmy swoja cegielke do objecia pozycji lidera Grand Prix
    w tym sezonie przez Tomasza Golloba !

    Jeszcze tego lata jeszcze tego lata Tomek Gollob mistrzem
    swiata !

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-09-2005
    Postów
    866
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja będę! Ja będę! Ja będę!
    Jestem jednak realistą. Dla mnie półfinał byłby spełnieniem marzeń. A co ponad to...

    T.G. FOREVER YOURS (Totus Tuus jak kto woli ;) )

  4. Powrót do góry    #4
    Zbanowany
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    1,478
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja będę! Ja będę! Ja będę!
    Jestem jednak realistą. Dla mnie półfinał byłby spełnieniem marzeń. A co ponad to...

    T.G. FOREVER YOURS (Totus Tuus jak kto woli ;) )
    Wiara przenosi góry , jesli wiara czyni cuda to ja wierze
    sie uda !
    Jak nie teraz to kiedy ? Dopóki walczysz jestes zwyciezca
    oby Tomek walczyl do ostatniej kropli krwi i oby
    w ostatniej odslonie na ukochanym torze po zwyciestwie
    w Bydgoszczy trwal karnawal w naszych sercach.
    Ja wierze, i nigdy wierzyc nie przestane zarazmy go
    to wiara i ubierze zloto korone !

    Panowie I Panie !

    Kości zostały rzucone GOLLOB założy mistrzowską korone !

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Mistrzowska korone zalozy w tym roku Crump!!! Wzglednie
    Rickardsson!!! Zaden Gollob, zaden Hampel, zaden Polak!!!
    Go Jason Go!!! Aussie Aussie Aussie Oi Oi Oi!!!

    A juz na spokojniej - Gollobowi dawniej tor we Wroclawiu
    odpowiadal, ale w ostatnim czasie roznie mu tam idzie.
    Powiedzialbym nawet, ze bardziej zle niz dobrze. Niemniej,
    jesli przypomni sobie najlepsze swoje lata na tym torze,
    moze wygrac. Ja osobiscie w finale widze znow tercet
    Crump, Pedersen, Rickardsson. Kto czwarty? Moze Gollob,
    moze Hampel, moze Adams, Hancock, Richardson, Nicholls albo
    B.Pedersen? A moze jakas supersensacja na miare Lindbacka z
    zeszlego roku? Kto ich tam wie.

    Do zwyciestwa typuje Crumpa przed Rickardssonem i Nicki
    Pedersenem. A tor zweryfikuje moje typy...
    Regards from Sydney
    Dexter

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    23-03-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tony Rickardsson i wszystko jasne :)
    Ja myśle że we Wrocławiu zatriumfuje Tony przed Gollobem Hancockiem i Adamsem :)
    Widze że niektórzy widza już Golloba w złote koronie :)(gratuluje optymizmu :) medal możliwe ale góra srebro nawet brąz bedzie wielkim osiąnięciem dla pana Tomasza)ciekawy tylko jestem ilu z nich w tamtym roku ogłaszali koniec Golloba ......


  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    W tym roku GP będzie miało wyjątkową oprawę, w tym samym czasie na polach marsowych jest koncert Heya :) Ciekawe co kto kogo zagłuszy :)
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Zawsze wtedy,kiedy Gollob pojedzie dobrze,wszyscy marzą co najmniej o pudle dla Polaka.Oczywiście pokazuje to ,jaki w naszym kraju panuje głód na sukcesy indywidualne w seniorskiej odmianie IMŚ.Ja jednak zdziwiłbym się bardzo,gdyby Gollob zdobył tytuł w tym roku (szanse jego oceniam na bardzo małe).Nie jest tajemnicą ,iż na wrocławskim owalu,jak ryba w wodzie czuje się Jason Crump i to jemu dawałbym pierwsze miejsce na podium,gdybym mógł to robić :) .Co do Golloba,to kiedyś (kilka lat temu bodajże) dziennikarz chyba Gazety Pomorskiej w swoim wywiadzie zapytał pana Tomka czy zostanie mistrzem świata.Na to nasz najlepszy żużlowiec odpowiedział: "A czy pan zostanie prezydentem?".Myślę,że gdyby Gollobowi zależało na tytule,tak jak Rickiemu,czy Crumpowi,to dziś nie Szwed a Polak uchodziłby za najlepszego żużlowca ostatnich lat...

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik Awatar Dark_Magician
    Dołączył
    08-05-2005
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mysle ze ta pierwsza wygranna pedersena nic nie znaczy a raczej nie bedzie mistrzem ale cos czuje za tomek gollob bedzie na podium w tym roku


  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar damianos81
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    1,907
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 80 w 48 postach
    mysle ze ta pierwsza wygranna pedersena nic nie znaczy a raczej nie bedzie mistrzem ale cos czuje za tomek gollob bedzie na podium w tym roku
    To już prędzej Nicki walnie mistrza niż Tomek stanie na podium. Nie ma, co się oszukiwać. Tomasz już się skończył (oczywiście w GP:() Może raz po raz wejdzie do finału, ale na pewno głównej roli w końcowym Gp nie odegra:(

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    23-03-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę,że gdyby Gollobowi zależało na tytule,tak jak Rickiemu,czy Crumpowi,to dziś nie Szwed a Polak uchodziłby za najlepszego żużlowca ostatnich lat...
    smiech na sali... wogole aż głupio komentować takie wpisy...

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    ...Co do Golloba,to kiedyś (kilka lat temu bodajże) dziennikarz chyba Gazety Pomorskiej w swoim wywiadzie zapytał pana Tomka czy zostanie mistrzem świata.Na to nasz najlepszy żużlowiec odpowiedział: "A czy pan zostanie prezydentem?".Myślę,że gdyby Gollobowi zależało na tytule,tak jak Rickiemu,czy Crumpowi,to dziś nie Szwed a Polak uchodziłby za najlepszego żużlowca ostatnich lat...
    Odpowiedź na miare pytania, odpowiedzią tą nie chciał pokazać że nie zależy mu na mistrzostwie tylko niemozności przepowiadania przyszłości :), chyba nie ma sportowca który nie chce piąć sie coraz wyżej, pradwa tez ze są tacy którzy robia to za każdą cenę nawet zdrowia i życia
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Mistrzowska korone zalozy w tym roku Crump!!! Wzglednie
    Rickardsson!!! Zaden Gollob, zaden Hampel, zaden Polak!!!
    Nedzny z ciebie prowokator... raczej blazen

    A do Wroclawia jade. Jade mimo matur, ale jade by ogladac Tomka Golloba. Wiele bym dal by stanal na podium, ale sadze, ze jest wstanie walczyc o zwyciestwo we Wroclawiu. Moze atut wlasnego tory wykorzysta Jarek Hampel - oby :)

    Moj typ - T. Rickardsson :)

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Widziałem Kasprzak tydzień temu w Bydgoszczy
    Widziałem Kołodzieje dzisiaj w Bydgoszczy

    ... Jak można było dac dziką kartę Kasperowi zamiast Koldiemu? Ktoś mi to może wytłumaczyć?

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    brindel:
    Widziałem Kasprzak tydzień temu w Bydgoszczy
    Widziałem Kołodzieje dzisiaj w Bydgoszczy

    ... Jak można było dac dziką kartę Kasperowi zamiast Koldiemu? Ktoś mi to może wytłumaczyć?
    Jak to powiedzial "Cegla", ktory rozmawial z szefem BSI, walory ekonomiczne dla organizatorow GP we Wroclawiu byly wazniejsze od sportowych.

    ps. Wiem, ze pytanie bylo retoryczne, ale nie moglem sie powstrzymac zeby odpowiedziec wprost :P Wszakze to wiele wyjasnia...
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    smiech na sali... wogole aż głupio komentować takie wpisy...
    Śmiech na sali to budzi chyba twoja ignorancja.Ja nie będę odpowiadał wulgarnie ani chamsko,przytoczę tylko pewną wypowiedź (żałuję tylko ,iż nie mogę podać źródła,ale przyrzec mogę,że to nie żaden mój film).Rickardsson zapytany o Tomasza Golloba stwierdził,iż jeżeli chodzi o umiejętności i technikę jazdy to pan Tomasz jest bezsprzecznie najlepszy.Wypowiedzi mistrza nad mistrze chyba nie można wkładać między bajki...
    Ja osobiście się z tym zgadzam.Widziałem wielokrotnie jak Gollob swą techniką w GP nadrabiał braki sprzętowe.Kiedy Gollob jeździł w Bydgoszczy,dosyć głośno było o tym,że za mało profesjonalnie podchodzi do GP i ma za małą bazę względem np.Rickardssona.A ty MJ-lukasz ,jeżeli nie masz zbytnio inwencji,by w poprawny sposób sformułować dobrego argumentu,lub braknie ci inteligencji ,to się nie wypowiadaj,bo szkoda pamięci na serwerze...Pozdro!!!

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    29-11-2005
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za Sportowe fakty.

    4 bieg:
    Piękna walka o zwycięstwo pomiędzy Kasprzakiem i Drymlem

    6 bieg:
    Ponownie wspaniała walka pomiedzy Kasprzakiem i Drymlem - tym razem o drugie miejsce - wygrana przez zawodnika gospodarzy

    8 bieg:
    Kasprzak z trzeciej pozycji przedostał się na prowadzenie

    13 bieg:
    Kasprzak na dystansie mija Puszakowskiego

    15 bieg : (moje) według sedzi był 3 ale na lini mety był 2 !

    ehhh.... i ten chłopak nie umie wyprzedać.... :(

    Pozdro .
    ps.Krzysztof Kasprzak aaeeaaooooo ;)

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    50
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chcialbym tylko powiedziec, ze Gollob miewial juz lepsze poczatki GP a potem bylo beznadziejnie :P. No ale zycze mu jak najlepiej :).

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Mistrzowska korone zalozy w tym roku Crump!!! Wzglednie
    Rickardsson!!! Zaden Gollob, zaden Hampel, zaden Polak!!!
    Nedzny z ciebie prowokator... raczej blazen
    niestety, ale taka jest prawda. przekonasz sie na koniec sezonu.

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-03-2002
    Postów
    1,337
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tym roku GP będzie miało wyjątkową oprawę, w tym samym czasie na polach marsowych jest koncert Heya :) Ciekawe co kto kogo zagłuszy :)
    Szkoda, ze nie dalo sie polaczyc tych 2 imprez ;)

    Koldki vs. Kasper

    Odwieczna walka tych dwoch zawodnikow(a wlasciwie duzo wieksza walka slowna pomiedzy kibicami). Jak dla mnie w tym sezonie zdecydowanie lepszy Kolodziej. Coz, karty juz rozdane. Mam nadzieje, ze Krzychu udowodni, iz zasluguja na tego dzikusa.

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    23-03-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    smiech na sali... wogole aż głupio komentować takie wpisy...
    Śmiech na sali to budzi chyba twoja ignorancja.Ja nie będę odpowiadał wulgarnie ani chamsko,przytoczę tylko pewną wypowiedź (żałuję tylko ,iż nie mogę podać źródła,ale przyrzec mogę,że to nie żaden mój film).Rickardsson zapytany o Tomasza Golloba stwierdził,iż jeżeli chodzi o umiejętności i technikę jazdy to pan Tomasz jest bezsprzecznie najlepszy.Wypowiedzi mistrza nad mistrze chyba nie można wkładać między bajki...
    Ja osobiście się z tym zgadzam.Widziałem wielokrotnie jak Gollob swą techniką w GP nadrabiał braki sprzętowe.Kiedy Gollob jeździł w Bydgoszczy,dosyć głośno było o tym,że za mało profesjonalnie podchodzi do GP i ma za małą bazę względem np.Rickardssona.A ty MJ-lukasz ,jeżeli nie masz zbytnio inwencji,by w poprawny sposób sformułować dobrego argumentu,lub braknie ci inteligencji ,to się nie wypowiadaj,bo szkoda pamięci na serwerze...Pozdro!!!
    Jeżeli chcesz mnie sprowokować to nie martw sie nie uda Ci sie :) Moze troche zbyt mocnych słów użyłem - jeśli tak przepraszam ... ale jak można pisać że Gollobowi nie zależało na tytule ?? no bez przesady jemu chyba jak nikomu innemu na nim zależało !! (Pamietam te piękne pojedynki Rickardsson - Gollob :D) Gollob po prostu trafił na lepszego (najlepszego) i dlatego nie zdobył IMŚ a nie dlatego że mu nie zależało !!!!

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Jeżeli chcesz mnie sprowokować to nie martw sie nie uda Ci sie Moze troche zbyt mocnych słów użyłem - jeśli tak przepraszam ... ale jak można pisać że Gollobowi nie zależało na tytule ?? no bez przesady jemu chyba jak nikomu innemu na nim zależało !! (Pamietam te piękne pojedynki Rickardsson - Gollob ) Gollob po prostu trafił na lepszego (najlepszego) i dlatego nie zdobył IMŚ a nie dlatego że mu nie zależało !!!!

    Moje zdanie (a mam prawo prezentować tu własne zdanie) nadal jest takie,iż Gollobowi nie zależało na tytule chociażby tak jak Tony'emu.Wystarczy porównać ich zaangażowanie w lidze polskiej w okolicach terminu GP...Gollob wyciąga najlepsze fury na ligę i robi średnią,jaką robi.A taki np.Rickardsson spróbuje sobie silnik i jak mu pasuje ,to odłoży go sobie na GP :) (pamiętny mecz w Toruniu z Bydgoszczą,kiedy Ricki po wykręceniu nowego rekordu toru,słabą jazdą w następnych biegach przyczynił się do porażki Apatora).Należy też zwrócić uwagę na to z jaką łatwością Rickardsson wymijał rywali,szczególnie w pierwszej fazie GP Słowenii.Fakt faktem-miał gorsze starty,co spowodowane było wadliwą pracą sprzęgła...Po prostu fura Rickardssona miała tyle mocy i była tak spasowana,że mijał rywali jak tyczki...A co do pojedynków i walki na torze to każdy walczy z każdym (GP w Krsku było piękne!!!),natomiast mi chodziło o zainwestowanie w bazę i w sprzęt.Jednym z argumentów może być fakt,że Gollob,gdzie jak gdzie,ale w Bydgoszczy zawsze wygrywa-tam ma znakomicie spasowany sprzęt i nie ma na niego mocnych...uff....to by było na tyle :) Pozdro!!!

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    23-03-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Moje zdanie (a mam prawo prezentować tu własne zdanie) nadal jest takie,iż Gollobowi nie zależało na tytule chociażby tak jak Tony'emu.Wystarczy porównać ich zaangażowanie w lidze polskiej w okolicach terminu GP...Gollob wyciąga najlepsze fury na ligę i robi średnią,jaką robi.A taki np.Rickardsson spróbuje sobie silnik i jak mu pasuje ,to odłoży go sobie na GP :) (pamiętny mecz w Toruniu z Bydgoszczą,kiedy Ricki po wykręceniu nowego rekordu toru,słabą jazdą w następnych biegach przyczynił się do porażki Apatora).Należy też zwrócić uwagę na to z jaką łatwością Rickardsson wymijał rywali,szczególnie w pierwszej fazie GP Słowenii.Fakt faktem-miał gorsze starty,co spowodowane było wadliwą pracą sprzęgła...Po prostu fura Rickardssona miała tyle mocy i była tak spasowana,że mijał rywali jak tyczki...A co do pojedynków i walki na torze to każdy walczy z każdym (GP w Krsku było piękne!!!),natomiast mi chodziło o zainwestowanie w bazę i w sprzęt.Jednym z argumentów może być fakt,że Gollob,gdzie jak gdzie,ale w Bydgoszczy zawsze wygrywa-tam ma znakomicie spasowany sprzęt i nie ma na niego mocnych...uff....to by było na tyle :) Pozdro!!!
    Fakt faktem Tony'emu bardzo zależało na GP ale chyba każdemu zawodnikowi zależy na tytule nie prawda ??Mówisz że Gollob nie inwestował w baze i sprzęt ?? Pamietam jak udzielał wywiadu i mówił że zakupił niedawno 11 nowych silników więc chyba w ten sprzęt jednak inwestował ... a jeśli chodzi o to co Rickardsson wyprawiał w Krsko to była poezja żużla :D i dlatego to własnie ON jest najlepszy z najlepszych :) zabrakło tylko zwycięstwa ale mówi sie trudno :) (ale dawno nie widziałem tak słabego startu Rickiego jak ten w finale - trzeba bedzie przy tym sprzegle troszke popracować :) )
    Pozdrawiam :)

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Fakt faktem Tony'emu bardzo zależało na GP ale chyba każdemu zawodnikowi zależy na tytule nie prawda ??Mówisz że Gollob nie inwestował w baze i sprzęt ?? Pamietam jak udzielał wywiadu i mówił że zakupił niedawno 11 nowych silników więc chyba w ten sprzęt jednak inwestował ... a jeśli chodzi o to co Rickardsson wyprawiał w Krsko to była poezja żużla i dlatego to własnie ON jest najlepszy z najlepszych zabrakło tylko zwycięstwa ale mówi sie trudno (ale dawno nie widziałem tak słabego startu Rickiego jak ten w finale - trzeba bedzie przy tym sprzegle troszke popracować )
    Pozdrawiam
    Podaję (widać jak na dłoni!!!)argumenty,że Rickiemu zależy bardziej na tytule niż Gollobowi,ale :"Dziad swoje-baba swoje..." :).Akurat 11 silników dla takiego zawodnika to jest nic!!!Nie mówię tego na wyrost...Po pierwsze to może okazać się ,że 10 z tych jedenastu do porządnego ścigania się nie nadaje...Po drugie to przypomnijcie sobie wszyscy jak w drodze do garażu Tomka w Bydgoszczy w kryzysowych momentach ustawiała się mała kolejka,a starty np. Stanisławskiego na motorach Golloba to nie była rzadkość.trochę tego sprzętu musiał zakupić ,żeby dla wszystkich starczyło :).A tak poważnie to: przed zeszłym sezonem (notabene nie będącym zbytnio zachwycającym,jak chodzi o wyniki) Andreas Jonsson zainwestował w silniki około 50 tys euro.Jeśli taki Jonsson(który jest solidnym zawodnikiem ,ale nie jakimś mistrzem-przynajmniej na razie)inwestuje tyle tylko przed jednym sezonem,to co znaczy te 11 silników...!?!?!?Pozdro!!!

  25. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    23-03-2006
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podaję (widać jak na dłoni!!!)argumenty,że Rickiemu zależy bardziej na tytule niż Gollobowi,ale :"Dziad swoje-baba swoje..." :).Akurat 11 silników dla takiego zawodnika to jest nic!!!Nie mówię tego na wyrost...Po pierwsze to może okazać się ,że 10 z tych jedenastu do porządnego ścigania się nie nadaje...Po drugie to przypomnijcie sobie wszyscy jak w drodze do garażu Tomka w Bydgoszczy w kryzysowych momentach ustawiała się mała kolejka,a starty np. Stanisławskiego na motorach Golloba to nie była rzadkość.trochę tego sprzętu musiał zakupić ,żeby dla wszystkich starczyło :).A tak poważnie to: przed zeszłym sezonem (notabene nie będącym zbytnio zachwycającym,jak chodzi o wyniki) Andreas Jonsson zainwestował w silniki około 50 tys euro.Jeśli taki Jonsson(który jest solidnym zawodnikiem ,ale nie jakimś mistrzem-przynajmniej na razie)inwestuje tyle tylko przed jednym sezonem,to co znaczy te 11 silników...!?!?!?Pozdro!!!
    Ale Ty nie mozesz wiedziec komu bardziej zależało :) Ty mozesz przypuszczać mozesz sie domyślać , Twoim zdaniem temu zależało bardziej niz temu ale nie możesz tego wiedzieć ....
    I żadne argumenty tu nie pomogą no chyba że przytoczysz mi fragment wywiadu w którym Gollob powiedział "nie zależy mi na tytule IMŚ" :P Ja wiem że Rickiemu zależało bardzo i dalej mu zależy (już na 7 :D i całego serca życze mu tego 7 tytułu bo to mój ulubiony zawodnik :D:D) ale nie mówmy że temu zalezy bardziej temu mniej bo w tej scisłej czołówce wszystkim ogromnie zależy na GP i na odebraniu tego najbardziej wartościowego pucharu :)

    Ps a orientujesz sie ile kosztuje dobry silnik ??

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    GP na które czekałem od roku i juz za 2 tygodnie...
    trzeba bedzie odwiedzić przyjaciół,no i wypic kilka Piascików;) zjeść jabłecznik przygotowany przez Natale ;)
    no i odwiedzić Artura i odebrac co moje;):P:P
    Zapowiada sie super weekend od piatku do niedzieli.
    mam nadzieje że bedzie okazja spotkac się z innymi forumowiczami a nie tylko z ZG i Wrocka.
    jak by co to bede przy "płonacej" fladze Gdańska:P:P

    ze strony sportowej mam nadzieje ze nasi pokaza się z dobrej strony,chodx znając zycie po zawodach i tak nie bede duzo pamietał,tak jak po finale DPŚ co nie panie Arturze??;);)

    a więc do zobaczenia na Olimpijskim ;);)

    ps.
    Dexter
    moze przyjedziesz dopingować "swoich" Australijczyków??:P:P:P
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Ps a orientujesz sie ile kosztuje dobry silnik ??
    Nie wiem dokładnie,ale z tego co się orientuję,to jest wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych i to raczej bliżej 10 tys. niż 20 tys.Ja mówię tylko o zaangażowaniu,które bezpośrednio przekłada się na przygotowania do danej imprezy.Nadmieniam odnośnie poprzedniego wpisu,że AJ miał miał przy dużych wydatkach na sprzęt spore kłopoty związane z tym elementem sportu żużlowego.Nie mówię ,że Gollobowi nie zależy na tytule,bo wtedy nie jeździł by w GP ale,że nie potrafi/nie chce on przygotować swojego zaplecza na tyle,żeby ów tytuł zdobyć.Co do sprzętu,to oczywiście sam tuning niejednokrotnie przewyższa cenę samego silnika...Pozdro!!!

  28. Powrót do góry    #28
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Czytam sobie ten wątek i aż mdłości mnie ogarniają na widok niemal religijnej ekstazy z powodu dobrej postawy Golloba. Niektórzy włażą już na grząski grunt bluźnierstwa i uprawiają jakiś kult Tomasza :/ Widać lata komuny zrobiły swoje i kult jednostki jest wciąż niektórym potrzebny. Szczyt głupoty (nie pierwszy raz zresztą) pobił niejaki Zbyson czy Zybson ubliżając Dexterowi za to, że w roli faworyta widzi Crumpa i kibicuje Australijczykom (to wszystko oczywiście przy biernej postawie Moderatora Machcia). Ludzie! To jest wolny kraj i każdy może kibicować komu chce! Ktoś lubi Golloba - niech go dopinguje, kto inny go nie lubi - niech dopinguje innego żużlowca. Zwolennik Rickardssona, Crumpa czy Pedersena jest takim samym kibicem jak fan Golloba, Hampela czy Protasiewicza. Dlaczego odbierać mu prawo do kibicowania swojemu faworytowi? Wiem, że Gollob jest Polakiem tak jak my, ale nie popadajmy w szowinizm. Myślę, że np. dla niejednego fana Unii Leszno Adams jest bliższy sercu niż Gollob i nikt normalny nie powinien mieć o to pretensji. Tomasz Gollob nie jest "świętą krową" i tak samo może podlegać krytyce jak każdy inny zawodnik. Ja osobiście, tak jak wielu moich znajomych interesujących się speedwayem, nie znoszę go i na pewno kibicować mu nie będę (tak jak zresztą Crumpa również nie zamierzam dopingować). Rozumiem jednak, że jest liczne grono zwolenników Tomasza, dla których Gollob to najlepsze nazwisko w żużlu. W porządku, ale dajcie żyć innym. Taka zajadłość dziwi mnie szczególnie w przypadku Zybsona, obnoszącego się z lewackim awatarem, a zachowującego się jak prawdziwy nacjonalista (dla Ciebie pewnie "nacjonalista" to najgorszy epitet, prawda?:P).
    P.S. Zybson, a wiesz przynajmniej co symbolizuje swastyka, którą zapamiętale glanują jakieś typki na twoim awatarze? Wiesz kim byli Ariowie, wspólnota indoeuropejska? Masz jakieś pojęcie o antropologii?
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-09-2005
    Postów
    866
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    FRANZ

    Weź sobie tą sfastykę koło tego "Tylko Sparta" przylep. Będzie pasować jak ulał. W końcu to tylko znak Ariów.

    Golloba nie chcesz, to możesz nie znosić. Ja olewam Cię ciepłym moczem. Pozdrawiam.

    Ps. Pseudofanów jednak nie brakuje. W zeszłym roku roiło się od wpisów typu "jaki cienias" czy "kończ waść, wstydu oszczędź". Aż tu nagle okazuje się, że Gollob ma w Polsce rzesze fanów. Ciekawe...

  30. Powrót do góry    #30
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Jeśli chodzi o rzekomy 'kult jednoski', o którym napisał tu Franz to nie doszukiwalbym sie jednak korzeni w PRL. Daj spokój, to naturalna potrzeba społeczenstwa, które szuka 'bohaterów'. Cały współczesny sportowy biznes opiera sie na kreowaniu bohaterów, postaci. Tomasz sie tu idealnie nadaje, bo to człowiek - instytucja, Jezus Chrystus polskiego żużla ;) A dodatkowo styl jego jazdy jest niebywale fantastyczny dla oka.

    Można też przyczyny fenomenu Golloba szukać w efekcie underdoga - bowiem chyba nikt nie przeżył tylu porażek, upokorzeń i tyle razy nie był zwalczany przez Gollobożercze środowisko. Doprawdy niczym JCh ;):D

    jeśli zaś chodzi o wątek avatara Zybsona, to choć podzielam Twoje zdanie Franz - wolałbym aby ta dyskusja jesli ma być kontynuowana odbywala sie w HP. Bo to nie miejsce na to i nie ma co rozwijać pobocznego wątku.

    Dodam od siebie, że chyba kibicowanie Tomkowi to nie efekt nacjonalizmu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Luker
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    5,693
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Franz:
    Szczyt głupoty (nie pierwszy raz zresztą) pobił niejaki Zbyson czy Zybson ubliżając Dexterowi za to, że w roli faworyta widzi Crumpa i kibicuje Australijczykom (to wszystko oczywiście przy biernej postawie Moderatora Machcia).
    Machciu moderem jest, ale akurat nie dzialu zuzel.
    Quote of the week:
    "The stars still shine bright. Yet something is different..."
    -----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
    F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    (to wszystko oczywiście przy biernej postawie Moderatora Machcia).
    Franc czy Frac czy jak ci tam:P
    co ja na to moge jesli jestem moderatorem działu skoki narcierskie/sporty zimowe hyy??
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Czytam sobie ten wątek i aż mdłości mnie ogarniają na widok niemal religijnej ekstazy z powodu dobrej postawy Golloba. Niektórzy włażą już na grząski grunt bluźnierstwa i uprawiają jakiś kult Tomasza :/ Widać lata komuny zrobiły swoje i kult jednostki jest wciąż niektórym potrzebny. Szczyt głupoty (nie pierwszy raz zresztą) pobił niejaki Zbyson czy Zybson ubliżając Dexterowi za to, że w roli faworyta widzi Crumpa i kibicuje Australijczykom (to wszystko oczywiście przy biernej postawie Moderatora Machcia). Ludzie! To jest wolny kraj i każdy może kibicować komu chce! Ktoś lubi Golloba - niech go dopinguje, kto inny go nie lubi - niech dopinguje innego żużlowca. Zwolennik Rickardssona, Crumpa czy Pedersena jest takim samym kibicem jak fan Golloba, Hampela czy Protasiewicza. Dlaczego odbierać mu prawo do kibicowania swojemu faworytowi? Wiem, że Gollob jest Polakiem tak jak my, ale nie popadajmy w szowinizm. Myślę, że np. dla niejednego fana Unii Leszno Adams jest bliższy sercu niż Gollob i nikt normalny nie powinien mieć o to pretensji. Tomasz Gollob nie jest "świętą krową" i tak samo może podlegać krytyce jak każdy inny zawodnik. Ja osobiście, tak jak wielu moich znajomych interesujących się speedwayem, nie znoszę go i na pewno kibicować mu nie będę (tak jak zresztą Crumpa również nie zamierzam dopingować). Rozumiem jednak, że jest liczne grono zwolenników Tomasza, dla których Gollob to najlepsze nazwisko w żużlu. W porządku, ale dajcie żyć innym. Taka zajadłość dziwi mnie szczególnie w przypadku Zybsona, obnoszącego się z lewackim awatarem, a zachowującego się jak prawdziwy nacjonalista (dla Ciebie pewnie "nacjonalista" to najgorszy epitet, prawda?:P).
    P.S. Zybson, a wiesz przynajmniej co symbolizuje swastyka, którą zapamiętale glanują jakieś typki na twoim awatarze? Wiesz kim byli Ariowie, wspólnota indoeuropejska? Masz jakieś pojęcie o antropologii?
    rece i nogi opadaja do samej ziemi jak czyta sie takie wypociny nowych pseudo znawcow
    piszesz ze nie znosisz Golloba ale tylko DZIEKI NIEMU PRZEZ OSTATNIE 12 LAT POLSKA COS ZNACZY W SPEEDWAYU!!
    Gdyby nie Tomek to teraz bylbys pewnie fanem ko0panej albo czegos innego bo to On przyciagal kibicow na stadionu a mlodych chlopakow do szkolek bo to On zdobyl 4 medale MS Indywidualnie ale widac to dla ciebie malo powiem wiecej pewnie przemawia przez Ciebie zlosc ze Tomek przez tyle lat nie wybral oferty z Wrocka a mial taka nie raz

    wole uprawiac kult Tomasza niz byc kibicem choragiewka lub kibicem z przypadku pozdrawiam

    JESZCZE TEJ TEGO LATA JESZCZE TEGO LATA TOMEK GOLLOB MISTRZEM SWIATA!!!

    czy to sie niktorym podoba czy nie tak bedzie


    PS. ktos pisal ze Tomkowi nie zalezalo na tytule. do maratonmu usmiechu goscia wyslac gratuluje duzego poczucia humoru buahahahahahahaha Tomkowi jak malo komu na tym tytule zalezalo i jak malo kto na Niego zasluguje
    Tomasz Gollob INDYWIDUALNY MISTRZ ŚWIATA 2010 - Szanujcie Go bo takiego Drugiego Nie Bedzie !!

  34. Powrót do góry    #34
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Dajcie spokój, bez przesady. Nie sądze by Dexter zaraz sie obraził.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Nie jeden Dexter nie będzie kibicował polakom albo inaczej - nie tylko polakom. Zależy kto w jakim jest położeniu, pozatym sa też inne wyznaczniki. Trochę tolerancji. A dyskusje o avatarach ---> Hyde Park :)

    O samych wynikach Grand Prix Europy typowanych napiszę jak się troszku termin zbliży :)

    Andreas Jonsson ma złamaną nogę i nie wiadomo czy wystartuje. Jeśli nie w jego miejsce chłopak zdolnego śląska - Hans Andersen.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Andreas Jonsson ma złamaną nogę i nie wiadomo czy wystartuje. Jeśli nie w jego miejsce chłopak z dolnego śląska - Hans Andersen.
    wzorem naszego premiera.. Yes Yes Yes :D:D:D
    no to juz kolejny zawodnik,któremu bede goraco dopingowal na Olimpijskim.
    Drabol,chyba nie bedziesz "pig" i nie bedziesz siedział całych zawodów w parkingu??
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Nie gdyż mam przyjaciela z pieknego i dalekiego kraju z ktróym będę obserwował zawody z trybun :) A co przyjezdzasz mistrzu?

    Ale nam AJ zrobi psikusa jak zdąży się wykurować ;) Oczywiście nie chce niczyich kontuzji, tymbardziej Andreasa ale jak już tak wyszło i tak czy siak nie będzie w pełni sił...
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  38. Powrót do góry    #38
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Dada_Krosno
    Gdyby nie Tomek to teraz bylbys pewnie fanem ko0panej albo czegos innego bo to On przyciagal kibicow na stadionu a mlodych chlopakow do szkolek bo to On zdobyl 4 medale MS Indywidualnie ale widac to dla ciebie malo powiem wiecej pewnie przemawia przez Ciebie zlosc ze Tomek przez tyle lat nie wybral oferty z Wrocka a mial taka nie raz
    A kim Ty jesteś, żeby mi mówić kim ja bym teraz był?! Wbij sobie do głowy, że to nie Gollob przyciągnął mnie na stadion i na pewno nie dzięki niemu zainteresowałem się tą dyscypliną (nazwisko Golloba raczej mnie zniechęca). Nie wiem, skąd bzdurne plotki o tym, że Tomasz miał oferty z Wrocławia?! Rozumiem, że w Krośnie lepiej znane są sprawy WTS-u niż we Wrocławiu?:D Ja w każdym razie bardzo się cieszę, że go tu nie ma. Nie lubię go teraz tak samo jak wtedy, gdy walczył o złoto. Nie jestem "fanem-chorągiewką".

    Nie nazywaj mnie "pseudoznawcą", bo akurat nieźle się na żużlu znam, prawdopodobnie lepiej od Ciebie. Ty z kolei nie umiesz niestety czytać. Czy ja gdzieś napisałem, że Gollob to cienias, leszcz, nieudacznik? Nie! Napisałem tylko, że mu nie kibicuję. Jakim jest zawodnikiem - każdy widzi i ja tak samo. Nie sposób odmówić mu umiejętności i sportowej klasy. Ale to wszystko nie zmusza mnie, żebym mu kibicował. To, że jest Polakiem, nie ma w tym momencie dla mnie większego znaczenia. Nie rozumiem też, dlaczego cały czas powtarzasz uparcie, że Gollob będzie IMŚ "czy się to komuś podoba czy nie". Albo już z góry znasz wyniki cyklu SGP (co raczej nie jest możliwe;)), albo sama do końca nie wierzysz w końcowy sukces Tomasza i próbujesz wzbudzić w sobie i innych "pozytywne myślenie". Nie wiem, czy Gollob będzie mistrzem. Sezon dopiero się zaczął i wszystko jest możliwe (chociaż kasy bym na niego nie postawił). Wygra jak zawsze najlepszy.

    andreagassi, widzę, że wszyscy jadą po tobie równo w innych wątkach, więc pewnie kompleksów się nabawiłeś. Falubazzini był kontrowersyjny, ale inteligentny, a Ty... sam chyba wiesz, delikatnie mówiąc bez rewelacji. Co do tekstu o moczu, to mam dla Ciebie jedną radę: nie wypisuj na forum słów, których nie odważyłbyś się powiedzieć w realu, bo to naprawdę zwykłe "napinanie".

    P.S. Maciu, Mahciu czy jak Ci tam:D Sorry! Zwracam honor.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie gdyż mam przyjaciela z pieknego i dalekiego kraju z ktróym będę obserwował zawody z trybun A co przyjezdzasz mistrzu?
    no ba..co Ty nie czytasz tego watku?? :P:P
    widzimy sie na Rynku albo tam gdzie na DPŚ ;) zresztą zdzwonimy sie;)



    P.S. Maciu, Mahciu czy jak Ci tam Sorry! Zwracam honor.
    dziex Franc czy jakos tak ;):P Franz ;)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kołodziej za Jonssona w GP we Wrocławie

    Jak słyszałem najprwdopodobniej Janusz Kołodziej pojedzie w miejsce Andreasa Jonsson w GP we Wroclawiu.Andreas Jonsson został kontuzjowany w meczu w Unia Tarnów i po jednym z biegów został odwoeziony do szpital.Dali mu noge w gips. I najprawdopodobniej Kołodziej pojedzie w jego miejsce bo jest rezerwowym we Wrocławiu z T.Gapińsk (mam nadziej że od nie bedzie jeżdził w miejsce Jonssona).

  41. Powrót do góry    #41
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    To nie tak. Kołodziej jedzie jako rezerwa toru, a 1 rezerwowym GP jest Hans Andersen, o czym pisali wyżej koledzy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Jak słyszałem najprwdopodobniej Janusz Kołodziej pojedzie w miejsce Andreasa Jonsson w GP we Wroclawiu.Andreas Jonsson został kontuzjowany w meczu w Unia Tarnów i po jednym z biegów został odwoeziony do szpital.Dali mu noge w gips. I najprawdopodobniej Kołodziej pojedzie w jego miejsce bo jest rezerwowym we Wrocławiu z T.Gapińsk (mam nadziej że od nie bedzie jeżdził w miejsce Jonssona).
    To bardzo kolega niedoinformowany. Za kontuzjowanych zawodników wchodzą rezerowowi cyklu (kolejno Hansior Andersen,Ryan Sullivan itd.) a za kontuzjowanych podczas zawodów oraz za wykluczonych za wypadek czy dotchnięcie taśmy jezdzą tzw.rezerowowi toru.

    Czyli za Jonssona - Hans. A Janusz musi czekać na swoją szanse w zawodach.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2003
    Postów
    103
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba ze Ole Olsen wysle Andersena na lotki ;)

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Chyba ze Ole Olsen wysle Andersena na lotki ;)
    Tu już Olsen nie ma nic do powiedzenia, mógł go nawet do rezerwy nie dopuścić a tak cóż - margines błędu ;)

    Gdybym miał stawiać pieniądze stawiałbym na Crumpa... bo to co pokazuje narazie na Olimpijskim...
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  45. Powrót do góry    #45
    Początkujący
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mowi że tak słyszalem

    Ja tak słyszlem, ale nie mowie ze na 100%,jak bedzie to zobaczymy

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •