Strona 1 z 61 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 2730

Wątek: FALUBAZ Zielona Góra 2006

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    14-11-2004
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    FALUBAZ Zielona Góra 2006

    - Nie podoba mi się ta zabawa ZKŻ. Trzeba było nie spadać z Ekstraligi, to nie musielibyście walczyć o wejście do niej tylnymi drzwiami. - powiedział Andrzej Witkowski, prezes PZM na antenie Radia Index.

    Oto jak podsumował naszą walke wielki prezes......


    Wiecej na www.strefasportu.net.pl


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    faubaz i liga

    Najbardziej ciekawi mnie ile druzyn bedzie mialo oswietlenie pod koniec marca i ile z nich dostanie licencje i co powiedza jesli pewnie klubu nie wykona oswietlenia a mimo to dostana licencje.Nie wyobrazam sobie ze pewne kluby ktore nie beda miala oswietlenia nie dostana licencji,zobaczymy za pare tygodni.Jakie wasze zdanie na ten temat.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dokładnie takie samo.

    Czekam już tylko 32 dni.
    A prezes Witkowski mnie zaskakuje. Myślałm że to inteligentny człowiek. A po tej wypowiedzi mam poważne wątpliwości. Bo nasuwa mi sie proste pytanie: Czy to ZKŻ wysłał,po spadku "prośbę w przyjęcie do ekstraligi", czy też było nieco inaczej. I dlaczego ma takie dziwne pretensje do ZKŻ a do ROW nie? Oni też kiedyś spadli.
    Chyba się krasnoludkom grunt pali pod stopami i wszystko im się pomyliło.
    Idę o zakład że nie przezimują.
    Ja jestem za pociągnięciem sprawy dalej aż do sądu, oczywiście po wyczerpaniu odwoławczej drogi w PZM. Bo nic nie tracimy, i tak nie mamy tam przyjaciół, a mam nadzieję że ew. wyrok wiele by zmienił.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W związku z tym, ze zamknięto wątek a tym samym mi usta musze odpisać tutaj w nowym. Po tym poście nie będę się już więcej rozwlekał nad forumowym przesiedleńcem zza Buga, który już od kilku lat min za pomocą Internetu stara się leczyć swój kompleks, o którym nie dają mu zapomnieć rodzicie wbijając do łba by nie zapomniał swych korzeni. Jednocześnie proszę innych o nie wtrącanie się między wódkę i zakąskę. Mam nadzieję, że jesteście ludźmi inteligentnymi i pozostawicie ten post bez komentarza.

    Drogi Kargulu Falubazzini, nie przypominam sobie abyś kogoś ośmieszył w wątku rybnickim, jedyne co ośmieszyłeś to siebie. Wracając do Bercika to niestety musze Cię zdziwić bo nie rozkładałem na drobne jego studium psychofizycznego bycia bo uważam go za buraka . Niestety, mały, niewiele znaczący a robiący wiele hałasu i na domiar wszystkiego przynoszący wstyd środowisku z którego się wywodzi. Tak więc na dzień dobry Bercik bardziej pasowałby do Twojej skromnej osóbki.
    Domanowi, czy jak mu tam polecam postawić pomnik w okolicach najpiękniej położonego stadionu :D. Tak tak, najpiękniej, gdzie magia niektórym Donom poprzewracała w głowach.
    Co do węgla, żeby było jasno, to też mam go w dupie i cały ten przemysł kopalniany. Niestety. Jednak jeżeli ktoś wykazuje kompletny brak znajomości historii niedawnej i tej ówczesnej pisząc brednie, to niestety ale nie można obok tego przejść obojętnie.
    Co do odpraw i Matizów nie będę się rozwlekał bo to temat na dosyc długa dyskuję w której niestety raczej byś słuchał a nie mówił bo o tych „zjawiskach” wiesz tyle ile Twoi przodkowie.

    Tak się składa, że po tym meczu z Wami już podobna sytuacja nie miała miejsca. SA na Ziemi ludzie potrafiący wyciągać wnioski, ludzie którzy potrafią się uderzyć w pierś, przyznać do błędu. Teraz to skutkuje. Zyczę podobnej konsekwencji u Was.
    A Saymonowi bym powiedział by z tymi szmulami uważał b znowu coś złapie i znowu pozostanie ręka.
    Oczywiście, że Kurman pokazał jak się jeździ, tylko co to ku*wa ma do tematu ?? Zaczynasz bredzić niestety, czepiając się kompletnych bzdur i dziwnych sytuacji.

    Otóż to, co udowadniać i po co komu ?? Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post napisany przeze mnie. Jeżeli ktoś pisze, że tą prowokacje zrobiły dzieci to jest niespełna rozumu !!! i do tego się właśnie odniosłem. Reszta się posypała tak lawinowo jak poziom podobnym Saymonowi i pewnego przesiedleńca, który nawet w postach z lekka zaciąga :D:D.
    Tak więc życze pomyślnych lotów i w miarę udanej terapii na tym forum. Życze samozaparcia i kolejnych wyszukanych epitetów rzucanych w kibiców z innych miast :D:D. A właśnie. Najbardziej mi się podobała Twoja jazda z koziołkami i wyśmiewanie ich stadionu :D:D. Po tych zdjęciach chyba sam zacząłeś sprzątać Falubazową arenę żeby jakos wyglądała bo coś długo Cię na forum nie było.
    Wyyremontowano nam stadion z czego się bardzo cieszymy, ale idąc Twoim tokiem postępowania powinniśmy wchodzić do każdego watku klubowego po to by powysmiewać, że oni nie mają. Przy okazji uwłaczając godności pomywyśmiewać w jakim to mieście żyje brudnym i zaniedbanym gdzie krowy daja czarne mleko. Ja niestety patrzę przez trochę inny pryzmat i tak samo szanuje kibiców Falubazu jak i innych. Szanując ich korzenie, miasta, nie wypominając im fatalnego stadionu i babci która chodzi po drodze w relaksach bo to rzeczy na które nie maja wpływu. Takie podnoszenie własnego ego jest dla mnie bardzo *********.


    Wracając do tematu
    Samo odwołanie było kupą śmiechu i farsą. Już piszę dlaczego.

    Z punktu widzenia prawa i jakiejs skromnej walki o sprawiedliwość było jak najbardziej słuszne, bo niestety ale nie powinno się zostawiać kwestii niewyjaśnionych budzących pewne wątpliwości w danym środowisku. Jeżeli ktoś się czuje oszukany ma do tego pełne prawo.
    Jednak biorąc na blachę cała sytuację to stawia ona działaczy Falubazu w dość kompromitującej sytuacji. O ile samo wejście do e-ligi kuchennymi drzwiami z urzędu jest dość uwłaczające o tyle walka o te kuchenne drzwi jest rzeczą co najmniej kompromitującą.
    Zestawiając te dwie rzeczy razem to płacąc kompromitacją mam nadzieję, że wywalczycie lepsze władze dla Polskiego żużla, które będą działać z głową.

    Tutaj jest uzasadnienie PZM -
    http://www.espeedway.pl/index.php?co=newsy&id=8099
    ...:: pozdROWienia ::...

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Błąd logiczny.

    Ew. dalsza walka sądowa ZKŻ nie ma na celu wejścia do ekstraligi. Wystarczy spojrzeć w kalendarz i uzmysłowić sobie prędkość naszych sądów. Zresztą pozostał jeszcze chyba Trybunał PZM, a to ciało jak znam życie rozpatrzy sprawę gdzieś w maju.
    Chodzi wyłącznie o zasady i sprawiedliwość. A o te wartości zawsze warto walczyć.
    Pogląd, że walka o sprawiedliwość jest uwłaczająca jest tak mi obcy, to nie mój świat. Nie podzielam opinii, że cwaniakom należy dać spokój. W imię czego? Żeby zapewnić im dobre samopoczucie? Że w białych rękawiczkach przy zielonym stoliku można bezkanie wszystko?
    A w sądzie można występować o 100 zł na Dom Dziecka.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Wracając do tematu
    Samo odwołanie było kupą śmiechu i farsą. Już piszę dlaczego.

    Z punktu widzenia prawa i jakiejs skromnej walki o sprawiedliwość było jak najbardziej słuszne, bo niestety ale nie powinno się zostawiać kwestii niewyjaśnionych budzących pewne wątpliwości w danym środowisku. Jeżeli ktoś się czuje oszukany ma do tego pełne prawo.
    Według Ciebie może i tak lecz wielu twierdzi (również i ja) że powinno sie wyczerpać wszystkie możliwości prawne aby udowodnić GKSŻ oraz PZM-towi, iz to oni działają niezgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wbrew zdrowemu rozsądkowi.

    Piszesz jednak, że z punktu widzenia prawa odwołanie było słuszne, twierdzisz jednak, że wogóle to jest "kupą śmiech i farsą" Mozna to odczytać, iż według Ciebie prawo to śmiech i farsa, pomyślałeś o tym ?

    Jednak biorąc na blachę cała sytuację to stawia ona działaczy Falubazu w dość kompromitującej sytuacji. O ile samo wejście do e-ligi kuchennymi drzwiami z urzędu jest dość uwłaczające o tyle walka o te kuchenne drzwi jest rzeczą co najmniej kompromitującą.
    Zestawiając te dwie rzeczy razem to płacąc kompromitacją mam nadzieję, że wywalczycie lepsze władze dla Polskiego żużla, które będą działać z głową.
    Widzisz tylko to co sam chcesz zobaczyć, zazwyczaj patrzysz nie dalej niż czubek własnego nosa. Nie było żadnej walki o "kuchenne drzwi" To odwołanie miało na celu pokazać pseudodziałaczom GKSŻ oraz PZM, iż ZKŻ nie ma ochoty aby robiono z nas wała. Najpierw szumnie się zaprasza do rozmów na temat e-ligi cztery klubu wiedząc, że tylko jeden spełnia pewne wymogi. Dlaczego nie zaproszono tylko Rybnika uzasadniając to od razu tym oświetleniem ? Można (trzeba było) sprawe postawic jasno lecz tego nie zrobiono. Powiem Tobie dlaczego, ponieważ kandydat do e-ligi był tak naprawdę tylko jeden. Zrozumieli to działacze z Gorzowa i Ostrowa dlatego się nie wychylali. Nie zrozumiał tego Dowhan i spółka i zaproszenie przyjeli w wyniku czego zostali potraktowani jak gówniarze. I właśnie to odwołanie to między innymi protest przeciw takiemu traktowaniu oraz protest przeciw TAKIM PRZEKRĘTOM
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Falubaz

    same odwolania moze nie maja sensu ale wlasnei jak ktos pisal, trzeba pokazac jak pzm sie kompromituje,jaki oni balagan maja i moze w konncu ktos zrobi z tym porzadek choc to pewnie nie bedzie latwe. Jestem ciekawe jak pzm zalatwi sprawe wlasnie lciencji ,co sie stanie jak np 2lub 3 kluby nie dostanie licencji i co wtedy?paraliz rozgrywek?jakie wtedy beda tlumaczenia, jak beda sie tlumaczyc tamta sytuacja a jak nasza falubazu.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    W Tygodniku było opublikowane , można się zapozać , tyle że dużo czytania ... tak

    Ładna mi kupa śmiechu . Nawet istotę odwołania się kwestionuje ? To chore ... W końcu w oparciu o przepisy !

    Sens odwołania jest prosty . W żużel się nie bawi i nie obraża ot tak , każdy artykułuje swoje stanowisko w jeden z możliwych sposobów , czyli formalnie .

    Ile jeszcze rybnickich kompleksów zwichruje zwykłą logikę , przecież w odwołaniu adresowanym do PZM używa się terminologi prawniczej , przepisów prawa i regulaminów a nie wyrażeń emocjonalnych . Poparte obliczeniami i obowiązującymi umowami ...
    Nawet porównane są w zestawieniu siły sportowe zespołów z wymienieniem tytułów mistrzów polski i świata przy zawodnikach Falubazu włącznie .

    Każdy normalny po lekturze by to zrozumiał a nie tylko odwetowe tryskanie pojęciami a'la śmieszne czy żałosne . Widać mało kto je (to odwołanie) czytał , widocznie ważne treści omijał tak tak jak ja omijam naciągnięte na maxa bezpłodne i wysilane posty Bercika . Złorzeczenie to się nazywa ...

    W odpowiedzi na odwołanie-PZM strasznie dużo argumentów podaje . Nagle tyle paragrafów się znajduje , tyle oczywistości w paragrafach ... Cóz , po organizacji ich poznacie . Świetnie , podstawa prawna odmowy to brak tylko oświetlenia tłumaczony na 15 sposobów przy użyciu zapisów o konieczności posiadania do 31.03.2006 takowego . Szkoda , że tylko w odniesieniu do nas bo gdyby powołać na ważność umów Torunia , Rzeszowa , Częstochowy to jednak można to prawnie usankcjonować i nie cofać licencji za brak żarówek ...

    Dobry moment by wreszcie pokazać środkowy palec i zapomnieć to już ...

    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zajrzałem sobie w poszukiwaniu śladów merytorycznej dyskusji, ale spotkałem to co zawsze, tyle że tym razem opakowane w Bercika, Matizy, odprawy.
    Falubazzini, zamiast pleść androny, z których mamy tutaj wątpliwą polewkę, mógłbyś choć raz zjechać na dół i zobaczyć na czym polega praca górnika. Wtenczas zgasiłbyś swą propagandową tubę i nabrał szacunku dla pracy tych ludzi.

    Poza tym te odwołanie, które jak już wiemy, psu na budę przy świątyni było. Wszystko w papierach niby ładnie, pięknie, gładko, rozbudowanymi zdaniami, cyfry, daty, fakty-wydarzenia-opinie ;), aż musiało paść coś w znanym nam stylu, mianowicie wymienienie kadry ZG wraz z należnymi tytułami - tutaj mamy mistrza świata, tutaj mistrza Polski, a tam "wielokrotnego" mistrza Polski, dorzućmy jeszcze mistrza Szwecji juniorów, oczywiście bez wyszczególniania dat, bo i po co treścią zamęczać. Wszakże tuż po rzuceniu tych magicznych nazwisk i ich jeszcze bardziej magicznych tytułów, podana została kadra RKM-u, oczywiście skrupulatnie pominąwszy tytuły i medale zdobyte przez rybnickich wychowankóww imprezach rangi światowej, europejskiej i krajowej (IMŚJ, IME, IMEJ, MEP, MIMP, MDMP, MMPPK, BK, SK we wszystkich kolorach). Tego się nie wymienia, bo po co psuć sobie koncepcję, po co ma się okazać, że "tamci" też mają mnóstwo medali, co oczywiście zniszczyłoby cały sens akapitu o rzekomej "wyższości sportowej".

    No i tyle. Pa pa :)

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak, uważam, że trzeba walczyć o słuszność do końca. Ale wtedy kiedy ktoś zostanie pokrzywdzony w sposób nie pozostawiający wątpliwości. To, że Falubaz został poszkodowany jest sprawą wielce wątpliwa. Wszystko odbyło się zgodnie z paragrafami. Niestety. Spełniasz warunki i jedziesz. Decyzja była jak najbardziej słuszna. Jak jedna z nielicznych podejmowanych przez GKSŻ. ZKŻ będzie poszkodowana tylko i wyłącznie w przypadku gdy inne kluby, które miały również mieć oświetlenie do 30 marca tegoż nie będą mieć. Po tym terminie odwołanie byłoby odwołaniem słusznym i niekompromitującym. Trzeba też dodać, że przy ówczesnych władzach byłoby tak samo mało ważne jak te teraz, miałoby jedynie inny wyraz.
    Mimo wszystko życzę powodzenia bo mam do kibiców Falubazu duży szacunek za to, że potrafią się angażować w sprawy swojego klubu i walczyć o swoje. A najbarzeij szanuję tych, którzy potrafią zrozumieć pewne decyzje i nie wyrzucają innym afer i przekrętów, na które nie ma żadnego dowodu.

    Mariusz
    Tydzień przed dokonaniem tego sławetnego wyboru nas w szeregi do e-ligi byłem na piwie z pewnym członkiem GKSŻ. Zeszło nam do późnych godzin :D. Uwierz mi, że Rybnik nie był zainteresowany startami w tej e-lidze, w piątek miano jechać składać papiery a u nas w we wtorek była rozmowa z predydentem miasta a w czwartek dopiero podjęto decyzję, że będziemy się starać. Podjęli ją zawodnicy, nikt inny.
    Gdyby Olo węszył sytuacje wcześniej zakontraktowałby nieco lepszy skład. Niestety dowiedział się o tym tak samo późno jak Wy.


    pozdrówka

    P.s. Widzę, że Falubazzini dalej uważasz to forum za fotel u psychologa. Zostaw te Bercikowe uwagi dla wnuków. Juz Ci pisałem, że zanim dojdziesz do tego, że przede wszystkim jesteś Polakiem i powinieneś szanowac nawet własnych sąsiadów minie trochę czasu. Jeżeli to forum Ci pomaga w udowodnieniu swojej wartości ujmując jej innym to przepraszam i już nie będę się czepiał. Szacunku dla historii, pochodzenia, kultury niestety trzeba się nauczyć.

    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-09-2001
    Postów
    1,424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale tu mega hiper jatka. nawet tak zaprawiony w bojach na tym forum Kania dał się wciągnąć w bijatykę;) wyluzujcie.

    turniejik 26 marca z udziałem WSZYSTKICH zawodników FALUBAZU coraz bardziej realny. tym razem nie bedzie prezentacji, ale mamy znowu coś nowego w Zielonej. taki press and practice day, gdzie każdy zawodnik wyjedzie wyczytany z parkingu, zrobi rundke, odpowie na kilka pytań na środku murawy, a potem wszyscy razem pościgają sie trochę, będzie czymś co powinno stać się u nas tradycją.

    a wiecie, że FALUBAZ być może pojedzie pokręcić kółeczka do Szeged:) Mały, Tommy, co Wy na to?

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-06-2002
    Postów
    857
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    ale tu mega hiper jatka. nawet tak zaprawiony w bojach na tym forum Kania dał się wciągnąć w bijatykę;) wyluzujcie.

    turniejik 26 marca z udziałem WSZYSTKICH zawodników FALUBAZU coraz bardziej realny. tym razem nie bedzie prezentacji, ale mamy znowu coś nowego w Zielonej. taki press and practice day, gdzie każdy zawodnik wyjedzie wyczytany z parkingu, zrobi rundke, odpowie na kilka pytań na środku murawy, a potem wszyscy razem pościgają sie trochę, będzie czymś co powinno stać się u nas tradycją.

    a wiecie, że FALUBAZ być może pojedzie pokręcić kółeczka do Szeged:) Mały, Tommy, co Wy na to?
    To nie może być prawda !!!! Fazi, a czy Ty wyobrażasz sobie co się stanie jak nasi wrażliwi młodzi żużlowcy wyjdą tam na miasto??? Jak wejdą nieświadomie do którejś z tamtejszych oberż?? Jak wpadną na koncert hardcorowców z Furgerokalabak??? I teraz najgorsze....JAK ZBYSZEK LUB BARTOSZ WRÓCA STAMTĄD Z WĄSEM ????? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa To już jest koniec...zapomnijcie o extralidze 2007 ;)

    p.s. Fazi no cóż, bierzemy atrybuty i jedziemy z nimi :)
    Wyznawca Falubazu


  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    22-11-2005
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zabierzcie mnie też!! Mały doje słowo, że już Ciebie w pokoju nie zamknę. Już szukam rakiety, bo anóż Laszlo na kortach spotkamy:)

    Mam też pytanie/prośbe. Ponieważ zastanawiam się nad przyjazdem na turniej Falubazu, nie dało by się zaprosić chociaż jednego z moich idolów: Carponese lub Millanese?:):)

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla kibiców spragnionych zapachu żużla - zaproszenie do Leszna. Narazie docierane są silniczki ( jeden już zatarty ) ale stan toru pozwala na treningi- zapraszam stęsknionych - zdjęcia na forum Unii.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Mariusz
    Tydzień przed dokonaniem tego sławetnego wyboru nas w szeregi do e-ligi byłem na piwie z pewnym członkiem GKSŻ. Zeszło nam do późnych godzin . Uwierz mi, że Rybnik nie był zainteresowany startami w tej e-lidze, w piątek miano jechać składać papiery a u nas w we wtorek była rozmowa z predydentem miasta a w czwartek dopiero podjęto decyzję, że będziemy się starać. Podjęli ją zawodnicy, nikt inny.
    Gdyby Olo węszył sytuacje wcześniej zakontraktowałby nieco lepszy skład. Niestety dowiedział się o tym tak samo późno jak Wy.
    Ty stoisz przy swoim a ja przy swoim.

    Olo nie mógł zwęszyć szybciej okazji ponieważ sprawa degradacji GKS-u została rozstrzygnięta dopiero w styczniu. Uparcie piszecie, że Rybnik wszedł ponieważ spełniał "warunki" ja natomiast twierdzę, iż wrunki te zostały doprecyzowane pod Rybnik. Nie mam nic do Rybnickich zawodników i kibiców lecz cały czas stoje na stanowisku, iż wasz prezes (wspólnie ze Smoleniem który to przy okazji załatwił pewne porachunki z Dowhanem) doskonale wyczuł moment i skorzystał z okazji. Cała reszta (rozmowy z władzami, zawodnikami itp) była już wynikiem działań GKSŻ, nie trudno było przewidzieć dalszego rozwoju sytuacji, taka okazja Rybnikowi drugi raz już się nie trafi. Co to daje Szołtyskowi ? Ano bardzo dużo, nie musi mozolnie budować drużyny na walke o e-ligę (kupa kasy zaoszczędzone) duzo szybciej znajdzie poważnych sponsorów będąc w e-lidze. Twierdzę też, że chłopaki z GKSŻ teraz będą robić wszystko aby w nowym sezonie ostatnia drużyna nie spadała lub w najgorszym razie jechała baraż z trzecią drużyna I ligi. I na koniec, mało kto wirzy, że sytuacja z Rybnikiem w e-lidze była rozegrana w sposób rzetelny, nawet w najnowszym TŻ masz artykuł Czekańskiego który w sposób jednoznaczny daje do zrozumienia, iż nie wierzy aby Szołtysek nie maczał w tym palców. Ta sprawa akurat zbyt grubymi nićmi była szyta.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Mam nadzieje, że te cyrki GKSŻ nie doprowadzą do tego , że do e-ligi dopuszczonych zostanie 7, 6 albo 5 zespołów. Myśle, że pozostałe kluby nie rozpoczną rozgrywek np w 5 bo to mija się z celem...i runie to całe towarzystwo zasiedziałe w Warszawie
    http://new.sports.pl/index.php?show=1&s=3&ns=64310

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Leszno i tor

    mysle ze mamy rozwiazanie ,zamiast wyjazdu do sloweni mozna do leszna gdzie i tu musze przyznac,koniec lutego mozna juz jezdzic na torze i trenowac.Naprawde jestem pod wrazeniem tak szybkiego wyjazdu na tor.Mysle ze nasi zuzlowcy i dziaalcze powinni sie dogadac i to wykorzytsac.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    10-07-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    musimy wszyscy wiedzieć, iż dzisiaj około godziny 14 zauważyłem na naszym torze ciężki sprzęt!!! Znaczy nie śpią nasi ludzie i staraja się uruchomić tor jak najszybciej. Wielkie brawa!!!

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No i mamy już 99% pewności ! JEST 8 BANIEK NA STADION !!!

    Możemy się cieszyć . Jest wreszcie sukces .
    Cieszyć powinien się też Robert Dowhan .Ma co chciał i wychodził u radnych . Oto żródło :
    http://www.rzg.pl/info.php?id=3163


    Proszę bardzo , miasto pokryje 70 % kosztów inwestycji na stadion , dziś zatwierdzono uchwałą Rady Miasta ostatnią brakującą część tych 8 milionów .
    Przy okazji Marszałek skompromitował się znów obietnicą dotacji z Totalizatora , czego nie można łączyć z europejskimi subwencjami .

    Projekt gorzowskiej biblioteki leżał spokojnie na odległym miejscu listy projektów z 74 punktami (przy naszych 94), by nagle sami gorzowiacy zaczęli o niego walczyć , bo przecież ... wiadomo , coś ma ZG dostać , to trzeba otworzyć koniecznie usta , podpuścić może prokuratora ...

    Przypomnijmy ostatnią chojność Marszałka , dali 65 milionów kredytu na katastrofgalny i agonalny zadłużony 230 milionami szpital w Gorzowie . Nie wiem po co im tam szpital gdzie pracuje 2200 ludzi ?

    Niech wreszcie się Gorzów trochę sam porządzi (widać jak rządzi po ostatnich desperackich reanimacjach) a nie tylko wyciąga łapy i ciągnie od nas wciąż sos i do tego przy tym pełna morda pretensji o wszystko .

    Przykład tłumaczeń na wszystkie głupie możliwe sposoby słuszności przesunięcia z pierwszego miejsca realizacji naszego stadionu pokazała nam , o co chodzi w tym wszystkim ...
    Prosta matematyka podpowiadałaby : wyjęcie samego Gorzowa do innego województwa odciążyłoby nam kasę :) a tak trzeba się napinać ...

    Najważniejsze , że zielonogórska infrastruktura sportowa wzbogaci się o piękny stadion na Wrocławskiej i nowy stadion piłkarski na Sulechowskiej , najpierw na 5000 miejsc , potem dobudowa do około 15-20 tys (też zapisano w budżecie).

    Dzisiejszy dzień to triumf nas wszystkich którzy walczyli o nasz stadion i poszanowanie pracy dla tego ważnego projektu .
    Udało się zwrócić uwagę Samorządowców i Miasta na Nasz Stadion będzie po remoncie za rok piękny o ile nie najpiękniejszy w Polsce ! Cool ...

    Wypada podziękować radnym i prezydent , że udało się dojść do porozumienia i w dwa miesiące zorganizować te ... 5.1 mln ! Szkoda , że 4 lata tylko się boksowali ...
    Po tylu goryczach tej zimy z licencjami , odbieraniem nam należnych środków , jest wreszcie jakiś sukces ....

    Nie ma co , jest pod co dziś się napić ...
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    557
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dodam od siebie, że nowa banda ma powstać do końca marca - to termin ostateczny. A z tym piciem dzisiaj to bym się wstrzymał, wolę poczekać na końcowe efekty i zobaczyć je na własne oczy, zbyt wiele było już deklaracji co ma powstać i ile medali zdobędziemy. Zazdroszę leszczyniakom, co roku pierwsi na torze, jak oni to robią i czy u nas tak nie można?

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę, że główną przyczyną jest położenie toru. Niestety, wiosną słoneczko nisko świeci i 1/2 toru niewiele go widzi, szczególnie prosta startowa. I dlatego co roku ten sam problem. Drzewa będące ozdobą w tym przypadku przeskadzają. Tu tylko jakieś wynalazki typu podgrzewane podłoże by pomogło. Ale tego chyba nikt jeszcze w Polsce nie wymyslił, oczywiście na torze żużlowym.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2003
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tu na razie jest ściernisko , ale będzie San Francisco ...

    No i mamy już 99% pewności ! JEST 8 BANIEK NA STADION !!!
    Pytanie czemu nie na 100 %?

    Najważniejsze , że zielonogórska infrastruktura sportowa wzbogaci się o piękny stadion na Wrocławskiej i nowy stadion piłkarski na Sulechowskiej , najpierw na 5000 miejsc , potem dobudowa do około 15-20 tys (też zapisano w budżecie).
    Rozumiem ,że zostało juz tylko samo wykończenie ,kosmetyka.

    Udało się zwrócić uwagę Samorządowców i Miasta na Nasz Stadion będzie po remoncie za rok piękny o ile nie najpiękniejszy w Polsce !
    "Będzie" brzmi jak "prawie" ...

    Przypomnijmy ostatnią chojność Marszałka , dali 65 milionów kredytu na katastrofgalny i agonalny zadłużony 230 milionami szpital w Gorzowie . Nie wiem po co im tam szpital gdzie pracuje 2200 ludzi ?
    Strasznie "hojny" ten Marszałek, najlepiej zlikwidować szpitale na całej Ziemi Lubuskiej i postawić w Zielonej Górze Centrum Sportowo-Rekreacyjne (stadiony,hale sportowe ,baseny ,korty itp.)

    Nie ma co , jest pod co dziś się napić ...
    To Ważniak pisze to wszystko na trzeźwo?


  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dobra . a coś na temat albo nie cytując mnie ?

    Jak tak lubisz rozbierać na czynniki pierwsze wypowiedzi , to rozbierz się sam . Tak będzie lepiej .
    Co mnie obchodzi przenoszenie swoich gorzowskich problemów na nas wszystkich od razu , bo jak dobrze rozumiem poszukujesz wsparcia w niedoli ?

    Przejdżmy do ważniejszych spraw czyli nadchodzącego spidłeja . Pogoda mówi o suchym początku wiosny . Oby nie trzeba było jechać na Południe , na pewno nie trzeba z resztą , pogoda ma się utrzymać .
    Dlatego dzisiejsze maszyny na torze to dobry znak aby zacząć " głaskać " tor , bo Kasprzak z Miśkowiakiem już podobno jeżdzili w Lesznie . Apeluje o skrócenie naszych męk i naśladowanie kolegów z Leszna , oświeconych nowymi żarówkami ...

    No i czeka nas jeszcze jedna premiera . Buraczkowe kevlary juniorów ...

    Jeden post się zaczyna a drugi (żużlowy) kończy ... Wreszcie .
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    1,208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Udało się zwrócić uwagę Samorządowców i Miasta na Nasz Stadion będzie po remoncie za rok piękny o ile nie najpiękniejszy w Polsce ! Cool ...
    No chyba nie wierzysz w to ze za rok bedziecie mieli millenium stadium? Rok bedą trwały procedury przetargowe.

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kolego Bandi , don't worry , it's not like that ...

    http://miasta.gazeta.pl/zielonagora/...1,3188390.html

    Wiosną remontujemy stadion żużlowy

    Modernizację stadionu żużlowego w połowie miał wesprzeć marszałek. Tak się jednak nie stanie. Na wczorajszej sesji radni zdecydowali, że miasto znajdzie brakujące dwa miliony. Budowa ma ruszyć jeszcze wiosną


    Afera związana z remontem stadionu żużlowego wybuchła na początku stycznia. Kilka miesięcy wcześniej władze miasta złożyły u marszałka projekt rozbudowy obiektu z myślą o przyznaniu inwestycji unijnego wsparcia (całkowity koszt modernizacji to ok. 8 mln zł - miasto starało się o 6 mln dofinansowania). I choć eksperci ocenili zielonogórski projekt najwyżej - pod względem merytorycznym i oddziaływania regionalnego, utrącił go Komitet Sterujący, którym przewodzi marszałek. Zdaniem polityków zasiadających w komitecie, unijne fundusze powinny zasilić rewitalizację żarskiej starówki i rozbudowę gorzowskiej biblioteki. O stadion postanowili walczyć oburzeni kibice, mieszkańcy miasta, władze miasta i radni. Uznali, że marszałek skrzywdził zielonogórzan, przesuwając najlepszy projekt na dalsze miejsca. Pod urzędem marszałka zorganizowali pikietę. Po niej marszałek postanowił zasiąść do negocjacji z prezydent miasta i prezesem klubu żużlowego. W końcu uzgodniono, że kosztami inwestycji podzielą się po połowie miasto i województwo. Ale marszałek swoją połowę postanowił rozbić na dwie równe części - pierwsza miała pochodzić z unijnego wsparcia, druga z kontraktu województwa. Ale na dniach okazało się, że marszałek słowa dotrzymać nie może. Analiza prawna wykazała, że marszałek nie może wesprzeć pieniędzmi z kontraktu, inwestycji współfinansowanej przez Unię.

    - Nie mamy innego wyjścia, musimy sami wyłożyć brakujące pieniądze. Chcemy jak najszybciej ruszyć z budową - tłumaczyła na wczorajszej sesji prezydent Bożena Ronowicz, która wczoraj przedstawiła radnym uchwałę o zabezpieczenie w tegorocznym budżecie kolejnych 2 mln zł na rozbudowę stadionu. - Od początku byliśmy zwodzeni przez marszałka - najpierw uznał, że nasz projekt nie zasługuje na wsparcie, choć był najlepszy. Potem marszałek obiecał cztery miliony, dziś okazało się, że możemy liczyć tylko na dwa.

    Andrzej Bocheński, marszałek województwa, zapewnia, że danego słowa dotrzyma: - Obiecałem cztery miliony. I tak będzie. Po prostu brakujące miliony trafią do miasta, poprzez wsparcie pieniędzmi z kontraktu województwa albo puli totalizatora sportowego innych miejskich inwestycji. Wystarczy, że miasto przedstawi nam wnioski dofinansowania wybranych inwestycji - tłumaczy marszałek i na potwierdzenie, że nie jest gołosłowny, dodaje, że ma zgodę radnych klubu SLD, którzy są większością w sejmiku województwa.

    Jedną z propozycji magistratu jest dofinansowanie budowy boisk w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Radni jednak uważają, że propozycja marszałka to mydlenie oczu. Ich zdaniem marszałek nie daje żadnych dodatkowych pieniędzy, projekty mogłyby wygrać, bo są po prostu dobre. - Złożyliśmy kilka bardzo dobrych wniosków, m.in. ten z rozbudową boisk na MOSiR, budową sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlanych. Projekty i tak by pewnie wygrały. Marszałek nie daje więc nic "ekstra" - tłumaczyli zbulwersowani radni.

    Bożena Ronowicz nie wierzy już deklaracji marszałka: - Dopóki nie dostanę jej na piśmie, nie uwierzę. Zbyt często ten Pan zmienia zdanie - ucina.

    Radni ostatecznie zgodzili się, by przeznaczyć kolejne 2 mln na rozbudowę stadionu.


    Dziękuję za uwagę Bandi .

    INNA SPRAWA , BAT NA SŁABYCH ZAWODNIKÓW :

    Wreszcie będzie jak zagospodarować żużlowców , których jazda przypomina wyścigi na rowerach . W zeszłym sezonie miałem na kolarstwo kilka swoich kandydatur ,w tym roku chciałbym aby nikt tam nie musiał kontynuować kariery ... :)

    http://miasta.gazeta.pl/zielonagora/...2,3189134.html

    Ale zawsze jakiś straszak jest !:)
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie odniosłeś się Falubazzini do sedna wątpliwości Bandiego.

    Wiosna zaczyna się już za 2 tygodnie (dobra - niech będą i cztery) a skończy powiedzmy w czerwcu. Jeśli ktoś wierzy, że w tym czasie przygotowany, ogłoszony i przeprowadzony (po drodze kilkakrotnie oprotestowany) będzie przetarg na inwestycję wartą 2 miliony ojro no to dzięki.

    Chyba, że ten przetarg już był i znany jest zwycięzca ale sądzę że nie, bo przecież napisałbyś o tym.
    Piszę to bez złośliwości, ale wiem co nieco jak to było u nas i to z kilku stron bo i w budowie było mi dane uczestniczyć (jako doradca i nadzorca ale zawsze).
    Jestem zbyt stary i grzeszny żeby wierzyć w kwadratowe jajca. Jeżeli zakres modernizacji jest podobny do tego co było w Rybniku i jeżeli wykonawcy nie są jeszcze wyłonieni, to stadion nie będzie gotowy na sezon 2007. Jedyne czego musicie dopilnować, to zrobienie w terminie tego, czego wymagają przepisy licencyjne bo pozostałe roboty mogą się toczyć.

    Inna sprawa, że cytowany przez Falubazziniego tekst mówi o wiośnie nic nie wspominając o tym w którym roku ta wiosna nadejdzie ;)

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    falubaz

    Tylko wiadomo jak to z obietnicam bywa u politykow,swietnie sa niby pieniadze lub beda,wydaje mi sie ze musimy poczekac do rozpoczecia prac,jesli rusza wtedy mozemy mowic ze stadion jest modernizowany,poki co trzeba czekac na rozwoj wydarzen i na pieniadze na stole,natomiast teraz sa tylko obietnice i oby na nich sie nie skonczylo.A mam i pewnie nie tylko ja ze tak nie bedzie.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    1,208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Falubazzini jak zwykle pisze dużo i z podnietą, a zapomina o polskiej rzeczywistości. Pamietaj że my już to przeszliśmy więc mniej więcej wiemy o co loce. Wystarczy najmniejszy szkopuł w umowie przetargowej do którego sie można doczepić, a już przegrana firma dopilnuje by przetarg anulowano. na następny znów trzeba czekać kilka tygodni jak nie miesięcy, więc moze się to ciągnąć długo. Poza tym taka inwestycja tez sie ciągnie, bo jak przyjdzie co do czego to wyjdzie na to ze jednak to trzeba zburzyć i postawić na nowo, a to na coś zabraknie kasy, a to znajdą pod stadionem jakies starożytne przedmioty ;) W końcu wszystko możliwe. Szczerze mówiąc to ciesze sie ze wreszcie w kolejnym mieście coś sie rusyzło i jest perspektywa na fajny obiekt, ale nie liczyłbym na to ze powstanie on już za rok.


  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ale po co wciąż narzekać ?

    Przecież tu nie chodzi o obietnice , polityków , tylko o wpisane do wypłaty na dniach pieniądze . I o niczym nie zapominam , te lata przygotowań o których piszesz Bandi (przygotowanie projektu , gwarancje finansowe , zdobycie środków , pozwolenia na budowe) mamy już za sobą . Inwestycja musi ruszać lada chwila , żeby te dwa miliony od Marszałka nie przepadły , bo je dano do wykorzystania na rok budżetowy 2006 a nie na Świętego Nigdy .

    Ponadto dokumentacja ma określoną ważność , pozwolenia i tym podobne formalności już biegną w toku urzędowym .
    Zaskarżenie przetargu (normalna praktyka) to góra miesiąc opóżnienia .

    W sezonie 2007 zasiądziemy na częściowo wyremontowanym stadionie . Potem ostatni etap , nowa wieżyczka , powiększenie trybun pierwszego łuku , nowe wejście za wieżyczką , ciągi komunikacujne wokół stadionu .


    Pogoda i stan toru .
    Tor już odkryty .
    Dziś Pan Adam zasuwał po torze z doczepionymi szczotami , tor jest odkryty z lodu , ale jeszcze zmrożony , mokry od śniegu i nie nadający się do jazdy w ogóle przez najbliższy tydzień .
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    GKSŻ ROZWIĄZANY !!!!!!!!!!!!

    Dziś w południe Minister Sportu rozwiązał GKSŻ .

    Wszystkie uchwały wydawane przez GKSŻ automatycznie tracą ważność jako bezprawne , dotyczy to wszystkich tematów jakimi się zajmowała statutowo ta główna komisja .
    Czyli licencje , transfery zawodników (w tym Gdańska i ich przeniesienia do innych klubów) , regulaminy itp .
    Szykuje się znów niezła chryja , z nową obsadą e-ligi włącznie !
    O ile wiem , wszystko zaczyna się od nowa układać ! Ale jaja . Znów emocje , bo znów nie wiadomo jak z prawnego punktu widzenia uzasadnić obecność Rybnika w e-lidze , co też według obecnego stanu rzeczy i na dziś jest nieważne.

    Chamstwo jakie w odpowiedzi na nasze zażalenie dostaliśmy od GKSŻ w sprawie licencji e-ligi , wreszcie zostało ukarane i ukrócone . I dobrze .

    Weług prawników , teraz jest wszystko możliwe .
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2002
    Postów
    511
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ahhh najsympaatyczniejszy kolego F.

    Niestety zdarza Ci sie czasami mijac z prawda tak jest i teraz.

    GKSZ nie zostal roziwazany, napenwo nie dzis w poludnie ;-) Minister wlasciwy do spraw sportu wydal podlagajacemu mu PZMotowi polecenie roziwazania GKSZ w terminie 30 dni. Tak wiec jesli PZMot wykona to polecenie to w najblizszym czasie GKSZ zostanie rozwiazany.

    I zdecydowanie rozwiazanie jakiegos organu [w tym wypadku GKSZ] nie pociaga za soba autmatycznej niewaznosci decyzji wydanych przez ten organ, takiej praktyki [ani nawet teori] prawnej w Polsce nie ma.

    Oficjalny komunikat Ministra zostanie opublikowany jutro ;-)


    Pozdrawiam

    edit: z dwoma rzeczami sie zgodze:

    - wszystko zmierza w dobrym kierunku, GKSZ nalezy pogonic
    - z praawnego punktu wszystko jest mozliwe, tymbardziej, ze nie znamy dokladnej formy decyzji ministra.

    re down:

    No jesli wiesz wiecej niz ogolnie wiadomo to moze, moze masz racje. Ale szczerze watpie, zeby wraz z rozwiazaniem doszlo do uniewaznienia uchwal GKSZ. A napewno nie mozna wnioskowac niewaznosci z samego faktu roziwazania tego 'szczytu glupoty' ;-)

    Wyjatkowo trzymam kciuki za Ministra PiSowskiego rzadu i mam nadzieje, ze zrobi porzadek. Jednak jest bardzo wazne, aby zrobic to wszystko zgodnie z prawem tak aby byl porzadek, spokoj i profesjonalizm a nie nowy burdel.

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nie założę się z Tobą ale ...

    Mam to z wiarygodnego żródła . Najwiarygodnieszego jakie znam . Serio .
    Dlatego o skutkach rozwiązania GKSŻ dowiedziałem się w takich a nie innych symulacjach i konstelacjach , co w związku z tym stanie się z ich wcześniejszymi uchwałami i chyba właśnie w tym jutrzejszym postanowieniu ministra o tym przeczytamy !


    z praawnego punktu wszystko jest mozliwe, tymbardziej, ze nie znamy dokladnej formy decyzji ministra.
    Znam mniej więcej powód odwołania , uchybienia prawne i formalne , zły tryb powołania niektórych członków , co będzie skutkowało j.w.

    Jedncoześnie doceniam i rozważam Twój głos i sposób analizy tego faktu . Cała wiadomość dość długo nie pojawiała się w mediach , oficjalną treść zobaczymy już wkrótce ale mój rozmówca mówił o skutkach prawnych które wymieniłem powyżej . Co oczywiście nie przełoży się zaraz na wywrócenie wszystkiego do góry nogami ale bardzo ciekaw jestem co po tym się zmieni w praktyce .
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2002
    Postów
    511
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Likwidacja GKSZ w oparciu o obraze przepisow prawa materialnego i procedu bylaby ciekawym rozwiazaniem. Rzeczywiscie mozna by, przy zalozeniu, ze przywolano by nieprawidlowosci w powolywaniu Czlonkow GKSZ, uniewaznic decyzje podjete przy udzialen tych czlonkow.

    Ale jesli chodzi o mnie, to wolal bym inne rozwiazanie. Rozwiazanie GKSZ, zarzad komisarza na rok 2006. Przygotowanie pod nadzorem ministra projektu fnkcjonowania zuzla w Polsce. I w 2007 startujemy z zawodowa ekstraliga [np. 10 zespolowa] i pewnie 16-18 zespolowa liga [lekko miedzynarodowa, mozna by zrobic dwie grupy geograficzne wschod - z udzialem wegrow, ukraincow czy lotyszy i zachod - z udzialem niemcow, czechow]. Profesjonalne zarzadzanie [menadzerowie, prawnicy itp]. Transmisje w TV, marketing na odpowiednim poziomie i lecimy ;-)

    I zadnych prezesow u wladzy ligi, tylko profesjonalisci w dziedzinie zarzadzania i marketingu.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany Awatar lolex
    Dołączył
    01-02-2004
    Postów
    1,614
    Kliknij i podziękuj
    172
    Podziękowania: 269 w 112 postach
    Zaskarżenie przetargu (normalna praktyka) to góra miesiąc opóżnienia .
    To że zaskarżenie przetargu jest to dość powszechnie stosowaną praktyka to się zgadzam, przykłady można by mnożyć.
    Ale co do stwierdzenia „góra miesiąc opóżnienia” to podam przykład który nie jednego optymistę może sprowadzić na ziemię.

    Decyzją zespołu arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych rozstrzygnięty przetarg na modernizację stadionu żużlowego przy ulicy Olsztyńskiej został unieważniony!
    Informacja datowana na 16.06.2005

    Remont stadionu ruszy natychmiast – Sąd Okręgowy potwierdził dzisiaj, że postępowanie przetargowe przeprowadzone przez Urząd Miasta było w pełni zgodne z prawem
    07.09.2005


    Początkowo też podawano wariant optymistyczny (miesiąc) w praktyce oddalenie odwołania przez jedną z firm trwało prawie trzy miechy.

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Komisja

    brawo,moze w kkoncu sie skonczy panowanie,ale musze powiedziec robic takie jaja na 1 miesiac przed rozgrykwami nie wiedzac co bedzie ,czy te posuniecia ,kontrakty,itd,sa wazne to tez sa niezle jaja,no coz nalezy czekac na rozwoj wydarzen.Oby nie bylo podbnej komisji,tylko powinni byc ludzie ktorzy cos maja do powiedzenia na punkcie zuzla.Zobaczymy

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I tu mamy problem.

    Gdzie znaleźć ludzi zainteresowanych żużlem ale obiektywnych, wolnych od powiązań, choćby sentymentem z jednym klubem? Myślę że to praktycznie niemożliwe. Dlatego jedynym gwarantem uczciwości muszą być ustalone zasady, to znaczy statuty, regulaminy ustalane przez inny organ. Bo ja dostosowywanie prawa do interesu konkretnego klubu odbieram jako przekręt.
    A jeśli GKSŻ-bis będzie się mogła poruszać wyłącznie w ramach spoisanych zasad, bez żadnych furtek to nawet 7 Karwanów może zasiadać w tej komisji.
    Jeśli np. jest ustalony termin zgłaszania zespołów do rozgrywek to jest on święty. Jak jest zasada zawiesdzania zawodnika jeśli podpisze w dwóch klubach to nie powinno bycć dyskusji. A nie, uznano winę zawodnika, ale zamiast zawieszenia kara pieniężna, zresztą symboliczna. I czy tu nad obiektywizmem nie przeważył interes "swojego" klubu?

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2002
    Postów
    511
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdzie znaleźć ludzi zainteresowanych żużlem ale obiektywnych, wolnych od powiązań, choćby sentymentem z jednym klubem? Myślę że to praktycznie niemożliwe. Dlatego jedynym gwarantem uczciwości muszą być ustalone zasady, to znaczy statuty, regulaminy ustalane przez inny organ. Bo ja dostosowywanie prawa do interesu konkretnego klubu odbieram jako przekręt.
    A jeśli GKSŻ-bis będzie się mogła poruszać wyłącznie w ramach spoisanych zasad, bez żadnych furtek to nawet 7 Karwanów może zasiadać w tej komisji.
    Jeśli np. jest ustalony termin zgłaszania zespołów do rozgrywek to jest on święty. Jak jest zasada zawiesdzania zawodnika jeśli podpisze w dwóch klubach to nie powinno bycć dyskusji. A nie, uznano winę zawodnika, ale zamiast zawieszenia kara pieniężna, zresztą symboliczna. I czy tu nad obiektywizmem nie przeważył interes "swojego" klubu?
    Ale czy wszyscy musza pochodzic z swiatka 'zuzlowego'. Zakladajac, ze sportem rzadzilo by cialo kolegialne. Powiedzmy Zarzad 'Polskiej Ligi Zuzlowej S.A'. To oczywiscie swoje wplywy mieli by tam dzialacze, sedziowie, zawodnicy czy nawet kibice [bo dlaczego kibice nie mieli by miec w tym udzialu? sa do wafla najwiekszym sponsorem tego burdelu]. Ale duza liczbe stanowisk mozna by powiezyc fachowcom z poza swiata czarnego sportu. Wiadomo, ze w pewnym zakresie do 'rzadzenia' potrzebna jest znajomosc specyfiki tego sportu ale ten element wiedzy zuzlowej dostarczali by sedziowie/dzialacze czy zawodnicy. Pozatym, mozna wybrac ludzi zwiazanych z zuzlem ale takich ktorzy sie nie skompromitowali, ktorzy nie beda laczyc stanowisk w centali z stanowiskami w klubach, mozna ustanowic 100% jawnosci [forma spolki akcyjnej by to gwarantowala]. Zreszta duzo mozna zeby zagwarantowac sprawne, pzrejzyste i wmiare uczciwe funkcjonowanie centrali.

    Zreszta chyba wszystko bedzie lepsze od GKSZ. Nawet jesli zuzlem miala by zadzic ekipa zuli z pijalni piwa o twarzach prostych niczym cios mlota i calkowitej ignorancji dla logicznych prawidel rzadzacych swiatem.

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja w sprawie okonia

    doszły mnie słuchy że masz kochany rajder nie może dogadać się z ani jednym tunerem
    Ci wredni ludkowie chcą ad niego za przygotowanie sprzętu pieniądzory!!
    Rafał po prostu jest zniesmaczony jak tak można ;)


    a tak na poważnie to wcześniej sprzęt szykował mu tato i kasa pozostawała w rodzinie
    a teraz Rafał uważa że wszyscy liczący się majstrowie chcą za dużo kasy za przygotowanie motocykli i na chwilę obecną nie ma chłop gotowego sprzętu ani z nikim dogadanej umowy na jego szykowanie

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czytałem uchwałę , Mec. Kapusto !

    otóż Mecenasie Kapusto , postaram się ją swoimi słowami streścić .

    I muszę zacząć od wtrętu politycznego bo brakuje mi omówienia realnych skutków nieprawidłowych decyzji GKSŻ.
    W wiadomym , PiSiorowym stylu , minister tego żałosnego rządu akurat przypadkiem zrobił coś pożytecznego dla naszego ulubionego sportu , ale jak mówiłem w stylu ... Myślałem , że ma mocniejsze argumenty .
    Zahaczył ich o kilka spraw , które wystarczyły do wywalenia stolika z zielonym obrusem w GKSŻ .

    Prawda jest jednak taka i to najważniejsze , że wreszcie to towarzystwo w jedyny możliwy czyli formalny i legalny sposób pójdzie na trawkę . Druga prawda jest taka , że minister ma gówno a nie wiedzę o żużlu , a chodzi tylko o niszczenie SLD (za to też są plusy i Kaczorom się to podoba , zawsze jakiś sukcesik) i obsadzenie stanowisk za chwilę swoim pisiorowym "życiowym nieudacznikiem-opozycjonistą" z pełną mordą rozliczeń , czyli jakimś polonistą , fizykiem , astronomem w skrócie niekompetentynym .
    Ponadto wyraz twarzy i iloraz inteligencji tego ogolonego ministra Lipca nie wskazuje na wyższy od portiera w Pćimiu lub krzywdzonego w dzieciństwie młodzieńca .
    Tyle tytułem wstępu , czyli prawdziwego tła tego ruchu , bo chyba powinniście się zgodzić ze mną , że to nie ma tła żużlowego tylko polityczne bo są tam ludzie należący do SLD i dlatego ich sięgnęło jako element wojny polityków i obsadzania swoimi .
    Mimo to , dobrze się stało .

    Powody które były przyczyną rozwiązania GKSŻ to nieprawidłowości przy zmniejszeniu składu Komisji z 20 delegatów na 7 , zła procedura ich wyłaniania , błędy formalne przy wyborze , bezprawne pobieranie opłaty licencyjnej 5000 złotych (mowa o maksimum 500 według ustwy) , nieprawidłowy tryb przydzielania licencji e-ligowych (!!!) i kilka innych nieprawidłowości (nie chcę na siłę sobie przypominać bo szybko czytałem).
    Generalnie żaden tam prokurator na karku i jakieś poważne zarzuty , tylko uchybienia prawne i formalne w wydawaniu uchwał i zasilaniu Komisji członkami . Nie wiem czy to czasem , nie no jestem pewien że jest to poprostu podpowiedziane mu przez Tyllingera (jako strony sporu) , czyli jakieś tam naskarżone "grzeszki GKSŻ" , bo ja osobiście twierdzę , że ten minister bladego pojęcia o niczym nie ma tymbardziej o żużlu nie ma.

    Ale właśnie to wystarczy do rozwiązania GKSŻ , trochę się tego w końcu nazbierało . Jak widać po reakcjach innych forumowiczów , to dobra decyzja , choć ja osobiście uważam , że polityczna , jak to u opętanych manią przęśladowczą Kaczystów bywa .

    Czekajmy na dalsze ustalenia , czyli co z uchwałą o przyłączeniu Rybnika do e-ligi , co z pozwoleniem zawodnikom Gdańska na rozwiązanie kontraktów i szereg innych uchwał podejmowanych w gronie nieprawidłowo wybranej Głównej Komisji Sportu Żużlowego . Bo znam też opinię pewnego ważnego faceta w naszym żużlu , że gdyby iść ścieżką unieważniania uchwał i stwierdzenia ich nieważności , to może być niezły dym .
    I nie bądżmy naiwni , że teraz wszystko będzie fajnie , za chwilę ktoś będzie brał odwet i próbował piec swoje pieczenie na tym ognisku , jak to w Polsce bywa .
    Czy uzna się wszystkie uchwały GKSŻ w tym składzie za nieobowiązujące ?
    Dlatego pomysł z komisarzem uważam za świetny
    , do momentu powołania Profesjonalnej Ligi , bez takich kwiatków jak przyznawanie koledze z Rybnika e-ligi (mnie to w ogóle nie boli ale to było już apogeum i kpina z wszystkich) .

    Kończyłbym fajną puentą autorstwa Tuska .
    Panie prezesie , melduje niewykonanie żadnego zadania !!!
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2002
    Postów
    511
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzieki za informacje, teraz czekamy na oficjalny komunikat ;-)

    Tez targaja mna mieszane uczucia, rzad z zalozenia beznadziejny zupelnie przypadkiem popelnil cos co uwazam za madre i potrzebne. Miejmy tylko nadzieje, ze szalony PiS polujac na czerwone czarownice nie zrobi wiekszego burdelu niz byl.

    Co do Rybnika, to jeszcze jedna rzecz jest wazna. Do tej pory obawialem sie, ze Prezes Rybnika zalatwil sobie cos w GKSZ: specjalne traktowanie przy ustalaniu eligi w 2007. Kto wie czy nagle nie okazalo by sie, ze nikt nie spada z ekstraligi itp.itd. Stracily by na tym kluby pierwszoligowe.

    Zastanawia mnie jeszcze, co na to wszystko FIM. Niestety kolesiostwo miedzynarodowe juz blokowalo robienie pozradkow w innych zwiazkach ;/

    Pozdrawiam, czekam na ta decyzje bedzie mozna to prawnie przeanalizowac ;-)

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Proszę bardzo , bardzo proszę , czytajcie ;

    Dzisiejsza Lubuska :

    Skład GKSŻ, która od listopada rządzi polskim żużlem, został powołany wbrew statutowi Polskiego Związku Motorowego - orzekł minister sportu Tomasz Lipiec. I nakazał ją rozwiązać.
    Jeszcze parę miesięcy temu Główna Komisja Sportu Żużlowego liczyła 26 osób. W jej skład wchodzili przedstawiciele klubów i inne osoby wywodzące się ze środowiska żużlowego. Wszystko zmieniło się 19 listopada. Zarząd główny PZM (GKSŻ wchodzi w skład władz związku motorowego) uchwalił, że komisja będzie składała się jedynie z siedmiu osób. Pięć z nich należało do "starej komisji”. Nowe twarze to Stanisław Bazela i Jan Chudzikowski. Teraz okazało się, że zarząd zmienił kształt GKSŻ-u bezprawnie, a sprawą zajął się minister.

    Pominęli środowisko żużlowe


    O co chodzi? O sposób "wyboru” członków komisji. Podczas spotkania 19 listopada zarząd główny podjął uchwałę o zmianie regulaminu GKSŻ-u, m.in. zmniejszając ilość członków do siedmiu osób. W jednym z paragrafów zaznaczono, że stary regulamin komisji traci ważność. Tym samym wygasły wszystkie uprawnienia i obowiązki z niego wynikające. W tym także mandaty członków. Tak więc, aby powołać nowy skład, należało postąpić zgodnie z procedurą zapisaną w statucie związku. A ten stwierdza, że kandydaci do komisji powinni być najpierw wytypowani przez środowisko żużlowe, czyli przez delegatów klubów, sędziów i związków okręgowych. W tym przypadku tak nie postąpiono. Dlatego minister zobowiązał PZM do uchylenia uchwał podjętych 19 listopada.

    Związek ma dwa wyjścia


    Lipiec o sprawie dowiedział się pod koniec stycznia od grupy byłych sędziów. To oni dokładnie opisali sposób powołania nowych osób do GKSŻ-u i wytknęli zarządowi głównemu PZM uchybienia. "Wybory” bowiem skrzywdziły środowisko żużlowe, które nie miało wpływu na powołanie osób rządzących speedwayem. Minister poprosił więc związek o ustosunkowanie się do zarzutów. Jednak nie czekał na odpowiedź i 21 lutego zobowiązał PZM do uchylenia uchwał dotyczących komisji żużlowej. Udało nam się dotrzeć do tego pisma. Lipiec nakazał w nim także, aby zrezygnować z ustalenia, że odpłatność za licencję klubową ma wynosić aż 5 tys. zł. "(…) Z zasad życiowego doświadczenia wynika, że koszt wydania żadnego dokumentu nie może wynosić 500 zł” - napisał minister.
    Teraz ruch należy do zarządu głównego związku motorowego, który ma dwa wyjścia: może przyznać rację ministrowi i zorganizować wybory zgodnie ze statutem albo odwołać się od jego decyzji. - PZM prawdopodobnie skorzysta z tego pierwszego rozwiązania - usłyszeliśmy wczoraj od wiceprzewodniczącego GKSŻ Roberta Smolenia.

    Co z decyzjami komisji?


    Jednak dopóki zarząd główny nie uchyli uchwały, komisja żużlowa będzie dalej normalnie pracować. Kiedy to zrobi, przestanie istnieć i będzie trzeba wybrać nowy skład. Tym samym PZM przyzna się do błędu. Co więc będzie z decyzjami podjętymi od listopada przez powołaną wbrew statutowi GKSŻ? A w tym czasie komisja miała sporo pracy. Między innymi postanowiła, że polskie kluby mogą zatrudniać nieograniczoną ilość obcokrajowców (choć akurat to zrobiła pod wpływem ministerialnej opinii). GKSŻ zadecydowała także, że miejsce w ekstralidze, zwolnione przez Lotos Gdańsk, zajmie RKM Rybnik, a nie ZKŻ Kronopol Zielona Góra. - Minister postanowił o uchyleniu uchwały w sprawie nowego składu komisji. Nikt nie kwestionuje jej decyzji. Są one prawomocne - mówi Smoleń.

    --------------------------------------------------------

    Dodatkowo (jeszcze go nie ma na stronach Gazety) jest tekst Czarka Konarskiego o GKSŻ i kulisach decyzji .
    Oczywiście potwierdziło się to co pisałem , rzecznik ani minister nie potrafili odpowiedzieć co jest przyczyną odwołania Komisji . To znaczy my wiemy ... Polityka i kacza grypa i karteczka od Tyllingera , przecież w Ministerstwie Sportu o sporcie nie mają pojęcia jak to u PiSiorów bywa .
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Okon mial byc dzisiaj pierwszym zawodnikiem Falubazu, ktory wyjechal na tor. Rafal byl juz wczoraj w Lesznie ogladac trening, a dzis pojawil sie juz ze swoim sprzetem, ale niestety. W nocy troche popadal snieg i zrobilo sie slisko na torze. Jesli nie bedzie padalo, to jutro o osmej Okon wyjezdza na tor :)

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    557
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czerwona Gwiazda Falubazziniego

    Mam prośbę do moderatorów, czy ktoś mógłby w końcu ukrócić te polityczne bełkoty, które trzeba tu wyczytywać? W końcu to jest forum żużlowe a nie SLD-owskie. Ile ja jeszcze muszę znosić tych obelg wypisywanych na tym forum? Tych latających non stop PiSiorów, krzywoustych premierów, moherowych beretów? No ile można tego czytać? Ja rozumiem Falubazzini, że masz kaczy kompleks, ale chociaż przestań go tu leczyć i zluzuj z LSD czyt. SLD chociaż przez
    tydzień.

    A swoją drogą ciekaw jestem jak Okoń jest przygotowany do sezonu, czy faktycznie jest bez sprzętu na starcie? Jeśli by tak było to Okoń chyba zapomina, że jest profesjonalistą i do sezonu przygotowanym być trzeba, bez względu na okoliczności jakie go ostatnio dotknęły.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-06-2002
    Postów
    857
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Nicki Nicki Myszka Miki

    eechhh łezka się w oku kręci...Nicki trenujący wczoraj w Anglii w jedynie słusznym dla niego kevlarze :)

    ....http://www.nickipedersen.com/Default...417&NewsID=615
    Wyznawca Falubazu


  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Falubaz i NICKI

    brawo nicki to mi sie podoba,switna sprawa z tym kevlarem,super.
    Oj ciekawie sie chyba nie moglo stac z Komisja ciekaw co dalej,co bedzie jesli pod koniec marca nie bedzie juz komisji i jesli decyzje jej zostane obalone co wtedy?To bedzie jak moda na zuzel ,taki tasiemiec,bo konca tej zabawy nie widac i niewiadomo jak sie to wszystko skonczy.

Strona 1 z 61 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •