Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Kodeks Etyczny Sędziów Sportu Żużlowego

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach

    Kodeks Etyczny Sędziów Sportu Żużlowego

    Nie tak dawno przetoczyła się fala oburzenia spowodowana zapisem wskazującym zawodnikom zachowanie wstrzemięźliwości w paplaniu co popadnie. Fala o tyle niesłuszna, że po pierwsze powstała na skutek wybiórczego przedstawienia wspomnianych zapisów przez dziennikarza (Wyborczej ?), a po drugie krytykująca zapis który ma się dobrze zarówno w innych polskich dyscyplinach, jak i w innych krajach/kontynentach, słowem na całym świecie (przy czym wymiar kary i surowość wspomnianego zapisu były i tak dosyć skromne w porównaniu z innymi, od polskiego PZPN zaczynając a na amerykańskiej NBA kończąc). Nie obyło się bez modnego i oklepanego "komuna wróciła".

    Okazuje się jednak, że na wychowywaniu zawodników się nie skończyło i PZM postanowił zabrać się również za sędziów i to w znacznie szerszym zakresie. Ja wiem, że zaraz będzie szukanie dziury w stylu "a kto tego będzie pilnował", "a kolesie i tak sobie będę pomagać", itp., itd., ale nie zmienia to faktu, że teraz kolesiostwo będzie miało utrudnione zadanie bo tyczące się ich standardy postępowania zostały spisane czarno na białym i określone jako "obowiązkowe" oraz za naruszenie których "sędzia odpowiada dyscyplinarnie".

    Ale do rzeczy:

    http://www.pzm.pl/sporty.asp?ID2=men...tml&newsid=769

    KODEKS ETYCZNY SĘDZIÓW SPORTU ŻUŻLOWEGO

    I. Wstęp

    Kodeks Etyczny Sędziów Sportu Żużlowego (Kodeks) dostarcza podstaw standardów zachowań etycznych dla sędziów. Reguły i obyczaje wyłożone w tym Kodeksie mają pomagać sędziom w ustaleniu właściwych sposobów zachowania tak, aby być godnymi zaufania dla swoich kolegów, zawodników, władz sportowych, dla mediów i opinii publicznej.

    Z pełnieniem urzędu sędziego wiążą się szczególne obowiązki oraz ograniczenia osobiste.

    Pozycja sędziego wymaga, aby każdy sędzia wykonywał swoją funkcję w sposób etyczny i zgodny z prawem, aby jego zachowanie zawsze odzwierciedlało wartości i zasady fair play.
    Fair play oznacza więcej niż tylko przestrzeganie reguł gry. Termin ten obejmuje pojęcie przyjaźni, poszanowania drugiej osoby oraz ducha sportowego. Jest to sposób myślenia, a nie tylko sposób zachowania. Obejmuje problematykę walki z: oszustwem, stosowaniem środków dopingujących, przemocą (zarówno fizyczną, jak i werbalną), wyzyskiem nierówności szans i korupcją.

    Kodeks stosuje się do wszystkich czynnych sędziów. Przestrzeganie standardów zawartych w Kodeksie jest obowiązkowe.

    Za naruszenie zasad objętych niniejszym Kodeksem sędzia odpowiada dyscyplinarnie.

    II. Konflikt interesów

    Konflikt interesów to jakakolwiek rzeczywista lub dostrzegana korzyść, związek lub czynność, która może powodować podejrzenie o stronniczość lub interesowność.

    1. Sędzia musi stosować się do reguł tyczących konfliktu interesów wyłożonych w Kodeksie i nie podejmować sędziowania, jeśli pojawia się potencjalny, rzeczywisty czy też dostrzegalny konflikt interesów.

    2. Sędzia nie może mieć jakichkolwiek związków ekonomicznych z klubami, członkami władz klubów
    lub zawodnikami, jeśli mogłyby one wzbudzać wątpliwości co do bezstronnego wykonywania obowiązków, bądź podważać prestiż i zaufanie do sędziego. Powinien też dołożyć należytej staranności, żeby takie zachowanie nie było udziałem członków jego najbliżej rodziny.

    3. Za kolidujące ze statusem sędziego uznaje się:
    a) sprawowanie przez sędziego funkcji członka władz klubu
    b) świadczenie przez sędziego pracy na rzecz klubu na podstawie umowy o pracę w oparciu o Kodeks Pracy, umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

    4. Sędzia nie podejmuje się sędziowania, jeżeli którakolwiek z osób startujących w zawodach jest członkiem jego bliższej lub dalszej rodziny, bądź pozostaje z nim w związku de facto, lub w sytuacji, kiedy jest on w osobistej relacji z którymkolwiek zawodnikiem startującym w zawodach.

    5. Sędziemu nie wolno wykorzystać swego statusu i prestiżu sprawowanej funkcji w celu wspierania interesu własnego lub innych osób.

    III. Zasady pełnienia funkcji sędziego

    Każdy sędzia odpowiada za swoje etyczne i profesjonalne zachowanie i za zapewnienie wszystkim zawodnikom, osobom urzędowym i funkcyjnym oraz drużynom oceny wydawanej na merytorycznych podstawach i przy zachowaniu bezstronności.

    1. Sędzia nie podejmuje się sędziowania, jeżeli wie lub jest przekonany, że jego fizyczna lub psychiczna kondycja nie pozwala mu wykonywać swojej funkcji odpowiednio i bez żadnych ograniczeń.

    2. Sędzia nie może ulegać jakimkolwiek wpływom naruszającym jego niezawisłość, bez względu na ich źródło lub przyczynę. W razie wystąpienia okoliczności, które mogą zagrozić niezawisłemu sprawowaniu funkcji, sędzia jest obowiązany niezwłocznie powiadomić odpowiednie władze.

    3. Niedopuszczalne jest okazywanie przez sędziego zażyłości z osobami urzędowymi i funkcyjnymi
    w zawodach, zawodnikami oraz członkami władz klubów i sponsorów.

    4. Po przybyciu na miejsce zawodów i po zakończeniu zawodów, sędzia nie bierze udziału w wydarzeniach towarzyskich, które nie stanowią część otwartych i ogólnie akceptowanych praktyk.

    5. Funkcja sędziego obliguje do punktualności, uprzejmości i schludności.

    6. W odniesieniu do osób uczestniczących w zawodach, sędzia powinien zachowywać godną postawę, cierpliwość, grzeczność, a także wymagać od tych osób właściwego zachowania.

    7. Sędzia powinien odpowiednio reagować w przypadku niewłaściwego zachowania osób uczestniczących w zawodach, w szczególności w razie okazywania przez te osoby uprzedzenia ze względu na rasę, płeć, wyznanie, narodowość, niepełnosprawność, wiek lub status społeczny albo majątkowy,
    czy z jakiejkolwiek innej przyczyny.

    8. Sędzia nie może akceptować pieniędzy, nagród, rzeczy materialnej wartości, lub też przysług czy zapowiedzianych przyszłych korzyści za wykonywane czynności ani od zawodnika, ani klubu, ani od osób trzecich, które mogą bezpośrednio lub pośrednio wpływać na decyzje sędziego.

    9. Sędzia nie poszukuje możliwości wpływu i nie wpływa na wynik zawodów w inny sposób niż przez ocenę zawodników na podstawie umiejętności, które sobą prezentują.

    10. Sędzia nie angażuje się w żadne poczynania, które zmierzają do osiągnięcia przez zawodnika nieuczciwej przewagi nad innymi zawodnikami.

    11. Po przybyciu na wyznaczone zawody, sędzia nie może konsumować napojów alkoholowych lub recreational drugs [narkotyk używany dla wprowadzenia się w stan odprężenia i nie powodujący uzależnienia].

    IV. Zasady postępowania sędziego poza pełnieniem funkcji

    1. Zachowanie sędziego na stadionie i poza nim musi być zgodne z zasadami dobrego zachowania i przestrzegania dobrych obyczajów. Sędziemu nie wolno zachowywać się publicznie w sposób wątpliwy lub niestosowny w obecności: zawodników, widzów, mediów lub innych podmiotów opinii publicznej.

    2. Sędzia nie może żadnym swoim zachowaniem stwarzać nawet pozorów nierespektowania porządku prawnego.

    3. Sędzia powinien unikać zachowań, które mogłyby przynieść ujmę godności sędziego lub osłabić zaufanie do jego bezstronności, nawet jeśli nie zostały uwzględnione w Kodeksie.

    4. Sędziemu nie wolno publicznie kwestionować werdyktów i uczciwości swoich kolegów sędziów.

    5. Relacje pomiędzy sędziami oparte są na współpracy, równoprawności, koleżeństwie, wzajemnym szacunku oraz pomocy i dzieleniu się doświadczeniami i wiedzą.

    6. Sędzia nie powinien przebywać w miejscach, które mogą rodzić podejrzenia jakiegokolwiek wpływu na przebieg sędziowania w tych zawodach przez kolegę sędziego (wieżyczka, pomieszczenia klubu organizatora, park maszyn, itp.).

    7. Sędzia powstrzymuje się od zachowań, które mogą naruszyć bądź wpłynąć negatywnie na wizerunek i reputację PZM oraz jego władz.

    8. Sędzia musi utrzymywać i rozwijać swoje umiejętności sędziowskie przez nieustanne zgłębianie regulaminów i przepisów PZM.

    9. Sędzia nie przypisuje sobie oficjalnego reprezentowania PZM.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    244
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    na poczatku chce zwrocic uwage na to, iz Roberto nie wiedziec czemu stwierdzasz na poczatku, ze krytyka przepisu o mozliwych karach za wypowiedzi zawodnikow jest niesluszna. takie jest Twoje zdanie i tylko tyle. nic wiecej. jak to wyglada w pzpn (swoja droga dziwny przyklad bo ta organizacja chyba idealna nie jest by brac z niej przyklad, takie mam wrazenie...) to mozemy sie przyjrzec, moim zdaniem wyglada fatalnie. nie tylko zawodnicy ale rowniez trenerzy dostaja kary jesli tylko stwierdza ze sedzia mial slabszy mecz, itd. srodowisko jest pelne ukladow i jedni moga wszystko inni nie moga powiedziec prawie nic. oczywiscie mozna przyrownac do nba ale trzeba pamietac, ze realia mamy polskie a nie amerykanskie. dla jasnosci: takie przepisy nie podobaja mi sie nigdzie, rowniez w nba. komuna wrocila to okreslenie odzwierciedlajace metody i zapedy dzialaczy. mamy wolny rynek i nikt sie o to nie spiera. dla mnie metody cenzorskie sa przejawem strachu i swiadcza o probie zamkniecia ust krytykom. zawsze i wszedzie. kropka. o historie nie ma sie co spierac: takie metody stosowalo wielu politykow, wiele systemow. a nam kojarzy sie akurat z komuna z wiadomych wzgledow. w innych panstwach moze sie rownie dobrze kojarzyc z czyms innym. koniec bo to nie forum historyczne.

    takie przepisy maja watpliwe zalety, ktore raczej pozostaja w sferze teorii. wady natomiast wyraznie odczuwalne. takie moje zdanie.



    kodeks sedziow. nie neguje przydatnosci takiego kodeksu choc w jego "moc" szczerze watpie. takie kodeksy ma wiekszosc grup zawodowych, m.in. lekarze, adwokaci itd. ale niewiele z nich wynika. pojecia zawarte w tych kodeksach sa w wiekszosci nieostre (po polskiemu jest to zwykle wodolejstwo) i potocznie mowiac "podciagniecie" danego stanu faktycznego pod konkretny przepis w przewazajacej mierze zalezy od interpretacji (a zarazem woli) stosujacego te przepisy. kto i jak bedzie je stosowal??? ja nie mam zludzen. piszesz, ze kolesiostwo bedzie mialo utrudnione zadanie. czyzby? a jesli sedzia najdelikatniej mowiac "niedowidzi" i nie ma zadnej kary dla niego a wrecz przeciwnie? nie mielismy takich sytuacji? otoz mielismy i choc podstawy do wyciagniecia konsekwencji byly oczywiste, nikt tych konsekwencji nie wyciagnal. nie potrzeba bylo kodeksu, wystarczyly obowiazujace wowczas przepisy. trzeba je tylko bylo tylko ich przestrzegac. kodeks nalezy raczej traktowac jako wyznacznik dobrych zasad z powodu oparcia go o pojecia niedookreslone (etyki zreszta w prawo nie da sie ujac) .

    zapytam dlaczego taki kodeks powstal akurat teraz. odpowiedz jest moim zdaniem jedna jedyna: aby zamknac usta krytykom. jest to posrednie przyznanie sie do wielu bledow i niedociagniec, ktorych oficjalnie nie bylo. bo skoro bylo tak dobrze (opinia wiadomych osob) to po co nam ten kodeks?
    sytuacja podobna: biura maklerskie krytykowane przez srodowisko w obawie, ze zostana im narzucone regulacje przez nadzorcow postanawiaja same przyjac kodeks dobrych praktyk, ktore same opracowaly i wybijaja argument z reki. przeciez w koncu same dbaja o dobro klientow...

    u nas pzm postanawia stworzyc pozory, ze panuje nad sytuacja (ze panuje to nie watpie, tylko czy aby tak jak nalezy?) i dba o rozwoj dyscypliny. dzieje sie to w obawie przed kontrola ministra i utrata stolkow. tyle.

    do konkretnych zapisow nie bede sie odnosil. pragne jedynie zwrocic uwage, ze wiele z tych zapisow bylo nie przestrzegane w poprzednich sezonach (abstrahujac od tego ze kodeks wowczas nie istnial i nie obowiazywal). choc przestrzegane te zasady nie byly to pzm-ot bronil srodowiska i nie reagowal w zaden sposob. dosc napisac, ze nie trzeba sie wysilac by znalezc przyklady dzialania szefa polskich sedziow, obecnie czlonka gksż, niezgodne z zasadami okreslonymi w kodeksie. czy wowczas pzm-ot tego nie widzial? widzial i aprobowal, bo bylo mu to z pewnych wzgledow na reke. i tak juz moim zdaniem zostanie, a kodeks tego nie zmieni. papier wszystko zniesie ale jak to sie ma do codziennej praktyki pzm i sedziow?


    podsumowujac: nie twierdze, ze kodeks jest zlem sam w sobie i nienalezalo go przyjmowac. moglby byc przydatny i pozyteczny. jestem jednak pewien, ze jest on jedynie gra pozorow i w zwiazku z tym nic sie nie zmieni. a powinno. na pewno bardziej cieszylbym sie z wlasciwych ludzi niz z wlasciwych przepisow. etyki sie nimi nie obejmie...

    pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-07-2004
    Postów
    548
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podpisuję się pod tym co napisał Joe. W tym momencie i w takim kształcie kodeks jest tylko zagraniem pod publikę (być może pod ministerstwo, do którego były kierowane skargi).

    Przy okazji przemycono zakaz komentowania decyzji kolegów przez sędziów. Wyrazić opinii nie wolno już zawodnikom i trenerom. Niedługo pewnie dojdą działacze, a nasz wspaniały rząd, który przez 100 dni natrzaskał tyle sukcesów, że w 1000-letniej historii Polski mniej ich było, komisją etyki dziennikarzy zamknie także im usta (to oczywiście takie wyolbrzymienie, mam nadzieję). Zostanie, więc nam narzekanie w domowym zaciszu.


  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Akurat tu się nie zgadzam do końca z Leto

    Kodeks etyki , to podstawa prawna i instancja opisująca zasady postępowania wśród sędziów . Rzecz oczywista i normalna jak dla mnie . Nie twierdżmy , że pod czyjąś publiczkę i nie rozciągajmy pojedyńczych niejasności na całe środowisko żużlowe , tylko dyskutujmy o poszczególnych przypadkach o ile chcemy krytykować coś co ma niejasne konotacje w sędziowaniu (postępowanie sędziego) .

    Ja chciałem jednak wyrazić się w innej , ważnej kwestii , mianowicie zamykania buzi zawodnikom , co zostało uznanie za cenzurę a dotyczy krytyki właśnie sędziów i władz żużla .

    W sporcie , który uprawia dany sportowiec , organizacji która go zrzesza (zarząd ligi), pracodawcy (klubowi) który go zatrudnia , są sztywne regulaminy pod którymi jako osoba która skończyła 18 lat się podpisał i zapoznał .
    Albo mu się to podoba albo nie podoba . Jak się nie podoba i się dalej mówi brzydko , to się płaci .
    Jak się obraża w wypowiedziach , to się jest zawieszonym . Jak jest zakaz prowadzenia rozmów z menedżerami w czasie sezonu , to się nie rozmawia . Przecież wiadomo , że zapisano całe strony czego nie wolno w kontraktach zawodowych zawodników , chociażby Bundesligi , Premiership , NBA , gdzie umowa jasno precyzuje co wolno a czego nie zawodnikowi , nawet po pracy .
    I nikt tam nie narzeka . A to przecież nic innego jak regulacja prawna . Nie podoba ci się ? Zmień pracę .

    W Polsce gdzie każdy ma morde od ucha od ucha , bo taka wiejska natura Polaka i ja to rozumiem , że nawet w profesjonalnym sporcie zaraz robi się dym , nazywając zwykłe mechanizmy dyscyplinujące kagankiem , cenzurą .

    Właściwie tylko w tym chorym PiSie zreszającym wszystkich kurdupli i niedopieszczonych tego kraju , LPR-rze wyspecjalizowali się ludzie , którzy oskarżają wszystkich bez podstaw i nie biorą za to odpowiedzialności bo mówią że oczyszczają kraj :)

    Na Zachodzie to nie do pomyślenia , żeby jakiś niedorób jak Kamiński , przyszły szef Centralengo Urzędu Antykorupcyjnego :) wymienił z imienia i nazwiska trzech największych biznesmenów tego kraju (Kulczyk,Gudzowaty, Krauze . których firmy dają pracę około 100 tysiącom ludzi (Volkswagen Poznań i kooperanci , Tyskie , Browary Wielkopolski , Prokom , Bartipex , Polmosy , gorzelnie , masa innych polskich spółek) i powiedział z mównicy że oni już nie będą bezkarni !

    Właśnie w takim momencie , powienien Sąd przy...lić mu wyrok i z pół miliona kary , to ważyłby słowa .
    A skoro Lepper gada co chce , Kaczor oskarża każdego , Giertych z Wassermanem majaczą na tych komisjach co im ślina na język przyniesie , fantazjując i pytajć "czy ma pan wiedzę" to ... Czemu się dziwić ?
    U nas wciąż trwa rewolucja, szkoda że nie w budowie autostrad i stadionów ... żałosne .
    Czym się skończyły oskarżenia o szpiegostwo Oleksego ? Niczym . Wałęsy ? Niczym .
    Coś się dłużą jego procesy o zniesławienie , byle szmaciarz dziś mówi o nim agent ...

    Czy dopuszczalne jest aby zawodnik powiedział po meczu : "Pan Sędzia chyba wziął w łapę ?!"
    Tak jak przeciętny polski prawicowy polityk który uznaje to za normę ?
    NIE i to trzeba uregulować . Właśnie takimi zapisami . Wobec sędziów też trzeba mieć coś co karze im działać zgodnie z zasadmi i transparentnie (przejrzyście).

    Oczywiście w naszym żużlu , tym grajdole , strona która nakłada takie ograniczenie , sama nie jest święta , ale w końcu ktoś tu musi to egzekwować . Oby szybko liga się oderwała od PZM , to wtedy jest szansa na nową jakość i wysokie kryteria postępowania .

    Co do tego co dzieje się w tym kraju a właściwie kraiku wyznaniowym , to zgadzam się w pełnej rozciągłości z przedmówcą Leto .

    PiSiory to kalka PZPRu , termin liberał to dziś obelga jak za komuny kapitalista .
    Oskarżenia , populizm , demagogia , defetyzm , to wybrali Polacy , dodajmy ci ze wschodu (Białystok Lublin Tarnów Rzeszów to ich zaplecze intelektualne).
    Teraz wszędzie PiSiory wsadzają łapy (nawet kobietom do macic) i mówią , że ich nie wolno krytykować , bo oni naprawiają kraj :) ... Nawet dziennikarze nie powinni . Czyż to nie PZPR ?

    W sporcie reguły powinny być czyste a ludzie o nim decydujący mieć ... czyste ręce .
    W Polsce to rzecz prawie niemożliwa , ale po usamodzielnieniu się ligi , uważam ,że powinno się wymagać od zawodników kultury i sprezycować to jasnym i czytelnym zapisem .

    A z tym bywa różnie , choć nie ma żadnych sygnałów i generalnie zawodnicy sami stronią od takich wypowiedzi .
    W tej kwestii wcale nie jest żle w tym sporcie .
    Są pojedyńcze przypadki jakiś złych zachowań ale to wąziutki margines .
    Są oczywiście znani ligowi krasomówcy , ale :) :) :)
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    na poczatku chce zwrocic uwage na to, iz Roberto nie wiedziec czemu stwierdzasz na poczatku, ze krytyka przepisu o mozliwych karach za wypowiedzi zawodnikow jest niesluszna.
    Zapewne dlatego że takie mam zdanie. Nie bardzo rozumiem zarzut.
    takie jest Twoje zdanie i tylko tyle. nic wiecej.
    Czy ty odniosłeś wrażenie, że ja pisałem w imieniu ONZ, NATO, NASA, itd. ?

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Przykład z Olimpiady

    Za krytykę trenera skoczków niemieckich Petera Rohweina , Aleksander Herr został zawieszony i wycofany z reprezentacji skoczków , bardzo osłabiając swoją reprezentację .
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    244
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    Roberto

    roznica w tym, ze ja mam opinie a Ty wiesz. swoja opinie przedstawiasz jako fakt. jesli ja sie czepilem nieslusznie (dopuszczam taka mozliwosc choc nie taki byl moj zamiar), to Ty w tej chwili zmieniasz temat dyskusji i czepiasz sie po stokroc bardziej.

    jesli moja opinia Ci sie nie podoba to mozesz to napisać zamiast sie czepiać czy obrażać (??). z Twoim ostatnim postem nie zamierzam dyskutować :D

    Falubazzini

    ja nie bede sie wywodzil bo nie jest to forum polityczno-biznesowe ale moze gdybys znal lepiej historie powstawania majatku np. pana Kulczyka to zmienilbys zdanie.

    odnosnie watku, choc nie do konca tego, to nie potrzebne sa przepisy zabraniajace krytyki sedziego aby uniemozliwic oskarzenia typu: sedzia wzial w lape i ustawil mecz. do tego wystarczajace sa przepisy prawa powszechnie obowiazujacego zawarte w kk.
    tutaj chodzi raczej o brak jakiejkolwiek krytyki. takze takiej w stylu: moim zdaniem sedzia popelnil blad. i chyba o to obawiaja sie krytycy tego zapisu.

    pozdrawiam

    z mojej strony EOT na tematy nie zwiazane z tytulem watku, czyli techniczne i polityczne

    PS prosze o merytoryczne wypowiedzi dluzsze niz 1 zdanie bo tylko na takie czeka watek...

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-07-2004
    Postów
    548
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I znowu Joe ma rację. Za "sędzia wziął w łapę" można pozwać delikwenta do sądu powszechnego. Za puszczenie wiązanki k... mozna było Walaska odsunąć od meczu bez specjalnych zapisów. Gdzie bolało szanowne gremium GKSŻ? Jak Protasiewicz kulturalnie i bez oskarżeń, chociaż emocjonalnie wyraził opinię o decyzji wojaczka. Nie można go było ugryź, teraz można.
    Co do kodeksu pod publikę. Właśnie fakt, że wśród samych sędziów nie wybuchały żadne afery korupcyjne (było po prostu paskudne błędy, za które powinna być kara - moje zdanie oczywiście), właśnie to, że sędziowie raczej nie komentowali swoich kolegów, właśnie to, że poza niejasną sytuacją w kolegium Kaczmarka, nie ma jakiś zarzutów, które możnabyłoby formułować pod adresem szerszej grupy skłania mnie do wniosku, że kodeks jest pod publikę. Po prostu w ramach powszechnych przepisów prawa i dotychczasowych regulacji żużlowych można było każda kwestię załatwić przy odrobinie dobrej woli na górze. Tyle, że w tych kilku przypadkach woli nie było, a kodeks tego nie zmieni.

  10. Powrót do góry    #10
    Zbanowany
    Dołączył
    26-12-2002
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Komisja Utrapienia

    Nietyklani z Głównej Komisji Utrapienia Żużlowego zorientowali się,że poprzez Ministra Sportu i inne organy jest i na nich bat. To zmobilizowało ich do działania w wymyslaniu bardziej lub mniej śmiesznych zapisów regulaminowych.
    A,że nie są w stanie nic sensownego wymyślić, kabaret trwa....

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Polecam ten komunikat: http://www.pzm.pl/pdf/Komunikat%2029_06.pdf

    Myślę, że jest w pewnym sensie unikalny, bo pierwszy raz widzę taki oficjalny dokument w którym żużlowa centrala konkretnie, krok po kroku, opisuje w jakich sprawach i przeciwko jakim klubom i osobom podjęła jakie działania dyscyplinarne, przeciwko komu tego nie zrobiła i dlaczego, oraz... co postanowiła zrobić Toruniowi za to, że klub ten będąc organizatorem meczu Toruń-Wrocław błędnie wydrukował nazwę klubu z Wrocławia, o czym goście nie omieszkali żużlowej centrali się poskarżyć, za co nominuję ich do LOL-a roku :D


    Dokument ciekawy, bo traktuje m.in. o wszczęciu różnych postępowań przeciwko takim osobom jak Karwan, Kaczmarek czy Kowalski.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    oraz... co postanowiła zrobić Toruniowi za to, że klub ten będąc organizatorem meczu Toruń-Wrocław błędnie wydrukował nazwę klubu z Wrocławia, o czym goście nie omieszkali żużlowej centrali się poskarżyć, za co nominuję ich do LOL-a roku :D
    Co to ma wspólnego z tematem wątku?:o Lepiej zerknij na swoje lokalne podwórko(bagienko) bo równie dobrze LOL-em DZIESIĘCIOLECIA mogłaby zostać wasza ekipa za słynny występ w pewnej karczmie!:D:D:D

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Co to ma wspólnego z tematem wątku? Lepiej zerknij na swoje lokalne podwórko(bagienko) bo równie dobrze LOL-em DZIESIĘCIOLECIA mogłaby zostać wasza ekipa za słynny występ w pewnej karczmie!
    albo pijany Cieslak vs Andersen podczas zeszlorocznej imprezy miedzynarodowej we Wroclawiu :D:D:D

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    [quote]
    albo pijany Cieslak vs Andersen podczas zeszlorocznej imprezy miedzynarodowej we Wroclawiu :D:D:D
    I właśnie o to chodzi.Ktoś chciał "zagwiaździc" a teraz możemy sie tutaj opluwać wzajemnie!Potrzebne to jest?

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Co to ma wspólnego z tematem wątku?:o
    No sam nie wiem, niby faktycznie Kaczmarek i Kowalski nie mają z sędziami nic wspólnego :D
    Lepiej zerknij (ble ble ble ble)
    Ale ja cie nie pytałem o radę :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •