Pokaż wyniki od 1 do 24 z 24

Wątek: Maciej Lampe- kolejny kandydat do kadry

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2001
    Postów
    420
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Maciej Lampe- kolejny kandydat do kadry

    Ten niespełna 16-latek (!!!) o wzroście 210 cm znajduje się w szerokiej kadrze Realu (jest oczywiście w reprezentacji Polski swojej kategorii wiekowej) i wskutek kontuzji kilku wysokich graczy madryckiego klubu otrzymał wyjątkową szansę debiutu. Spisał się nieźle - grał 7 minut i w tym czasie zdążył zdobyć 2 punkty (1/4 z gry), a także zebrać jedną piłkę i zaliczyć 2 faule. Lampe był stremowany (po raz pierwszy grał przy 12-tysięcznej widowni) i już przy pierwszej zbiórce skręcił nogę, jednak grał dalej.
    Ostatecznie mecz rozgrywany w Bolonii wygrali gospodarze 93:77.
    z e-basket

    No kurde to musi byc niezly talent. W wieku 16 lat debiutowac w Eurolidze to jest naprawde znakomity wyczyn!!!!! Sadze ze powinien na niego zwrocic uwage selekcjoner kadry. Jezeli koles nie zaniedba talentu to naprawde beda z niego ludzie.


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    02-02-2002
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    bonzi_12

    ubiegłeś mnie:(

    to musi być naprawdę MEGA talent!
    Zobacz te parametry - 16 lat i już 210!!! - pewnie z 215 bedzie miał jak nic i teraz w zależności czy nabierze dużej masy czy nie może grać na 4 lub 5-tce.

    Zobaczcie tą piątkę przyszłości!: Żytko, Stefański ( Kukiełka ), Ignerski, Lampe Myrda !!!

    No chyba, ze kogos z utalentowanych pominalem - to mnie poprawcie:)

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2001
    Postów
    420
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No parametry ma znakomite. Ale to nie wystarczy musi to jeszcze umiec wykorzystac. Jednak skoro gra w Eurolidze to napewno cos potrafi;)

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2001
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Faktycznie Lampe może w przyszłości stanowić o sile polskiej koszykowki. Dla mnie ma ogromny talent (o warukach fizycznych nie wspominając). Zdobywa doświadczenie w tak młodym wieku. Gra w niezłym europejskim klubie (tam chyba takich talentów nie marnują).

    Pozostaje się cieszyć, że Lampe jest graczem Realu a nie Śląska. W Śląsku szans na występy w Eurolidze by nie miał, bo ze składu wyparliby go tacy *****iści zawodnicy jak: Kożeniec, Einikis, Fietisow...

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2001
    Postów
    849
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czytałem kiedyś o Lampem - jego rodzice są na placówce dyplomatycznej w Madrycie ; on sam grywał wcześniej w turniejach letnich w barwach Realu i spisywał się świetnie ; podobno chłopak ma parametry i grę podobną do Nowitzkiego

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2001
    Postów
    420
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rzeczywiscie gdyby gral w POlsce to chyba nie bylo by o nim tak glosno. Nie wiem dla czego ale tylko my potrafimy tak marnowac talenty. Mysle ze gdyby Nowitzki, Kirlenko lub Gasol urodzili sie w Polsce to nikt na swiecie by o nich nie slyszal. Tak to juz u nas jest ze trenerzy w obawie o swoja posade boja sie inwestowac w mlodych graczy:(

  7. Powrót do góry    #7
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    podobno mecz w Bolonii nie bedzie ostatnim w tegorocznych rozgrywkach Eurligi dla Lampego:) otóż nadal kontuzjowanych jest kilku wysokich zawodników Królewskich i Maciej zagra takze bodajze z CSKA Moskwa...

    Dzis Romanski w Gazecie dal dosc duzy artykul o Macieju L. i wsrod wielu okreslec pojawia sie stwierdzenie, ze jest tytanem pracy, a to doprawdy nie jest cecha charakterystyczna dla polskich koszykarzy;):)

    A swoja drogą co sądzicie o tym, aby już teraz Szczubiał ( czy jego nastepca - jesli takowy bedzie ) powolywal go do kadry???
    Slychac glosy, ze towardzystwo naszych gwiazdek moze go zdemoralizowac, ale moze watro ju teraz dac mu szanse...
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2001
    Postów
    420
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to stwierdzenie ze ostra praca jest obca naszym koszykarzom jest bardzo sluszne:) Zreszta po co maja oni ciezko pracowac skoro dostaj takie "marne" pieniadze:P Jestem za tym zeby probowac powolac Lampego jezeli juz w tym wieku jest w stanie grac w Eurolidze to czemu nie sprobowac( przeciez juz raczej nic nie tracimy, jezeli damy mu sie ograc bo i tak eliminacje mamy skopane). Nich szanse dostana mlodzi im bedzie zalezalo zeby pokazac sie z jak najlepszej strony i nie odpuszcza nawet najlepszym.

  9. Powrót do góry    #9
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    to na ostatnie mecze eliminacji gruntowna zmiana skladu??!!

    powiedzmy - Stefanski, Zytko, Szewczyk, Lampe + chlopcy z NCAA:Myrda, Ignerski, Storożynski )???
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2001
    Postów
    420
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To by bylo dobre posuniecie. Przeciez co nam to moze zaszkodzic (gorzej juz nie mozna chyba grac:(. MOzna by bylo zaryzykowac i powolac kilku zawodnikow z NCAA i innych mlodych. Nie musi to byc cala dziesiatka lae kilku mozna juz probowac zaaklimatyzowac w kadrze. Niech juz teraz sie przyzwyczajaja do zmiany warty w kadrze:)

  11. Powrót do góry    #11
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Panowie

    mam pytanie posrednio zwiazane z tematem; otoz Maciej lmpe trafil do repre kadetow, bo jakis z naszych trenerow w zwiazku uslyszal, iz gra w Szwecji mlody, utalentowany zawodnik pochodzacy z Polski, ale czy istnieje w Zwiazku jakas komorka zajmujaca sie tylko i wylacznie takim miedzynarodowym scoutingiem???
    Bo przeciez tak w Niemczech, Francji, takze w Izraelu;) a szczegolnie w Stanach gra wielu chlopakow, ktorzy maja, bądz rodzice mieli polskie obywatelstwo, ponadto pewnie niezle mowia po polsku, a i chetnie graliby w reprezentacji narodowej ( mysle tu zwlaszcza o graczy z USA, gdzie przebic sie do repre Stanow nie maja prawie zadnych szans )

    Zreszta kiedys mialem zamiar "przerobic" wszyskie sklady teamtow z NCAA pod kontem wyszukania wszystkich polskich nazwisk, nastepnie wybrania tych, co mieli niezle statsy, dalej sprawdzenia ich polskich korzeni i na koncu nazwiska tych, ktorzy mieliby najwieksze szanse na otrzymanie szybko polskiego paszportu polecic w PZKosz, ale niestety po kilku konferencjach i znalezieniu ok. 80 nazwisk spasowalem:(:(:(
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2001
    Postów
    420
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To by byl nawet niezly pomysl ale kto z PZKosz chcialby sie temu podjac:( POtrzebni by byli skauci, ktorzy zajeliby sie odnalezieniem najlepszych. Na przyklad praktycznie cala reprezentacja Niemiec sklada sie z graczy naturalizowanych. Np. Joubert podobno kiedys ubiegal sie o obywatelstwo Beligijskie:) bo ponoc mial tam jakies korzenie. Albo Wojciechowski- Amerykanin o POlskich korzeniach, ktory kiedys gral w Pruszkowie. W Europie poszukuje sie teraz czesto graczy ktorych mozna by bylo latwo znaturalizowac co oczywiscie pomogloby druzynie w sciagnieciu wiekszej ilosci graczy zagranicznych.

  13. Powrót do góry    #13
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    bonzi_12

    jak mówilem cala "kolonia" jest w USA:)
    ( o Wojciechowskim wspominales, byl jeszcze takze Jeremy Siepierski, kiedys w kontekscie wzmocnien Zaglebia Sosnowiec mowilo sie o centrze nazwiskiem Zajac - takze z USA, no i przypominam sobi jak na Św.P. :( baskecie widzialem ogloszenie jakiegos agenta ktory oferowal rozgrywajaka z Izraela, ktory lada dzien mial dostac polski pass ).

    Trzeba cos zrobic w kierunku zbudowania jakiejs komorki zajmujacej sie skautinkiem bo w innym przypadku potencjalni nasi reprezentanci beda grali dla innych krajow - np. Robert Maras dla Niemiec, Izabelle Fijalkowski dla Żabojadow...

    ps. nalezaloby "spenetrowac" takze Argentyne:)
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    11-02-2002
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiecie co ja uwazam ze w Polsce duzo talentow sie marnuje-nie trzba szukac za granica panastwa-choca mozna ja osobiscie wiem ze w Polsce jest duzo dobrych i mlodych koszykarzy ale nikt nie chce w niech inwestowac!

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2001
    Postów
    849
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Potencjalni kandydaci :P

    Ruben Wolkowski ( ex Seatlle S.Sonics)

    Erick Piatkowski ( LA. Clippers)

    jest jeszcze wielu zawodników np. w stanach kończy teraz studia b. dobry rozgrywający o nazwisku Wisniewski ....w Bundeslidze gra chyba dwóch czy trzech dobrych zawodników z polskimi korzeniami.

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    11-02-2002
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ej niommmmmmmmmmmmmm w Polsce tez jest duzo dobrych graczy i ciooooo wszyscy maja ich gdzies why??????Jestem ciekawa ile juz talentow heeh sie zmaranowalo!

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    02-02-2002
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tisi

    my takze jestesmy za tym by na pierwszym miejscu stalo szkolenie u nas w kraju, ale to pozyskiwanie zawodnikow z polskimi korzeniami to tez niezla alternatywa, zwazywszy na to, ze sposob szkolenia w USA jest nieporownywalnie lepszy, nie tylko pod wzgledem czysto koszykarskim, ale zwlaszcza mentalnym...

    I dlatego ten temat i takie rozwazania...

    Shell - nie wiem czy Wolkowski nie gral w repre Argentyny,a Piatkowski to przeciez zawodnik najlepiej mowiacy po polsku ze wszystkich grajacych w NuBA :) choc nie wiem jak z Haraldem J. i Marksem;)

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    11-02-2002
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Darek dzieki za wyjasnienie :))))))))))))))))))))
    BUuUuUzka

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    17-02-2002
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Maciej Lampe

    Pozdrawiam wszystkich ponieważ jestem tu nowy!! Pozwolę sobie o małą korektę o M.L. Ma on nie 2.10 cm ale ok. 2.05 lub 2.06 cm i do tego ok 1 m windy (wg. wypowiedzi jego trenera publikowanej w zeszłym roku w "G. Wyb."). jest on Wychowankiem Warszawskiej Poloni i łowcy głów z tego klubu juz sie czają aby wyłapać chłopaka kiedy jego rodzice zawiną do Polski. D. Szczubiał już się czeka na małolata, ale obawia się czy nie jest on przereklamowany (pamiętacie Myrdę w naszej kadrze - żenada). A propos kadry małolatów o której ktoś tu sie rozpisywał to zapraszam na stronę NCAA aby obejrzeć statsy naszych graczy w lidze uniwersyteckiej - za wyjątkiem Myrdy wszyscy sa w dupie. Lepsze wyniki mial Bigus a niestety niewiele zyskała kadra kiedy w niej sie pojawił. Podobnie było z Myrdą. Super w NCAA a rzeźba z gówna w kadrze. Jaka przychodzi na myśl konkluzja - nie potrafimy szkolić młodzieży i nie zawsze najzdolniejszy jedzie do collage ale najzamożniejszy grajek.
    Sie ma!

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kiler1 witka na forum:)

    Co do Twojej wypowiedzi - to mam uwage co do jednego fragmentu - piszesz, ze Polonia jest zainteresowana Maciejem Lampe i chce go przechwycic przy pierwszej nadarzajacej sie okazji, ale czy zastanowiles sie nad tym, czy Maciej Lampe bedzie zainteresowany gra w PLK???!!! Gra przeciez teraz w jednej z najlepszych lig w Europie, pod okiem swietnego szkoleniowca, w Madrycie ma szanse prawidlowego rozwoju w druzynie juniorow, a frywa juz i w pierwszym skladzie...; czy nie obawiasz sie, ze przychodzac do Polonii nie zostalby zmarnowany jego talent ???( przy calym szacunku dla Jarka Zyskowskiego - widzeliscie wczorajszy mecz z Ideą:):):)

    Juz lepiej niech gra w Madrycie:):):)

    Natmoast Szczubial nie powinien sie zastanawiac, ze Lampe to nie jest przereklamowany zawodnik, a powolac go i sprawdzic w akscji...

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    17-02-2002
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Lampa

    Jeśli chodzi o grę Maćka w Madrycie to na razie jedynie my Polacy sie nim podpalamy (kibice, komentatorzy z Polsat Sport, dziennikarze). Na stronach Euroligi w zagranicznej prasie nikt nie odnotował jego wystepu jako objawienia dlatego nie mozna robic z niego mega talentu. Poza tym największy atut tego gracza to fakt iż gra bez tremy ponieważ na co dzień gra na treningach przeciwko Tarlacowi i Tabakowi stąd pewnie "luźniejsze" podejście do meczu ze Skipperem. A co do jego gry za granicą to oby mu sie udało, ale szczerze w to wątpie (niestety). A Polonia ze swoim apetytem na M.L.? W końcu marzy być FC Barceloną naszej PLK (to nie ja wymyśliłem lecz zacytowałem tytuł artykułu z "G. Wyb.");)))))))))))))))

  22. Powrót do góry    #22
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    jesli mozna wlaczyc sie do dyskusji - kiler1 dlaczego watpisz, ze Maciejowi uda sie w Madrycie? Przeciez obecnie nie ma zadnych symptomow wskazujacych, ze tak moze byc - rozwija sie prawidlowo fizycznie, gra coraz wiecej i lepiej, skad ten pesymizm???

    Barcelona PLK - hehe - choc RESPEKT po Victorii na Slaskiem, ale by byc Barca trzeba miec kase, a tej narazie w POLONII nie ma, tzn. nie ma tak duzej jak byc powinna:)

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    17-02-2002
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jesli mozna wlaczyc sie do dyskusji - kiler1 dlaczego watpisz, ze Maciejowi uda sie w Madrycie? Przeciez obecnie nie ma zadnych symptomow wskazujacych, ze tak moze byc - rozwija sie prawidlowo fizycznie, gra coraz wiecej i lepiej, skad ten pesymizm???

    Barcelona PLK - hehe - choc RESPEKT po Victorii na Slaskiem, ale by byc Barca trzeba miec kase, a tej narazie w POLONII nie ma, tzn. nie ma tak duzej jak byc powinna:)
    To że Polonii daleko do Barcelony podlega dyskusji (chociaż działacze tego klubu mają ambicję aby właśnie do nich trafiali najbardziej perspektywiczni gracze młodego pokolenia - i w takim sensie był zacytowany przeze mnie tekst o Barcelonie wziety z tytułu "Polonia jak Barcelona"). Ja tylko uwazam, że nie znamy możliwosci małolata oprócz tego że jest "duży" i wysoko skacze. Ja osobiście życzę mu jak najlepiej, ale jakoś nie wieże w siłę przebicia naszych grajków. Wystarczy popatrzeć na kolesi wracających do PLK z NCAA.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2001
    Postów
    420
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rzeczywiscie POlacy grajacy za granica nie zachwycja ale co z tego przeciez to nie musi stac sie regula:) MOze Lampe jest wyjatkiem. Zreszta jak by nie bylo debiut na europejskiej arenie nie zdarza sie wielu 16 latkom:) Jezeli nie wroci do POlski( co by bylo kretynskim posunieciem z jego strony oczywiscie pod wzgledem sportowym) to mam szanse na odniesienie sukcesu. LUdzie z Hiszpani nie przepuszcza takiej perelki co czesto sie zdarza naszym dzialaczom i trenerom.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •