Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 127

Wątek: Złotka bronia złotka- ME kobiet

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Złotka bronia złotka- ME kobiet

    W dniu dzisiejszym w Chorwacji rozpoczynaja sie ME kobiet w siatkówce. Polki w pierwszym spotkaniu zagrają z druzyna Azerbejdżanu. ( 18.00 cet)
    Awans z polskiej, teoretycznie słabszej grupy, uzyskaja dwie ekipy.
    Zespoły z meijsc 3- 4 wkazdej grupie spotkaja sie w walce o lokaty 5-8, zaznaczyc nalezy ze pierwsze 6 druzyn zapewni sobei udział w kolejnych ME (rozgrywanych w Belgii)

    http://www.cev.lu/mmp/online/website...2/5076_EN.html

    chorwacka strona z prawdopodobnym livescore'm
    http://www.wsech-cro.hr/za www.cev.lu

    I hate Bayern soooo much

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Gratulacje dla złotek
    Szkoda, że mnie to dzisiaj nie cieszy.........

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego co widziałem na Eurosporcie czyli z tych końcówek setów, to "złotka" miały znacznie mocniejszy atak. Dawno u kobiet nie widziałem "gwoździ", a tam były. Sporo było kibiców z Polski, choć rzucał sie kamerzyście w oczy jeden artysta z megafonem z Azerbejdżanu. Pełniejszy obraz dopiero po 23:00.
    Teraz leci SiC - Niemcy.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Drugi dzień wzmagań, Niemiecka przeszkoda

    Dzis byc albo nie byc dla Niemek, po porażce z Serbkami ( drugiej na dużej imprezie..) nasze zachodnie sąsiadki musza liczycna wygrana z Polska by walczyc o medale.
    Mam nadzieje ze sie przeliczą...
    We wczorajszych spotkaniach:
    CRO - ROM 1:3 24-26, 18-25, 25-20, 25-27
    POL - AZE 3:0 26-24, 25-20, 25-23
    GER - SCG 1:3 22-25, 25-17, 13-25, 16-25


    Dzis zagrają:
    15.30
    AZE - ROM
    18.00
    SCG - CRO
    20.30
    POL - GER


    I hate Bayern soooo much

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niemki wczoraj graly naprawde slabo..
    jedynie ,to troche zagrywka pociagnela Angelina Grün i to byl wygrany 2.set.
    jezeli niczego nie zmienia(miejmy nadzieje) to nasze dziewczyny nie powinny miec wiekszych problemow!
    pozdr.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    416
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polki poradziły sobie wczoraj naprawdę dobrze ... niespodziewana gładka porażka niemiek ... wbrem pozorą wyrównany mecz 2 pierwsze sety w spotkaniu Rosja : Turcja. Hmmmm miejmy nadzieje że polki dzisaj wykorzystają prezent jakie sprawiły serbi .... Jeśli dzisaj wygramy to chyba mamy miejsce w 4 ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na wiosnę też był taki prezent i żłotka pojechały do Warny...
    Oto dzisiejszy program niemieckiego Europortu:

    19:05
    Volleyball
    Volleyball-EM in Kroatien, Serbien-Montenegro - Kroatien (20:25)

    20:25
    Volleyball
    Volleyball-EM in Kroatien, Vorbericht (20:50)


    20:50
    Volleyball
    Volleyball-EM in Kroatien, Polen - Deutschland (22:50)

    A tak w ogóle, to to niekonieczenie trzeba wygrać z Niemkami, zeby się załapać, ale byłoby miło, żeby się nie stresować potem. Wczorajszy mecz Niemek o niczym nie przesądza pzoa tym, że się zmachały bardziej niz złotka. Serbki Niemkom wybitnie nie leżą, ale i tak wszytskich może przewiercic Azerbajdzan, zeby było ciekawiej. To nie jest siatkówka meżczyzn, gdzie od dekady 3 drużny mają jedynie szanse na tytuł tu wszystko się może wydarzyć... Tak czy owak byłoby miło dzisiaj wygrać z "miezynarodową" (Polka(i) i Jordanka w składzie) drużyna Niemiec i pokazać to rządzi. :)

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    09-07-2005
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Parę uwag ode mnie po obejrzeniu meczu z odtworzenia. NIezły blok , dobre przyjęcie .Bełcik jak na swoją fatalność nawet przyzwoicie.Albo Azerki są takie cienkie w bloku, albo Swiniewicz dawno nie była w takiej formie jeśli chodzi o atak, naprawdę fajnie. Gra przez środek niestety dalej niezadowalająca. Skowrońska lepiej serwuje od Gruszki.No i komentarz dnia pana Uznańskiego
    - Glinka nawet często atakuje z tej drugiej linii-.
    Zobaczymy co będzie dzisiaj.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak Bełcik była fatalna, to chyba innym mecz oglądaliśmy. Po jej właśnie serwisie najwięcej punktów zostało zdobyte i dawno nie widziałem, żeby rozgrywajaca zdobyła tyle punktów w meczu. Mecz został wygrany zagrywką i blokiem. Jak 4 zawodniczni robia punkty zagrywką, to trudno przegrać mecz. Zobaczymy jak dzisiaj będzie.

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    09-07-2005
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]Jak Bełcik była fatalna, to chyba innym mecz oglądaliśmy.

    Chyba mnie nie zrozumiałeś , napisałem wyraźnie ,że jak na swoje umiejętności , moim zdaniem marne, zagrała niezły mecz i oby tak dalej.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w naszej griupie Azerki pokonały Rumunki 3-1 a Chorwatki sensacyjnie wygrały w bałkanskiej wojnie z Serbkami 3-1,
    Jesli tak sie zakonczy mecz to z duza doza prawdopodobienstwa Polki graja dzis o półfinał
    3-0 daje nam gromne szanse... oj sety sie moga liczyc, druzyny wyrownane...
    I hate Bayern soooo much

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ogladam sobie mecz Serbek z Chorwatkami i niespodziewanie przegrywaja Serbki juz 1-2 i w 3. secie stromotnie 11-17....
    czyli dzisiejszy mecz z Niemkami bedzie decydujacy..


    pozdrowienia z kraju ,w ktorym bedzie rzadzic...baba:P

    zabroncie Niemczykowie mowic po niemiecku....:P :P
    :P

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Polacy to cholera umieja komplikowac sobie zycie! Cale szczescie mecz do przodu i - co robi sie coraz bardziej prawdopodobne - polfinal!

    Przy okazji ogladania nasunela mi sie pewna mysl. Nazwijmy to "paradoksem polskiego siatkarza" (ach naogladalo sie "E=mc2", hehe):

    1. Polacy maja w koncowce seta 3 punkty przewagi. Traca dwa. Wraz z nimi ida nastepne. Przegrywamy seta a nastepnie mecz.

    2. Polki maja w koncowce seta 3 punkty przewagi. Przeciwniczki doprowadzaja do remisu. Mimo to Polki zachowuja zimna krew i rozstrzygaja seta na wlasna korzysc.

    Pytanie: kto ma jaja? :)

    I jeszcze jedna rzecz - tym razem dla milosnikow kryptografii. Co mial na mysli Uznanski formulujac ciag:

    "osiem-trzy-punktow-piec-zapasow"? :)

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    2wygrana Polek

    ufff 3-2
    Mirek odmienilaonlicze druzyny a tak grajacej Glinki w obronie nie widzialem dawno....thriller na zamowienie, prowadzi 6-1 w tie breaku...coz. Polska.
    W poniedzialek 20.30 nasze zawodniczki graja z Chorwatkami, ktore dzis niespodziewanie pokonały Serbię
    Jakos nie wierze w zbawcza moc dopingu Chorwackich kibiców więc znając wyniki wczesiejszych spotkań swietowac mozemy pólfinał tym razem na 99procent.
    I hate Bayern soooo much

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    POL GER 3 : 2

    Wszystko fajnie tylko czemu gra Belckik, a nie Sliwa. Ja rozumiem, ze mloda i perspektywiczna,ale bez jaj. Oto schemat jej rozegrania: prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo,prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, srodek. I to jeszcze wszystkie niedociagniete lub wyrzucone za siatke.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    POL GER 3 : 2

    Wszystko fajnie tylko czemu gra Belckik, a nie Sliwa. Ja rozumiem, ze mloda i perspektywiczna,ale bez jaj. Oto schemat jej rozegrania: prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo,prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, srodek. I to jeszcze wszystkie niedociagniete lub wyrzucone za siatke.
    Przypominam, że kobiety generalnie nie mają jaj i tego typu sformułowania kwalifikują się wg mnie do bana.


    Brawo Asia MIrek!

    Teraz już chyba z górki?

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2004
    Postów
    193
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Bełcik w pierwszym składzie ze wszystkimi tego konsekwencjami już się zdążyłem przyzwyczaić. Kto wie, może się jeszcze wyrobi, choć uważam że na pozycję pierwszej rozgrywającej Niemczyk powinien poszukać lepszej lub bardziej utalentowanej zawodniczki.

    Nie rozumiem natomiast w jakim celu Niemczyk wystawił w pierwszej szóstce Rosner. Przyjmowała za siebie, ciągle ją niemki wyblokowywały/blokowały/podbijały, generalnie skuteczność w ataku tak z 10 %. Czekam w trakcie pierwszego seta kiedy w końcu Mirek za nią wejdzie. Czekam, czekam, w tym czasie Mirek kilkakrotnie zmieniała się z Dorotą Świeniewicz, były również inne zmiany, ale Rosner grała. Zacząłem juz myśleć, że prędzej Bamber wejdzie za Glinkę niż doczekam się pożądanej przeze mnie zmiany. No i doczekałem się, ale troszku za późno :) Na szczęście Asia zdążyła jeszcze wspólnie ze Świeniewicz i Glinką uratować ten mecz, bo gdyby została Rosner to pewnie skończyło by się 1:3.

    Zobaczymy co zrobi Niemczyk przed jutrzejszym spotkaniem. Pewnie żadnych zmian w pierwszej szóstce, bo dla mnie to jest mistrz forsowania własnej koncepcji bez względu na to czy jest ona słuszna czy też nie.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    06-03-2005
    Postów
    349
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Przypominam, że kobiety generalnie nie mają jaj i tego typu sformułowania kwalifikują się wg mnie do bana.
    Nie czepiaj się , to tylko taka przenośnia

    a co do meczu. To brak gry środkiem, aż nadto bolał. Bełcik cały czas na skrzydła a na środek to tylko od święta. Wygraliśmy poprostu bo mieliśmy więcej szczęścia od Niemek. Jeżeli mecz byłby w plecy to też bym się niezdziwił.

    A co od innych zawodniczek.

    Milena Rosner no cóż grała tak jak zwykle ;) na 3 piłki - 2 w boisko a 1 wysyłała w aut/blok *niepotrzebne skreślić, choć póżniej Niemki na nią szły "w ciemno" i dostała perę bloków. Później trener ją zmienił.

    Glinka jak ma wysokie piłki to jest nie do zatrzymania. Ale Iza jej podawała piłki takie sobie więc i ona nie zawsze kończyła piłki

    Swieniewicz na cóż to po jej serwach zaczęła się tworzyć przewaga w 5 secie. Dość dużo piłek kończyła ;)

    Strodkowe Pycia i Mróz - na cóż Bełcik powinna je trochu bardziej "wykorzystywać". Na środku przez większość spotkania nie było bloku, bo Niemki chyba się połapały, że Iza środkiem gra bardzo mało a czasem wogóle.

    Zenik - z tyłu dwoiła się i troiła. Wg. mnie to także "cichy" bochater meczu, choć i jaj zdarzały się wpadki

    Z rezerwowych to jeszcze na uwagę zasługuje Joasia Mirek. Bardzo dobry występ z ławki

    ps. Czy Skowrońska wogóle dotkneła piłki na boisku?
    ps2. Czy Was też denerwuje pokazywanie meczu siatkówki z kamery z tyłu boiska?

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Który to już raz Asia Mirek ratuje polską drużynę? Za znawcę damskiej siatkówki nie śmiem się uważać, ale jest dla mnie rzeczą absolutnie oczywistą, że Milenie Rosner daleko jest do klasy Asi - pomysłowość w ataku, warunki fizyczne (zasięg) i taka zwykła siła uderzenia piłki - przecież w damskiej siatkówce różnice są znacznie większe niż w męskiej (czy Mastrangelo wpieprzy gwoździa z krótkiej 130km/h, czy Kazakow 150km/h, to różnicy nie ma). Tym bardziej nie rozumiem dlaczego Niemczyk uporczywie forsuje koncepcję z Rosner - w Bułgarii Aśka uratowała nam MŚ, teraz praktycznie wprowadza nas do półfinału ME. Poza tym wielkie wyrazy uznania dla Doroty Świeniewicz i Gosi Glinki. Jak trzeba, kończą bez litości dla przeciwnika, nie mają problemów z wbijaniem w parkiet piłek najważniejszych. Mam nadzieję, że nasze dziewczyny zagrają w finale i tym razem zdziałają coś przyzwoitego na Pucharze Świata.

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    27-11-2003
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda , ze nasi siatkarze nie wygrywaja tych waznych meczow , tak jak to robia Panie .
    Nie maja presji wyniku , nikt do konca nie wierzy , ze sa dobre . To ONE jednak maja prawdziwe sukcesy .
    W TVN-nie nawet sie Carlos nie zajaknela , ze sa Mistrzostwa Europy .
    Zal pracy tych dziewczyn i ich zaangazowania .
    Nawet na tym forum wiecej wczoraj bylo wpisow o jakims lokalnym turnieju , niz o wystepie naszych dziewczyn w najwazniejszych imprezie sietkarskiej tego roku .
    Moze to nie to forum , bo tu odnosze wrazenie , ze nie wypada sie interesowac siatkowka w wydaniu zenskim :)

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba mnie nie zrozumiałeś , napisałem wyraźnie ,że jak na swoje umiejętności , moim zdaniem marne, zagrała niezły mecz i oby tak dalej.
    Daj nam Boże więcej tak „słabych” zawodniczek, które zagrywką potrafią przeciwniczki doprowadzić do rozpaczy

    ps. Czy Skowrońska wogóle dotkneła piłki na boisku?
    Dotknęła i to co najmniej 2 razy, bo miała 2 próby ataku. :)

    ps2. Czy Was też denerwuje pokazywanie meczu siatkówki z kamery z tyłu boiska?
    Mnie strasznie, ale zrobić jak paru „geniuszom” wydaje się, że jest to widowiskowe...

    Mam nadzieję, że nasze dziewczyny zagrają w finale i tym razem zdziałają coś przyzwoitego na Pucharze Świata.
    Tylko problem w tym Szatanie, że w tym roku nie ma Pucharu Świata, a jest Światowy Puchar Wielkich Mistrzów i startują w nim kontynentalni zwycięzcy, „dzikie karty” i gospodarz czyli tradycyjnie Japonia.

    http://www.fivb.com/EN/Volleyball/Co...C2005Index.htm

    Ciekawy natomiast jest opis tych dzikich kart:

    „Four continental champions from continents whose teams reached the highest ranking at the preceding Olympic Games. Wild Cards selected by the FIVB, NTV and JVA”

    :)

    Co do samego meczu, to Polki były po prostu słabsze, co pokazują statystyki, ale identycznie jak Serbia i Czarnogóra wykańczają przeciwniczki psychicznie W czwartym secie, w połowie, chyba na palcach jednej ręki można by policzyć tych, którzy wierzyli w sukces w tym spotkaniu. A one po prostu wygrały i to jeszcze podkręcając dramaturgię. Wychodzi na to, że nasze siatkarki dopiero w maksymalnym stresie potrafią pokazać na co je stać. Poza tym Iza Bełcik dokładnie identycznie wykończyła Jenzewski i Dummler w bloku jak to zrobili w Półfinale LŚ Serbowie z Zagumnym i Świderskim. Wielkie brawa !!!

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    gratulacje

    wymeczone ale bardzo wazne zwyiestwo..
    duzo juz zostalo napisane,jedynie dodam
    szczesie nasze ,ze rozgrywajaca Niemiek jest jeszzce slabsza od naszej Belcik -grala na upartego albo Grün albo Dummler
    kolejne nasze szczescie,ze te dwie panie wytrzymaly tylko do 5 seta.
    tie break-masakra-poczatek niszczacy,ale koncowka bardzo nerwowa,Swieniewicz jednak ma juz swoje lata i jej reka nie zadrze...
    czyli chyba raczej polfinal mamy:P

    pozdr i milego poniedzialku

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Polska rządzi !!!

    :D
    Przynajmniej w tej grupie. Ale się pięknie to wsystko układa i oby tak do końca. Chorwacja dołożyła Serbii, a Rumunia dostała od Azerejbejdżanu i gitara. :) Teraz na dzień dobry jest jedno zwycięstwo przewagi nad wszytskimi. Niemki teraz maja najbardziej przerąbane, bo muszą wszystklo teraz wygrać, a przed nimi jeszcze mina w postaci Azerek, że ich tak nazwę, chooć nie wiem czy nie więcej Rosjanek niż Azerek tam występuje :) Nas trudnych meczów czeka tylko Serbia, ale to na końcu kiedy będzie można ustawiać pólfinał. Tylko problem w tym, żeby nasze zagrały od początku tak ja w piątym secie z gospodyniami, które chyba nie powinny być trudnym rywalem, bo jak się u siebie dostaje od Rumunii, to niczego szczególnego nie należy się spodziewać. No tak tylko, że kobieta zmienną jest.
    A oto dzisiejszy rozkład jazdy niemieckiego Eurosportu:

    17:30
    Volleyball
    Frauen-EM in Kroatien Rumaenien - Serbien-Montenegro (18:00)

    18:00
    Volleyball
    CEV Frauen-EM Deutschland - Aserbaidschan (19:00)

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie grają pięknie, a panie - skutecznie. Znak czasów.

    Kobiety stają się coraz silniejsze, a mężczyźni - słabną. Naukowcy już wyliczyli, kiedy sprawdzi się scenariusz rodem z "Seksmisji"

    Jeszcze trochę i powiedzenie "mieć jaja" będzie synonimem słabości :P

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Serbia i czarnogóra - Rumunia 3-2
    Azerbejdzan- Niemcy 3-0, trzecia porazka Niemki wylatują z gry o medale.
    W grupie prowadza
    Polki 3-0 +6
    Azerki 2-1 +2 Serbia 2-1 +1
    Rumunia 1-2 -1
    Chorwacja 1-2 -2
    Niemcy 0-3 -6

    Więc po dzisiejszej wygranej Polek mozemy sie zastanawiac z kim zagraja w połfinale...
    Mecze do rozegrania:
    sroda
    AZE vs SCG
    POL vs ROM
    GER vs CRO
    czwartek
    SCG vs POL
    ROM vs GER
    CRO vs AZE
    Czysto teoretycznie Polki mogą zakonczyc rywalizacje na 3-5 miejscu.
    Praktycznie wygrana z Rumunkami daje awans,ale walka o pierwszy plac bedzie trwała do ostatniego dnia zawodów, a przed meczem SCG -POl nie bedziemy mieli zapewnionej pierwszej lokaty..


    Rosja, Bułgaria, Włochy najprawdop. z kims z tych ekip zagraja złotka...
    I hate Bayern soooo much

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Nasze panie dały popis w trzecim secie meczu z Chorwacją. Straciły 7 punktów pod rząd, 7 ostatnich punktów w secie. Po takich akcjach aż odechciewa się oglądać nasze "złotka"... :(
    C'mon You Gunners!

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdybyś oglądał żeńską siatkówkę trochę więcej razy, to byś wiedział, że to jest normalka i to nie reprezentantki Polski się w tym specjalizują. :)

    Z punktu widzenia technicznego, to mecz został wygrany zagrywką, a tak w ogóle, to poza Barbarą Rużić (znawców języka chorwackiego, proszę z góry o ewentualne wybaczenie błędów pisowni) i Mają Poljak, to zespół Chorwacji nic sobą nie reprezentował. Jeden set został podarowany im tylko i wyłącznie z powodu rozkojarzenia w przyjęciu. Gdy nasze przyspieszały, to z Chorwacji nie było co zbierać.

    Tylko cud może odebrać awans do półfinału, biorąc pod uwagę ilość setów wygranych. Kluczowy dla rozgrywek w tej grupie będzie mecz w środę o 15:30, pomiędzy Azerbejdżanem i SiC. Kto wygra to wyjdzie z grupy.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Aż milo się ogląda takie mecze. Troche nerwówka typu mecz z Niemkami, ale ogólnie do przodu i to najbardziej cieszy. Na mnie największe wrażenie robią Glink, Mirek, Świeniewicz no i czasami Mróz (np. w meczu z Chorwacją razem z Glinką chyba z pięc razy pod rząd zablokowały tą liderke Chorawcji). Ogólnie sporo nowych zawodniczek wzgledem zeszłego roku chociazby kiedy to w Gdańsku grały dziewczyny z Chinkami. Ja tam nie wiem czemu sie czepiacie tej Rosner. To nie jest zawodniczka typu Glinka czy Mirek, żeby z mega zasiegiem niszczyć. Ona obija raczej blok i aut, chociaż i konczące się jej zdarzają.

    PS1. Nasza libero zmieniła nazwisko ? Bo wydaje mi się że twarz ta sama, a naziwsko troche inne ;).

    PS2. Pary półfinałowe są losowane czy 1 druzyna z 1 gr gra z 2 drużyną z 2 gr. i na odwrót ? Jeśli ta druga opcja to by sie przydało zając pierwsze miejsce byle nie trafić na włoszki, bo te jak widać póki co są najlepsze ;/.

    pozdrawiam
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Były sobie Niemki.

    Ale najpierw odpoweim koledze na pytania:

    Libero ta sama, tylko za mąż wyszła. A półfinały są pierwsza z grupy 1. z drugie z grupy 2. i na odwrót. Poza tym Włoszki jeszcze maja mecz przed sobą z Rosją, a to są wicemistrzynie olimpijskie, więc może być różnie.

    A my pożegnaliśmy ostatecznie Niemki w walce o medale. One walczą o udział w walce o miejsca 5-8. Azerki przejechały się po nich jak walec drogowy.
    W sumie to dobrze, bo na pewno nie trafi się na nie w czwórce, a wiadomo, że w meczach z nami są one wyjątkowo upierdliwe. W drugiej grupie do awansu pewnie kroczą Włoszki z Rosjankami. W sumie chyba lepiej byłoby trafić na Rosjanki, bo z nimi nasz wygrywały wielokrotnie, a z Włoszkami niekoniecznie. Chociaż w sumie Holenderski mogą jeszcze namieszać Włoszkom i może być ciekawie. Złotka są już praktycznie w półfinale i teraz mnoga zacząć kombinować na kogo trafić, ale kombinacja może być słabo skuteczna, bo nie wiadomo kto wygra w meczy Włochy - Rosja, nie wiadomo, kto i jak wygra w meczu Serbia - Azerbejdżan. Poza tym pewność awansu daje wygrana z Rumunią tyle, że po wygranej z Rumunią może już być niemożliwe zajęcia miejsca nr 2. Więc może lepiej nie kombinować. W sumie rywalki z drugiej grupy mają identyczny problem. Włoszki grają z upierdliwą dla każdego Holandią, a Rosja z Bułgarią. Wyniki mogą być różne, bo Bułgarki też lubią napsuć nerwów, choć Rosjanki dawniej przejeżdżały takie zespoły bez trudu, ale to było dawniej. Pożyjemy zobaczymy.

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juz raz kombinowalismy, byleby nie przyszlo do głowy przegrywac z Rumunia, i tak gramy najwczesniej sposród kandydatów do awansu.. W sumie kazda wygrana z Rumunkami daje awans, ale dwie porazki, mimo na razie dobrych setow, moga nas nizle kosztowac.
    Grac z pierwszego, wygrac wszytsko a nie ogladac sie na innych!
    I hate Bayern soooo much

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Ale najpierw odpoweim koledze na pytania:

    Libero ta sama, tylko za mąż wyszła. A półfinały są pierwsza z grupy 1. z drugie z grupy 2. i na odwrót. Poza tym Włoszki jeszcze maja mecz przed sobą z Rosją, a to są wicemistrzynie olimpijskie, więc może być różnie.

    A my pożegnaliśmy ostatecznie Niemki w walce o medale. One walczą o udział w walce o miejsca 5-8. Azerki przejechały się po nich jak walec drogowy.
    W sumie to dobrze, bo na pewno nie trafi się na nie w czwórce, a wiadomo, że w meczach z nami są one wyjątkowo upierdliwe. W drugiej grupie do awansu pewnie kroczą Włoszki z Rosjankami. W sumie chyba lepiej byłoby trafić na Rosjanki, bo z nimi nasz wygrywały wielokrotnie, a z Włoszkami niekoniecznie. Chociaż w sumie Holenderski mogą jeszcze namieszać Włoszkom i może być ciekawie. Złotka są już praktycznie w półfinale i teraz mnoga zacząć kombinować na kogo trafić, ale kombinacja może być słabo skuteczna, bo nie wiadomo kto wygra w meczy Włochy - Rosja, nie wiadomo, kto i jak wygra w meczu Serbia - Azerbejdżan. Poza tym pewność awansu daje wygrana z Rumunią tyle, że po wygranej z Rumunią może już być niemożliwe zajęcia miejsca nr 2. Więc może lepiej nie kombinować. W sumie rywalki z drugiej grupy mają identyczny problem. Włoszki grają z upierdliwą dla każdego Holandią, a Rosja z Bułgarią. Wyniki mogą być różne, bo Bułgarki też lubią napsuć nerwów, choć Rosjanki dawniej przejeżdżały takie zespoły bez trudu, ale to było dawniej. Pożyjemy zobaczymy.
    Sorrki za oftopic ale musze coś napisać :d. Świetny wpis. Bardzo ciekawie napisany, szczegółowy i w ogóle jestem pod wrażeniem. Te stwierdzenia o upierdliwych holenderkach to klasa sama w sobie. + odemnie dla Ciebie :D.

    Zeby nie było zupełnie nie na temat to napiszę, że nie wyobrazam sobie zeby Polki przegrały jakis mecz, ale ... chyba by im się przydało bo jak widać kiedy sa zbyt rozluźnione to zaczynają fisiować i gra ich jest nieciekawa nie tyle pod wzgledem efektowności co efektywności. Mnie jako faceta niepokoi brak w składzie naszej chluby (to sie chyba tak pisze), czyli "miss złotek" Skowrońskiej, ale cóż... wynik sprawa pierwszo rzędna wiec grać muszą najlepsze.

    PS. Pytanie do wtajemniczonych. Czy gydby Liktoras była w pełni zdrowa to wynik naszej druzyny byłby jeszcze lepszy bo niezbyt się oreintuje jaką Ona role odgrywa w naszej druzynie.

    pozdrawiam
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2003
    Postów
    280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brak Liktoras bez watpienia oslabil mocno nasz srodek, zwlaszcza biorac pod uwage,ze Agata Mroz miala ostatnio dluzsza przerwe z powodu gorszych wynikow badan krwi (zorientowani wiedza,ze choruje na maloplytkowosc krwi),ale musze powiedziec,ze Pycia robi co moze,a do gry Agaty wczoraj naprawde nie mozna bylo sie przyczepic. Grac trzeba tymi zawodniczkami, ktore sie ma, byle z sil nie opadly, bo tak naprawde ciagle gra ta sama szostka (Babmer ma kontuzje, Skowronska przeziebiona).

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W kwestii Skowrońskiej, to nie wiadomo jak bardzo poważna jest ta jej choroba, ale osobiście liczę, że na półfinał się ona wykuruje, bo z tymi rywalkami, to rzeczywiście nie ma, co jej nadwyrężać. Co do Liktoras, to ona jest jedną z najlepszych środkowych bloku w Polsce. Jak sama nazwa mówi, środkowa bloku jest kluczowa w kwestii bloku. Gdyby ona była, to może blok byłby lepszy, choć moim zdaniem nie jest wcale taki zły. Fakt, że z Chorwatkami był on nienajlepszy, ale to błąd taktyczny trenerów. Nikt nie przygotował złotka, że bez względu w której linii będzie Rużić, to i tak będzie atakować. Gdyby ktoś im na to zwrócił uwagę, to Rużić zdobyłaby z 10 pkt. mniej. Nie wykluczone, że Masza sama by się kapnęła, o co w tym biega.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    959
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mowicie żeblok nie jest zly?/ jest tragiczny w wykonaniu naszych środkowych, statystyki pokazuja ze w bloku najlepsza jest Swieniewicz(3) i Bełcik (10) więccorobia srodkowe???? Bez Liktoras i Skowronskiej nie mamy środka niestety

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juz raz kombinowalismy, byleby nie przyszlo do głowy przegrywac z Rumunia, i tak gramy najwczesniej sposród kandydatów do awansu.. W sumie kazda wygrana z Rumunkami daje awans, ale dwie porazki, mimo na razie dobrych setow, moga nas nizle kosztowac.
    W tak pięknych okolicznosciach przyrody, trudno się z tym nie zgodzić, ale gra druga szóstką po wygranej z Rumunią mogłaby sie przydać, gdyby się tak zdarzyło, że 1. miejsce juz dzisiaj jest gwarantowane, co może się zdarzyć przy wygranej Serbek.

    Zeby nie było zupełnie nie na temat to napiszę, że nie wyobrazam sobie zeby Polki przegrały jakis mecz, ale ...
    To ja mam większą wyobraźnię. :) Jest możliwa porażka z Serbią, kiedy będzie to mecz o "czapkę śliwek".

    Wygląda nato, że niemiecki Eurosport dał sobie spokój z transmisjami tej imprzey, bo dzisiaj nie ma w programie na
    http://www.eurosport.de/home/pages/v...rs0_ven8.shtml nic na ten temat nie ma.

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co tu spekulować. Dziewczyny w każdym meczu powinny grać tak, jakby właśnie ten był najwazniejszy. Wiadomo, czym w siatkówce, szczególnie damskiej, kończy się chwilowe rozprężenie czy inna dekoncentracja. Najlepiej, by wygrały wszystko :)
    http://www.siatka.net/index.php?option=content&style=finanse&task=view&i d=3816&Itemid=2
    Gdzie przedstawiciel chorwackiej gazety widział w ostatnim meczu szczelny polski mur??? I te czapy, które rzekomo dostawała Baśka R.? Chybaśmy dwa różne mecze oglądali.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    niemiecki eurosport bedzie transmisowac polfinaly i final.to jest pewne,a z reszty meczow zrobili skroty:/

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mowicie żeblok nie jest zly?/ jest tragiczny w wykonaniu naszych środkowych, statystyki pokazuja ze w bloku najlepsza jest Swieniewicz(3) i Bełcik (10) więccorobia srodkowe???? Bez Liktoras i Skowronskiej nie mamy środka niestety
    Ja myślę, że te statystyki nie oddają obrazu. Dziwnym przypadkiem nie są liczone bloki na piłkach przechodzących jako bloki, ale jako ataki. Może gospodarze chcą wywindować Maję Poljak na najlepszą blokującą turnieju. Tak czy owak, ja widziałem sporo tek typu interwencji, ale w statystykach o tym ani śladu. A co do środka to on istnieje i pokazuje to, że Agata Mróż zdobyła więcej punktów w meczu z Chorwacją niż Dorota Świeniewicz.
    A prasa Chorwacka z tym szczelnym blokiem, to rzeczywiście żartuje, bo Ruźić z drugiej linii wchodziła jak w masło.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2004
    Postów
    82
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do bloku to w meczu z Chorwacją Pycia miała 12 wybloków a Mróz 11. Nie liczyłem ile kontrataków zakonńczyło się punktami po tych wyblokach ale zapewne część z nich tak.

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do kompletu jeszcze Świeniewicz się rozchorowała. Jak szpital, to szpital :(

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2003
    Postów
    280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moze trzeba bylo zamknac Kasie w izolatce ;-) Na szczescie z Rumunia dziewczyny powinny sobie poradzic nawet w oslabionym skladzie.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polki w półfinale.
    Mają 4-0 bilans setów 12-3
    drugi plac Azerki 3-1 9-5
    Serbia 2-2 8-9
    Chorwacja 2-2 10-7
    W ostatnim dniu zagraja
    SCG vs POL
    ROM vs GER
    CRO vs AZE
    Poniewaz Polki graja pierwsze to około 17 bedzie wiadomo z ktorego miejsca awansuja. Teoretycznie Polki musza pokonac Serbie i Czarnogórę by zapewnic sobie 1 miejsce. W innym przypadku trzeba liczyc na potkniecie Azerek.Chorwatki wygrywajac w jakimkolwiek stosunku awansuja.
    Serbia i Czarnogora nie moga juz awansowac do półfinalu, ale musza walczyc o miejsca 3-4 w grupie wiec dla nich to na pewno nie jest mecz o pietruszke...


    Z kim zagramy w półfinale?
    Włochy vs Rosja jutro.. o 18.00 my bedziemy wiedziec, jesli Polki jakims cudem przegraja z Serbia to ten mecz bedzie dziwny...kazdy bedzie chciał uniknac Polek, czyli... zająć drugie miejsce...
    A wyniku Cro-Zre nie będa znac...
    zapowiada sie ciekawy dzien.
    I hate Bayern soooo much

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2003
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taka krotka refleksja. Gdyby nasze dziewczyny potrafily skutecznie skonczyc te wszystkie kombinacje w ktore sie bawily (z roznymi rezultatami) w meczu z Rumunkami bylyby jedna z bezapelacyjnie najlepszych ekip na swiecie. W tym wlasnie - wydaje mi sie - lezy roznica miedzy siatkowka europejska, a azjatycka albo brazylijska. Jednak jestem pelen delikatnego optymizmu: jak do tej pory bylem zniesmaczony gra Belcik (do GP wlacznie), tak teraz widze u niej bardzo duze postepy. Elementy podstawowe opanowala wreszcie - po dwoch latach konsekwentnego stawiania na nia przez Niemczyka - wiecej niz poprawnie (choc wciaz popelnia i tu bledy), a problemy sie zaczynaja dopiero, gdy dziewczeta chca za bardzo kombinowac (co im jeszcze nie wychodzi). Poza tym, tak ogolnie: widze determinacje w grze obronnej, perfidie w polu zagrywki, niezle przyjecie (nawet jesli nie jest punktowe, to nie psuja) oraz coraz wieksza pewnosc we wlasne umiejetnosci i niezmacony spokoj. Jedyne czego mi brakuje to jeszcze skutecznosc w ataku, ale tu sie i tak wiele poprawilo od momentu kiedy Iza zaczela rozgrywac tak jak powinna. Nie wiem, czy zdobedziemy medal (choc to prawdopodobne), ale czuje, ze ta druzyna zagosci na dobre na tzw. siatkarskich salonach. Trzymam za to kciuki.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Serbia i Czarnogora nie moga juz awansowac do półfinalu, ale musza walczyc o miejsca 3-4 w grupie wiec dla nich to na pewno nie jest mecz o pietruszke...
    Czy ja wiem ? Grają tylko o to, na kogo trafić w miejscach 5-8, a wybór jest pomiędzy Holandią, Bułgarią i Turcją. I tak źle i tak niedobrze czyli motywacja praktycznie żadna.

    Co do samego mczu, to złotka były gorsze tylko w błędach własnych i w przyjęciu w punkt. Reszta była lepsza, a przy takim układzie trudno przegrać mecz. Powoli Joanna Mirek staje się postrachem przyjmujących, bo wczoraj przy jej zagrywce złotka zdobyły 11 albo dwanaście punktów z rzędu.
    Z ciekawostek nazlezy wspomnieć, że wczoraj Bełcik zdobyła więcej punktów niż Glinka :) i był to jeden z nielicznych meczów, gdzie środkowa zdobyła najwiecej punktów.
    Póki co największą sensacją tych ME jest fatalna postawa Niemek, które nawet nie będą grać o 5-8.

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poniewaz Polki graja pierwsze to około 17 bedzie wiadomo z ktorego miejsca awansuja.
    Niekoniecznie, bo jak przegrają, to nie będzie wiadomo po 17:00.

    Taka krotka refleksja. Gdyby nasze dziewczyny potrafily skutecznie skonczyc te wszystkie kombinacje w ktore sie bawily (z roznymi rezultatami) w meczu z Rumunkami bylyby jedna z bezapelacyjnie najlepszych ekip na swiecie.
    To ja dodałbym do tej refleksji, że nie byłaby to jedna z najlepszych drużyn na świecie, a najlepsza, bo żadna z drużyn nie ma 100% w ataku. :)

    Wczoraj niemiecki Eurosport zrobił niespodziankę i pokazał mecz, w którym ekipa "Jelić Family and Friends" zmiażdzyła międzynarodową ekipę zachodniego sąsiada. Nasza ekipa nie ma jescze miejsca pierwszego, bo Serbia przegrała z Azerbejdżanem. Holenderki były mniej upierdliwe, ale na tyle, żeby urwać Włoszkom pierwszego seta w turnieju. Dzisiaj o 18:00 odbędzie sie mecz o to, żeby w pófinale nie wpaść na złotka. A stawka jest spora, bo drugą ekipą będzie Chorwacja albo Azerbejdżan. Mecz ten będzie na RaiSportSat dostępnym na HotBirdzie o 18:00 w tym samym czasie na być na niemieckim Eurosporcie arcyważny :D mecz o 9 miejsce w turnieju, pomiędzy nieustraszonymi ekipami Niemiec i Rumunii. Póki co wiadomo, że do nastęnych ME w Belgii i Luksemburgu awansowały ekipy Polski, Rosji i Włoch. Swoją drogą ciekawe czy będzie wtedy startować ekipa Luksemburga, bo jeżeli tak, to wyniki mogą byc bardzo ciekawe. :D

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •