Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 447

Wątek: Mistrzostwa Europy 2005

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mistrzostwa Europy 2005

    "Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn ogłosił dość niespodziewanie już w poniedziałek skład dwunastoosobowej kadry na wrześniowe finały mistrzostw Europy w Rzymie.

    W drużynie zabrakło kilku zawodników, którzy występowali w podstawowej szóstce w ostatnich imprezach międzynarodowych - eliminacjach MŚ i Lidze Światowej. Szkoleniowcy, pod kierunkiem Raula Lozano, na pozycję libero powołali Piotra Gacka, który zastąpi Krzysztofa Ignaczka. W reprezentacji zabrakło także miejsca dla rozgrywającego Andrzeja Stelmacha (zastąpi go Łukasz Żygadło) i środkowego Łukasza Kadziewicza (na tej pozycji zagra Daniel Pliński).


    skład reprezentacji siatkarzy na mistrzostwa Europy: rozgrywający - Paweł Zagumny (nr 5) i Łukasz Żygadło (12)

    przyjmujący - Piotr Gruszka (3), Dawid Murek (6), Sebastian Świderski (13) i Michał Winiarski (2)

    środkowi - Arkadiusz Gołaś (16), Wojciech Grzyb (7) i Daniel Pliński (4)

    atakujący - Grzegorz Szymański (9) i Mariusz Wlazły (10);

    libero - Piotr Gacek (15)"


    Przegląd Sportowy

    Jakie mamy szanse?:-/


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Golas za Kadziewicza :D to chyba jakis manewr taktyczny majacy na celu dezorientacje przeciwnika. To jest miejsce dla srodkowych bloku, a nie srdokowych ataku. Jak moze grac czlowiek co w meczu z Holandia mial 0 blokow?

    Gacek za Ignaczaka? Jeden mecz o tym zadecydowal? No chyba, ze na treningach jest podobnie. Tutaj zdaje sie na Lozano, ale z tym Golasiem to dowalil.........

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No i dobrze :P

    Co do zmiany Stelmach/Żygadło powinna nastąpić ona już dawno temu... Łukasz Żygadło jest najlepszym rozgrywającym w Polsce i choć wiem, że zaraz wszyscy zaczną się ze mną o to kłócić napiszę co chcę napisać: Łukasz mało że jest lepszy od Stelmacha, jest zdecydowanie lepszy od Zagumnego!Rozegranie w wykonaniu dwóch panów jest na porównywalnym poziomie, ale Łukasz dysponuje genialną jak na rozgrywającego zagrywką, w przeciwieństwie do Zagumnego... Już nie mogę słuchać prób przekonania kibiców w wykonaniu komentatorów o tym jak wielką szkodę wyrządza rywalom zagrywka Pawła. Śmiechu warte :P To, że raz na dziesięć tysięcy spotkań zdarzy mu się as serwisowy to raczej przykład głupiego szczęścia niż jego umiejętności w zagrywce.

    Pliński za Kadziewicza? Jestem za :) Kadziu ostatnio nie prezentował się zbyt dobrze. Blok mogłabym porównać, a właściwie to skuteczność w bloku. Kadziu miał może minimalnie lepszy atak, ale za to Daniel na ogół psuje znaczniej mniej zagrywek niż jego 'rywal'.

    Gacuś/Igła? Noo i tu mam wielkie wątpliwości. Za "sprawdzonego", ogranego w rozgrywkach tej rangi Krzysia, powoływanie Piotrka to jak zbiorowe samobójstwo kadry szkoleniowej... No ale zobaczymy. Liczę na to, że Gacek się nie wystraszy i zobaczymy w jego wykonaniu wiele udanych akcji :)

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy zabieranie Gacka zamiast Ignaczaka to dobre posuniecie :-/ Fakt - Igla ostatni mecz zagral beznadziejnie,ale nie wiem czy mlody Gacek da sobie rade na Mistrzostwach Europy.Tak myslalam,ze Zygadlo pojedzie zamiast Stelmacha i Plinski zamiast Kadziewicza.Ci dwaj pokazuja wyrownana forme juz od jakiegos czasu,ale co do Gacka to nie jestem przekonana :-/ Ale Lozano pokazal,ze nikt naprawde nie ma zagwarantowanego miejsca w skladzie i musi wywalczyc je sobie na boisku.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miejsce 'swietych krow' jest w Indiach a nie na parkietach siatkarskich.
    Lozano nadstaw pyska bo ta informacja niezmiernie mnie ucieszyla.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2004
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo dobrze że ktoś w koncu Igle utarł nosa.Co do rozgrywaczy to od początku stawiałem na tą pare Guma-Łukasz.I nie zgodzę sie absolutnie z orangutanem, że Guma ma słabą zagrywkę.Jeśli zagrywka jest silna to znaczy jest dobra? Przypomnij sobie jakich zagrywek nie odbierał nasz wieloletni libero w meczu z Holandią?Poza tym to poziom rozegrania Gumy i Stelmacha jest zasadniczo różny.Przyznam, że Lozano zaskoczył mnie stawiając na Plińskiego a nie na Kadziewicza.Daniel ma czucie bloku i owszem ale Kadziu tez nie gorzej radzi sobie w tym elemencie a za to atak i zagrywke ma duzo lepszą.W kazdym razie bedziemy i tak kibicowac naszym chlopakom.
    Poz

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tego się obawiałem / na to liczyłem.

    Stelmach od zawsze był pewniakiem na drugiego rozgrywającego. Bo doświadczony, a więc pewny zmiennik. Tylko że to, czego, oprócz dokładności, zawsze mu brakowało, to owa pewność właśnie. Fakt, że po pierwszym secie z Chińczykami już nie wrócił (a przecież wcześniej nie miał wielu okazji do wykazania się) był znamienny.

    Fakt, że Pliński rozegrał aż 2 mecze były równie znamienny. Ciekawy byłem jedynie, czy to tylko zachęta, czy jednak coś więcej. A jeśli, to kto wyleci? Gołaś, który jednak na turnieju grał świetnie zagrywką i w ataku? Grzyb, który cały czas gra najrówniej i dobrze? Czy Kadziewicz, który jeszcze niedawno grał świetnie, a teraz jakby mniej?. Choć trudno było uwierzyć, że ktoś z tych 3 naprawdę dobrych środkowych może zostać wymieniony (przez lata przyzwyczaił nas do takiego myślenia WW, który i ostatnio co i rusz powtarzał w TV, że 12 wykrystalizowała się już podczas LŚ) - stało się. Myślę, że z pożytkiem dla kadry, Plińskiego i ... Kadziewicza.

    Ignaczak zawalił mecz z Niderlandami. Wcześniej też grał w kratkę. Oby to, co się stało pomogło mu dorosnąć.

    Po Niemczyku mamy kolejnego odważnego trenera. Z jajami, ale przecież takiego szukaliśmy. Żeby zamieszał i zmienił. Oczywiście na lepsze. A jakaż motywacja dla całej polskiej siatkówki - "Pracuj ciężko, a wszystko się może zdarzyć!"

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dla mnie extra tak trzymac. lozano powiedzial ,,....Za każdym razem podejmuję decyzję na podstawie aktualnej dyspozycji, techniki gry, formy mentalnej, dyscypliny i współpracy w grupie..,, i mysle ze wlasnie wspolpraca w grupie miala tu decydujace znaczenie. pozdr.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo Gacek za wyelminowanie Igły to po pierwsze .zastanawiam sie tylko czemu Gołas a nie Kadziu ? Ten pierwszy akurat nie błyszczy formą .Pozdrawiam

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-11-2003
    Postów
    711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak podaje onet.pl trener Lozano Stelmacha,Ignaczaka i Kadziewicza nie wziął ze względów wychowawczych.
    Podobnież popili przed meczem jednym w Olsztynie.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak podaje onet.pl trener Lozano Stelmacha,Ignaczaka i Kadziewicza nie wziął ze względów wychowawczych.
    Podobnież popili przed meczem jednym w Olsztynie.
    Gdybys zobaczyl Tyskie po 1,99 zl w promocji to tez pewnie bys sie nie oparl :D

    A tak serio mowiac to za morde i won.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ani Gacek, ani Jurkiewicz, ani Żygadło nie należą juz do mlodych. Najmlodszy z tej trojki jest Żygadło. Gacek ma tyle lat, co Ignaczak czyli 27

    Trener wybrał, mysle, ze dobrze wybrał. Szczególnie ciesze się z powołania Plinskiego. Jesli bedzie się pojawiał w parze z Grzybem, mozemy mieć jeden z lepszych bloków.

    Z prowadzenia drużyny przez pana Lozano jestem bardzo zadowolony. :)

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i bardzo dobrze. Jeżeli pan siatkarz jeden z drugim nie rozumie słowa profesjonalizm, to niech zapomni o reprezentacji. Popieram decyzję Lozano w tej, sprawie, jeżeli zaważyły właśnie względy wychowawcze.

    Kadziewicz - wydawało się, że to będzie jego sezon. Już wiadomo, że nie będzie.

    Ignaczak - pewnie, że go szkoda, bo sportowo jest to najlepszy libero w Polsce, ale pewnie nie brał konkurencji ze strony Gacka poważnie - a trzeba było.

    Stelmach - tu być może zadecydowały względy sportowe, bo o tym, że w kadrze zamiast niego znajdzie się Żygadło było już głośno od pewnego momentu.

    Teraz to niech panowie siatkarze martwią się - jak odzyskać zaufanie trenera. Tylko Stelmachowi przystoi powiedzieć: "kończę karierę reprezentacyjną".

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zaskoczyła mnie decyzja o zostawieniu w Polsce Kadziewicza. Owszem uważam, że Plińskiemu miejsce w "12" się należało ale nie jestem pewna czy kosztem Łukasza no chyba, że plotki o braku profesjonalizmu to prawda. Wtedy nie ma o czym dyskutować i Lozano dobrze zrobił zostawiając "imprezowiczów" w kraju. Decyzja Lozano jest o tyle dziwna, że jeszcze nie dawno wypowiadał się o Kadziu w samych superlatywach i mówił o nim jako przyszłym liderze kadry.

    Mimo całej mojej sympatii dla Stelmacha jego czas w kadrze już chyba się skończył. Owszem jest bardziej zgrany z pozostałymi kadrowiczami ale skoro i tak Guma gra w pierwszej szóstce to Żygadało jest bardziej perspektywiczny od Stelmacha i kiedyś wreszcie trzeba dać mu szansę jeśli chcemy mieć z niego pożytek w przyszłości, niedalekiej przyszłości. Szkoda tylko, że Łukasz nie dostał szansy w LŚ bo kto wie może już dziś byłyby numerem jeden w reprezentacji. W tej chwili gra jednak Guma i gra bardzo dobrze.

    Co do Igły to po tym co pokazał w meczu z Holandią nie dziwie się decyzji Lozano. Zresztą Igła w przyjęciu nigdy nie był perfekcyjny a przy naszych przyjmujących po prostu trzeba szukać kogoś kto jest w stanie odbierać zagrywki przeciwnika nawet kosztem lepszej gry w obronie. Gacek nieźle prezentował się w LŚ i myślę, że na ME będzie dobrze.

    I jeszcze jedno podoba mi się decyzja Lozano o nie komentowaniu dlaczego powołał tych a nie innych graczy. Zawsze uważałam, że trener podejmuje decyzję i trener ponosi pełną odpowiedzialność za wynik więc nikomu z niczego nie musi się tłumaczyć ze swoich decyzji.
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawda jest taka,ze to co mielismy do wywalczenia w tym roku to juz wywalczylismy.Glownym celem byl awans na MS,wiec gdybysmy zajeli na ME 4 miejsce to nikt Lozano nie urwalby glowy,dlatego moze sobie pozwolic na roszady w zespole.

    W momencie kiedy 3 siatkarzy przesiaduje i popija sobie w pubuch,nastepnego dnia daja ciala w meczu z Holandia to trener nie bedzie ich traktowal powaznie.Dobrze,ze zdecydowal sie na taki krok,poniewaz to jest nauczka dla innych na przyszlosc.Oni sa reprezentantami kraju,wiec niech reprezentuja go godnie na calej linii.

    A ciagotki Igly juz od dawna znamy (slynne zdjecia z powrotu Skry z Pucharu Polski) :P

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzicie ,a ja pisałam ,że pewnie imprezowali w sobotę ! :P
    Ale jestem zaskoczona ! Przede wszystkim tym ,że Igła zostaje!Oby Gacek się sprawdził ,życzę mu jak najlepiej.
    Co do Kadziewicza to też się zdziwiłam ,możecie mnie poćwiartować :P ,ale myślałam ,że raczej odpadnie Grzyb.
    Natomiast wiedziałam (po meczu z Chinami) ,iż Stelmach nie pojedzie.No trudno... szansa Łukaszowi się należy.
    Przyznam ,że podziwiam trenera Lozano ,w końcu Ignaczak i Kadziewicz byli prawie pewniakami(przynajmniej dla mnie).Chociaż nie wierzę ,że ktoś był pewny szansy jaką niewątpliwie otrzymał Gacek.
    Oby to była nasza naaajlepsza 12stka na te ME.Tego wszystkim życzę :)

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-07-2004
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Grzyb? dlaczego miałby odpadać Grzyb?
    Jeśli już to Gołaś, który poza atakiem NIC do tej pory nie prezentował. Może to się zmieni, oby...
    A co do Gacka, na pewno zagra lepiej niż skacowany(???) Ignaczak - bez jaj, ludzie (!!!), żeby tyle zagrywek (niekoniecznie silnych) wywalić "na drugą stronę" podczas MW, kilka tygodni przed ME - odbiło mu, niestety...
    Co do Stelmacha - on był do wywalenia już dawno, perspektyw brak i zresztą była już na temat sensu jego "bycia" w kadrze dyskusja jako rezerwowego - ktoś nawet napisał na tym forum, co warto przypomnieć: (mniej więcej): "ze strelmachowej mąki już chleba nie będzie" i taka jest prawda....
    Kadziewicz - tu mi się przypominają słowa Lozano: "ten siatkarz ma przed sobą świetlaną przyszłość", po którymś dobrym meczu Łukasza w LŚ.
    I jednak nie...
    Pliński zaś miał wcześniej się pokazywać w reprezentacji, Pliński "podciągał" do przodu J-bie wtedy gdy nie miało formy (a zdarzało się to często i w PLS i w LM), podobnie jak Winiar Bełchatów "podciągał" w decydujących momentach.
    Pliński to poza zagrywką (niestety) pewny punkt kazdej drużyny.

    P.S.Lozano wie co robi, może Gacek nie ma doświadczenia, ale w PLS pokazywał, że ... potrafi.


  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż, panowie Ignaczak i Kadziewicz wrócili o godzinie trzeciej nad ranem, i to w stanie wskazującym że nie "poszli na mleczko lub na kawę". Stelmach podobno nie pił, ale był razem z kolegami, czyli również złamał regulamin.
    No cóż, każdy, kto oglądał serial czeski (a właściwie czechosłowacki) "Szpital na peryferiach" pamięta słowa niezapomnianego doktora Sztrosmajera: "Gdyby głupota miała skrzydła, to pewnie fruwałaby pani jak jaskółka". W tym przypadku twierdzenie to pasuje jak znalazł.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie fakt, że powołana na ME 12 przegrała z Chinami 2:3 no chyba, że to zasłona dymna...

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    28-03-2003
    Postów
    165
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    coz panowie zlamali regulamin - panowie odchodza. proste zasady i proste konsekwencje. Podoba mi sie reakcja lozano - zero komentarzy - moj wybor i koniec kropka, bez bezsensownego rozpowiadania, opowiadania.
    mamy 12 jaka mamy, wiadomo ze sportowo gacek odstaje od igly, jednak moze dzieki aktualnej sytuacji nabierze wiatru w zagle kto wie? dla lozano wazniejsze bylo utrzymanie zasad - a juz postawa igly dzwi najbardziej i on powinien zostac ukarany przykladnie, przeciez sytuacja miala miejsce przed najwazniejszym meczem truenieju, w ktorym zagral potem jak zagral, teraz wiemy dlaczego. pozostala dwojka miala w meczu nie grac, co jednak usprawiedliwa ich tylko czesciowo.
    popieram raula na calej linii - sa zasady po to by sie do nich stosowac, to sa dorosli ludzie, a nie dzieci z przedszkola.

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie oni sa wszyscy przyzwyczajeni, ze z trenerem to na zgrupowaniu to sie pije, a nie trenuje. A tu taki zonk. Mimo mojej ogromnej symaptii do Kadziewicza bardzo dobrze, ze Lozano tak postapil. Brawo. To nie jest kolonia czy jakis oboz, ze kazdy za punkt honoru wyznaczyl sobie nocny wypad i oszukanie czujnego oka opiekuna. Oni maja reprezentowac Polske. Wraca tutaj teraz sprawa jak koledzy z kadry postapili z Gabrychem na Olimpiadzie. Nie chcial z nimi pic? Powiedzial, ze zakapuje? A kto im zabrania pic po waznej imprezie?? Co kilku dni bez picia nie moga wytrzymac?? Zalosne...

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pestka Chillout Club

    Jeszcze dodam offtopicowo, że ten klub to zdaje się Pestka Chillout Club a panowie Kadziewicz i Ignaczak długo go popamiętają. Spodziewałem się, że Kadziewicz w Rosji zmądrzał, zwłaszcza że Surgut raczej nie słynie z clubbingu. Hmm... a może dlatego już tam nie gra (???).

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co do Plińskiego

    na pewno zaprezentuje się z dobrej strony. Fakt, że może w tych ostatnich meczach niewiele pokazał, ale znam tego zawodnika doskonale z PLS-u i wiem no co go stać. Wyobraźcie sobie, że 'nawet' Daniel zdobywa asy serwisowe i potrafi zaatakować na poziomie Kadziewicza :P Pokazał jakieś 50% swoich możliwości. Liczę na to, że na ME da z siebie wszystko. O Daniela nie ma się co martwić, bo to chłopak któremu woda sodowa do głowy na pewno nie uderzy.

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I bardzo dobrze! Ignaczak wreszcie zrozumie, że turnieje reprezentacji to nie konkurs dla abonentów. Stelmach sportowo odstaje od Zagumnego o półtorej klasy, a Żygadło już dawno powinien go zastąpić. Jeśli wiadomości o nocnych wypadach siatkarzy są prawdziwe, pozostawienie Kadziewicza jest w pełni uzasadnione, bo do reprezentacyjnego pewniaka to mu łohohoo brakuje. Pliński swoim znakomitym blokiem, tak czy inaczej, w meczu z Holandią zapewnił sobie wyjazd na Mistrzostwa Europy. Pytanie brzmiało tylko, czyim kosztem? Dyscyplina musi być. Chłopaki ułatwili trenerowi podjęcie decyzji, z której się niezmiernie cieszę. Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    959
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://sport.onet.pl/1148333,wiadomosci.html
    Nareszcie jakis trener skonczył pijackie wybryki, Za Boska pili razem, na własne oczy widziałam w Łodzi pijanych zawodnikow ktorzy odwołali trening przed meczem z Rosjanami bo nie byli w stanie wyjść na parkiet. WW nie potafił ukaac oo samowolnym opuszczeniu hotelu nareszcie Lozano wział się za idiotow , Bawo Panie Trenerze

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    24-05-2005
    Postów
    313
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ignaczak zawsze myslal, ze jest swieta krowa, najpierw w Galaxii, a pozniej w reprezentacji, no to sie doczekal. Bardzo dobra decyzja signore Lozano!
    Pamietam jak Ignaczak wychodzil z hali Polonia w Czestochowie po meczu z Levskim w Lidze Mistrzow, kilka sezonow temu. Galaxia dostala wtedy najwieksze baty w historii startow AZS-u w europejskich rozgrywkach, wychodzil z bananem na ustach, zadowolony, usmiechniety.
    Tym razem podobnie potraktowal kibicow, pokazal, ze ma ich gdzies. A problem z obsada srodka nieoczekiwanie rozwiazal sie sam, podobnie zreszta jak wskoczenie do reprezntacji na dobre Lukasza Zygadlo, bo chyba nikt nie watpi, ze Stelmach juz do kadry nie wroci. Mam nadzieje, ze Ignaczak rowniez wiecej w reprezntacji nie zagra, a Piotrek Gacek na kilka sezonow zmonopolizuje te pozycje w reprezentacji.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam w czasie swojej kariery nie byłem święty, lubiło się tęgo i wypić, i iść późno spać. Ale zdarzało mi się to wtedy, kiedy grało się o pietruszkę i wynik spotkania rozgrywanego następnego dnia obchodził naprawdę niewiele osób. Co innego zresztą, kiedy gra się w zespole akdemickim (czytaj: półamatorskim), który i tak nie awansuje wyżej niż II liga (kasa, misiu, kasa) i kóry na trybunach obserwowały dziewczyny zawodników oraz garstka znajomych oraz porządkowi, a co innego, kiedy gra się w reprezentacji Polski, w prestiżowym turnieju, i to w meczu, który transmituje telewizja. Panie Boże w niebiesiech, toć przecie mogli poczekać jeden dzień, i jeśli mieli ochotę, urżnąć się "na biedronkę" w niedzielę lub poniedziałek, aczkolwiek i tak na trzy tygodnie przed ważną imprezą robić tego nie powinni.
    De gustibus non disputandum, ale takie zachowanie naprawdę nie przystoi reprezentantom Polski. Tym bardziej, że przecież to jest ich praca: gdybym w mojej wykazywał "syndrom dnia poprzedniego", boję się, że podziękowano by mi za moje usługi i szybko, i sprawnie. Tak jak właśnie się stało w analizowanym przypadku. I tak być powinno.
    A powiem tylko jedno: niejaki Semen Połtawski został włączony do "sbornej" na turniej eliminacyjny MŚ na usilne, osobiste interwencje u Gajića swojego trenera klubowego, Władimira Alekno. I był najlepszy w całym turnieju.
    MOże tak samo będzie z Plińskim, Gackiem i Żygadłą. Czego im życzę jak najserdeczniej.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlaczego Grzyb...nie dla tego ,iż się nie nadaje(wręcz przeciwnie!) tylko po prostu jest tak (nie wiem dlaczego),że Gołaś nawet gdy nie prezentuje się dobrze, to wyjątkowo często otrzymuje swą szansę(być może poprzez zachwyt nad jego atakiem!).I nie myliłam się tym razem-wiedziałam ,że pojedzie na ME .Po ostatnim meczu zaś chciałam ,żeby ową szansę dostał Pliński.Nie sądziłam jednak ,iż wypadnie Kadziewicz,ostatnio zagrał fatalnie ale pamiętam jego kilka dobrych spotkań w LŚ.
    Jest jak jest ,trener dokonał wyboru ,podziwiam go :)
    Myślę ,że będzie dobrze.Tylko żeby Gacek dał sobie radę!tego mu życzę:)

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    1,051
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do wywalenia 3 panów to się zgadzam ,ale marnie widze nasze szanse na ME bez nich :/.
    - wszyscy zachwycają się jego atakiem ale ze skutecznościo jest bardzo marnie (mecz z Holandią 40 % skuteczności) , blok masakra w 5 setowym meczu 0 bloków,zagrywka 6 asów w 1 meczu tylko że taka seria jest raz na pół roku a ilość zepsutych zagrywek jest najczęściej dużo powyżej 50 % :/ .Pliński 28 % skuteczności ataku w meczu z Holandią(powinno być coś kolo 70 % ) 6 bloków (respekt)zagrywka bardzo kiepska(niby jak Zagumny serwuje ale prosze policzyć % zdobywanych punktów po jego zagrywkach [w meczu z Holandią dopiero w 4 secie zdobyliśmy punkt przy zagrywce Plińskiego :( ])Dla Gacka jest to ogromna szansa która mam nadzieje wykorzysta :) ,ale jednak według mnie medal bardzi się oddalił(a miało być tak pięknie :( ) .

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszyscy napalili sie na ten medal na ME jak nie wiem co!A jeszcze przed sezonem reprezentacyjnym ME nie byly impreza docelowa (docelowa byly kwalikwikacje do MS).Uwazam,ze medal w cale sie nie oddalil!Mamy takie same szanse!!Wszyscy tak mowia,jakby reprezentacja nie mogla istniec bez Ignaczaka czy Kadziewicza!!Nawet oni sami chyba tak uwazali,a trener Lozano pokazal ich miejsce w szeregu - BARDZO DOBRZE!Ignaczakowi juz dawno nalezalo utrzec nosa.Co jak co,ale reprezentuja nasz kraj i niech godnie reprezentuja go na calej linii,a nie oni przed meczem ida sie nawalic w publiczne miejsce!Nie wiem czy plakac nad ich losem czy najnormalniej w swiecie smiac sie z nich :D :P

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    77
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ehh szkoda gadac o naszych "gwiazdkach". Powinni byc na tyle odpowiedziali zeby wiedziec kiedy i ile wypic,a im sie caly czas wydaje ze sa nietykalni bo maja tylu wiernych kibicow.Tacy Holendrzy,owszem kilku z nich w sobote wypilo po 2 czy 3 piwka,wypalilo paieroska,ale grzecznie o godzinie 22:30 wyszli z pubu.Nastepnego dnia wszyscy wygladali jak na siatkarzy przystalo i zagrali na dobrym poziomie.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    479
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W koncu ktos sie wzial za nasze gwiazdy i pokazal im miejsce w szeregu. Niech panowie w koncu zrozumieja co to jest profesjonalizm i praca w zespole.

    Wielki plus dla Lozano nawet kosztem slabszego startu na ME.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-07-2004
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    przy okazji dowiedzieliśmy się czemu Woicki i Milczrek nie dostają szansy (była dyskusja na ten temat), też podpadli...

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ---Marcin25--- skąd ten pesymizm? :> Uwierz mi, że Daniel Pliński to bardzo dobry, sumienny środkowy. W barwach Jastrzębia wyczynia niesamowite rzeczy na boisku, ale moim zdaniem jednek dużo lepiej grałoby mu się "w parze" z Grzybem niż z Gołasiem. Wojtek przypomina mi dużo bardziej Plińskiego i stylem gry i mentalnością. Myślę, że panowie doskonale by się rozumieli i, że Danielowi przydałby się właśnie taki "partner" w polu. Co do tego, że Daniel zastąpi Kadziewicza w 100% nie mam wątpliwości. Stać go na wiele wiele więcej. I nie mówię tego tylko dlatego, że jestem 'kibicką' Jastrzębia. Po prostu to znakomity środkowy :)

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    611
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie sprawa jest prosta. Kto wie, czy przypadkiem nie nabiorą ochoty na piwko np. przed meczem z Portugalią, decydującym o wyjściu z grupy...

    Decyzja Lozano nie mogła być inna. Poza ukaraniem zawodników, którzy dzięki temu być może w przyszłości pomyślą dwa razy zanim coś zrobią, trener dał jasny przykład na przyszłość dla wszystkich zawodników. Przykre, że tak doświadczonych graczy wciąż trzeba uczyć profesjonalizmu.

    Sportowo chyba najistotniejszy może być brak Ignaczaka. Mimo wszystko mam nadzieję, że Gacek się sprawdzi i będzie objawieniem kadry, bo jeszcze nie pokazał wszystkich swoich możliwości. Kadziewicz formą nie błyszczy, a o włączenie Żygdały do dwunastki postulowałem już dawno.

    I jeszcze na koniec mała konkluzja. O tych zmianach zadecydowali sami zawodnicy swoim zachowaniem. Jeżeli się okaże, że powołani w ich miejsce zawodnicy osłabili kadrę, to wina będzie tylko i wyłącznie na ich barkach, a nie Lozano.

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2004
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Woicki nie odpadł za picie tylko za ambicje - juz wyjasniam - podczas pierwszych treningow caly czas siedzial na lawie a graly wielkie gwiazdy guma i stelmach - po prostu powiedzial co o tym mysli - tzn ze nie czuje sie gorszy od nich - bo prawde mowiac jest lepszy - i nie ma zamairu grzac lawy - spakowal sie i wrocil do domu. No ale w koncu Zygadlow kadrze i stelmacha juz w niej nie ma uffff jaka ulga - koniec z ukladzikami i pseudogwiazdorstwem - taki chill out :-)

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2004
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nastepni w kolejce sa papke i baku - onie tez niezle garuja - przed meczem charytatywnym w w swidniku na rzecz avii w zeszlym roku tak sie nagrzali ze pozniej papke prawie nie umial udzielic wywiadu - lubelski klub MC bardzo goscinny byl dla nich tej nocy a zwlaszcza mile lublinianki :-)

    PRZYCISK EDYCJA!!!!!!!!!!!!!

  38. Powrót do góry    #38
    Początkujący
    Dołączył
    16-08-2005
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    >>LoZanO<< ruLeZ

    Stelmach, Ignaczak i KAdziewicz ouT!! i dobrze, Raul ma jaja i uważam,że zrobił słusznie!! na to,żeby się znaleźć w 'zŁotej 12-tce' trzeba sobie zapracować na boisku i poza!! nie wywiązali sie z umowy,więc out i nie ma dyskusji!! to mi sie podoba :D don >>LoZanO<< i ta jego twarda dyscyplina!! oj już dawno nie mieliśmy tak dobrego trenera!! teraz chłopaki może przejrzą na oczy i nie będą tak lekkomyślni, niedojrzali i pazerni!
    Co do nowej trójeczki w składzie,to ,niestety,
    Stelmach i tak nie zostałby powołany na ME - brak wyczucia i szybkości...
    Kadziewicz- hmmm.. no wg mnie Pliński jest lepszy(i bez tej afery wygryzłby Łukasza), myśli podczas gry,co mi się podoba i ten jego dobRy blok (którego jest w gruncie rzeczy u nas mało)...
    Gacek- no cóż tutaj mam obawy,ale nie wydaje mi się gorszy od Ignaczaka, może mniej obyty na takim szczeblu gry,ale szanse podobne... w końcu Igła ostatnio i nieostatnio partolił,więc czemu nie!! :D

    a dla >>LoZano<< i >>ŚWiDerka<< szacunek!!!! Heehehee!!! tak dalej panowie!! :* nawet jeśli wynik waszej pracy Was nie będzie zastysfakcjonował,to mnie jak najbardziej!! zobaczyliśmy inną, lepszą, ciekawszą i na wyższym poziomie gre,którą niwątpliwie teraz reprezentują nasi chłopcy!!

    ...:::PoZDrO:::...

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gummibear juz nie przesadzajmy z tymi plotami o zawodnikach.
    Sam nie lubisz sie bawic? To tez tylko ludzie i jak moga to czemu nie. Tym razem nie mogli i spotkala ich zasluzona kara.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "- Popełniliśmy błąd, ale czy aż taki? - zawiesza głos Andrzej Stelmach, który nie chce rozmawiać o szczegółach."

    Hmmm... tak TAKI!!Oni chyba nigdy sie nie naucza co to jest profesjonalizm :-/ A jaka inna kare nalezaloby wymierzyc??Nakrzyczec,pokiwac palcem??NIE - piliscie w miejscu publicznym,zlamaliscie regulamin,nastepnego dnia daliscie ciala na rauszu,wiec dowidzenia,zostaliscie zwolnieni z pracy!Pijcie sobie na wakacjach!A na dowidzenia jeszcze zapiszcie sie do poradni AA,bo to juz nie pierwsze wybryki :P

    Ale wlasnie nie wywlekajmy juz kto,co widzial,bo to juz nie ma sensu.Teraz "swieta trojca" przesadzila i to bardzo mocno,wiec kara zasluzona!

    A z Lozano powinni brac przyklad inni trenerzy w calym PLSie!!

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ---Marcin25--- skąd ten pesymizm? :> Uwierz mi, że Daniel Pliński to bardzo dobry, sumienny środkowy. W barwach Jastrzębia wyczynia niesamowite rzeczy na boisku, ale moim zdaniem jednek dużo lepiej grałoby mu się "w parze" z Grzybem niż z Gołasiem. Wojtek przypomina mi dużo bardziej Plińskiego i stylem gry i mentalnością. Myślę, że panowie doskonale by się rozumieli i, że Danielowi przydałby się właśnie taki "partner" w polu. Co do tego, że Daniel zastąpi Kadziewicza w 100% nie mam wątpliwości. Stać go na wiele wiele więcej. I nie mówię tego tylko dlatego, że jestem 'kibicką' Jastrzębia. Po prostu to znakomity środkowy :)
    Jak zwykle koneserstwo siatkarskie. Para środkowych? Czy to koszykówka czy może piłka ręczna? Dwóch ludzi mających ze sobą najmniej wspólnego na boisku to właśnie dwóch środkowych. Oni nie muszą się praktycznie w ogóle rozumieć. Ehh.

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    06-10-2003
    Postów
    265
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zaskakująca decyzja o stosunkowo wczesnym podaniu kadry na ME, ale jak najbardziej właściwa.

    Teraz po kolei: czuję, że występ Żygadły ograniczy się wyłącznie do "grzania ławki" (czyżby Andrzej się nie sprawdził w tej jakże szlachetnej profesji? ;)). Nie spodziewam się, abyśmy Łukasza zobaczyli na boisku, chyba że (odpukać!) Pawłowi przydarzy się kontuzja albo trener będzie chciał wykonać tzw. podwójną zmianę.

    Gacek - tu jestem tyleż zadowolony, co zaskoczony. Chłopak pochodzący z Nysy będzie bronił polskich barw na poważnej imprezie międzynarodowej. Jedyna obawa to brak ogrania na tej pozycji w istotnych meczach, w istotnych fragmentach meczu (tu słabsza psychika może dać o sobie znać).

    Pliński - ponownie obawa o brak doświadczenia, jak w przypadku Gacka... Szkoda, że mógł pokazać swoje umiejętności dopiero w Memoriale, w dodatku przy śmiesznej obsadzie. Nie wiem, jak Daniel spisze się w meczu "o coś".

    I jeszcze coś: abonament na grę w kadrze Arka G. staje się powoli denerwujący. Może on nie imprezuje, ale na placu gry pokazuje niewiele, oj niewiele (brak czucia na środku siatki, notoryczne spóźnianie się na skrzydła, zero pracy nadgarstkiem przy nieco niżej dogranej piłce do ataku). Jeśli Arek nie "zaskoczy" na czas w grze blokiem i zagrywką, to będzie ciężko. Samym zasięgiem (fakt, że niesamowitym) nikt jeszcze nie urósł do miana superśrodkowego.

    Ukaranie imprezowiczów? Decyzja w pełni rozsądna. Raul może jest mały ciałem, ale wielki duchem :D.

    Pozdrawiam

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    28-03-2003
    Postów
    165
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tak jeszcze dodajac - to z tego co wiem, to nikt kadrowiczom piwka po meczu nie zabrania, ani nawet papieroska. byle nie w kadrowym stroju. wiec idzie nie o piwko, lecz zapewne o ilosc i o czas, gdyby wrocili wczesniej nic by sie nie stalo. cisza nocna jest o ktorej jest i wszyscy maja sie stawic.

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2005
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I bardzo dobrze.
    W przypadku Kadziewicza to idzie ładnie po równi pochyłej:
    duże postępy w Rosji dobra gra w LS i się zaczęło: zamiast to kontynuować to podpisuje z Węglem (nie mam nic do Węgla, ale uważam, że w Rosji coś by sobie znalazł) no i teraz wpadka. Aż się prosiło dobrze wypaść na ME i zaznaczyć swoje nazwisko na siatkarskiej mapie....
    Często jest tak, że paradoksalnie po wywaleniu kilku niby podstawowwych graczy drużyna gra nawet lepiej. Bo zespół to także atmosfera.
    Co do konsekwencji picia to nie tylko tu chodzi o regulamin, wizerunek itp. Chłopaki są teraz w okresie przygotowawczym, jadą mikrocyklai gdzie podejrzewam wszystko jest rozpisane niemal co do minuty, co do kilograma. Alkohol w takim przypadku ma znacznie gorszy wpływ na organizm (formę) niż u "człowieka na wakacjach".
    Ponadto powinno być im głupio przede wszystkim wobec kolegów, którzy zasuwają na parkiecie a taki jeden czy drugi partoli raz za razem bo sobie golnął wcześniej...
    A Stelmach swoją wypowiedzią, mam nadzieję, że zamknął sobie drzwi do kadry na zawsze.
    Sportowcem profesjonalnym jest się (szczególnie w okresie przygotowawczym) 24x7.

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ojej... ten lincz wydaje mi się trochę przesadzony - chyba nic co ludzkie nie jest nam obce... oczywiście nikogo nie tłumaczę, ale każdy jest tylko człowiekiem. decyzje podejmuje trener i jedyne co, to życzę mu serecznie, żeby na złość mamie nie odmroził sobie uszu.
    ale za konsekwencje w działaniu bravo.
    pozdrawiam

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •