Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 107

Wątek: 50 wpisow bez konta SU co miesiac dla każego!

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    50 wpisow bez konta SU co miesiac dla każego!

    No i mamy juz faktyczną smierc forum. poniedzialek po 1 kolejce play-off a tu 3 posty. Gratulacje. Wprowadzcie jeszcze hiper-super userów i wiecej namolnych moderatorów a będą rozmawiali miedzy sobą. Zresztą coraz ciekawsze są fora niemoderowane - wsrod wielu smieci znajdą sie b.ciekawe wypowiedzi. A tu juz niestety koniec.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    100% racji.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tego nie komentuję, choć po części się z tym zgadzam - frekwencja jest żadna i nie ma tu co fałszować faktycznego obrazu sytuacji. Mam tylko nadzieję, że "namolny moderator" to nie ja. Niestety, nie mamy wpływu na superhiperextramaxcoolfantasticultrauserów. Póki jeszcze ktoś się tu jeszcze w ogóle wpisuje...

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Te forum umiera to prawda, ale powoli rozwija się konkurencja :)

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    16-04-2002
    Postów
    461
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i stalo sie....
    z bolem serca to trzeba powiedziec.
    najpierw hoga teraz SB.
    ech...

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Gdzie jest nowe forum

    do Bartka_kk,
    gdzie jest ta konkurencja?
    chetnie zajrze. Pozdro.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobra proszę państwa, nie przeginajmy. Jako moderator nadal istniejącego forum sportsboard - siatkówka, nie zgadzam się na robienie w tym miejscu reklamy jakimkolwiek innym forom.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2003
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę,że nie ma co panikować.
    Poczekajmy aż zacznie się kadra i czas nowego trenera, a jestem przekonany, że komentatorów nie zabraknie.
    rawda też jest taka, że wielu z nas (czyt. np. ja) ma coraz mniej czasu na wpisy. Wpadam-czytam-wypadam.
    Taki zapracowany okres....
    Nie traćcie nadziei....

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    moze nalezalo by wprowadzic lub zezwolic na jeden temat w dziale siatkowka ktory nie bedzie moderowany dac ludziom sie wykrzyczec pozwolic na klotnie, taki maly hyde park. Zobaczymy moze wlasnie brakuje troche luzu lub poczucia luzu.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aby forum odżyło trzeba znieść limity 10 postów!!!

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To absolutny fakt. Forum umiera śmiercią naturalną z wielu powodów. Brak czasu, coraz bardziej jesteśmy wszyscy zagonieni. Zdecydowanie spadła wartość metoryczna tegoż forum. Czasami zwykle nie ma, z kim pisać. Wiele osób, które stanowiły o sile tego działu wyparowała jak kamfora. Taka już kolej rzeczy. Skończcie pierdzielić o złych moderatorach i o tym ze forum umarło, bo jest jakiś chory limit wpisów. Jeżeli kogoś stać, aby korzystać z Internetu to zapłacenie tych 15 zł na pół roku to chyba nie jest wielki wydatek. Opanujmy się. Problem jednak jest i mam nadzieje, że do jakiś uzgodnień dojdziemy w większym gronie. Nie pozwólmy, aby to forum umarło jak ŚP Hoga.

    Pozdrawiam

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja do tego co napisał Szymek dodam tylko krótko... Obecnie w USA trwa gorąca dyskusja na temat granicy życia i śmierci, przy okazji "sztucznego" utrzymywania przy życiu niejakiej Terry Schiavo, która jak stwierdzili lekarze "wegetuje". Polecam zadać sobie pytanie czy to forum także wegetuje, żeby był powód je uśmiercać. Policzmy posty tylko z dzisiaj, takiego zwykłego poniedziałku, to napewno dojdziemy do wniosku, że wbijane gwoździe do trumny można jeszcze wydłubać. Forum to my - piszący dyskutanci. Większość narzekających na limit postów, nie potrafi go nawet wykorzystać. Jestem pierwszym, który przeciw owym kontom wyraziło dużą dezaprobatę, ale odnajdując się w nowych realiach nie spuszczam głowy. To jakie będzie forum zależy tylko od nas... Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    11-07-2002
    Postów
    401
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wpisów faktycznie jakby mniej. Ale o śmierci forum to chyba jeszcze za wcześnie pisać. Sam codziennie zaglądam, ale nie zawsze mam po prostu czas aby coś napisać.
    Inna sprawa, że liga się nam coś ostatnio bardzo przewidywalna zrobiła, to i emocji jakby mniej :(. Jak się zacznie kadra to pewno trochę się ruszy.
    Inna sprawa, że moderatorzy skutecznie wycięli "krzykaczy" którzy czasami spełniali porzyteczną rolę motywowania pozostałych do odpowiedzi (bo jak tu nie skrytykować kretyńskiego wpisu :)). Więc trochę luzu może by się faktycznie przydało. Grunt to zachować zdrowe proporcje pomiędzy treściami merytorycznymi a emocjonalnymi i powinno być lepiej.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    już tak dawno nic tutaj nie pisałam, ze ohoho albo i jeszcze dłużej...a spowodowane jest to brakiem czasu i dość skąpą wiedzą(w porównaniu do lat wcześniejszych), gdyż moje zainteresowanie siatkówką kończy się na obejrzeniu meczów w tv:/... wiec nie będę się udzielać ;)ale skoro powstał już taki temat to z przykrością muszę stwierdzić, ze SB stało się strasznie hmm...drętwe...nie podoba mi się taka atmosfera:/ ale może wszystko niedługo wróci do normy ,a ja spróbuję nadrobić swoje zaległosci co do siatkówki i powróce tu ze wzmożoną siłą :D

    Pozdrawiam:)

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wlasnie problemy są dwa -pierwszy to limit wpisów/super userzy- wybaczcie ale rządanie pieniedzy za mozliwosc wpisu na forum to wielkie nieporozumienie -albo sie prowadzi serwis komercyjny oparty na oplatach od reklamodawcow albo ciagnie sie wlasnymi silami i nie wymaga sie oplat za wpisy. Drugi to niestety moderatorzy- wycinają jakies kontrowersyjne wypowiedzi, wprowadzają cenzure to co wlasnie tworzy koloryt forum jest tutaj sekowane. No i macie rezultaty - wpisów tyle co kot naplakal a Ci co tworzyli to forum znikneli -weteran,galaxian czy nawet ten jak mu tam panters:)

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hehehe paradoksalnie jest to najabrdziej oblegany wątek :)

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    10-11-2003
    Postów
    206
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zacytuje wam piosenke Iron Maiden ,,Hallowed be thy name"

    ,,If there's a God then why has he let me die? "
    Dla ludzi z mniej sprawnym angielskiem-

    ,,jezeli istnieje Bóg, dlaczego daje mi umierać"

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proponuję w takim razie wystosować list otwarty do Dariusza Górznego, właściciela forum o zniesienie limitu postów dla naszego działu, pod czym chętnie bym się podpisał. Problemy, wymienione przez thedude, paradoksalnie nie mają aż tak drastycznego pokrycia w rzeczywistości. Niech się wpiszą tutaj te osoby, którzy wyczerpali swój limit w którymś z miesiąców. Jestem przekonany, że ich liczba będzie cyfrą, i to niewielką.
    Krytyka moderatorów także nie jest do końca uzasadniona. Kontrowersje na tym polu były, są i będą póki moderatorzy będą forumowiczami, wypowiadającymi swoje zdanie. Nie mówię, że jest dobrze, ale zaznaczam że nie jest katastrofalnie! Proszę się wrócić do czasów "świetności forum" i policzyć liczbę względnie stale wpisujących się użytkowników. Ta liczba także będzie zaskakująca. Elity forum sprzed 2 czy 3 lat wiadomo, że na zawszę się nie utrzyma. Polecam więc głębszą refleksję i zamiast lamentu pomyśleć i zaproponować 'co dalej?'. Pozdrawiam
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam sie w 100% i bardzo dobrze, ze to jest najbardziej oblegany watek i takie szerokie grono ludzi wyraza swoje niezadowolenie z powodu nekania ludzi jakimis smiesznymi oplatami. Ludzi, ktorzy w rzeczywistosci utrzymuja te forum swoimi wypocinami, ofiaruja swoj czas, zeby uczestniczyc w dyskusji. Mnie tam osobiscie, nie zalezy na awatarze czy gwiazdkach. Jak ktos chce - niech placi. Ale czemu limitowac ilosc postow?? Co to ma na celu?? Zniechecenie do zagladania tutaj?? Nie wiem czy to nie moj ostatni post, dlatego apeluje zniescie to! Bo naprawde ludzie znajda jakies darmowe miejsce i odsuna sie od tego forum, a szkoda, bo jego wartosc byla budowana przez wiele sezonow.

    I tutaj prosba do moderatorow i administratorow. To wy macie najlepszy kontakt z wladzami tego forum. Naswietlijcie im problem, pouczcie o konsekwencjach. Nie jestescie tu po to tylko, aby wycinac nasze wypowiedzi, ale rowniez zeby nas reprezentowac. Znajdzicie inne, alternatywne rozwiazanie. Ja z checia klikne dziennie pare razy na banner i pare groszy sie uzbiera, a napewno nie bylbym sam....

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spark, to nie do końca tak jak mówisz, że to nasza wina. Nie jestem pewien czy bez wpisów takiego moderatorajak Szatan byłaby zacięta dyskusja, to że żaden z nas nie jest obiektywny ma swoje plusy jak i minusy, a usuwanie watków czy też wpisównie jest az tak częste jak Ci się może wydawać, częsciej są to działania prewencyjne.
    Jeśli idzie o List Otwarty to można próbować ale mnie sie zdaje ze jest to nieustanne walenie głową o sciane.....Darkness i tak nie odpowiei nic tym nie zrobi, ani prośba ani groźba.
    Pro9śba Tokao wpisywanie sie osób którym zabrakło wpisów jest baaardzo dobra, gdyż według mnie nie w kontach Su i tej 15-25złotowej opłacie jest pies pogrzebany. Ja wiem, że nasze społeczeństwo jest drogie ale dwa piwka mniej w knajpie albo jedna pizza to nie jest ogromny koszt uczestniczenia w dysputach na poziomie ( niestety opuszczenie SB przez niektórych forumowiczów jest istotnie zauważalne..szkoda, bo naprawde wiele osob tylko czytało z zapartym tchem to co niektórzy mieli do powiedzeia, sam tak zaczynałem, eh Weteran..
    I hate Bayern soooo much

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja powtorze jeszcze raz - płacenie za uczestniczenie w dyskusji jest zupelnym nieporozumieniem! moze nie jestem najwlasciwszą osobą aby sie na ten temat wypowiadac bo juz dawno dyskusje sobie odpuscilem ale swego czasu troche sie tutaj udzielalem i w porownaniu z tym co bylo to teraz jest kompletna mizeria.W wiekszosci wątków wypowiadają sie juz tylko moderatorzy , a ograniczenie ilosci wpisów kompletnie rozlozylo forum.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż, zgadzam się z szanownymi przedmówcami: to już trochę nie to forum. Być może nastapiło wypalenie nietórych uczestników dysuksji? A może nadmiar innych obowiązków? Ten syndrom na pewno wystepuje u mnie: zajęty pracą zawodową i Sportowymi Faktami, nie zawsze znajduję czas i chęć aby włączać się w tok dyskusji tutaj. Ale nie tylko to jest przyczyną. Za głowne zło uważam to, że co jakiś czas napływały informacje katastroficzne: że forum pada (z podanym terminem zaprzestania działalności), że trzeba zmienić serwer, że tamto, że owo... Na PLS nikt ani nie każe płacić za przyznanie limitu wpisów, a i moderatorzy mają lżejszą rękę w usuwaniu postów, zatem można, jak to się mówi, dać upust przepełniającym potencjalnego dyskutanta uczuciom. Dlatego ludzie idą tam, gdzie nikt ich nie straszy, nie zawraca im głowy, nie zmusza do robienia jakichś dodatkowych operacji. Odpalasz maszynę i jazda. A u nas? Praktycznie w jednym wątku w ciągu jednego - dwóch dni możesz wyczerpać ilość wpisów i adieu, jak mówią Francuzi. I aby dyskutować dalej, trzeba iść do banku, zrobić przelew, odstać w kolejce albo tam, albo na poczcie. To wszystko są utrudnienia. Utrudnienia. A im więcej utrudnień, tym mniej uczestników, proszę koleżeństwa. Bo nie w kwotach (niewielkich zresztą) rzecz. Rzecz w tym, że trzeba wykonać kilka operacji, których nie ma gdzie indziej. A najtrudniej mają ci, którzy też licznie odwiedzali forum: nasi najmłodsi koledzy, którzy nie mają jeszcze prawa do prowadzenie operacji finansowych choćby z tego tytułu, że nie mają dowódów osobistych. Zatem idzie się gdzie indziej. Tam, gdzie dowód osobisty nie jest potrzebny.
    Co do moderatorów, mówiłem wielokrotnie że najlepszy moderator to taki, którego obecności na forum prawie się nie zauważa. Moderator nie powinien być ekonomem, ale przyjacielem i doradcą. Dlatego zawsze byłem wrogiem zamykania wątków. "Zaśmiecają forum" - ktoś mówi. I każe się odwoływać do wątku, w którym nadmieniono o podobnej sprawie, tyle że utworzonego kilka miesiędcy temu. Kolejne utrudnienie. Co to znaczy: "zaśmiecają"? Jeżeli wątek nie ujest w ogóle związany z siatkówką to tak, ale jeśli jest, a nie jest atrakcyjny, to sam się zamknie z braku wpisów i kropka. I nie mamy forum upstrzojnego wizerunkami kłódek, co czasem żywo mi przypomina białe plamy w gazetach z lat osiemdziesiątych z dopiskiem "usunięto zgodnie z ust. nr... o Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk". To samo dotyczy jakiegokolwiek wątku o wyższości jednych kibiców nad drugimi, choć pojawiają się w nich czasem bardzo ciekawe, choć i kontrowersyjne opinie. Jeżeli ktoś CHCE na ten temat dyskutować, to niech dyskutuje, o ile nie miota obelg i wulgaryzmów. A my zamiast moderować dyskusję, ograniczamy ją w zarodku. A ona kwitnie dalej, tyle że nie u nas. Można by na ten temat mówić więcej, ale po co? O ile zostanie utrzymany superpomysł z ograniczaniem ilości wpisów, to wrócimy do źródeł, to znaczy do sytuacji kiedy zaczynaliśmy na tym forum: pięciu uczestników dyskusji i jeden wpis tygodniowo. Czego sobie i Wam nie życzę. Mimo wszystko.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2003
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Forum rzeczywiście podupada. Coraz mniej wpisów (zwłaszcza tych na poziomie, ale to już inna sprawa). Czy to wina moderatorów? Nie sądzę. Moderatorzy właściwie wycinają jedynie wpisy wulgarne i mogące wywołać niepotrzebne zaognienia. To nie ich bym obwiniał za tę posuchę. Opłaty za więcej niż 10 wpisów są natomiast dla mnie absurdem. Na pytanie kto wyczerpał limit odpowiadam: JA. Na jesieni zeszłego roku, dysponując pewną ilością wolnego czasu miałem ochotę podyskutować i ta ochota szybko mi przeszła jak się okazało, że w ciągu niecałego tygodnia wyczerpałem limit. Co z tego wynika? Otóż to, że jeśli ABSOLUTNIE nie czuję potrzeby wypowiedzenia się na jakiś temat, nie robię już tego. Bo wciąż cenię sobie to forum i zakładam, że może pojawić się za kilka dni jakiś arcyważny wątek (taki jak ten), lub będzie miało miejsce interesujące wydarzenie, a "trwoniąć" wcześniej mój limit zabraknie mi wpisu wtedy, kiedy będę chciał. Warto sobie uświadomić, że wystarczą naprawdę po trzy wypowiedzi w trzech różnych wątkach i praktycznie dostajemy knebelek.
    10, 15 czy 25 zloty to rzeczywiście nie jest dużo, ale czy to z wrodzonej przekory, czy z przeogromnego skąpstwa czy z jakiejkolwiek innej przyczyny wolę wydać te pieniądze na coć innego. I tyle. A poza tym na forum zdarzali się użytkownicy młodzi i "zyciowo" niedoświadczeni: dla nich obowiązek dokonania wpłaty czy przelewu na poczcie czy w banku jest już sam w sobie problemem.
    Z drugiej strony fakt faktem że:
    1. Ostatnio mamy lekki impas jeśli chodzi o wydarzenia i jak nadejdzie LŚ na forum pewnie będzie furczało jak w ulu (pozdrowienia dla OSY :-)
    2. Stara gwardia wycofała się (i to przecież nie dlatego, że nie stać ich na zapłacenie tych kilkunastu czy kilkudziesięciu PLN: Weteran, Scarlett, Tuturu i wielu innych mieli przecież konta Superuser).
    3. Ludzie mają po prostu mało czasu, a chwilami również chęci by coś napisać.
    Mimo to jestem przekonany, że rezygnacja z odpłatności za korzystanie z forum przyczyniłoby się wydatnie do reanimacji tego miejsca. Przyjdzie nowa krew, odświeży się stara. A poza tym mam wrażenie, że kisimy się trochę we własnym sosie: warto by po prostu otworzyć się trochę szerzej. Nie jest tajemnicą, że forum jest sprzężone z SF - dlaczego nie ma możliwości komentowania newsów bezpośrednio pod nimi jak to jest w innych serwisach nie tylko siatkarskich, ale i prasowych (drogi Szatanie, przez solidarność z Tobą nie wspomnę tu ani o (....), ani o (....) ani nawet o tak znanym (....) ;)) ? Nie mówię, że to jest rozwiązanie, ale po prostu myślę na głos. Dlaczego, żeby wziąć udział w dyskusji trzeba mieć konto, a nie można po prostu wrzucić komentarza jako gość, ktoś spoza??? To też jest ważne. Superuserzy nie mają czasu (ochoty???) pisać, to teraz pomyślcie o tych wszystkich ludziach, którzy trafią przypadkiem na to forum, chcą coś napisać i nagle okazuje się, że primo: muszą założyć sobie konto, secundo: mają limit 10 wpisów. Myślicie, że w ten sposób można kogoś zachęcić do korzystania???? Pozdrawiam wszystkich

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2004
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam .Myśle sobie że to forum nie umrze tak szybko- bo gdziesz indziej będzie można wyrazić swoje zdanie na tematy związane z siatkówka i nie tylko,czasami można przekomarzać się z moderatorem (pozdrówka dla Wa-wy)lub ze soba wzajemnie.A jak sie nie ma co pisać można przesłać pozdrowienia dla wszystkich-co teraz czynię.POZDRAWIAM WSZYSTKICH .PA

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I tutaj prosba do moderatorow i administratorow. To wy macie najlepszy kontakt z wladzami tego forum. Naswietlijcie im problem, pouczcie o konsekwencjach. Nie jestescie tu po to tylko, aby wycinac nasze wypowiedzi, ale rowniez zeby nas reprezentowac. Znajdzicie inne, alternatywne rozwiazanie. Ja z checia klikne dziennie pare razy na banner i pare groszy sie uzbiera, a napewno nie bylbym sam....
    Lekko poczułem się urażony, gdyż owych napomknięć do sfer wyższych była cała masa, czego konsekwencją było dalsze wystawianie na próbę moich nerwów. Każda alternatywa równie szybko przychodziła jak i odchodziła niezauważona. Wszem i wobec oświadczam, że zarówno ja, jak i pozostali moderatorzy zrobiliśmy wszystko, żeby stopniowy plan "umartwiania" działu podupadł.
    Co do moderatorów, mówiłem wielokrotnie że najlepszy moderator to taki, którego obecności na forum prawie się nie zauważa. Moderator nie powinien być ekonomem, ale przyjacielem i doradcą
    Dziwię się Weteranie, że mimo iż jesteś na forum od zawsze wierzysz w taki szczytny ideał, który przepraszam za wyrażenie, nazwę wręcz frazesem. Zapewniam, że usuwane są WYŁĄCZNIE wulgaryzmy i chamskie prowokacje. Jeżeli to dla ciebie nie jest zaśmiecaniem, lecz zjawiskiem które powinno się trzymać na forum, bo inaczej będzie kwitnąć gdzieś indziej, to niestety faktycznie mamy inną wizję moderowania. Może coś mi umknęło, ale nie przypominam sobie by ostatnio coś "dławiono w zarodku". Mało tego, uzgodniliśmy wręcz popuszczać jeszcze bardziej, moderatorzy co jakiś czas sami inicjowali ostrzejsze dyskusje. Wydaje mi się, że "problem moderatorów" tak naprawdę tylko mógłby być problemem, w rzeczywistości nim nie jest. Znów odwołuję się do "czasów świetności" forum. Przypomnijcie sobie ile wtedy byle jakich wątków było zamykanych (wystarczy poszukać), a ile jest teraz. Pamiętam, że jeżeli wtedy się nie zamknęło wątku typu "najlepszy kibic w Polsce" całe grono forumowiczów dostawało szewskiej pasji.

    Problem jest, ale napewno nie po stronie moderowania. NIezmiennie prowadzimy tę samą strategię : po pierwsze, nie zrobić z tego rykowiska tłumu. Nie sądzę by użytkownik taki jak Weteran, czy makron, miał ochotę umieścić swój bogaty merytorycznie post pod wypowiedzią "buda, buda , łańcuch, pies.." albo druzgocącego wywodu na temat praw miejskich siedziby klubu siatkarskiego mistrza polski. Jeżeli forum ma umrzeć, to błagam nie z powodu "cuchnącej anarchii". Czekam na reakcję "góry", jeśli jej się nie doczekam, zaprzestanę nadstawiać za nią policzek... Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Od czasu, gdy me szare oczy ujrzały ten świat nie jestem idealistą, ale realistą. Jestem, drogi Tomku, na tym forum od jego początków, to jest od dnia kiedy padła Hoga. Od początku również byłem jego moderatorem. I wiem, co mówię. Mógłbym oczywiście przytoczyć stosowne przykłady, ale pozwolisz że tym razem poproszę Cię, abyś wierzył mi na słowo. Moja teoria o odrobinie władzy jest Ci znana, bo wyłożyłem Ci ją osobiście. Nie twierdzę, że anemiczność forum jest spowodowana przez moderatorów. Ich wątek poruszyłem niejako okazjonalnie, bo mam całkowicie inną wizję pełnienia tej funkcji, i pozwolę sobie przy tej wizji obstawać. Bo zawsze twierdziłem, że nigdy się nie obrażę, jeżeli ktoś uzna mnie za kretyna, byle zrobił to w miarę kulturalnie i, przede wszystkim, przytoczył dla uzasadnienia tej tezy stosowne argumenty. Cóż, co kraj, to obyczaj.
    Wracając do wątku głównego, to popieram Twe starania o zmianę poglądów niejakiego pana D., prywatnie właściciela forum. Bo niedługo dyskusje na nim będą wyglądały tak, jak opisana przez mistrza K.I Gałczyńskiego "Straszna rozmowa Gżegżółki z duchem".

    Gżegżółka: "Co słychać"?
    Duch: "Nic"

    Kurtyna

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiele jest prawdy w tym, co piszecie. Wydaje mi się, że forum jakoś ten trudny okres przetrwa i wyjdzie na prostą. Jedno jest pewne, że nie będzie już tak jak dawniej. Wiele osób, które można powiedzieć nadawały ton i poziom tego forum zwyczajnie dało sobie z wyrażaniem swoich opinii spokój. Obserwowałem od pewnego czasu, że co jakiś czas jedna z tych osób znikała a za nią szła kolejna i kolejna. Nie będę chyba jedyny, jeśli powiem, że pojawiałem się tutaj, aby z pewnymi osobami wymienić swoje poglądy. Chore czasy, w jakich przyszło nam żyć również odcisnęły piętno na znikomej ilości wpisów. Coraz trudniej jest nam znaleźć czas na przyjemności a za takową uważam wpisywanie się w dziale siatkówka. Żyjemy w takim tępię, że zwykle brakuje nam na to czasu. Kto wie może zostało już napisane wszystko, może pewne osoby napisały już wszystko, co miały do powiedzenia? Ogromna szkoda, że tak się stało. Mam nadzieje, że jakoś WSPÓLNYMI siłami sprawimy, aby ten dział zaczął znowu tętnić życiem. Odnośnie moderatorów to uważam, że nie można na nich powiedzieć złego słowa (Kuchcik77, Szatan666, Dakul jak i nasz admin - Tomek). Przy okazji gorące pozdrowienia dla Lidii i Tomka :) Jeśli natomiast chodzi o opłacenie konta SuperUser to uważam, że jeśli komuś zależy aby tutaj pisać to zapłaci je. Kwota nie wydaje mi się zbyt wysoka. Rozumie, że dziwne jest płacenie za to żeby móc podyskutować. Ale to już jednak temat na odrębną dyskusje. Żyjemy w kraju demokratycznym, więc każdy wyraża swoje poglądy na dany temat tam gdzie chce. Mam tylko nadzieję, że coś się na tym forum zacznie dziać, bo ogromną szkodą było by stracenie tego, co przez tak długi czas WSPÓLNIE budowaliśmy.

    thedude - witam gorąco kolegę i mam nadzieję ze na dłużej :)

    Gorąco pozdrawiam

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    611
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też wyleję w tym wątku kilka gorzkich słów.

    W moim odczuciu największą bolączką forum jest ograniczenie ilości wpisów. Nawet początkujący użytkownik, wpisujący się zrazu niezbyt często, mający w perspektywie limit, nie jest zbytnio zachęcony do zwiększania swego wkładu w dyskusje. O „starych” użytkownikach nawet nie wspominam, bo zostali oni po prostu „sprowadzeni do ziemi”. Zresztą wystarczy porównać czasowo wprowadzenie limitu z początkiem odpływu dyskutantów. Zgadza się, że normalnym jest odpływ części forumowiczów, ale powinno to być pokrywane z nawiązką, prze świeżą krew. Tak się niestety nie dzieje. Tomku, a to, że prawdopodobnie masz rację, iż większość nie wykorzystuje nawet tego limitu, to raczej kwestia tego, że jakby okazji do dyskusji mniej. Jestem także przekonany, że jak ktoś raz trafi na tą barierę, to nie czeka z wypiekami na twarzy, aż zacznie się nowy miesiąc (wględnie leci do banku), tylko zwyczajne się zniechęca i, brzydko mówiąc, olewa forum. Całkowicie zgadzam się z twierdzeniem Weterana – nie o pieniądze zazwyczaj tu chodzi (sam opłaciłem SU dopiero po 2 mies. od powrotu). I nie ma co tu wytaczać argumentów, że zapłacić za SU to nie problem. Dla jednych nie, dla innych tak. Trzeba polemizować wyłącznie z faktami, a te są takie, że ludzie odwracają się od forum i ono podupada.

    Niestety należę do grona pesymistów i uważam, że to forum nie ma przyszłości. Powodem jest megalomania, która ogarnęła Darknessa. W tej chwili roczne „przychody” forum wynoszą około 10 tyś. złotych. Jestem dobrze zorientowany w kwestiach hostingu i za połowę tej sumy można utrzymać serwer z „górką” wystarczający na potrzeby forum (zarówno pod kątem wydajności jak i transferu). Niestety Darkness zamiast myśleć o ograniczaniu kosztów i utrzymywaniu forum za jak najmniejsze pieniądze, planuje kolejne inwestycje. Powiedzcie mi, po jaką cholerę komu potrzebny ftp z materiałami video? Co to ma wspólnego z forum dyskusyjnym? O ile wdrożenie kont Super User uważam za całkowicie zasadne, to niestety ograniczenie ilości wpisów jest tylko i wyłącznie represją mającą na celu pozyskanie kolejnych SU (nie ma to praktycznie wpływu na transfer), potrzebnych do spełnienia planów Darknessa (Dariusz chce powiększyć ftp do 140 GB, na co potrzeba, jak wyliczył, około 700 SU). Dla mnie to jest totalne nieporozumienie. Ja chcę forum dyskusyjnego a nie serwisu z filmami! Wiem, że Darkness był już nieraz indagowany w kwestii zniesienia limitu wpisów i jestem przekonany, że nic się nie zmieni. Poczekamy, co jeszcze napisze Tomek, gdy dostanie odpowiedź „z góry” i chyba trzeba będzie powrócić do pewnych planów (prawda Rysioo…?).

    Inna sprawa, że już dwukrotnie nawoływaliśmy do spotkania na czacie i obgadania tego, co dzieje się na forum i co możemy począć. Odzew był taki, że pojawili się ci, co zawsze bywali, bez specjalnych zaproszeń. Daliśmy sobie więc spokój…

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie znam się na sprawach technicznych. Jesli jednak jest prawdą to co napisał Poncz to ręce mi opadają do kolan. Wolę to przemilczeć. Przykre to jest. Amen

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    943
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawda jest taka ze stara ekipa przestala pisac,a mloda (w sensie nowa) nie moze jej dorownac dlatego forum jest jakie jest.

    AZS CZESTOCHOWA
    W.F.'02 !!!

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    611
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Teraz mam jedno pytanie do Darknessa, bo widzę, że krąży po naszym dziale. Po co edytujesz wpisy forumowiczów w starszych wątkach (bez zmiany treści)? Czy to ma być jakaś forma odpowiedzi na treści, które tutaj wpadły, czy też może jakaś wskazówka? Bo troszeczkę tego nie rozumiem.

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moje wpisy zresztą - nieważne czyje - ale po co??? Nie chodzi raczej o "zagęszczenie" forum, więc... ...nie łapię zbytnio.

  33. Powrót do góry    #33
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Jestem, nie potrzebne petycje, chetnie tutaj podyskutuje.

    Przeczytalem watek i na poczatek kilka uwag, mam nadzieje, iz kolejne wynikna w toku dyskusji..

    1. Podnoszony jest postulat, by zlikwidować konta SuperUser i limity wpisów, bo odchodza od forum ludzie. Jak dzis pamietam, iz podczas wrzesniowej akcji bylo wiele osob, ktore chcialy ufundowac konta tym, ktorzy nie chca placic - odzew byl zaden. Zreszta i dzis zglosila do mnie sie pewna osoba, ktora anonimowo chce ufundowac konta. Wystarczy napisac maila do mnie, a ja po zasiegnieciu opinii moderatorow wlacze konto

    2. Przedmowca pisze o mojej megalomanii w zakresie rozbudowy serwera. Odpowiem tak: moim zadaniem jest utrzymywac forum na dobrej i w miare szybkiej maszynie, a co najwazniejsze stabilnej. W momencie gdy forum bylo na maszynie wspoldzielnej zdarzalo sie wiele awarii i przeciazen, nikt nie chcialby dostawac takiej korespondencji, jaka ja wtedy dostawalem. Wspolnymi silami udalo sie postawic wlasny serwer, ktory nie sprawia takich klopotow. Byla powierzchnia do zagospodarowania, wiec ja na ftp przeznaczylismy... Fakt faktem, stalo sie to ftp typowo zuzlowe.. Nie wiem, czy nie ma wsrod kibicow siatkowki osob, ktore chcialyby poogladac archiwalne, badz niezwykle zapadajace w pamieci mecze siatkarskie. Poki co nikt z taka prosba sie nie zglosil.. Wprowadzenie zas ftp zrealizowalo swoj cel, liczba kont SU pozwala na w miare stabilne funkcjonowanie forum, przez co nie musze zebrac o pieniadze na forum.

    Co do rozbudowy ( z tym zwiazana byla owa megalomania ), to prosze zauwazyc, iz w temacie ( dzial zuzel ) adresuje propozycje do kibicow zuzla i to oni maja zadecydowac czy chca dodatkowego serwera. Ta rozbudowa w zaden sposob nie wplywa na pozostale dzialy. Jest to dodatkowa opcja, ktorej wprowadzenie, jezeli nastapi, ja tylko koordynuje, zas finansowanie jest niezalezne od obecnych kont SU

    3. Mowa o tanszym hostingu. Mysle, iz tez niezle orientuje sie w cenach. Nie byloby celowe wykonywanie kroku wstecz, zas obecna maszyna, ktora w zupelnosci zapewnia obecne i przyszle funkcjonowanie forum, w wiekszosci firm jest w podobnej cenie, co u obecnego providera.

    Czy "forum umiera"? Bylbym daleki od takich pogladow. Patrzac obiektywnie forum sie rozwija. Faktem jest natomiast to, iz dzial siatkowka przezywa ciezki okres.

    Nie potrafie jednoznacznie utozsamic sie z zadnym z przytaczanych powodow dlaczego tak sie dzieje. Konkurencja? W zuzlu istnieje zdecydowanie wiecej for niz w siatkowce, sa tez bardziej rozbudowane fora klubowe, a mimo to kibice sa na SB.

    Jedna zas rzecz, ktora rzuca mi sie zdecydowanie w oczy, gdy czytam dzial zuzel i dzial siatkowka, to wypowiedzi osob nie majacych SU. W zuzlu niezmiernie rzadko spotykam sie sformulowaniami typu: to moj x post w tym miesiacu, zas przez pewien okres, gdy czytalem ten dzial, w co 3 wpisie mozna bylo dostrzec takie sformulowanie.

    Ktos zauwazyl, iz niewiele osob wykorzystuje limit wpisow; powiem dosadniej jest to znikomy odsetek w dziale siatkowka w skali miesiaca. Byc moze ta ostroznosc, to oszczedzanie, kalkulowanie, ma wplyw na to, iz dyskusje staly sie czestokroc jalowe.

    Druga sprawa, ktora rzuca mi sie tez w oczy, a moze miec wplyw na taki a nie inny odbior tego dzialu forum, to wylewnosc forumowiczow. Pamietam czasy, gdy wchodzilo sie do dzialu siatkowka i kazdy wpis to byl laborat. Dzis te same osoby czestokroc odgraniczaja sie do kilkuzdaniowych wypowiedzi, to zas prowokuje i zniecheca inne osoby do dluzszych przemyslen, a przez to niektore watki przypominaja czat. Tak patrzac obiektywnie, to o zgrozo,ten wlasnie watek jest najbardziej merytorycznym i wylewnym, jaki pojawil sie w dziale w ostatnim czasie.

    Pozostaję do Waszej dyzpozycji...


    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Ja jeszcze dodam, że wprowadzenie Super Userów nie wpłynęło znacząco na średnią liczbę aktywnych forumowiczów w dziale żużel więc problemów jakiegokolwiek działu nie zwalałbym na opłaty za SU, limity wpisów, itp.

    Co do serwera to zauważyłem tyle, że obecny jest pierwszym który nie pada regularnie podczas niedzielnych wieczorów w okresie sezonu żużlowego (czyli wtedy gdy na forum jest masa ludzi) a od kiedy jestem na forum to tych serwerów było chyba 3-4.



    I jeszcze mała propozycja:

    Od kiedy powstał ten wątek sam rozglądałem się z ciekawości w internecie czy są jakieś inne konkurencyjne fora. I są. Atrakcyjniejsze (phpbb) z dużą ilością forumowiczów, postów, wątków, itp. Fora wyspecjalizowane tylko pod siatkówkę. Nie znaczy to jednak, że ludzi nie da się do nas jeszcze ściągnąć: wchodzę np. na google.pl i wpisuję "siatkówka" (czyli to co przeciętny internauta będzie robił chcąc wyszukać czegokolwiek związanego z tą dyscypliną). Na pierwszej pozycji pojawia się http://www.siatkowka.net/; portal który najwyraźniej - o ile nie przegapiłem czegoś - nie posiada swojego forum. Może by do nich zapukać z propozycją wymiany: link do forum na ich stronie głównej w zamian za banery u nas w dziale Siatkówka i podpis pod nazwą działu na głównej stronie (jak w przypadku działu Tenis) ?
    Strona jak widać jest na czołowym miejscu w najpopularniejszej wyszukiwarce (z której korzysta również Interia), jest również w czołówce wyników wyszukiwania na Onecie, tak więc potencjalna liczba ludzi którzy mogli by trafić w ten sposób na SB jest duża.

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uprzejmię proszę o patrzenie na sprawę przez pryzmat problemu - NASZEGO DZIAŁU. NIe chodzi tu o całe forum, czy tylko dział żużel. W tym wątku chodzi o przyszłość działu siatkówka i nie dyskutujemy również jak go "rozruszać", przez ściągnięcie świezej krwi. Najpierw chciałbym zakorkować upływ wody, bo to jest w tej chwili najważniejsze, później zajmiemy się dolewaniem i regulowaniem temperatury. Na nowych użytkowników w sytuacji limitu nie ma co liczyć w obecnych warunkach. Z jakiej przyczyny mają wykupywać SU, skoro nie mają z kim rozmawiać? Idea była następująca "Su kupują ci, którym zależy na forum". Czy przypadkowemu, zbłąkanemu internaucie może na nim zależeć. Mamy wolny rynek, a u nas oferta rpzestała być konkurencyjna. Pomyślałem , że dobrze że problem przeniósł się do tego wątku. Teraz widzę, że wciąż rozmawiamy niepotrzebnie o wydajności maszyny, kontach ftp i filmach sportowych. A nie w tym rzecz...
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I jeszcze mała propozycja:

    Od kiedy powstał ten wątek sam rozglądałem się z ciekawości w internecie czy są jakieś inne konkurencyjne fora. I są. Atrakcyjniejsze (phpbb) z dużą ilością forumowiczów, postów, wątków, itp. Fora wyspecjalizowane tylko pod siatkówkę. Nie znaczy to jednak, że ludzi nie da się do nas jeszcze ściągnąć: wchodzę np. na google.pl i wpisuję "siatkówka" (czyli to co przeciętny internauta będzie robił chcąc wyszukać czegokolwiek związanego z tą dyscypliną). Na pierwszej pozycji pojawia się http://www.siatkowka.net/; portal który najwyraźniej - o ile nie przegapiłem czegoś - nie posiada swojego forum. Może by do nich zapukać z propozycją wymiany: link do forum na ich stronie głównej w zamian za banery u nas w dziale Siatkówka i podpis pod nazwą działu na głównej stronie (jak w przypadku działu Tenis) ?
    Strona jak widać jest na czołowym miejscu w najpopularniejszej wyszukiwarce (z której korzysta również Interia), jest również w czołówce wyników wyszukiwania na Onecie, tak więc potencjalna liczba ludzi którzy mogli by trafić w ten sposób na SB jest duża.
    Ale od tego jest chyba Administrator?? Chyba, że się mylę i mam zacząć pisać maile do róznych portali aby umieścili banery z SB na swojej stronce. Bo widze że władza robi wszystko aby forum się rozwineło ale dział siatkówka jest totalnie olewany, a o żużlu się nie zapomina!!

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Ale od tego jest chyba Administrator?? Chyba, że się mylę i mam zacząć pisać maile do róznych portali aby umieścili banery z SB na swojej stronce. Bo widze że władza robi wszystko aby forum się rozwineło ale dział siatkówka jest totalnie olewany, a o żużlu się nie zapomina!!
    Ależ przecież ja nie twierdze, że WY to macie zrobić. Rzuciłem tylko temat z ciekawości o opinie.


    O żużlu wspomniałem tylko na zasadzie przykładu pokazującego, że niekoniecznie fakt wprowadzenia SU jest przyczyną rezygnacji ludzi z pisania w danym dziale.

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z Ponczem: to jest forum do wymiany poglądów, a nie kinoteatr X, gdzie można oglądać stare filmy bądź zdjęcia. Jeżeli chce ktoś mieć tam dostęp, to niech za to płaci. Sorry, ale widzę że dochodzi do małego nieporozumienia: przeciętni forumowicze mówią, że ograniczenie ilości wpisów im przeszkadza, natomiast admini i Ty, Darku, utrzymujecie, że to dla ich dobra oraz poprawy merytoryki forum. Dla mnie jednak bardziej reprezentatywna jest opinia zwykłych użytkowników. Powtarzam jeszcze raz: należy znieść limit wpisów na forum, albo podnieść go o 100%. Wszelkie pozyskiwanie klienta odbywa się nie przez system nakazów (limity itd.), ale przez system zachęt. A co do konkurencyjnych for: proszę popatrzeć na to, co dzieje się podczas komentowania wiadomości na pls.pl. Zobaczyć ilość wpisów, i porównać ją z ilością takowych na podobno najlepszym w Polsce i stale rozwijającym się Sportsboardzie. A to tylko wierzchołek góry lodowej - są fora klubowe i forum siatki.net - no ale tam nie ma limitów. Akurat rozpisałem się w tym wątku, choć aktywność na forum zwykle mam już mniejszą - z powodów omówionych powyżej. Ale szkoda mi czasów, kiedy komercja nie przesłaniała aż tak bardzo idei głownej forum, którą była swobodna wymiana mysli i poglądów. Hej, łzy się kręcą... I to z taką szybkością, że dalsze kontynuowanie dyskusji dzsiaj staje się dla mnie niemożliwe.

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    611
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Darkness

    Nie chodzi o likwidację kont SU. One spełniają znakomicie rolę współuczestniczenia w kosztach utrzymania forum. Absolutnie nie jestem zdania, że Ty sam powinieneś utrzymywać forum a my tylko z niego korzystać. Chodzi o likwidację limitu wpisów. Limit jest tylko i wyłącznie "batem" na zwykłych użytkowników, mających nakłonić ich do wykupienia SU. Skoro jednak, jak sam pisałeś, ilość kont jest wystarczająca do utrzymania forum, to może jednak pomyśleć o zniesieniu limitów. Napisz proszę, czy w ogóle bierzesz pod uwagę taką możliwość, bo od tego być może zależą decyzje kilku osób. Zgadzam się również z Tomkiem, że SU nie wykupią raczej nowi użytkownicy, tylko „zadomowieni” forumowicze, a tych ubywa. Zaś ci nowi, poprzez limit, skutecznie są znechęcani. (piszę tylko o dziale siatkówka, bo jedynie w tym się wypowiadam). Oczywiście są też inne powody, jednak uważam, że ograniczenie wpisów jest jednym z największych i dodatkowo łatwym do usunięcia.

    Nie przeszkadza mi, że w ramach miejsca i dostępnego transferu istnieje ftp. Chodzi mi o plany jego rozbudowy, a więc zwiększenia kosztów utrzymania. Piszesz, że wpływ na tą decyzję mają kibice żużla. Do diabła, ja też chcę mieć na to wpływ, gdyż również współfinansuję forum. Czy też uważasz, że my (siatkarze) nie mamy mieć na to wpływu? Wolę, żeby kasa poszła na utrzymanie forum i zniesienie limitów niż na powiększenie forum. Skoro "finansowanie jest niezależne od obecnych kont SU" to, dlaczego pisałeś, że potrzeba do tego 700 kont SU? Zresztą napiszę prosto. Jak kasa pójdzie na większe ftp, to ja w życiu już nie wpłacę żadnych pieniędzy. Zgadzam się na współfinansowanie forum, ale nie ftp. Można zrobić tak, jak napisał Weteran - osobną usługę FTP.

    Co do cen, to nie będziemy się sprzeczać, bo każdy może mieć swoje zdanie na temat wymagań, jakie musi spełniać serwer. Widzę, że korzystacie z The Planet. Słuszna decyzja, bo to jedna z najlepszych serwerowi. Podejrzewam jednak, że wykupiliście którąś z wyższych opcji, a moim zdaniem, każdy z ich serwerów wystarcza w zupełności na potrzeby forum. W każdym bądź razie tą sprawę odłóżmy na bok, bo jak pisałem, Ty możesz mieć inne zdanie.

    Przede wszystkim od Ciebie Darkness oczekuję jasnej deklaracji na temat limitu wpisów (możliwości jego zniesienia). Mam nadzieję, że możesz spełnić tą prośbę, gdyż większość dyskutantów jest tym zainteresowana. Proszę tylko o jasne sformułowanie, bez nic niemówiących ogólników. Dla mnie to podstawowy warunek dalszej dyskusji.

    Roberto

    Serwis siatkówka.net nie należy do zbyt popularnych serwisów. Obecnie najpopularniejsze to siatka.net (ma forum) i siatka.org (nie ma możliwości współpracy). Poprawcie mnie, jeżeli się mylę co do popularności serwisów. Poza tym, kiedy moderowałem forum, napisałem do kilku serwisów z propozycjami wymiany – zero zainteresowania, z różnych powodów.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2004
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie umiera, nei macie racji. to prawda, że mniej ludzi pisze, ale bez przesady. ludzie mają bardzo dużo zajęć, ale ja zawsze znajdę czas na to moje ukochane forum.
    Pozdrawiam

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Darkness

    Ja ma do ciebie tylko jedno pytanie. Szeroko rozpisujesz się o FTP i jego planach rozbudowy. Moje pytanie jest następujące: Czy wykupując konto SuperUser po części sfinansowałem to FTP? Dla mnie osobiście FTP może nie istnieć, bo to jest forum do dyskusji a nie do oglądania filmów. No chyba, że się mylę. Jeżeli jednak wykupując konto SU jakaś część mojej wpłaty poszła na FTP to jestem podobnego zdania jak Poncz, że jest to ostatnia kwota, jaką wpłaciłem na to forum.

    Czekam na dalszy rozwój sytuacji.

  42. Powrót do góry    #42
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Poncz

    W poprzednim wpisie wyraznie napisalem, jak ma sie sprawa rozbudowy ftp, ale powtorze. Celem wrzesniowej akcji bylo postawienie niezaleznej maszyny dla forum i to sie udalo zrobic. Zostala powierzchnia, wiec ja zaadoptowalismy na ftp ( ktore nie generuje znaczacego obciazenia mocy maszyny ).

    Natomiast rozbudowa zalezna jest od kibicow zuzla, w takim sensie, iz oni deklaruja czy chca dodatkowy serwer, jesli tak to zgodza sie na samoopodatkowanie na rzecz nowej maszyny. Jej finansowanie w zaden sposob nie bedzie powiazane z kontami SU.

    Co do zniesienia limitow, to jak slusznie zauwazyles jest to bat na forumowiczow i dosc skuteczny. Poziom pelnego
    utrzymania tej maszyny to ok. 400 kont aktywnych, odliczajac wieczyste SU, ktore nie generuja dochodu.

    Obecnie mamy ok. 320 kont SU ( po odliczeniu wieczystych ). Co miesiac od 100 do 200zl generowane jest z kampanii zasiegowych, do 200 zl z bukmacherow, wiec jakos udaje sie latac wydatki wplywami.

    Mowiac szczerze, ja znioslbym limity, ale po prostu nie moge, bo wiem jaka jest mentalnosc niektorych osob:( Calkowite zniesienie limitow w moim odczuciu spowoduje spadek liczby kont, co w dluzszej perspektywnie oznacza koniecznosc ponownego nalozenia limitow, a nie chce co 2 mc zmieniac zasad.

    Zalezy mi na dziale siatkowka i nie chce jego upadku. W zwiazku z tym proponuje, bysmy porozmawiali na temat zwiekszenia limitu wpisow w skali miesiaca, co w rozsadnych granicach moge uczynic. Czekam na propozycje..

    Przy takim jednak kroku musze miec Wasza gwarancje, iz uczynicie wszystko, by forum wygladalo jak za czasow swietnosci...
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wasza Ciemność:( Ustawa o ochronie j. polskiego)

    Przy takim jednak kroku musze miec Wasza gwarancje, iz uczynicie wszystko, by forum wygladalo jak za czasow swietnosci
    Przepraszam ale chciałbym wiedzieć co Szanowny Właścicielma na mysli pod tym tajemniczym zacytowanym przeze mnie textem?
    mamy siłą nakazać forumowiczom długaśne wpisy okraszone retoryką a la Weteran?!
    I hate Bayern soooo much

  44. Powrót do góry    #44
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Ten fragment wpisu adresowałem do osób, które w tym wątku wyraziły swe zniechęcenie do forum limitami i od pozytywnych informacji w tym zakresie uzależniają swoją dalszą bytność ( lub powrót ) na forum.

    Dla mnie Weteran jest guru retoryki forumowej, więc takiego poziomu nie wymagam, niemniej żywię nadzieję na zaangażowanie niektórych osób w kształtowanie poziomu i atrakcyjności tego działu..
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wciąż się nie rozumiemy... Limit pozostaje limitem, główną udręką i przedmiotem fobii do tego działu zarówno świeżej , jak i starej krwi. Jak już wcześniej pozwoliłem sobie zauważyć przygniatająca większość malkontentów nie wykorzystuje nawet owego limitu. Rządzi wolny rynek, klarowne zasady jakimi kieruje się konsument: wolność słowa - wchodzę; restrykcje - może innym razem. POdniesienie limitu w naszym dziale polepszy jego stan może góra o 10-15%, zależy też jaka cezura zostanie wyznaczona. Możemy jednak pomyśleć nad limitem nieodczuwalnym dla większości, słowem - niezauważalnym dla przeciętnych użytkowników, wyznaczonym opierając się na danych statystycznych naszego działu i dużo większym od obecnego. Pozdrawiam
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •