Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: US Open i rodzaj nawierzchni kortow

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2004
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    US Open i rodzaj nawierzchni kortow

    Wiem ze to dla Was pytanie glupie i retoryczne ale na jakich kortach rozgrywany jest US Open? Czy jest to beton? A moze asfalt? Czy te pilki ktorymi graja na US Open dobre beda na korty asfaltowe?

    Pzd.


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    02-07-2004
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    US jest rozgrywany na DecoTurfie. Jak dla mnie to jest najlepsza nawierzchnia! Nie wiem jakimi pilkami graja na US wiec ci nie powiem, chociaz nawet gdybym wiedziala to i tak bym nie znala odp na twoje pytanie.:P

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2004
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    hehe

    powiedz mi teraz do czego porownac mozna ten DecoTurf :) Sadzac po nazwie do torfu (raczej chyba nie :D)? Jest to nawierzchnia twarda, taka jak beton?

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    02-07-2004
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    DecoTurf zalicza sie do hardcourtow. Tak na pierwszy rzut oka jest podobny do betonu.
    Mnie sie nie pytaj o takie rzeczy bo ja sie na tym za bardzo nie znam, zeby nie powiedziec ze w ogole:P ale kiedys czytalam jakis artkul na temat DecoTurfu i z tego co pamietam to sklada sie on z kilku warstw akrylu i asfaltu. No a jak sie gra na tej nawierzchni to sam widzisz w tv np podczas USO.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-08-2003
    Postów
    1,206
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Piłki? Zawsze były wilsony, ale nie wiem dokładnie, jaki typ... Ale nie bój żaby, na pewno są dobre do tej nawierzchni;).

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Od 25 lat w US Open gra się trzema rodzajami piłek:

    Wilson US Open Extra Duty
    Wilson US Open Regular Duty
    Wilson US Open High Altitude

    Wszystkie z nich mają właściwie identyczne właściwości, nie różnią się nawet ceną (ok. 3 dolarów), produkowane są w Tajlandii - jakby to kogo interesowało :).

    Jeśli chodzi o nawierzchnię to jest nią Deco Turf II w kolorze Forrest Green. Jest to szybka, sześciowarstwowa, sprężysta nawierzchnia granulatowa typu akrylowo- lateksowego o gęstości 9,3 funta na galon amerykański (funt to 453 gramy, a galon 3,785 litra, co daje na ludzką miarę 1068 gramów na dm sześcienny :)). Optymalna temperatura użytkowania od 15 do 60 stopni.

    Czy takie informacje Cię satysfakcjonują ? :P

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-08-2003
    Postów
    1,206
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale Ci się nudzi, Juan...

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    1,915
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oho, Juan wrócil z wakacji i znów dobija nas swoja wiedzą :P:P A jak ja sie kiedys pytalam o nawierzchnie kortów, to tak dokladnej informacji o Deco Turfie mi nie podaleś... oj, nieladnie, nieladnie :P Ale zakladam, ze się doksztalciles... ja dzieki Tobie też :):P

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Nie ma sprawy Laura, mogę Ci podrzucić całe vademecum wiedzy na ten temat :). Almanach wiedzy na ten temat jest oczywiście na stronie ITF :).

    PS. A co to są wakacje ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •