Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: "Kto pojedzie w Atlasie ?"

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "Kto pojedzie w Atlasie ?"

    Artykuł z Gazeta.pl http://wyborcza.gazeta.pl/info/artyk...&dzial=wrw0104

    ŻUŻEL. Dados, Jędrzejak i Krzyżaniak - wszystko wskazuje, że to właśnie ci żużlowcy będą seniorami Atlasu w sezonie 2002. Klub z Wrocławia już pożegnał się z Sawiną, ostatnio zawiesił też rozmowy z Ułamkiem.

    Dados, Jędrzejak i Krzyżaniak - wszystko wskazuje, że to właśnie ci żużlowcy będą seniorami Atlasu w sezonie 2002. Klub z Wrocławia już pożegnał się z Sawiną, ostatnio zawiesił też rozmowy z Ułamkiem.

    Atlas zamierza postawić na młodych, perspektywicznych zawodników, którzy walczą na torze, a nie tylko wygrywają starty - taką koncepcję budowy składu wylansował po sezonie prezes WTS-u Andrzej Rusko. Teraz konsekwentnie ją realizuje. Już wcześniej szczegóły kontraktu z klubem ustalił Anglik Scott Nicholls (23 lata), ważną umowę na rok ma też junior Krzysztof Słaboń (20 lat), a Robert Dados (24 lata) zadeklarował publicznie, że nie zamierza opuszczać Wrocławia.

    - Może pan napisać, że na kolejny sezon zostaję w Atlasie - powiedział w rozmowie z "Gazetą".

    Nicholls, Słaboń i Dados to już trzech zawodników. Drugim obcokrajowcem ma być doświadczony Amerykanin Greg Hancock. Do obsadzenia pozostają zatem dwa miejsca w składzie. W jednym z wariantów w Atlasie mogliby jeździć Tomasz Jędrzejak (22 lata) z Włókniarza i Krzyżaniak (ewentualnie Grzegorz Rempała ze Stali). Wtedy KSM zespołu nie przekroczyłby 42 punktów. Drugi wariant to Ułamek i Piotr Winiarz (25 lat) ze Stali, wtedy zespół także zmieściłby się w regulaminowej średniej dla zespołu. Jak nieoficjalnie wiadomo, bardziej prawdopodobny jest wariant z "Krzyżakiem" i "Ogórem". Wszystko dlatego, że... kilkugodzinne negocjacje Ruski z Ułamkiem dotychczas nie zakończyły się podpisaniem kontraktu. Ostatnio klub zawiesił nawet rozmowy z żużlowcem! W tej sytuacji Jędrzejak i Krzyżaniak są bliżej Atlasu, a Ułamek, który za podpis chciałby kilkuset tysięcy złotych, być może już wkrótce zmieni pracodawcę.

    Tymczasem już dziś szefowie Atlasu mają oficjalnie ujawnić, z kim podpisali kontrakty, a z kim jeszcze zamierzają. Rok temu, w styczniu, ówczesny prezes Ryszard Czarnecki chwalił się, że w jego zespole wystartuje "trzech muszkieterów" - Ułamek, Sawina i Krzyżaniak. Teraz Rusko daleki jest od tego hasła. Na "muszkieterów" wydał ponad milion złotych, a ci nie potrafili zdobyć upragnionego mistrzostwa Polski. Prezes wyciągnął wnioski. Sawiny już dawno nie ma we Wrocławiu, bo podpisał kontrakt w Toruniu. Ułamek, wciąż żądający ogromnych pieniędzy, jest na wylocie. Pozostał tylko Krzyżaniak, ale on nie ma tak silnej pozycji, jak choćby dwa lata temu. I on też nie może żądać wielkich pieniędzy za podpis pod kontraktem. Tak oto czas muszkieterów we Wrocławiu dobiegł końca.

    Dla Gazety Piotr Winiarz, żużlowiec Stali Rzeszów

    - Prowadziłem wstępne rozmowy z Atlasem przed świętami. Teraz czekam na telefon z Wrocławia. Wiem, że Atlas myślał o mnie w kontekście Ułamka, bo mam odpowiednią średnią. Nadal chciałbym odejść ze Stali. Na liście jestem z kwotą 50 tys. zł, ale klub w Rzeszowie ma wobec mnie długi. Jeśli je podaruję, będę do wzięcia za darmo.

    Grzegorz Rempała, żużlowiec Stali Rzeszów

    - Jesienią Andrzej Rusko pytał mnie, czy jestem zainteresowany startami we Wrocławiu. Powiedziałem, że tak. Przyjechaliśmy nawet z Piotrkiem Winiarzem na badania wydolnościowe do Wrocławia. Odbyłem wstępne rozmowy, potem już nie było żadnego kontaktu. Może będę jeździł w Unii Tarnów, może dalej w Stali. Zobaczymy. Wszystko wyjaśni się do końca stycznia.

    Przypuszczalny Atlas 2002

    1. Dados (5,11)

    2. Jędrzejak (7,03)

    3. Krzyżaniak (7,86)

    4. Nicholls (8,47)

    5. Hancock (8,56)

    6. Słaboń (4,83)

    rezerwa: Winiarz (6,12)


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-11-2001
    Postów
    733
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    wts 2002

    Jakos nie sadze ze krzyzak i hancock sa takimi fighterami.
    A mi szkoda ze nie bedzie seby ulamka.
    Poza tym uwazam ze czarnym koniem tej druzyny bedzie slabon, ma chlopak papiery na jazde, niech tylko sie troche otrzaska np w elite league.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    lepe nie obraź się

    ale chyba ten skład (bez Ułamka)starczy
    najwyżej na 5 miejsce,może być trudno w
    walce o czwórkę.
    A szkoda ze Rusko nie wie, że start to 90 %.
    Tor we Wrocławiu chyba zresztą nie jest za
    bardzo do walki.
    Tak czy owak koniec potęgi pn. WTS ATLAS ???
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spoko, spoko :)

    O ile sie nie myle Rusko cos wspominał, ze w tym roku nie bedzie juz takiej presji wyniku, czyli nie zdobycie mistrzostwa nie bedzie niczym strasznym. Oni mają poprostu walczyc za klub w jakim jezdzą ( chyba, cos mi sie przypomina ale moge sie mylic co do wypowiedzi ).

    A co do startów to chodziło o to, ze Ułamek po słabszym starcie nie walczy, jezdzi najczesciej dobrze wtedy jak mu start wyjdzie, na dystansie nie jest za dobry.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    No cóż chyba jednak wrocławian czekają ciężkie czasy! Tylko iz ja nadal nie jestem pewien co do startów Nicholsa w Sparcie. Gdyby chłopak był taki chetny do jazdy w tym klubie juz dawno by "papier" podpisał!!!Cyba że podpisał?, a ja o tym nic niewiem! Co do Ułamka to w "Głosie" ukazał się artykuł w którym vice prezes Unii L.Jankowski, wypowieda sie jakoby nadal pertraktował z Sebą. Mam nadzieje że sobie jaja robi i ściągnie do Unii Nicholsa a nie tego sprzedawczyka!!!!!!!!!!!!

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No przykro mi Lynx :) Nicholls zostaje w Sparcie, dzisiaj odbyła sie konferencja na której Rusko potwierdził to. Pewne jest jak narazie, ze bedzie Herbi, Nicholls, Dados, Słabon i Boginczuk.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •