Pokaż wyniki od 1 do 34 z 34

Wątek: Paragraf 22 :) czyli spoznienie zawodnika.

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Paragraf 22 :) czyli spoznienie zawodnika.

    Przenioslem to z watku Bydgoszcz - Zielona Gora, bo mysle iz sprawa warta jest osobnej dyskusji. Nie dotyczy bowiem li tylko sprawy Hamilla i jego spoznienia na mecz w Bydzi, ale ma charakter bardziej ogolny.

    Paragraf 22 :P brzmi:

    Art. 22. Spóźnienie
    Zawodnik nieobecny w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów, podanej w zawiadomieniu o zawodach, nie może wziąć udziału w tych zawodach po późniejszym przybyciu.


    Padly juz glosy, ze ten przepis jest idiotyczny i powinien byc zlikwidowany lub zmienony.
    Ze w lidze jakiejs tam mozna dotrzec na 12 bieg i mimo to wystartowac w zawodach.
    Ze tylko w Polsce moze obowiazywac taka glupizna.
    itd.

    Czy rzeczywiscie???
    Czy powinno byc tak, aby zawodnik mogl sie spozniac na mecz ile chce, i z jakich przyczyn chce???
    Czy powinnismy (likwidujac ten przepis) wspierac i propagowac balagan i dziadostwo by nie rzec burdel???
    Czy rzeczywiscie tedy droga???

    Jak wiec to jest?
    Czy Paragraf 22 :P jest dobry czy zly???
    Czy powinien ten zapis regulaminu pozostac czy byc zlikwidowany?
    Czekam na wypowiedzi.

    Moje zdanie jest nastepujace:

    Paragraf 22 :P jest zly!!!!

    Ale nie dlatego, ze jest glupi czy idiotyczny.
    Jest zly dlatego ze jest zle tzn. zbyt rygorystycznie sformulowany.
    Obecne sformulowanie przepisu nie pozostawia bowiem NIKOMU!!! miejsca na zadne dzielania w wyjatkowych sytuacjach (np. takich jak z Hamilem), ktore umozliwilyby wystep "spoznialskiemu".
    Myla sie ci ktorzy twierdza, ze sedzia mogl dopuscic do startu Hamilla. Nie mogl tego zrobic i nie mial mozliwosci podjecia zadnych innych dzialan w tym konkretnym przypadku, bo przepis jest jednoznaczny:
    "Hamill nie ma cie o 18.00, spozniles sie dwie minuty, NIE MOZESZ WYSTARTOWAC". I koniec piesni!
    Wszystkie zarzuty kierowane w strone sedziego sa niesprawiedliwe i nieuprawnione.

    IMHO calkowita rezygnacja z zapisu jaki jest w Paragrafie 22 :P jest promowaniem balaganu i dziadostwa!!!

    Co wiec zrobic???
    Ano po prostu dodac do Art. 22 Art.22.1 na przyklad w takim brzmieniu:

    "Tylko w wyjatkowych i powaznie uzasadnionych przypadkach sedzia na wniosek kierownika druzyny moze opoznic rozpoczecie spotkania z powodu nieobecnosci zawodnika w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów, podanej w zawiadomieniu o zawodach.
    O wielkosci tego opoznienia decyduja sedzia i kierownicy obu druzyn w drodze porozumienia."

    Wierze, ze gdyby taki zapis widnial w Regulaminie Hamill wystartowalby w Bydgoszczy.

    PeZet






  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-12-2002
    Postów
    567
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja rowniez uwazam ze ten paragraf jest zly. PRzeciez to nie wina zawodnika ze sie spoznil na mecz. Mogl utknac w korku ,spoznic sie na samolot itp. Ja uwazam ze powinnismy wziasc przyklad z innych lig i zlikwidowac ten paragraf.

    Pozdro
    Kacper

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący Awatar Pierdeck
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    30
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Jeśli nie wina zawodnika to kogo?
    Rozpuściliśmy zawodników i tyle. Jeśli Greg zdążył do Wrocka to tym bardziej Billy powinien zjawić się o czasie w Bydgoszczy.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-12-2002
    Postów
    567
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli nie wina zawodnika to kogo?
    Rozpuściliśmy zawodników i tyle. Jeśli Greg zdążył do Wrocka to tym bardziej Billy powinien zjawić się o czasie w Bydgoszczy.

    Masz racje ale ja i tak mysle ze sedziowie powinni i tak dopuszczac zawodnikow do zawodow nawet jak ci zdazyli dopiero na 12 bieg...

    Pozdro
    Kacper

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2002
    Postów
    188
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja jestem za trym zeby pozostal!!!
    bez jaj, jak sie wydazy wypadek losowy to pech - poprostu!!, a jak zawodnik jest na tyle nierozsadny ze nie potrafi na mecz zdazyc to jego wina!!, zawsze sa rezerwowi!!
    ja by, to raczej widzial tak ze moze wystartowac nawet jak sie spuzni, ale musi zdazyc na swoj biego!!, jak sie uda to niech robia rezerwy czasy itp, ale zgodnie z regulaminem!! - ale z drugiej strony jesli jednak nie zdazy to morpoczety mecz trzeba bedie zakonczyc walkowerem ( - jesli nie bnedize odpo ilosci zawodnikow)

    ogolnie jestem za tym zeby nie bylo balaganu!! jak sie spozni to ma pecha - zdaza sie!!
    zawody maj abyc opoznione tylko dla tego ze jeden zawodnik sie spoznil??? - dla mnie nie!!

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    zgadzam sie z Kacperem nie zawsze jest to wina zawodnika czasem samolot moze sie opoznic tak jak ktos mowil korek... zly paragraf :P

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach

    A PRAWDA JEST INNA

    Na przykładzie Hamilla jest zgłoszony gdy
    sie nie stawia to druzyna duzo traci bo miejsce jest
    wolne.

    Sprawa druga sedzia moze dopuscic do startu zawodnika
    jezeli strona przeciwna nie wnosi zastrzezen a z Hamillem
    były one wniesione przez kierownictwo Bydgoskie wyp.
    Sławomira Dudka ktory byl cały czas w parkingu.

    I w tych samych wypowiedziach ktorych udzieli rowniez
    WŁADZIU GOLLOB to on grał pierwsze skrzypce aby Amerykanin
    nie wystartował.

    pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A PRAWDA JEST INNA
    (...)
    Sprawa druga sedzia moze dopuscic do startu zawodnika
    jezeli strona przeciwna nie wnosi zastrzezen ... pozdrawiam
    O tak????

    To moze zacytuj przepis, ktory o tym stanowi, bo ja takowego nie znam.

    Znam natomiast i zacytowalem inny, ktory mowi jednoznacznie, ze spoznialski nie moze byc dopuszczony do startu - jest na poczatku watku.

    Jak dlugo przepis ten nie zostanie zmieniony,
    pradwa jest DOKLADNIE!!! taka, a nie inna Okano!,
    wiec prosze - nie siej zamieszania.

    PeZet


  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    1,137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie paragraf ten nie powinien dotyczyć zawodników zagranicznych-z wiadomych przyczyn! krajowi mogą dotrzeć zawsze na czas, obcokrajowcy muszą czasem przebyć pół globu zeby dojechać na czas i według mnie ich to nie powinno dotyczyc! Co wy na to?? Przecież mozna taką korekte wprowadzić:)
    Ukryta zawartość Danusiu, nie wierze...

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-03-2002
    Postów
    1,337
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    (...)Co wiec zrobic???
    Ano po prostu dodac do Art. 22 Art.22.1 na przyklad w takim brzmieniu:

    "Tylko w wyjatkowych i powaznie uzasadnionych przypadkach sedzia na wniosek kierownika druzyny moze opoznic rozpoczecie spotkania z powodu nieobecnosci zawodnika w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów, podanej w zawiadomieniu o zawodach.
    O wielkosci tego opoznienia decyduja sedzia i kierownicy obu druzyn w drodze porozumienia."

    Wierze, ze gdyby taki zapis widnial w Regulaminie Hamill wystartowalby w Bydgoszczy.

    PeZet
    Watpie, zeby ta "droga porozumienia" byla taka prosta. Napewno Bydgoszczy o wiele latwiej jechalo sie, jezeli w szeregach Falubazu nie bylo Hamilla. Aneks mozna skrocic np. o pogrubiony fragment. Wtedy wszystko bedzie zalezalo od sedziego. Z drugiej strony sedzia zadecyduje ze czekaja 10 minut. Zawodnik przybedzie 12 minut pozniej i zonk! Lub nakaze czekac pol godziny, a zawodnika ani widu, ani slychu... Z kolei co mozna uwazac za usprawiedliwione, niezalezne spoznienie? Karteczka od mamusi? (a jezeli zawodnik sam sobie taka napisze i podrobi podpis :P) Jezeli tak to jak zostanie to sprecyzowane? To napewno beda przekrety, mimo tego ze spoznienie jest ewidentna wina zawodnika to bedzie sie wszystko robilo zeby obwinic kogos/cos innego. Moze dobrze jest tak jak jest? A przypadek z Hamillem to jednostkowe zdarzenie. Stalo sie i trudno...

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    A ja jestem ciekaw jednej rzeczy. Czy Hamill dostał kase za przyjazd, jesli tak to gratuluje "frajerow do wydojenia" na miejscu działaczy ZKŻ-u. Znając życie to pewnie zaplacili :(. A co do przepisu to uważam że jest słuszny, no panowie i panie jakaś dyscyplina musi być, jak by zlikwidowano ten przepis, wszyscy (obcokrajowcy) zaczeli by se przyjeżdżać kiedy im sie tylko podoba, niszcząc nerwy Nas kibiców jak i działaczy. Pozatym jak by było ze przyjedzie po 10 biegu i moze jechać to np. za przyjzad dostanie (bo przecież przyjechał) pojedzie w dwóch biegach, sprzetu praktycznie nie raruszy a kasy kupe dostanie, dla mnie idjotyzm.

    P.S. Zielona z Hamillem i tak nie dała by se rady :P.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie paragraf ten nie powinien dotyczyć zawodników zagranicznych-z wiadomych przyczyn! krajowi mogą dotrzeć zawsze na czas, obcokrajowcy muszą czasem przebyć pół globu zeby dojechać na czas i według mnie ich to nie powinno dotyczyc! Co wy na to?? Przecież mozna taką korekte wprowadzić:)
    Tak
    Mozna
    Paragraf ten ma dotyczyc tylko zawodnikow w wieku miedzy 21 a 30 lat
    innych nie
    bowiem młodsi wiadomo, musza sie wyszumiec, a czasami z imprezy jest daleko na stadion
    natomiast starsi, pierwsze oznaki prostaty, moga miec problemy z moczem i musza biegac do wc
    nie zawsze wc jest w parkingu, nieraz obok

    zapis powinien brzmiec
    ze mozna dopuscic do zawodow obcokrajowcow, juniorow i starszych seniorow, wtedy gdy sie spoznia

    Powinien tez zostac zmieniony zapis o 2 minutach
    tylko dla obcokrajowców

    w końcu nie muszą oni znać polskiego alfabetu:-)

    dzień dobry

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    24-07-2003
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja mam opcje nastepujaca:
    Zawodnik powinien zdazyc na swoj wyscig (ten przepis zreszta juz obowiazuje :-)
    Przyjechac na motocyklu pod tasme, w kasku, z plastronem, itd :-)
    Jesli go nie ma: czas 2 minut....
    Czas minal, kolesia nie ma : OUT.

    No i po co tu jakies pyerdoly o bytnosci zawodnika w parkingu w momencie mijania godziny wyznaczonej jako rozpoczecie zawodow ???

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A ja mam opcje nastepujaca:
    Zawodnik powinien zdazyc na swoj wyscig (ten przepis zreszta juz obowiazuje :-)
    Przyjechac na motocyklu pod tasme, w kasku, z plastronem, itd :-)
    Jesli go nie ma: czas 2 minut....
    Czas minal, kolesia nie ma : OUT.

    No i po co tu jakies pyerdoly o bytnosci zawodnika w parkingu w momencie mijania godziny wyznaczonej jako rozpoczecie zawodow ???
    Czyli:

    Nie ma zawodnika - zglaszamy do startu gostka z rezerwy.
    Pora na jego nastepny bieg, ale dalej go nie ma.
    Wiec znow ktos z rezerwy.
    I tak do skutku.
    Se moze przyjechac na 12 bieg i wystartowac.
    IMHO to promowanie balaganu.
    Mowiac brzydko burdel.

    No, ale czemu nie? Burdel w imie wielkiej idei sportu.
    No bo my kochamy te idee prosze pana.
    Mozna i tak.
    Ja zem jest z Prusiech i lubie porzadek, wiec wybacz, ze sie mi nie podoba.

    PeZet

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    24-07-2003
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czyli:

    Nie ma zawodnika - zglaszamy do startu gostka z rezerwy.
    Pora na jego nastepny bieg, ale dalej go nie ma.
    Wiec znow ktos z rezerwy.
    I tak do skutku.
    Se moze przyjechac na 12 bieg i wystartowac.
    IMHO to promowanie balaganu.
    Mowiac brzydko burdel.

    No, ale czemu nie? Burdel w imie wielkiej idei sportu.
    No bo my kochamy te idee prosze pana.
    Mozna i tak.
    Ja zem jest z Prusiech i lubie porzadek, wiec wybacz, ze sie mi nie podoba.

    PeZet
    [/quote]

    A ja sie urodzilem w Hiszpanii i lubie sport. Tyle.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Dobra ale co to za spoznienie 2 minuty czy 3 smieszna sprawa wiadomo ze nie chodzilo tu o zaden regilamin tylko byzia to wykorzystala zeby nie dopuscic hamilla do zawodow...

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    24-07-2003
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja mam opcje nastepujaca:
    Zawodnik powinien zdazyc na swoj wyscig (ten przepis zreszta juz obowiazuje :-)
    Przyjechac na motocyklu pod tasme, w kasku, z plastronem, itd :-)
    Jesli go nie ma: czas 2 minut....
    Czas minal, kolesia nie ma : OUT.

    No i po co tu jakies pyerdoly o bytnosci zawodnika w parkingu w momencie mijania godziny wyznaczonej jako rozpoczecie zawodow ???
    Czyli:

    Nie ma zawodnika - zglaszamy do startu gostka z rezerwy.
    Pora na jego nastepny bieg, ale dalej go nie ma.
    Wiec znow ktos z rezerwy.
    I tak do skutku.
    Se moze przyjechac na 12 bieg i wystartowac.
    IMHO to promowanie balaganu.
    Mowiac brzydko burdel.

    No, ale czemu nie? Burdel w imie wielkiej idei sportu.
    No bo my kochamy te idee prosze pana.
    Mozna i tak.
    Ja zem jest z Prusiech i lubie porzadek, wiec wybacz, ze sie mi nie podoba.

    PeZet
    PeZet :

    ale przeciez tak wlasnie bylo w Bydgoszczy !! Jezdzil rezerwowy Klopot za Hamilla, no i zawsze przed biegiem mial 2 minuty na stawienie sie przed startem, nieprawdaz ???

    A wiec: zakladamy, ze Hamilla nie bylo przed meczem...
    jezdzi wiec Klopot, Hamill dojezdza na stadion na przyklad przed 8 wyscigiem, ubiera sie i wyjezdza do swojego wyscigu. W zwiazku z tym Klopot juz nie wyjezdza bo jest Hamill.
    Proste !!!!


  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Tylko w wyjatkowych i powaznie uzasadnionych przypadkach sedzia na wniosek kierownika druzyny moze opoznic rozpoczecie spotkania z powodu nieobecnosci zawodnika w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów, podanej w zawiadomieniu o zawodach.
    Pomysl moze i dobry, ale zapis troche malo precyzyjny.
    Bo czy na przyklad korek spowodowany wypadkiem, czy protest Samoobrony sa takimi wyjatkowymi okolicznosciami? Jak dla mnie jest to zbyt wzgledne i taki zapis daje zbyt duze pole do naduzyc.

    O wielkosci tego opoznienia decyduja sedzia i kierownicy obu druzyn w drodze porozumienia."
    O tym juz ktos pisal. To chyba nie mozliwe, aby sie dogadali. No chyba, ze mecz jest o przyslowiowa "pietruszke".

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Ale czy nie rozumiesz ze to jest głupie !!?? Patrząc od strony finansowych. Zaowdnik przyjedzie se na 10 bieg i do końa ma 2 biegi (ew. 3 gdyby dali go z taktycznej) kase za przyjazd kasuje, kase za punkty kasuje, sprzęt praktycznie taki sam jak przed meczem, czyli same korzyście "głupki" dali kase a sprzęt gotowy na nastepne zawody. Dyscyplina musi byc i tyle. JAk sie spóźnił to jego wina, mógl wcześniej wyjechać !! Proste. Hamill mógl wylecieć samolotem wcześniejszym, a jeśli powie ze musiał troche wypocząć, trudno, takie jest życie żużlowca. Pozatym my kibice przyszliśmy na wyznaczoną godzine i nie bedziemy czekać kolejnych 30-60 minut na wielkiego Hamilla. Zawodnik ma wyznaczoną godzine, regulamin jest jasny i wyraźny, no chyba ze co niektórzy tak poważnie traktują naszą lige ze nawet nie wiedzą o co w nim chodzi :P. (sorry ze posłużyłem sie akurat przykładem Hamilla ale na tym "sempie" można dobrze pokazać o co chodzi:P)
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    24-07-2003
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale czy nie rozumiesz ze to jest głupie !!?? Patrząc od strony finansowych. Zaowdnik przyjedzie se na 10 bieg i do końa ma 2 biegi (ew. 3 gdyby dali go z taktycznej) kase za przyjazd kasuje, kase za punkty kasuje, sprzęt praktycznie taki sam jak przed meczem, czyli same korzyście "głupki" dali kase a sprzęt gotowy na nastepne zawody. Dyscyplina musi byc i tyle. JAk sie spóźnił to jego wina, mógl wcześniej wyjechać !! Proste. Hamill mógl wylecieć samolotem wcześniejszym, a jeśli powie ze musiał troche wypocząć, trudno, takie jest życie żużlowca. Pozatym my kibice przyszliśmy na wyznaczoną godzine i nie bedziemy czekać kolejnych 30-60 minut na wielkiego Hamilla. Zawodnik ma wyznaczoną godzine, regulamin jest jasny i wyraźny, no chyba ze co niektórzy tak poważnie traktują naszą lige ze nawet nie wiedzą o co w nim chodzi :P. (sorry ze posłużyłem sie akurat przykładem Hamilla ale na tym "sempie" można dobrze pokazać o co chodzi:P)
    ]

    Co to jest "sempie" ??? :-)))))))))))))
    Jesli zawodnik przyjedzie na np 10. bieg dostaje kase jaka uzgodnil z klubem i zapisal w kontrakcie w klauzuli: "spoznienia itp" czyli mniejsza niz normalnie.
    I nie bedzie zadnych "glupkow"...
    Proste co ?!!!!

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2002
    Postów
    369
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale jak taki zawodnik przyjedzie dopiero na nasty bieg to go dzialacze klubu opieprza za to i tak w gacie zasra ze wogole. I powinno byc jeszcze w kontraktach zawodnikow zagranicznych ze jesli spozniaja sie na swoj pierwszy bieg nie dostaja kasy za przyjazd tylko za punkt.
    A ten przepis powinien zostac zniesiony i to jak najszybciej. To jest zupelnie bez sensu. Nie wiadomo czy Hamill byl o 18 w parkingu?? Czy o 18:00:33?? Nikt nie ma takiego dokladnego zegarka. Nikt nie sprawdzi tego idealnie. A poza tym stary Gollob to stary **** i on zrobi wszystko zeby jego synalkowie wygrali wszystko na swiecie!

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    a ja jestem za tym zeby ten zapis zmienic

    powinno cos byc na ksztalt tego, ze w parkingu
    w momencie rozpoczecia zawodow, powinno sie znajdowac
    minimum 6 zawodnikow. ta pozostala dwojka moze sie spoznic.
    i moze wystartowac w meczu, jesli to spoznienie wynosi 30 lub 60 minut od godziny rozpoczecia tychze zawodow.


    i to juz by zalezalo od samego klubu czy chce dawac kase za dwa starty zawodnika w biegu 12 i 13 [zalozmy] czy wogole go niewystawiac i olac go tak jak on olal klub.

    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Tor żużlowy to nie burdel,

    ... kibice zaś nie jelenie, żeby ich zawodnik w szachu trzymał ... W spóźnieniu Hamilla widzę raczej formę odgrywania sie na zarządzie Myszek za niespłacone mecze. Jeżeli przepis obowiązuje, choćby najgłupszy, sędzia musi go egzekwować, można go jednak zmienić. Ciekaw jestem, co z wątkiem kosmity, który nagrał na video Hamilla przetrzymywanego przez policjanta przed bramą stadionu Poloniii ;)

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    A kiedyś chyba tak było, że można było się spóźnić. Pamiętam takie mecze, że zawodnik był zgłoszony do składu ale np. miał problemy z dojechaniem z odległego miejsca. Mecz się zaczynał a zawodnika nadal nie było i wszyscy na stadionie obgryzali paznokcie z nerwów; "zdąży czy nie ??". Nagle zawodnik wpadał na stadion w trakcie np. drugiego biegu, wsiadał na motor i jechał...... Stadion oddychał z ulgą ;)

    Nie wiem co komu przeszkadzała taka możliwość...

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Kibic GKS-u kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Od razu wychodziś z założenia że jak paragraf 22 zostanie zlikwidowany to obcokrajowcy zaczną notorycznie spóżniać się na mecze. Pomyśl logicznie jak np. taki Hamill spóżni się raz na mecz, potem drugi to normali szefowie kluby w którym bedzie startował z góry podziękują mu za dalszą współpracę i suma sumarum wyjdzie na tym gorzej bo zamiast kilkunastu meczów odjedzie kilka i w tym np. dwa niepełne. A może być tak że w przyszłym sezonie nie znajdzie sobie pracodawcy za wywijanie takich numerów. W przypadku Hamilla można oczywiście dyskutować czy nie powinien lecieć szybciej. Jedank fakty są takie że to nie jest wina Hamilla że była awaria samolotu. Poprostu miał pecha i tyle.
    Pozatym zawsze można sprawdzić czy fakt spóżnienia się na mecz jest spowodowany czynnikami nie zależnymi od zawodnika (wypadek, blokada, itp. itd.) czy zwykłą opieszałością.


  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nagle zawodnik wpadał na stadion w trakcie np. drugiego biegu, wsiadał na motor i jechał...... Stadion oddychał z ulgą ;)

    Nie wiem co komu przeszkadzała taka możliwość...
    A ja tak sie zapytam
    a jak Dados sie nazywal
    to on mogl na swoim szosoowym?
    czy musialby zmieniac?
    a moze na tej no...
    desce co po promie jezdzil...

    Pozdrawiam

    Byliscie kiedys sedziami?
    Szkoda ze nie....
    Oj wielka szkoda
    ale moze teraz jakas inicjatywe legislacyjna sie wniesie
    "zawodnik danej druzyny wystartuje, jak wystartuje"

    I tyle
    A moze tez zrobia ze jak sie druzyna przyjezdna spozni to 7 biegow jada gospodarze, potem jest bieg 8 pol na pol
    i potem jada goscie
    Sprawiedliwy
    i z jakim dreszczykiem
    A ze bez sensu? No nie przesadzajmy.
    Bo albo defekt w 13 biegu
    a w 14 wystartuje 2 ktorym placa na bieżaco i 2 którym zalegają
    Oj ciekawe to byłyby zawody
    a w 15 taśma i potem defekt i co? albo upadek?
    i jeszcze 2 minuty...:-)
    Milego dnia


  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Nagle zawodnik wpadał na stadion w trakcie np. drugiego biegu, wsiadał na motor i jechał...... Stadion oddychał z ulgą ;)

    Nie wiem co komu przeszkadzała taka możliwość...
    A ja tak sie zapytam
    a jak Dados sie nazywal
    to on mogl na swoim szosoowym?
    czy musialby zmieniac?
    a moze na tej no...
    desce co po promie jezdzil...

    Pozdrawiam

    Byliscie kiedys sedziami?
    Szkoda ze nie....
    Oj wielka szkoda
    ale moze teraz jakas inicjatywe legislacyjna sie wniesie
    "zawodnik danej druzyny wystartuje, jak wystartuje"

    I tyle
    A moze tez zrobia ze jak sie druzyna przyjezdna spozni to 7 biegow jada gospodarze, potem jest bieg 8 pol na pol
    i potem jada goscie
    Sprawiedliwy
    i z jakim dreszczykiem
    A ze bez sensu? No nie przesadzajmy.
    Bo albo defekt w 13 biegu
    a w 14 wystartuje 2 ktorym placa na bieżaco i 2 którym zalegają
    Oj ciekawe to byłyby zawody
    a w 15 taśma i potem defekt i co? albo upadek?
    i jeszcze 2 minuty...:-)
    Milego dnia
    Przesadzasz.

    Chodziło mi o taką sytuację gdy zawodnik dzień wcześniej miał zawody w jakimś innym kraju i musiał pędzić potem do Polski na mecz. I zdarzało się nie raz że wpadał do parkingu już w trakcie trwania meczu i potem jechał w swoich biegach.

    W takich okolicznościach można spokojnie "odpuścić" zawodnikowi rygor stawienia się w parkingu przed godziną rozpoczęcia meczu.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,041
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A kiedyś chyba tak było, że można było się spóźnić. Pamiętam takie mecze, że zawodnik był zgłoszony do składu ale np. miał problemy z dojechaniem z odległego miejsca. Mecz się zaczynał a zawodnika nadal nie było i wszyscy na stadionie obgryzali paznokcie z nerwów; "zdąży czy nie ??". Nagle zawodnik wpadał na stadion w trakcie np. drugiego biegu, wsiadał na motor i jechał...... Stadion oddychał z ulgą ;)

    Nie wiem co komu przeszkadzała taka możliwość...
    Faktycznie kiedyś nie było w regulaminie tego słynnego paragrafu o obowiązkowej obecności zawodników zgłoszonych do zawodów o godzinie rozpoczęcia podanej w zawiadomieniu o zawodach.

    No i właśnie z myślą o tym, żeby oszczędzić kibicom, a przede wszystkim działaczom, "stanów przedzawałowych" ci "mądrzy działacze" wprowadzili taki zapis w regulaminie! Może i kierowała nimi zasada "a nuż uda się zrobić przeciwnikowi kuku"! A teraz nagle wielkie żale, bo moją drużynę to dotyka! Trzeba było o tym myśleć w momencie podnoszenia ręki w głosowaniu za takim zapisem! Ale najlepiej jest najpierw bezmyślnie wszystko "przepchnąć", a potem marudzić jaka ta GKSŻ wstrętna, jakie kłody pod te biedne kluby rzuca ...

    PORZĄDEK MUSI BYĆ !!
    --
    Z rodzicielskim Błogosławieństwem !!!
    -------------------------
    Andrzej MAMA Matkowski

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    No wiesz "Denis", problem jest taki ze nasi wspaniali działacze i tak beda po dupie całowali swoich wspaniałych obcokrajowców aby ten tylko raczył pojechać !! Już nie raz było że zawodnik swoim szantażem "przekonał" działaczy ze muszą zrobić, tak albo innaczej. A Hamill i tak w przyszłym roku znajdzie zatrudnienie i beda mu płacić tyle ile on bedzie chciał, no chyba ze zmienią sie ludzie od zarządzania żużlem, ale w to nie wierze:P. Np. taki Hamill sie spóźnia na mecz, a za tydzień drużyna ZKŻ (to są przykłady:P) ma arcy ważny mecz o być albo nie byc w 1/4. Rywal jest bardzo silny, dajmy na to Apator Toruń. No i teraz powiedz, czy oni nie beda na "kolanach" prosić aby ich ukochany Billy przyjechał ?? Odpowiedź zna każdy z nas. Ogólnie można by zastosować takie cus, ze każdy zawodnik MUSI zdąrzyć na swój pierwszy bieg i tyle, jak sie spóźni i nie zdąrzy to nie jedzie. Jeżeli Hamill był w Bydgoszczy na meczu i zdąrzył by na swój pierwszy bieg to by go puścili, ale tak poważnie teraz pytam, co my może w tej sprawie zrobić ?? Te Grodzkie nie Grodzkie i tak nawet nie wiedzą zapewne o istnieniu tego forum , wiec i tak nie przeczytają naszych wpisów no i regulamin w tej kwesti zapewne sie nie zmieni :P.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Kibic_GKS-u. Być może jestem naiwny. Ale weżmy takiego Hamilla nie sądzisz chyba że specjalnie spóżnił się na mecz? Byłoby to kompletnie bezensowne. Też mi się nie wydaje żeby obcokrajowcom opłacało się tylko przyjeżdzać na np. na dwa ostatnie biegi. No ile oni wtedy zarobią ? . A to że kluby płacą za przejazd czy przelot fakt ale są to takie kwoty które powinny tylko rekompensować koszty podróży i nic więcej. Żużel to jest ich zawód, więc dla mnie logiczne jest to że im więcej jadą to tym więcej zarobią. Natomiast takie poglądy że teraz zaczną wszystko i wszystkich olewać jakby został zniesiony ten paragraf to jest takie szukanie dziury w całym.

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trener Jąder powiedział, że takie wykluczenie zawodnika w Anglii czy Szwecji byłoby poprostu nie do pomyślenia. I tu moim skromnym zdaniem występuje pewna kwestia sporna, ponieważ wydaje mi się, że to jednak anglicy i szwedzi powinni się na lidze polskiej wzorować choćby właśnie w takim przypadku jak miał miejsce z Hamillem. Billy czy też inny ewentualny spóźnialski jest, co by nie było, zawodowcem, który swoje obowiązku doskonale zna, to że się z nich nie wywiązuje to już tylko i wyłącznie jego wina. Powiedźcie mi czy takie danie wolnej ręki zawodnikom nie narobiłoby jeszcze większego "bigosu" w klubach gdzie jeżdżą tak niezdyscyplinowani zawodnicy jak Hamill. Jakaś dyscyplina być musi i nie można pozwalać na taką samowolkę.

    Ogólnie uważam, że zapis ten jest jasny i konkretny jednak nie jest idealny. Zmiany wprowadzone przez PeZeta są bardzo dobre i warto by druknąć posty z tego wątku i przesłać do GKSŻ.
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    404
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [b]
    Witam.......

    Panowie... trzymajmy się jakiś reguł!!!
    Przecież wszyscy zawodnicy znają terminarz rozgrywek i to wystarczająco wcześnie, żeby sobie czas zorganizować.

    A tak wogóle to wyobrażcie sobie jaki byłby burdel gdyby ten przepis nieobowiązywał.

    Przychodzicie na stadion na mecz przykładowo o 18:00, a o 18:15 sędzia ogłasza opuźnienie rozpoczęcia zawodów o 60 min z powodu nieobecności dwóch zawodników!!!!
    Dodajmy jeszcze, że w powietrzu wisi deszcz!
    I co fajnie by się czekało???

    A druga wersja:
    Zawodnik spóźnił się na pół zawodów i ma wystartować w 10 i pewnie jeszcze w 14 biegu?!?.
    No i przykładowo jest to zawodnik zdobywający średnio 10 punktów na mecz o to jeszcze może rezerwa taktyczna w 12 biegu z udziałem tego zawodnika bo dana drużyna aktualnie przegrywa???.

    No i co powiecie teraz?
    Ciekawe ile byłoby takich celowych nadużyć????
    Ale były by jaja!!!!!!
    Niech żyje duch sportu!!!!!!!!
    PARAGRAF 22 MUSI ZOSTAĆ!!!!!!!!!!!

    E-mail: a_n_d__s@interia.pl
    GG: 4185041

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Ja Was ludzie nie rozumiem, to jest już chyba taka nasza mentalność narodowa - szukanie dziury w całym. Pewnie odrazu jakby znieśli ten paragraf to obcokrajowcy zaczeli by się spóźniać notorycznie na mecze.

    Tutaj poprostu chodzi o to żeby uniknąć takich smiesznych sytuacji jak w Bydgoszczy gdzie zawodnik spóżnia się na mecz dwie minuty i już nie jedzie. Przecież zawodnicy jezdzą w kilku ligach. Bywa że jadą nawet 5 dni pod rząd w różnych krajach. Pewnie zaraz ktoś napiszę że to są zawodowcy itp. itd. Zgadza się tylo Ci zawodowcy nie zawsze mają wpływ na takie rzeczy jak np. awaria samolotu

    Mc_Neo piszesz o przesunięciu o ileś tam minut meczu bo czekamy np. na dwóch zawodników. Otóż nie czekamy a niby dlaczego mamy czekać. Mecz nadzwyczajniej w świecie zaczyna się bez nich i tyle. Albo dojadą albo nie. Nie rozumiem natomiast o co Ci chodzi z tym że zacznie jaechać np. od 10 wyścigu. Poprostu zamiast 5-6 wyścigów pojedzie 2-3 wyścigi. A stratna będzie jego drużyna.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    przepis jest poprostu na poziomie GKSŻ, wiadomo jaki... ja wystawiam sklad jaki chce, a to czy sie spozni Swist, Hamill, Kurman, i Huszcza to juz moja sprawa zeby zastapic ich rezerwowymi (po to chyba sa) i nawet jak kurman z 7 sie spozni, i wpadnie na 15 bieg, to powinien jehac, ja go zglaszam jakos swojego zawodnika, a to czy on przyjedzie na 1 czy na 7 bieg to juz moja i jego sprawa. A tak to psujemy kibicom widowisko, GKSŻ w koncu zezre reke ktora ja karmi...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •