Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 46

Wątek: Grand Prix 2004 bez Polski?

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach

    Grand Prix 2004 bez Polski?

    BSI – główny sponsor cyklu Grand Prix – chce zerwać umowę z Polonią Bydgoszcz. Taką informację podaje „Gazeta Pomorska”. Wszystko z powodu zaległości, jakie ma Polonia w stosunku do BSI. Według wstępnego kalendarza w Polsce mogłyby się odbyć ponownie dwa turnieje Grand Prix – 15 maja i 18 września. Jeśli jednak dojdzie do zerwania umowy, wówczas oba te turnieje zostaną rozegrane w Niemczech.

    Ponadto jak podaje gazeta, jeden z turniejów ma się odbyć w Glasgow lub w Paryżu.

    za przegladzuzlowy.pl
    Kolejny wspaniały pomysł BSI. Niedługo turnieje GP beda organizowane na Jamajce lub w Kenii... Polska bez GP?? Nie wyobrazam sobie!





  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Heh no to się porobiło. Jak można nie zorganizować w GP w kraju gdzie żużel jest najpopularnijeszy? Co za idioci!!
    Teraz tylko pytanie, kto i co ma na celu? Rozumiem, że tej pseudoorganizacji chodzi o rozszerzenie popularności speedway'a na inne kraje ale nie naszym kosztem!!!Brawo anglicy,najlepiej to wylewić speedeway na najwyższym poziomie z takiego kraju jak Polska, przecież tu bieda itp. Szkoda tylko, że uczestnicy waszej "imprezy" utrzymują się ze startów na naszych torach właśnie!! Coraz bardziej przekonuję się do stwierdzenia, że powinno się wrócić do jedneodniowego finału.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nieeeee

    jest wstępny terminarz, i GP na bank będzie w Polsce!!! Panowie , co to w ogóle za temat?? BSI żyje dzięki polakom :P pozdrawiam

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cykl turnieji GP bez turnieju w Polsce jest nierealne. BSI najwiecej kasy zbiera dzieki Polakom. A wiadomo na co leci BSI...na KASE !!! Zuzel bez GP w Polsce..czy ktos sobie to umie wyobrazic ?? Bo ja jakos nie. Jak POLONIA wisi kase to Polskie GP wezmie w swoje rece niejaki myster Rusko i WTS bedzie organizatorem GP. A w jakich miastach.. pewnie Wrocław i cos jeszcze. Pozdrowka

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2001
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A niech zrezygnuja z organizacji GP w Polsce i tak po roku wróca na kolanach do nas beda nasblagać o chociash by jeden turniej,może zaczna traktować Polakoow jak należy.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hehe no i niech sobie nie bedzie...
    zobaczymy jak galy wyskocza olsenowi jak sie pokapuje ze 80% dochodow stanowia polacy.
    o gp w polsce jestem spokojny- nam wspanialym kibicom naleza sie conajmniej 2 takie turnieje w polsce.

    gp bez polski to jakby nie patrzac upadek tej imprezy.
    dlatego nie ma czym sie przejmowac
    easy ludzie:)

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,782
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    A niech zrezygnuja z organizacji GP w Polsce i tak po roku wróca na kolanach do nas beda nasblagać o chociash by jeden turniej,może zaczna traktować Polakoow jak należy.

    BSI nie robi tego charytatywnie. Widac bylo
    w Anglii i Danii, ze tam na GP przychodza
    tlumy kibicow i jest dobra organizacja.

    Polonia B. nie placi swoich rat - to jaki
    BSI ma interes, zeby GP bylo w Polsce?
    Polacy do Berlina, Pragi czy Minska :-)
    i tak pojada.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    23-04-2002
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A niech zrezygnuja z organizacji GP w Polsce i tak po roku wróca na kolanach do nas beda nasblagać o chociash by jeden turniej,może zaczna traktować Polakoow jak należy.

    BSI nie robi tego charytatywnie. Widac bylo
    w Anglii i Danii, ze tam na GP przychodza
    tlumy kibicow i jest dobra organizacja.

    Polonia B. nie placi swoich rat - to jaki
    BSI ma interes, zeby GP bylo w Polsce?
    Polacy do Berlina, Pragi czy Minska :-)
    i tak pojada.
    Już widze te pedzące tłumy :)w liczbie 20 tys. do Berlina.
    Jak nie chca to niech nie organizują i tak przyjda do nas za rok na kolanach !!!

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tu wszystko rozchodzi się o kase. BSI organizując imprezy GP na coraz większych stadionach zgania jej więcej. Prównajmy sobie nasze stadiony i porównajmy z tymi, gdzie odbywają się GP. Stadiony 40 tys. , światła, niekiedy kryty dach dla publiczności. Lecz z drugiej strony, chciałbym zobaczyć ile osób będzie chodzić na ta impreze. A po za tym cała impreza straci, bo już wielokrotnie mówioną Nam, że mamy najlepszą publiczność. To ona nakręca innych. A ja mam pytanie, jak jest z sytuacją finansową BKS Polinii?? Organizują GP w Chorzowie i Bydgosczy a później nie płacą. To po co wogule się do tego przedstawienia pchają. Dzięki taki decyzjom klub może popaść w straszne długi. Gdyby nie AWF, to GP co roku odbywałoby się we Wrocławiu, a tak nie stać nas na wyremontowanie świateł. Gdyby ten nieszczęsny AWF jestem pewien, że mielibyśmy najlepszy stadio nie tylko żużlowy ale i piłkarski. Na wszystko byłyby pieniądze. Ale jak mówi zarząd BSI, jak przeniosa Grand Prix do Niemiec, to i tak wielu polaków się tam wybierze. do tego dochodzą jeszcze Czechy i praska Marketa. Na pewno wielu pokaów nie wytrzyma i pojedzie zobaczyć to świetne widowisko. Nie wiem dokąd zmierza ten cały żużel. Te sztuczne toru... Oj źle się dzieje.

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    olac to GP!!!niech sobie robią i w zanzibarze i na jamajce. moze sie opamietaja wreszcie ze to polacy, polscy kibice utrzymuja ten caly cyrk i potem wszyscy beda traktowani na rownych prawach.
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2001
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawe co na to Polscy zawodnicy,mysle ze w wiekszosci tesh zleja GP przeciesh oni dokladaj do interesu a jak niebedzie choc jednej rundy w Polsce to dlakogo oni beda jezdzic dla wlochoow ,angoli czy moze dunczykoow bardzo w to watpie.

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,782
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    olac to GP!!!niech sobie robią i w zanzibarze i na jamajce. moze sie opamietaja wreszcie ze to polacy, polscy kibice utrzymuja ten caly cyrk i potem wszyscy beda traktowani na rownych prawach.
    To jest mit, ze Polacy utrzymuja GP. Zobacz
    ile kosztuja bilety na GP na zachodzie a ile
    w Polsce.
    Poza tym ciekawe ile za relacje placi BSI
    C+, a ile placa inne zachodnie stacje?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    To jest mit, ze Polacy utrzymuja GP. Zobacz
    ile kosztuja bilety na GP na zachodzie a ile
    w Polsce.
    Poza tym ciekawe ile za relacje placi BSI
    C+, a ile placa inne zachodnie stacje?
    Nie zgodze sie z Toba - byles kiedys w Pradze na Markecie?? Tam jest bracie 80% (jak nie wiecej) Polakow! W Berlinie bylo podobnie. Nie wiem dokladnie, jak wyglada w Krsko, ale bedziemy sie o tym mogli przekonac juz za 2 tygodnie, ale jestem przekonany, ze to wlasnie Polacy utrzymuja GP.

    Oczywiscie nijak sie to ma do tego, jak wyglada u nas wplyw z biletow z GP Polski i GP Europy...
    Nie wyobrazam sobie, aby nie mialo sie odbyc GP w Polsce. Najbardziej boli to, ze my - kibice - nie bedziemy mogli na to nic poradzic:(
    BSI powinno nazwe zmienic na BMI: Benfield MONEY International - fuck!
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,782
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    Nie zgodze sie z Toba - byles kiedys w Pradze na Markecie?? Tam jest bracie 80% (jak nie wiecej) Polakow! W Berlinie bylo podobnie. Nie wiem dokladnie, jak wyglada w Krsko, ale bedziemy sie o tym mogli przekonac juz za 2 tygodnie, ale jestem przekonany, ze to wlasnie Polacy utrzymuja GP.
    /.../
    BSI powinno nazwe zmienic na BMI: Benfield MONEY International - fuck!
    No wlasnie - do Pragi czy Berlina i tak Polacy
    pojada. A ilu ich bylo w Cardiff gdzie byla
    rekordowa frekwencja? Nie twierdze wcale, ze
    Polacy nie sa wazni - bo sa obok Anglikow, Szwedow
    i Dunczykow najwazniejszym koleczkiem w tej machinie.
    Ale Polska bez GP? Moze raz by sie przydalo i wtedy
    za organizowanie wzialby sie ktos kto nie bedzie
    narzekal na niska frekwencje w Chorzowie nie reklamujac
    jednoczesnie w ogole tej imprezy. Czy to problem wypelnic
    40 tys. stadion na Slasku? Teoretycznie - nie!

    Ciekawe po ile beda bilety na GP w Bydgoszczy - jezeli
    w cenie ok. 100 zl to zobaczysz, ze moze bedzie 3/4 stadionu.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Chociaż jestem z Bydgoszczy to nie mam nic przeciwko zmiany organizatorów GP w Polsce. Tylko, że wcale nie jest powiedziane, że jak turniej będzie np. we Wrocławiu to stanie się to gwarancją sukcesu finansowego. Opłaty licencyjne są drogie więc przenosi się to na ceny biletów.
    Żużel w Polsce cieszy się dużą widownią, ale na meczach ligowych. Na tym forum nie raz można przeczytać, że dla wielu kibiców liczy się liga, a GP schodzi na plan dalszy.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi się że przecież Bydgoszcz nie ma wyłączności na organizację imprez GP w Polsce i jeżeli nie wywiązuje się to może to robić ktoś inny i wszystko będzie dobrze GP u nas musi być

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo dobrze , ze BSI nie przyzna organizacji GP Polsce, poniewaz z konczy sie frajerzenie z naszej strony.
    Ciekawy co by zrobili barany którzy rzadza BSI gdyby nie Polsccy Kibice, pewnie zapisali by sie na tzw."Kuroniówke"

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Ale Polska bez GP? Moze raz by sie przydalo i wtedy
    za organizowanie wzialby sie ktos kto nie bedzie
    narzekal na niska frekwencje w Chorzowie nie reklamujac
    jednoczesnie w ogole tej imprezy. Czy to problem wypelnic
    40 tys. stadion na Slasku? Teoretycznie - nie!

    Ciekawe po ile beda bilety na GP w Bydgoszczy - jezeli
    w cenie ok. 100 zl to zobaczysz, ze moze bedzie 3/4 stadionu.
    No nie wiem czy by sie przydalo...Jakos nie wyobrazam sobie, aby byl rok, w ktorym nie pojade na GP pociagiem w Polsce...ale wszystko oscyluje wlasnie wokol tego.
    Poczatek tego topicu brzmi:
    "BSI – główny sponsor cyklu Grand Prix – chce zerwać umowę z Polonią Bydgoszcz."
    No wiec niech zrywaja, skoro Polonia sobie nie potrafi zorganizowac takiej waznej imprezy w Polsce, ale...niech znajdzie sie ktos, kto to GP zorganizuje za nich! Przeciez Polska to kraj najwiekszych przekretow ale tez mozliwosci. Skoro przylgnelo do nas przyslowie: Polak potrafi - to dajmy sobie i innym szanse.
    Zaloze sie, ze BSI bedzie dazyc do oragznizowania GP tam, gdzie sa najwieksze dochody. Nie wierze, aby np.: GP w Cardiff juz sie nie odbylo. Oni zbili na tym taka kase, ze to sie w glowie nie miesci. Chcac zrobic to samo u nas musieliby albo zwiekszyc frekwencje, co mozna osiagnac zmniejszajac ceny biletow (na przyklad) albo zwiekszajac cene biletow. Podejrzewam, ze chciwi panowie z BSI przestaja sie powoli starac a zamieniaja sie w chodzacych "chomikow" na kase. A fe!
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2003
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaki interes dla BSI - robić turniej, gdy współorganizator nie płaci - żaden!.
    Bydzia flotę za GP napewno ma już rozplanowaną na bieżące potrzeby, żeby nie znaleźć się w sytuacji podobnej do np. Piły.
    Swoją drogą to grozić sobie mogą. Nie ujadą bez Nas, a jeśli by się to udało, to ranga tych zawodów i co się z tym wiąże -wpływy -lecą na mordę w dół. Ja tam ryczeć nie będę!.

    Pozatym są chyba w naszym kraju ludzie którzy odciążyliby bydgoskich działaczy z obowiązku organizacji GP -skoro oni rady sobie nie dają?!


  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2002
    Postów
    207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Może sie komuś pomyliło??

    Jestem przekonany, że ktoś chyba coś pomylił. Czytając informację o terminach GP zauwazyłem, że BSI zastanawia się kiedy które zawody mają się odbyć. Zrozumiałem to tak, że w Polsce będa prawdopodobnie tylko jedne, ale nie wiadomo jeszcze kiedy, w maju czy we wrześniu. Nie wyobrażam sobie aby choć jedna runda nie odbyła się w Polsce. Nie jesteśmy może świętymi krowami, ale na pewno krajem gdzie ten sport ma wielu zwolenników.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewnik 1: polskiemu speedway'owi i BSI nie po drodze (my o sporcie oni o marketingu i finansach)
    Pewnik 2: włodarze BSI straszą, ale wiedzą, że Polska to potencjalnie największy do "wydojenia" rynek, tylko trzeba znaleźć na to sposób

    więc dopóki BSI kontroluje IMŚ dopóty polski speedway będzie przez BSI molestowany, szantażowany, a cały cyrk będzie coraz bardziej oddalał się od bliskiej sercu każdego "żużlowego" Polaka rywalizacji na torze... :(
    ale GP z Polski nie wyjedzie i tego jestem pewien...

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,782
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    Pewnik 1: polskiemu speedway'owi i BSI nie po drodze (my o sporcie oni o marketingu i finansach)
    Pewnik 2: włodarze BSI straszą, ale wiedzą, że Polska to potencjalnie największy do "wydojenia" rynek, tylko trzeba znaleźć na to sposób

    więc dopóki BSI kontroluje IMŚ dopóty polski speedway będzie przez BSI molestowany, szantażowany, a cały cyrk będzie coraz bardziej oddalał się od bliskiej sercu każdego "żużlowego" Polaka rywalizacji na torze... :(
    ale GP z Polski nie wyjedzie i tego jestem pewien...
    Ad.1. Polskiemu zuzlowi i BSI musi byc po drodze. Po BSI
    jest jedyna instytucja na tym swiecie, ktora na razie
    robi cos, zeby wyrwac zuzel z zascianka 3-4 krajow
    europejskich. Mozna krytykowac bledy - ale nie robmy
    z siebie ciepietnikow.
    Ad.2 Nie wiem dlaczego uwazasz, ze Polska to najwiekszy
    rynek do wydojenia. Ile jest klubow w Polsce, ile w
    Szwecji, ile w Anglii? Gdzie kibice sa zamozniejsi?
    Jezeli kibic polski bedzie dojony z pozytkiem na
    zuzla - to nie zgodzilbys sie na cos takiego? Zalezy
    co rozumiesz pod pojeciem dojenie.

    Tekst o molestowaniu i szantazowaniu polskiego
    speedwaya jest smieszny niczym teksty Tomcia Golloba
    o tym, ze zostal wykluczony przez sedziego bo mial
    z nim jakis zatarg 5 lat temu....

    Co do mozliwosci wyjscia GP z Polski to sie zgadzam
    - jest to malo realne.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    20-01-2003
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam to gdzieś czy będzie GP w Polsce czy nie. GP schodzi na psy dzięki BSI. To co zaobserwowałem w tym roku w GP to jazda przy krawężniku i cały mi wyczyn.
    Nawet chciałbym żeby w Polsce GP niebyło bo mam gdzieś tych Angoli.
    Niebędzie w Polsce GP będą mieć mniejsze dochody z reklam jest spora grupka sponsorów z Polski.
    Ja tym się niemartwie. Wg. mnie Polscy działacze powinni bardziej stanowczo negocjować z BSI, bo wg. mnie takie jak bydgoszczanie wynegocjowali warunki to pariodia.
    Żeby dać sobie narzucić minimalny limit w wysokości 30.000 kibiców na turnieju to wg. trzeba być idiotą.

    Jestem za twardą polityką w stosunku do BSI, niedajmy sobą pomiatać jak to robią(robili) niektórzy działacze, żeby otrzymać runde z cyklu GP.
    A jak im coś się niebędzie coś się podobało to niech stad spadają gdzieindziej.

    To BSI powinno bardziej zależeć aby runda GP była w kraju gdzie jest chyba największe na świecie zainteresowanie tym sportem, a nie na odwrót. Niedajmy się zastarszyć.
    Straszyć to oni mogą innych, ale nie Nas.
    Takie jest moje zdanie.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2002
    Postów
    511
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Nam rozumiec nie kazano"

    A gdzie wy widzicie oswiadczenie BSi o rezygnacji z GP w Polsce? To ze zrezygnowano z umowy z cwaniakami z Bydgoszczy, ktorzy maja dlugi, nie jest jednoznaczne z rezygnacja z GP w Polsce. Luddddddddddzie czytajcie ze zrozumieniem! Z tego co juz teraz wiadomo dosc powaznie o GP mysli Poznan. Da sie zrobic GP w Polsce bez Poloni Bydgoszcz.



  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Zgadzam sie z Morciarzem.To ze Polacy utrzymuja ten caly cyrk to jest tylko mit i nic wiecej.Przeciez BSI bierze kase z gory od organizatora i tak naprawde guzik ich obchodzi czy bedzie 1000 czy 100.000 ludzi.O frekwencje musi zadbac organizator jesli chce na tym cos zarobic.Po drugie wystarczy porownac ilosc kibicow w Chorzowie i Cardiff.25.000 ludzi w Chorzowie organizatorzy niech schowaja miedzy bajki.Na moje oko nie bylo ich wiecej niz 16-17.000.Porownac to z 40.000 w Cardiff i wszystko jasne.
    Moim zdaniem jezeli BSI zerwie kontrakt z Polonia to nastapi to tylko wtedy jak juz beda mieli innego organizatora w reku,i to z Polski.Oni przeciez mysla przede wszystkim o kasie i raczej nie beda podcinali galezi na ktorej siedza.Nie od dzis wiadomo ze Polski organizator placi najwiecej.Moze czas to zmienic i faktycznie wypiac sie na angoli.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A co myslicie zeby G.P. w 2004 przeniesc do Gniezna :) ?

    Kto jest za, niech dalej sie wpisuje...zaraz po mnie :)

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Niech BSI zobaczy co to GP bez Polaków to beda na kolanach prosić zeby ci przyjeli prowadzenie 2 cykli GP.
    P.S. kibicsks ... jedyne GP jakie moze byc w Gnieźnie to GP Kujawsko-Pomorskie żużlistow na hulajnogach :P
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    a wiecie co wam powiem ze jakos za bardzo by mnie nei zmartwilo gdyby gp nie bylo w polsce
    po co nam zuzel taki jak byl w chorzowie? start meta dziekujemy nastepnie start meta dziekujemy nastepnie???? po cholere to? pisze sie duzo o poznaniu przeciez tam bedzie tak samo to wygladalo a nawet gorzej bo ten tor w chorzowie juz troche lezal a w poznianiu by dopiero kladli.... dla mnie ten caly cykl zaczyna byc smieszny i traci range przez ilosc turniejow
    kiedys jak to byl turniej jednodniowy to cuzlo sie ta atmosfere wielkiej imprezy
    dzisiaj grand prix to jest tylko kolejny turniej kolejny turniej z cyklu 9 a niebawem ponoc nawet 11 dla mnie to jest jakas schiza
    skoro tak ma wygladac grand prix to ja osobiscie wiele nie strace na tym jakby gp nie bylo w polsce wrecz przeciwnie zaoszczedze troche nerwow

    ps. ale w chorzowie bylo fajnei na vipowskich wejsciowkach :P

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    02-06-2003
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dajmy odpór cwaniakom z BSPA.

    Pomału zaczyna mnie to wkurzać. Ten p. Poselwhite czy inni, nie mają nic do zaproponowania tylko jak największe stadiony, obojętnie z jaką nawierzchnią, kto by się tam tym przejmował. NAJWAŻNIEJSZA JEST KASA, koleiny na każdym wirażu, ewidentnie zagrażające zdrowiu i życiu zawodników nie mają dla nich większego znaczenia. Jasne jest, że błędem było zagarnięcie przez Polonię dla siebie dwóch rund GP na skandalicznych warunkach. Na marginesie jakość zarządzania tym klubem w ostatnich kilku latach woła o pomstę do nieba. Ale jakby nie patrzeć, trzeba widzieć zagrożenie dla finansów każdego klubu, który wziąłby w Polsce organizację takiego turnieju na tych albo podobnych warunkach. Myślę że warto spróbować ograniczyć apetyty na ,,szmal'' kilku cwaniaków i spróbować zrobic konkurencyjne GP tylko dla zawodników z polską licencją. Zainteresowanych tym wątkiem odsyłam do nowego tematu na forum.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,069
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Przyłączam się do stanowiska, że cyrk GP żyje już swoim życiem i z polskimi organizatorami czy kibicami może byc mu nie po drodze, zważywszy na potencjalne wyczerpywanie się naszego rodzimego rynku jako napędu marketingowych efektów i generatora zysku dla skąpych Anglików. Jakie jest w Polsce zapotrzebowanie na turnieje GP, odpowiedź poznaliśmy podczas 2 edycji rozgrywanych na Śląskim gigancie w Chorzowie. Marne zainteresowanie kibiców, pozostawiająca sporo do życzenia organizacja, problemy z wywiązywaniem się z zobowiązań wobec BSI polskiego organizatora, wszystko to nie sprzyja forsowaniu kandydatury naszego kraju w wyścigu po GP. Od drogi przyjętej w ostatnich latach nie ma jednak odwołania ani rozsądnej alternatywy, tylko przenoszenie zawodów do centrów dużych miast o odpowiednim zapleczu hotelowym, solidnej infrastrukturze, łatwym i dostępnym połączeniu komunikacyjnym z całym światem w symbiozie z nowoczesnymi, funkcjonalnymi arenami GP, pozwoli zwrócić żużlowi uwagę sponsorów, kompanii reklamowych, środków masowego przekazu. Nie ma innej rady, powrót do zwyczajów jednodniowego Finału byłby nawet z zachowaniem specyfiki speedwaya golem samobójczym, oznaczającym zepchnięcie tej dyscypliny do ram prowincjonalnej egzotyki jako działanie całkowicie sprzeczne z trendem ogólnoświatowym, sprowadzającym się do atrakcyjnej dla reklamodawców powtarzalności rozgrywek i stopniowalności emocji.

    Przestańmy też wreszcie rozgłaszać wszem i wobec, że bez Polaków cykl GP skazany jest na degradację z powodu na znikome zainteresowanie produktem BSI innych nacji. Porównajmy frekwencję z Chorzowa do tej z Cardiff i zapytajmy się ilu Polaków uczestniczyło w imprezie na Wyspach? 40 do 20 tysiecy to jest odpowiedź, lecz Cardiff juz teraz uchodzi za najważniejszy z komercyjnego punktu widzenia turniej cyklu, więc zmierzmy się lepiej z Danią, i jakie wnioski się nasuwają? Zawody na Parken w Kopenhadze obejrzało minimalnie poniżej 25 tysięcy fanów(ilu wśród nich było Polaków?)co biorąc poprawkę na wydawałoby się radykalnie niższe zainteresowanie Duńczyków w odniesieniu do entuzjazmu rodzimych fanów, jest wynikiem dla nas dość zawstydzającym.
    Czechy to odsłona cyklu tradycyjnie "polska", pytanie czy w obliczu słabej postawy naszych, głównie Golloba dobra frekwencja wśród rodaków dopisze i tym razem, a z drugiej strony Czesi dysponując parą pełnoprawnych uczestników GP z szansami na spory sukces Drymla, być może zjawią się na Markecie w zdecydowanie większej liczbie niż dotychczas, kwestia ratowania czeskiej frekwencji stałaby się więc tym samym nieaktualna.
    Uważam, że zamiast obrażać się na wypuszczających sygnały ostrzegawcze Anglików, powinniśmy podjąć starania o odrodzenie się idei GP w Polsce z przełożeniem na poprawę podejścia organizacyjnego(najlepiej zmiana tegoż) w najbliższym czasie.
    W kosztach i rezultatach prowadzenia zawodów z ramienia BSI mają partycypować nie jeden i to na odległość klub, lecz większa ich liczba z ośrodków związanych miejscowo z obiektem przeprowadzania zawodów. Wtedy pojawi się realna nadzieja na lepszą, skuteczną promocję imprezy, dotarcie do ludzi z regionu i pozyskanie sponsorów lokalnych, pragnących odwołać się do adresata możliwie im najbliższego.
    AZS-CKM the leading polish teams

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    niestety sprawdza się powoli to co kiedyś napisałem. jestesmy krajem do testowania silników i zarabiania na starty w Angli i Szwecji przez obcokrajowców. bsi wisi Polska i jej kasa w gp. sponsorów znajdą tak jak w tym roku. dlaczego gp polski to znowu strata ? bo nie pozwolono na zmiane nazwy na orlen gp i już. jest fiat i cu, za rok mają umowe z sony i cu. i tak bsi dąży do zrobienia timów na styl f1. każdy tim ma sponsora i bsi nie martwi się o nagrody za starty. niestety.
    To co może się nie udać
    Nie uda się na pewno

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    27-09-2002
    Postów
    268
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ktoś chyba nie bardzo umie czytać

    Jak byk w informacji pisze o możliwości zerwania kontraktu z Polonią B. Skoro panowie z miasta B. zobowiązali się do organizacji turniejów i wpłaty określonych środków finansowych na rzecz BSI a nie czynią tego to nie dziwię się BSI że chce zerwać kontrakt. Przecież umowy i określonych zobowiązań nie podejmowali się ślepi i głusi. To jest towar - umówiliśmy się na tyle i tyle płacicie. A że panom z miasta B. znów nie wyszło - no cóż może do złych drzwi pukają. Dlaczego np. ostanie GP Danii sponsorowała firma LNB spod piastowskiego Gniezna a panowie z miasta B. nie mogą znaleźć sponsora na polskie edycje turnieju - żenada. Jest oczywiste, że skoro cykl sponsoruje "Castrol" to nikt nie wpuści do gry "Orlenu".
    Czytając powyższe posty śmiać mi się trochę chce. Już widać pobrzękiwanie szabelką. Polak ma swój honor - ale finansowo nie jesteśmy zbyt atrakcyjni - skoro nie można u nas znaleźć sponsora turnieju - chyba że szukają Ci którzy na bank nie znajdą. Może z tymi panami już nie bardzo chcą rozmawiać. Może czas na zmiany.
    Broń Boże nie bronię tutaj BSI, które totalnie zażyna speedway robiąc wyścigi na klepiskach,zatrudnia kelnerów zamiast sędziów i ma w dupie sport. Ale ta droga ma bliski kres. Ile można oglądać corridę zamiast wyścigów, gdzie po kilku wyścigach zawodnicy walczą o życie zamiast o wynik. A efekt w ubiegłym roku 10 GP w tym zamiast 11 już tylko 9 za rok może 7. Ale może to zawodnikom się podoba - przecież za marne (jak mówią) grosze tracą zdrowie na torze i nie protestują.
    Pytanie dla kogo jest ta zabawa - jeśli dla kibiców to po ostatnich dwóch turniejach ja dziękuję, dla ludzi którym zdarzyło się to "widowisko" oglądać po raz pierwszy ciekawsze wydają się brydż lub szachy.
    Na koniec powtórzę pytanie: dla kogo jest ta zabawa - jeśli nie dla kibiców - to dla kogo?
    Pozdr.

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2003
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ... za dużo w tym interesów i przekrętów -za mało żużla.

    Jeszcze na tą szopkę (GP) patrzę - nie wiem ile jeszcze!!

    żeby dużo nie pisać dodam że zgadzam się z jurrkiem1008

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem dlaczego uwazasz, ze Polska to najwiekszy
    rynek do wydojenia. Ile jest klubow w Polsce, ile w
    Szwecji, ile w Anglii? Gdzie kibice sa zamozniejsi?
    Morciasz ale zauwaz ze w Polsce na mecze chodzi po kilka lub kilkanascie tysiecy ludzi... a w Szwecji, czy Anglii? Jak jest 2 tyś to sie cieszą.

    A nawiazujac do tematu - nie wierze ze GP nie odbedzie sie w Polsce. Tak to juz jest w biznesie ze mozna sie kopac pod stolem ale jesli obie strony widza w tym interes to mimo iz boli beda sie usmiechac i trzymac razem.

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Polsce chodzi w ***** ludzi hehehe :):):):):):):):) W Polsce w samej Czestochowie przyszlo kolo 24 tysiakow to tyle ile w calej Angielskiej i Szwedzkiej podczas jednej kolejki. W Polsce jest najwiecej kibicow zuzla na swiecie wiec nie ma opcji cyklu Grand Prix bez turnieji w Polsce. Te chlopki z BSI wiedza gdzie najlepiej sie sypie kasa no wiec wiadomo... GP bedzie w Polsce :):):) Fajnie jak by bylo na normalnych torach.. najlepiej Wrocław. Ale jak Wrocław to WTS by musial zostac organizatorem polskich rund a to raczej nie wypali bo Polonia organizuje.

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    2,102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jak zawsze....

    ....Jak zawsze wszystko rozchodzi sie o pieniadze.

    Niestety takie sa realia nie tylko polskiego, ale moze przedewszystkim swiatowego zuzla.

    Ja to wszystko nazwalbym "kolem zamknietym"
    Do czego zmierzam BSI jako glowny organizator stawia warunki dla danych miast z czego nie tylko dzialacze organizujacy dana runde, ale i my kibice zdajemy sobie sprawe. To co wkleil bonjo jako by runda w Polsce miala sie nie odbyc wydaje mi sie conajmnie smieszne.

    Z drugiej jednak strony zupelnie nie rozumiem polskich dzialaczy... majac wielki stadion kilkudziesiecio tysieczny wystawiaja bilety po kilkadziesiat zloty. Pytam po co? Te widoki w przyblizeniu 20 tysiecy pustych miejsc rzucaja sie w oczy. Czy nie mozna by zrobic biletow po 10, 20 zloty?? Wiadomo dzialacze punka sie w glowe. Ale kazdy jest chyba swiadomy ze wtedy bilety rozeszly by sie w gora tydzien, a 50 tyiecy ludzi na jednej imprezie, w jedym miejscu po kilku latach dalo by efekt w postaci...pieniedzy...

    Pozdrawiam

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    ....Jak zawsze wszystko rozchodzi sie o pieniadze.

    Niestety takie sa realia nie tylko polskiego, ale moze przedewszystkim swiatowego zuzla.

    Ja to wszystko nazwalbym "kolem zamknietym"
    Do czego zmierzam BSI jako glowny organizator stawia warunki dla danych miast z czego nie tylko dzialacze organizujacy dana runde, ale i my kibice zdajemy sobie sprawe. To co wkleil bonjo jako by runda w Polsce miala sie nie odbyc wydaje mi sie conajmnie smieszne.

    Z drugiej jednak strony zupelnie nie rozumiem polskich dzialaczy... majac wielki stadion kilkudziesiecio tysieczny wystawiaja bilety po kilkadziesiat zloty. Pytam po co? Te widoki w przyblizeniu 20 tysiecy pustych miejsc rzucaja sie w oczy. Czy nie mozna by zrobic biletow po 10, 20 zloty?? Wiadomo dzialacze punka sie w glowe. Ale kazdy jest chyba swiadomy ze wtedy bilety rozeszly by sie w gora tydzien, a 50 tyiecy ludzi na jednej imprezie, w jedym miejscu po kilku latach dalo by efekt w postaci...pieniedzy...
    Zgadzam się "w postaci...pieniędzy..." czyli sponsorów.Tylko duża publiczność przyciąga sponsorów, a co za tym idzie pieniądze.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Przyłączam się do stanowiska, że cyrk GP żyje już swoim życiem i z polskimi organizatorami czy kibicami może byc mu nie po drodze, zważywszy na potencjalne wyczerpywanie się naszego rodzimego rynku jako napędu marketingowych efektów i generatora zysku dla skąpych Anglików. Jakie jest w Polsce zapotrzebowanie na turnieje GP, odpowiedź poznaliśmy podczas 2 edycji rozgrywanych na Śląskim gigancie w Chorzowie. Marne zainteresowanie kibiców, pozostawiająca sporo do życzenia organizacja, problemy z wywiązywaniem się z zobowiązań wobec BSI polskiego organizatora, wszystko to nie sprzyja forsowaniu kandydatury naszego kraju w wyścigu po GP. Od drogi przyjętej w ostatnich latach nie ma jednak odwołania ani rozsądnej alternatywy, tylko przenoszenie zawodów do centrów dużych miast o odpowiednim zapleczu hotelowym, solidnej infrastrukturze, łatwym i dostępnym połączeniu komunikacyjnym z całym światem w symbiozie z nowoczesnymi, funkcjonalnymi arenami GP, pozwoli zwrócić żużlowi uwagę sponsorów, kompanii reklamowych, środków masowego przekazu. Nie ma innej rady, powrót do zwyczajów jednodniowego Finału byłby nawet z zachowaniem specyfiki speedwaya golem samobójczym, oznaczającym zepchnięcie tej dyscypliny do ram prowincjonalnej egzotyki jako działanie całkowicie sprzeczne z trendem ogólnoświatowym, sprowadzającym się do atrakcyjnej dla reklamodawców powtarzalności rozgrywek i stopniowalności emocji.

    Przestańmy też wreszcie rozgłaszać wszem i wobec, że bez Polaków cykl GP skazany jest na degradację z powodu na znikome zainteresowanie produktem BSI innych nacji. Porównajmy frekwencję z Chorzowa do tej z Cardiff i zapytajmy się ilu Polaków uczestniczyło w imprezie na Wyspach? 40 do 20 tysiecy to jest odpowiedź, lecz Cardiff juz teraz uchodzi za najważniejszy z komercyjnego punktu widzenia turniej cyklu, więc zmierzmy się lepiej z Danią, i jakie wnioski się nasuwają? Zawody na Parken w Kopenhadze obejrzało minimalnie poniżej 25 tysięcy fanów(ilu wśród nich było Polaków?)co biorąc poprawkę na wydawałoby się radykalnie niższe zainteresowanie Duńczyków w odniesieniu do entuzjazmu rodzimych fanów, jest wynikiem dla nas dość zawstydzającym.
    Czechy to odsłona cyklu tradycyjnie "polska", pytanie czy w obliczu słabej postawy naszych, głównie Golloba dobra frekwencja wśród rodaków dopisze i tym razem, a z drugiej strony Czesi dysponując parą pełnoprawnych uczestników GP z szansami na spory sukces Drymla, być może zjawią się na Markecie w zdecydowanie większej liczbie niż dotychczas, kwestia ratowania czeskiej frekwencji stałaby się więc tym samym nieaktualna.
    Uważam, że zamiast obrażać się na wypuszczających sygnały ostrzegawcze Anglików, powinniśmy podjąć starania o odrodzenie się idei GP w Polsce z przełożeniem na poprawę podejścia organizacyjnego(najlepiej zmiana tegoż) w najbliższym czasie.
    W kosztach i rezultatach prowadzenia zawodów z ramienia BSI mają partycypować nie jeden i to na odległość klub, lecz większa ich liczba z ośrodków związanych miejscowo z obiektem przeprowadzania zawodów. Wtedy pojawi się realna nadzieja na lepszą, skuteczną promocję imprezy, dotarcie do ludzi z regionu i pozyskanie sponsorów lokalnych, pragnących odwołać się do adresata możliwie im najbliższego.
    Zgadzam się.Chciałbym jeszcze dodać, że BSI napewno podejmie decyzję po konsultacji ze ekspertami w tej dziedzinie jak już tego nie zrobiła.Opracowała plany na przyszłość i wyjdzie im to lepiej niż naszemu kochanemu rządowi.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Dla mnie smieszne jest to ze jakim prawem Polonia ma organizowac 2 cykle w Polsce to jest doslownie smiechu warte - oni nie maja kasy rzeby sciagnac zagraniczniakow na mecz ligowy a co dopiero orgaznizowac gp i to jeszcze nie u siebie ehhh dobra niech sobie robia w Bydgoszczy ale co oni robia w Chorzowie ?

    Nie kapuje tego ale widac na układy nie darady u nas..

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,782
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    W Polsce chodzi w ***** ludzi hehehe :):):):):):):):) W Polsce w samej Czestochowie przyszlo kolo 24 tysiakow to tyle ile w calej Angielskiej i Szwedzkiej podczas jednej kolejki. W Polsce jest najwiecej kibicow zuzla na swiecie wiec nie ma opcji cyklu Grand Prix bez turnieji w Polsce.
    Zaplacilbys 6-8 funtow za mecz ligowy
    z dowolna druzyna? Moze okazac sie, ze
    3 tys widzow w Anglii daje tyle szmalu
    co 15 tys w PL. Podobnie jest w Grand Prix.
    Niech ktos zrobi porownanie ile kosztowaly
    bilety na poszczegolne rundy...

    Na Goeteborg bilety beda po 300-700 koron
    czyli mniej wiecej od 150 do 350 zlotych.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Nie wiem, czy ktos z forumowiczów oglądał dziś o 20:00 wiadomości sportowe. Podano tam informacje, że BSI zrezygnowała z organizacji GP w Polsce w 2004 roku.
    Zacząłem się zastanawiać jak to działa, czy to jest czysty biznes, czy coś ze sportem ma to jeszcze wspólnego. Z tego co wiem firmuje Speedway GP FIM, czy oni ciągna z tego też jakąś kasę? Co na to nasz kochany :), zatwardziały PzMot, czy te stare leśne dziadki mogą zareagować i mają na to wpływ? Czy im po prostu na tym nie zależy?
    Może ktoś uświadomi niedoinformowanego kibica !!

    Moim zdaniem błąd popełnił były zarząd Poloni, który podpisał umowę bez pokrycia. Zgodzę się z innymi, że zarówno ceny biletów na Chorzów jak i kiepska reklama imprezy dały efekt podobny do zeszłorocznego.
    Dlaczego BSI podejmuje aż tak drastyczne kroki względem kibiców w Polsce?? Może najpierw należałoby ograniczyć ilość rund w Polsce do jednej, zmienić organizatora imprezy, ale żeby od razu karać wszytskich kibiców w Polsce. Oj Ci działacze z Bydzi musieli nieźle nabroić przez te dwa lata. Może dopiero zaangażowanie wszystkich klubów w Polsce w organizację GP (jak proponuje Rufin Sokołowski) dałoby efekt w postaci frekwencji na trybunach jak i dobrych kontaktów względem BSI. Dla mnie Polska bez GP to tak jakbyśmy byli jakimś nie dorobionym narodem z fanatykami żużla, ale bez GP i niech nikt mi nie plecie bzdur o jakieś lewej organizacji GP z licencjami polskimi!! :(
    Kto wam w tym pojedzuie??
    Poroniony pomysł!! :(

    pzdr

    P.S.
    MOże to jest jakiś szantaż na kibiców, aby przybyli na GP w Bydzi, kupili bileciki za 100PLN i wybawili z kłopotów PLuszza;) W dobie aktualnych przekrętów wszystko możliwe??????

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem, czy ktos z forumowiczów oglądał dziś o 20:00 wiadomości sportowe.
    Ja ogladalam i bardzo sie zdziwilam. Nie powiem, zeby pozytywnie. Juz w sumie wszyscy wyzej napisali, dlaczego u nas powinno odbywac sie GP. Ja sie z tym wszystkim zgadzam, jesli nie 2 turnieje, to chociaz 1. Nie rozumiem, dlaczego tylko Bydgoszcz moze je organizowac?? Moze nalezaloby to zlozyc na inne rece?? Rece kogos obrotniejszego?? No bez jaj! Polska bez GP, to jak ziemniaki bez soli:P (zbyt pozna godzina na wymyslanie dobrych porownan). Tak byc nie moze. Pominelam fakt, ze moznaby to bylo zorganizowac na jakims torze naturalnym (nie w Chorzowie), na stadionie z klimatem zuzlowym, na takim, na ktory przyszloby wielu kibicow. Na innym stadionie w Polsce. Ale kto o tym mysli.. Liczy sie kasa. Coraz wiecej sztucznych torow, odstraszajacych wielbicieli czarnego sportu. Wszedzie tylko kasa..

  43. Powrót do góry    #43
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Co do wiadomosci sportowych gazeta pomorska juz sie do tego ustosunkowala:

    Do 2007 roku Grand Prix u nas
    Na pewno w Polsce


    We wczorajszych informacjach sportowych głównego wydania telewizyjnych "Wiadomości" poinformowano, że w przyszłym roku w Polsce nie odbędzie się już Grand Prix na żużlu. Na szczęście, to bzdura.

    W 2002 roku BSI, angielska firma mająca prawa do cyklu GP oraz bydgoska Polonia zawarły umowę, w myśl której przez 3 lata organizatorem dwóch turniejów o GP będzie właśnie ten klub. Od minionego sezonu elita ściga się w Chorzowie i Bydgoszczy i według kontraktu tak też powinno być w przyszłym roku. Co ciekawe jednak, w ogłoszonej ostatnio roboczej wersji kalendarza na sezon 2004 nie wpisano polskich miast. Mało tego, poinformowano, że jeden z turniejów może odbyć się w Niemczech.
    W nadanym wczoraj w "Wiadomościach" materiale - a szczególnie komentarzu Adama Jaźwieckiego - jednoznacznie zasugerowano, że w Polsce nie odbędą się już na pewno przyszłoroczne turnieje GP, a winę za to ponosi bydgoska Polonia. Poinformowano, że klub źle organizuje zawody i jest winny Anglikom pieniądze.
    Przyjadą do Bydgoszczy
    - Imprezy GP powierzone Polonii były zawsze zorganizowane na najwyższym poziomie. Tak właśnie oceniono m.in. tegoroczny turniej w Chorzowie. Mam dokumenty, które to potwierdzają - mówi "Pomorskiej" Leszek Tillinger, dyrektor organizacyjny imprez GP w Polsce. - Prawdą jest z kolei, że Polonia ma zaległości wobec BSI. Jest jednak aneks do umowy, który wyraźnie mówi, że do GP w Bydgoszczy, czyli 20 września klub ma czas na spłacenie długu w ratach. Informacja, że za rok w Polsce nie odbędzie się turniej GP to kompletna bzdura. Mało tego, umowa BSI z Canal+ mówi, że do 2007 roku w naszym kraju musi być zorganizowana co najmniej jedna impreza. Jeśli Polonia spłaci dług, na pewno za rok elita ponownie zawita nad Brdę. Nie jest z kolei pewne, czy w Polsce odbędzie się drugi turniej.
    Spłacają w ratach
    Aktualny dług Polonii wobec BSI to 43 tys. dolarów, czyli około 170.000 zł. W ostatnich dniach na konto Anglików przelano 28 tys. zł, a kolejna rata ma zostać wpłacona po niedzielnych derby Pomorza Plusssz/Polonia - Apator/Adriana. Władze klubu zapewniają, że w wyznaczonym terminie uregulują wszelkie zaległości.
    Działacze ze Śląska zaczęli najwyraźniej grać na własną rękę. Chcą, by za rok w Polsce odbył się tylko jeden turniej i to u nich w Chorzowie. Mało tego, chcą zorganizować zawody wyłącznie własnymi siłami. Zapomnieli tylko, że wciąż obowiązuje umowa między BSI a Polonią. Najgorsze jest jednak to, że wewnętrzne waśnie nie służą dobru polskiego żużla. Anglicy, którzy wymagają od nas niestworzonych rzeczy, a innym pozwalają niemal na wszystko, tylko na to czekają. Szkoda też, że włącza się w to polska telewizja, która ma małe pojęcie o żużlu.
    Pozdrawiam
    Marcin

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,782
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,346 w 709 postach
    W 2002 roku BSI, angielska firma mająca prawa do cyklu GP oraz bydgoska Polonia zawarły umowę, w myśl której przez 3 lata organizatorem dwóch turniejów o GP będzie właśnie ten klub.

    Pod warunkiem spelniania wymogow BSI na ktore
    Polonia sie zgodzila. A jak przejzec to i owo
    to Polonia kladzie sprawe za sprawa. Reklame
    swoich rund GP, ilosc kibicow, zobowiazania
    finansowe...

    - Imprezy GP powierzone Polonii były zawsze zorganizowane na najwyższym poziomie. Tak właśnie oceniono m.in. tegoroczny turniej w Chorzowie.
    No nie wiem czy Chorzow rok temu i w tym roku
    byl na najwyzszym swiatowym poziomie....
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No nie wiem czy Chorzow rok temu i w tym roku
    byl na najwyzszym swiatowym poziomie....
    GP we Wrocławiu
    to był poziom
    ale szlag trafił przez Stadion
    no i układy Ruski z Olsenem
    a tekże przez pazerność i chciwość Bydgoszczan
    A że ekonomia w Polsce jeszcze socjalistyczna
    a BSI tego nie rozumie
    więc są problemy


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •