Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Przegląd Sportowy

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    01-05-2003
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Przegląd Sportowy

    Nie zauważyłem, żeby ktoś o tym pisał (może się mylę), a warto. Dzisiejszy (6.VI.2003) "PS", strona 15, wyniki ćwierćfinału IMP w Krośnie:

    "...6. Tomasz Jędraszczak (Atlas Wrocław) 10; 7. Jacek Ślączek (KSŻ Krosno) 9."

    O tym, że "Przegląd" zmierza po równi pochyłej do poziomu tabloidów, i o tym, że powinien właściwie zmienić nazwę na "Nasza Legia", to ja wiem. Ale zawsze uważałem ich działy, zajmujące się innymi niż gała sportami, za będące na niezłym poziomie. Przyjdzie zmienić opinię, czy to jednorazowy wybryk naspawanego korespondenta?


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2003
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szczerze mówiąc ja już dawno przestałem kupować tą gazetę ponieważ jest mi ciężko zrozumieć, że jakiejś trzeciej lidze piłkarskich kopaczy poświęca się więcej miejsca niż kilku innym wydarzeniom sportowym ze świata razem wziętym i niekoniecznie mam tu na myśli żużel.

    A co do tych nazwisk to lepiej się nie wypowiadać. Można sobie tylko dojść do trochę dziwnego wniosku, że chyba nieprawdą są przerażające statystyki dotyczące bezrobocia- chyba nie jest tak źle, a może jest nawet dobrze skoro nawet debile pracują jako dziennikarze.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Poza opisami z meczy to jedna sieczka.Chociaż i do tych opisów mozna by sie przyczepić.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O rany...jeszcze ktos czyta tego szmatławca?
    a po co?

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W dodatku mozna pobrudzić się farbą drukarską :)! Jak ktoś zauważył. więcej miejsca zajmuja relacje z IV i niższych lig piłkarskich niz wszystkie ligi żuzlowe. A przecież to ma byc z założenia gazeta ogólnopolska...

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    BRUKOWIEC !

    Drodzy forumowicze sama nazwa tego "COŚ" mówi Przegląd Sportowy. Każdy kibic wie jak należy to odczytać.
    Sportowy znaczy piłkarski.
    Przecież wiecie , że w Polsce tylko skóra kopana jest sportem. Pozostałe dyscypliny według tego brukowca to rozrywka.
    ps. Ja osobiście już od bardzo dawna nie czytam tej "prasy".
    Pozdrawiam.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Warszawie za bardzo nie poczytasz innego dziennika sportowego, bo "Sport" przychodzi z opóźnieniem lub w ogóle to samo "Tempa". Takim sposobem, poprzez brak konkurencji, wychodzą na swoje. A, że są tendencyjni i "prolegijni" to widać już od strony tytułowej.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-08-2002
    Postów
    1,078
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po co narzekanie?
    Ja poprostu jak mi cos nie odpowiada nie kupuje.
    Skoro gazeta przyjmujac taki profil utrzymuje sie na rynku to znaczy, ze nie ogladajac sie na zuzel i koncentrujac sie na 4-5 lidze pilkarskiej znalazla swoje miejsce tego sie trzymaja.
    Czyms dziwnym byloby majac satysfakcjonujaca liczbe czytelnikow eksperymentowac z nowymi "egzotycznymi" sportami.

    No bo co zmieni narzekanie? Naczelny przeczyta te wpisy, puknie sie w czolo i powie: jasna kosa - zaniedbywalem zuzel a tu taka rzesza kibicow chce kase zostawic kupujac moja gazete!

    Ehhh idealisci...

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po co narzekanie?
    Ja poprostu jak mi cos nie odpowiada nie kupuje.
    Skoro gazeta przyjmujac taki profil utrzymuje sie na rynku to znaczy, ze nie ogladajac sie na zuzel i koncentrujac sie na 4-5 lidze pilkarskiej znalazla swoje miejsce tego sie trzymaja.
    Czyms dziwnym byloby majac satysfakcjonujaca liczbe czytelnikow eksperymentowac z nowymi "egzotycznymi" sportami.

    No bo co zmieni narzekanie? Naczelny przeczyta te wpisy, puknie sie w czolo i powie: jasna kosa - zaniedbywalem zuzel a tu taka rzesza kibicow chce kase zostawic kupujac moja gazete!

    Ehhh idealisci...
    Jak pisałem wyżej nie mam wyboru. Ale argumentu brudzącej farby niczym nie obalisz :)

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    17-05-2003
    Postów
    29
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze jakiś rok temu PS był moją codzienną poniedziałkową lekturą. Spowodowane to było faktem, że nie miałem neta a była to jedyna gazeta dająca pełne ( łącznei z punktacją zawodnikow i krotkim opisem ) wyniki ligowe spotkań żużlowych. Inna sprawa to jakość tych wyników. Błąd był na błędzie. Przykłady: przez cały!!! ubiegły rok moja drużyna wg PS jeździła pod szyldem TŻ Simpa Lublin. No coments. Dwa lata temu w lubelskiej drużynie wystąpić niejaki Hranc. Dobre kilka minut musiałem się głowić zanim wpadłem o kogo chodziło. Takich błedów jest tam masa. Niestety brak konkurencji powoduje, że ta gazeta jest taka a nie inna. Na całe szczęście w tym roku dysponuje juz takim wynalazkiem jak INTERNET i więcej tych pismaków nie zasponsoruje.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    200
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tego czegoś nie czytałem i nie zamierzam czytac:)!!!!!!!

    HEJ HEJ FALUBAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przynajmniej dzisiejsza (12.06.03) strona tytułowa mówi prawdę ( tytuł nosi nazwę KATASTROFA - czego się tyczy to już chyba nie trzeba mówić )

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,069
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Przegląd Sportowy to obecnie największy brukowiec na polskim rynku, gdy idzie o codzienne tytuły sportowe, porównywalny może do Super Expressu, choć ten drugi czytałem w sumie ze dwa razy w życiu.
    Żużel jest rzecz jasna wielce olewany przez redaktorów warszawskiego pisemka, spychany gdzieś na ostatnie szpalty stron, a wiekszość rzadko publikowanych artykułów utrzymana jest w tonacji aferalno- skandalicznej: pisze się o różnych przekrętach, lewych kontraktach, preparowniu torów, jadkach miedzy działaczami czy zawodnikami, natomiast rywalizacja zawodników niezbyt dziennikarzy zajmuje.
    Problemem jest według mnie brak na rynku profesjonalnego, wciągającego tytułu prasowego, który potrafiłby godzić szczerą troskę o poprawę kondycji naszego speedwaya z ukazywaniem jego dobrych stron, prawidłowych tendencji rozwojowych dyscypliny w wymiarze krajowym i światowym.
    Tygodnik Żużlowy, który jakiś okres temu spełniał swą opiniotwórczą rolę i był chętnie nabywany przez rzesze sympatyków żużla, od dłuższego czasu stacza się po równi pochyłej, stając się momentami wręcz niestrawny w czytaniu.
    Na bieżącą chwilę jest pismem malkontenctwa, biadolenia i marudzenia, jedni i ci sami redaktorzy od lat prześcigają się w rysowaniu czarnej wizji polskiego i międzynarodowego żużla, zaświadczaniu w jak głębokim kryzysie w jakim znalazł się ten sport, ukazywaniu wielkiej dramaturgii i beznadziei sytuacji.

    Niestety podobną wymową niemal wszystkich felietonów czytelnika nie sposób utrzymać, nie mówiąc o pozyskaniu nowych zdolnych do przyswojenia takich wycieków "intelektualnych" zrozpaczonych nędzą otaczającej rzeczywistości piszących dziennikarzy.
    Rekordy bije redaktor Staniewicz, który od niepamiętnych czasów nie przelał na papier nic o pozytywnym wyrazie, zarzucając ludzi non stop swymi utrapieniami o chorobie drążącej polski żużel, prywacie klubów, spadającej frekwencji, pieniądzach przekazywanych pod stołem, prowincjonalnym charakterze dyscypliny itp. itd.
    Dlatego skromnie polecałbym Panu Staniewiczowi jakiś dłuższy urlop wypoczynkowy, może nawet pobyt w uzdrowisku dla podratowania własnego samopoczucia przytłoczonego ogromem niereformowalnych problemów dławiących żużel.

    Tu jest istotna luka do wypełnienia, gdyż zarówno Przegląd Sportowy jak i katowicki Sport nie dają szans na zmianę obecnego stanu rzeczy, sprowadzającego się do traktowania wydarzeń na torach po macoszemu, zbywania ich krótkimi notkami, obarczonymi dodatkowo niejednokrotnie masą merytorycznych błędów(chociaż Sport prezentuje zdecydowanie wyższy poziom).
    Oba dzienniki nastawiają się na przyciągnięcie uwagi jednego adresata, a mianowicie kibica piłki nożnej, dla którego przeznaczają co najmniej 12 z 16 stron każdego wydania gazety. Spychanie na margines nie dotyczy tylko żużla, inne ciekawe dyscypliny też cierpią niedostatek z powodu nienaruszalnej dominacji kopanej, która w gruncie rzeczy nie cieszy się aż taką popularnością, by na przykład relacjom z 4 ligi poświęcać więcej miejsca niz sprawozdaniom z rozgrywek E- ligi żużla.
    Co najgorsze jednak, dziennikarze PS dowodzą, że mimo takiego nasycenia pisma materiałami związanymi z futbolem, badania czytelnictwa wykazały 10 procentowy wzrost ogólnej liczby nabywców Przeglądu Piłkarskiego.
    Stąd na zmianę profilu gazety, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb żużla nie ma co liczyć, raczej należałoby się zastanowić nad stworzeniem alternatywy dla schodzącego- niestety- na psy Tygodnika Żużlowego.
    Pozdrawiam.

    AZS-CKM the leading polish teams

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    496
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do pomylki w wynikach 1/4 IMP, to chyba zawinil PAP abo kto inny, a PS bezmyslnie to przepisal. Podobne bledy pojawily sie bowiem na telegazecie TVP1. To tak w kwestii formalnej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •