Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 87

Wątek: Poznań - tradycja i nadzieja w rękach kibiców - jest szansa?!

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Poznań - tradycja i nadzieja w rękach kibiców - jest szansa?!

    Większość forumowiczów zapewne już słyszała o koncepcji organizacji GP w 2005 w Poznaniu na zmodernizowanym Stadionie Lecha... duża część wie, że na poznańskim Szczepankowie powstaje minitor żużlowy ... jakaś część forumowiczów z pewnością pamięta bądź zna takie fakty jak startującą w 2 lidze w drużynę Poloneza Poznań, Mistrzostwa Świata Par w 1991 roku poznańskim torze na Golęcinie... może nieliczni przypominają sobie również tradycyjne czerwcowe turnieje targowe o Puchar MTP...
    ...ale z pewnością tylko garstka tak forumowiczów jak i nawet Poznaniaków może wspomnieć fakty związane z funkcjonowaniem klubów żużlowych i motocyklowych w Poznaniu w latach 40. i 50.
    W okresie tuż po II wojnie światowej w Poznaniu funkcjonowały:
    Unia Poznań
    ZZK Poznań
    HCP Poznań
    Lechia Poznań
    Gwardia Poznań
    z czego z powodzeniem w stworzonej lidze żużlowej wystartowały UNIA i GWARDIA (co prawda nie na pierwszym froncie, ale jak wiele klubów w tym zielonogórski i gnieźnieński w Poznańskiej Lidze Okręgowej (później Zachodniej)... w połowie lat 50. na placu boju pozostała Gwardia. Jednakże w 1957 roku żużel w Poznaniu został brutalnie zabity przez GKSŻ. Komisja podjęła decyzję o zawieszeniu drużyny w rozgrywkach ligowych po tym jak Gwardia nie zdążyła wrócić ze sparingów w Czechosłowacji na mecz ligowy. Zawodnicy się rozeszli (głównie Gniezno i Śrem) a z drużyny pozostało wspomnienie...

    Pamięci tamtych czasów poświęcamy ze Stamperem tenże wątek, by również przy jego pomocy zachować historię dla podtrzymania nadzieji na ligowy speedway w Poznaniu a i ratować od zapomnienia czasy w których wyrastały tradycje żużlowe Zielonej Góry, Gniezna, Gorzowa, a pośród nich swoje miejsce miał Poznań, którego miejsce na żużlowej mapie Polski wymazano przy zielonym stoliku...

    Tak...wracamy do korzeni, by przypomnieć, że i w Poznaniu można było kiedyś, można teraz i oby można było w przyszłości żyć speedway'em przy klubie w ukochanym mieście...

    Szanowni forumowicze, zwracam się do Was z prośbą o zamieszczanie w tym wątku wszelkiej faktografii, przesyłanie na nasze adresy mail'owe scanów z rodzinnych albumów, programów zawodów, gadżetów związanych z żużlem w Poznaniu, kontaktów z byłymi zawodnikami ... słowem SPEEDWAY + POZNAŃ... zarówno klubowy jak i ten turniejowy
    Liczymy, iż m.in. ten wątek pomoże stworzyć nam coś w rodzaju zbioru poświęconego naszemu kochanemu sportowi w naszym mieście... o postępach będziemy informować


    StArt - mikael25@wp.pl
    Stamper - stamper@sportowefakty.pl

    Poniżej zdjęcie zespołu GWARDIA POZNAŃ z 1957 roku

    ZAWODNICY: od lewej stoją: Nowacki, Wechman, Gomoliński, Cieślewski, Gariantosiewicz, klęczą: Świątkowski, Ptaszyński, Gajdziński

    (zdjęcie zeskanowane z nr3 Speedway Start)


    Czekamy również na Wasze opinie


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Widac, ze narazie wszyscy leja na to duza porcje sikow:(

    Mam wielka nadzieje, ze to co planujemy ze STARTem w niedalekiej przyszlosci przypomni co poniektorym stare dobre tradycje(tak Tomeczello - tradycje:P) poznanskiego zuzelka:D
    Narazie to ma byc surprise - jesli nam sie uda bedzie pieknie:)
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    945
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tak Tomeczello - tradycje:P)

    hmmmmmmmmm, tradycje powiadasz.....
    TOMEK GOLLOB wystąpił w 28 Wielkich finalach: 10-I, 2-II, 6-III, 10-IV, czy to wymaga komentarza? Jest wielki!
    Ukryta zawartość
    THE ONLY EASY DAY, WAS YESTERDAY

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widac, ze narazie wszyscy leja na to duza porcje sikow:(
    Stamper: Tu nie chodzi oto, że ktoś na to leje. Po prostu nie chce się wpisywać, bo nie żadnych informacji dotyczących żużla w Poznaniu.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hmmmmmmmmm, tradycje powiadasz.....
    ano tradycje...
    jakie były takie były, ale do początku lat dziewięćdziesiątych coś tu przez blisko pół wieku warczało, więc ominąć tego nie wolno... a kto wie jakby się potoczyła historia speedwaya, gdyby wyrósł tu silny klub żużlowy.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Żużlorz Poznań?

    Interesuje mnie nazwa klubu, może ktoś coś wie już na ten temat? Ze sportowym cool pozdroofkiem ... :):):)

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    945
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jakie były takie były, ale do początku lat dziewięćdziesiątych coś tu przez blisko pół wieku warczało, więc ominąć tego nie wolno...
    w zadnym wypadku nie mozna tego pominac, musza sie dowiedziec co dzialo sie w lasku golecinskim

    a kto wie jakby się potoczyła historia speedwaya
    no tego to sie nie dowiemy


    gdyby wyrósł tu silny klub żużlowy.
    to bys nie goscil tak czesto w Gnieznie



    A juz tak na powaznie to jestem pod wrazeniem - dobry pomysl, oby znalezli sie ludzie chcacy przylaczyc sie do wspolpracy w tworzeniu malego kompendium o poznanskim zuzlu.
    Mnie to osobiscie ani grzeje ani ziebi, jestem Gnieznianinem i prawde mowiac sam dobrze poczatkow gnieznienskiego zuzla nie znam, tym bardziej nie bede sie zaglebial w powojenny poznanski speedway.
    Jestem z Wami boomerangowska braci.
    TOMEK GOLLOB wystąpił w 28 Wielkich finalach: 10-I, 2-II, 6-III, 10-IV, czy to wymaga komentarza? Jest wielki!
    Ukryta zawartość
    THE ONLY EASY DAY, WAS YESTERDAY

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    A juz tak na powaznie to jestem pod wrazeniem - dobry pomysl, oby znalezli sie ludzie chcacy przylaczyc sie do wspolpracy w tworzeniu malego kompendium o poznanskim zuzlu.
    Mnie to osobiscie ani grzeje ani ziebi, jestem Gnieznianinem i prawde mowiac sam dobrze poczatkow gnieznienskiego zuzla nie znam, tym bardziej nie bede sie zaglebial w powojenny poznanski speedway.
    Jestem z Wami boomerangowska braci.
    Ciesze sie, ze jestes BRACIE NASZ pod wrazeniem:D My wlasnie po cichu liczymy na to, ze jedna z osob, ktora nam pomoze, bedziesz Ty:)
    Nie wolno Ci mowic, ze Cie to ani ziebi ani grzeje, bo pamietaj, ze (powoli bo powoli) stajesz sie osobliwoscia z rolniczej centrali - czyli poznaniakiem (ino czemu nie mowisz pyry ino ziemniaki:():P
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A juz tak na powaznie to jestem pod wrazeniem - dobry pomysl, oby znalezli sie ludzie chcacy przylaczyc sie do wspolpracy w tworzeniu malego kompendium o poznanskim zuzlu. Mnie to osobiscie ani grzeje ani ziebi, jestem Gnieznianinem i prawde mowiac sam dobrze poczatkow gnieznienskiego zuzla nie znam, tym bardziej nie bede sie zaglebial w powojenny poznanski speedway.Jestem z Wami boomerangowska braci.
    No i cieszymy się bardzo, że nam pomożesz bracie...
    Jeszcze przyjdzie ta chwila refleksji na Ciebie, gdy z Winograd zrobi się nieco daleko na zużlowy stadion:P
    I nie sądzę, żebyś sobie nie chodził sobie na Golęcin, gdyby przyszło co do czego:P A jak ruszy mini-tor na Szczepankowie, to ja nie widzę innej możliwości niż nasza wspólna na nim obecność... hehe... berbelucha za pazuchę i jadymy bimbą na Rataje;)

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mam nadzieję,że obejrzę SGP 2005 na żywo jadąc na nie tramwajem, autobusem, taxi lub może pieszo. A na razie - kto może mi podać w jakiej knajpce w Poznaniu można w sobotę delektować się relacją z SGP 2003.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mam nadzieję,że obejrzę SGP 2005 na żywo jadąc na nie tramwajem, autobusem, taxi lub może pieszo. A na razie - kto może mi podać w jakiej knajpce w Poznaniu można w sobotę delektować się relacją z SGP 2003.
    Hehe... polecamy BOOMERANG (róg Wrocławskiej i Gołębiej) - na dużym ekranie... w prawdziwie żużlowym klimacie:)
    co prawda na GP w Chorzowie szykuje się wyjazd, ale na GP w Sztokholmie możemy spotkać się w dość licznej grupie...

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Hehe... polecamy BOOMERANG (róg Wrocławskiej i Gołębiej) - na dużym ekranie... w prawdziwie żużlowym klimacie:)
    co prawda na GP w Chorzowie szykuje się wyjazd, ale na GP w Sztokholmie możemy spotkać się w dość licznej grupie...
    Masz pewność, że w sobotni wieczór będzie można tam zobaczyć w prożużlowej atmosferze relację z SGP. Ponieważ nie mogę (choć tak serce się pali) być wówczas w Chorzowie chciałbym przeżyć choć cząstke tego co dzieje się na stadionie. To ciekawsze niż iść do znajomych, którzy mają Canal+, ale nie mają pojęcia o żużlu. :-)

    Chętnie włączę się w odświeżanie tredycji poznańskiego speedwaya. W miarę możliwości możecie na mnie liczyć.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Masz pewność, że w sobotni wieczór będzie można tam zobaczyć w prożużlowej atmosferze relację z SGP. Ponieważ nie mogę (choć tak serce się pali) być wówczas w Chorzowie chciałbym przeżyć choć cząstke tego co dzieje się na stadionie. To ciekawsze niż iść do znajomych, którzy mają Canal+, ale nie mają pojęcia o żużlu. :-)
    Drogi kolego.
    Nie bez przyczyny tworzymy Los Portugalos Boomerang Team.
    Jesli ktorykolwiek z nas cos mowi, to to jest bardziej pewne niz to, ze nasze Sloneczko zgasnie za niecale 5 mld lat:D
    Wszystkie GrandPrix - na zywo - na duzym ekranie, przy dzwieku ze wzmacniacza beda pokazywane w atmosferze chmielu i wspanialej zabawy w Pubie Boomerang Ul.Wrocławska 17 / naroznik Gołębiej w Poznaniu. Jestem tego bardziej pewnien niz tego, ze sie urodzilem heheheh:)
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Masz pewność, że w sobotni wieczór będzie można tam zobaczyć w prożużlowej atmosferze relację z SGP. Ponieważ nie mogę (choć tak serce się pali) być wówczas w Chorzowie chciałbym przeżyć choć cząstke tego co dzieje się na stadionie. To ciekawsze niż iść do znajomych, którzy mają Canal+, ale nie mają pojęcia o żużlu. :-)
    Możesz iść jak w dym... Los Portugalos Boomerang Team ręczy za ten wieczór:)
    Poznasz sympatycznego, duuuużego barmana Kokosza, który na niejednym GP wydzielał opary spożytych trunków... zresztą co ja Ci będę opowiadał... przekonaj się sam, GP na 100% na dużym ekranie!

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ...

    No to będę robił wszystko, żeby zobaczyć ten lokal... i SGP. Może uda mi się naciągnąć kogoś z poznańskich "laików" żużlowych. :)

    Dzięki za informację.

    Tak na marginesie ... to trochę wstyd, że Poznań jest jedynym z większych miast bez żużla... Cieszy więc, że choć tyle tu się dzieje

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Boomerang !

    Miło było zobaczyć SGP w atmosferze napięcia i pokrzykiania, która choć w części przypominała tę z trybun, żużlowego stadionu :)
    Lokal ten, jak zauważyłem, opanowany jest przez Gnieźnian.
    Dzięki więc za informację. Warto było.

    P.S. Ogólne uwagi:

    Barman - jak mówiliście - sympatyczny
    Piwo - szkoda, że tak mały wybór
    Dzwięk - troszkę słaby. Mogliby zosłożyć więcej głoścników po lokalu.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i widzisz Verus... warto było... choć atmosfera jest jeszcze ciekawsza, gdy GP jest z dala od Polski i w przeciwieństwie do GP w Chorzowie wielu ludzi jest w Boomerangu a nie na wyjeździe... hehe ... zatem do następnego GP, albo do weekendu:P

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Poznańskie ... nadzieje


    Dziennik Polski/GK/20 maja 2003

    Plech: GP w Poznaniu zamiast w Chorzowie

    Mieszczący obecnie 50 tysięcy widzów Stadion Śląski, który przed 30 laty był świadkiem jedynego w historii triumfu polskiego żużlowca w indywidualnych mistrzostwach świata, na inaugurację tegorocznego cyklu Grand Prix zapełnił się co najwyżej w połowie.


    - Jeśli impreza w tym roku w Chorzowie się nie powiedzie, to bardzo możliwe, że w przyszłym jej tutaj nie będzie - powiedział John Postlethwaite, dyrektor wykonawczy Benfield Sports International, firmy mającej prawa do tych rozgrywek do 2021 roku.

    20 tysięcy widzów na żużlowym Grand Prix nie tak dawno robiło olbrzymie wrażenie i było możliwe tylko w Polsce. Ostatnio jednak na zawody GP obserwowało średnio 25 tysięcy widzów. W Chorzowie spodziewano się co najmniej 30 tysięcy kibiców, tymczasem w sobotę znaczna część trybun Śląskiego świeciła pustkami (choć oficjalna strona cyklu GP podaje liczbę 31 tysięcy). Ekipa organizatorów związana z bydgoską Polonią powtórzyła ubiegłoroczny błąd, nie potrafiąc nagłośnić imprezy zgodnie z oczekiwaniami BSI.

    - Słyszałem, że w przyszłym sezonie zawody zostaną przeniesione do Poznania - powiedział na Stadionie Śląskim były wicemistrz świata Zenon Plech.

    Z pewnością Stadion Śląski jest dobrym miejscem na tego typu imprezy, ale problemem jest chorzowski tor. Dołożona wszelkich starań, jednak cena jaką zapłacono była wysoka. Na twardym torze nie było szans na efektowną walkę żużlowców, o ostatecznej kolejności z reguły decydował start, zawodnicy jeździli gęsiego. Kibice narzekali na widowisko i niewykluczone, że część zniechęciła się do takich imprez.

    Na dodatek chorzowianie nie podnieśli swych notowań, opóźniając o kilka minut początek prezentacji (ponoć zdarzyło się to po raz pierwszy w historii tych rozgrywek!), a także wypuszczając z parku maszyn traktory równające tor po 23., zamiast po 24. wyścigu.
    Raczej nie grozi nam utracenie jednej z dwóch rund, które są rozgrywane w naszym kraju (w tym roku czeka nas jeszcze turniej w Bydgoszczy), gdyż BSI ma plany powiększenia cyklu do 12, a nawet 14 rund. Trzyletnia umowa z bydgoską Polonią, która wygasa dopiero po przyszłorocznym sezonie, nie gwarantuje jednak organizacji tej imprezy Chorzowowi.
    Trudno nie podzielić się promykiem nadziei. Byłoby to coś wielkiego, gdyby udało się zorganizować SGP w Poznaniu. Jestem pewien, że zmodernizowany stadion Lecha (bo myślę, że tam miałoby miejsce GP Europy) nadaj się na ten cel znakomicie.

    Po pierwsze ... bliżej zachodu :)
    Po drugie ... znajduje się w pomiędzy dużymi ośrodkami żużlowymi, które posiadają bogate traducje i wiernych kibiców i wszyscy mają stosunkowo blisko !!! (no może poza ścianą wschodnią Polski)
    Po trzecie ... Wielkopolanie mają renomę dobrych organizatorów i na chorzowski bałagan raczej by sobie nie pozwolili.
    Po czawarte ... Jest duża szansa, że na te zawody przyjdą starzy Poznaniacy, którzy często wspominają, jak to chodzili swego czasu na tutejsze zawody żużlowe
    Po piąte ... itd.

    Na pewno stadion zapełniłby się po brzegi. Osobiście wierzę, że takie zawody mogłyby być wielką promocją żużla w stolicy Pyrlandii.
    [i]

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Na pewno stadion zapełniłby się po brzegi. Osobiście wierzę, że takie zawody mogłyby być wielką promocją żużla w stolicy Pyrlandii.
    Ja o niczym tak nie marze, jak wsiasc w autobus lini 91 i po 15 minutach znalezc sie na GrandPrix:D Nie mowiac o tym, ze gdyby bylo ciepluchno to nawet pokusilbym sie o bardzo dlugi spacer:) Ale ...
    Najpierw poczekajmy, az W OGOLE jakiekolwiek prace remontowe sie zaczna na stadionie:
    - "zamykanie" trybuny (dobudowa)
    - nowa murawa - podobno cos na styl zachodni ma byc
    - wysypanie toru zuzlowego - wg roznych informacji nawierzchnia ma zostac usypana o wiele wczesniej (rzad 4,5 miesiecy), azeby przezyla conajmniej obfite opady deszczu...
    - jupitery wygl;adaja, jakby byly zamontowane na "Titanicu", bo rdzy na nich wiecej niz farby..

    Takich rzeczy sa miliony, a ztego, co mowi Plech wynika, ze w zamysle ma to byc w przyszlym roku. Wszystko sobie wyobrazam (nawet Armageddon) ale napewno nei to, ze "naszym" sie to uda do przyszlego roku. Najpierw musielibysmy wyleczyc sie z poznanskiej chytrosci do wydawania szmalu...
    Z jednym Verus sie z Toba w 100% zgadzam - jak juz to GP sie u nas odbedzie, to bedzie poazdnie! A juz z pewnoscia bedzie browar:D W koncu na ul. Szwajcarska, gdzie miesci sie Kampania Piwowarska do stadionu Lecha jest "tylko" ok 15 km:P
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W ubiegłym roku w Poznaniu była delegacja w sprawie Grand Prix... (był ktoś z BSI, FIM, PZMot...)
    Władze miasta wyraziły chęć udziału w organizacji GP.
    Wola ze strony BSI też jest.
    Sporządzony jest projekt toru...
    Myślę, że od strony formalnej nie bedzie żadnych problemów z organizacją tego GP. Obecne normy bezpieczeństwa stadionu przy Bułgarskiej pozwalają na wpuszczenie 23.000 ludzi, więc w świetle polityki BSI jak i potencjalnej ilości kibiców zamknięcie podkowy i osiągniecie możliwości przyjęcia 30.000 kibiców to główny cel do przyszłego sezonu. A 30.000 to przy lokalizacji Poznania nie będzie chyba problemem...

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Wedllug mnie bardzo b\y sie ciekawie zrobilo gdyby Poznan wyjechal na tor choc to brzmi troche egzotycznie

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Lech SGP

    Zdjęcie udało mi się zrobić w ubiebłym roku... Stadion na razie zmienił się niewielę. Mam jednak nadzieję, że Lech Poznań zastanie w I Lidze..., a wówczas zbudowanie zamykającej trybuny będzie tylko kwestią czasu... No i te jupitery.

    Już widzę oczami wyobraźni ... SGP w Poznaniu
    Oj byłoby miło.




    P.S. Jeżeli trzeba istnieje możliwość przesłania tego zdjęcia w całości..., a więc z szerszym ukazaniem terenów przy stadionie.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2003
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Poznania -żabi skok. Elegancki stadion, ale tor znowu układany. Nic odkrywczego nie powiem - ale moim skromnym zdaniem układana nawierzchnia zabija widowiskowość tego sportu.
    Oczywiście lepiej Poznań - aniżeli Chorzów, patrząc chociażby na frekwencje - tak mi się wydaje.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Liga w Poznaniu?

    Jest duża szansa na powrót żużla do Poznania. Na początku czerwca Przegląd Żużlowy podał, że został patronem medialnym reaktywowania speedway'a w Poznaniu. Założeniem osób, które podjęły się budowy klubu żużlowego w Poznaniu, jest posiadanie w 2005 roku drużyny pierwszoligowej. Jak podaje Przegląd Żużlowy wszystkie osoby chętne do pomocy w odbudowie żużla w stolicy Wielkopolski mogą zgłaszać swój akces na adres redakcja@przegladzuzlowy.pl.
    Więc jeżeli wszystko pójdzie dobrze to być może będzie w Poznaniu nie tylko GP, ale takze i liga. Bardzo bym sobie tego życzył. I myslę, że nie tylko ja. W końcu w Poznaniu jest wielu kibiców speedway'a.

    -----------------------------------------------------------
    http://programsgp.w.interia.pl

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Był kiedyś Polonez i jakoś kiepsko to szło...A przy obecnym regresie tej dyscypliny w Polsce jestem raczej pesymistą, choc przyznaję b. bym się ucieszył.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest duża szansa na powrót żużla do Poznania. Na początku czerwca Przegląd Żużlowy podał, że został patronem medialnym reaktywowania speedway'a w Poznaniu. Założeniem osób, które podjęły się budowy klubu żużlowego w Poznaniu, jest posiadanie w 2005 roku drużyny pierwszoligowej. Jak podaje Przegląd Żużlowy wszystkie osoby chętne do pomocy w odbudowie żużla w stolicy Wielkopolski mogą zgłaszać swój akces na adres redakcja@przegladzuzlowy.pl.
    Więc jeżeli wszystko pójdzie dobrze to być może będzie w Poznaniu nie tylko GP, ale takze i liga. Bardzo bym sobie tego życzył. I myslę, że nie tylko ja. W końcu w Poznaniu jest wielu kibiców speedway'a.
    Medialnie wielu ludzi chciało by zaistnieć, gdyż w końcu "sukces ma wielu ojców", ale jeżeli wiesz to czy mógłbyś powiedzieć kto konkretnie stoi za reaktywacją klubu, czy są już nazwiska? Czy są to ludzie związani z minitorem na Szczepankowie?

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Cardiff

    Jak tam Boomerang... Zapowiada się przysiadówka przy dużym ekranie? Cardiff na żywo?


  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak tam Boomerang... Zapowiada się przysiadówka przy dużym ekranie? Cardiff na żywo?
    UPS! Przeoczyłem Twojego posta, a mamy już po Cardiff.
    Mimo wszystko mam nadzieję, że możemy sie umówić na Kopenhagę! Wystąpi Jesper Jensen, toteż z pewnością gardła w Boomerangu nie będą szczędzone.
    Jakby co wstępnie można się umówić na godzinkę przed GP. Siadamy przy barze:)

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Start

    Niestety... z Kopenhagi nici :( Nie ma mnie w Poznaniu. Ale Krsko ma wielkie szanse :)

    Pozdrowienia dla barmana :)

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Felieton Rafała Woźniaka: Z ziemi śląskiej do... Wielkopolski
    Polecam uwadze forumowiczów felietonik na SportowychFaktach traktujący o przyszłości GP Polski i perspektywie jego rozegrania w Poznaniu.

    -------

    GP DANII - 28.06.03 g.19.00 - pub Boomerang
    Zapraszam forumowiczów z Pyrlandii, a także tych "na gościnnych występach" do Boomeranga na oglądanie GP na dużym ekranie przy zniewalającym, złocistym trunku:P...
    ... może jednak Verus?:P

    -------

    VERUS
    Jeśli lubisz nieco ostrzejszą muzyczkę to w piątek jest koncercik (darmowy) w Boomerangu... ja będę jakby co... jest los browaros do zrobienia:D

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    86
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    GP w Poznaniu - suuuper!!!

    Mam nadzieję, że zamysł ten uda sie zrealizować.

    PS
    Poproście Kulczyka - niech sypnie sianem ;-)

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "Blisko, coraz bliżej..."

    ...odgrzebuję ten temat, ponieważ są ku temu powody!

    wyczytane w gazecie.pl

    JOHN POSTLETHWAITE (Szef BSI) zapytany o problemy związane z przyznaniem Polsce truniejów SGP.

    Taka możliwość istnieje. Ostateczne decyzje zapadną jednak w najbliższych miesiącach, do października. Ja osobiście chciałbym żeby dwa turnieje ponownie rozegrano w Polsce. Żeby tak było muszą być jednak spełnione dwa warunki. Po pierwsze: promotorzy z Polonii muszą się wywiązywać ze swoich zobowiązań i płacić należne rachunki. Po drugie: poważnie rozważmy rozegranie drugich zawodów Grand Prix nie na Stadionie Śląskim, ale w zachodniej, albo w południowo zachodniej Polsce (w rachubę wchodzić może Wrocław i Poznań - przyp. red.).
    Warto więc zwrócić uwagę co na to środowisko wrocławskie i poznańskie!

    Jerzy Rusko (prezes Atlasu Wrocław)

    Nie wiem nic o planach BSI. Ewentualna rozgrywanie jednej z przyszłorocznych rund Grand Prix u nas, to dla mnie na razie gdybanie, a ja nie lubię gdybać. Poza tym nie oszukujmy się, Wrocław nie jest gotowy do organizacji GP ze względu na kłopoty z oświetleniem na stadionie olimpijskim. Póki nie wymienimy kabla zasilającego dwie z czterech wież oświetleniowych, nie mamy co startować nawet do organizacji krajowych imprez przy jupiterach. W tej chwili sytuacja jest taka, że mogą spokojnie działać dwie wieże, natomiast przy włączeniu dwóch następnych instalacja może się spalić. My oczywiście próbujemy coś z tym zrobić, ale to na razie tylko wstępne deklaracje. Koszty wymiany kabla są dość duże.


    Radosław Majchrzak (prezes Lecha Poznań)

    Jako klub jedynie korzystamy z miejskiego stadionu zarządzanego przez Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dlatego należałoby pytać właścicieli obiektu. Wiem jednak, że w mieście jest wielu zwolenników żużla. I to nie rozgrywek ligowych, których tradycje u nas wygasły, ale właśnie mistrzostw świata w formule Grand Prix. Grupa radnych miejskich już w poprzedniej kadencji wyraziła wolę zorganizowania na stadionie Lecha turnieju. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej pojawiły się nawet komisje międzynarodowej federacji motocyklowej z polskimi przedstawicielami. Przeprowadzono pomiary i na pewno tor żużlowy zmieściłby się. Osobiście nie jestem fanem żużla, ale śledzę rozwój cyklu od strony marketingowej i mogę tylko przyklasnąć inicjatywie zrobienia u nas Grand Prix.


    Janusz Rajewski (dyrektor Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, właściciela stadionu Lecha)

    Jeżeli BSI teraz zwróciłoby się do nas z propozycją organizacji przyszłorocznego Grand Prix, to nie damy się dwa razy prosić. To wprawdzie bardzo krótki termin na zebranie odpowiednich środków do technicznej realizacji przedsięwzięcia, ale myślę, że władze miasta zrobiłyby wszystko, by się z takim wyzwaniem uporać. Właśnie teraz jesteśmy w trakcie organizacji mistrzostw świata smoczych łodzi, które miały być w Szanghaju (początek 27 sierpnia - przyp. red.). Nikt tam nie chciał jechać z uwagi na epidemię sars, Berlin nie podjął się tego, a my tak. Powierzono nam tę imprezę, bo w zeszłym roku wzorcowo przeprowadziliśmy mistrzostwa Europy. Światowy czempionat chcieliśmy robić za rok. Korespondencja z BSI trwa od dłuższego czasu, a w ostatnich dniach wysłaliśmy ofertę na przeprowadzenie turnieju w 2005 roku.
    Prawdą jest, że słowo "żużel" bardziej wiarygonie brzmi w ustach Wrocławian, ale ... wielkopolska solidność powinna zaprocentować - zwłaszcza, że (a jest to dla mnie miłe zaskoczenie) władze miasta są tak chętne do organizacji turnieju Grand Prix. Kolejna kłoda została więc usunięta z drogi. :)
    Bezsensem byłoby organizowanie dwóch turniejów w Bydgoszczy jak proponują niektórzy. SGP Europy w Poznaniu - brzmi bardzo sensownie!

    Informuję ponadto, że zdjęcie stadionu Lecha z lotu ptaka (umieszczone w tym wątku nieco wyżej) jest już w dużej mierze nieaktualne... Trwają bardzo intensywne prace nad północną trybuną zamykającą obiekt... :):):)
    Stadion ten będzie miał już niedługo zadaszone trybuny. Warto zwórcić uwagę, że trybuny te są dość "pionowe" co pozwalałoby na bardzo dobry ogląd sytuacji na torze.



    P.S. Przechodzadzając się po Starym Mieście zauważyłem, że Boomerang jest już zamknięty. Czy słychać już coś w kwestii nowej lokalizacji - gdzie będzie można zobaczyć w gronie "specjalistów" relację np. z SGP?!

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    P.S. Przechodzadzając się po Starym Mieście zauważyłem, że Boomerang jest już zamknięty. Czy słychać już coś w kwestii nowej lokalizacji - gdzie będzie można zobaczyć w gronie "specjalistów" relację np. z SGP?!
    Narazie nic nie wiadomo, ale jesli cokolwiek takiego bedzie sie mialo stac, to napewno temat ten bedzie poruszony:)

    Wracajac do tematu...prosze, nawet nie bylo glosno o tym, ze jakakolwiek komisja byla na stadionie, a to juz cos:D Miejmy nadzieje, ze GP na Lechu AD2005 dojdzie do skutku:):):)Autobusik, 15 minutek i stem na stdionie:D:D:D:D

    Ciekawi mnie jednak co bedzie w 2004r skoro pan Rusko twierdzi, ze nie na stadionie Olimpijskim...Czyby bylo tylko 1 GP?:(:(:(
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prędzej czy później jakąś knajpkę z GP dorwiemy:P:P:P bo bez browara i żużela to nic ino walić łbem w ścianę:D

    A Ty nie wiedziałeś brat, że komisja była na jesieni? Jest nawet projekt techniczny toru... jeśli mnie pamięć nie myli to coś kole 340m tor miałby mieć... kiedyś czytałem dokładną relację z tego wydarzenia i tych papiórów... jak znajdę to wkleję :)

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    A Ty nie wiedziałeś brat, że komisja była na jesieni? Jest nawet projekt techniczny toru... jeśli mnie pamięć nie myli to coś kole 340m tor miałby mieć... kiedyś czytałem dokładną relację z tego wydarzenia i tych papiórów... jak znajdę to wkleję :)
    No qrde, niby cos kiedys mi sie o uszy odbilo, ale nie pamietam jednak...
    Jak znajdziesz to dawej to tutej:D:D:D Czujesz bluesika?U mnie los browaros i my walos autobusos na SGP?:D:D:D
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Ty nie wiedziałeś brat, że komisja była na jesieni? Jest nawet projekt techniczny toru... jeśli mnie pamięć nie myli to coś kole 340m tor miałby mieć... kiedyś czytałem dokładną relację z tego wydarzenia i tych papiórów... jak znajdę to wkleję :)
    No qrde, niby cos kiedys mi sie o uszy odbilo, ale nie pamietam jednak...
    Jak znajdziesz to dawej to tutej:D:D:D Czujesz bluesika?U mnie los browaros i my walos autobusos na SGP?:D:D:D
    Oj ja czujos tos klimatos... na jednos browaros to by sie nie skonczylos tylkos chodzenios wzdłuż Grunwaldzkos na kolanos na GP... ja czekajos jak na zbawienios:D
    A jak znajdos artykulos to go na pewnos wrzucos:)

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    265
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Oj panowie bylaby jazda...

    ...SGP w Poznaniu. Tylko ile mozna wypic jadac 50 km :( Ale to jedyny minusik. Czekam z niecierpliwoscia...

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Gdzie można w Poznaniu obejrzeć SWC?

    Wczoraj wieczorem wybrałem sie do pubu BOOMERANG (miałem nadzieję, że jest czynny) by obejrzeć transmisję z SWC. Niestety pub jest nadal zamknięty i z oglądania "nici", skończyło sie na piwku na Starym Rynku. Czy ktoś może orientuje się czy w jakimś innym pubie w Poznaniu można oglądać żużel?

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Wczoraj wieczorem wybrałem sie do pubu BOOMERANG (miałem nadzieję, że jest czynny) by obejrzeć transmisję z SWC. Niestety pub jest nadal zamknięty i z oglądania "nici", skończyło sie na piwku na Starym Rynku. Czy ktoś może orientuje się czy w jakimś innym pubie w Poznaniu można oglądać żużel?
    Czynny nie jest i niestety juz nie bedzie...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(: (:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
    Nie mam zielonego pojecia, gdzie mozna teraz w Posen zuzel ogladnac, ja sie wybieram na "domowe" ogladanie przy browarku...
    Coz...jak tak dalej pojdzie, to zamiast propagowac zuzel w Posen, robimy na odwrot....
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czynny nie jest i niestety juz nie bedzie...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
    (:(
    Nie mam zielonego pojecia, gdzie mozna teraz w Posen zuzel ogladnac, ja sie wybieram na "domowe" ogladanie przy browarku...
    Coz...jak tak dalej pojdzie, to zamiast propagowac zuzel w Posen, robimy na odwrot....
    Przykre, acz prawdziwe :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
    ... z całą natomiast pewnością spróbujemy kiedyś coś znaleźć i wszystkich speedway-fanów o tym poinformujemy.
    Najbardziej smuci mnie fakt, iż pomimo wielotysięcznej rzeszy sympatyków czarnego sportu co tydzień opuszczajcych Poznań (w kierunku Leszna, Gniezna czy Piły),
    brak jest w jakże przecież dużym mieście renomowanej knajpy dla sympatyków speedwaya (poza ś.p.Boomerangiem) ...

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Sport żużlowy w Poznaniu

    Garść posiadanych przeze mnie wyników :)

    Chętnie poczytam na tym forum inne wyniki :)

    * * *

    W 1947 roku Zarząd Poznańakigo Okręgowego Związku Motorowego stworzył dziesięciozespołową (sic!) Okręgową Ligę Żuzlową, w której startowały: KM II Ostrów Wlkp., LKM II Leszno, MotoKlub II Rawicz, Unia Zielona Góra, Unia Gorzów Wlkp., Unia Chodzież, Unia Piła, Unia Gniezno, Unia Poznań, i Lechia Poznań.

    W kolejnych latach (1948-1950) startowały także ekipy Astry (Gwardii) Krotoszyn, Sparty (Gwardii) Śrem, Włókniarza Piła, Stali Ostrów, Gwardii Poznań, KM Kępno, Związkowca Gniezno, Kolejarza Poznań...

    13.08.1950 r. Zielona Góra
    Stal Zielona Góra 20
    Stal Gorzów Wlkp. 16
    Unia Poznań 13 (Górzny 6, Fliegel 4, Olewski 3)

    20.08.1950 Ostrów Wlkp.
    Stal Zielona Góra 25
    Stal II Ostrów Wlkp. 17
    Kolejarz Poznań 12 (Siwek 5, Dubert 3, Świtała 3, Leszczyński 1)

    * * *

    Niestety, to wszystko :(

    Pozdrawiam...



    AlterEgo
    zupdelta@cisn.pl
    gg 3218552

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czytane między wierszami

    Pozwalam sobie odkurzyć ten temat,
    ponieważ jest ku temu poważna przyczyna...

    SGP w Poznaniu!!!

    Z wielkim zdziwieniem odnalzałem w specjalnej gazecie drukowanej na SGP w Bydgoszczy
    obszerny wywiad z M.Frankiewiczem (wiceprezydentem Poznania) ... zatytułowany:
    "Poznań się czai".
    Napawa optymizmem jego treść - rozmowy są bardzo konkretne, spotkania z BSI coraz częstsze...

    Nie chcę podawać teraz wszystkich szczegółów zawartym w tym artykule...
    ... sam fakt, że w Bydgoszczy (a więc w klubu Poloni-Plusssza,
    który organizuje turnieje Grand Prix w Polsce) pojawia się taka informacja jest bardzo znaczący!

    TO jednak co przeczytałem dziś w Onecie ... napawa już nie tylko optymizmem,
    ale "pewnością", że w Poznaniu usłyszymy warkot żużlowych maszyn!

    "Przez Polaków straciłem żonę, zdrowie i pieniądze"

    John Postelhwaite, szef firmy BSI, organizatora cyklu żużlowego Grand Prix,
    powiedział, że polscy działacze zalegają mu z opłatami nawet sprzed kilku lat.

    „Kiedyś była Polska i długo, długo nikt. Chodzi o organizację imprez żużlowych.
    Od kilku lat wasz kraj stoi w miejscu. To Polscy działacze zalegają nam miesiącami,
    a nawet latami z opłatami. Musimy powiedzieć: dość! Są z wami największe problemy – organizacyjne i finansowe.
    Moja firma to nie instytucja charytatywna.
    Niedopuszczalne jest to, że polskie kluby zalegają mi z pieniędzmi,
    a za wpływy z Grand Prix spłacają jakieś inne długi” - powiedział Postelhwaite.

    „Kibice to wasz jedyny skarb. Nie stać mnie jednak na wieczne nerwy i boje z Polakami.
    Pięć lat nie paliłem papierosów, ale ostatnio znowu zacząłem. Straciłem żonę, zdrowie i pieniądze.
    Zmieniam taktykę. Nie będę już rozmawiał z klubami, tylko z władzami poszczególnych miast” – dodał.


    -----Onet: Tempo/WH/23 września 2003 10:59

    Tylko Poznań jako miasto prowadzi ... daleko rozmowy z BSI na temat organizacji SGP,
    więc...
    ... wniosek nasuwa się sam.



  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Informacje napływające z Bydgoszczy
    (zob. http://www.sportsboard.pl/Forum/view...4&pagenumber=3)
    potwierdzają powyższe przesłanki ...

    Już niedług SGP w Poznaniu!

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    za ONET.PL:
    ---
    Aż 200 tysięcy funtów rocznie zażyczyła sobie od Poznania firma BSI za prawo organizacji żużlowej Grand Prix w latach 2005-2007. Dla miasta jest to kwota nie do przyjęcia.

    "Podczas turnieju Grand Prix w Pradze prowadziłem rozmowy z szefem firmy BSI Johnem Postlethwaitem - powiedział wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz. - BSI chce zawierać umowy z miastami, a nie klubami. Rozmawialiśmy o latach 2005-2007. Organizatorzy zaproponowali nam sumę, jaką miasto musiałoby zapłacić rocznie za prawo do organizowania imprezy Grand Prix - 200 tysięcy funtów. Uważamy, że jest ona wygórowana i na taką nie przystaniemy. Liczymy na negocjacje".

    Obecnie Poznań przygotowuje swoją ofertę. Dotyczy ona nie tylko miejsca rozgrywania samych zawodów - stadionu Lecha, ale także imprez towarzyszących.

    "Jako miasto mamy doświadczenie w organizowaniu wielkich imprez sportowych - np. kajakarskich, w których otwarciu uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Poznania" - dodał Frankiewicz.

    "Firmie BSI zależy aby imprezy Grand Prix rozgrywane były co roku w tych samych miastach, na wzór samochodowej Formuły 1. Uważamy, że nasza propozycja dla organizatorów i miłośników żużla będzie na tyle zachęcająca, że wynegocjujemy niższą kwotę. Chcemy, aby przyjazd kibiców i zawodników do Poznania nie łączył się tylko z samymi zawodami żużlowymi. W Pradze zaprosiliśmy Postlethwaite'a do Poznania. Dokładny termin jego wizyty nie jest jeszcze ustalony, ale chcemy aby to było w połowie października" - zakończył Frankiewicz.
    ---

    Cóż tu dodać
    wg NBP 25.09.03
    1 funt = 6,4775 złotego
    czyli 200.000,00 funtów x 6,4775 =

    1.295.500,00 złotych za pieprzone GP pana Postlethwaite'a... czy oni zidiocieli już do reszty?
    Bydgoszcz płaciła zdaje się ok. 400.000-450.000 zł ... więc pan Postlethwaite robi naprawdę duzo złego... napychać, napychać kiebzę i biadolić na tych durnych Polaków...
    naprawdę szkoda słów...
    uważam, że Poznań może ze spokojem zapłacić z góry 500.000zł i będzie dobrze.... mam nadzieję, że władze miasta dość szybko znajdą sponsora tytularnego ( który da te 200-300 tys.) i nie zdziwię się, jeżeli będzie to LECH :)

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Moze juz maja dosyc pieniedzy na papierze od Bydgoszczy czy Gdanska , nie ufaja moze nam i chca kase z gory zreszta sami sobie tego piwa naważylismy tak to juz jest jak sie kogos cały czas robi w konia to ...

    Ale fakt troche duzo chca :)

    A pozatym caly czas nie jestem przekonany do tego Poznania -
    to tak samo jakby mistrzowstwa swiata w hokeju na lodzie organizowac w hmm Nigeri :)
    Mi to wsio mam tam rodzne i moge sobie na GP pojechac choc jak bilety bede po 100 to sobie chyba odpuszcze :)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •