Pokaż wyniki od 1 do 25 z 25

Wątek: Kluby francuskie interesują się piłkarzami Wisły

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kluby francuskie interesują się piłkarzami Wisły

    Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", francuskie kluby obserwują pięciu piłkarzy Wisły Kraków. Wysłannik Auxerre podczas meczu z Lazio bacznie przyglądał się trzem piłkarzom "Białej Gwiazdy".

    Wiadomo już, że na celowniku zagranicznych wysłanników znaleźli się: Arkadiusz Głowacki, Kalu Uche, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski i Maciej Stolarczyk.

    Jak poinformował Bogdan Basałaj, prezes Wisły SSA, spotkanie z Lazio oglądali przedstawiciele Interu, Liverpoolu, Schalke, Olympique Marsylia, Olympique Lyon, Auxerre, Malagi i Udinese.

    Więcej szczegółów w "Gazecie Wyborczej"

    (onet.pl)

    Inter, Liverpool!!!



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    18-02-2003
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To było więcej nix pewne,że po takich meczach Wisełki zaraz zjawią się bogatsze kluby z zachodu chcąc wykupić najlepszych zawodników.
    Mam taka cicha nadzieje,że jednak Wisła nie zostanie rozsprzedana i a przyszłym sezonie za ich sprawą znów będziemy przezywać tak piekne chwile jak w tej edycji Pucharu UEFA. :)

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar Payton
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    1,220
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Arek Głowacki do Liverpoolu!!! To byłby hit transferowy, myślę że talent Głowackiego jak najbardziej predysponuje go do gry w Premiership.
    "Zresztą ja wolę pić niż uprawiać sport. To mniej niebezpieczne. I mniej idiotyczne."

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2002
    Postów
    406
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Fajnie!

    Fajnie że się interesują ale i tak jestem pewien że tak łątwo władze Wisły naszych nie puszczą. Ale jednego jestem pewien-za rok Wisła będzie w finale P UEFA no oczywiście jeśli nie będa walczyć o tytuły w dalszych rundach ligi mistrzów. Wisło-Jesteśmy z tobą!:)

    Pozdrawiam:)
    Nober.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2002
    Postów
    179
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To bylo do przewidzenia ze pojawia sie oferty... ja ma tylko nadzieje ze Wisla nie wysprzeda pol skladu bo licze na LM w przyszlym roku z jej udzialem...

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2002
    Postów
    489
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    za www.onet.pl


    Gdyby, któryś z klubów zdecydowałby się pozyskać piłkarzy Wisły Kraków, czekać go będą ciężkie negocjacje, bowiem wysprzedaży zawodników "Białej Gwiazdy" stanowcze - nie, powiedział Bogusław Cupiał, właściciel Wisły - pisze "Gazeta Wyborcza".

    "Wisła nie będzie sprzedawać zawodników. Wisła chce grać w Lidze Mistrzów" - powiedział Cupiał.

    "To, czy w ogóle kogoś sprzedamy, zależy od opinii trenera Kasperczaka, lecz o wszystkim decyduje właściciel klubu. Jeśli zagraniczne kluby dadzą 10 mln euro, to może zmienimy zdanie" - dodał Bogdan Basałaj, prezes Wisły Kraków SSA.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Brawo Wisła, brawo Cupiał.

    Tak trzymać, za grosze nie rozsprzedawać, Francja za cienka dla Wiślaków, finansowo bynajmniej, kiedyś kupowali po ok. 700-800 tys. EURO,teraz, kiedy przyjdzie wyłożyć ze 3-4 banieczki, spękają, może mokre włoszki kogoś kupią, tak naprawdę puścić można już Żurawia, Kosę, reszta niech się nadal ogrywa w mocnej, polskiej ligunii :)No i oddać za darmo do Szczakowianki Huguesa, to jego poziom i jego aspiracje, czy on się dzieli kasą z kontraktu z Heniem, że ów tak broni tego f a j a n s i a r z a ??????

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    No i tak właśnie powinno być, jeżeli chce się osiągać jakieś sukcesy w europejskich rozgrywkach trzeba zatrzymywać najlepszych zawodników. Gdy już pojawi się klub z propozycją kupna jakiegoś piłkarza to trzeba twardo negecjować, a nie jak to było do tej pory, że za pół darmo polskie kluby sprzedawały piłkarzy, którzy (w większości) i tak nie przebijali się do składu zagranicznej drużyny, a tylko kariere sobie niszczyli.
    CKM&AZS

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2002
    Postów
    179
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jesli rzeczywiscie dzialacze zrobia tak jak mowia to naprawde jestem pelen podziwu. Z takim nastawieniem mozemy byc spokojni o LM i nie musimy sie obawiac ze, jak juz wielokrotnie sie zdarzalo, silna druzyna zostaje rozsprzedana przez co kiedy dochodzi do Pucharow to okazuja sie byc totalna porazka ...
    Jeszcze raz BRawo Wisla !!

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2002
    Postów
    109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzialacze Wisly otwarcie mowia zdaje sie, iz interesuje ich i celuja w LM, przeciez po to sprowadzili H.Kasperczaka. Jesli o to chodzi to sklad jest w 75% git z malymi lukami. Przede wszytskim bramkarz Radek Majdan blaka sie po swiecie moze on?. Nie wiem czy dzialacze Wisly nie powinni zastanowic sie nad zawodnikami Jopem i Stolarczykiem ? moze ktos lepszy. Moim zdaniem Wisle nie opuszcza najlepsi, a Wisla sie wzmocni, bardzo bym tego chcial. Wiec jak mamy w przyszlej edycji Biala Gwiazde w LM ? :).

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2002
    Postów
    489
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem Wisle nie opuszcza najlepsi, a Wisla sie wzmocni, bardzo bym tego chcial
    No w koncu na tych wszystkich transmisjach i premiach za dojscie tak daleko w pucharze UEFA musieli sporo zarobić :D
    i naet jak kogos sprzedadza to kupia zawodnika takiej samej klasy :)

    Jednak i tak jestem prawie pewny, że odejdzie Kosowski i Uche.
    Dlaczego Kosowski? Bo juz w przerwie zimowej chcial to zrobic.
    Dlaczego Uche? Bo jest za dobry i zadna sila nie zatrzyma go w krakowie, bo nawet gdyby chciial zostac, to jest za dobry :(


    A zurawski zostanie, bo wisla podpisujac z nim nowy kontrakt mowila, ze na nim bedzie budowac druzyne ;)

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Interu, Liverpoolu, Schalke, Olympique Marsylia, Olympique Lyon, Auxerre, Malagi i Udinese.

    z tych klubów w żadnym wypadku piłkarz
    Wisły nie powinni się decydować na klub
    Auxerre i Udinese. Ciekawy mógłby się /
    okazać klub Malaga na pewno zdecydowanie
    lepszy od Osasuny panie Kamilu!

    Schalke, Inter czy Liverpool :/
    ciężko przebić się tam

    Marsylia i lyon to równiez
    obok Malagi ciekawe kluby :)

    pozdro. ;-P

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-11-2002
    Postów
    694
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja na miesjcu działaczy Wisły nie sprzedawał bym żadnego z zawodników a sprowadził jakiegoś zdolnego i doświadczonego polskiego bramkarza. jest wielu utalentowanych Polaków ,którzy mogli by bronić bramki Wisły Kraków. Co do Jopa i Stolarczyka to nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, bo każdemu zdarzają sie błedy. Stolarczyk to świetny zawodnik podobnie jak Jop i nie potrzebni im są zmiennicy. Siła Wisły leży w zgraniu i zaufaniu do siebie zawodników ,a pozbycie sie najlepszych zawodników z pewnoscia odbiła by sie na wynikach Białej Gwiazdy.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli Wisła naprawdę chce celować w przyszłym sezonie w Ligę Mistrzów to powinni zrozumieć wszyscy- i działacze, i zawodnicy, że bezsensownym byłoby wysprzedanie najlepszych. Poza tym oni wszyscy potrafia liczyć i zapewne już dawno policzyli sobie ile za taką grę w LM można zarobić. A na transferze nawet do dobrego klubu niestety nasi nie zarobią bo to obciach dla wielkich klubów dać za Polaka za dużo kasy, a w takim klubie nasi mogli by się tylko zmarnować. Niechże się pokażą w Wiśle z dobrej strony w LM- jeśli uda się dostać, a wtedy będą się cieszyć wszyscy- i kibice i władze klubu- bo będzie kasa, i piłkarze, bo będą świetne oferty a i kasa tę niemała.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    02-02-2003
    Postów
    341
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przede wszystkim to zależy od ofert klubów zagranicznych. Mi się wydaje że jednak jeszcze w tym i w przyszłym sezonie z Wisły nikt nie odejdzie ale jeszcze sie wzmocni.:)
    Ukryta zawartość [i]..:: Co ja widzę Polonia Bydgoszcz mistrzem w lidze ::..[i]Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Przede wszystkim to zależy od ofert klubów zagranicznych. Mi się wydaje że jednak jeszcze w tym i w przyszłym sezonie z Wisły nikt nie odejdzie ale jeszcze sie wzmocni.:)
    Raczej na pewno odejda
    Kosa, Żuraw i być może
    Głowacki...

    Tak jak powiedział ostatnio
    jeden z redaktorów Przeglądu
    Sporotwego...
    prezes Wisły powinien za pieniadze
    zarobione na tej trójce zakupic 6
    młodych piłkarzy z czego 2
    przynajmniej powinno przerosnąć
    Kose i Żurawia...

    pozdro. ;-p

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak jak to zwykle bywa w polskiej piłce nożnej, mamy jakiś zespół, który mógłby walczyć na stadionach euroejskich (jak np. teraz Wisła w PUEFA) i jeden sezon pograją, a już na następny większość podstawowych zawodników odchodzi do lepszych(=więcej pieniędzy) klubów. Tak nigdy nic nie osiągniemy drużynowo, jak dobry zespół będziemy potrafili tylko przez jeden rok utrzymać:(. Jak z Wisły odejdą: Kosowski, Żurawski, Głowacki, Uche, to znowu Wisła będzie przeciętnym zespołem, który będzie mógł sobie pomarzyć o sukcesach w pucharach europejskich. Teraz mamy szansę utrzymać dobry zespół i trzeba to wykorzystać, zatrzymując podstawowych zawodników, choć będzie to trudne.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Cupiał nie sprzedawaj. Kupuj!!!

    Cupiał nie sprzedawaj. Kupuj bramkarza, na miejsce Huges'a; obrońce na miejsce Jopa i napastnika na miejsce Dubickiego.
    Jak Cupiał chce mieć drużyne w Lidze Mistrzów to bez nowych graczy się nie obejdzie.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Żadnych sprzedaży ! Może by na przykład pogadać z Gieksą, czy za dobre pieniądze nie opyliliby Tkocza - bo jak tu przedmówcy zauważyli, Angelo "Terminator" Hugues tak się nadaje do Wisły, jak ja do reprezentacji hokeja na trawie. Jak jednak słychać Cupiał ustawia ceny zaporowe na Wiślaków i to mu się chwali - brawa za dalekowzroczność.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    17-01-2003
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie!Rany koguta,opamiętajcie się!Przecież sprzedaż najlepszych piłkarzy Wisły do Francji czy gdzieś indziej teraz,to mogłoby przynieść tylko straty:zarówno dla samych piłkarzy(w przypadku gdy okażą się za słabi w nowym klubie) jak i dla Wisły(rozleci się dobry kolektyw).
    Francuzi napewno kalkulują tak:aha,Wiślacy są teraz jeszcze mało znani w Europie,są tani,ale dobrzy,więc my teraz ich kupimy,aby potem ewentualnie mieć z nich pożytek;bo potem-jeśli Wisła awansuje do LM-ceny tych samych piłkarzy mogą wzrosnąć(i prawdopodobnie wzrosną).
    Poczekajmy wię conajmniej do przyszłego sezonu i nie rozbjiajmy tak klasowego zespołu jak obecna Wisełka.Można iść przecież w ślady Rosenborga Trondheim,który kilka lat z rzędu grał w LM i to głównie grał krajowym składem(było tylko parę wzmocnień obcokrajowcami).A polemizowałbym czy poziom ligi norweskiej jest wyższy od naszej Eksstraklasy.
    Według mnie jest nawet niższy.
    Inną drużyną w ślady której mogłaby iść Wisełka jest
    FC.Basel.Klub w sumie mało znany w Europie,nie odnoszący sukcesów,a potrafił zbudować dobrą drużynę która z powodzeniem gra w LM(awans do drugiej rundy grupowej nie wziął się z powietrza).No,inna sprawa to to,że w Szwajcarii mają dużo kasy(piłkarzy za to cokolwiek średnich).
    Niech więc Wisełka się trochę wzmocni,zdobędzie mistrzostwo Polski,(czego jej życzę),awansuje do LM i gra,a na sprzedaż piłkarzy przyjdzie jeszcze czas.
    Pozdrawiam!!!

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jeśli Wisła w przyszłym roku chce myśleć o awansie do LM , to powinna cały skład utrzymac, sciągnąć dobrego bramkarza : kogos z trójki Majdan, Wierzchowski, Szamotulski

    jesli Cupiał wysprzeda skład to bedzie z jego strony największa głupota jaką mógł by zrobic

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po raz kolejny pojawiają się informacje o ewentualnych transferach wiślaków do klubów zachodnich i myślę, że takich będzie wciąż przybywać, jednych bardziej konkretnych, innych mniej. Po meczach z Parmą mówiło się, że Kosa i Żuraw mogliby grać właśnie we Włoszech, z Schalke było podobnie, również pamiętny przegrany "bój" przeciętnej Osasuny o Kosowskiego. Po Lazio też zaczyna być coraz głośniej o możliwych transferach, które niestety teraz są bliższe realizacji, niż gdyby Wisła grała dalej w Pucharze UEFA. Teraz wszystko w rękach właściciela Wisły Bogusława Cupiała. Podobnie w jego rękach było też podjęcie decyzji o możliwości sprzedania Kosowskiego do Hiszpanii. Prezes Cupiał, nie sprzedając Kosy do Osasuny, podjął najlepszą z możliwych decyzji. Życzyłbym sobie, aby podobnie było też z Arkiem Głowackim. Przed Wisłą walka o MP a co za tym idzie, o Ligę Mistrzów. Osłabiać swój zespół w obecnym czasie byłoby swoistym zaprzeczeniem rozważnej polityki transferowej prowadzonej przez prezesa Cupiała, która tej zimy skupiała się na tym by przede wszystkim nie wyprzedać pierwszego składu zespołu z ul. Reymonta, gdyż jak wiadomo Wisła nie zakupiła żadnego z nowych piłkarzy. Auxerre to uznana firma, odpadła w tej edycji PUEFA na tym samym poziomie co Wisła. Klub francuski wciąż walczy o jak najlepsze miejsca w ligowej tabeli Division One. Głowacki przechodząc do tej drużyny mógłby niewątpliwie skorzystać na tym nie tylko finansowo. Jestem jednak za tym, by w czerwcu tego roku Wisła w składzie z Arkiem Głowackim i obecnymi wiślakami walczyła o Ligę Mistrzów!

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę jednak, że większość z wymienionych zawodników opuści szeregi Wisły Kraków. Zapewne chodzi tutaj głównie o rozwój talentów a nie o to, że Kraków się osłabi.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar Volter
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Szkoda

    No szkoda talentów, ale w Wiśle to oni dużej kariery nie zrobią.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    539
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja myśle,że powinni pograć jeszcze w wiśle jeden lub dwa lata wtedy wszyscy na tym zarobią(działacze i sami zawodnicy).W polsce zawsze tak jest,że jak jakiś chłopak sie wybije i zacznie lepiej grać od reszty to od razu idzie na do silniejszego eropejskiego klubu gdzie siedzi na "ławie" i sie nie rozwija.Wyjątkiem tu jest Andrzej Juskowiak,który wedłóg mnie zrobił kariere na zachodzie bo jak grał w Lizbonie był bardzo cenionym zawodnikiem,ale nie odbiegajmy od tematu myśle,że wszyscy powinni zostać na jeszcze conajmiej rok bo na zachodzie będą zarabiać większe pieńądze ale będą siedzieć na ławie a nie oto chyba tylko w sporcie chodzi.

    Takie moje zdanie na ten temat


    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •