Pokaż wyniki od 1 do 41 z 41

Wątek: Szymon Żurawski na dopingu ???

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Szymon Żurawski na dopingu ???

    W organizmie siatkarza GTPS Gorzów Szymona Żurawskiego podczas kontroli antydopingowej wykryto niedozwolone środki. Zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.

    Komisja przeprowadziła badania w Gorzowie 30 listopada po spotkaniu ekstraklasy GTPS - NKS Nysa. Ze strony gospodarzy badaniom losowo zostali poddani oprócz Żurawskiego także Roman Bartuzi i Maciej Kowalczuk. Kilkanaście dni później do klubu dotarła informacja, że wyniki badań próbki Żurawskiego nie są dobre. Jedna z norm została przekroczona ponaddwukrotnie.

    Polska Liga Siatkówki jeszcze nie wydawała oficjalnego komunikatu w tej sprawie. O wszystkim miały rozstrzygnąć badania drugiej próbki pobranej od siatkarza po meczu z Nysą.

    Jeżeli normy ponownie będą przekroczone, a zawodnik nie będzie potrafił wytłumaczyć się, skąd w jego organizmie znalazły się niedozwolone specyfiki, zapewne zostanie zdyskwalifikowany.

    (gazeta.pl)

    ps. Jeśli się to okaże prawdą, to będzie ogromny skandal. Nie ma, co na razie wyciągać pochopnych decyzji. Miejmy nadzieje, że siatkarz ma coś na swoje wytłumaczenie .

    POZDRAWIAM


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jesli teraz Czarny nie dostanie bana to chyab podam tego ..... do sadu.
    Szymek skrociles wypoiwedz o srodek , ktory podbno uzywał Szymon.
    Nie ejst to zaden srodek wspomagajacy!
    Tylko zwykly lek na kolana...i wcale nie ejst pewne czy go brał.
    Wyrzadzacie wielka krzywdę Szymonowi.
    Oprcz tego w wypowiedzi Czarnego zauwaza sie ogromny brak znajomosci przepisow PLS.
    Widac ejstes wyjatkowo tepy i bede rozmawial z adminami o banie na port .
    Przepis PLS mówił ,że "W przypadku dyskfalfikacji zawodnika karę ponosi sam zawodnik, a nei druzyna przez niego reprezentowana"
    I co lyso Ci?
    Nie wypowiadaj się wiecej bo gadasz bzdury i robisz z Siebie posmiewisko!
    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przykro mi stilonek ale nie masz do konca racji
    Faktycznie GTPS nie grozi zadna dyskwalifikacja
    Ale o tych kolanach i lekach to juz wymysl Trenera Mariaskina
    Szymek powaznie przekroczyl normy i na 90 procent zostanie zdyskwalifikowany - nie ma tylko formalnej decyzji
    Dobrze ze wrocil Karol, choc z kontuzjowanymi Kobialka i Borczynskim i tak nie widze zbyt duzych szans na utrzymanie :(
    Pozdrawiam!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    277
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Skandal?

    SzymonBB co ty piszesz!
    Weź lepiej dokładnie przeczytaj a nie gadasz bzdury.
    Szymon Żurawski owszem został poddany badaniom, wynik był pozytywny lecz niestwierdzono dokładnie co było tego przyczyną. Najprawdopodobniej zawodnik brał leki na chore kolana by ich nieprzeciążać zbytnio w trakcie meczu i to całe twoje zamieszanie i AFERA!
    Jak byś był dobrze poinformowany i siedział w siatkówce, to wiedziałbyś że takie leki stosuje się czasem u zawodników z dolegliwościami kolan (myślisz że Świder jak się wyleczył!).
    Jeśli przypuszczenia się sprawdzą, zawodnik zagra już w Sosnowcu z Polską Energią.
    Pozdrawiam wszystkich oprócz tego śmiecia z Nysy.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skoro tak super się orientujecie to podajacie nazwę tego leku.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a po co mu ten doping?dobrze to szymek nie gra

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli teraz Czarny nie dostanie bana to chyba podam tego gnoja do sadu.
    Widzę że na forum są równi i równiejsi niektórzy czytaj stilonek mogą wyzywać i obrażać do woli, inni jakby mniej.
    Drodzy moderatorzy troszkę obiektywizmu.

    A co do sprawy z dopingiem. Fakt stosowania zakazanych używek został stwierdzony, ponoć był to poziom sporo przekroczony i moim zdaniem taki delikwent niestety powinien ponieść karę.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stilonek-Fan... nie mam zamiaru się z tobą kłócić, jednak powiem tobie, co o tym wszystkim myślę. Wiec tak człowieczku, polecam tobie abyś przeczytał jeszcze raz to, co napisałem i się nad tym zastanowił. Nie wiem może za pierwszym razem do ciebie to nie dociera. Sam piszesz, że "został poddany badaniom i wynik był pozytywny„. Więc sprawa jest jasna, nie prawdaż. Skąd możesz wiedzieć, ze brał lekki na kolana??? A nawet, jeśli tak, to widocznie jest to niedozwolone. Nie jest to żadne zamieszanie czy afera jak napisałeś...tylko fakt, a że dotyczy waszego zawodnika to już nie mój problem. Jestem tylko ciekawy czy był byś też taki oburzony, gdyby sprawa ta nie dotyczyła zawodnika z zespołu Gorzowa ?

    POZDRAWIAM

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    277
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stilonek-Fan... nie mam zamiaru się z tobą kłócić, jednak powiem tobie, co o tym wszystkim myślę. Wiec tak człowieczku, polecam tobie abyś przeczytał jeszcze raz to, co napisałem i się nad tym zastanowił. Nie wiem może za pierwszym razem do ciebie to nie dociera. Sam piszesz, że "został poddany badaniom i wynik był pozytywny„. Więc sprawa jest jasna, nie prawdaż. Skąd możesz wiedzieć, ze brał lekki na kolana??? A nawet, jeśli tak, to widocznie jest to niedozwolone. Nie jest to żadne zamieszanie czy afera jak napisałeś...tylko fakt, a że dotyczy waszego zawodnika to już nie mój problem. Jestem tylko ciekawy czy był byś też taki oburzony, gdyby sprawa ta nie dotyczyła zawodnika z zespołu Gorzowa ?

    POZDRAWIAM
    Drogi SzymonieBB
    Ja pisałem to co dowiedziałem się z gazety oraz od pewnego gościa z klubu. W Gorzowie od podania wyników badania było nieciekawie więc zrozum mnie. Niejesteś całkiem w temacie, jedynie dowiesz się coś z gazety lub netu. W dzisiejszej Lubuskiej pisze, że zawodnik być może będzie zawieszony.
    Zrobiono 2 badanie i narazie wyników niema.
    Przepraszam cie za to najechanie, troche za ostro cie potraktowałem.
    Co do ostatniej części twojej wypowiedzi.
    Skoro sprawa dotyczy zawodnika GTPS, to niby czemu miałbym go nie bronić?
    To przecież tylko człowiek, a każdy popełnia błędy!
    I skoro sprawa dotyczy zadownika GTPS to chyba najlepiej zorientowani będą ludzie z Gorzowa a nie z 2 części Polski!

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest taki siatkarz na necie co się nazywa Rafał Hendel(gra obecnie w SPS Zduńska Wola), który zna Szymona z czasow wspolnej gry w Lodzi.
    Twierdzi on , ze Szymon zawsze używał wielu odżywek.
    Teraz jeden z tych specyfikow Szymon oddał do badania
    Oprcz tego Szymon sam zapłaci i zrobi sa dodatkowe badania, zeby udownodnic swoja niewinnosc. Gdyby dobrowolnei brał te specyfiki, to czy faktycznie sam robil by dodatkowe badania?
    Apeuluję , abysmy dali Szymonowi się bronić.
    Ja jestem i będę z nim, bo to sympatyczny chlopak, ktory w siatkowkę grać potrafi!
    Pozdrawiam

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To w końcu się zdecydujcie czy odżywki czy leki na kolana.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bral sterydy i wyszlo mu to bokiem - a nazywajcie sobie to jak chcecie(odzywki, "leki"). Wczesniej czy pozniej musialo sie tak skonczyc, i nie ma co tu mowic, czy czlowiek jest sympatyczny czy nie. Bral to niech odpowiada za swoje czyny. Precz z dopingiem!!

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jerry: tak sie znasz na siatkowce a nie wiesz do czego sluza odzywki?:P
    Co do wypowiedzi M_N to nie feruj wyroku.
    Szymon nadal tweirdzi ,ze jest niewinny.
    Powstały dwie hipotezy skad moze pochodzic niedozwolony srodek w organizmie siatkarza:
    A) w jednej z odzywek
    B) w specyfiku przepisanym przez lekarza po kontuzji barku.
    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do odżywek izotonicznych nie ma potrzeby dodawania "wynalazków". :)

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czarny - po raz kolejny powtatrzam , że nie nadajesz się do dyskisji publicznej.
    Masz bardzo niski poziom kultury i ja w nerwach piszę mądrzej niż Ty w chwili intelektualnego przypływu(w twoim przypadku raczej odpływu). Nie jestem jedynym, który tak uwaza. Nie wiem dlaczego wciąż kpisz sobie z adminów i zmieniasz nicka. Jeden ban na port i po zabawie.
    Teraz wracam do sedna sprawy:
    Gdyby Szymon brał swiadomie nendroloN(ilość , ktorta moze wplynac na zbudowanie sily fizycznej) to norma przekroczona była by kilkanscie lub kilkadziesiat razy.
    Uprzedzam juz kolejny argument oskarżycieli i powiem , że miesiac wczesniej kazdy zawodnik miał robione badania i one nic nie wykryły.
    Pozdrawiam

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kochani (to do Stilonkai Czarnego), przestańcie zajmować się sobą, tylko tematem, oczywiście jeżeli można Was o to prosić. Czarny uważa, że Żurawski brał (i ma jakieś tam argumenty, reperezentuje też pogląd prasy, sądząc z tytułów), Stilonek uważa że nie brał ( i ma argumenty wynikające z informacji własnych, należy sądzić, iż zbliżonych do klubowych).
    Zatem myślę, że na tym etapie więcej do dyskusji wnieść ożywczego powiewu sie nie da, i należy poczekać na wynik badania próbki B. A wtedy proponuję, aby zwycięska strona złożyła drugiej stosowne przeprosiny.

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Weteranie : ja raczej czekam na wyniki badan za ktore zaplacil Szymon.
    W krotce będzie wynik, jeśli nie przekroczy normy to oznaczać to będzie , że nie brał nic świadomie.
    Nie osadzajmy go!
    Pamietacie sprawy Kółko, krzywanskiego czy pilkarza Pawła Skrzypka?
    Wszytskich ich na lamach prasy oskarzono o branie nendrolonu a pozniej okazało się ,ze jest to efekt zazywanych leków(syropy).
    Pozdrawiam

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba zbyt dużo osób dorabia własne teorie do całej sprawy.
    I jakie są wersje :
    - lek na kolana
    - lek na barki
    - odżywki
    - syropy
    Coś za dużo kręcenia. Skoro wziął przez pomyłkę coś co zawierało substancję niedozwoloną to dlaczego nie wiadomo do tej pory nazwy??

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jerry : nic na to nie poradze.
    Nie twierdzę , że tą substancją był syrop, ja tylko podaje przyklad jak mozna skrzywdzic zawodnika.
    Pozdrawiam

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Także próbka B przebadana na prośbę zawodnika potwierdziła pozytywny wynik. Siatkarzowi grozi dwuletnia dyskwalifikacja i kara finansowa od 1000 do 25 000 złotych.

    Janusz Biesiada. - Czy zespołowi z Gorzowa grozi odebranie trzech punktów, zdobytych w meczu z NKS Nysa? Przepisy - ani nasze, ani międzynarodowe - nie regulują dokładnie tych spraw, ale w takich przypadkach nie stosuje się raczej odpowiedzialności zbiorowej .

    Wina zawodnika nie podlega wątpliwości - mówi sekretarz Komisji d/s Zwalczania Dopingu w Sporcie, Dariusz Błachnio. - Obie próbki wykazały przekroczoną prawie trzykrotnie normę nandrolonu w organizmie Żurawskiego. Leków, które nam dostarczył, jeszcze nie badaliśmy, ale nawet pozytywny dla zawodnika wynik nie zwalnia go z odpowiedzialności.

    Sytuacja Szymona Żurawskiego nie wygląda wesoło, choć ostatnią deską ratunku może być dla siatkarza badanie specyfiku, który zażywał. - Mniej więcej półtora roku temu wykryliśmy nandrolon u dwóch lekkoatletów. Okazało się, że niedozwolony środek znajdował się w odżywkach, przez nich zażywanych. Obaj zostali później uniewinnieni przez federację - mówi Błachnio, mając na myśli Rajmunda Kółko i Marcina Krzywańskiego. Czy na podobną pobłażliwość może liczyć Żurawski?

    więcej w Przeglądzie Sportowym

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Więc wszystko jasne...szkoda Szymona Żurawskiego, ale takie są fakty. Nikt nie będzie tolerował stosowania specyfików niedozwolonych.
    Osobiście mam nadzieje, że w najbliższych dniach dowiemy się coś więcej w tej bulwersującej sprawie. Jak się ona zakończy tego nikt nie wie?...ale widzę to czarno dla zawodnika Stilonu.

    Pozdrawiam

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest artykul z poniedzialku.
    No coments
    Po raz kolejny powtarzam z, enei ma mowy o swiadomym braniu nendrolonu ,i to chyba kazdy widzi.
    Nendrolon wolno opuszcza organizm.
    Gdyby brał to poizom nendorolnu był by kilkadziesiat razy wyzszy nei o 90% wyższy.
    Tyle mojego
    Zdrow

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    04-11-2002
    Postów
    35
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    odpowiedź

    Stilonek ty chcesz wmówić że w nocy świeci słońce no i ok!

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bez przesady, że dawka dopiero kilkudziesiąt razy większa od progu coś daje. Gdyby tak było to i próg by został podwyższony. Fakt jest, że coś łyknął. Nie wiem czy świadomie czy też nie.
    Dobrze odżywiajacy się człowiek (sportowiec) nie potrzebuje nawet dozwolonego wspomagania.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie jestem księciem De Merode, który tropił doping światowy i przytrzasnął Bena Johnsona, ale, Stilonku, w świetle nieubłaganych faktów nalezy sobie powiedzieć, że nigdy nie należy reagować emocjonalnie, ale rozważywszy wszystkie "za" i "przeciw". Inaczej wszyscy myslący inaczej musieliby dostać bana.
    Żal mi Szymona, ale jego sylwetka dawno już nie przypominała sylwetki siatkarza. Może przesadził z trenigiem siłowym, wspomagając go odżywkami które spowodowały kłopty Kółki, może nie - ale problem jest. Miejmy nadzieję, że wyjaśni się na jego korzyść.

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czarny : zwierzat się nie przeprasza

    Do tej pory nikt nie udowodnił winy Szymona.
    Koniec komentowania Twoich rownie...jak Ty wypowiedzi.
    Pozdrawiam wszytskich pzoa Czarnym , ktory drwi sobei z adminow

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Gartuluje dobrego samopoczucia

    Jakbyś umiał czytać i myśleć(czego nie umiesz) to bys wiedział , że nawet wynik probki b nie przesadza umyslnego stosowania nendrolonu.
    Ty przecierz rowy kopiesz wiec co tu od Ciebie wymagac , dlatego coraz mniej przejmuje się tobą(celowo taka pisowania).
    Pamietasz sprawę Kółko?
    Przekorczył poziom nendrolonu o 200%, obie probki daly wynik poztywny , ale czy przesadzilo to o tym ,ze bral umyslnie nendrolon?
    Udowodnił , że nie brał poddajac pod analize leki , ktore zazywał.
    Identyczny przebieg mial sprawy Krzywańskiego i Skrzypka.
    Co do twojego sporu to dziwi mnie to ,ze masz czelnosc wypowiadac sie na tym forum.
    Jestes drugim nesado- zakompleksionym czlowiekiem, ktory probuje dowartrosciowac sie swoja sztandarowa glupota.
    Wielokrotnie nie miales racji.
    Patrz:
    a) sprawa walkowera
    b) doping
    c) typowanie wyniku w Gorzowie
    d) wszystkei inne przepadki , ktorych tu przypominal nie bede bo nie chce znizac sie do twojego kanalarskiego poziomu.
    Hej wszytskim kibicom siatkowki:)

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    stilonek: tu nie chodzi o to czy brał umyślnie czy nie. Stwierdzono fakt i następnie w próbce B go potwierdzono.
    Mówisz, że udowonił, że nie brał bo poddał analizie leki.
    No to skąd to się wzięło w jego organizmie??

    Właśnie jakby udowodnił, że w jednym z leków, które brał na jakieś schorzenie jest substancja niedozwolona to byłby to jakiś argument. ALe jeśli tak, to winą nalezy obarczyć lekarza klubowego, któy powinien kontrolować co biorą zawodnicy. Tymczasem sprawa wygląda nieciekawie - wszystkie dowody są przeciw zawodnikowi.


  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poziomu Czarnego nie bede komentowal...bo nie ma czego:)
    Obraził mnie bez argumentacji, wiec nie widze powodu abym musial polemizowac.
    Natomiast do wypowiedzi Jerrego...
    Po pierwsze: GTPS nie ma lekarza klubowego(oszczędności)
    Po drugie: niestety przepisy sa bezlitosne i czy Szymon bral czy tylko zazywal leki, w ktorych byl nendrolon i tak bedzie musial poniesc kare:(
    Po trzecie: Nie długo GTPS przyjeżdża do Olsztyna i pogadasz o tym ze swoim kumplem(wiesz o kim mowie?:)). Może on bedzie Ci lepiej odemnie tlumaczył:)
    Pozdrawiam

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dodam jeszcze, że ta sprawa powinna niepokoić nie tylko kibiców GTPS, ale także całej PLS, gdyż nieciekawie byłoby jakby wykrystalizowała się opinia, że siatkarze "biorą".
    Mam nadzieję, że sprawa wyjaśni się pozytywnie dla zawodnika i całego środowiska.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    715
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiadomo cos nowego w sprawie Szymona ??

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany Awatar galaxian
    Dołączył
    30-11-2001
    Postów
    1,779
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    prawdopodobnie bedzie zawieszony na 2 lata...
    to tak masazysta czy ktos tam z GTPSu Pakoszowi na mecz w sobote.

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Będzie wisiał?

    SIATKARZ GTPS Gorzów Wlkp., Szymon Żurawski prawdopodobnie zostanie zdyskwalifikowany na dwa lata za stosowanie środków dopingujących. W organizmie 27-letniego zawodnika w grudniu 2002 roku wykryto nandrolon. Żurawski nie przyznał się do winy i twierdził, że niedozwolony środek mógł znajdować się w specyfiku, który stosował lecząc kolano. Lek na prośbę zawodnika został przebadany, niestety wynik nie był pozytywny dla siatkarza.

    5 lutego władze Polskiej Ligi Siatkówki podejmą decyzję w tej sprawie. - Wszystkie fakty są przeciwko zawodnikowi - mówi główny komisarz Polskiej Ligi Siatkówki, Cezary Matusiak. - W tej sytuacji nie mamy wyjścia, będziemy chyba musieli zdyskwalifikować Żurawskiego na dwa lata i nałożyć na niego karę finansową od tysiąca do 25 tysięcy złotych.

    - To chyba będzie koniec kariery tego chłopaka - mówi kierownik GTPS, Marek Czubiński. - W tym wieku po dwóch latach przerwy ciężko będzie mu wrócić do sportu.

    info Przegląd Sportowy

    Jestem ciekaw skąd on weźmie tyle kasy przypominam że może nałożona będzie kara finansowa od 1000 do 25000 zł.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czarny: na co czekasz?
    Przeciez ja nie powiedzialem ,ze w jego organizmie nie znaleziono niedozwolonych srodkow tylko powiedzialem,ze swiadomie nie bral srodkow wspomagajacych a to rozncia.
    Ale co tu z toba gadac?
    Czytasz to co chciałbys czytac

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I wszystko jasne. Z jednej strony szkoda, mi jego, ale nie ma pobłażania dla osób, które wspomagają się w niedozwolony sposób. Brał, więc niech teraz ponosi konsekwencje. Jeśli chodzi o siatkówkę jest skończony, nie wierze, aby kiedyś jeszcze wrócił do siatkówki . Dwa lata to zbyt długa przerwa.
    Szkoda jednak, że taka sprawa dotknęła środowiska siatkarskiego...aż boje się myśleć jak może być później. Niech ta wysoka kara będzie przestrogą dla innych.

    PS...no pięknie i kolejny doping tym razem u Olgi Ozowej siatkarki mistrza Polski Nafty Gaz Piła. Robi się coraz ciekawiej.

    Pozdrawiam

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    22-10-2002
    Postów
    42
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak sie wczoraj okazało Szymon Żurawski został uniewinniony za używanie niedozwolonych środków i powruci do drużyny GTPS w nowym sezonie najprawdopodobniej albo bedzie grał we Francji.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak sie wczoraj okazało Szymon Żurawski został uniewinniony za używanie niedozwolonych środków i powruci do drużyny GTPS w nowym sezonie najprawdopodobniej albo bedzie grał we Francji.
    Szymon Żurawski będzie od nowego sezonu podstawowym atakującym Gwardii Wrocław...został pozyskany oczywiście z GTPS-u Gorzów.

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i co??
    Tak mnie w tym watku atakowano a doszlo w koncu do skrocenia kary i uniewinnienia zawodnika(nie z obecnosci srodkow a z umyslnego brania).
    Szkoda tylko,ze GTPS spadł, a Szymon w ostatnim meczu z NKS-em był by bezcenny wobec zatrucia pokarmowego polowy druzyny.
    Pozdrawiam

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec Awatar kibicgorzowski
    Dołączył
    17-11-2002
    Postów
    506
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widac komus zalezalo zeby gtps spuscic.Bo polska to jest jedno wielkie barno korumpcyjne gdzie licza sie uklady ukladziki a cierpi an tym nawet sport(szymon zurawski i zespol gtps)

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podejrzana sprawa. Czekam na szczegóły.

  41. Powrót do góry    #41
    Początkujący
    Dołączył
    22-10-2002
    Postów
    42
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ladny walek

    Nie wiem skad masz mostomanka tak informacje ze Szymon bedzie gral we Wroclawiu na zadnej stronie nawet o tym niewspomniano nawet na stronie gwardii nic niema a wiec niewiadomo gdzie bedzie gral.

    Bardzo ciekawa jest sprawa Zurawskiego bo zaraz jak GTPS spadl Szymon zostal uniewinniony i ciekaw jestem komu na tym zalezalo ze by sie pozbyc zawodnika a takze ciekawa jest sprawa zatrucia pokarmowego przed meczem z Nysa chlopaki jak wrucili z Nysy to cos zle z nimi bylo i to tez jest bardzo ciekawe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •