Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 68

Wątek: Brak KSM-u, 8 zawodnik i kilka innych zmian - Czyli po posiedzeniu GKSŻ !

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    397
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Brak KSM-u, 8 zawodnik i kilka innych zmian - Czyli po posiedzeniu GKSŻ !

    [b]za zuzel.interia.pl

    Bez KSM w lidze żużlowej

    06.11.2002 18:24

    Likwidacja wskaźnika KSM, określającego dopuszczalną siłę drużyny, to najważniejsza zmiana w ligowych rozgrywkach żużlowych w sezonie 2003.

    Regulamin drużynowych mistrzostw Polski na przyszły rok przyjęła w środę w Warszawie Główna Komisja Sportu Żużlowego.Oprócz likwidacji KSM nie wprowadzono zasadniczych zmian.

    Rozgrywki tak ja do tej pory będą się odbywały w trzech ligach. W ekstralidze i pierwszej lidze po fazie zasadniczej nastąpi podział na dwie grupy - rywalizujące o miejsca 1-4 i 5-8. W drugiej lidze rozegranych zostanie czternaście kolejek według reguły każdy z każdym, mecz i rewanż. Także zasady spadku i awansu pozostają niezmienione (spada i awansuje bezpośrednio jedna

    drużyna, kolejna walczy w barażach).

    Podobnie jak do tej pory każdy zespół będzie mógł wystawić w meczu dwóch obcokrajowców, a trzech mieć zakontraktowanych. Zmianie uległa natomiast liczebność drużyny. W sezonie 2003 do spotkania będzie można wystawić ośmiu, a nie siedmiu zawodników jak obecnie. Żużlowcy z numerami 8 i 16 będą mogli maksymalnie w czterech wyścigach zastąpić kolegę z drużyny (według zasady junior za juniora, senior za seniora, obcokrajowiec za obcokrajowca).

    GKSŻ wprowadziła kary dla klubów nie wywiązujących się ze zobowiązań finansowych wobec żużlowców lub innych klubów. Poszkodowany w ten sposób zawodnik będzie mógł odejść po sezonie z klubu, a na listę transferową zostanie wystawiony za 80 procent kwoty zapisanej w kontrakcie.

    - Obrady GKSŻ były bardzo konstruktywne. Przytłaczająca większość klubów opowiedziała się za likwidacją wskaźnika KSM, który po prostu przestał być potrzebny. KSM wprowadzono, gdy w polskim żużlu były wielkie pieniądze i obawiano się, że powstaną super-teamy, które zdominują rozgrywki. Teraz tych pieniędzy nie ma i utrzymywanie ograniczeń straciło sens - powiedział przewodniczący GKSŻ, Andrzej Grodzki.

    Przyszłoroczne rozgrywki ekstraligi i pierwszej ligi rozpoczną się 30 marca. We wszystkich ligach wystąpi po osiem zespołów. Nową drużyną w drugiej lidze będzie Pogoń Szczecin, która jednak swoje mecze będzie rozgrywała na stadionie Pergo Gorzów Wlkp.(PAP)


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nareszczie cos sie dzieje jeszcze pewnie nie wszyscy wiedza ale zaraz bedziu tu burza. Ten 8 zawodnik to ciekawe rozwiazanie ciekawe jak sie sprawdzi. A z ta pogonia Szczecin to chyba lekka przesada kto przyjdzie na jej mecze i to w fgorzowie? chyba ze to pis na wode.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    924
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    jupiiiiiiiiii

    KSM zniesiony, teraz tylko wzmocnic druzyne, bo przeciez ekstraklasa jest juz nasza :)

    Co do tej pogoni to niezabardzo wiem o co chodzi, moze jednak ktos sie szerzej na ten temat wypowie i nam wytlumaczy :)

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    1,137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja powiem pewną ciekawostkę, na meczu z Rybnikiem w rundzie zasadniczej poznałem kolesi z kabaretu którzy wtedy mi powiedzieli ze przyczyniaja sie do założenia klubu w szczecinie, wysmiałem ich, ale dzis sie dowiaduje sie że to jednak fakt, a mówili mi że wspome ich słowa, i tak sie stało
    Ukryta zawartość Danusiu, nie wierze...

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jako kibic ZKŻtu : HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!
    Jako kibic żużla : Czy ja wiem........

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    13-09-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hmmm.. Juz wczesniej kiedy byl temat o zniesieniu KSMu nie bylem pewnien czy wyjdzie nam to na dobre... Teraz tez nie jestem. Ale jak to pisalem: Pozyjemy, Zobaczymy. Mam nadzieje ze oni wiedza co robia...

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i bardzo dobrze.To była sztuczna zapora ,która nie spełniła pokładanych w niej nadziei.Teraz dostateczną korektą będą możliwości finansowe.
    P.S.Oj,teraz będzie się działo!

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Ej ludzie....są już chyba ze cztery wątki na temat tego zebrania.....a zaczęło się tu:
    http://www.sportsboard.pl/Forum/view...ID=3&TID=14389

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to teraz zacznie się wyścig zbrojeń(kto ma kasę).znowu Rufina wykolegowali (ksm).
    dobrze ,że będzie skład osimioosobowy.
    reszta normalka.
    Prezesi do dzieła!!!!!!

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    1,208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nareszcie!!!!!!!
    teraz zawodnicy nie będą się oszczędzać i zbijać KSM-u, tylko walczyć o każdy punkt.
    I love rybnicki ROW !!!

    pozdROWienia

    Nie ma to jak zimny bROWar Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    21-10-2002
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to co zrobili członkowie GKSŻ to jest totalna ......teraz liczą sie tylko pieniądze, których wiekszosć klubów i tak nie ma.Masz kase, masz zawodników ,masz mistrza.I mogę się założyć że na sezon 2004 KSM znów wróci.Pozdrowionka;) A co do Pogoni to niech się zajmie inną dyscypliną a mianowicie piłką nożną , bo tam jej miejsce.

  12. Powrót do góry    #12
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale ten wątek jest nie tylko o likwidacji KSM. Przecież podjęto decyzje o innych zmianach. Dla mnie ważny jest powrót do ośmioosobowych składów. Wreszcie będzie większe pole manewru dla trenerów. Co do Pogoni Szczecin - to, że zgłosili się do rozgrywek, wcale nie znaczy, że w nich wystartują! Była taka sytuacja całkiem niedawno: miała w lidze jeździć Victoria Machowa i rezerwy Gniezna, zostały zgłoszone do rozgrywek ale tuż przed startem je wycofano. Dlatego ja absolutnie nie wierzę w to, że klub ze Szczecina wystartuje w drugiej lidze.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście
    co do nowego klubu "Pogoń Szczecin" to juz kiedys, bodajze rok temu, obilo mi sie juz o uszy ze w Szczecinie ma powstac nowy klub ale niesadzilem ze to moze byc realne.
    Zastanawia mnie tylko fakt jakim sposobem powstal on jacy ludze starali sie o to, przeciez jezeli w Szczecinie nie ma nawet toru to jak on moze byc w tamtych rejonach popularny(chyba ze mini tor ale to duzo nie zmienia)

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Alleluja!!!!!!!!!!

    I niech żyje Pogoń Szczecin! A także Izolator Boguchwała i Burza Burzenin!!! To przyszli potentacji ligi żużlowej bez KSM-uuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    19-04-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    normalka

    Nareszcie będzie normalnie.
    Składy drużyn nie tylko będą zależały od finansów.
    pozdro

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    22-10-2002
    Postów
    180
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No wreszcie, panowie z GKSZtu zlikwidowali KSM. W tej chwili KSM jest niepotrzebny bo niema bogatych klubow. Moze za kilka, kilkanascie lat znow trzeba bedzie to wprowadzac, gdy zuzel wyjdzie z tzw. dolka. Pozyjemy zobaczymy.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2002
    Postów
    77
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem kto bedzie miał pieniadze ten bedzie teraz rzadził w polskim sporcie żuzlowym.Pozdrawiem Leszno,Poznań i całą Wielkopolske.

    UNIA LESZNO DMP 2003


  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Ja powtórze za Billy-m
    Jako kibic CKMu : HURAAAA!!!!!!!!!!
    Jako kibic żużla : Czy ja wiem....

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    397
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kurrrrrna z tym Szczecinem to rzeczywscie troche dziwne zjawisko.I to jeszcze Gorzow...Czyzby Pan L.G. dal znowu znac o sobie.Ciekawe po jakim czasie Pogon upadnie;).Moze beda czyms w stylu kuzni mlodych talentow dla Stali.


    Pozdrawiam.

  20. Powrót do góry    #20
    Zbanowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    1,121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A co za rok ?

    Po zakończonym sezonie było aż nazbyt cicho. Nikt do końca nie był pewien, co montować i jak montować na przyszły rok. Każdy klub był biedny i podupadły finansowo, a wszystko to bardziej reżyserka niż rzeczywistość. Zainteresowani osiągnęli to co zamierzali, zdjęli KSM-owy gorset, co uciskał niemilośierdnie. Teraz jest wygodniej,i oddychać można swobodniej. Niema potrzeby udawania,że jest sie biednym,że są długi.Sytuacja wielu klubów zmieni sie diametralnie, staną się raptem zamożni na tyle,że podejmą łowy na tych z górnej półki. Jednych to zadowoli ale czy większość? Z pewnością nie,i po roku KSM znowu trzeba będzie wprowadzać.

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NO i super (koniec KSM)!!!!!!!! W końcu będziemy mogli oglądać na meczach optymalne składy drużyn.
    Niezbyt podoba mi się to, że rezerwowym może być senior, ale w zobaczymy w trakcie sezonu, może będzie ciekawiej i lepiej.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawe czy Szczecinianie wiedze ze powstaju u nich klub bo z tego co widze to jeszcze sie zaden nie wpisal.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    Wreszcie GKSZ sie obudziła i cos sensownego postanowiła ;) Bardzo mnie ciekawi postawa Szczecinian , ciekawe wogóle kto tam unich bedzie jezdził i wogóle jakie beda mieli cele , ciekawe równierz ile kibiców bedzie przychodzic na mecze Pogoni w Gorzowie , ale byłby numer jakby Pogon awansowała a Stal została w 1 lidze ciekawe jak to by było , w Gorzowie byłby co tydzień jakis mecz hehehe , a najlepiej jak na mecze Pogonie bedzie przyjezdzac wiecej kibiców niz na mecze Gorzowiaków ;)
    Tylko Falubaz!

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawe czy Szczecinianie wiedze ze powstaju u nich klub bo z tego co widze to jeszcze sie zaden nie wpisal.
    A po co mają się wpisywć? Nie mają się z czego cieszyć, przcież zanim zrobią im stadion w Szczecinie to minie "troche" czasu, a teraz pozostają audycje w radiu, lub próby dojazdu do Gorzowa (co nie jest łatwe:P:P)

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar tonqister
    Dołączył
    18-05-2002
    Postów
    556
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach

    Liga bez ograniczeń

    JJJJJJJJEEEEEEESSSSSSSTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!
    No to mamy ponownie mistrza POLSKI.

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nie rozśmieszaj mnie:)

    JJJJJJJJEEEEEEESSSSSSSTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!
    No to mamy ponownie mistrza POLSKI.
    Marzenia, hehe...

    Liga będzie należała (po kilku zmocnieniach) do ZKŻ-tu, co jest pewne!

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    2,331
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tonqister:
    I TU MASZ RACJĘ :)

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Liga będzie należała (po kilku zmocnieniach) do ZKŻ-tu, co jest pewne!
    Nie przesadzaj Skowron mysle ze mozna mysle o 1 czworce ale nie o 1 miejscu, poztym nie wiadomo ile bedzie kasy.

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fajno fajno !!!!
    Ale zobaczymy czy ten przepis bedzie obowiazywal za rok???
    Mam nadzieje ze tak poniewaz w tym roku to jeszcze kilka klubow bedzie szastac kasa ale za rok czy dwa to szanse sie wyrownaja.
    A co do Pogoni Szecin to ktos napisal zeby sie pilka zajeli.
    Czlowieku co ty mowisz ??? Przeciez w pilke tez im nie idzie :)

    Pozdrawiam

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach

    A jak to bedzie dokładnie??????

    Bardzo mnie zaciekawiła sprawa dotycząca ósmego zawodnika. Czy moze mi ktos dokładnie powiedzieć bardziej szczegółowo o co chodzi w tym przepisie?Jak to jest czy jeżeli zawodnik z umerem 8 to junior to czy nie moze on juz zastąpić jakiegoś seniora czy obcokrajowca? Czy bierze sie go pod uwage przy ustalaniu składów na biegi nominowane? Czy zawodnik z umeem 8 \16 może być obcokrajowieć (jak tak to kogo może on zastąpić jeżeli w składzie on jest jedynym obcokrajowcem)? i jak wygląda ta sytuacja z sezniorem?
    Moim zdaniem to co zrobiło GKSŻ w tym roku to jest ****... misja!!! Zniesienie KSM nie ma sensu!!! Przecież i tak nie było by dream-teamów!!! A tak to 3-4 drużyny juz przed seznem będą miały zapewnione miejsca w tabeli!!! i nikt im nie ,,podskoczy" po drugie jeżeli nawet ają zdjąc KSM to powinno to wejść w życie dopiero w przyszłym i żeby każdy mógł sie do tego przygotować. A ten ósmy zawodnik to wogóle jestprzepis-ścierwo!!! Tak normalnie gówno!!! Jeżli se chcą 8 zawodników to niech se tabele biegów zmienią na tą co obowiązywała do 98 roku!!! nie kumam takiego postępowania to jest wogóle chore co oni zrobili w ten jeden dzień!!! W jeden głupi dzien mogą zniszczyć całą ciekawość w żużlu!!! Juz nie wiem jak to bedzie!!! A co do Pogoni Szczecin to uważam ze to dobrze, a o ile pamiętam to miało być coś w Chorzowie!!! Pogoń Szczecin- wszyscy mówią ze mało drużn ze juz większość ledwo żyje!!! To teraz bedzie ciekawiej!!! Tylko ciekawe jak bedzie wyglądał skład tej drużyny, jakie plastrony beda mieli, jak wpadli na to zeby jeżdzić w Gorzowie:)??
    No ciekawe co nam przyniesie ten sezon ciekawe!!! Oby był świetny!!! Tryzmajmy kciuki za żużel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    174
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie właśnie. O co chodzi dokładnie z tym drugim rezerwowym??? Troche to jeszcze do końca nie jest wyjaśnione. Jak ktoś wie niech napisze??

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-06-2002
    Postów
    857
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Moim zdaniem nie należy się wcale tak bardzo cieszyć ze zniesienia KSM. Teraz wydaję się to dobrą decyzją, bo wszyscy twierdzą, że są biedni i nie mają pieniędzy. Zgadza się, ale wg.mnie kwestią czasu jest, jak możni naszego speedwaya (patrz Wrocław, Bydgoszcz) zaczną tworzyć "drużyny marzeń". Może jeszcze nie w sezonie 2003, ale w następnym. Wtedy znowu zacznie się lament,że jak to jest? To jest niesprawiedliwe!!! Bogaci dyskryminują biedniejszych!!! Trzeba wprowadzić KSM!!!itd.itp. Kluby zaczną się zadłużać, podpisując kontrakty z "gwiazdami". Efektem będą ogromne kłopoty finansowe i problem znów powróci.

    Ja osobiście byłem za utrzymaniem KSM, tylko wg. mnie należało podwyższyć jego współczynnik np. do 45. Bo faktycznie 42 to było stanowczo za mało. Co dalej?? Nie wiem, wypada nam czekać na rozwój wypadków.

    Pozdro!!!!
    Wyznawca Falubazu


  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z KSM liczyłem po cichu że zostanie tylko podniesiony,no ale cóż jest jak jest bedzie przynajmniej normalnie.Ośmiu zawodników to rewelacyjny pomysł,skończy się grzanie ławy przez zawodników którzy nie maja jeszcze nazwiska a maja za to cos do udowodnienia.Co do Pogoni,no fajno ale czemu w Gorzowie?!Żużel jest takim sportem że jesli ktoś raz pójdzie na mecz i załapie o co chodzi zaraża sie nieuleczlnie bakcylem speedwaya wtedy robi się z niego kolejny fan tego sportu który chodzi na mecze swojej druzyny i zaraża innych,ale który Szczecinianin pojedzie do Gorzowa na mecz drugiej ligi w sporcie o którym słyszał tyle ze jezdzi tam jakis Gollob,a, poza tym nie wiadomo o co chodzi?Moim zdaniem to jakiś wał,nie wiem jaki ale wał.No a wracajac do KSM to mam nadzieję ze nasz Prezesik ma juz gotowa listę zakupów i wkrótce poznamy nowe znaczenie słowa dream team.:-)

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    05-07-2002
    Postów
    366
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlamnie jest to najgłupsze posuniecie jakie mógł zrobic GKSŻ.
    Ten przepis został wprowadzony dla bogatych niestety dla bogatych. Biedniejsze kluby moga sie juz szykować na walke o utrzymanie.
    Przeczówam że róznice punktowe miedzy druzynami bedą o wiele wieksze jak były w tym roku.
    Wiele z was sie ciszy a to dlatego że wasze kluby mają takowe pieniadze no ale teraz popatrzcie jakie szanse do was beda miały kluby biedniejsze bo dlamnie żadnych.<:<:<:
    Jestem przeciwnikiem likwidacji KSM no ale cóz GKSŻ znowu pokazuje jak sie niszczy żużel. (Pamientajcie że jest to tylko moje zdanie:P:P:P)

  35. Powrót do góry    #35
    Początkujący
    Dołączył
    17-06-2002
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem calkowita likwidacja KSM-u
    to popadanie ze skrajnosci w skrajnosc
    KSM =45 bylby najlepszy
    (oczywiście moim zdaniem)

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    uważam

    że jest to słuszna decyzja, kluby biedniejsze których w tym roku nie było stać na mocny skład i na dobrych obcokrajowców nie były w stanie z nikim powalczyć. I czy KSM był czy go nie było i tak były skazane na pożarcie, a KSM zadecydował tylko która drużyna zdobędzie mistrza, eliminujac z walki skutecznie Apatora. I w sezonie 2002 spuścił ksm ZKŻ do 1 ligi.

    Cieszę się bardzo że zapadły właśnie takie decyzje :)
    GG 1655034
    prognoza pogody RMF FM 17.06.03 godz.16.00
    "Najcieplej jest w woj. Lubuskim, bo 23 stopnie w Lesznie" Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Ten przepis został wprowadzony dla bogatych niestety dla bogatych. Biedniejsze kluby moga sie juz szykować na walke o utrzymanie.
    Biedniejsi zawsze winni szykowac sie na walke
    o utrzymanie - tak bylo zawsze.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach

    KSM

    Jak czytam nie kture wypowiedzi że teraz bogate kluby będą walczyły o czołowe miejsca to płakać czy sie smiac.Panowie a jak było do tej pory przecissz też rządziła kasa Leszno zakup Ułamka, Okonia Bydgoszcz utrzymywanie Gollobów Protasiewicza WROCŁAW,CZestochowa-obywatelstwo dla jednego pana no ale to już taka natura Polaka że biadolenia nigdy mało.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    93
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zniesienie KSM uważam za krok w dobrą stronę ale jest to niestety moim zdaniem za mało aby żużel stał się normalny. Pozostawienie sztywnych ram odnośnie obcokrajowców i juniorów spowoduje ogromny wzrost popytu na tych zawodników.
    Dodatkowym argumentem za tym, że karuzela będzie kręcić się jeszcze szybciej jest wprowadzenie 8 zawodnika. Tym przepisem GKSŻ zwiekszył ilość etatów co na zasadzie popytu i podaży podniesie ceny. Teraz każdy z prezesów będzie ciał mieć pełnowartościowego zawodnika na rezerwie a to niestety kosztuje. Myślę, że te przepisy powodują wzrost ryzyka powstawania tzw dream team a co za tym idzie obniżenie atrakcyjności spotkań. Podział może stać się jeszcze bardziej wyrazisty i dla większości kibiców będzie to nudne, że np. jego drużyna niezależnie od miejsca spotkania i tak będzie przywozić 2 pkt. Ilu z kibiców powie wtedy, że nie idzie na zawody bo i tak wygrają? Przypuszczam, że wielu. W konsekwencji drużyna, która zdobędzie DMP może wg nowego zapisu przestać istnieć z dniem 1 listopda. Inną możliwością ( mam nadzieję, że to tylko teoria ) jest stworzenie dream team i założenie prezesa, że zdobędę tytuł a po mnie choćby potop. W obecnej sytuacji szansę na normalność daje trzeźwe myślenie zawodników, którzy będą chcieli startować za pieniądze a nia za obiecane góry złota.
    Co do przepisów odnośnie punktacji bardzo żałuję, że nie wprowadzono zasady punktu bonusowego w przypadku zwycięstwa w dwumeczu. Zwiększyłoby to napewno atrakcyjność zawodów bo każdy punkt byłby ważny.
    Wracając do przepisów dalej uważam, że tylko liberalizm bez żadnych sztywnych zasad jest w stanie uregulować stawki za punkt i wartość kontraktów.


  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2002
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pogoni nie zaszczycę

    Jako wieloletni kibic STALI GORZÓW muszę się przyznać, że nie tylko nie pojawię się na stadionie pana Gondora w czasie rozgrywania meczów przez Pogoń ale zrobę wszystko aby namówić do tego wielu znajomych. Nie dlatego, że zwalczam nowe kluby (których oby więcej)ale dlatego, że pomimo niekwestionowanych załug Gondora dla naszego klubu dostrzegam też drugą stronę medalu. Kłamstwa, matactwo i deklaracje bez pokrycia wygłoszone przez tego pana na ostatnim zebraniu sprawozdawczo-wyborczym kiedy prezesem klubu okrzyknieto Guzendę. Nie wierzę w szczere intencje Gondora dla żużla. Prawdopodobnie jest to próba szantażu wobec miasta i prób komunalizacji stadionu. Nie wiem czy wiecie ale na stadionie ciąży kilkumilionowa hipoteka za którą Gondor pomnażał swoje imperium i majątek. Gość chciałby aby miasto przejęło stadion z ciążącym długiem i w zamian oddało jeszcze atrakcyjną działkę budowlaną podczas gdy miasto dokanało wyceny stadionu przez rzeczoznawców na kwotę niewiele ponad 1,2 mln złotych. Takie rozwiązanie dla Gondora jest niezbyt satysfakcjonujące wobec czego zgłasza drużynę aby przyblokować stadion dla STALI. Jeżeli przegnie pałę to skończy się ruiną stadionu, ponieważ banda i tablica świetlna są własnością miasta a włodarze już co raz częściej wspominają o przenosinach na komunalny stadion Stilonu. Koszty adaptacji tego ostatniego obiektu są szacowane na ok 1 - 1,5 mln. Jeżeli ten wariant doczeka się realizacji żużel na stadionie przy ul. Śląskiej umrze smiercią naturalną a gość zostanie z terenem, na który dodatkowo nie otrzyma zgody rady miasta na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Kupców nie będzie, inwestorów też i mam nadzieję że i tego pana pożegnamy na zawsze. Szkoda w tym wszystkim Pogoni - było nie było kolejnego klubu na mapie Polski.
    Pozdrawiam sympatyków żużla z całej Polski.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlamnie jest to najgłupsze posuniecie jakie mógł zrobic GKSŻ.
    Ten przepis został wprowadzony dla bogatych niestety dla bogatych. Biedniejsze kluby moga sie juz szykować na walke o utrzymanie.
    Przeczówam że róznice punktowe miedzy druzynami bedą o wiele wieksze jak były w tym roku.
    Wiele z was sie ciszy a to dlatego że wasze kluby mają takowe pieniadze no ale teraz popatrzcie jakie szanse do was beda miały kluby biedniejsze bo dlamnie żadnych.<:<:<:
    Jestem przeciwnikiem likwidacji KSM no ale cóz GKSŻ znowu pokazuje jak sie niszczy żużel. (Pamientajcie że jest to tylko moje zdanie:P:P:P)
    Trudno zrozumieć ten wywód, we wszystkich dyscyplinach sportu liderują najbogatsi, dlaczego w żużlu miałoby być inaczej.

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Do andariela

    "Trudno zrozumieć ten wywód, we wszystkich dyscyplinach sportu liderują najbogatsi, dlaczego w żużlu miałoby być inaczej"
    Mam pytanie: Czy lubisz ogladać mecze żużlowe do jednej bramki np. 70:20, bo ja akurat za takie mecze dziękuje. Co prawda KSM nie ochronił najbiedniejszych w e-lidze w tym sezonie (patrz mecze w Lesznie z Gorzowem i Gdańskiem), ale teraz ta przepaść się jeszcze powiększy! Nie dziwie się biednym klubom, iż nie mogą znaleść sponsorów, a co za tym idzie kasy. Takie są czasy w Polsce, że tylko nielicznym klubom w Polsce przypadnie mieć solidny budżet, więc i najlepszych w składzie drużyny - a co z resztą? Mecze 70:20 raczej widowiskowe nie są, szczególnie gdyby je w TV pokazywali.
    Pozdrawiam!
    Leigh Adams - There's only One!


  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Mateo

    Masz rację, że mecze "do jednej bramki" nie są atrakcyjne, ale moim zdaniem KSM nie była dobrą metodą, aby wyrównywać siłę drużyn. Ja pokładam nadzieję w mądrej polityce prezesów klubowych, którzy z jednej strony będą potrafili przyciągnąć sponsorów i stworzą przynajmniej dla drużyn ekstraligi solidne warunki finansowe, a z drugiej strony nie będą na siłę budować "dream-teamów" w trosce o widowiskowość. Zwróć uwagę, że mimo obowiązującej KSM ekstraliga i tak podzieliła się na silnych i słabych(bogatych i biednych), co w szczególności ujawniło się pod koniec sezonu, i jestem przekonany, że gdyby KSM nie było, ta różnica wcale nie byłaby większa.
    Pozdrowienia

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Mateo

    Masz rację, że mecze "do jednej bramki" nie są atrakcyjne, ale moim zdaniem KSM nie była dobrą metodą, aby wyrównywać siłę drużyn. Ja pokładam nadzieję w mądrej polityce prezesów klubowych, którzy z jednej strony będą potrafili przyciągnąć sponsorów i stworzą przynajmniej dla drużyn ekstraligi solidne warunki finansowe, a z drugiej strony nie będą na siłę budować "dream-teamów" w trosce o widowiskowość. Zwróć uwagę, że mimo obowiązującej KSM ekstraliga i tak podzieliła się na silnych i słabych(bogatych i biednych), co w szczególności ujawniło się pod koniec sezonu, i jestem przekonany, że gdyby KSM nie było, ta różnica wcale nie byłaby większa.
    Pozdrowienia

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    10-06-2002
    Postów
    253
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobrze,ze zniesino KSM chociaz nie wiem czy nie byloby lepiej gdyby podniesino go do 46,ale to jest moje zdanie.Do brze,ze zostaje po dwoch obcokrajowcow w jednym meczu. Jak sie to komus nie podoba to przeciez nie musi zabierac obu na mecz.Ciekaw jestem jak sprawdzi sie drugi rezserwowy w druzynie?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •