Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 74

Wątek: Dania - Polska

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dania - Polska

    20 listopada w Kopenhadze nasi rozegrają mecz towarzyski z Danią.Jaki wynik obstawiacie?Według mnie jak nasi zagrają tak jak w poprzednich meczach będzie 2:1 dla Danii :(


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Roman Dąbrowski w kadrze

    Gracz Besiktasu Stambuł Roman Dąbrowski zostanie powołany do kadry na mecz towarzyski z Danią, który zostanie rozegrany 20 listopada w Kopenhadze, powiedział selekcjoner Zbigniew Boniek "Sportowi".

    - Tego piłkarza chciałem powołać już na mecz z Belgią - stwierdził Boniek. - To szybki, niebezpieczny zawodnik. Dobrą cenzurkę wystawił mu trener Besiktasu Mircea Lucescu.

    Rumuna, prowadzącego klub turecki, Boniek zna z ligi włoskiej. Lucescu prowadził w Serie A m.in. Brescię oraz Inter.(INTERIA.PL/Sport)

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,678
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Obawiam sie że możemy z Duńczykami gładko przegrać,ponieważ ostatnio nie prezentujemy za dobrej formy.Ale cuż trzeba wierzyć stawiam 2-1 dla .... Polski !!!!

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    924
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do boju Polsko :)))))))))

    Stawiam w na latwe zwyciestwo Polakow 4:0. Dudek jest ostatnio w wybuchowej formie, Wichniar i Żuraw strzelaja gole dla swoich druzyn, pozatym Kosowski i Karwan wracaja prezentują sie znakomicie. Szyki obronne tez mamy poustawiane Ratajczyk i Bak bede kreowali gre w defensywie na swiatowym poziomie. Dbra tyle napisalem, a nawet nie znam skladu, jak nasz geniusz ZIBI powola cala 4 lige to powinnismy wywiesc wynik 6:0, przeciez tam graja sami zawodowcy ;)

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2002
    Postów
    229
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    20 listopada w Kopenhadze nasi rozegrają mecz towarzyski z Danią.Jaki wynik obstawiacie?Według mnie jak nasi zagrają tak jak w poprzednich meczach będzie 2:1 dla Danii
    2:1 to bedzie jesli zagraja o wiele, wiele lepiej niz ostatnio... bo jesli sie nie poprawia to obawiam sie, ze przegraja o wiele, wiele wiecej.
    Jednak jako patriota musze wierzyc w Polske i stawiam na zwyciestwo np. 3:2 :)

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Boniek: Będą niespodzianki w składzie

    Mecz towarzyski z Danią, 20 listopada zakończy okres szukania i sprawdzania zawodników do mojej koncepcji – powiedział „Gazecie Wyborczej” Zbigniew Boniek.

    - Wachlarz możliwości i kandydatów jest spory. Na lutowe mecze towarzyskie, a potem marcowy, eliminacji ME z Węgrami będę brał pod uwagę grupę 20-25 zawodników – dodał trener.

    - Mecz z Danią, to nasz ostatni pojedynek w tym roku. Będzie kilka niespodzianek w składzie. Dla niektórych graczy to ostatnia próba, inni dostaną pierwszą szansę. Od wiosny eksperymentów będzie już bardzo mało albo wcale. Wybiorę 20-25 zawodników i z nich stworzę drużynę – kontynuuje Boniek.

    - W Danii na pewno zagrają Dudek, Ratajczyk, Jacek Bąk, Głowacki, Kukiełka, Kosowski, Żurawski... Do wysokiej formy wraca Kaczorowski. Ciekawe, w jakiej dyspozycji jest Bartosz Karwan. To nazwiska znane wszystkim. Ale - jak powiedziałem - będą niespodzianki. Buduję kadrę na młodych zawodnikach. Z Koźmińskiego, Majdana, Kłosa, Iwana, Świerczewskiego, Kałużnego czy nawet Kryszałowicza nie miałbym za dużego pożytku. Nie chcę na nich opierać drużyny, bo albo nie grają w klubach, albo są bez formy, albo jedno i drugie - zakończył Zbigniew Boniek.

    (onet.pl)

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Boniek: Siedmiu "pewniaków"

    Po meczu z Danią, 20 listopada, znane będą nazwiska 20-25 piłkarzy, którzy będą stanowić trzon drużyny Zbigniewa Bońka na kolejne mecze eliminacji ME – czytamy w „Życiu”.

    Selekcjoner od pewnego czasu deklaruje, że w wyjściowym składzie pewne miejsca mają: Jerzy Dudek, Jacek Bąk, Krzysztof Ratajczyk, Mariusz Kukiełka, Kamil Kosowski, Arkadiusz Głowacki oraz Maciej Żurawski.

    Na pewno powołanie otrzyma Roman Dąbrowski z Besiktasu. To zawodnik o znakomitej technice i szybkości.

    - Dąbrowski był pierwszym zawodnikiem jakiego chciałem powołać na towarzyskie spotkanie z Belgią, ale doznał kontuzji, miał złamany palec – wyjaśnia Boniek.

    Najprawdopodobniej na powołanie może liczyć Emmanuel Olisadebe, o ile nie będzie narzekał na zdrowie, co zdarza się coraz częściej. Z kadry Engela w Kopenhadze mogą jeszcze wystąpić Świerczewski i Karwan. Chyba na dłużej z reprezentacją pożegna się Radosław Kałużny.

    - Zawsze będziemy się spierać o personalia, ale nie oszukujmy się, opieram drużynę na zawodnikach sprawdzanych już u selekcjonera Engela. Nie robię żadnej rewolucji, a jedynie ewolucję - twierdzi Zibi.

    - Po meczu z Danią będą znane nazwiska dwudziestu pięciu piłkarzy stanowiących trzon kadry.

    onet.pl

    Wreszcie po meczu ze Skandynawami poznamy 25 wapaniałych w kadrze Bońka:) Dla mnie jednak zmiany jakie 'Zibi' wprowadza w S-Kadrze zasługują na miano "rewolucji". Liczę na Karwana i Olisadebe, 'weteran' Świerszczu wg mnie nie powinien zawieść, jeśli oczywiście wystąpi z Danią....

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Napewno bedzie bardzo cieżko wygrac z Duńczykami ale mimo wszystkto stawiam na zwyciestwo Polski.Myśle, że wygramy ok.2:1;).

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Skład piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Danią

    Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Zbigniew Boniek ogłosił w poniedziałek 18-osobową kadrę na mecz towarzyski z Danią, który odbędzie się 20 listopada w Kopenhadze.

    W składzie drużyny narodowej, w porównaniu z meczami eliminacji mistrzostw Europy, zaszło kilka zmian. Po ośmiu latach do kadry wrócił Roman Dąbrowski z tureckiego Besiktasu Stambuł. Po nieudanych mistrzostwach świata ponownie ma szansę założyć reprezentacyjną koszulkę Piotr Świerczewski (Olympique Marsylia).

    Trener Boniek zdecydował się powołać również kilku młodych zawodników, zbierających dobre noty w polskiej lidze - Marcina Wasilewskiego (Wisła Płock), Pawła Strąka (Wisła Kraków), Sebastiana Milę (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.) oraz Marcina Kuźbę (Wisła Kraków) i Andrzeja Niedzielana (Górnik Zabrze).

    Kadra reprezentacji Polski na mecz z Danią:
    bramkarze: Jerzy Dudek (Liverpool), Mariusz Liberda (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.);

    obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Jacek Bąk (RC Lens), Krzysztof Ratajczyk (Austria Wiedeń), Tomasz Hajto (Schalke 04 Gelsenkirchen), Marcin Wasilewski (Wisła Płock);

    pomocnicy: Mariusz Kukiełka (PAOK Saloniki), Kamil Kosowski (Wisła Kraków), Piotr Świerczewski (Olympique Marsylia), Paweł Kaczorowski (Polonia Warszawa), Roman Dąbrowski (Besiktas Stambuł), Paweł Strąk (Wisła Kraków), Sebastian Mila (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.);

    napastnicy: Maciej Żurawski, Marcin Kuźba (obaj Wisła Kraków), Emmanuel Olisadebe (Panathinaikos Ateny), Andrzej Niedzielan (Górnik Zabrze).


  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-06-2002
    Postów
    1,236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na pewno przegramy.2: 0

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co robi Wasilewski w kadrze?

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kuźba szczęśliwy, Strąk zaskoczony

    Zbigniew Boniek powołał aż pięciu piłkarzy Wisły Kraków na mecz z Danią. Oprócz Arkadiusza Głowackiego, Kamila Kosowskiego i Macieja Żurawskiego w kadrze znaleźli się Marcin Kuźba i Paweł Strąk. Powołanie tego ostatniego jest dużą niespodzianką.

    Marcin Kuźba w ostatnich meczach ligowych imponuje skutecznością. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli w barwach Wisły w tym sezonie. Można się więc było spodziewać, że w końcu znajdzie uznanie w oczach Zbigniewa Bońka. Sam napastnik Wisły oczekiwał na powołanie do reprezentacji.

    "Po cichu liczyłem na powołanie do reprezentacji i dlatego nie było to dla mnie wielkie zaskoczenie, ale jestem bardzo zadowolony, a nawet szczęśliwy, że będę mógł znów zagrać w drużynie narodowej - powiedział Marcin Kuźba. - Przechodząc do Wisły na początku tego sezonu postawiłem sobie za cel także powrót do reprezentacji Polski. Pierwszy krok w tym kierunku już zrobiłem".

    Marcin Kuźba do tej pory wystąpił tylko dwa razy w reprezentacji Polski. Pierwszy raz w 1995 roku w wieku 18 lat zagrał przeciwko Azerbejdżanowi, a w trzy lata później bronił naszych barw w meczu z Ukrainą. Potem selekcjonerzy o nim zapomnieli. Ma teraz 25 lat.

    "Chciałbym wyjść na boisko w meczu z Danią, co nie jest jeszcze przesądzone, i pokazać się z jak najlepszej strony - dodał Marcin Kuźba. - Moim marzeniem jest, aby na stałe znaleźć miejsce w kadrze narodowej. Będę musiał przekonywać do siebie selekcjonera w kolejnych meczach pucharowych i ligowych Wisły. Jestem optymistą i mam nadzieję, że mi się to uda".

    Występy w reprezentacji Polski podnoszą wartość piłkarza w oczach zagranicznych menedżerów. To dla Marcina Kuźby nie jest jednak najważniejsze. "Na razie nie zamierzam zmieniać barw klubowych" - zapewnił napastnik Wisły.

    Dużym zaskoczeniem dla wszystkich, także dla samego piłkarza, było powołanie do kadry 19-letniego pomocnika Wisły Pawła Strąka. Był wicemistrzem Europy w kategorii do lat 16 w 1998 roku. Reprezentant Polski juniorów i młodzieżówki. Na boiskach ekstraklasy pokazał się dopiero w tym sezonie. W Wiśle miał lepsze i słabsze mecze, chociaż ostatnio gra regularnie w podstawowym składzie.

    "Boniek chyba wie co robi, powołując Pawła do reprezentacji - uznał trener piłkarzy Wisły Henryk Kasperczak. - Widocznie będzie mu potrzebny. To jest zresztą naturalna i klasyczna droga rozwoju zawodnika - z reprezentacji juniorów przez młodzieżówkę do seniorów. Ja się cieszę, że coraz więcej wiślaków trafia do kadry narodowej".

    Sam piłkarz był bardzo zdziwiony wiadomością o powołaniu go przez Zbigniewa Bońka, którą przyjął początkowo z niedowierzaniem.

    "Jestem powołaniem do kadry zaskoczony, ale jednocześnie cieszę się, że spotkało mnie tak duże wyróżnienie" - skomentował krótko Paweł Strąk.

    (onet.pl)

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Skład piłkarskiej reprezentacji Danii na mecz z Polską

    Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Danii Morten Olsen ogłosił w poniedziałek 18-osobową kadrę na mecz towarzyski z Polską, który odbędzie się 20 listopada w Kopenhadze.

    W porównaniu ze składem drużyny narodowej, która uczestniczyła w tegorocznych mistrzostwach świata, zabrakło m.in. trzech bramkarzy - Jespera Christiansena, Petera Kjaera i Thomasa Soerensena. W ich miejsce 53-letni Olsen powołał debiutanta Jimmy'ego Nielsena i mającego jeden występ w kadrze Peter Skov-Jensena. W reprezentacji nie ma również m.in. Stiga Toftinga, skazanego kilka tygodni temu na cztery miesiące więzienia za pobicie dwóch pracowników restauracji w Kopenhadze.

    Mecz z Polską będzie dla Mortena Olsena 28. w roli selekcjonera. Na stanowisku debiutował 16 sierpnia 2000 roku, w wygranym 2:0 spotkaniu z Wyspami Owczymi. Od tego czasu prowadzony przez niego zespół zanotował 17 zwycięstw, siedem remisów i trzy porażki.

    W ekipie jest jeden debiutant - bramkarz Nielsen, natomiast Boniek zdecydował się na czterech nowych zawodników - Marcina Wasilewskiego, Pawła Strąka, Sebastiana Milę i Andrzeja Niedzielana.

    W polskiej drużynie znalazło się pięciu zawodników z Wisły Kraków, natomiast ani jeden nie występuje na co dzień w dwóch innych zespołach grających w Pucharze UEFA - Legii Warszawa i Amice Wronki.

    Kadra reprezentacji Danii:

    bramkarze: Jimmy Nielsen (klub: Aalborg, urodzony: 1977 rok, mecze w reprezentacji: 0 A/ bramki: 0), Peter Skov-Jensen (FC Midtjylland, 71, 1/0);

    obrońcy: Martin Albrechtsen (FC Kopenhaga, 80, 1/0), Kasper Bogelund (PSV Eindhoven, 80, 6/0), Thomas Helveg (AC Milan, 71, 73/2), Rene Henriksen (Panathinaikos Ateny, 69, 46/0), Niclas Jensen (Manchester City, 74, 14/0), Martin Laursen (AC Milan, 77, 22/0);

    pomocnicy: Thomas Gravesen (Everton, 76, 30/2), Claus Jensen (Charlton, 77, 18/1), Thomas Roell Larsen (FC Kopenhaga, 77, 1/0), Christian Poulsen (Schalke 04 Gelsenkirchen, 80, 10/0);

    napastnicy: Jesper Groenkjaer (FC Chelsea, 77, 33/2), Martin Joergensen (Udinese, 75, 36/4), Jan Michaelsen (Panathinaikos Ateny, 70, 13/1), Dennis Rommedahl (PSV Eindhoven, 78, 27/7), Ebbe Sand (Schalke 04, 72, 51/20), Jon Dahl Tomasson (Feyenoord Rotterdam, 76, 46/22).

    (onet.pl)

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    3-1 dla zespolu dunczykow

    Przeciez z tym futbolem ktory graja polacy to nie mamy szans rownac sie z takim silnym zespolem jak Dania ...


    chociaz zycze sobie zwyciestwa :)

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    1,074
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widac Boniek nadal eksperymentuje ze składem kadry. Wasilewski, Mila, Strąk - trójka młodych i na pewno zdolnych, jednak mam wątpliwości czy grających już na poziomie reprezentacji.
    Powraca Swierczewski. I w sumie nie ma się co dziwić bo po ostatnich "popisach" Lewandowskiego tak się musiało stać.
    W ataku nowymi są Kuźba z Niedzielanem a więc liga polska rulezz :) Marcin w Wiśle gra super więc myśle że atak Żurawski-Kuźba w kadrze jest całkiem możliwy.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Bravo Boniek!

    Wreszcie jakies zmiany. szczegolnie cieszy mnie powolanie dwoch napastnikow Marcina Kuzby i Andrzeja Niedzielana. Pawel Strak jest dobrym zawodnikiem, ale czy juz na miare kadry, to nie wiem? Roman Dabrowski troche stary, ale jesli chce grac to nie widze najmniejszego problemu.

    I tu nasuwa sie pytanie. Z jednej strony Boniek stawia na mlodych (Strak, Niedzielan, Wasilewski), z drugiej jednak na starych weteranow (Swierczewski, Dabrowski).

    Moze jest to jakis sposob na utworzenie porzadnego zespolu. Miesznka rutyny z mlodoscia. Moze to wypali???

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    494
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najbardziej mnie cieszy powrót Świerczewskiego, powołanie Kuźby i Strąka oraz zapomnienie o Lewandowskim :P A skład mi sie podoba widać że p.Boniek ruszył "mózgownicą" w końcu...:P

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niektóre powołania mnie śmieszą, obym się mylił. Co do wyniku to zawsze jest sprawa otwarta, ale szansę mamy co najwyżej na remis i to naprawde przy bardzo dobrej grze. Powodzenia Polacy

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Boniek uzasadnia powołania do kadry

    Zbigniew Boniek ponownie zaskoczył składem reprezentacji na mecz z Danią 20 listopada. Do kadry wrócił Piotr Świerczewski, jest także czterech debiutantów – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

    - To nieprawda, że Świerczewskiego nie było dotąd w kadrze z powodu konfliktu między nami – mówi Boniek.

    - Piotrek nie grał w klubie, więc nie miałem podstawy, by go powołać. Poza tym na jego pozycji próbowałem Lewandowskiego. Teraz Piotrek znów gra w lidze francuskiej, jeszcze nie całe mecze, ale wchodzi na 15-20 minut. To bardzo ambitny zawodnik. Wiem, że chciał odejść z Marsylii, gdyż wciąż trzymali go w rezerwie. Chce grać w lidze i wrócić do reprezentacji, dlatego daję mu szansę – wyjaśnia trener.

    - Na Dąbrowskiego byłem już zdecydowany przed pierwszym meczem mojej drużyny z Belgią. Wtedy miał kontuzje, teraz będzie mógł pokazać na co go stać – kontynuuje selekcjoner.

    - Strąk wpadł mi w oko już podczas letniego zgrupowania Wisły we Francji. Mówiłem wtedy, że mi się podoba. I pewnie dostałby powołanie wcześniej, ale nie grał w klubie - komentuje Boniek.

    - Kuźba jest w bardzo dobrej formie, strzela gola za golem. Wasilewskiego pamiętam jeszcze ze Śląska Wrocław i zawsze wiedziałem, że to dobry gracz. Niedzielan dopiero w tym sezonie zaistniał w ekstraklasie. Po strzeleniu przez niego kilku goli w lidze było jeszcze za wcześnie, by go powołać. Teraz ma już na swoim koncie 11 goli. Mila? Powołanie to premia dla młodego gracza za walkę i ambicję w spotkaniach ligowych. Bodziec do dalszej pracy – wyjaśnił Boniek.

    Więcej w "Gazecie Wyborczej"

    (onet.pl)

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    bramkarze:

    Jerzy Dudek (Liverpool) - tu nie trzeba nic komentować.Klasa światowa.
    Mariusz Liberda (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.) - niezły występ z Nową Zelandią.Może być.

    obrońcy:
    Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków) - Absolutna czołówka obrońców w polskiej lidze
    Jacek Bąk (RC Lens), - dobre występy w Lens i równy poziom
    Krzysztof Ratajczyk (Austria Wiedeń), - piękna bramka z NZ,a po za tym prezentuje dobry poziom
    Tomasz Hajto (Schalke 04 Gelsenkirchen), - Niech będzie ale to co wyrabiał w meczu z Leverkusen to przesada
    Marcin Wasilewski (Wisła Płock); - przepraszam.A kto to?

    pomocnicy:

    Mariusz Kukiełka (PAOK Saloniki), - dwie bramki już strzelił w ważnych meczach i gra w klubie...OK
    Kamil Kosowski (Wisła Kraków), - W poprzednich meczach reprezentacji bardzo dobre występy oraz w Wiśle prezentuje się świetnie.
    Piotr Świerczewski (Olympique Marsylia), - 100% lepszy niż Lewandowski.Sam Świerszczu mówił że trudno go zastąpić na jego pozycji.Życzę mu udanego powrotu.
    Paweł Kaczorowski (Polonia Warszawa), - Bramka z San Marino i dobry poziom
    Roman Dąbrowski (Besiktas Stambuł), - Nie widziałem jak gra to nie komentuję
    Paweł Strąk (Wisła Kraków), - niedawno udany występ z Parmą.Ma talent.Zasłużył.
    Sebastian Mila (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.); - Kto to?

    [/b]napastnicy:[/b]

    Maciej Żurawski, - najlepszy strzelec polskiej ligi i choć ostatnio dla reprezentacji bramek nie strzelał uważam że przełamie się w spotkaniu z Danią:)
    Marcin Kuźba(obaj Wisła Kraków) - fantastyczna dyspozycja i 10 bramek w polskiej lidze.Reprezentacja potrzebuje takiego napastnika !
    Emmanuel Olisadebe (Panathinaikos Ateny), - podstawowy napastnik w reprezentacji i to powołanie na pewno nikogo nie dziwi.
    Andrzej Niedzielan (Górnik Zabrze) - Również znakomity napastnik co udowadniają bramki w polskiej lidze !

    Nie wiem skąd Wasilewski i Mila bo ja pierwszy raz słyszę te nazwiska.Ogólnie rzecz biorąc Boniek powołał kilku naprawdę świetnych zawodników,a teraz trzeba tylko wykorzystać potencjał który w nich tkwi..Powołania dostali najlepsi napastnicy i to na nich według mnie możemy najbardziej liczyć 20 listopada.Jak dla mnie taka wyjściowa jedenastka byłaby najbardziej optymalna:

    Dudek-Głowacki,Bąk,Hajto-Świerczewski,Kukiełka,Kaczorowski,Kosowski-Żurawski,Kuźba,Olisadebe

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Mila i Wasilewski

    Twoja niewiedza mnie wzrusza. Mila to jeden z największych talentów polskiego futbolu, z Groclinu rodem, Wasilewski to panna nikt z Płocka. Ten u góry się wyróżnia, ten na dole nie!

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    692
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Boniek sie ośmiesza.
    Jak zobaczyłem nazwiska powołanych osób to zdębiałem. Kuźba, czy Niedzielan - rozumiem, strzelają bramki to chce ich wypróbować bo są w formie. Ale co do diabła robią na liście powołanych Wasilewski, Strąk czy Mila ? Wiem że są młodzi i perspektywiczni, ale to chyba tyle dobrego można narazie o nich powiedzieć. Np. taki Strąk to jak dla mnie narazie prezentuje słaby poziom ligowy. W dzisiejszym "Tempie" przeczytałem, że w "U-21" nie ma pewnego miejsca, wyzej cenieni są Mazurkiewicz czy Rachwał. Czyli wychodzi na to że trzeci rozgrywający młodzieżówki ma być pierwszym kadry A ?
    A ja myślałem że Boniek poprowadzi do zwycięst naszą reprezentacje i broń Boże nie chodziło mi o zwycięstwa nad Górą Kalwaria ...

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Holender poprowadzi mecz z Danią

    Warszawa - Holender Ruud Bossen będzie sędziować ostatni w tym roku
    międzypaństwowy mecz naszej reprezentacji. 20 listopada w Kopenhadze
    biało-czerwoni spotkają się z Danią (początek meczu 19.15). Bossenowi
    pomagać będą na liniach jego rodacy: Wijnand Rutgers i Wilfred van der
    Pas.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    265
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oby nie stal dudek bo moze byc wtedy kompromitacja kazdy wie jak on teraz broni, mysle ze kandydatura majdana byla by lepsz typuj 4:1 dla danii

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wasilewski o powołaniu...

    Postaram się wykorzystać szansę - mówi w wywiadzie Marcin Wasilewski

    Urodzony 9 czerwca 1980 roku, obrońca beniaminka ekstraklasy Wisły Płock, w poprzednim sezonie "alfa i omega" wrocławskiego Śląska, od 11 listopada reprezentant Polski. O kim mowa? O Marcinie Wasilewskim, który 20 listopada zadebiutuje w drużynie narodowej w spotkaniu z Danią. Z Marcinem Wasilewskim o kadrze, Wiśle Płock, piłkarskich marzeniach i rzutach karnych rozmawia futbol.pl.

    - Panie Marcinie, proszę przyjąć gratulacje z powodu powołania do reprezentacji "Biało–czerwonych". Spodziewał się Pan takiego wyróżnienia?– Absolutnie nie. Kiedy dowiedziałem się o powołaniu, byłem bardzo zaskoczony. - Podobnie jak wielu fachowców... Zamierza Pan zapewne zamknąć usta niedowiarkom? – Oczywiście, zrobię wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale wiem, że będzie bardzo ciężko udowodnić trenerowi, a przede wszystkim sobie, że zasłużyłem na to powołanie. Gra w reprezentacji to najwyższe wyróżnienie dla piłkarza i zdaję sobie sprawę, jak wielka spoczywa na mnie odpowiedzialność. - Na jakiej pozycji widziałby Pan siebie w narodowym zespole? – O wszystkim zadecyduje trener, a ja zaakceptuję każdy jego wybór. Selekcjoner ma własną wizję drużyny i wiem, że znajdzie dla mnie miejsce, na którym najbardziej przydam się reprezentacji. - Pan, Sebastian Mila, Andrzej Niedzielan, czyżby czas na zmianę warty w kadrze?– O nie, zdecydowanie na to za wcześnie. Reprezentacja ma w miarę stały, stabilny skład i komuś z nas, nowych trudno będzie się przebić. Jeśli uda się to choć jednemu z nas, to już będzie dobrze. Ale, jak mówiłem, Zbigniew Boniek ma sprawdzonych ludzi, a my po prostu postaramy się jak najlepiej wykorzystać szansę, którą otrzymaliśmy. – Jeśli w meczu z Danią Holender Ruud Bossen podyktowałby rzut karny, zdecydowałby się Pan go wykonać?– Na pewno nie. W kadrze są znacznie lepsi specjaliści od "jedenastek". – A w klubie?– W klubie też nie będę wykonywał karnych. Miałem swoją szansę, nie udało się i jak na razie z "jedenastek" się wyleczyłem.– Wisła Płock to dłuższy przystanek w karierze? Jakie są piłkarskie marzenia Marcina Wasilewskiego?– Przede wszystkim chcę jak najwięcej osiągnąć w Płocku. W listopadzie czeka nas rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z Odrą Wodzisław, jeśli uda się awansować, chcielibyśmy powalczyć o trofeum i grę w europejskich pucharach. Potem może uda mi się na tyle wypromować moją osobę, by wyjechać do jakiegoś zagranicznego klubu.– W jakiej lidze najchętniej by Pan zagrał?– Tak dalego w przyszłość jeszcze nie wybiegam. – Wróćmy do meczu z Danią. Gdyby miał Pan zagrać u bukmachera jaki wynik by Pan obstawił?– X2

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Polska z Danią bez Hajty i Głowackiego

    Bez Tomasza Hajty i Arkadiusza Głowackiego zagra piłkarska reprezentacja Polski w środę w Kopenhadze towarzyski mecz z Danią - poinformował asystent selekcjonera Zbigniewa Bońka Stefan Majewski.

    - Arkadiusz Głowacki już po meczu pucharowym z Parmą narzekał na uraz kolana, a dolegliwość odnowiła się w czasie niedzielnego meczu ligowego z Widzewem Łódź - powiedział Stefan Majewski. - Po konsultacji z lekarzem klubowym i opiekującym się piłkarzami w drużynie narodowej doktorem Piotrem Syrówką doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu ryzykować pogłębienia się kontuzji i Arek nie poleci z nami do Kopenhagi. Zamiast niego został powołany jego klubowy kolega Marcin Baszczyński.

    W poniedziałek rano Majewski otrzymał wiadomość od Tomasza Hajty, że ten również nie będzie mógł wystąpić przeciw Duńczykom. - Tomek zadzwonił w poniedziałek rano i poinformował, że po meczu ligowym dostał wysokiej gorączki, prawie 40 st. C, bardzo źle się czuje i trafił do szpitala. Z tego powodu również on nie przyleci do Kopenhagi - dodał Majewski.Nielsen, Wieghorst i Johansen w kadrze na Polskę

    Majewski przyznał, że trenerzy reprezentacji są w kontakcie z zawodnikiem, który mógłby ewentualnie zastąpić Hajtę i w trybie nagłym doleciałby do Kopenhagi. "Za kilka godzin wszystko powinno być jasne, ale decyzję podejmie selekcjoner Zbigniew Boniek, który jest już w stolicy Danii.(PAP)

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie widzę szans dla Polskiej drużyny w tym meczu. Mam nadzieję, chociaż że powalczą i nie przegrają aż tak wysoko
    Mój typ to 2-0 dla Dani

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nasze orły w meczach towarzyskich z reguły nie grają zbyt przekonywująco...
    Pod wodzą trenera Bońka również w pierwszych meczach eliminacyjnych, jak dotąd, nie zabłysnęli. I w Kopenhadze trudno spodziewać się jakieś nagłej metamorfozy. Kadra powołana na mecz z Danią to kolejne Eksperymenty selekcjonera. Ale ten mecz jest już ostatnim etapem w wyborze zawodników, którzy w następnych meczach będą walczyć o awans do ME 2004 w Portugalii.
    Myślę, że w środowym meczu towarzyskim z Duńczykami nasza reprezentacja zagra 'bez fajerwerków'. Mój typ: 2:1 dla gospodarzy.

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Joergensen: Wszyscy napaleni na mecz z Polską

    Duńska prasa uważa, że towarzyski mecz z Polska w środę jest bardzo ważny, ponieważ pokaże w jakim stanie jest reprezentacja po słabych meczach z Luksemburgiem i Norwegią.

    "Dania rozegra w środę mecz określany jako towarzyski. My go uważamy za bardzo ważny. Po słabych spotkaniach z Luksemburgiem i Norwegią, trener Morten Olsen musi pokazać że jednak posiadamy dobrą drużynę. Jak zwykle okazuje się jednak, że nie żyjemy w idealnym świecie, gdzie wszystko pasuje tak jak byśmy chcieli - liczba kontuzji sprawiła, że skład jest inny niż był planowany" - pisze popołudniówka BT.

    Zdaniem BT, "brak Martina Laursena poważnie osłabia obronę, która i tak nie jest najmocniejszą stroną Danii. Obecnie jej najmocniejszym punktem wydaje się być Martin Albrechtsen. Najważniejszym piłkarzem w środę może być Martin Joergensen z Udinese, który w ostatnim meczu z Chievo strzelił wspaniałą bramkę".

    Joergensen powiedział gazecie, że "na mecz z Polską wszyscy są napaleni i wszyscy chcą grać, ponieważ traktujemy to spotkanie bardzo poważnie. Ja również mam nadzieję na występ przez pełne 90 minut, ponieważ chcę pokazać, że jestem w dobrej formie".

    Gazeta ocenia też, że "Ebbe Sand będzie raczej grał tylko pół meczu, po rozmowie Olsena z menadżerem Schalke, który zażądał aby nasz selekcjoner oszczędzał Sanda i Christina Poulsena. Jest to klasyczny konflikt pomiędzy działaczami klubu, którzy myślą o wartości nóg swoich piłkarzy zwłaszcza w meczach towarzyskich, a selekcjonerem reprezentacji narodowej, który chce mieć najlepszych".

    Dziennik Ekstrabladet ocenia powołanie Marcina Baszczyńskiego w miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego następująco: "Wisła Kraków, która w imponujący sposób wyeliminowała Parmę z Pucharu UEFA, jest obecnie masowym dostawcą świetnego materiału dla drużyny, która w środę wyprowadzi na Parken jej nowy selekcjoner, Zbigniew Boniek".

    Gazeta poświęca też duży artykuł analizie przygotowania piłkarzy i ocenia, że "Duńczycy nie posiadają odpowiedniego podejścia do treningu i powinni uczyć się od ciężko pracujących Szwedów i Norwegów".

    Zdaniem Ekstrabladet, "duńscy piłkarze są bardzo dobrzy na wspólnych treningach podczas dłuższych zgrupowań, lecz nie potrafią trenować i przygotowywać się do gry w reprezentacji samodzielnie".

    Dziennik Politiken poświęca bardzo mało miejsca meczowi z Polską i zastanawia się nad składem drużyny narodowej na mistrzostwa Europy, lecz nie w Portugalii w 2004 roku , a te w 2008 roku, które może będą rozgrywane w Skandynawii.

    "Większość piłkarzy, którzy wybiegną na murawę Parken w środę za kilka lat nie będzie już grać. 33-letni Rene Henriksen, 32-letni Jan Michalesen , 31-letni Thomas Hwelveg i 30-letni Ebbe Sand mają przed sobą ostatnie lata kariery. Powołanych zostało natomiast kilka młodych talentów, jak trójka 22-latkow - Martin Albrechtsen, Kasper Boegelund i Christian Poulsen. Ci piłkarze będą podstawą drużyny za pięć i pól roku i chcielibyśmy ją widzieć w akcji w środę".

    Dodatkowe powołania Olsena na mecz z Polską

    Trzech piłkarzy - Pera Nielsena, Mortena Wieghorsta i Michaela Johansena - powołał dodatkowo trener reprezentacji Danii Morten Olsen na środowy mecz towarzyski z Polską w Kopenhadze (początek godz. 19.15).

    Zajęli oni miejsce kontuzjowanych Kaspera Bogelunda (PSV Eindhoven), Martina Laursena (AC MIlan) i Clausa Jensena (Charlton Athletic).

    Najbardziej znany z trójki nowych kadrowiczów Mortena Olsena jest 31-letni Morten Wieghorst, który ma na koncie 19 meczów w reprezentacji. Przez sześć lat występował w Celtiku Glasgow. W lecie, głównie z powodu kłopotów zdrowotnych, zdecydował się wrócić do ojczyzny i występuje w Broendby Kopenhaga.

    Nielsen ma 29 lat, mierzy 191 cm i występuje w Broendby Kopenhaga. Do tej pory tylko raz wystąpił w drużynie narodowej.

    Z kolei Michael Johansen jest 30-letnim pomocnikiem. Na co dzień reprezentuje barwy AB Kopenhaga. W drużynie narodowej ma szanse zagrać po raz drugi.

    onet.pl

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ci co chca obejrzec prawdziwe widowisko niech ida do teatru ;) mysle ze bedzie bardzo ciezko "powalczyc" naszym zawodnikom, ale i tak stawiam na nich,kiedys musza sie przelamac-no chyba ze chca zmienic trenera

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    494
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kałużny w kadrze!

    Radosław Kałużny został w ostatniej chwili powołony przez Zbigniewa Bońka do reprezentacji Polski na mecz z Danią - donosi RMF.

    Pomocnik Energie Cottbus zastąpi chorego Tomasz Hajtę. Spotkanie z Danią rozegrane zostanie jutro w Kopenhadze

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Aras
    Dołączył
    23-04-2002
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stawiam na zwycięstwo Duńczyków 2-0.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec Awatar kibicgorzowski
    Dołączył
    17-11-2002
    Postów
    506
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    stawiam na remis 1;1
    3125226gg
    Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cię w moim sercu gtps i na dobre i na złe
    Zółto Niebieskie to nasze barwy królewskie!

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    76
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak wyżej 1:1

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2001
    Postów
    397
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Losowanie par w III rundzie PUEFA

    W kadrze pięciu wiślaków i ani jednego legionisty. Będzie więc dobrze, typuję 3:1 dla Polski.

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-03-2002
    Postów
    712
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Piłkarz Schalke i reprezentacji Danii Ebbe Sand bardzo pochlebnie wypowiada się o swoich polskich kolegach z zespołu Tomaszach Hajcie i Wałdochu. Dzięki nim poznał także jedno polskie słowo... – czytamy w „Życiu”.

    - To profesjonaliści w każdym calu. Są bardzo ważni dla naszej drużyny. Rozegrali w swojej karierze już tyle spotkań, wiele z nich w reprezentacji Polski. Ich doświadczenie jest bezcenne – mówi Duńczyk.

    - Zdecydowanie się od siebie różnią. Hajto bardzo dużo gada na boisku, dyryguje kolegami. Wałdoch jest naszym kapitanem i też reaguje w razie potrzeby. Ale jest spokojniejszy, bardziej waży słowa – dodaje napastnik Schalke.

    Zapytany o to, czy zna jakieś słowo po polsku Sand odparł bez wahania.

    Tak: k.., k..., k... Cały czas k... Chodzą i powtarzają. Szczególnie na boisku – zakończył z uśmiechem zawodnik reprezentacji Danii.

    :):):):):)

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-11-2002
    Postów
    694
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie ma tu wielu optymistow na mecz z danie ja osobiscie wierze w naszych chlopcow ale nie jestem pewnie wyniku remis alebo zwyciestwo polski chyba ze porazka w dobrym stylu szkoda tylko mi glowackiego i hajty ale co tam sa inni co beda chciali sie pokazac w kadrze i na pewno dadza z siebie wszystko
    pozdrowienia

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Prasa.

    Duńska prasa o meczu z Polską PAP 2002-11-18 (16:27)


    Polska (Fot. Oficjalna strona kadry)
    Duńska prasa uważa, że towarzyski mecz z Polską w środę jest bardzo ważny, ponieważ pokaże, w jakim stanie jest reprezentacja po słabych meczach z Luksemburgiem i Norwegią.
    "Dania rozegra w środę mecz określany jako towarzyski. My go uważamy za bardzo ważny. Po słabych spotkaniach z Luksemburgiem i Norwegią, trener Morten Olsen musi pokazać, że jednak posiadamy dobrą drużynę. Jak zwykle okazuje się jednak, że nie żyjemy w idealnym świecie, gdzie wszystko pasuje tak jak byśmy chcieli - liczba kontuzji sprawiła, że skład jest inny niż był planowany", pisze popołudniówka BT.

    Zdaniem BT, "brak Martina Laursena poważnie osłabia obronę, która i tak nie jest najmocniejszą stroną Danii. Obecnie jej najmocniejszym punktem wydaje się być Martin Albrechtsen. Najważniejszym piłkarzem w środę może być Martin Joergensen z Udinese, który w ostatnim meczu z Chievo strzelił wspaniałą bramkę".

    Joergensen powiedział gazecie, że "na mecz z Polską wszyscy są napaleni i wszyscy chcą grać, ponieważ traktujemy to spotkanie bardzo poważnie. Ja również mam nadzieję na występ przez pełne 90 minut, ponieważ chcę pokazać, że jestem w dobrej formie".

    Gazeta ocenia też, że "Ebbe Sand będzie raczej grał tylko pół meczu, po rozmowie Olsena z menadżerem Schalke, który zażądał, aby nasz selekcjoner oszczędzał Sanda i Christina Poulsena. Jest to klasyczny konflikt pomiędzy działaczami klubu, którzy myślą o wartości nóg swoich piłkarzy zwłaszcza w meczach towarzyskich, a selekcjonerem reprezentacji narodowej, który chce mieć najlepszych".

    Dziennik Ekstrabladet ocenia powołanie Marcina Baszczyńskiego w miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego następująco: "Wisła Kraków, która w imponujący sposób wyeliminowała Parmę z Pucharu UEFA, jest obecnie masowym dostawcą świetnego materiału dla drużyny, która w środę wyprowadzi na Parken jej nowy selekcjoner, Zbigniew Boniek".

    Gazeta poświęca też duży artykuł analizie przygotowania piłkarzy i ocenia, że "Duńczycy nie posiadają odpowiedniego podejścia do treningu i powinni uczyć się od ciężko pracujących Szwedów i Norwegów".

    Zdaniem Ekstrabladet, "duńscy piłkarze są bardzo dobrzy na wspólnych treningach podczas dłuższych zgrupowań, lecz nie potrafią trenować i przygotowywać się do gry w reprezentacji samodzielnie".

    Dziennik Politiken poświęca bardzo mało miejsca meczowi z Polską i zastanawia się nad składem drużyny narodowej na mistrzostwa Europy, lecz nie w Portugalii w 2004 roku, a te w 2008 roku, które może będą rozgrywane w Skandynawii.

    "Większość piłkarzy, którzy wybiegną na murawę Parken w środę za kilka lat nie będzie już grać. 33-letni Rene Henriksen, 32-letni Jan Michalesen , 31-letni Thomas Hwelveg i 30-letni Ebbe Sand mają przed sobą ostatnie lata kariery. Powołanych zostało natomiast kilka młodych talentów, jak trójka 22-latkow - Martin Albrechtsen, Kasper Boegelund i Christian Poulsen. Ci piłkarze będą podstawą drużyny za pięć i pół roku i chcielibyśmy ją widzieć w akcji w środę".



  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Boniek: Uwierzyć w siebie!

    Jutro czeka nas bardzo ważny mecz, ale bez konsekwencji. Czy wygramy czy przegramy to nic w naszej grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy nie zmieni - powiedział trener reprezentacji Polski Zbigniew Boniek.

    - Pod każdym innym względem jest to spotkanie ważne. Każdy poważny, ciężki mecz może dać piłkarzom przekonanie, że to co robią jest słuszne - dodał Boniek.

    - Czasami w sporcie są chwile, w których każdy może się przekonać, że jest coś wart, że jest dobry, że może podjąć walkę z każdym. Jeżeli jutro zagramy wyrównany mecz z Danią na ich terenie, być może ten zespół uwierzy w siebie i zyska komfort psychiczny do dalszej pracy. A to jest nie do przecenienia - uważa polski selekcjoner.

    Boniek uważa, że taka sytuacja miała miejsce z Wisłą Kraków, która przed meczami z Parmą w Pucharze UEFA była zupełnie inną drużyną.

    - Teraz zobaczymy, jak bardzo będzie się z nimi męczyło Schalke. Teraz Wisła jest przekonana, że może Niemców wyeliminować. A ja wiem ile to daje i jak zmienia się podejście do pracy, jeżeli człowiek wie, że może z kimś wygrać - podkreślił Boniek.

    Trener powołał na miejsce chorego Tomasza Hajty Radosława Kałużnego.

    - Jestem już po rozmowach, wszystko jest załatwione. Radek dzisiaj dołączy do drużyny. Brak Hajty i Głowackiego zmienił mi koncepcję tego meczu. Ale nie ma co płakać. Zabrakło jednych ludzi, są nowi i teraz muszę parę rzeczy zmienić -wyjaśnił Boniek.

    - Kałużny zagra z Bąkiem na środku obrony. Gra na tej pozycji w klubie, ostatnio zagrał kilka niezłych meczów. Mógłbym Ratajczyka przestawić na środek, ale wtedy musiałbym Kaczorowskiego postawić na lewą obronę, a to jego optymalna pozycja nie jest. Dlatego powołałem Kałużnego, bo inaczej musiałbym ze trzech, czterech ludzi poustawiać na pozycjach na których nie grają - dodał selekcjoner.

    Boniek przyznał: - Chciałbym, żeby w tej kadrze każdy grał tam, gdzie jego miejsce, gdzie jego pozycja. I oczywiście wolałbym, aby w każdym meczu trzon tworzyli ci sami zawodnicy, ale jak na razie to się nie udaje. A to ten jest chory, a to inny kontuzjowany...

    - Za mojej kadencji sprawdziłem piłkarzy, których moim zdaniem należało sprawdzić. To żadna sztuka powiedzieć, że ktoś jest przydatny dla reprezentacji, a inny się nie nadaje. Piłkarza trzeba sprawdzić na boisku. Na mecz z Danią powołałem kilkumłodych, obiecujących zawodników, którzy zasługują na szansę gry w reprezentacji - powiedział trener.

    Boniek podkreślił, że podczas pracy z reprezentacją nie miał dotychczas problemów z żadnym z zawodników.

    Czasami czytam w prasie rzeczy, po których włos mi się jeży na głowie. Czytałem na przykład o nieporozumieniach z Olisadebe. Tymczasem nic takiego nigdy nie miało miejsca. Z Olisadebe problem jest inny. On czasami się izoluje, unika rozmów z dziennikarzami i to może stwarzać wrażenie, że coś jest nie tak. Piłkarz to jest taki zawód, który czasami przynosi popularność i trzeba sobie umieć z tym radzić. Nawet jak się zagra 20, 30 meczów, to trzeba o tym rozmawiać i z tym żyć, nie można się chować - zakończył trener reprezentacji.

    Mecz Dania-Polska rozpocznie się w środę o 19.15.(PAP)

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    25-09-2002
    Postów
    91
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja typuje 3:1 dla Danii!!!!!

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trener reprezentacji Polski Zbigniew Boniek wybrał już pierwszą jedenastkę na mecz z Danią - poinformowano na oficjalnej stronie związku.

    Polski zespół na murawę stadionu Parken ma wybiec w następującym składzie:

    Dudek-Baszczyński,BąkKałużny,Ratajczyk-Dąbrowski,Świerczewski,Kukiełka,Kosowski-Olisadebe,Żurawski

    (INTERIA.PL)

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2002
    Postów
    1,422
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Będę optymistą i postawię 3:2 dla Polski. Mam nadzieje, że mnie panowie nie zawiedziecie.

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no sklad obiecujacy ale ciekawe czym ans zaskocza dunczycy :) obie reprezentacje sa w fazie odmladzania i na pewno mlode wilczki beda ostro walczyc o kazdy metr boiska :) ja oczywiscie bede optymista i postawie 2-0 dla polakow :)

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Młodzi dają dobry przykład...

    U-21: Dania 0-1 Polska

    Kopenhaga - Wynik meczu towarzyskiego reprezentacji do lat 21:
    Dania 0-1 (0-0) Polska
    Bramka: Łukasz Garguła 83
    Sędziował: Erik Bauhau (Holandia)

    Dania: Stephan Andersen - Allan Olesen, Dan Thomassen, Christian Traore, Martin Pedersen, Rasmus Wurz (46'Christopher Poulsen), Michael Silberbauer, Jan Kristiansen, Thomas Kahlenberg (46'Sebastian Svard), Tommy Bechmann (72' Jonas Kamper), Thomas Augustinussen (85'Dennis Soerensen)
    Polska: Paweł Kapsa (46' Mariusz Pawełek) - Marcin Kuś, Mateusz Żytko (46' Błażej Radler), Michał Stasiak, Krzysztof Kazimierczak (46' Maciej Iwański), Rafał Grzelak (46' Bartosz Ślusarski), Patryk Rachwał, Tomasz Mazurkiewicz (63'Łukasz Garguła), Łukasz Madej (79'Łukasz Adamski), Przemysław Kaźmierczak, Ireneusz Jeleń (63'Radosław Matusiak).

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Polska na....granatowo

    Kopehaga - Jak donosi Gazeta Wyborcza, na boisku w Kopenhadze nie będzie dwóch biało-czerwonych drużyn. Polacy zagrają na... granatowo.

    "W Polsce lubi się Duńczyków. Grają z charakterem, nikogo się nie boją. I też mają barwy białe i czerwone. To się Polakom dobrze kojarzy." - mówi trener Zbigniew Boniek. Tym razem te barwy będą pewnym utrudnieniem. Ponieważ gospodarze zagrają w tradycyjnych strojach, biało-czerwoni będą zmuszeni do zaprezentowania się na...granatowo. "To trzeci kolor strojów naszej kadry." - powiedział Boniek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •