Zobacz wyniki ankiety: W ostatnim TŻ zamieszczono wywiad z prezesem PZM Andrzejem Witkowskim. Mówi on, iż prowadzone są roz

Głosujących
25. Ankieta zamknięta
  • znacząco spadnie liczba widzów na stadionie i na dodatek nie przybędą sponsorzy

    11 44.00%
  • spadek liczby widzów zrekompensują TV i nowi sponsorzy

    9 36.00%
  • nie zmieni się nic - i publika i kasa będą takie same

    3 12.00%
  • będzie więcej widzów i więcej pieniędzy dla klubów

    2 8.00%
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Mecze Ekstraligi nie tylko w niedzielę

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mecze Ekstraligi nie tylko w niedzielę

    W ostatnim TŻ zamieszczono wywiad z prezesem PZM Andrzejem Witkowskim. Mówi on, iż prowadzone są rozwowy z paroma nadawcami telewizyjnymi, a w celu uatrakcyjnienia sportu żużlowego w TV mecze Ekstraligi odbywałyby się nie tylko w niedzielę, ale także piątek, sobotę ...
    Ciekawe co na to prezesi klubów? Nie sądzę aby piątkowe (lub w inne dni robocze)terminy pozwoliły na utrzymanie dotychczasowej publiczności na stadionie ... a to zmniejsza wpływ do klubowej kasy ... poza tym ligi zagraniczne!
    Czy TV przyciągnie nowych sponsorów?

    Co da zmiana termianrza rozgrywek?


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    616
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mecze w piatek absolutnie nie bo jednak duzlo ludzi pracuje a nie ma sztucznego oswietlenia na wszystkich stadionach zeby rozgrywac je wieczorkiem a w sobote tez nie za dobrze mecze powinny tak jak obecnie odbywac sie w niedziele wtedy ludzie jama wolne i tak tlumnie zasiadaja na trybunach

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mecze w niedziele to zdecydowanie najlepsze rozwiazanie, gdyz w ten dzien chyba nikt nie pracuje, ludzie siedza po domach, a tak to moga isc na zuzel i sie dobrze zabawic.
    W dzien powszedni wielu kibicom(nie tym zapalencom:)) niechcialoby sie isc na stadio, bo wracaja zmeczeni po pracy, a tu jeszcze na meczyk.
    Sobota to taki dzien porzadnego odpoczynku po calym tygodniu, a piatek to juz wogole odpada.

    Tak wiec niedziela ponad wszystko! ;)
    Zawsze i wszedzie Falubaz najlepszy bedzie!

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak pokazuje życie kibic speedwaya nie lubi zabardzo zmian ,wiele prób uatrakcyjnienia meczy jest wygwizdywanych wszelkie występy np.tancerzy kibic wytrzyma najwyżej kilkanaście minut. Podobnie może być z meczami w inne dni niż niedziela.To poprostu taka tradycja ,że w niedziele idziemy na stadion.Ja niejestem przekonany czy to dobry pomysł.Pozdrawiam

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    20-09-2002
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak pokazuje życie kibic speedwaya nie lubi zabardzo zmian ,wiele prób uatrakcyjnienia meczy jest wygwizdywanych wszelkie występy np.tancerzy kibic wytrzyma najwyżej kilkanaście minut. Podobnie może być z meczami w inne dni niż niedziela.To poprostu taka tradycja ,że w niedziele idziemy na stadion.Ja niejestem przekonany czy to dobry pomysł.Pozdrawiam
    swieta racja!
    w niedziele pan Bog odpoczywal,niedziela to swieto i wszyscy odpoczywaja a taka rzecz jak moj kochany speedway nie zasluguje na jakis "pospolity" piatek ,wiara pracuje uczy sie i baluje wieczorem
    ci goscie robia to tylko po to by sciagnac za to kase a nie patrza na przyszlosc naszego kochanego speedwaya!!!!!!!!!
    pozdufka

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Hola hola

    Ale po co w piątek? Telewizje za pewne i tak by nie puszczały na żywo meczów 1 ani 2 ligi...Zostaje zatem ekstraliga...Mamy 4 mecze, co można w zupełności na 2 dni rozłożyć...W zależności który klub ma oświetlenie można poukładać tak terminarz aby mecze odbywały się w sobotę i niedzielę o 17 i 19:30 z drobnymi posunięciami, w "dni" chłodne (kwiecień, wrzesień i październik) możnaby przesunąć mecze o godzinkę

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-03-2002
    Postów
    1,112
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 8 w 4 postach
    Zgadzam sie z przedmowcami, ze to niedziela jest zuzlowym dniem i nie nalezaloby tego zmieniac. Mam jednak inna propozycje dotyczacom rozgrywania zuzlowej kolejki. Moim zdaniem, trzy z czterech spotkan powinny rozgrywac sie o jednej porze, powiedzmy o 16.00. Na deser o godzinie 20.00 rozgrywany by byl mecz kolejki i to spotkanie znajdzie sie w telewizji. Zdaje sobie sprawe, ze nie ma co liczyc na jedynke, czy dwojke, bo ta pora ma po prostu najwyzsza ogladalnosc, ale jest przeciez telewizja regionalna. Mysle, ze popularna Trojka nie ma wiele ciekawszych rzeczy do nadania o tej porze.

    Zdaje sobie rowniez sprawe, ze taki projekt wymaga duzej ilosci nakladow, bo ile stadionow w Polsce ma sztuczne oswietlenie? W Ekstralidze: Bydgoszcz, Pila, Wroclaw i Gdansk. Ale mysle, ze takie rozwiazanie bylo by dla zuzla naprawde dobre i nalezy dazyc do przeforsowania tego projektu. Co wy na to?

    pozdrawiam

    Coolek

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak.. a czy koledzy zauważyli kiedy są turnieje GP?
    Sobota! 10 rund... kolejek w lidze 20, czyli 50% sobót juz odpada.Jednak kluby które mają sztuczne oświetlenie mogłyby swoje spotkania rozgrywać w innych terminach, niekoniecznie w soboty. Z tym, że... koszty organizacji są większe... ale ludzi wydaje mi się że będzie i tak mniej niż nawet na 15 w dzień w niedzielę.

    No ale jak przyciągnąć telewizję publiczną? Ona woli produkować ten fuckin` Klan i Złotopolskich niż robić transmisje sportowe. Promykiem nadzieji jest Polsat, nie samo pokazywanie przez nich żużla, ale to, iż od czasu MŚ w nóżce trwa rywalizacja o prestiż między TVP i Polsatem. TVP bardzo starciła na renomie wśród kibiców, Polsat wjechał jej na ambicje! Dlatego też może w ramach także TV3 - regionalnych - da się pokazywać spotkania nawet na żywo (do tej pory bywały mecze Wybrzeża i Atlasa w poprzednich latach - retransmisje).

    Pozdrawiam

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    13-08-2002
    Postów
    48
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zły pomysł

    Ja osobiście wiem z własnego doświadczenia że niedziela i żaden inny dzień jest najodpowiedniejsza na zawody. Sam byłem na kilku zawodach nie ligowych organizowanych w inne dni. I była to konkretna klapa jezeli chodzi o frekwencje na stadionie.

    Pozdrowionka

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    Moje zdanie na temat rozgrywania meczy w tygodniu
    (tj. poniedziałek - piątek) jest takie jak większości forumowiczów, którzy wpisali się powyzej.
    Wiem również, że większość kibiców przyzwyczaiła się do terminów niedzielnych, ale nie bierze się pod uwagę kibiców drużyny przyjezdnej.
    Wracając z meczów wyjazdowych mojej drużyny sam zastanawiałem się dlaczego mecze nie są rozgrywane w sobotę, w ten sposób nie trzeba by było pędzić na złamanie karku do domu po meczu rozgrywanym np. w Zielonej Górze, Gnieźnie, Lesznie itp. (z ZG wróciłem o 02:30, a do pracy trzeba iść na 07:00), a przy terminie sobotnim można by było spokojnie sobie wrócić, odespać i obejrzeć meczyk w TV.
    Kolejnym argumentem za terminem sobotnim niech będzie możliwość rozegrania w niedzielę, meczu odwołanego w sobotę (co widać dosyć wyraźnie po ostatnich kolejkach i pladze odwołanych meczów),bo jesli mecz nie odbył się w sobotę, to są szanse, że kibice przyjdą w niedzielę, a ilu przyjdzie np w środę?.


  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    adamb

    Właśnie, całkowita racja...toć mówię że trza by było to rozłożyć na sobotę i niedzielę...

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    05-07-2002
    Postów
    366
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jestem także zatym aby rozłozyć to na dwa terminy zobaczcie mamy teraz wrzesień i zobaczcie ile meczy nie dochodzi do skutku w wyznaczonym terminie przecież to istna zgroza ale musimy tez przyznać że w soboty jest GP Hmmm ciekawe dlaczego w sobote a nie w czwartek lub piątek czyżby układane to jest pod inną lige????

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2002
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    What??

    Od tyly lat chodze na zuzel i liga byla zawsze w niedziele!
    Tak powinno zostac bo "niedziele beda dla nas..."!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •