Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Musielak zrezygnował

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Musielak zrezygnował

    Ze względu na stan zdrowia Rafał Musielak zrezygnował z udziału w przygotowaniach i grze w mistrzostwach świata w Argentynie. "Powołam do kadry Krzysztofa Ignaczaka i niech z Wojciechem Serafinem walczy o miejsce w reprezentacji na pozycji libero" - powiedział trener Waspaniały.

    Rafał Musielak w ostatnich tygodniach jeździł na konsultacje lekarskie do Warszawy. Od jakiegoś czasu skarżył się na bóle w kolanach.

    "Znam Rafała sześć lat i wiem jaki to jest solidny oraz pracowity sportowiec i człowiek - powiedział trener reprezentacji. - W jego przypadku na pewno nie ma mowy o jakimkolwiek kombinowaniu. Musiało mu to bardzo dolegać i trzeba tę decyzję uszanować. Mówiłem to wcześniej i raz jeszcze powtórzę, że w przyszłym roku trzeba pięciu-sześciu chłopakom dać ze dwa miesiące wolnego. Żadne Ligi Światowego nie mogą ich obowiązywać. Od jakichś ośmiu lat ciężko pracują. Grają praktycznie non stop."






  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rafał Musielak: albo zdrowie albo gra
    2002-08-28, PLS


    "Stanąłem przed wyborem albo zdrowie, albo gra - powiedział reprezentacyjny libero Rafał Musielak. - Jest mi smutno i przykro, że musiałem podjąć taką decyzję. Okazja do gry w mistrzostwach świata może się już nie powtórzyć."

    Rafał Musielak (Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle) od paru lat cierpiał na stany zwyrodnieniowe kolan. "Ten stan pogłębiał się - mówi Rafał Musielak. - Chciałem tym się zająć wcześniej, ale przy kontuzji Rafała (Kwasowskiego - PLS) grałem w reprezentacji na pozycji libero. Nie sądziłem, że wszystko będzie tak."

    W ostatnich tygodniach Rafał Musielak był trzykrotnie na konsultacji lekarskiej w Warszawie. "Dobijam do trzydziestki, trzeba pomyśleć trochę o przyszłości - dodaje Rafał Musielak. - Obecnie jestem jeszcze w Ustroniu, ale już nie trenuję."


  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się, że trzeba dac graczom odpocząć. Ale oni nie powinni odpoczywać gdy sa Mistrzostwa Świata czyli druga po Olimpiadzie najważniejsza impreza a w czasie gdy gra np. Liga Światowa, która jest przedsięwzięciem przede wszystki komercyjnym. Tam powinni sie ogrywać "młodzi, zdolni" wspraci ewentualnie paroma doświadczonymi graczami!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja uważam, iż decyzja Rafała jest jak najbardziej słuszna. Lepiej spokojnie leczyć kontuzję niż grać w kadrze nie będąc w pełni sprawnym. Teraz nowo powołani zawodnicy będą mieli szansę się wykazać.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja szczerze powiem, ze mysle ze wyjdzie to na dobre naszej druzynie. MS to jednak powazna impreza i mimo ze Rafal w statystykach wypadl nie tak zle, to druzynie potrzebny jest fachowy libero jakim jest Ignaczak - mam nadzieje ze pomysl z Serafinem na tej pozycji nie wypali

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w końcu będziecie mieć Ignaczaka na libero w kadrze , jeśli gra tak wspaniale jak to opisujecie (medaliki), to może wykorzysta szansę i Polska będzie miała prawdziwego libero .Ale o tym się przekonamy po MŚ,o ile wywalczy miejsce w składzie. Mimo wszystko życzę Mu ,aby został najlepszym libero turnieju!!!

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Musielak z meczu na mecz gral lepiej ale zdrowie jest najwazniejsze!! Miejsce Rafal jeszcze przez kilka sezonow jest na przyjeciu a potem moze stac sie klasycznym libero ale tylko wtedy gdy na tej pozycji bedzie gral tez w klubie nie tylko w reprezentacji. Zobaczymy co pokaza Serafin i Musielak??
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2002
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli Igła zgra sie z druzyna to mysle ze bedzie jednym z lepiej broniacych zawodnikow na MS. Obawiam sie jednak ze moze byc brak zgrania. Musielak sie zgrywal z zespolem cala grupowa faze LS by w finale byc najlepszym z POlakow. Czas pokaze jak bedzie.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i niestety stało się to czego od dawna się obawiałam i często wspominałam o tym problemie w swoich wpisach. Zawodnicy się sypią, bo są zbyt przemęczeni, grą w pls, pp, lm i kadrze. Chyba nikt nie jest w stanie na dłuższą metę wytrzymać takiego obciążenia. Szkoda tylko, że Rafał rezygnuje przed MŚ.
    Jednak całkowicie się zgadzam - zdrowie sto razy ważniejsze.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    202
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To była na pewno bardzo ważna dla Rafała decyzja.Wiadomo jednak że zdrowie jest najważniejsze. szkoda tylko że Rafał stracił szansę zaprezentowania się w MŚ , miejmy jednak nadzieje że wszystko będzie dobrze!

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    611
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Decyzję Rafała możemy rozpatrywać pod kątem reprezentacji oraz jego osobistym.
    Z jego punktu widzenia jest to tragedia. Jest to zawodnik bardzo ambitny i pracowity, występ na MŚ to na pewno jego marzenie oraz nobilitacja. Bardzo mi go szkoda ale jednocześnie cieszę się, że potrafił podjąć męską decyzję i spojrzeć trochę dalej w przyszłość.
    Jeżeli chodzi o wpływ tej decyzji na reprezentację to mam mieszane uczucia. Rafał grał coraz lepiej i był zgrany z zespołem. Myślę, że na finały był lepszym kandydatem na libero niż Ignaczak. Krzyśkowi brakuje przede wszystkim zgrania z zespołem, co ma kolosalne znaczenie. Nie jest też „wirtuozem” na swojej pozycji. Z drugiej strony było duże prawdopodobieństwo, że Musielak może doznać kontuzji i zespół byłby skazany na Serafina, co byłoby nieporozumieniem. Jest też jeszcze jedna sprawa. Reprezentacja potrzebuje prawdziwego libero, grającego w klubie na tej pozycji i Ignaczak jest chyba najlepszym kandydatem. Pomimo rangi mistrzostw warto zaryzykować i wprowadzić nowego gracza, który zdobędzie doświadczenie, z pożytkiem dla reprezentacji.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mowicie ze zawodnicy nie moga wytrzymac obciazenia bo graja w LS, PP, PL a Mosto i Gala jeszcze w LM i PTT - to wszystko prawda, tylko ze zawodnicy grajacy w reprezentacji innych krajow, tez maja te same rozgrywki i jakos sobie radza i to nawet nie bojmy sie powiedziec ze duzo lepiej od nas ... to cos to jednak jest nie tak ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •