Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 325

Wątek: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra 17.00.2017

  1. Powrót do góry    #181
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Szmaciarz przyaktorzyl. Konsekwencje:
    1. Zmarzlik znajduje ustawienia i wygrywa,zamiast 15, 33.
    2. Zmarzlik zamiast w 15 jechalby w 14 biegu, majac malo czasu na zmiane ustawien po podwojnej wtopie bieg wczesniej. W ostatnim pojechalby Kasprzak, z ktorym Doyle mialby latwiej.

    W efekcie 15, 33, 42 zamiast 33, 33, 51 i ewentualne szanse na remis w dwumeczu. No i rewanz bez szmaciarza, gdyby sedzia wykonal prace normalnie.

  2. Powrót do góry    #182
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Szmaciarz przyaktorzyl. Konsekwencje:
    1. Zmarzlik znajduje ustawienia i wygrywa,zamiast 15, 33.
    2. Zmarzlik zamiast w 15 jechalby w 14 biegu, majac malo czasu na zmiane ustawien po podwojnej wtopie bieg wczesniej. W ostatnim pojechalby Kasprzak, z ktorym Doyle mialby latwiej.

    W efekcie 15, 33, 42 zamiast 33, 33, 51 i ewentualne szanse na remis w dwumeczu. No i rewanz bez szmaciarza, gdyby sedzia wykonal prace normalnie.
    Brak Pawlickiego w rewanżu to aż takie wielkie osłabienie by nie było. Może Karczmarz miałby wtedy szanse na zebranie kolejnych doświadczeń?
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  3. Powrót do góry    #183
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    937
    Kliknij i podziękuj
    487
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    W piłce kopanej jest taki organ jak komisja orzekająca czy jak ona tam się zwie, która w przypadku gdy sędzia nie da kartki, da żółtą zamiast czerwonej lub nie zauważy brutalnego faulu może poniekąd naprawić błąd i usadzić delikwenta na kilka meczy. Czy ekstraliga w żużlowa posiada taki organ? Nie chodzi mi o ratowanie się w rewanżu, bo sprawa brązowego medalu według mnie jest przesądzona, ale o eliminowanie takiego zachowania. Ten sport jest już wystarczająco karykaturalny a pobłażanie w takich sytuacjach doprowadzi że żużel będzie pukał w dno.... od spodu.
    Ostatnio edytowane przez chloroform ; 17-09-2017 o 19:48

  4. Powrót do góry    #184
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez chloroform Zobacz posta
    W piłce kopanej jest taki organ jak komisja orzekająca czy jak ona tam się zwie, która w przypadku gdy sędzia nie da kartki, da żółtą zamiast czerwonej lub nie zauważy brutalnego faulu może poniekąd naprawić błąd i usadzić delikwenta na kilka meczy. Czy ekstraliga w żużlowa posiada taki organ? Nie chodzi mi o ratowanie się w rewanżu, bo sprawa brązowego medalu według mnie jest przesądzona, ale o eliminowanie takiego zachowania. Ten sport jest już wystarczająco karykaturalny a pobłażanie w takich sytuacjach doprowadzi że żużel będzie pukał w dno.... od spodu.
    A Komisja Ligi?
    BKS Polonia Bydgoszcz

  5. Powrót do góry    #185
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,476
    Kliknij i podziękuj
    433
    Podziękowania: 527 w 338 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Szmaciarz przyaktorzyl. Konsekwencje:
    1. Zmarzlik znajduje ustawienia i wygrywa,zamiast 15, 33.
    2. Zmarzlik zamiast w 15 jechalby w 14 biegu, majac malo czasu na zmiane ustawien po podwojnej wtopie bieg wczesniej. W ostatnim pojechalby Kasprzak, z ktorym Doyle mialby latwiej.

    W efekcie 15, 33, 42 zamiast 33, 33, 51 i ewentualne szanse na remis w dwumeczu. No i rewanz bez szmaciarza, gdyby sedzia wykonal prace normalnie.
    Powinna być czerwona, co i tak niewiele zmieniło.
    Falubaz po raz trzeci w PO przepier.... 1 serię.
    Tylko Falubaz

  6. Powrót do góry    #186
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Powinna być czerwona, co i tak niewiele zmieniło.
    Falubaz po raz trzeci w PO przepier.... 1 serię.
    Zmieniło by i to sporo. Oczywiście na przyszłość.

    Jak by sedziowie, regularnie dawali czerwoną kartkę za tak ewidentne wywrotki taktyczne, to szybko takie praktyki by sie skończyły.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #187
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Zmieniło by i to sporo. Oczywiście na przyszłość.

    Jak by sedziowie, regularnie dawali czerwoną kartkę za tak ewidentne wywrotki taktyczne, to szybko takie praktyki by sie skończyły.
    Nie karanie takich zagrywek, to jawne przyzwolenie dla żużloków na aktorstwo.
    Biznesmeni na motorach widzą, że jest przyzwolenie na takie praktyki, to bedą to wykorzystywać.

    Tak się wzięli za te starty i tak ochoczo przyznają warningi, a z takim niesportowym zachowaniem już nic nie robią.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  8. Powrót do góry    #188
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,476
    Kliknij i podziękuj
    433
    Podziękowania: 527 w 338 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Zmieniło by i to sporo. Oczywiście na przyszłość.

    Jak by sedziowie, regularnie dawali czerwoną kartkę za tak ewidentne wywrotki taktyczne, to szybko takie praktyki by sie skończyły.

    Na przyszłość tak, dla Falubaz właściwie nic
    Tylko Falubaz

  9. Powrót do góry    #189
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2015
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 20 w 18 postach
    Mozna przegrac ,ale to co pokazuje falubaz w play offach to kilo mulu. O juniorach juz sie wpowiadac nie bede bi każdy widzi jak jest. Prxykro sie patrzy na taki falubaz

  10. Powrót do góry    #190
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Gratulacje dla Stali, byli dzisiaj lepsi i to zdecydowanie. Pobłażliwość sędziego dla Przemysława 'de Niro' Pawlickiego nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla tak wysokiej przegranej Falubazu.
    Do tego jeszcze Cieślak zyebał obsadę nominowanych, ale to było do przewidzenia.
    Jesteśmy słabi i tyle .

    PS - ten mecz tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że mecze o 3 miejsce nie mają sensu. Przez całe zawody (derby!) nawet na chwilę nie poczułem emocji, totalnie wyebane na to co oglądam. Zaangażowanie jak przy transmisji jakiegoś meczu w BEL czy Elitserien.

  11. Powrót do góry    #191
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-09-2013
    Postów
    1,310
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 232 w 160 postach
    alez Piter trafil forme na PO

  12. Powrót do góry    #192
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Na przyszłość tak, dla Falubaz właściwie nic
    No jak nic? Kolejny junior w kadrze Stali na rewanz albo jakis Cook z partyzantki.

  13. Powrót do góry    #193
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No jak nic? Kolejny junior w kadrze Stali na rewanz albo jakis Cook z partyzantki.
    Davidsson jak już


    Tylko, ze w takiej sytuacji, lepiej byłoby puszczać juniorów w jego miejsce.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  14. Powrót do góry    #194
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Trzeci mecz PO i trzeci raz Falubaz katastrofalnie wchodzi w mecz. Kolejno po 4 biegach
    7:17
    8:16
    7:17


    Para Dudek-Protas 3 razy przegrywa bieg otwarcia w stosunku 1:5
    Z reguły nie widzę jakiegoś ogromnego wpływu na ustawienie zawodnika. Uważam, że skuteczność ma przełożenie na wynik drużyny. Jednak od początku nie wiem po jaką cholerę Cieślak ściągnął Protasa z numerów nr 5 i 13. Pepe to specyficzny typ i jak na razie widać, ta zmiana nic nie dała. Latał sobie w parze z juniorem po całej szerokości. Zestawianie Dudka, Doyle i Hampela razem nie wpływało negatywnie na ich skuteczność.
    Nie chcę przesądzać co by było gdyby, ale po co na PO wprowadzać jakiś zamęt w hierarchii? Co Cieślak uzyskał?


    Bieg nr 13. Sędzia, albo powinien wykluczyć Doylea, albo wykluczyć Pawlickiego i dać mu kartkę. Do dzisiaj nie wiedziałem, że nie tylko Piotr, ale oba Pawlickie to takie cwaniaczki. Do Doylea mam pretensje tylko o to, że jego atak nie był łagodniejszy. Nie oszukujmy sie, pojechał bardzo ostro i dał Przemkowi okazję do przyaktorzenia. Trzeba było zostawić trochę więcej miejsca, a i tak Doyle by był z przodu na wejściu w łuk.

    W biegu nr 14 postawiłbym również na Pepe. Zarówno Pepe i Thorsell byli słabi, ale jednak skłaniałbym się, że to Pepe zaskoczy jako ten, który procentowo ma większą ilość dobrych występów w lidze niż Thorsell.
    W ogóle na chwilę obecną traktowanie Thorsella w roli jakiegoś zbawcy jest dla mnie lekkim nieporozumieniem. Cieślak w tym momencie miał szukać rozwiązania, które da 5:1 dla Falubazu. Wcześniej Dudek pojechał 2 slabe starty i zaskoczył.
    To pisze jako osoba, która nie byla w parkingu i nie wiem co Cieślak usłyszal od Pepe na temat tego jak widzi swoje szanse.
    Okazało się, że bieg nr 14 był najsłabszym biegiem Pepe w całym spotkaniu, ale błędu w sztuce Cieślak nie zrobił. Wiele osób tutaj pisało, że ma jechac Thorsell. Ale co ten Thorsell niby do tej pory jechał w tym meczu i jakie ma osiągi w tego typu biegach na wysokim poziomie? Kto wymiatał w meczu w rundzie zasadniczej? pepe, czy Thorsell?

    Falubaz prezentuje się jako jedna z najgorszych ekip PO ostatnich wielu lat biorąc pod uwagę jazdę w rundzie zasadniczej.
    Przegrywać można, ale po walce, w jakimś stylu.
    Falubaz w PO nawet na chwilę nie powąchał medalu.
    Reguły gry w lidze są znane od początku. Liczy się PO, do którego trzeba się zakwalifikować. Nasza drużyna w PO wygląda jakby nieprzygotowana jechała kolejny mecz ligowy z biegu.
    Tej ekipie trzeba, albo mocnego juniora, albo wzmocnienia seniorki.

  15. Powrót do góry    #195
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    No Pacz Pan tor był równiutki i gładziutki jak czoło Cieślaka ale tym razem niestety Pawlicki uniemożliwił zdobycie pełnej puli.A tak w ogóle to wszyscy mieli wyrypkę i po co te derby i ten cały mecz o brąz? Nie było sensu jechać tylko już czuje jaki tu byłby orgazm zakompleksionych dzieciaków gdyby skończyło się 46:44
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  16. Powrót do góry    #196
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    1. Thorssel z kims wygral.
    2. Thorssel potrafi startowac.

    Z reszta sie zgadzam.

  17. Powrót do góry    #197
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,476
    Kliknij i podziękuj
    433
    Podziękowania: 527 w 338 postach
    Faktycznie mecz o brąz jest bez sensu. Jak ma być przyznawany brąz to niech to dostanie zespół przegrany, który jest wyżej w tabeli po RZ.
    Tylko Falubaz

  18. Powrót do góry    #198
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2017
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Tydzien temu też było 12 -oma

    Spokojnie


    Coś szybko ulotniłeś się wczoraj z tego wątku, wioskowy głupku.

  19. Powrót do góry    #199
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aussie Zobacz posta
    Protas już narzekał, że tor jest trudny i niebezpieczny czy znowu poczeka gdzieś do wtorku ��
    Profesor tym razem tak jak trzeba.
    Nie szuka jakiś wymówek i nie wini nic, ani nikogo za swoją postawe.

    - Dziś zabrakło ewidentnie moich punktów. Przygotowuję się, trenuję, zainwestowałem dużo w sprzęt do fazy play-off, ale całkowicie coś się zacięło. Nie mam nic na usprawiedliwienie. Szczerze mówiąc, to nie wiem gdzie szukać poprawy i pomału patrzę na koniec sezonu. Chciałbym, żeby ten sezon już się skończył. Robię wszystko co mogę, ale skutek jest odwrotny do założonego. Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to tor był idealny. Nie ma co szukać przyczyny w torze. Szukaliśmy w trakcie meczu ustawień ale nie wiem nawet czy w dobrą stronę szliśmy. Może za bardzo zasugerowaliśmy się podpowiedziami kolegów. Dziesięć punktów to było bardzo dużo, czternaście to mega dużo. Ja mam tydzień aby się pozbierać - powiedział Piotr Protasiewicz.
    Pepeta miał przeważnie trudne wejścia w sezon, ale potem było tylko lepiej.

    Ciężko akurat jemu zarzucić złe podejście, czy oszczędzanie na sprzęcie.
    Tym razem coś nie poszło i się chłop męczy.
    Dla Niego chyba faktycznie lepiej żeby ten sezon się już skończył.

    Bywa ...
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 18-09-2017 o 13:38
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  20. Powrót do góry    #200
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,684
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Odnosnie trzech startów Karczmarza w meczu i braku zaufania trenera Chomskiego do swojego obecnie czwartego najlepszego zawodnika w drużynie pisalem w wątku klubowym i nie chce się powtarzać. Jednym słowem, to jest kpina, że przy takiej jeździe Pawlickiego, czy Sundstroema - Karczmarz nie dostał ani jednego startu w całym sezonie za seniora lub szansy w biegu nominowanym. W Zielonej Górze byłby lincz na trenerze jakbył miał takie podejście do swojego wychowanka, który byłby w lepszej formie od armii zaciężnej, a mimo tego by nie jechał bo...jest młody.

    Wracając do rewanżu, jeśli Stasiu ma jaja, to Pawlickiego odstawi od meczu, przyniesie to więcej pożytku, a niżeli szkody. 14 punktów spokojnie się obroni bez Pawlickiego i przy słabej dyspozycji Sundstroema. Wystarczy zestawić taki skład:

    1. Zmarzlik
    2. Szczotka
    3. Sundstroem
    4. Vaculik
    5. Kasprzak
    6. Karczmarz
    7. Czerniawski

    Skład idealnie przygotowany pod różne roszady taktyczne, do tego najsłabszy z czwórki seniorów trafia do 12 biegu, gdzie przy braku taktyka jedzie przeciwko najsłabszemu rywalowi, czyli juniorowi gości. Poza tym w pierwszej serii start dostaje Szczotka, a także Linus, tak by d 5 biegu było -6 i za Szczotkę szedł taktyk. Jeśli tak nie będzie, to w 6 biegu jedzie Szczotka lub ew. Czerniawski. 3 rezerwy taktyczne seniorow (Kasprzak, Vaculik i Zmarzlik), 3 możliwe wprowadzenia Karczmarza - czyli maksymalnie sześć roszad taktycznych wystarczy, aby "przykryć" niedoskonałość Szczotki i Linusa, którzy po pierwszej serii startów, będą zgodnie z programem mieć jeszcze 6 startów. Ten jeden start Linus wykona na juniora gospodarzy, przez co Karczmarz bedzie mógł pojechać w nominowanym. Także skład bez Przemka wcale nie byłby słabszy, a dawałby fajne możliwości taktyczne, by wykorzystać trójkę liderów + dać więcej szans Karczmarzowi. Tylko, czy nasz trener taktycznie, by to wszystko ogarnął? O to jest pytanie.

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    siwex82 (18-09-2017)

  22. Powrót do góry    #201
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    1. Zmarzlik
    2. Szczotka
    3. Sundstroem
    4. Vaculik
    5. Kasprzak
    6. Karczmarz
    7. Czerniawski

    Skład idealnie przygotowany pod różne roszady taktyczne, do tego najsłabszy z czwórki seniorów trafia do 12 biegu, gdzie przy braku taktyka jedzie przeciwko najsłabszemu rywalowi, czyli juniorowi gości.
    Zmarzlik najslabszy z czworki seniorow. Ostro pojechales dalej nie komentuje bo jeden uraz kogos z trojki Zimny, KK, Vacul i ledwo z 30 mozecie wyjsc przy takim zestawieniu.

  23. Powrót do góry    #202
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,684
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Zmarzlik najslabszy z czworki seniorow. Ostro pojechales dalej nie komentuje bo jeden uraz kogos z trojki Zimny, KK, Vacul i ledwo z 30 mozecie wyjsc przy takim zestawieniu.
    Racja, w pośpiechu napisałem z tym 12-ym biegiem (w zamyśle chodziło mi o Sundstroema, który do tego biegu trafiłby, gdyby tak skład był zestawiony na mecz u siebie).
    Co nie zmienia faktu, że takim składem i tak bym pojechal przeciwko Falubazowi, bo gwarantuje największe pole manewru jeśli chodzi o roszady taktyczne. A co gwarantuje Pawlicki? Pokonanie Thorsella i juniorów maksymalnie? Więcej da rezerwa taktyczna/y + 2 starty Karczmarza. Zreszta za trzy mecze w PO nie ma co dawać mu kolejny występ, bo czym sobie zasłużył?

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    siwex82 (18-09-2017)

  25. Powrót do góry    #203
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach

    icon19.gif

    Przemek a kogo byś widział realnie za Stasia Chomskiego? Mnie też prowadzenie przez niego drużyny drażni ale kogo by tu zaproponować? Odnośnie rozstania z Iversenem , szkoda by było żeby odchodził bo wiele dla nas zrobił i traktowany jest przez kibiców jak swój. Może przy braku Iversena i podziękowaniu niezbyt taniemu Przemkowi spróbować pozyskać Jarka Hampela oraz kogoś młodego np kurtza lub czugunowa ? Bo oprócz Jarka i Janka Kołodzieja oraz Szymona który raczej nie odejdzie że Sparty to kto by pasował tak aby pozyskać polaka plus kogoś z zagranicy a nie stracić na wymianie zawodników? Ps szacun za wnikliwe i szczegółowe przemyślenia taktyczne. Nie wysłał byś do zarządu swojego cv? Jak prezes dwojga imion poczyta forum to Stasiu może być bezrobotny

  26. Powrót do góry    #204
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,684
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Cytat Zamieszczone przez siwex82 Zobacz posta
    Przemek a kogo byś widział realnie za Stasia Chomskiego? Mnie też prowadzenie przez niego drużyny drażni ale kogo by tu zaproponować?
    Akurat wybór to kwestia decyzji zarządu. Ciężko mi mówić kogo bym proponował, jak w tym stuleciu przewinęło się przez nasz klub ledwie trzech trenerów: Chomski, Paluch i Czernicki. Najlepszy z tej trójki jest Czernicki. Paluch z kolei udowodnił, że nie liczy się z jednostkami i ich dobrem (Gollob), a stawia na drużynę, sprawił, że tor był naszym atutem, a do tego wystawił Świderskiego z juniorem, co było swietna decyzja taktyczną. Ja bym skłaniałsię ku Paluchowi, ew. Czernickiemu lub niedocenianemu przez wiele lat Mietkowi Woźniakowi (robi świetna robotę od blisko dekady w Wawrowie). Pół zespołu jest od niego z Wawrowa, ma swietne podejscie do szkolenia juniorów i można by było zaryzykowac z jego osobą. A jeśli żaden z tej trójki, to ktoś ze zmysłem personalno-taktycznym, co bedzie umiał wydusić maksa z tego co posiada.

    W zasadzie dopiero później bedziemy mówić o personaliach. Najważniejsze jest (chociaż prywatnie do Stasia Chomskiego nie mam, bo to sympatyczna osoba), by najsłabsze ogniwo po prostu opuscilo nasz zespół. Chomski miał dużo czasu i popełnił wiele błedów lub nie zrobił nic, aby temu zespołowi coś dać więcej od siebie.


    Ps szacun za wnikliwe i szczegółowe przemyślenia taktyczne. Nie wysłał byś do zarządu swojego cv? Jak prezes dwojga imion poczyta forum to Stasiu może być bezrobotny
    To są tylko moje prywatne przemyślenia i analizy. Często jest to myslenie nieco pod wiatr. Nie znaczy też, że mam we wszystkim rację i od razu byłoby to lepsze? Moze i by bylo gorzej. To sport, żużlowcy decyduja o wyniku. Po prostu tylko czasami coś napisze gdy zobaczę, że tego cwaniactwa i wykorzystania na maksa potencjału brakuje. Ja nie mam żadnych uprawnien menadzerskich, także są mądrzejsi i lepsi ode mnie pod tym wzgledem
    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 19-09-2017 o 00:32

  27. Powrót do góry    #205
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    Oj Przemek tym razem się z tobą nie zgadzam. 1 Paluch jak będzie trenerem to pierwsze co to będzie wypominanie mu jego podejście co do toru poza tym chciał byś takich emocji torowych jak za jego czasów był tor ?. 2 Woźniak tu pełna zgoda należy mu się uznanie tylko czy to nie będzie strzał w kolano dla Wawrowa i Stali jeśli chodzi o ciągłość szkolenia młodych? Dlatego uważam że ciężko będzie zastąpić Chomskiego chyba że kimś świeżym. A może Piotrek Świst ? Z nim było by wesoło i on już by pokazał naszym chłopakom fochy i kto tu rządzi 😀

  28. Powrót do góry    #206
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Przecież wy macie taki luksus, że bania mała. W momencie, gdy tzw. szkółka działa swoimi torami z odpowiednim specjalistą, dla drużyny wystarczy porządny menadżer, który zna słowo taktyka i ma pewne doświadczenie. Kryjom na przykład, o ile by mu się chciało.

  29. Powrót do góry    #207
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez siwex82 Zobacz posta
    Oj Przemek tym razem się z tobą nie zgadzam. 1 Paluch jak będzie trenerem to pierwsze co to będzie wypominanie mu jego podejście co do toru poza tym chciał byś takich emocji torowych jak za jego czasów był tor ?. 2 Woźniak tu pełna zgoda należy mu się uznanie tylko czy to nie będzie strzał w kolano dla Wawrowa i Stali jeśli chodzi o ciągłość szkolenia młodych? Dlatego uważam że ciężko będzie zastąpić Chomskiego chyba że kimś świeżym. A może Piotrek Świst ? Z nim było by wesoło i on już by pokazał naszym chłopakom fochy i kto tu rządzi 😀
    Wtrące swoje trzy grosze.

    Woźniak, raz że straciłby na tym Wawrów, a więc pośrednio i Stal Gorzów jako beneficjent narybku. Dwa, ze wcale nie jest powiedziane, ze Woźniak dobrze by ogarniał drużynę w SE. Przyklad ś.p. Jasia Grabowskiego to doskonale pokazuje. Doskonale sprawdzał się jako szkoleniowiec młodziezy. Ale już jako menago jego praca pozostawiała wiele do życzenia.

    Piotrek Świst ? To raczej zły pomysł. On ma kiepski, wybuchowy charakter. A to nie służyłoby konsolidacji żadnej drużyny.

    Piotr Paluch ? On już był i wyżej pewnego poziomu nie przeskoczy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #208
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,709
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 796 w 453 postach
    Derby to derby. W meczu rundy zasadniczej pełne stadiony, wielkie emocje, bicie piany z każdej strony, a przecież to były mecze tylko prestiżowe o miejsce przed najważniejszą batalią, przed PO.
    Teraz zaś walka o medale, a frekwencja słaba i w ogóle byście chcieli medale rozdawać po pozycji przed PO. Swoją drogą głupota, bo Zielonej się medal żaden nie zależy, bo nie potrafią go wywalczyć na torze.
    Niemniej konkluduję pytając, co się dzieje, że nagle święta wojna nie ma żadnego znaczenia dla działaczy, zawodników, a przede wszystkim kibiców? Aż tak boli dupsko, że obie drużyny nie walczą już o złoto?
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  31. Powrót do góry    #209
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Niemniej konkluduję pytając, co się dzieje, że nagle święta wojna nie ma żadnego znaczenia dla działaczy, zawodników, a przede wszystkim kibiców? Aż tak boli dupsko, że obie drużyny nie walczą już o złoto?
    W moim odczuciu, to wygląda tak, ze zarówno Falubaz jak i Stal to na dzisiaj, takie dwa spasione, nażarte, tłuste koty. Kluby nażarte w ostatnich latach medalami. Więc na dzisiaj, wszystko poniżej złota DMP już nie smakuje.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #210
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ja bardzo przeprasza, ale od czterech lat mamy tylko jeden brąz, do tego jeszcze "z marszu". Ja tam się wcale spasiony nie czuję, Ty może zatrzymałeś się na 2013

  33. Powrót do góry    #211
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Ja bardzo przeprasza, ale od czterech lat mamy tylko jeden brąz, do tego jeszcze "z marszu". Ja tam się wcale spasiony nie czuję, Ty może zatrzymałeś się na 2013
    No ja również. Ale problem w tym, że najwyraźniej, znaczna część kibiców, nie podziela naszego zdania.

    W ostatnim dziesięcioleciu mamy 3 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe. Czyli 6 medali.

    W niedzielę, w rewanżu, również nie przewiduje szału na trybunach przy W69. SF podają, ze na Jancarzu było 7800 kibiców. Sam jestem ciekaw ilu przyjdzie na rewanż w ZG.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #212
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Obstawiam 5000


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  35. Powrót do góry    #213
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Obstawiam 5000


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    My zawsze jesteśmy lepsi od sąsiadów.
    Obstawiam 8,2 tys i brąz

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi okano1 za jego przydatny post!

    Mariusz (19-09-2017)

  37. Powrót do góry    #214
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    W moim odczuciu, to wygląda tak, ze zarówno Falubaz jak i Stal to na dzisiaj, takie dwa spasione, nażarte, tłuste koty. Kluby nażarte w ostatnich latach medalami. Więc na dzisiaj, wszystko poniżej złota DMP już nie smakuje.
    Gdybyś był spasionym kotem dawno szkoliłbyś młodzież a rzeczywistość jest taka że każdej wiosny napinasz się jak racuch aby jesienią tą rzeczywistość odwracać do góry nogami Gorzów chciał złota które miał mieć i mógł mieć więc frustracja jest ogromna i nie ma mowy o spasionych kotach.Tam koty na myszy wciąż polują.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  38. Powrót do góry    #215
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Gdybyś był spasionym kotem dawno szkoliłbyś młodzież a rzeczywistość jest taka że każdej wiosny napinasz się jak racuch aby jesienią tą rzeczywistość odwracać do góry nogami Gorzów chciał złota które miał mieć i mógł mieć więc frustracja jest ogromna i nie ma mowy o spasionych kotach.Tam koty na myszy wciąż polują.
    Rusty, ty to jednak jesteś mocno nieogarnięty. Gdzie ja piszę, że Gorzów nie chciał złota DMP ?

    Więc na dzisiaj, wszystko poniżej złota DMP już nie smakuje.
    Gorzów chciał tak samo złota jak i my. I my tez mogliśmy mieć
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #216
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    My zawsze jesteśmy lepsi od sąsiadów.
    Obstawiam 8,2 tys i brąz

    Już kilka lat czekacie na to mityczne "zawsze"
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Nigel za jego przydatny post!

    kowjanko (19-09-2017)

  41. Powrót do góry    #217
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Przecież wy macie taki luksus, że bania mała. W momencie, gdy tzw. szkółka działa swoimi torami z odpowiednim specjalistą, dla drużyny wystarczy porządny menadżer, który zna słowo taktyka i ma pewne doświadczenie. Kryjom na przykład, o ile by mu się chciało.
    Masz rację sobotch i Mariusz też dlatego uważam że Woźniaka powinno się docenić w inny sposób np wspierać go finansowo przez zarząd czy sponsorów Stali tak aby mógł dalej spokojnie pracować z miniżużlem. Odnośnie Kryjoma to też tak brałem go pod uwagę tylko czy on by chciał rzucać pracę w Lesznie? Tam ma spokojną robotę a tu by każdy oceniał jego prace. Wogole na dzień dzisiejszy to dobrego taktyka to że świeca szukać a raczej nowi nie przychodzą w ten sport. Uważam że jeśli Stal nie zmieni się mocno personalnie na 2018 to trener jest nie potrzebny tylko w miarę kumaty wpisywacz programu, juniorzy i tak są pod wodzą Palucha a seniorom to pewnie zależało by na powtarzalnym i preferowany przez nich torze.

  42. Powrót do góry    #218
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Rusty, ty to jednak jesteś mocno nieogarnięty. Gdzie ja piszę, że Gorzów nie chciał złota DMP ?



    Gorzów chciał tak samo złota jak i my. I my tez mogliśmy mieć
    Jesteś tu trubuną ludu więc tak to przyjąłem ale być może to kibice czują się jak spasione koty...Wątpie aby to czuli zwłaszcza kiedy przychodzą na mecz z Zawarciem Siwy wypełniać program to nawet Orzeł by potrafił nie gorzej od Chomskiego.Rola trenera to właśnie zużlowy nos i człowiek który zna realia bo sam na tym zużlu już jeżdził.Świst byłby lepszym trenerem choć pewnie nie jeden powie ze to tylko taki tam chłopek roztropek.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  43. Powrót do góry    #219
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Derby to derby. W meczu rundy zasadniczej pełne stadiony, wielkie emocje, bicie piany z każdej strony, a przecież to były mecze tylko prestiżowe o miejsce przed najważniejszą batalią, przed PO.
    Teraz zaś walka o medale, a frekwencja słaba i w ogóle byście chcieli medale rozdawać po pozycji przed PO. Swoją drogą głupota, bo Zielonej się medal żaden nie zależy, bo nie potrafią go wywalczyć na torze.
    Niemniej konkluduję pytając, co się dzieje, że nagle święta wojna nie ma żadnego znaczenia dla działaczy, zawodników, a przede wszystkim kibiców?
    Urok Play-offów. To pokazuje, że PO powinno się zlikwidować a rozbudować rundę zasadniczą Conajmniej 10 ekip, 18 kolejek i emocje gwarantowane To przecież nie do pomyślenia aby w RZ, która jak mówisz decyduje tylko o jakimś tymczasowym miejscu w tabeli, nie było kompletu na Derbach. A w PO w walce o brąz tak się dzieje. Przykładowo w takiej kopanej (wiem, też nie lubię porównań do tego sportu) w mocnych ligach europejskich nikomu nie przeszkadza, że po RZ nie mamy półfinałów Arsenal - Chelsea i ManU - Man City...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  44. Powrót do góry    #220
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,684
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Analiza występów Pawlickiego, Sundstroema i Karczmarza w fazie Play-Off :

    Przemysław Pawlicki - Skuteczność: 32,1 %, Pojedynki z rywalami: 9:19 - (Pokonani rywale: Woźniak, Dróżdż, Drabik, Dróżdż, Janowski x2, Protasiewicz, Dudek, Zgardziński, Przegrane pojedynki: Woffinden, Janowski x2, Milik x2, Drabik, Lebiediew, Woźniak x3, Woffinden x2, Milik x2, Doyle x3, Hampel, Dudek

    Linus Sundstroem - Skuteczność: 41,6 % , Pojedynki z rywalami: 10:14 (Pokonani rywale: Woźniak, Janowski, Lebiediew, Woźniak, Dróżdż, Hampel, Thorsell, Zgardziński,Protasiewicz x2, Przegrane pojedynki: Woffinden, Janowski, Milik, Drabik, Lebiediew, Woffinden, Milik x2, Woźniak, Doyle, Dudek x3, Hampel

    Rafał Karczmarz – Skuteczność: 55 % , Pojedynki z rywalami: 11:9 (Pokonani rywale: Dróżdż x2, Janowskix2, Dróżdż, Skupień x2, Zgardziński, Tonder, Protasiewicz, Dudek, Przegrane pojedynki: Drabik, Milik, Woffinden, Woźniak, Milik, Woffinden, Woźniak, Hampel, Zgardziński

    Rafał Karczmarz jako jedyny z całej trójki wygrywał średnio z nieco ponad jednym rywalem w wyścigu (skuteczność 55%). Owszem punkty przywoził głównie na juniorach rywali, ale potrafił przywieźć za swoimi plecami Macieja Janowskiego, Piotra Protasiewicza i Patryka Dudka. Przegrywał jedynie z najlepiej punktującymi rywalami z przeciwnej drużyny (wyjątek porażka przez taśmę ze Zgardzińskim). 18-latkowi z pewności więcej wyścigów się należało, tym bardziej, że Przemysław Pawlicki jadący w aż w 14 wyścigach punkty na rywalach w trzech meczach fazy play-off narobił głównie na juniorach i na najsłabszym seniorze przeciwnej drużyny i zanotował fatalną skuteczność 32,1%.

    Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu Karczmarz dostał tylko ledwie 10 biegów w fazie PO przy aż 14 Pawlickiego? Nie licząc taśmy Karczmarza to przegrywał tylko z zawodnikami z TOP3 najlepiej punktujących w danym meczu jeśli chodzi o rywali.

    Też nie mogę zrozumieć, czemu Pawlicki za zepsucie końcówki sezonu, za brak zaangażowania, za brak refleksji za swoje występy dostaje i tak miejsce w składzie i możliwość zrobienia na juniorach, najsłabszym seniorze i na "swoich" (chociaż teraz ma trudniej niz we Wroclawiu) i zarobienia kilkudziesięciu tys.zł?

    PS Wchodzi przepis o tym, że zawodnik do 25 lat będzie mógł być na rezerwie. Oznaczać to będzie jeszcze większą rolę menadżerów, którzy będą mogli szachować taktycznie swoim rezerwowym. Czyli koniecznie potrzeba nam kogoś nowego, bo chyba nie ma co się łudzić, że Chomski to ogarnie. Pewnie nawet nie wpadnie na pomysł, by na rezerwę przesunąć w niektórych spotkaniach (szczególnie w trudnych na wyjeździe) i może to być nasz mały handicap, podobnie jak Unii Leszno z Pi.Pawlickim, no chyba, że taki rezerwowy będzie miał jakieś ograniczenia jeśli chodzi o średnią biegową/meczową.
    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 20-09-2017 o 20:26

  45. Powrót do góry    #221
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,042
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    W Zielonej jeszcze mniej kibiców ?

    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...584,1,984.html

  46. Powrót do góry    #222
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,476
    Kliknij i podziękuj
    433
    Podziękowania: 527 w 338 postach
    Trudno się dziwić patrząc na ceny dorosły + dziecko 80pln &#129303ziękuję za uwagę
    Tylko Falubaz

  47. Powrót do góry    #223
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Trudno się dziwić patrząc na ceny dorosły + dziecko 80pln &#129303ziękuję za uwagę
    I czemu ściemniasz ?

    Bilety rodzinne na sektor C:
    1 os. dorosła + 1 dziecko – 51 zł
    1 os. dorosła + 2 dzieci – 52 zł
    1 os. dorosła + 3 dzieci – 53 zł
    1 os. dorosła + 4 dzieci – 54 zł
    1 os. dorosła + 5 dzieci – 55 zł
    2 os. dorosłe + 1 dziecko – 91 zł
    2 os. dorosłe + 2 dzieci – 92 zł
    2 os. dorosłe + 3 dzieci – 93 zł
    2 os. dorosłe + 4 dzieci – 94 zł
    Dorosły plus piątka dzieci i jeszcze zostaje na flaszkę. Tyle za 80 PLN
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #224
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Przemysław Pawlicki jadący w aż 28 wyścigach punkty na rywalach w trzech meczach fazy play-off narobił głównie na juniorach
    Ło, to bedzie 9,3333 biegu na mecz, niezle
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  49. Powrót do góry    #225
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,442
    Kliknij i podziękuj
    4,466
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Dorosły plus piątka dzieci i jeszcze zostaje na flaszkę. Tyle za 80 PLN
    To niewiele. W Lesznie za tyle dziecka nie prowadzisz , ale za to leją się w parkingu i wożą w płot.
    UNSCARED

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lemur6666 za jego przydatny post!

    Mariusz (20-09-2017)

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •