Jarosław Hampel, bodaj najzdolniejszy polski żużlowiec młodego pokolenia, nie wystartuje w tegorocznych eliminacjach do Srebrnego Kasku. Powodem jest brak płynności finansowej jego macierzystego klubu BGŻ Polonii Piła, która nie wywiązuje się na bieżąco ze swoich zobowiązań. Jak twierdzi sam zainteresowany to jednak nie główna przyczyna jego absencji w SK.

- Po prostu w moim szwedzkim klubie jesteśmy praktycznie na czele tabeli i tamtejszym promotorom zależy na tym bym wystartował w pozostałych meczach – tłumaczy Jarosław Hampel. Przypomnijmy, że sympatyczny junior punktuje i to z niezłym skutkiem w szwedzkiej Kaparnie. Skandynawski klub „Hampelka” celuje w tym roku w mistrzostwo tamtejszej Elitserien. A jego obecność w składzie ma się do tego wydatnie przyczynić. – Niestety terminy rozgrywek w Szwecji kolidowałyby z przygotowaniami i samym udziałem w eliminacjach Srebrnego Kasku – wyjaśnia żużlowiec. Poza tym, jak słusznie zauważa, stabilność finansowa i bieżące wypłaty w Kaparnie, pozwolą na lepsze przygotowanie się do rozgrywek w polskiej ekstralidze. – Finanse są nieodzownym elementem sportu żużlowego, bez nich nie można kupić dobrego sprzętu, a bez tego nie ma wyników i koło się zamyka – podsumowuje smutną rzeczywistość.

Hampel poza występami w szwedzkiej, polskiej i angielskiej lidze nie zasypia jednak gruszek w popiele jeśli idzie o starty indywidualne. – Chciałbym nieźle wypaść w zbliżającym się finale mistrzostw świata juniorów. Czy liczę na złoto? Chyba każdy kto dostanie się do najlepszej 16 chce zwyciężyć – ocenia zawodnik. Mimo młodego wieku pilski junior ze sporym dystansem podchodzi do występów w kadrze narodowej w Drużynowym Pucharze Świata, który odbędzie się na angielskich torach. – Decyzja, jak zawsze, należy do trenera, wprawdzie podczas występów w Elite League poznałem te tory, ale o tym kto i z jakim skutkiem przywdzieje polski plastron przekonamy się po zawodach. Ja oczywiście chciałbym dostąpić tego zaszczytu, ale póki co spokojnie czekam, nic na siłę – kończy Jarosław Hampel.

www.przeglad.zuzlowy.pl


P.S. No i stalo sie. Jeden z glownych faworytow do zdobycia Srebrnego Kasku zrezygnowal z udzialu. Szkoda ze zabraknie jednej z glownych postaci w Polskim zuzlu, ale to wybor zawodnika. Kto wobec tego teraz jest zaliczany do wygrania tego turnieju ??