Pokaż wyniki od 1 do 45 z 5037

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2020 - wątek klubowy

Widok wątkowy

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,835
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach

    Falubaz Zielona Góra 2020 - wątek klubowy

    Chyba Marcin pozamykał nam wątki klubowe, więc zakładam nowy na 2020 rok.

    Jap

    Żyłeś w tych czasach jak i ja. Nie będę Ci tłumaczył, gdzie pracowali żużlowcy, czy piłkarze. Jednak wielu piłkarzy, żużlowców i inn. się podzieliło. Ci "zatrudnieni" w kopalniach, hutach, Fabryce Zgrzeblarek, Zakładach Ursus w Gorzowie, wojsku ludowym są zadowoleni. Ci z Bydgoszczy, Gdańska pewno nie. Pech.
    Ogólnie z 90% naboru szło do wojska, milicji z powodu przywilejów, na które koniecznie chcieli się załapać. Nie musieli mieć zawodu. Maturę i studia robiono "oficerom" zaocznie. Mieszkanie poza wszelką kolejką. Swoje sklepy. Premie, dodatki, władza. Raj.

    Pobrzmiewa u Ciebie nutka zazdrości. Świetnie znasz procedury przyjęć. Jednak odwalili?
    Niech zgadnę dlaczego. Miałeś w klaserze znaczki zagraniczne?
    I znowu próbujesz być bystry, ale jakoś ci nie idzie.

    Procedury znam doskonale, bo kończąc zasadniczą służbę wojskową, miałem wiele propozycji. Pierwsza propozycja to praca w kopalni, gdzie przedstawiciele kopalni byli w JW i kaperowali hurtem, obiecując złote góry. Druga propozycja to zostanie w wojsku na zawodowego. Za podpis pod glejtem dawali mieszkanie od ręki, trzy pensje na zagospodarowanie, i w c..uj innych przywilejów. Nie zgodziłem się, wróciłem do cywila, gdzieś po 2 tygodniach miałem wezwanie na milicję. Tam było nas chyba z 12, przybył kadrowiec z Komendy Wojewódzkiej i proponował każdemu od ręki robotę w milicji. Na 12 jeden się zgodził. Reszta podziękowała. Ja trafiłem do PSP. Gdzie w tamtych czasach pensje były mizerne, praw emerytalnych nie było, a zapyerdol był spory. Tak ja robiłem karierę w PRL-u. Frajer ze mnie, co nie ?

    Odnośnie Piotra Żyto w FZG.

    Tu się trochę zgodzę z Eneaszem. Błędy młodości były i owszem, za które już nie raz został potępiony na tym forum. I słusznie. Ale teraz ja go będę oceniał teraz za robotę w klubie. Czyli za to, za co będzie brał kasę.

    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-10-2019 o 20:57
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •