Przed nami kolejny bój o miano najlepszego polskiego żużlowca, Czapkę Kadyrowa i puchar Józefa Dochy (co ciekawe sprezentowany Polakom przez Petera Cravena). W obsadzie turnieju kilku byłych i jeden aktualny indywidualny mistrz Polski: Maciej Janowski (2015 – w Gorzowie nota bene), Jarosław Hampel (2011 – Leszno), Janusz Kołodziej (2005 i 2013 – Tarnów, 2010 – Zielona Góra), Patryk Dudek (2016 – Leszno).

Trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Ja uważam, że walka rozegra się między Zmarzlikiem i Dudkiem, pewnie włączą się bracia Pawliccy, Janowski i może Hampel z Kołodziejem. Czy doczekamy się tym razem jakiegoś czarnego konia? Tor w Gorzowie, może się okazać zbyt trudny dla zawodników, którzy nie mają z nim regularnych ligowych kontaktów, więc nie sądzę.

Mam nadzieję, że pogoda nie spłata figla, bo z ostatnich zdjęć tor wyglądał na przygotowany do zawodów... kajakarskich.

A tak na marginesie, liga nie jedzie bo SWC, a cała kadra będzie się między sobą tłuc w turnieju indywidualnym. Jakaś paranoja jeżeli chodzi o termin.

Moje Typy:


  1. Patryk Dudek
  2. Bartosz Zmarzlik
  3. Maciej Janowski


Lista startowa finału IMP:

1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
2. Adrian Miedziński (Get Well Toruń) (nie wiadomo który rezerwowy Go zmieni?)
3. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków)
4. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
5. Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
8. Tobiasz Musielak (KS ROW Rybnik)
9. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
10. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
11. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów)
12. Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław)
13. Dawid Lampart (Stal Rzeszów)
14. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
15. Przemysław Pawlicki (Cash Broker Stal Gorzów)
16. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin)
Rezerwowi:
Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Norbert Kościuch (Euro Finannce Polonia Piła)

Podobne wątki: