Sam fakt,że nie będziemy jechać najprawdopodobniej w ekstralidze nie boli mnie w żaden sposób. Wielokrotnie pisałem,że jestem zwolenikiem rozstrzygania wszystkiego w sportowej walce. Prawda jest taka,że w ekstralidze powinien jeździć Lokomotiv lub Orzeł. Pierwsi wygrali finał,drudzy zdecydowanie dominowali na zapleczu ekstraligi. Nie jestem ekspertem od wszystkich przepisów,ale szkoda,że jakoś nie udał się regulaminu dostosować żeby Łotysze mogli jechać w ekstralidze.Są już oni w polskiej lidze ładnych parę lat i myślę, że można się było jakoś dogadać. Zawodnicy łotewscy byli by traktowani jak krajowi(chyba teraz tak było w 1 lidze?),i tyle.Komplikuje to rywalizację w lidze, bo Łotysze należą do czołówki 1 ligi, i takie zamieszanie może być co sezon. Jak się powiedziało A i dopuściło się ekipę łotewską do polskiej ligii , to powinno się powiedzieć B. Choć wiem, że ekstraliga jest oddzielnym podmiotem.
Co do faktu, że w ekstralidze pojedzie w razie spełnienia wszelkich wymogów Włókniarz, to może to budzić niesmak,bo na dobrą sprawę Włókniarz w tym sezonie powinien jeździć w 2 lidzie.No ale z drugiej strony, ktoś awansować musiał , olbrzymi zbieg okoliczności sprawił,że były to częstochowskie Lwy.Przepis jest przepisem i pretensji nie można mieć do nikogo.Szkoda,że skoro już formalności dla Łotyszy były nie do przeskoczenia, to Łódź nie podjęła wyzwania. Bo dominowała w 1 lidze w sezonie zasadniczym totalnie.
Co do naszego składu w niższej lidze,to oczywiście marzeniem jest zostawienie wszystkich liderów. Oczywiście chciałbym żeby zostali Janusz,Leon i Keneth, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nikt ich nie wyhaczy. Marzyłoby mi się ściągnięcie Kuby Jamroga. Szkoda,że nie pomyślano o ściągnięciu go wcześniej, bo w Łodzi dawno się wyróżniał,a coś czuje że sprawiałby nam więcej radości swoją jazdą niż Świderski i Michelssen,ale wiadomo łatwo się mądrzyć po szkodzie. Rozsądną opcją byłby powrót Ernesta Kozy, który radzi sobie na 1 ligowych torach całkiem,całkiem. Mazur wobec tego co pisano powyżej raczej na razie odpada.