Różne już bzdurne pomysły różni prezesi UNII Tarnów mieli, niektóre nawet chcieli realizować ale najczęściej były to sprawy głupie lub błahe. Ale teraz mamy do czynienia z jawnym przykładem bezmyślności a nawet nieznajomością specyfiki żużla.
Ja nawet nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek szukał w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej zawodników poprzez lokalny urząd pracy.
Otóż dziś pojawiła się w UP oferta pracy dla "żużlowca":
http://www.up.tarnow.pl/index.html?g...269753&lang=pl
wymagania: certyfikat licencji żużlowej, zgoda federacji, kalkulowana średnia meczowa (KSM) - 4,34, własny sprzęt, własne zaplecze (bus, mechanicy), praca w Tarnowie i na terenie UE, wynagrodzenie 2500zł brutto
Już tylko ktoś meganieprofesjonalny może tak i na takich warunkach szukać zawodników.
No przecież komu ze Słowacji czy chociaż z Częstochowy o Grudziądzu nie mówię będzie się opłacać przyjeżdżać na mecze czy treningi, zużywać chociażby tylko jeden silnik, czy co? z tych 2.500 ma mu wystarczyć na opony?
I jeszcze jest poszukiwany ktoś z busem i mechanikami
Oferta jest napisana gigakomicznie, no bo czy ktoś mający KSM np. 4,33 już się nie nadaje?
A teraz zakładając że szukany jest ktoś z Tarnowa to taki ciemniak jak prezes (nawet gdy jest tylko pełniącym obowiązki) to z pamięci powinien wymienić wszystkich co zdali w Tarnowie licencję z ostatnich dziesięciu lat i co? nie ma w klubie do nich numeru telefonu?

Bardzo to wszystko wygląda zabawnie, no chyba, że jest w tym ukryty jakiś haczyk, a haczyków może być kilka:
- przychodzi sobie na przykład Kiełbasa, jeździ na swoich warunkach a klub dostaje na niego kasę jeśli zatrudni go na staż, no ale to tylko jakieś 1000zł a masa przy tym kłopotu,
- klub szuka frajera (co starszych kibiców nie powinno dziwić, wszak kiedyś Sady dał sobie opis na gg że -"szukani są frajerzy do pracy na unii za darmo" - dosłownie),
- ogłoszenie może nie dotyczyć klubu UNIA Tarnów tylko na przykład w Machowej jest potrzebny ktoś do wyrównania toru motorem, no ale co ma z tym wspólnego KSM?

Oferta pracy nienormalna mam nadzieję że z tym jest związany jakiś kant, bo ktoś kto już 10 lat pierdzi w klubie w stołek nie mógł takiego idiotyzmu wymyślać.