Myślę, że liga szwedzka zapowiada się bardzo ciekawie, aczkolwiek niektóre zespoły dzieli przepaść do tych lepszych mój typ na sezon 2010:
1. Dackarna Mallila
Przypuszczalny skład:
1. Jonsson
2. P. Karlsson
3. F.Lindgren
4. Andersen
5. Holta
6. Zengota
7. L. Lindgren
Potwornie silna ekipa, wzmocniona Holtą no myślę, że teraz muszą po prostu wywalczyć mistrzostwo.

2. Piraterna Motala
Przypuszczalny skład:
1. Dobrucki
2. Sayfutdinov/Baliński
3. Lindbaeck
4. Davidsson
5. Hancock
6. Sundstroem
7. Kościecha
Jeśli chodzi o potencjał to chyba największy, ale nie wiadomo w ilu meczach pojedzie Emil, ale myślę że spokojnie mogą się znaleźć w strefie medalowej.

3. Indianerna Kumla
Przypuszczalny skład:
1. Walasek
2. Zetterstroem
3. Pedersen B.
4. Iversen
5. Protasiewicz
6. Madsen
7. Gustafsson S.
Bardzo solidna ekipa i może sporo namieszać. Dlatego tak wysoka pozycja. Myślę że medal jest w ich zasięgu.

4. Lejonen Gislaved
Przypuszczalny skład:
1. Adams
2. Świderski/Max
3. Ruud
4. Holder
5. N. Pedersen
6. Watt
7. Batchelor
Ekipa która może być mistrzem, ale może też wylądować o wiele wiele niżej, nie sądzę by zakończyli sezon tak jak w tym roku.

5. Elit Vetlanda
Przypuszczalny skład:
1. Crump
2. Jonasson
3. Kołodziej
4. Richardson
5. Hampel
6. Hougaard
7. Vaculik
Tak jak w przypadku Lejonen zespół który może być mistrzem, ale jest to bardzo młody skład i myślę, że w końcówce sezonu się spalą i nie osiągną sukcesu.

6. Vargarna Norrkoeping
Przypuszczalny skład:
1. Kasprzak
2. Shields
3. Nicholls
4. Skórnicki
5. Miedziński
6. Woffinden
7. M.J. Jensen
Nic dwa razy się nie zdarza, nie sądzę by w tym sezonie będą mieli tyle szczęścia co w ubiegłym roku. Trochę ten skład leci mi Tarnowem - brak tutaj lidera.

7. Rospiggarna Hallstavik
Przypuszczalny skład:
1. Jaguś
2. Korneliussen
3. Monberg
4. Barker
5. Sullivan
6. Nieminen
7. Pawlicki
Jaguś i Sullivan to trochę za mało bo potem dużo znaków zapytania i raczej to nie widzę ich w play-offach, raczej będzie walka o utrzymanie.

8. Vastervik Speedway
Przypuszczalny skład:
1. Gollob
2. Jędrzejak
3. Ljung
4. Klindt/Okoniewski
5. Harris
6. Forsberg
7. Chrzanowski
Sam Tomasz Gollob to za mało, może jak dojdzie w trakcie okienka Bjerre skład będzie wyglądał lepiej, ale raczej w tym sezonie celem jest utrzymanie.

9. Valsarna Hagfors
Przypuszczalny skład:
1. Ułamek
2. Nermark
3. Łaguta
4. Gapiński
5. Jabłoński
6. H. Gustafsson
7. Kus
Tylko dlatego, że wydaje mi się że finansowo nie udźwigną startów najwyższej lidze rozgrywek, ktoś musi być ostatni.