Kryzys kryzys, a kluby się tworzą (wracają).

Turniej z Okazji 60-lecia Nowej Huty okazał się strzałem w dziesiątkę. Osobiście bardzo wierze w reaktywacje żużla w Krakowie, na wysokim poziomie. Ale do tego potrzeba mocnego uderzenia i szybkiego awansu, ale na realnych zasadach, by nie skończyć jak WKM Warszawa w 2003 roku. Duże miasta są bez wątpienia nadzieją na "większe halo" na speedway w naszym kraju.

A Wanda atakuje, i poważnie zabiera się do roboty. Dlatego należy się osobny wątek. Bo najprawdopodobniej właśnie krakowian zobaczymy w przyszłorocznej II lidze.

Czy start do nowego sezonu jest już przesądzony? - Nie spotykalibyśmy się tutaj gdybyśmy nie chcieli wystartować, nie siedziałbym tutaj, gdybym nie myślał, że nie będzie ligowego żużla w Krakowie. Jest bardzo duża szansa, aby żużel zagościł w Krakowie w postaci ligowej. Oceńmy to na razie na 90 procent. Wszystko zależy też od tego, czy dostaniemy licencję na start w drugiej lidze. Myślę, że jako nowy klub, nie mający długów, zobowiązań finansowych, jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić - mówił prezes. - Nie bierzemy żadnych wzorców z poprzedników, jeżeli wystartujemy to na pewno objedziemy sezon do końca. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy wystartowali i po dwóch meczach ogłosili, że mamy brak środków na koncie i rezygnujemy z takiej zabawy. Nie ma sensu kolejny raz załamywać kibiców, bo jeżeli mielibyśmy w ten sposób zaczynać, to lepiej w ogóle w to się nie bawić i nie zrażać kibiców - dodał.
Za SF. Więcej TUTAJ.

Wanda ma również "poważną" stronę internetową - SPEEDWAYWANDA.PL

Dadzą radę? A jeśli tak, na kogo powinni postawić mając takie a nie inne cele? Wiem też, że wielu kibiców speedwaya z innych miast mieszka w Krakowie, i liczy na start Wandy w lidze.