Hej!

Ponieważ zbliża się dużymi krokami nowy sezon PLS, mam propozycję konkursu, jaki moglibyśmy zrobić na tym forum dla wszystkich chętnych forumowiczów.

Pokrótce zasady mogłyby wyglądać tak:
- typujemy dokładne wyniki wszystkich spotkań PLS
- punkty przyznajemy trochę inaczej niż w standartowych konkursach tego typu, a mianowicie na podstawie notowań bukmachera. Liczy się nie tylko trafienie wyniku, ale także trafianie niespodzianek. Punkty przyznawane byłyby na podstawie zysku jaki uzyskalibyśmy obstawiając kurs, który wystawił bukmacher na dany mecz. Za trafienie zwycięzcy każdy dostawałby tyle pkt ile zarobiłby wg kursu (jeżeli kurs byłby 1,8 to dostaje się 0,8 pkt – czyli wygrana 1,8 pomniejszona o postawioną kwotę czyli 1). Za trafienie dokładnego wyniku do zysku z kursu doliczamy 1,0 pkt dodatkowo. Za nie trafienie zwycięzcy otrzymujemy 0 pkt. (nie będziemy odejmować pkt, bo jakby ktoś nie postawił na jakiś mecz bo mu się zapomni albo coś to żeby nie tracił zdobytych pkt. Po prostu ich nie zdobędzie) Wg przykładu mogłoby to wyglądać tak:

Przykładowy kurs bukmachera

Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn 1,1 - 6,0.

Gracz 1 stawia wynik 3:0
Gracz 2 stawia wynik 1:3
Gracz 3 stawia wynik 2:3


W rzeczywistości mecz kończy się wynikiem 1:3 
Punkty przyznajemy tak:
Gracz 1 – 0 pkt
Gracz 2 – 6 pkt (kurs 6 – pomniejszony o stawkę - 1 czyli 5, plus premia za dokładny wynik +1 razem 6 pkt)
Gracz 3 – 5 pkt. (kurs 6 pomniejszony o stawke - 1).

- klasyfikacja generalna będzie robiona na podstawie klasyfikacji miesięcznych. W każdym miesiącu będzie ranking pkt za dany miesiąc, a na jego podstawie będą przyznawane pkt jak w pucharze świata do klasyfikacji generalnej. Punkty zdobędzie pierwsza 20 w każdym miesiącu (mam nadzieję, że tylu się nas nazbiera) na zasadach 1 miejsce – 20 pkt, 2 miejsce – 19 pkt, 3 miejsce – 18 pkt itd. Na tej podstawie zrobimy klasyfikację generalną na najlepszego typera.
- typy będziemy podawać na forum, tak żeby nie było żadnych wątpliwości kto co stawiał.
- ja mogę prowadzić klasyfikację i podawać kursy od buka
- nagrody nie ma żadnej oprócz szacunku pozostałych graczy, chyba że znajdziemy jakiś sposób zebrania od każdego jakiejś drobnej kasy ( 5-10 zł) i za to kupimy jakieś nagrody.

Czekam na ewentualnych chętnych do gry, żeby wiedzieć czy szykować jakieś arkusze do grania czy nie będzie chętnych. Ewentualnie jakby ktoś miał jakieś pomysły jak uatrakcyjnić konkurs to niech pisze.

Pozdrowienia