1. Big Brother czyli Wielki Brat
W krajowym światku żużlowym, aż sie roji od rodzinnych klanów.Najbardziej znanymi braćmi są na pewno bracia Gollobowie o zasługach ich dla polskiego speedwaya nie trzeba nikomu mówić.Najliczniejszymi klanami są bez wątpienia bracia Rempałowie(Jacek,Grzegorz,Tomasz,Marcin) z Tarnowa oraz Cieślewiczowie(Waldemar,Tomasz,Dawid,Marek) z Gniezna,tu juz ilośc nie zawsze przechodzi w jakośc ale jak to mówią kupą panowie kupy nikt nie ruszy :)Kolejnymi licznym rodzinami żużlowymi są Rajkowscy(Michał,Marcin,Przemysław) z Gorzowa póki co bez osiągnieć ale wszystko przed nimi(optymistyczne stwierdzenie :)).Rybnik dał nam braci Skupieniów,Częstochowa Ułamków ,za to Gniezno Fajferów (co się dzieje z Tomaszem?)oraz Jabłońskich.Z Lublina pochodzą Dadosowie ,z Torunia Jagusiowie a z Leszna Balińscy.A kto pamięta o drugim Krzystyniaku ze starego dobrego Falubazu :)oraz braciach Glinka,Ziarnikach z Bydgoszczy czy Brucheiserach z Ostrowa .Osobnym tematem są pokolenia żuzlowe tu prowadzi bezsprzecznie Roman Jankowski z całym zastepęm młodych Jankesów .
2.Familiada czyli miała matka syna (chyba ojciec :))
Oczywiscie o czym wspominałem wyżej tutaj rządzi Roman Jankowski ,ale Leszno to jeszce Kasprzakowie ,Okoniewscy czyli naprawde silne pokolenie.Z rodzinnego Gorzowa przypomina mi sie Jerzy Rembas (ach te starty )szkoda ,że syn Piotr nie ma zbliżonych sukcesów do ojca.We Wrocławiu szalał kiedys Robert Slaboń,teraz rodzinne tradycje kontynuuje Krzysztof.Mamy jeszce ciągle aktywnego Stachyre z młodym Dawidem,oraz Mieczysław Wozniak ( oj to był prawdziwy czarny koń Stali Gorzów czarna skóra nr 15 na plastronie )gdzie sie podziewa jego syn?,Toruń Miedzinskimi i Ząbikami stoi.
3.Rodzina słowem silna czyli jak byłem ze szwagrem w wojsku to nie takie numery robiliśmy :)
Najbardziej znani szwagrowie to Piotr Świst i Mariusz Staszewski ale czy jedyni?
Zachecam kibiców do dyskusji na temat rodzinnych powiązań w polskim speedwayu.Zdaje sobie sprawę ,że w moim tekście mogą sie znajdować błedy za co zainteresowanych z góry przepraszam i zachecam do kulturalnej korekty.Na pewno nie wymieniłem wszystkich rodzinych powiązań czego jestem świadomy, pisałem z głowy a pamięć juz nie ta :)
Pozdrawiam kibiców żużla