Wlasnie dzisiaj podczas czytania nowego nr TZ (nr 36) zaciekawil mnie jeden artykul o takiej tresci:

"Wiosna przedstawiciele KS Apator Adriana Torun zwrocili sie z prosba do wladz miasta o wskazanie ewentualne lokalizacji nowego stadionu zuzlowego. Obecny stadion jest maly, posiada zbyt malo miejsc parkingowych i na domiar zlego znajduje sie w poblizu osiedla mieszkaniowego. Na poczatku roku pojawil sie inwestor wyrazajacy chcec kupienia gruntow, na ktorych obecnie znajduje sie SDtadion im. Mariana Rosego. Zobowiazal sie takze, ze zbuduje nowy obiekt w innym miejscu. Jego propozycja bardzo zainteresowala kierownictwo klubu, ktore niezwlocznie rozpoczelo rozmowy z wlodarzami miasta na temat nowej lokalizacji stadionu. W odpowiedzi Miejska Pracownia Urbanistyczna wskazala teren polozony nieopodal - w poludniowej czesci lotniska torunskiego aeroklubu. Moze tam powstac stadion o pojemnosci 20 tysiecy widzow, wyposazony w parking na minimum 5 tysiecy samochodow.
-Jest to teren niezabudowany i nie ma tam wysokiej zieleni - informuje Jerzy Janczarski, czlonek torunskiego Zarzadu Miasta.
-Inwestor nie bedzie musial ponosic kosztow wycinki drzew, nie bedzie tez obiekcji ze strony mieszkancow.
Jedyny mankament lokalizacji wskazanej przez torunskich urbanistow to dojazd. Obecnie istniejaca siec komunikacyjna w tym rejonie jest z pewnoscia niewystarczajaca. Jednakze rownolegle ze stadionem powstac ma nowa ulica laczaca obiekt z Szosa Bydgoska. Wiadomo takze, ze zarzad KS Apator chce jak najszybciej zbudowac stadion. Wynika to z zamiaru ubiegania sie za dwa lata o prawo organizacji turnieju z cyklu Grand Prix. Przedstawiciele wladz miasta nie ukrywaja, ze w tej chwili ruch nalezy do kierownictwa klubu"

---------- Kamil Hoffman ----------


Tak wiec zapowiada sie ze byc moze bedzie nowy obiekt zuzlowy w Polsce i to calkiem nowoczesny. Nie wiem czy to wypali, ale jezeli tak to brawa dla wszystkich co beda mieli w to wklad. Ciekawe tylko co sie stanie ze starym stadionem;)
Ja wy forumowicze oceniacie to przedsiewziecie ???