No widzę że nie ma tu tematów dotyczących tych wyscigów więc zakładam nowy temat mając nadzieję że znajdzie się wśród forumowiczów choćby kilku z którymi możnaby podyskutować na temat tych sportów.
Pokrótce opiszę aby może wzbudzic Waszą ciekawość:
NASCAR: - wyścigi amerykańskich samochodów osobowych (produkowanych seryjnie oczywiście dostosowanych odpowiednio - są w tej serii wyścigi półciezarówek itp ale osobiście polecam WINSTON CUP bo o tych teraz piszę) na torach głównie owalnych (drogowe sa tylko 2 tory). Startuje 43 zawodników (do eliminacji zgłasza się nieco więcej)z wspólnego lotnego startu. Punktowane są WSZYSTKIE miejsca na mecie (a także tych którzy nie dojechali) + 5 pkt za przejechanie choćby jednego okrążenia na prowadzeniu + 5 pkt za największą ilość okrązeń na prowadzeniu (więc czasem co nieco potłuczone samochody po naprawie wracają na tor). Jeśli by można przyrównać to coś jakby GP na żużlu w wersji samochodowej (polecam szczególnie ten sport fanom speedwaya). Prędkości zależne od torów ale "ile fabryka dała + jeszcze coś" - szczególnie w zblizeniach z kamery pod torem to wspaniale widać jak "śmigają". Adrenalina niesamowita - spora ilość kontaktów, wypadków i mrożących krew w żyłach sytuacji (karambole z udziałem kilku samochodów są w każdym wyscigu - to dla fanów tego rodzaju zainteresowań). No i co najważniejsze - miejsce na starcie nie jest tak bardzo istotne - ogromna ilość mijanek, walki na styku powoduje że stawka się miesza niesamowicie. No a ostatnie okrążenia są przecudowne - cała ława zawodników pędzi gazem do dechy obok siebie - ehhh to trzeba zobaczyć. Z ww najbardziej polecam właśnie NASCAR bo jest fantastyczny. Osobiście kibicuję Tony'emu Stewartowi oraz każdemu rookie (są najbardziej zadziorni). Do neiktórych zawodów "załapie" się też czasem kobieta - Shawna Robinson.

CART i IRL. Krótko o tych wyscigach - CART - startuje ok 20 zawodników, Indy Racing League (IRL) około 30. Także większość na torach owalnych ale samochody typu F1. Punktowane 12 pierwszych miejsc (w CART - w IRL nie wiem bo oglądałem dopiero zaledwie kilka wyscigów). Opis jak w Nascar - bardzo podobne zawody. Jeśli ktoś kiedykolwiek oglądał INDIANAPOLIS to są to takie klimaty.

Oglądać te ww zawody można w ABMoteurs (tylko gdzie go złapać - było na Cyfrze+ a teraz chyba na dekoderze Polsatu) od piątku do niedzieli i w Eurosporcie w niedziele w godzinach od 19 :)

Jeszcze raz szczególnie polecam te zawody miłośnikom sportów motorowych - zużla z powodu na podobieństwo no i tą adrenalinę, F1 - tam jest to czego brakuje w przynudnawej ostatnio Formule 1 - WALKA OD STARTU DO METY NA STYKU !!!

To na razie tyle. Mam nadzieję ze podyskutuję tu z kilkoma fanami ww sportów a może kogoś "zarażę"? :)) Narka
Z Zielonej Góry czytał Lucjan Szołajski :)

Podobne wątki: