Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: w Gorzowie czas na zmiany

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    w Gorzowie czas na zmiany

    Po maczu w Ple widać, że w Stali-Pergo musi coś "gruchnąć".
    Musi się coś wydarzyć, albo na dobre, albo na złe. Taki marazm nie może dalej trwać. Gadanie, że nie ma pieniędzy nikogo nie przekonuje. W pile nie płacą od początku sezonu, a Stali przyłożyli jak chcieli. Sprawa ma głębsze podłoże. Z takim nastawieniem do sprawy zawodnicy z Gorzowa nie wygrają nawet z drużyną II-ligową. Pierwszą sprawą byłoby się trzeba rozmówić z panem Chomskim. Jeśli trener nie ma recepty na tą sytuację (potrafi mówić tylko o kasie), to znaczy że jego czas w tym klubie się skończył. Brak pomysłu i autorytetu wśród zawodników (bo nie potrafi ich zmotywować), a do tego jeszcze trzymanie się jakiś układów w klubie powinno eliminować trenera. Nie twierdzę, żę pan Chomski jest złym trenerem, ale w Gorzowie trzeba nowej krwi. Drugie wyjście to jest Lider drużyny, ale Stal na takiego nie stać i nie ma o czym mówić. Sprawa Screena jest pisana patykiem po wodzie. Taki dobry zawodnik mógłby wlać świeżej krwi i pociągnąc za sobą resztę grupy. Po trzecie to pogodzić się ze spadkiem, a takowy mógłby być bardzo odświeżający, tylko zależy jak się do takiej sytuacji podejdzie. Nie tragizować tylko przyjąć sytuację z podniesionym czołem. Największą tragedią dla klubu byłaby jego likwidacja, a to już jest poza Gorzowem. Jest biednie, ale jest. Nic nie jest wieczne i Gorzów musi przetrwać czas kryzysu, budując nowy zespół na miarę przyszłych lat. Mecze w pierwszej lidze też są bardzo pasjonujące. Wystarczy popatrzec piękną wyrównaną walkę o ekstraligę. Więcej tam emocji niż w czołówce e-ligi. Na koniec kilka słów do Stilonka. Chłopie nie przejmuj się tak zaistniałą sytuacją. Nie przejmują się nią zawodnicy ( widać to w postawie na torze), a jest to przede wszystkim ich biznes. Panom z Zielonej Góry proponuje w tej chwili przyznać rację i notować ich wszystkie buńczuczne wypowiedzi. Za rok po rundzie zasadniczej w e-lidze (na pewno Falubaz tam będzie), wszystkie te teksty będziesz mógł im oddać (oczywiście zmieniając tylko nazwę obrażanego klubu). Gwarantuję Ci, że tak będzie. Ekstraliga to nie jedynka, o czym ŻkŻ już się przekonywał, ale mają słabą pamięć.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    16-04-2002
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli my kibice wypruwamy sobie zyly, zdzieramy gardla i oddajemy serce dla zespolu, ktory pier_doli przez caly sezon, ze nie ma pieniedzy, ze mieli wystartowac tylko juniorami, a zobaczcie, jak jest super, jezdzimy nawet swistem i staszewskim to mowimy o niemalym nieporozumieniu.

    Szczerze mowiac po wygranym meczu w gdansku pomyslalem sobie, ze oto wszystko jest na najlepszej drodze. Ale to co przyszlo potem to jakis dramat. A apogeum mielismy podczas meczu siebie z gks-em, podczas ktorego to meczu oficjalnie pozegnalismy sie z ekstraliga. Kolesie nie byli w stanie przygotowac sie na jeden mecz tak jak nalezy. Na jeden pieprzony mecz. Dopasowywali sie do toru przez 3/4 meczu. Co mnie to obchodzi, ze bogowie walczyli z ckm-em do konca, ze skonczylo sie tylko na minus 6. Wolalbym, zeby przegrali 10 razy po 75-15 i 4 razy wygrali dwoma punktami i bylibysmy przed gdanskiem, a tak co? I tak przegrywamy niewiele mniej i nic z tego nie ma.

    A Chomski juz od polowy sezonu mowi, ze dramat, ze nie wiadomo co zrobic. Jak nie wiesz, to znikaj i nie ciagnij kasy z klubu, ktory i tak jej nie ma. Jakbym dostal taka pake jak Chomski mial w Pile, czy nawet niedawno w Gorzowie, to nie trzeba byc wielkim znawca, zeby taki zespol doprowadzic wysoko. Ze nigdy nie spadl? No to wlasnie spadl.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam sie z prawie wszystkimi punktami waszych wypowiedzi poza jednym-TRENEREM CHOMSKIM.Takiego specjalisty nie można staracic , to byłby potworny błąd.Uwierzcie mi ,że nasi zawodni dużo czerpią z jego wiedzy , problem w tym ,ze w każdym meczu ktoś coś zawala.My kibice też musimy zmienic nastawienie.Ja proponuje zeby zatrudnić jakiegoś Menagera klubowego z prawdziwego zdarzenia ,który załatwił by jakichs sponsorów.przy okazji chciałbym podziękować Jerzemu Synowcowi bo bez niego mecz z Częstochową by sie nie odbył !Nasi "działacz" wyjechali sobie na urlopy i nie było kasy na organizacje .A kto wyłożył kasę ?Odpowiedź jest oczywista.My kibice musimy nastawić się ,ze spadniemy i każdy lepszy wynik będzie dla nas miłą niespodzianką.Więc Gorzowscy kibice : Nie dajmy sie , druzyny i kibiców z charakterem poznaje sie w trudnych sytuacjach.Nie sztuką jest dopingować zespół ,który zawsze wygrywa ..ale taki ,który ma kłopoty.Pado na nas , panie i na innych.Ale my się nie poddamy.TAM GDZIE GINĄ OWCE , TAM POWINien GINĄĆ I PASTERZ.
    Ja jeszcze wierzę bo wiara nie kosztuje :)

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem z Gdańska i z tej perspektywy patrzę na toco się dzieje z Gorzowem. Na pweno więc moje zdanie nie jest obiektywne.

    Z wypowiedzi działaczy Stali przed sezonem wnioskowałem ,że zespół wogule nie wystartuje w e-lidze. Potem myślałem,że tak lak zapowiadali wystartują samymi juniorami. I jakież było moje ździwienie gdy patrzę na skład Stali w pierwszych kolejkach , a tam Świst , Staszewski, Dryml. Szczerze się ucieszyłem, bo pomyślałem ,że klub jednak zdobył pieniądze i będzie w stanie egzystować. Niestety był to tylko nadmuchany balon. Wynika z tego ,że sytuacja sprzed sezonu niczego nie nauczyła działaczy Stali. Dalej brnęli w beznadziejną sytuację.
    Muszę tutaj przytoczyć przykłąd Wybrzeża, bo sytuacja obu klubów jest bardzo podobna, z tą różnicą , że w Gdańsku nikt się nie porywał na nierealne sprawy. Skład drużyny na początku sezonu to przecież byli zawodnicy "z łapanki". Praktycznie wszyscy są na kontraktach amatorskich (oprócz Pecyny). Zawodników zagranicznych zakontraktowano tak naprawdę dopiero gdy to miało jakiś sens i co najważniewjsze z dobrym skutkiem. Trener Łoś nie jest tak znany jak Chomski , ale udało mu się zmobilizować zawodników do ambitnej walki. I to pomomo wielu trudności - totalny brak kasy, kontuzje, problemy pozosportowe (Duszyński, T. Cieślewicz).
    Z dzisiejszej perspektywy sądzę ,że był to błąd ze strony działaczy Stali , że nie wystawili juniorów wzmocnionym jednym seniorem Kożyści są następujące: juniorzy uczą się od najlepszych , a przede wszystkim oszczędza się dużo kasy. Mam pełną świadomość ,że taka opcja gwarantowałaby spadek z ligi , ale byłby gotowy skład na I ligę. A przecież i tak widmo spadku jest bardzo realne.

    Niemniej życzę Stali wygrzebania sie z tej trudnej sytuacji.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Bardzo dobrze sie stało ,ze nie pojechalismy juniorami !

    Bo wtedy brakowało by kasy i na sprzęt i na nawet te skromniutkie punktówki dla zawodników.Bo na stadion przychodziło by po 200 największych fanów cz\arnego sportu .Jeszcze da sie coś zrobic .Potrzeba nam 4 zwycięztw w play-off.Conajmniej 3 , myslę ,że możemy tego dokonać ale zawodnicy muszą byc zmobilizowani na 100 % a sprzęt musi zostac solidnie wyremontowany bo jak się patrzy na maszynę "Bola" to aż krew zalewa.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    520
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sorki ale chyba wygranie jednego meczu będzie waszym olbrzymim sukcesem, ale dobrze że wierzycie i walczycie.
    Tylko wtedy gdy Piła się rozpiepszy(oby nie) macie jakiekolwiek szanse na baraż. Smutne ale prawdziwe jak obecny obraz polskiego żużla

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    niechce sie sprzeczać z kibicami z Gorzowa, ale troche chyba na wyrost jest wasz text że wygrać wystarczy 4 mecze. Do tej pory wygraliście tylko w Gdańsku.A skoro tak wszystko było łatwo i przyjemnie to dlaczego niewygraliście w pile w niedziele? Mówienie że byliście bez obcokrajowców jest bezsensu, bo kto wam zabronił jechać tam bez nich? A skoro niebyło na nich kasy ( przypuszczenia ) to skąd sie weżmie ona póżniej?
    Podkreślam jeszcze raz że niechce sie kłócić , to jest tylko mój punkt widzenia... POZDRAWIAM

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To teraz przyszedł czas na wyjaśnienia
    Trenerzy oby dwóch zespołów :Czesław Czernicki (Polonia Piła ) i Stanisław Chomski(Stal Pergo) umówili sie ,że pojadą krajowymi.Mogliśmy zrobic numer i nakazac przyjazd Jesperowi Jensenowi i Lukasowi Drymlowi ale tego nie zrobiliśmy.Terminarz dla Stali ułożył się nie najlepiej ale no cóz , trzeba walczyc.Na pewno trzeba wygrać u siebie z Wybrzeżem i Apatorem.Przydałoby sie takze jakieś wyjazdowe zwycięztwo.Ale jak będzie -przekonamy się w Sierpniu i Wrześniu :)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-06-2002
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chlopie z czym ty ten wyjazd bys chcial wygrac ????? moze powiesz ze macie szanse na wygranie z Wybrzezem czy Apatorem na wyjezdzie powiedz mi czy polowa forum cie wysmieje buahahahahaha !!!!!!!!

    Wybrzeze na mecze z wami przegotuje sie najsolidniej jak sie da i teraz pojedzie u nas miejmy nadzieje jak Wybrzeze zakontraktuje 3 obcokrajowiem (zeby robil kolo 8 -9punktow) i E-liga bedzie nasza nawet w barazach zlozmy z Rybnikiem Rybnik w tym roku niejest taki dobry na wyjazdach jak w zeszlym!!!!!!! albo Start Gniezno tor w Gdansk zna dobrze tylko Cegla moze i bedzie chcial sie pokazac ale Wybrzeze z nimi powinno wygrac gladko!!! a wyjazdy w Gnieznie tez byly dla Wybrzeza bardzo dobre i tor tez znaja bardzo dobrze nasi zawodnic A.Fajfer, T.Cieslewicz, M.Cieslewicz, a Henka sie szybko dopasuje bedzie dobrze a moze przejdziemy Pile kto wie po tych rewelacjach co sie wydarzy !!!

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czemu nie mielibyśmy wygrać w gdańsku ?Wy bez : Tomka Cieślewicza i Adama Fajfera(bo jeśli chcesz wiedziec to stabilizator przy startach będzie wielkim obciążeniem).A my z Joe Screenem(dziś w Gazecie Lubuskiej prezes Stali Pan Mariusz Guzenda podał ,ze kończone sa juz rozmowy z Joe).Tak więc jakiego jeszcze możecie znaleźc obcokrajowca ?Jeśli tylko Piotrkowi kupimy nowy silnik to będzie juz duzo lepiej.Myślę ,ze Pilscy kibice widzą ,ze silnik "Bola " juz po prostu nie ciągnie.Tym razem Lukas Dryml nie oleje meczu i nie przywiezie 6 punktów tylko będzie lepszy od Stefana Anderssona bo zawodnikiem bez wątpienia jest lepszym.Jeszcze jak by Polaków nie olewał...
    tak więc nie zdziw sie jak twój zespół nie pokona Stali .A juz u nas w Gorzowie to wykluczone.Nawet Robert Flis zrobił by przeciwko wam 8 punktów a nie jak olewający Lukas-4.Pozdrawiamj Gdańskich kibiców!

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    naprawde jesteś pewien siły Twojej drużyny.Mówisz "wystarczy kupić silnik Piotrkowi",no niewiem czy to wystarczy.Co do Screena, to sam kiedyś mówiłeś że już niewiesz komu wierzyć zawodnikom czy działaczom.Może to tylko blef? Zobaczymy.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    stilonek

    Chciałby Tobie tylko przypomnieć , że prawie to samo pisałeś przed meczem z GKS'em w Gorzowie. Tam już też ponoć wszystko było dogadane z Wiltshirem , a tu sie okazało ,że owszem wszystko jest dogadane oprócz kasy (to znaczy skąd ją wziąć). Przed waszym meczem z Toruniem też były głosy czy wogule tam pojedziecie bo w klubie nie ma pieniędzy nawet na opony. Jeżeli sytuacja w Stali uległa tak gwałtownej poprawie - to gratuluję działaczom efektywności. Ale jakoś w to nie wierzę .
    Mam pełną świadomość, że obie drużyny (GKS i Stal) wszystkie rezerwy jakie posiadają przeznaczą na mecze między sobą . Niestety realna jest tylko walka o baraże. I z tego powodu najprawdopodobniej obie drużyny wygrają u siebie. A taka sytuacja jest korzystniejsza dla GKS'u.
    I jeszcze jedna sprawa. Wyjaśnij mi dlaczego Dryml miałby przejść taką gwałtowną metamorfozę? Niezapominaj , że decydujące mecze w e-lidze będą się odbywać w sierpniu i wrześniu , a więc w okresie kiedy w GP będą zapadać najważniejsze decyzje. Przecież Dryml ma realne szanse na utrzymanie się w pierwszej 10 , a sądzę że w perspektywie przyszłego sezonu (a już trzeba o tym myśleć) jak najwyższa pozycja w GP jest najlepszą kartą przetargową.

    Muszę Tobie przyznać jedną rzecz - w mojej opinii jest najwierniejszym kibicem klubowym na tym forum. Wierzysz w swoją Stal bez względu na okoliczności. Szczerze przyznam , że mi to imponuje. Gratuluję.

    Pozdrawiam

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zacznę od Joe Screena -Zawodnik ten wyraził juz zgodę na jazdę w Polsce .Teraz trzeba tylko dogadać sie z przedsiębiorstwem budowlanym którego nazwy nie podam bo nie chce tu robić kryptoreklamy.
    Teraz Lukas Dryml-Łukasz jest specyficznym człowiekiem.Trzeba go zmobilizować (niestety pieniężnie).Myślę ,że teraz w rundzie finałowej zacznie sie przykładac bop dostał juz ostatecznie ostrzeżenie.A musi zarobic bo nie będzie miał na starty w Grand Prix.W Szwecji i Polsce dostał już po dwa ostrzeżenia.Chyba sobie zdaje sprawę ,że to moze byc koniec jego międzynarodowej kariery.A przecież Oxford dał mu ostatnie ostrzeżenie ..tak więc chłopak musi sie wreszcie pryłożyć :)
    Dziękuje za gratulację :0 i Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    520
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Również przyłączam się do pochwał dla Stilonka chociaż były momenty, że pasował.
    Co do Stali to szkoda że tak późno to wszystko bo mogliście walczyć o medal a nie o utrzymanie :)
    nie wierzę w to wszystko co opowiadasz,niestety.
    Myślę, że pierwsze mecze wszystko zweryfikują.Screen w Gorzowie :):) Ale cóż wierzy i walczyć trzeba do końca

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2002
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety Stal jest na dnie. W tym sezonie widziałem jedną jazde Stali z Włókniarzem. Byłem mile zaskoczony ambicją , choć nie do końca uczciwą, żużlowców Stali. Mam do Gorzowa tylko 90 km a muszę jeździć dużo dalej do Piły. Przynajmniej tam nie jestem pewny kto wygra. Natomiast w Gorzowie - wiadomo goście. Szkoda mi tego klubu i drużyny. W play-off Stal ma szanse na baraże tylko wtedy kiedy Piła wycofa się z rozgrywek ze względu na ruinę finansową. W innym przypadku I liga z mglistą szansą powrotu do ekstraligi lub pozostanie poprzez zmianę powiększającą ilości drużyn w ekstralidze. Na koniec pytanie. Kto tak zdemolował Stal Pergo Gorzów klub z wielkimi tradycjami i nawet niedawnymi sukcesami ? Stadion żużlowy w Gorzowie nosi imię Jancarza. Wielka strata dla polskiego żużla , jeżeli nie zagoszczą na tym stadionie drużyny z najwyższej półki polskiej ligi a wraz z nimi zawodnicy światowej klasy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •