Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 46 do 79 z 79

Wątek: Czy Piła wycofa sie z rozgrywek?informacja z ostatniej chwili

  1. Powrót do góry    #46
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2002
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Hiper porażka

    Do Piły mam 180 km a do Gorzowa Wlkp. o połowę bliżej. Ze zrozumiałych względów sportowych jestem bywalcem na pilskim stadionie. Poniekąd stałem się kibicem Poloni Pila i jestem rozwalony tymi hiobowymi wieściami. Klub który, ma pewne miejsce w ekstralidze, idzie na odstrzał. Stal Gorzów spada do I ligi. Gdzie teraz obejrzę żużel w wykonaniu światowej
    klasy zawodników ? Chyba w TV - ale dno. Kto okradł Polonię Pila ? Kto okradł Stal Gorzów ? Kto okrada polski speedway ? Czyżby to początek końca żużla w Polsce ? Ile jeszcze klubów pójdzie na dno ? Po co nam 3 ligi ? Po co play-off ? Ludzie giniemy !!!!!!!!!!!


  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieje ,ze to nie jest prawda szkoda mi kazdego klubu zuzlowego pozostaje tylko pytanie - kto nastepny ?
    Jezeli dalej tak pojdzie to za kilka lat ciezko bedzie w Polsc sklecic 2 ligi.
    Pamietam kilka lat temu przepych w Pile wydawalo sie ,ze to eldorado bedzie trwalo wiecznie a tu tak niespodzianka , az sie nie chce wierzyc.A najgorsze w tym wszystkim ,ze Pila dysponuje bardzo perspektywicznym mlodym skladem i dla tych zuzlowcow ten sezon moze okazac sie niestety stracony.
    Pozdrawiam i zycze powodzenia.

  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    10-07-2002
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czasami mam wrażenie że co niektórzy zawodnicy typu w/w wysysają kluby i nie patrzą w przyszłość czy ich młodsi koledzy będą mieli szanse sie ścigać!szkoda by było takich wspanialych pilskich talnetow zeby sie zmarnowaly:(((
    Coraz gorzej w polskim zuzlu:(((
    Dobrze że Włókniarzyk sie trzyma bo bym chyba nie zbolal jak bym przed meczem saczyl browar nie wiedzac czy zawodnicy CKM mieli czy "nakarmić silniki" i czy dostaną kase żeby opłacić mieszkania:(((

  4. Powrót do góry    #49
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie chcę mi się w to wierzyć.Przed sezonem mówiło się, że Stal i Wybrzeże nie przystąpi do rozgrywek bo nie ma kasy.Jednak w końcu się znalazła.Tak samo będzie w przypadku Piły.Swoją drogą to wszystko chyba przez Crumpa....

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po pierwsze chcialam zdemontowac plotke o tym ze Jarek Hampel trenuje w Lesznie.Zapewniam wszystkich ze to nie prawda.Jezeli nie ma go w Szwecji albo Anglii to jest w Pile.Po drugie wczoraj odbylo sie walne zebranie w klubie i upadlosci klubu nie ogloszono:)

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Żużel w Polsce bez Piły????????? Nie, nie to nie przejdzie... Polonia 3maj sie !!!!
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale w sumie Piła nie jest jakimś wyjątkiem. Było już kilka klubów które splajtowały. Rozwiązano je i przekształcono w jakieś inne nowe kluby. Chodzi w szczególności o kluby z niższych klas rozgrywek. Przykłady:
    OTŻ Opole -> TŻ Opole
    JAG Speedway Łódź -> TŻ Łódź
    LKŻ Lublin -> TŻ Lublin
    Leżajsk Krosno -> KTŻ Krosno
    ROW Rybnik -> RKM Rybnik
    KS Unia Tarnów -> TTŻ Unia Tarnów

  8. Powrót do góry    #53
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    za wyborcza

    Co się dzieje w Polonii Piła?

    Krzysztof Piech (30-07-02 19:02)

    Działacze Polonii Piła nie chcą mówić o tym, co się dzieje w klubie. A dzieje się coś niedobrego, bo klub ma ogromne kłopoty finansowe.

    O fatalnej sytuacji finansowej Polonii Piła mówi się w środowisku żużlowym bez ogródek. Wiadomo, że klub ma poważne zaległości wobec zawodników, którzy dziś już w Polonii nie startują, m.in. Jacka Golloba, Sławomira Drabika czy Krzysztofa Jabłońskiego. O złej sytuacji otwarcie mówią zawodnicy obecnie jeżdżący w Pile.

    Co się naprawdę dzieje w klubie, który przed trzema laty zdobywał mistrzostwo Polski wiedzą tylko działacze. W poniedziałek zwołali oni Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków TS Polonia Piła. Niestety, po zakończeniu trzygodzinnych obrad wszyscy zgodnie nabrali wody w usta. - Ustaliliśmy, że nie będziemy komentować treści obrad - mówili.

    We wtorek prezes Leszek Tillinger wydał oświadczenie dotyczące Walnego Zebrania. Oświadczenie, z którego tak naprawdę nic nie wynika. - Nie mogę robić tego, do czego nie zostałem zobligowany - powiedział Tillinger poproszony o precyzyjniejsze informacje na temat poniedziałkowego spotkania. - A ustaliliśmy na zebraniu, że nie będę się wypowiadał na temat sytuacji klubu i ustaleń, jakie podjęliśmy. Nic więcej nie powiem - dodał.

    Wiadomo, że wbrew przypuszczeniom nie ogłoszono upadłości klubu. Nie doszło też do żadnych zmian personalnych w zarządzie klubu. - W przyszłym tygodniu zwołamy konferencję prasową dotyczącą Wielkiego Finału Indywidualnych Mistrzostw Świata [odbędzie się on 25 sierpnia w Pile - przy. red.]. Może wtedy będzie okazja, by porozmawiać także o sprawach klubu - stwierdził prezes Polonii.

    Oświadczenie

    Zarząd Towarzystwa Sportowego Polonia Piła informuje, że w dniu 29 lipca 2002 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków TS Polonia Piła.

    Tematem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji ekonomicznej i organizacyjnej klubu.

    Po wnikliwej analizie i dyskusji Walne Zebranie podjęło uchwałę o przedsięwzięciu kroków w celu poprawy sytuacji finansowej klubu.

    Zarząd Towarzystwa Sportowego zwraca się z uprzejmą prośbą do osób oraz firm - sympatyków sportu żużlowego o pomoc finansową oraz rzeczową, która pomogłaby naszym zawodnikom w kontynuowaniu tego sportu.

    Serdecznie dziękujemy.

    Prezes TS Polonia Piła

    Leszek Tillinger
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda szkoda ze takie wiesci dochodzą z obozu pilskiego:(zastanawia mnie tylko jedno kto komu teraz tu sciemnia i jak to jest z tym calym szumem(upadek-czy tylko nadrobienie zaległosci płacowych)aq szkoda by było zeby team pilski zawiesił dzialalnosc z taką tradycją.....eh:(

    POZDROWIENIA DLA SYMPATYKÓW SPEEDWAY'A.GKS GKS!!!!!!!!

  10. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Do Doma,
    nie ciesz sie tak przyjsciem Screena do Gorzowa, bo moze on chce gdzie indziej???!!!
    Co do Pily to mam wielka nadzieje, ze jednak przetrwaja,
    czego im bardzo zycze!!!
    Pozdr.- Stewal
    Skazany na dozywocie z Wybrzezem.

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2002
    Postów
    165
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Szkoda

    Szkoda byłoby Polonii ale napewno przeinwestowali w ubiegłych latach - myślę, że w nowym roku wystartują może pod inną nazwą no i chyba w innym składzie.
    A Crump w Gnieźnie ?

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]pod koniec poprzedniego sezonu i na początku tego sezonu, takich informacji było pełno, Gorzów,Gdańsk,Świętochłowice,Grudziądz ktoś wspomniał o Rzeszowie i co, i wszyscy jadą i mają się fajnie ja nie wierze w takie gadanie tym bardziej zawodnikom, bo oni są od jazdy, a nie od likwidacji klubów

    Rzeczywiście mają się tak dobrze, że tylko pozazdrościć.
    RKM - FAN, jeśli śledzisz rozgrywki i tabele to powinieneś wiedzieć, że ich pozycje w tabelach są rewelacyjne, a GKM prawdopodobnie do play-off w ogóle nie przystapi

    e-liga 7.Gdańsk 14 6pkt -265
    8.Gorzów 14 3pkt -293
    I-liga 8.Grudziądz 14 2pkt -383
    II-liga 8.Śląsk 9 0pkt -236

    Pozdr...

  13. Powrót do góry    #58
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stewal-nie chcę nigdzie indziej .przed sezonem obiecał gdy Stal starała sie o niego ,że jeśi pojedzie w polsce -To tylko w Stali.A swoją drogą Stewal-tobie zawszem my nie pasujemy , bo jestesmy z Gorzowa ?

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oto info zamieszczone na stronie internetowej Polonii (http://poloniapila.isp.net.pl/News/news.html)

    "Po zakończeniu dzisiejszych zawodów w Pile (chodzi o mecz z Gorzowem -dop.) zawodnicy pilskiej Polonii - Rafał Dobrucki, Jarosław Hampel, Robert Kościecha, Robert Miśkowiak i Michal Szczepaniak wystąpili na zwołanej "ad hoc" konferencji prasowej.
    Żużlowcy opowiedzieli o kompletnym braku finansów w klubie - Jarek Hampel stwierdził, że za żaden występ w tym roku nie otrzymał ani złotówki. Rafał jest tylko w ciut lepszej sytuacji, natomiast amatorzy nie mają sprzętu i jeżdżą tylko dzięki pomocy indywidualnych sponsorów.
    W związku z tym prawdopodobnie pilska Polonia nie wystąpi w rundzie play-off. Jutro ma odbyć się Walne Zgromadzenie TS POLONIA PIŁA, na którym zdaniem zawodników musi paść wniosek o ogłoszenie upadlości klubu. Wygląda więc na to, że dzisiejszy mecz mógł być ostatnim meczem ligowym BGŻ SA POLONIA PIŁA."

    Znając polskie realia Polonia dojedzie do końca rozgrywek (podobnie jak GKM, Stal/Pergo, Wybrzeże), ale smutnym faktem pozostanie tragiczna sytuacja finansowa kolejnego klubu żużlowego. Może ta kolejna plajta nauczy gospodarności pozostałe kluby i zachęci ich włodarzy do WSPÓLNEJ pracy na rzecz polskiego speedway'a. :(
    Pozdrowienia dla sympatyków Polonii Piła (z życzeniami poprawy sytuacji)

  15. Powrót do góry    #60
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    obiecanki cacanki !!!!!!!!!!!

    -----------------------------------------------------------
    Stewal-nie chcę nigdzie indziej .przed sezonem obiecał gdy Stal starała sie o niego ,że jeśi pojedzie w polsce
    ------------------------------------------------------------

    Stilonek nie badz taki naiwny . Co ty myslisz ze jak dostanie gdzies wieksza kase to i tak pójdzie do was ???//
    Tylko dlatego ze obiecał wam cos przed sezonem ???
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wątpie żeby Wybrzęże było w stanie wyłożytc więcej !Z tego co się orientuje to u nas sytuacja jest troche lepsza jak u was.Wiem ,ze kapitalna robotę robi w Wybrzeżu Grzegorz Rylewski i moge mu tego serdecznie pogratuluowac...Pozdrawiam Gdańsk i kibiców .GKS !!!

  17. Powrót do góry    #62
    Użytkownik Awatar tommy
    Dołączył
    28-03-2002
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzymaj sie Pila!Mam nadzieje,ze ostatecznie dojedziecie do konca.Taka mlodziez mialaby nie jezdzic???
    Wiara kibica-APATOR

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Stilonek,
    uwierz mi, ze ja nie mam nic do zadnej drozyny bo jestem obiektywnym kibicem zuzla.Ty jednak czasami z uporem maniaka probujesz zawrocic Wisle kijem.Pamietasz jak bylo z Jensenem? i tak wyszlo to nam na dobre bo Henka jest o niebo lepszy. Co z tego, ze sytuacja Stali jest finansowo lepsza niz Wybrzeza, jesli tabela pokazuje cos innego.
    Tylko prosze nie zaczynaj teraz znowu po swojemu tego jak to teraz Stal zacznie wszystkim loic skore.
    Pozdr.- Stewal
    Skazany na dozywocie z Wybrzezem.

  19. Powrót do góry    #64
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odpowiem teraz na kilka pytań postawionych na Forum. Po pierwsze wine za stan finansów Polonii nie ponosi Crump jak sugeruje jedna z osób obecnych w tym temacie bo jechał w tym sezonie tak mało że nie był by w stanie wyciagnąć z kasy tylu pieniędzy. To po pierwsze. Jedna z osób zadała pytanie gdzie zatracono cały kapitał nagromadzony wokół pilskiego klubu. Ja raczej zadałbym pytanie jak zatracono? A zrobiono to w ten sposób że działacze pozbyli się największego magnezu jakim byli wychowankowie klubu a dla których kibice przychodzili na stadion. Tacy zawdonicy jak Rafałowie Kowalski i Okoniewski, Krzysztof Pecyna i Mariusz Franków niejednokrotnie przynosili kibicom zadowolenie ze swojej postawy. I w tym głównie widziałbym problem z frekwencją na stadionie. Pan Wilczyński którego szanuję za to co zrobił dla pilskiego sportu w pewnym momencie przyjął złą taktykę. Chciano osiągnąć sukces za wszelką cene i stąd nieudane transfery. A daję głowę że z wymienionych wyżej zawodników mielibyśmy obecnie większy pożytek.. To po drugie. A po trzecie postulowałbym o opamiętanie bo tak jak zaznaczyłem w jednym z tematów wielu zawodników jest już teraz przymierzanych do leszczyńskiego klubu a z wszystkich tych zapowiedzi pewnie niewiele wyjdzie. A Jarek Hampel niech trenuje w Lesznie bo... ma bliżej na stadion..

  20. Powrót do góry    #65
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale namieszalem sorki ale chcialem napisac ,ze czytajac wszystkie wpisy dotyczce tego tematu to z Damianem zgadzam sie w 100 %
    Pozdrawiam i jeszcze raz sorki

  21. Powrót do góry    #66
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    spoko! niech sie wycofa! potem jesli jeszcze kiedys wystartuje to zacznie od 2 ligi! a zanim bedzie e-liga to kibice sobie poczekaja 2 latka! hahahaahah

  22. Powrót do góry    #67
    Początkujący
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To prawda ze nic tak bardzo nie przyciaga kibicow jak wlasni wychowankowi. Niestety takie czasu nastaly w naszym kraju ze wszystko sie wali. Nie nalezy winny tylko szukac wsrod prazesow czy wymagajacych zawodnikow. Nikt nie mogl przewidziec pare lat temu ze z wyborow na wybory bedziemy mieli coraz glubszy rzad i ze sie posuna do takich durnych posuniec jak zakaz reklamy trunkow. Czy ktos z was dzieki temu pije mniej piwa??? Napewno nie. Dojdzie do tego ze zamist isc na zuzel wezniemy piwsko zeby ukoic bol i powspominac dobre stare czasu.
    Jak byly browary byla i kasa zaden z bosow klubow nie myslal co bedzie za pare lat. Czy wini zawodnicy chyba nie bo jak daja to sie bierze nikt nie jest filantropem i kazdy mysli najpierw o sobie i o swojej rodzinie.
    Wroclawiowi sie udalo z Atlasem choc nigdy nie wiadomo czy z dnia na dzien nie zabronia reklamy klejow.
    Wczesniej za komuny zuzel opieral sie tylko o wlasnych zawodnikow i jakos istnial. Trzeba jak najszybciej powrocic do tego trendu albo jakos oslabic te wielkie transfery. Np kibice we Wroclawiu maja dosc juz ogladania gwiazdek i gwiazdeczek typu Ulamek i spolka ktorzy tak naprawde nic nie wnosza. W tym roku poszli po rozum do glowy zatrudnili tylko mlodego Jedrzejaka.
    Racje ma kolega ktory mowi ze Kowalski, Frankow to lepsze niz stare pierdziele typu Jacus czy Drabik.
    Rada dla WTS na przysly sezon kibole z pewnoscia woleliby jezdzic po kraju za Zieja, Swiderskim czy Boginczukiem i patrzec na ich stopniowe postepy niz rozczarowywac sie co raz popisami Ulamka, Sawiny czy innymi gwiazdorami ktorzy tylko biora kilka razy wiecej a efekt podobny. Mowi o tym sytuacja Sparty w tabeli.

  23. Powrót do góry    #68
    Początkujący
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Piła się wypaliła? Ludzie nie wierzcie w bzdury. Może i nie ma kasy, ale spójrzcie na nas! Jakoś walczymy i mamy 6 punktów. Całe Pomorze wierzy w GKS, ale Piły trochę byłoby szkoda. Jednak liczy się tylko Wybrzeże więc ciao Piła. EXTRAKLASA BĘDZIE DALEJ NASZA!!!

    POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH FANÓW GKS - WIERZYMY DO KOŃCA!!!

    TCZEW TEŻ Z GKS-em. Tczewianie! dajcie mi cynk, a stworzymy silną grupę, która pomoże fanclubowi GKS we wspaniałym dopingu. GKS, GKS, GKS...

  24. Powrót do góry    #69
    Początkujący
    Dołączył
    25-05-2002
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli GKSŻ nie zacznie powaznie myslec o zmianach w regulaminie to bedzie coraz gorzej i gorzej i druzyn nie starczy nawet na jedna lige.
    Oby tak sie nie stalo.

  25. Powrót do góry    #70
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Eeee tam duzo szumu o nic! Wybrzeze i Gorzow tez niby nie mial kasy mial nie jezdzic i co...? I jezdzi.... tak samo bedzie w Pile troche pokrzycza, poplacza, ale sezon odjada do konca!

  26. Powrót do góry    #71
    Początkujący
    Dołączył
    11-07-2002
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Piła aż pojedzie do końca

    Teraz wiele klubów nie ma kasy, a wszyscy nadal jezdzą. W Grudziądzu już pożegnano się już nawet kibicami a odjechano 2 kolejne spotkania. Najważniejsza jest frekwencja na stadionach. Ludzie chodźcie na mecze!

  27. Powrót do góry    #72
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja wam powiem ,że nikt nie spadnie. Zobaczycie przed ostatnią kolejką albo kilka dni po !
    Pozdrawiam

  28. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak Tak Stilonek jasne! To w twoim rozumieniu powiekszenie tabeli jest najwiekszym debilizmem od czasu wynalezienia broni masowej zaglady! Wiec po co kluby by sie zmagaly caly sezon...? To chyba nie byla by gra warta swieczki! A jelsi juz nawet powieksza to spadnie ostatni i tak i tak! Bo by poruta ogolnopolska byla!

  29. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam sobie dałeś odpowiedź jazdy Stali :)
    A tak w ogóle to pewne jest ,ze odbędzie sie baraż i w takim wypadku ostatnia druzyna pojedzie baraż z 3 z e-ligi ,którego też trzeba wygrać :)
    Pozdrawiam

  30. Powrót do góry    #75
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    za wyborcza

    Żużel: co się dzieje w TS Polonia Piła?

    Krzysztof Piech (07-08-02 19:20)

    - Wciąż są ludzie, którzy chcą nam pomagać - mowi prezes Polonii Piła Leszek Tillinger

    28 lipca, po ostatnim meczu rundy zasadniczej ekstraligi przeciwko Stali Gorzów, czołowi pilscy żużlowcy poinformowali media o zaległościach, jakie ma wobec nich klub. Następnego dnia, w poniedziałek, członkowie TS Polonia omawiali sytuację w klubie na Walnym Zebraniu. Dopiero kilka dni po tych wydarzeniach swoje stanowisko przedstawili działacze Polonii.

    - Rozumiem żal zawodników - mówi prezes Leszek Tillinger. - To prawda, że są wobec nich zaległości i że w tym roku zapłaciliśmy premie co najwyżej za dwa mecze ligowe. Klub jest w trudnej sytuacji finansowej. Rok 2001 zamknęliśmy z ujemnym saldem. Obliczenia kosztów na sezon 2002 był dość optymistyczny, ale sytuacja gospodarcza w kraju szybko zweryfikowała nasze plany - dodaje.

    Zmniejszyły się wpływy z reklam i sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych. Główny sponsor, Bank Gospodarki Żywnościowej SA, przekazał klubowi w tym sezonie o połowę mniej pieniędzy niż przed rokiem. Dysponująca prawami do przekazywania transmisji telewizyjnych firma Go & Goal po połączeniu platform cyfrowych Wizja i Canal+ wymówiła umowę (w zeszłym roku na konto Polonii wpłynęło z tego źródła 360 tys. zł). Po kilku latach ze współpracy z klubem zrezygnował Philips Lighting Poland, nie doszło też do sfinalizowania umów z firmami Dora Plast i Dora Metal. - To spowodowało, że już na starcie mieliśmy w tym roku 1 mln 300 tys. zł mniej, niż zakładaliśmy - mówi Tillinger.

    Lwia część długów klubu to pokłosie ubiegłorocznych kontraktów z zawodnikami, których już w Pile nie ma: z Jackiem Gollobem, Krzysztofem Jabłońskim i Sławomirem Drabikiem. Zaległości z zeszłego sezonu wobec zawodników, którzy w Polonii pozostali zostały zimą spłacone.

    Zdaniem działaczy z Piły sposobem na przetrwanie trudnych czasów może okazać się redukcja kosztów. - Chodzi o to, by na rok-dwa zamrozić finanse w żużlu - tłumaczy Tillinger. Okazją do dyskusji o radykalnych posunięciach ma być spotkanie, które przy okazji finału Indywidualnych Mistrzostw Polski organizuje za tydzień w Toruniu prezes Apatora Marek Karwan. Zaproszenie do rozmów otrzymali prezesi wszystkich klubów ekstraligi i I ligi.

    - Zawodnicy szantażują kluby, zwiększają wymagania finansowe. A kluby temu szantażowi ulegają - twierdzi radca prawny TS Polonia Krzysztof Wyrwa. - Zawodnikom się potem nie płaci.

    - Nie poddajemy się i myślę, że nie dojdzie do sytuacji, że klub przestanie istnieć - mówi prezes. Poważnym zastrzykiem finansowym może okazać się organizacja Wielkiego Finału Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata (25 sierpnia). - Gdyby w Polonii było tak źle, jak się o tym mówi i pisze, mielibyśmy kłopoty ze zorganizowaniem tych ważnych zawodów. Na szczęście tak nie jest, wciąż są ludzie, którzy chcą nam pomagać - mówi - dodaje Tillinger.

    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2002
    Postów
    417
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Radca prawny twierdzi ,że zawodnicy szantażują kluby.
    To napewno prawda ,ale to właśnie Piła jest odpowiedzialna
    za nakręcanie tej całej spirali .To Polonia płaciła[bo już
    nie płaci]adeptom 14,15,16-letnim chłopakom pieniądze a konto ich talentu.To Polonia potrafiła wydać na J.Golloba
    w roku jego przejścia ok.osiem dużych "baniek" z tego do
    kieszeni Jacka ok sześć.Nie ma się potem co dziwić, że
    Rafał czy Jarek chcieli chociaż podobnego wynagrodzenia.
    Kasa na Golloba się znalazła z transferu Okonia ale dla
    pozostałych i na dodatek jeszcze Drabika i Jabłońskiego
    już nie było skąd wziążć -bo czasy prosperity już dawno
    minęły .Jeszcze na jesieni ubiegłego roku kuszono Adamsa
    wielkimi pieniędzmi za podpisanie kontraktu.Jedyną korzyścią było to ,że osłabiono finansowo klub w którym
    Adams do tej pory startował bez żadnych apanaży za sam
    podpis.[Wybrał w sumie prawie o połowę mniejsze pieniądze ,ale może Bogu dziękować ,bo nie jest w sytuacji Jasona].Mam nadzieję że w przyszłym sezonie nie zabraknie Polonii na mapie żużlowej Polski ,gdyż jest w okolicach PiLy jeszcze kilku działaczy u których bakcyl żużla się
    tak zakorzenił ,że odbudują dobrą atmosferę wokół pilsiego żużla.To co zaproponował Tyllinger [4-5 osobowe drużyny,zamrożenie kontraktów ]moim zdaniem jest nierealne].Ufam ,że środki za Finał bedą na tyle wystarczające aby Polonia dokończyła rozgrywki

  32. Powrót do góry    #77
    Użytkownik
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    108
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To, że środki z finału starczą na dokończenie rozgrywek jest pewnie racją ale niestety to nie kończy sprawy. Dokończenie rozgrywek to nie wszystko pozostaje spłacenie długów no i wynagrodzeń dla żużlowców za bieżący sezon. Niewątpliwie bardzo trudne zadanie pojawi się po zakończeniu sezonu aby utrzymać zawodników w klubie i poszukać dobrego sponsora na przyszły sezon.

  33. Powrót do góry    #78
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Środki z Wielkiego Finału nie postawią na nogi tego klubu. Głównym zadaniem działaczy jest raczej zapewnienie stałych źródeł sponsoringu i tu zgodzę się z _Sebą_ ... to będzie niezła zagrycha dla zarządu w kontekście końca rozgrywek i utrzymania wystarczającego do E-ligi 2003 składu.

  34. Powrót do góry    #79
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wszystko w tym kraju wisi na włosku jak i pilski klub...

    Myśle,że Piła sobie poradzi . Jakos dojedzie .Ale na koniec sezonu nie bedzie miała absolutnie żadnego komfortu w negocjajcach z zawodnikami , utrata płynności finanasowej i wiarygodności to ważne atuty . Dlatego mozna zaryzykować twierdzenie ,że na przyszły sezon(miejmy nadzieję że e/ligowy)osłabi sie pilski skład.
    Ekonomicznie podchodząc do sprawy , klub kredytuje sie u zawodników , nie koncentrując się na wyniku sportowym . Szkod a, cała nasza gospodarka tak wygląda , wyglądanie końca to juz stało sie nudne .
    Podsumowując ten temat , sytucja sie wyjaśniła , Piła dojedzie do końca ale wypada z grona faworytów.
    Trzymam kciuki ,że sie wszystko dobrze skończy.Choc moim zdaniem stanowczo za mało ludzi chodzi w Pile na żużel , w tym klucz do przetrwania .Także kupą mości panowie ...
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •