Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Koniec GKM-u

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Koniec GKM-u

    Wyczytałem wczoraj w TŻ, że GKM zakończył meczem z RKM starty w bieżącym sezonie.
    Pan Prezes Sierakowski zaczął mydlić ludziom oczy, że Zarząd Miasta Grudziadza nie wywiązał się z obietnic i nie przekazał obiecanych środków na działalność klubu w związku z tym Pan Prezes prosi Zarząd Miasta o likwidację Stowarzyszenia.
    Uzasadnienie wniosku jest według mnie co najmniej idiotyczne, a mianowicie według Pana Sierakowskiego obecna sytuacja GKM-u w 90% jest spowodowana przez w/w Zarząd, to ja się pytam czy to Zarząd doprowadził do gigantycznych długów sięgających w tej chwili prawie 300.000 pln?.
    Biedny Prezes nie dostał pieniędzy, zabiera zabawki i idzie do domu. Nic tylko pogratulować operatywności.
    Jeśli Pan Prezes byłby człowiekiem honorowym to ustąpiłby z zajmowanego stanowiska już w poprzednim sezonie, a tak jest co jest.
    Autor tekstu w TŻ zauważa, iż od momentu gdy Pan Sierakowski zaczął sprawować coraz ważniejsze funkcje w klubie zaczeło dziać się coraz gorzej.
    Panie Sierakowski przydałoby się trochę samokrytyki.
    Kończąc trochę żal (mimo iż to nasi rywale) drużyny GKM-u, znika kolejny ośrodek tego i tak mało popularnego w Polsce sportu.

    Pozdrawiam adamb

    Podobne wątki:

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda. Tak mało klubów żużlowych jest w Polsce a jeszcze się wykruszają. Jeszcze mam nadzieję, że znajdzie sie ktoś kto go podniesie. Wiem, że nadzieja matkę głupich, ale każda matka kocha swoje dzieci. Pozdrowionka

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2002
    Postów
    336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    abamb

    Na podstawie jednego artykulu z tej pseudogazety stworzyles te wypociny ???
    Dla Twojej wiadomosci pieniadze od miasta czyli grubo ponad 100 000 PLN co prawda nie pozwolilyby pozbyc sie wszystkich dlugow, ale z pewnoscia startczylyby na splacenie czesci zaleglosci, w tym US i ZUSu, ktory moze odlokowalby klubowe konto.
    Akurat o honor prezesa mozesz byc spokojny. On juz wielokrotnie deklarowal, ze ustapi natychmiast gdy znajdzie sie nastepca. I co ? Moze Ty bys chcial sie podjac tego stanowiska ? Bo jakos NIKT nie dotad nie chcial, totez Sierakowski dalej rzadzi, by nie zostawic klubu na pastwe losu. Bez niego juz dawno by sie ta druzyna rozsypala. To Jemu zadzieczam fakt, ze w tym sezonie obejrzalem na zywo Billy Hamilla, Petera Karlssona, Mariusza Wegrzyka, Andrzeja Huszcze, a byc moze zobacze tez Krzyska Cegielskiego, Toniego Kaspera i innych.

    Jeszcze na koniec. Nie wiem kto byl autorem tego artykulu, ale jeszcze z czasow gdy ta gazete namietnie kupowalem (tyle kasy w bloto) pamietam, iz pan Przemyslaw nie mial tam raczej zwolennikow, wiec radzilbym traktowac rewelacje tej gazety z przemruzeniem oka.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda mi tego klubu ponieważ zawsze GKM znajdował sie w górnej pułce naszej ligi to właśnie z GKM-em Rybnickie Rekiny przeważnie toczyły zacięte boje. Ja przed sezonem niepowiedziłbym że GKM może tak skończyć jak prawdopodobnie skończy. Licze jednak na to żę znajdą sie pieniądze i klub zacznie znowu istnieć i normalnie funkcjonować :)
    Pozdrówka for @ll

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ross

    Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale takie są fakty.
    Piszesz, że gdyby Prezes Sierakowski odszedł to zostawiłby klub na pastwę losu, a co jest teraz?
    Prezes prosi ZM o likwidację klubu, by w przyszłości móc powiedzieć, że to nie ON to ONI (ZM)zlikwidował speedway w Waszym mieście.
    Nic do ciebie nie mam, ale dlaczego bronisz kogoś takiego?
    Co On takiego zrobił dla Waszego klubu?, jeszcze kilka lat temu jeździliście w e-lidze, a teraz?, nie ma nawet polewaczki i nagłośnienia.
    Jeśli jest On tak dobrym prezesem,to niech organizuje środki nie czekając na zapomogę z ZM.
    W jakim celu ściągnał na mecz z RKM aż dwóch obcokrajowców?
    Czyżby liczył na awans do pierwszej czwórki?

    Pozdr...

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2002
    Postów
    336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdyby zostawil klub na pastwe losu, to od co najmniej dwoch sezonow nie byloby juz zuzla w Grudziadzu, gdyz tak jak pisalem od dawna nie ma w miescie zadnego chetnego do przejecia sterow. Dzieki niemu GKM nadal startuje. Coz z tego ze z oplakanym skutkiem. Wole slaby bo slaby ale jednak zuzel.

    Z ta likwidacja to troche bladzisz. Rozwiazanie klubu moze nastapic w dwojaki sposob.
    1.Powolac Walne Zebranie, ktore moze zaradzic likwidacje. Jednak tutaj warunek jest taki, ze musi w tym uczestniczyc co najmniej polowa (!!!) czlonkow. W przypadku Grudziadzkiego Klubu Motorowego polowe stanowi 40 osob. Problem jednak w tym, ze wiekszosc z nich ma klub gleboko w ... wiesz. Na zebraniach ostatnio ciezko bylo zebrac 20 osob, wiec o 40 nie ma co marzyc. A przeciez prezese Sierakowski nie zmusi ich sila.

    2.Likwidacje moze zarzadzic tez prezydent miasta jako organ nadzorujacy. I nie ma tu jak piszesz zwalania winy, bo skoro prezes nie moze liczyc na Walne Zebranie to jak ma rozwiazac klub ? Na nasze nieszczescie zblizaja sie jednak wybory samorzadowe, wiec trudno liczyc by przed nimi prezydent Tafelski chcial byc kojarzony w Grudziadzu z katem GKMu.

    W jednym sie z Toba zgadzam. Zbyt dobrym menedzerem to on niestety nie jest. Wszystko co ofiaruje GKMowi to serce i ambicja, ale ja go podziwiam. Wiem, ze gdyby znalazl sie chetny to Sierakowski ustapil by ze stanowiska i wrocil chocby do spikerki.

    Pytasz jeszcze o mecz z RKMem. Gdy wydawalo sie, ze likwidacja jest juz nieunikniona tuz po rozegraniu meczu pan Sierakowski zorganizowal wielka zbiorke pieniedzy na oplacenie Powaznego i Clausena. To mialo byc tylko honorowe pozegnanie... i bylo. Przegralismy 37-53 po niezlej jezdzie. Duzo gorzej byloby widziec 19-71 na zakonczenie...

    Ross

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieje ,ze Grudziadz sie pozbiera i dojedzie do konca sezonu zal mi kazdego klubu zuzlowego przeciez jest ich tak malo.Az trudno uwierzyc ,ze jeszcze pare lat temu jezdzili w najwyzszej lidze.Pozdrawiam i zycze powodzenia.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Dla mnie glownym problemem w Grudziadzu
    jest to, ze Sierakowski nie potrafil
    sie dogadac z duza grupa drobnych sponsorow,
    a nie potrafil pozyskac zadnego duzego.
    W tym momencie powinien faktycznie - bez
    mieszania w kuluarach - ustapic ze stanowiska.


    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Prawda jest taka ze nie ma co upatrywac winy w Prezesie. On sie stara jak moze, a to ze nikt nie chce byc prezesem w tym klubie to juz nie jest jego wina.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Prawda jest taka ze nie ma co upatrywac winy w Prezesie. On sie stara jak moze, a to ze nikt nie chce byc prezesem w tym klubie to juz nie jest jego wina.
    Jak to nie upatrywac winy w prezesie?
    Firma GKM byla dobrze zarzadzana czy zle?
    Jezeli pada na pysk to chyba jednak
    zle byla zarzadzana! Jest takie przyslowie:
    "Business-plan byl dobry - firma zbankrutowala".
    Czyli co operacja sie udala - pacjent zmarl?
    To obecny prezes doprowadzil do sytuacji, ze
    nikt nie chce byc nowym prezesem! Bo nie dosc,
    ze zaprzepascil wiele z dorobku swoich poprzednikow
    to jeszcze kurczowo trzymal sie steru!
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2002
    Postów
    92
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    SZKODA

    Wielka szkoda mam nadziej że Gkm sie podniesie.Tka mało jest klubów żużlowych.W sumie ja tez nie ufam za bardzo szmatławcowi "TŻ".(chociaż kupuje)

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2002
    Postów
    336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze, ze niektorzy wypowiadaja sie nie znajac za bardzo tematu. Otoz Sierakowski ani przez moment nie trzymal sie kurczowo swego stanowiska. Objal stery w GKMie po prezesie Drzymalskim, ktory spuscil nasz klub do I ligi i nie potrafil do niej wrocic. W 2000 roku klub postawil wszystko na jedna karte: wszystko albo nic. Wowczas na skutek wielu kontuzji, w tym tej najciezszej Roberta Dadosa grudziadzanom sie nie udalo (pamietny baraz z Unia Leszno i co najmniej tajemnicza postawa Lee Richardssona). No i zaczelo sie. Z klubu odeszlo wielu sponsorow, odszedl prezes Drzymalski, a co najwazniejsze: Robert Dados, Billy Hamill, Nicki Pedersen i Tomasz Piszcz - trzon dotychczasowego zespolu. Nikt doslownie nikt procz pana Sierakowskiego nie mial odwagi podjac sie wowczas zadania pod nazwa "ratunek dla zuzla w Grudziadzu". On jeden nie obiecujac nikomu gruszek na wierzbie objal stery w GKMie i chwala mu za to. Niektorzy z was narzekaja na niego bo tak naprawde nie maja pojecia co to znaczy prawdziwa bieda w swym ulubionym klubie. Krzyczycie precz z Sierakowskim, ale Wy tak naprawde nie rozumiecie ze lepsza walka o jedyne punkty ze Slaskiem Swietochlowice niz smierc swej ukochanej druzyny. Zrozumcie wreszcie, ze jesli Przemyslaw Sierakowski powie wreszcie "STOP" to ten upadek stanie sie faktem. Dopiero w tym roku, gdy w zasadzie spadek jest juz przesadzony lepszym wyjsciem jest ogloszenie upadlosci, bo tak czy siak zacznie sie od dna... tyle ze bez dlugow. Wczesniej nie mialo to sensu, bo druzyna mimo iz z roku na rok slabsza, to jednak dzielnie bronila sie przed II liga. Eh, szkoda slow.

    Teraz Damianowi:
    Tygodnik Zuzlowy kupowalem przez 7 lat (1992-99). Tydzien w tydzien. Przyznaje, ze swego czasu byla to jedyna na reku gazeta, ktora warto bylo kupic, gdyz jej zawartosc upowazniala kazdego do wystawiania jej znakomitych recenzji. Z czasem jednak Tygodnik dla mnie stal sie coraz bardziej "stronniczy". Zaczely sie klotnie z prezesem Sokolowskim, a ni stad ni z owad rosly wplywy dzialaczy WTS Wroclaw. Poza tym niektorzy redaktorzy sa tam tak zasiedziali, ze jakiekolwiek bzdury nie napisza, to i tak zostanie to wydrukowane. Znacznie obnizyl sie poziom Tygodnika oj znacznie. Do tego stopnia, ze ja go juz wiecej nie kupie.

    Poza tym: jest Polska Zuzlowa Lista Dyskusyjna, jest Sportsboard.pl, wreszcie jest Przeglad Zuzlowy. Gwarantuje, ze jesli ktos sledzi uwaznie te trzy adresy bedzie wiedzial duzo wiecej, niz z tygodniowym poslizgiem wydrukuja w TZ.

    Pozdrawiam

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wierze ze gkm wystartuje w przyszlym sezonie...
    szkoda bylo by zmarnowac tych wszystkich juniorow ktorych mamy ,chyba jeszcze nigdy gkm nie mial takiej liczby juniorow:
    Marcin Kryśkiewicz
    Łukasz Dados
    Krzysztof Kempiński
    Łukasz Piątkowski
    Krzysztof Szczawiński
    Krzysztof Fujarski
    Maciej Kierzkowski
    Krzysztof Buczkowski
    sadze ze w 2 lidze mlodziezowcy ci wsparci knappem i staszkiem powinni namieszac troche w lidze.mam nadzieje ze z czasem nasza mlodziez okrzepnie i wrocimy do dawnej sily:)
    w kazdym razie ja caly czas trzymam kciuki za moja druzyne


  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2002
    Postów
    336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gwoli wyjasnienia. Z tego co wiem to Piatkowski po kilku odjechanych biegach stwierdzil, ze ten sport jest dla niego zbyt niebezpieczny (po prostu sie boi) i zdal sprzet. Ale licencje ma wazna...

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    616
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po tym co dzis nastapilo w Tarnowie wcale bym sie nie zdziwil jezeli druzyna GKM nie przystapi do kolejnych spotkan niemniej jednak szkoda by bylo aby taki klub zniknol z zuzlowej mapy polski .pozdrawiam

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Znam nieco sytuacje GKM i moge powiedziec że prezes Sierkawoski zrobił więcej dobrego niż złego. A to że teraz z tą winą na miasto 90%, no cóz pieniędzy trzeba szukać wszedzie... taka jest prawda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •