Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 518

Wątek: Żużlowa Liga Mistrzów.

  1. Powrót do góry    #136
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Proszę Mariusz: http://speedwayresults.com/result.ph...17&season=2010
    Myślę, że stosunek gwiazd do ogórków był podobny w zawodach w Miskolcu do tego co się szykuje w ZG.

    "Alez tu nie potrzeba przedstawiać dokładnych liczb aby wiedzieć, ze koszta organizacji przekroczą 500 k. "
    To ja w drugą stronę: Ależ tu nie potrzeba przedstawiać dokładnych liczb, aby wiedzieć, że koszta organizacji nie przekroczą 500k. Ha, i tu Cię mam!
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    sobotch (18-02-2014)

  3. Powrót do góry    #137
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Vicar w ciągu kilku godzin dowiesz się, że nawet nie wiesz jak bardzo bredzisz

  4. Powrót do góry    #138
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,853
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Proszę Mariusz: http://speedwayresults.com/result.ph...17&season=2010
    Myślę, że stosunek gwiazd do ogórków był podobny w zawodach w Miskolcu do tego co się szykuje w ZG.

    "Alez tu nie potrzeba przedstawiać dokładnych liczb aby wiedzieć, ze koszta organizacji przekroczą 500 k. "
    To ja w drugą stronę: Ależ tu nie potrzeba przedstawiać dokładnych liczb, aby wiedzieć, że koszta organizacji nie przekroczą 500k. Ha, i tu Cię mam!
    Kuźwa, ludzie. O czym tu z wami dyskutować skoro wy porównujecie Klubowy Puchar Europy z Ligą Mistrzów. Rożnica jest taka jak pomiędzy SEC a IME. Niby to samo a jednak nie to samo. Jaka kasa jest w SEC a jak była w IME ? Idąc dalej, aby projekt pod nazwą Liga Mistrzów miał szanse powodzenia to przede wszystkim trzeba to zrobić profesjonalnie. Czym ma się różnić Klubowy Puchar Europy od Ligi Mistrzów ? Ano tym, że w tym drugim mają jechać najlepsze ekipy z krajów w których żużel jest na odpowiednim poziomie, w najlepszych składach. Tylko wtedy możemy mówić, że impreza ta będzie miała odpowiedni prestiż. Aby jednak tak się stało to jest potrzeba zainwestowania w ten projekt dużych pieniędzy. W tych zawodach na pewno najlepsi zawodnicy nie pojada za gówniane stawki UEM. Pod te zawody zostanie napisany całkiem nowy regulamin. Ze stawkami włącznie. W Klubowym Pucharze Europy każdy klub sam sobie kompletował kadrę zawodników (niejednokrotnie jednorazowo ich werbując) i sam ich opłacał ponad to co dostawali z oficjalnego taryfikatora. Organizator płącił gówniane stawki regulaminowe. Stąd mieliśmy takiego Pedersena, AJ czy Holtę w składach niektórych ekip. Bez tego zaangażowania tych nazwisk byśmy tam nie zobaczyli. Podobnie jak w IME, gdzie zawodnicy jeździli za drobne. Stąd taka mierna stawka tych zawodników. W SEC mamy już inny temat, tutaj organizator płąci kasę zawodnikom za wszystko, za pkt, za przyjazd, za nocleg itp kwestie. Podobnie ma być w LM, tutaj organizator będzie pokrywał koszta. Skoro Dowhan wziął organizację na swoje barki to teraz trzeba będzie zapłacić odp. kasę zawodnikom, kasę do FIM za licencję, ubezpieczyć imprezę, zapewnić noclegi i wyżywienie notablom, i ponieść koszta wszelkiej maści innych spraw organizacyjnych. Są to olbrzymie pieniądze, jasne, ze nie podam szczegółowych wyliczeń. Bo na dzisiaj ich nikt dokładnie nie zna. Pewne jest to, ze Klubowy Puchar Europy i LM to dwie różne imprezy. Porównywanie tych imprez, jeśli chodzi o koszta mija się z celem. Bo jeśli koszta maiłby być podobne to po co organizować tą LM jak i tak prestiżu ona nie przyniesie.

    W kontekście tego co napisałem wyżej, twierdzenie, ze koszta będą podobne do meczów SE lub KPE, świadczą o kompletnym braku rozeznania w temacie. A pisanie w kontekście tych kwestii, że senator robi tą imprezę tylko po to aby wyciągnąć jakieś 500 k z miasta jest głupotą do kwadratu. Bo tu można wtopić niemałe pieniądze a miasto i tak kasy może nie dać żadnej.

    swistak

    Vicar w ciągu kilku godzin dowiesz się, że nawet nie wiesz jak bardzo bredzisz
    Ile już napisałeś kolego takich jednozdaniowców ? Widzę, ze całkiem sporo wnosisz do tematów do których zaglądasz
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-02-2014 o 15:24
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Jap (18-02-2014), kapitan bomba (19-02-2014)

  6. Powrót do góry    #139
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Kuźwa, ludzie. O czym tu z wami dyskutować skoro wy porównujecie Klubowy Puchar Europy z Ligą Mistrzów. Rożnica jest taka jak pomiędzy SEC a IME. Niby to samo a jednak nie to samo. Jaka kasa jest w SEC a jak była w IME ? Idąc dalej, aby projekt pod nazwą Liga Mistrzów miał szanse powodzenia to przede wszystkim trzeba to zrobić profesjonalnie. Czym ma się różnić Klubowy Puchar Europy od Ligi Mistrzów ? Ano tym, że w tym drugim mają jechać najlepsze ekipy z krajów w których żużel jest na odpowiednim poziomie, w najlepszych składach. Tylko wtedy możemy mówić, że impreza ta będzie miała odpowiedni prestiż. Aby jednak tak się stało to jest potrzeba zainwestowania w ten projekt dużych pieniędzy. W tych zawodach na pewno najlepsi zawodnicy nie pojada za gówniane stawki UEM. Pod te zawody zostanie napisany całkiem nowy regulamin. Ze stawkami włącznie. W Klubowym Pucharze Europy każdy klub sam sobie kompletował kadrę zawodników (niejednokrotnie jednorazowo ich werbując) i sam ich opłacał ponad to co dostawali z oficjalnego taryfikatora. Organizator płącił gówniane stawki regulaminowe. Stąd mieliśmy takiego Pedersena, AJ czy Holtę w składach niektórych ekip. Bez tego zaangażowania tych nazwisk byśmy tam nie zobaczyli. Podobnie jak w IME, gdzie zawodnicy jeździli za drobne. Stąd taka mierna stawka tych zawodników. W SEC mamy już inny temat, tutaj organizator płąci kasę zawodnikom za wszystko, za pkt, za przyjazd, za nocleg itp kwestie. Podobnie ma być w LM, tutaj organizator będzie pokrywał koszta. Skoro Dowhan wziął organizację na swoje barki to teraz trzeba będzie zapłacić odp. kasę zawodnikom, kasę do FIM za licencję, ubezpieczyć imprezę, zapewnić noclegi i wyżywienie notablom, i ponieść koszta wszelkiej maści innych spraw organizacyjnych. Są to olbrzymie pieniądze, jasne, ze nie podam szczegółowych wyliczeń. Bo na dzisiaj ich nikt dokładnie nie zna. Pewne jest to, ze Klubowy Puchar Europy i LM to dwie różne imprezy. Porównywanie tych imprez, jeśli chodzi o koszta mija się z celem. Bo jeśli koszta maiłby być podobne to po co organizować tą LM jak i tak prestiżu ona nie przyniesie.

    W kontekście tego co napisałem wyżej, twierdzenie, ze koszta będą podobne do meczów SE lub KPE, świadczą o kompletnym braku rozeznania w temacie. A pisanie w kontekście tych kwestii, że senator robi tą imprezę tylko po to aby wyciągnąć jakieś 500 k z miasta jest głupotą do kwadratu. Bo tu można wtopić niemałe pieniądze a miasto i tak kasy może nie dać żadnej.
    Ja napisze tylko tyle, ze jesli Dowhan miałby całość finansować w ten sposob ( bez pomocy z FIM czy PZM czy sponsorow konkretnie tej imprezy ), to stwierdziłbym, że w zarządzie Falubazu mamy większych imbecyli niż np w Gorzowie ( sorry gorzowianie...po prostu przepłacacie i taka jest prawda ...chociaz w sumie przepłacamy wszyscy, bo to jedno województwo ) jeśli chodzi o przepłacanie imprez. To co piszesz Mariusz to Sci - Fi. Juz widze, jak Dowhan płaci za pieczone łabędzie i czerwoną finke zawodnikom + działaczon w Danie Hotel Spa...w dodatku trzeba opłacic zagranicznych celebrytów ( Być może za anglikami przyjedzie Beckham z Victoria, a tani nie są ) + paliwo na dojazd, hotele, panienki, reklamy, billboardy bilety, gadgety itd itd...
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 18-02-2014 o 15:27

  7. Powrót do góry    #140
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    No i już się doczekaliśmy

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Kuźwa, ludzie. O czym tu z wami dyskutować skoro wy porównujecie Klubowy Puchar Europy z Ligą Mistrzów. Rożnica jest taka jak pomiędzy SEC a IME. Niby to samo a jednak nie to samo. Jaka kasa jest w SEC a jak była w IME ?
    A jaka jest kasa w LM, której jeszcze nie ma? Nawet nie wiadomo do końca na jakiej zasadzie będzie rozgrywana. Imprezy jeszcze nie było, nikt o niej nie wie, ale Ty już wiesz ile będzie kosztować i jaki będzie prestiż. KPE z założenia też miał zbierać najlepsze ekipy i przedpremiera nawet wyszła fajnie. Co z tego, skoro formuła była do banii.

    Podobnie ma być w LM, tutaj organizator będzie pokrywał koszta. Skoro Dowhan wziął organizację na swoje barki to teraz trzeba będzie zapłacić odp. kasę zawodnikom, kasę do FIM za licencję, ubezpieczyć imprezę, zapewnić noclegi i wyżywienie notablom, i ponieść koszta wszelkiej maści innych spraw organizacyjnych.
    I z własnej nieprzymuszonej woli Senator to wszystko sfinansuje sam z własnej kieszeni ku chwale i rozwojowi światowego żużla. Mariusz - orędownik przedni z Ciebie. RD brakuje już tylko aureolki

    W kontekście tego co napisałem wyżej, twierdzenie, ze koszta będą podobne do meczów SE lub KPE, świadczą o kompletnym braku rozeznania w temacie.
    Jasne, że głupota, bo LM jeszcze nie było... Więc nikt nie wie jakie mogą być koszta, tymbardziej że jeszcze regulamin nie jest znany. Ops, Ty wiesz.

    A pisanie w kontekście tych kwestii, że senator robi tą imprezę tylko po to aby wyciągnąć jakieś 500 k z miasta jest głupotą do kwadratu. Bo tu można wtopić niemałe pieniądze a miasto i tak kasy może nie dać żadnej.
    No ja już wiem, że Senator robi tę imprezę tylko z dobrego serca.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Powrót do góry    #141
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,853
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Ależ ta dyskusja idzie jak po grudzie, najgorzej jak ktoś co rusz wymyśla nowe kawałki.

    T_zg

    Ja napisze tylko tyle, ze jesli Dowhan miałby całość finansować w ten sposob ( bez pomocy z FIM czy PZM czy sponsorow konkretnie tej imprezy ), to stwierdziłbym, że w zarządzie Falubazu mamy większych imbecyli niż np w Gorzowie ( sorry gorzowianie...po prostu przepłacacie i taka jest prawda ...chociaz w sumie przepłacamy wszyscy, bo to jedno województwo ) jeśli chodzi o przepłacanie imprez. To co piszesz Mariusz to Sci - Fi. Juz widze, jak Dowhan płaci za pieczone łabędzie i czerwoną finke zawodnikom + działaczon w Danie Hotel Spa...w dodatku trzeba opłacic zagranicznych celebrytów ( Być może za anglikami przyjedzie Beckham z Victoria, a tani nie są ) + paliwo na dojazd, hotele, panienki, reklamy, billboardy bilety, gadgety itd itd...
    A kto powiedział, ze senator to wszystko sfinansuje sam ze swoich zaskórniaków ? Seantor wziął na swoje barki organizacje tego projektu. A czy załatwi dodatkowych sponsorów, czy koszty podzielą wspólnie ze SE to tego nie wiem. Wiem jednak, że przy tego typu projektach angażuje się dodatkowo sponsorów. I nie porównuj tej imprezy ze SGP w Gorzowie. Tam lwią część kosztów stanowi haracz dla BSI który sfinansowało miasto. A mimo to koszty organizacji są spore czego dowodem była padaka podczas SGP jak było Euro 2012. W LM czy SEC koszta haraczu są dużo mniejsze niż w SGP. Póki co mniejsze. I przestań błaznować z tymi pieczonymi łabędziami czy z panienkami. Mówiąc o kosztach notabli miałem na myśli działaczy klubów które przystępują do rozgrywek, działaczy PZM czy FIM. Samych zawodników będziesz miał 20, każdy z nich ma przynajmniej dwóch w teamie, dolicz managerów. Im trzeba zapłacić za przyjazd, za nocleg, za żarcie. Lub zapewnić im te kwestie. Niewątpliwie będzie też grono VIP-ów, podobnie jak na SGP czy SEC. Ich również musi obsłużyć organizator. I wcale nie muszą im płacić za burdele aby koszta były spore.

    Vicar

    A jaka jest kasa w LM, której jeszcze nie ma? Nawet nie wiadomo do końca na jakiej zasadzie będzie rozgrywana. Imprezy jeszcze nie było, nikt o niej nie wie, ale Ty już wiesz ile będzie kosztować i jaki będzie prestiż. KPE z założenia też miał zbierać najlepsze ekipy i przedpremiera nawet wyszła fajnie. Co z tego, skoro formuła była do ban
    No chyba nie chcesz powiedzieć, ze ktoś robi taką imprezę i nie szacował jej kosztów ? Koszty są, szacunkowe i dość spore. Kwestia tylko jakie będą wpływy z tej imprezy. Z tego co mi wiadomo to np. organizatorzy SEC nastawiali się na ewentualne zyski po 3 -4 latach organizowania tej imprezy. Druga kwestia, nikt nie będzie zawracał sobie dupy LM tylko po to aby powielać błędy z KPE. Tego powinieneś się domyślić, to nie miałoby sensu.

    z własnej nieprzymuszonej woli Senator to wszystko sfinansuje sam z własnej kieszeni ku chwale i rozwojowi światowego żużla. Mariusz - orędownik przedni z Ciebie. RD brakuje już tylko aureolki
    Tego właśnie nie lubię, nadinterpretacji. Gdzie ja pisałem, ze senator sfinansuje to z własnej kieszeni ? Senator podjął się organizacji tego tematu, z czego on to sfinansuje to już inny temat. Na pewno nie z własnej kieszeni.

    Jasne, że głupota, bo LM jeszcze nie było... Więc nikt nie wie jakie mogą być koszta, tymbardziej że jeszcze regulamin nie jest znany. Ops, Ty wiesz.
    O kosztach już pisałem. A regulaminu faktycznie nie znamy. My nie znamy, jak się domyślam to organizatorzy już znają go, przynajmniej od strony organizacyjnej. Inaczej nie decydowali by się na ten krok. Nie można podejmować się czegoś co nie jest sprecyzowane. Przynajmniej w formie ogólnej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #142
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A kto powiedział, ze senator to wszystko sfinansuje sam ze swoich zaskórniaków ? Seantor wziął na swoje barki organizacje tego projektu. A czy załatwi dodatkowych sponsorów, czy koszty podzielą wspólnie ze SE to tego nie wiem. Wiem jednak, że przy tego typu projektach angażuje się dodatkowo sponsorów. I nie porównuj tej imprezy ze SGP w Gorzowie. Tam lwią część kosztów stanowi haracz dla BSI który sfinansowało miasto. A mimo to koszty organizacji są spore czego dowodem była padaka podczas SGP jak było Euro 2012. W LM czy SEC koszta haraczu są dużo mniejsze niż w SGP. Póki co mniejsze. I przestań błaznować z tymi pieczonymi łabędziami czy z panienkami. Mówiąc o kosztach notabli miałem na myśli działaczy klubów które przystępują do rozgrywek, działaczy PZM czy FIM. Samych zawodników będziesz miał 20, każdy z nich ma przynajmniej dwóch w teamie, dolicz managerów. Im trzeba zapłacić za przyjazd, za nocleg, za żarcie. Lub zapewnić im te kwestie. Niewątpliwie będzie też grono VIP-ów, podobnie jak na SGP czy SEC. Ich również musi obsłużyć organizator. I wcale nie muszą im płacić za burdele aby koszta były spore.
    "Skoro Dowhan wziął organizację na swoje barki to teraz trzeba będzie zapłacić odp. kasę zawodnikom, kasę do FIM za licencję, ubezpieczyć imprezę, zapewnić noclegi i wyżywienie notablom, i ponieść koszta wszelkiej maści innych spraw organizacyjnych. Są to olbrzymie pieniądze"

    Ciekaw jestem, czy juz ma zalatwionych sponsorow, siano z SE itd, bo jesli nie, to może zadłużyć klub i będzie znow wykładał ze swojej kieszeni, a wtedy pensja skoczy do 50 tys za miesiac. Impreza nie jest na tyle atrakcyjna, zeby sie na nia rzucali. Moze sie okazac, ze po wtopie w postaci GP Challenge, bedziemy mieli jeszcze wieksza w postaci LM.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 18-02-2014 o 16:29

  10. Powrót do góry    #143
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Vicar



    No chyba nie chcesz powiedzieć, ze ktoś robi taką imprezę i nie szacował jej kosztów ? Koszty są, szacunkowe i dość spore. Kwestia tylko jakie będą wpływy z tej imprezy. Z tego co mi wiadomo to np. organizatorzy SEC nastawiali się na ewentualne zyski po 3 -4 latach organizowania tej imprezy. Druga kwestia, nikt nie będzie zawracał sobie dupy LM tylko po to aby powielać błędy z KPE. Tego powinieneś się domyślić, to nie miałoby sensu.

    SEC nastawia sie na zysk w perspektywie 3-4 lat ,bo to firma ktora na roznych torach jest organizatorem tych zawodow.
    Chcesz powiedziec,ze Dowhan wykupi od FIM prawa do LM na kilka lat i bedzie je co rok organizowal w Zielonej Gorze?Moze mistrz Szwecji pozwoli mu zorganizowac taki turniej za rok?
    Cos mi sie wydaje,ze o zadnej perspektywie w przypadku LM nie moze byc mowy gdyz organizator w kazdym roku bedzie inny.O ile beda chetni,bo jak znam Dowhana,nadyma balon z wszelkiej masci vipami i celebrytami ,ze innych taki cyrk obchodzic nie bedzie.
    W Polsce zawsze wszystko musi byc na pokaz.Potem sie dziwimy,ze Praga organizuje GP za 1/5 tego co Gorzow czy Torun.
    Podobnie bedzie z LM.Senator wybuli te Twoje 500.000 a za rok Szwedzi zorganizuja podobny turniej za 150.000.I tam tez glodny nikt do domu nie pojdzie.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-02-2014 o 17:15
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #144
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Kingpin

    Po co znowu krakać? Nie rób polskiego piekiełka w przedsionku. Dajmy ludziom pociągnąć wózek. Niech zainteresuje się taki Eurosport. Oceni. A może FIM ogłosi przetarg za rok i wygra go One Sport. Dlaczego nie? Zobaczymy konfrontację Z.G. lub Torunia z Anglikami i Szwedami. Lub sześciu zespołów w formule 3 x mistrz i vice. I n.p. o zwycięstwie decydują nie punkty meczowe, a różnica końcowa w małych punktach. A niech R. Dowhan nadyma balon jak sterowiec. Polecisz pierwszy,żeby zobaczyć jak Unibaks trzepie wszystkim portki z napisem na szalu-"najlepszy klub na świecie".
    Trzeba chcieć, dopasować regulaminy, zacząć. Nie trzeba wielkiej kasy na dwumecz początkowy. Będą różni Krużyńscy + tv.
    Zobaczysz jak to przyciągnie sponsorów do innych żużlowych drużyn. To będzie ta śmietanka za mistrza, a nie dyplom, blaszka na smyczy i koszty, koszty. Kasa wpłynie do klubów. Nie wypłynie.
    Powiesz,że bredzę. Wiem. Ludzie bez wizji są przegrani. Wiesz dlaczego? To musisz wiedzieć.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    kapitan bomba (19-02-2014)

  13. Powrót do góry    #145
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,853
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    SEC nastawia sie na zysk w perspektywie 3-4 lat ,bo to firma ktora na roznych torach jest organizatorem tych zawodow.
    Chcesz powiedziec,ze Dowhan wykupi od FIM prawa do LM na kilka lat i bedzie je co rok organizowal w Zielonej Gorze?Moze mistrz Szwecji pozwoli mu zorganizowac taki turniej za rok?
    Cos mi sie wydaje,ze o zadnej perspektywie w przypadku LM nie moze byc mowy gdyz organizator w kazdym roku bedzie inny.O ile beda chetni,bo jak znam Dowhana,nadyma balon z wszelkiej masci vipami i celebrytami ,ze innych taki cyrk obchodzic nie bedzie.
    W Polsce zawsze wszystko musi byc na pokaz.Potem sie dziwimy,ze Praga organizuje GP za 1/5 tego co Gorzow czy Torun.
    Podobnie bedzie z LM.Senator wybuli te Twoje 500.000 a za rok Szwedzi zorganizuja podobny turniej za 150.000.I tam tez glodny nikt do domu nie pojdzie.
    Ale z was są asy. Wszędzie widzicie tylko podstęp, cwaniaków i wyzysk.

    Niczego Ci nie "chcę powiedzieć". A już na pewno nie tego, że senator będzie co roku organizował LM. De facto, o ile się nie mylę to głównym organizatorem jest PZM ze SE. Nie mam pojęcia który podmiot będzie podpisywał w tej kwestii umowę z FIM. Wiem, ze jest to dziecko Stępnia i po części Witkowskiego. Dogadali się z Dowhanem aby pierwszy tego typu turniej zorganizować w ZG. Dowhan na to przystał i machina ruszyła. Docelowo, jak ta impreza wypali, ma zostać powołany osobny podmiot do zarządzania rozgrywkami LM. Coś na wzór BSI ze SGP czy One Sport z SEC. Za tegoroczny turniej haracz do FIM będzie znikomy, podobnie jak znikomy haracz płaci One Sport organizując SEC. Domyślam się, że jeśli tego typu imprezy wypalą to z biegiem lat ta sytuacja będzie się zmieniać. A co za tym idzie wysokość haraczu będzie większa. Myśli się też o podpisaniu porozumienia pomiędzy federacjami krajowymi w kwestii LM. Docelowo miałoby to dążyć do 8 drużyn w LM, w pierwszej fazie po 2 ekipy z obecnych krajów. O ile porozumienie (pomiędzy federacjami) podpisałyby inne kraje to mogły by one uczestniczyć w rozgrywkach LM na z góry ustalonych zasadach. I tu znowu można powiedzieć, ze docelowo myśli się o stopniowym ograniczaniu ilości klubów w których startują zawodnicy. Takie posunięcie jednak, wymaga odpowiednich reform w rozgrywkach ligowych poszczególnych federacji. Miałby być to proce rozłożony na kilka lat, aby docelowo dany zawodnik mógł reprezentować jeden klub, w krajach których federacje przystąpiłyby do LM.


    T_zg

    Ciekaw jestem, czy juz ma zalatwionych sponsorow, siano z SE itd, bo jesli nie, to może zadłużyć klub i będzie znow wykładał ze swojej kieszeni, a wtedy pensja skoczy do 50 tys za miesiac. Impreza nie jest na tyle atrakcyjna, zeby sie na nia rzucali. Moze sie okazac, ze po wtopie w postaci GP Challenge, bedziemy mieli jeszcze wieksza w postaci LM.
    Oczywiście, że tak może się okazać. Trąbie o tym już kilka razy. Ale ktoś tu usilnie przekonuje, że senator organizuje tą LM tylko po to aby skubnąć Kubickiemu te 500 k. Osobiscie twierdzę, ze senator musiałby być niespełna rozumu aby porywać się na organizacje takiej imprezy tylko po to aby próbować (bo wcale nie jest powiedziane, ze miasto cokolwiek dołoży) wyrwać z miasta te 500 k. Czy będzie to wtopa czy nie to czas pokaże, sądzę, ze senator wie co robi, że SGPCh czegoś go nauczyło, że sam nie będzie się zmagał z tym przedsięwzięciem, że już jest dogadany z jakimś sponsorem, że SE czy PZM jakiś grosz rzucą. No i, ze impreza docelowo się uda, przyjdzie dużo luda, będzie TV, i przede wszystkim, że Falubaz to wygra

    Kto nie ryzykuje ten szampana nie pija. Jak mawiała pewna dama

    Jap

    Po co znowu krakać? Nie rób polskiego piekiełka w przedsionku. Dajmy ludziom pociągnąć wózek. Niech zainteresuje się taki Eurosport. Oceni. A może FIM ogłosi przetarg za rok i wygra go One Sport. Dlaczego nie? Zobaczymy konfrontację Z.G. lub Torunia z Anglikami i Szwedami. Lub sześciu zespołów w formule 3 x mistrz i vice. I n.p. o zwycięstwie decydują nie punkty meczowe, a różnica końcowa w małych punktach. A niech R. Dowhan nadyma balon jak sterowiec. Polecisz pierwszy,żeby zobaczyć jak Unibaks trzepie wszystkim portki z napisem na szalu-"najlepszy klub na świecie".
    Trzeba chcieć, dopasować regulaminy, zacząć. Nie trzeba wielkiej kasy na dwumecz początkowy. Będą różni Krużyńscy + tv.
    Zobaczysz jak to przyciągnie sponsorów do innych żużlowych drużyn. To będzie ta śmietanka za mistrza, a nie dyplom, blaszka na smyczy i koszty, koszty. Kasa wpłynie do klubów. Nie wypłynie.
    Powiesz,że bredzę. Wiem. Ludzie bez wizji są przegrani. Wiesz dlaczego? To musisz wiedzieć.
    I tu 100% zgody. Można takiego Dowhana nie lubić. Ale z ewentualną krytyką prosiłbym poczekać do końca sierpnia. Lub z gratulacjami Bo dzisiaj wielu zaczyna krytykować go tylko za to, ze zgodził się na organizacje takiej imprezy. A ja tylko przypomnę, że ta LM to nie jest dzieckiem Dowhana, decyzję podjeli Stępień z Witkowskim, poprosili Dowhana aby to Falubaz zorganizował. Więc jak impreza okaże się totalną lipą to proszę krytykować wszystkich trzech, jak impreza wypali to proszę gratulacje składać wszystkim trzem. Ale na jedną lub drugą opcję przyjdzie czas. Dzisiaj jest na to stanowczo za wcześnie.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-02-2014 o 20:21
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #146
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Dobrze,że ja NIC nie wiedząc o ustaleniach napisałem podobnie kilka minut wcześniej, nie później.
    Nie wytłumaczyłbyś się,że nie jesteś w układzie, spisku.

  15. Powrót do góry    #147
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Senator te imprezę robi po to żeby udowodnić ze Falubaz jest najlepszejszy na swiecie. I nad czym tu wiecej dyskutowac.

  16. Powrót do góry    #148
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2010
    Postów
    214
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 23 w 19 postach
    Ludzie, jaka Liga Mistrzów?! Ta się zaczyna za pół godziny na Canal+.
    Wy co najwyżej będziecie mieć twór o nazwie "World Speedway League" (po polsku "światowa liga żużla") w postaci jednego czwórmeczu (!!!). Jak dzień wcześniej popada na GP w Gorzowie, to nawet tego nie zobaczycie

  17. Powrót do góry    #149
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,853
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Dobrze,że ja NIC nie wiedząc o ustaleniach napisałem podobnie kilka minut wcześniej, nie później.
    Nie wytłumaczyłbyś się,że nie jesteś w układzie, spisku.
    I tak się nie wytłumaczę. Są tu szpece od teorii spiskowych. I oni już swoje wiedzą

    Drozd

    Senator te imprezę robi po to żeby udowodnić ze Falubaz jest najlepszejszy na swiecie. I nad czym tu wiecej dyskutowac.
    Całkiem możliwe, ale to chyba dobrze
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #150
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    różowy wykończy żużel w polsce.
    jeśli każda liga ma swojego mariusza, to nie damy tutaj rady z czterema naraz.

  19. Powrót do góry    #151
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Drozd-
    Niech udowadnia, Podobnie Roman K, prezes Pool, Piraterny... O to to to chodzi.

    kolarz-
    A tak " nie przeciwko komuś, a razem brzemiona noście " ?

  20. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Wiem, ze jest to dziecko Stępnia i po części Witkowskiego. Dogadali się z Dowhanem aby pierwszy tego typu turniej zorganizować w ZG.



    I tu 100% zgody. Można takiego Dowhana nie lubić. Ale z ewentualną krytyką prosiłbym poczekać do końca sierpnia. Lub z gratulacjami Bo dzisiaj wielu zaczyna krytykować go tylko za to, ze zgodził się na organizacje takiej imprezy. A ja tylko przypomnę, że ta LM to nie jest dzieckiem Dowhana, decyzję podjeli Stępień z Witkowskim, poprosili Dowhana aby to Falubaz zorganizował. Więc jak impreza okaże się totalną lipą to proszę krytykować wszystkich trzech, jak impreza wypali to proszę gratulacje składać wszystkim trzem. Ale na jedną lub drugą opcję przyjdzie czas. Dzisiaj jest na to stanowczo za wcześnie.
    Ty juz nawet wstydu nie masz.



    Sama idea LM nie wnosi nic nowego do zuzla.
    Za chwile moze sie okazac,ze bedzie zwykla parodia.
    Mistrza zdobeda druzyny w ktorych liderami sa ci sami zawodnicy.
    Trzeba bedzie regulowac odgornie kto i gdzie lub przeplacac zawodnikow.
    Nie wiem komu to potrzebne.
    Pomijam juz fakt ,ze im bardziej FIM nas dyma,tym bardziej ten tylek wypinamy.
    Tym razem padlo na dupsko senatora RP.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-02-2014 o 07:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  21. Powrót do góry    #153
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Odsłuchałem sobie Magazyn Żużlowy na RZG. Wypowiadał się Jankowski i opowiadał o sierpniowym czwórmeczu. Jak łatwo było się domyśleć nie chciał powiedzieć jakiego rzędu koszty poniesie klub. Kręcił ja k to zwykle robi (on czy jego pan).
    Niektóre rzeczy jednak, zwróciły mą uwagę.

    1) Przedstawiciele Falubazu już zwrócili się z prośbą do miasta o dołożenie kasy.

    2) Wymyślili sobie, żeby w zawodach, każda drużyna mogła korzystać z instytucji gościa (Duńczycy z Duna, Polacy z Polaka itd.). Oznacza to, że to będzie podobna fikcja jak KPE.

    3) Cała zabawa ma się finansowo udać, dzięki TV.

    4) Ta mega-, superimpreza, jak wynika ze słów prezesa spółki, to wspólne dziecko PZM i Różowego Koszula.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 19-02-2014 o 08:03
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  22. Powrót do góry    #154
    Użytkownik Awatar Jawa
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 9 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    ad1. O czym dyskutujesz ? O maratonie plucia na siebie pod wiatr i z wiatrem.
    ad2. Uważaj, jak zaczną przyznawać Nobla za negację rozwoju sapiensis to jesteś kandydatem.
    ad3. Już Wiech mówił: po co komu radio z okienkiem. Patrz-cały świat od Eskimosa po buszmena się w okienko gapi.

    Nie sądziłem, że kiedykolwiek Mariusz będzie zwolennikiem tej idei. Dobrze, że jest zwolennikiem R. Dowhana. Dobrze, że jest Robert Dowhan. Sponiewierałem Go za załatwienie J. Hampelowi finału IMP bez eliminacji. To było świństwo wobec żużlowych, słabych ośrodków. Jednak podjęcie odważne rękawicy, stworzenie w Z.G prawdziwej potęgi z ośrodka błąkającego się po 2-giej lidze, wyjście Falubazu poza Polskę, próba jazdy w Peterborough, Pool, to znamionuje głowę nie tylko do noszenia kapelusza.
    Wracając do L.M. Przewija się ciągle problem jazdy zawodnika w kilku klubach. Chyba rok temu opisałem i przedstawiłem wariant i możliwość jazdy w LM. http://www.sportsboard.pl/showthread...C5%BCla/page29
    Świstak wyżej przedstawił jak chłop krowie na rowie ten "problem". Pokazałem,że jego nie ma ! Wymyśliłem proch? Skończmy z rozmową o zakazie jazdy w dwóch klubach. To nie maraton. Niech jeżdżą i zarabiają.
    R. Dowhan dostrzegł to, co dostrzegł wcześniej prosty, a pragmatyczny L. Wałęsa-potęgę radia z lufcikiem. To jest potęga, która potrafi wykreować wszystko, nawet ostatnie miernoty. Ale i I.O. i Ligę Mistrzów w piłce nożnej. Nie ma u nas KSM. Czy problem go ewentualnie policzyć dla zz ? Za dwa lata KSM wróci, jak zostaną dwa kluby z pieniędzmi na egzystencję. Nie mówcie o Miszkolcu, a konkretnie i bez plucia.
    Z tą potęgą to tak nie do końca tylko zasługa Dowhana. Moim zdaniem to głównie zasługa kibiców, którzy zapełniają cały stadion nawet za bilety najdroższe w Polsce. Dlatego prezes mógł sobie pozwolić na ściągnięcie Protasa czy Grega. Magię falubazu i markę właściwie stworzyli netfansi, a później stowarzyszenie.

  23. Powrót do góry    #155
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    2) Wymyślili sobie, żeby w zawodach, każda drużyna mogła korzystać z instytucji gościa (Duńczycy z Duna, Polacy z Polaka itd.). Oznacza to, że to będzie podobna fikcja jak KPE.
    Wg mnie to zły pomysł jeśli chodzi o wyłonienie najlepszej druzyny w Europie. To tak, jakby np Chelsea na finał LM wypożyczyła sobie Rooney'a z Manchesteru. Smut maksymalny.

  24. Powrót do góry    #156
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    A może trochę trzeba pomyśleć,mnie się wydaje,że chodzi tutaj że dmuchają na ewentualne kontuzje,lub po prostu "nie będę się zabijał za drobne"lub może o podniesienie prestiżu i mocy 2 drużyn tzn angoli i dunów,żeby czasem nie przyjechały z leszczami.

  25. Powrót do góry    #157
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Senator te imprezę robi po to żeby udowodnić ze Falubaz jest najlepszejszy na swiecie. I nad czym tu wiecej dyskutowac.
    Tu nie trzeba nic udowadniać. Tylko głupiec nie dostrzega tego faktu. Poza tym nie widzę niczego złego w dążeniu do bycia najlepszym. Na tym właśnie polega rywalizacja, esencja sportu.
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 19-02-2014 o 11:01

  26. Powrót do góry    #158
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jawa Zobacz posta
    Z tą potęgą to tak nie do końca tylko zasługa Dowhana. Moim zdaniem to głównie zasługa kibiców, którzy zapełniają cały stadion nawet za bilety najdroższe w Polsce. Dlatego prezes mógł sobie pozwolić na ściągnięcie Protasa czy Grega. Magię falubazu i markę właściwie stworzyli netfansi, a później stowarzyszenie.

    dokładnie tak. senator nie jest twórcą sukcesu falubazu, ale jego głównym konsumentem. dzisiejszego falubazu nie byłoby przede wszystkim bez netfansów, którzy tchnęli w klub nowe życie, a nie bez senatora. gdyby dołęga-mostowicz urodził się kilkadziesiąt lat później, nie musiałby wymyślać nikodema dyzmy...

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kolarz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (19-02-2014)

  28. Powrót do góry    #159
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ty juz nawet wstydu nie masz.



    Sama idea LM nie wnosi nic nowego do zuzla.
    Za chwile moze sie okazac,ze bedzie zwykla parodia.
    Idea SEC też nic nowego do żużla nie wniosła. Ot, marna kopie GP w lekko zmienionej formule. Tak na dobrą sprawę, to parodia jeszcze większego kalibru niż LM, bo w której poważnej dyscyplinie ME i MŚ rozgrywane są w tym samym roku, często niemal dzień po dniu ? I jakoś te wszystkie fakty nie przeszkadzają Ci w wynoszeniu na piedestał Krużyńskiego i jego sitwy. Skoro powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B, bądź chociaż konsekwentny. Daj przykład Mariuszowi, zamiast go krytykować.

  29. Powrót do góry    #160
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Tu nie trzeba nic udowadniać. Tylko głupiec nie dostrzega tego faktu. Poza tym nie widzę niczego złego w dążeniu do bycia najlepszym. Na tym właśnie polega rywalizacja, esencja sportu.
    JA nie dostrzegam tego faktu chociażby poprzez instytucje gościa. Dla mnie drużyna z jakimś gościem, to juz nie druzyna i nawet gdyby Falubaz wygrał tą lige mistrzów z pożyczonym *bidonem do składu, to co to by był za puchar dla Falubazu ?

    * tylko przykład. Równie dobrze może to być Kasprzak lub Kościuch.

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Idea SEC też nic nowego do żużla nie wniosła. Ot, marna kopie GP w lekko zmienionej formule. Tak na dobrą sprawę, to parodia jeszcze większego kalibru niż LM, bo w której poważnej dyscyplinie ME i MŚ rozgrywane są w tym samym roku, często niemal dzień po dniu ? I jakoś te wszystkie fakty nie przeszkadzają Ci w wynoszeniu na piedestał Krużyńskiego i jego sitwy. Skoro powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B, bądź chociaż konsekwentny. Daj przykład Mariuszowi, zamiast go krytykować.
    W której poważnej dyscyplinie mamy KSM'y , zabranianie grania w butach NIKE ( tłumiki ), zakaz startu komuś kto startuje w mistrzostwach świata w olimpiadzie itd ? To tylko pokazuje jaka to poważna dyscyplina z tego spidłeja.

  30. Powrót do góry    #161
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    JA nie dostrzegam tego faktu chociażby poprzez instytucje gościa. Dla mnie drużyna z jakimś gościem, to juz nie druzyna i nawet gdyby Falubaz wygrał tą lige mistrzów z pożyczonym *bidonem do składu, to co to by był za puchar dla Falubazu ?

    * tylko przykład. Równie dobrze może to być Kasprzak lub Kościuch.



    W której poważnej dyscyplinie mamy KSM'y , zabranianie grania w butach NIKE ( tłumiki ), zakaz startu komuś kto startuje w mistrzostwach świata w olimpiadzie itd ? To tylko pokazuje jaka to poważna dyscyplina z tego spidłeja.

    No ta instytucja gościa to dla mnie też lekko poroniony pomysł, ale nie do tego akurat się odnosiłem.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    t_zg (19-02-2014)

  32. Powrót do góry    #162
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Idea SEC też nic nowego do żużla nie wniosła.
    Wniosla.Eurosport i powazna rywalizacje dla zuzlowcow na "nowych" stadionach. Za przystepna cene.

    Co do formuly SEC to sam pisalem, ze to kalka i daleko do prestizu GP wiec nie wiem o co pyszczysz.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-02-2014 o 11:30 Powód: GP
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    dokładnie tak. senator nie jest twórcą sukcesu falubazu, ale jego głównym konsumentem. dzisiejszego falubazu nie byłoby przede wszystkim bez netfansów, którzy tchnęli w klub nowe życie, a nie bez senatora. gdyby dołęga-mostowicz urodził się kilkadziesiąt lat później, nie musiałby wymyślać nikodema dyzmy...
    Niby tak, ale to nie kibice podpisali umowę z Kronopolem, Stelmetem, Sparem i innymi sponsorami. To nie kibice wymyślili strategię marketingową zapewniająca klubowi stały dopływ gotówki na lata. Musiał być ktoś, kto tym pokieruje. W Gorzowie publika też jest zakochana w żużlu, nie mniej niż ta zielonogórska. Pomimo tego klub tonie w długach, a jego wartość marketingowa poza rynkiem lokalnym jest znikoma, by nie powiedzieć żadna. Tyle, że tam właśnie zabrakło tego kogoś, z wizją i pomysłem, kogoś kto umiejętnie by to poprowadził. Potencjał w GW jest, tylko ludzi potrafiących go wykorzystać jakoś brak.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Wniosla,Eurosport i powazna rywalizacje dla zuzlowcow drugiego planu i na "nowych" stadionach. Za przystepna cene.
    Ale przecież nowa, odświeżona LM wnosi dokładnie to samo, skoro już spłycasz temat do transmisji TV.
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 19-02-2014 o 11:35

  34. Powrót do góry    #164
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Konkretnie,co wnosi LM?Jaka telewizje?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Powrót do góry    #165
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Konkretnie,co wnosi LM?Jaka telewizje?
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/41...-lige-mistrzow

  36. Powrót do góry    #166
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Gdzie tu konkrety?
    Pal licho jak pokaze to Eurosport.
    Przynajmniej bedzie kolejna promocja speedwaya na szersza skale,ale jak pokaza w Polsacie lub nsport to smiech na sali.

    Na idei SEC zyskali wszyscy. Kibice,zawodnicy,dzialacze.
    Na LM moze i rowniez zyskaja,ale to SEC przetarla szlak,rowniez dla ligi szwedzkiej.
    Oczywiscie mozesz wierzyc Jankowskiemu,ze pomysl jest pionierski.Goscia w LM tez pewnie on wymyslil.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-02-2014 o 11:53
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  37. Powrót do góry    #167
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,853
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ty juz nawet wstydu nie masz.



    Sama idea LM nie wnosi nic nowego do zuzla.
    Za chwile moze sie okazac,ze bedzie zwykla parodia.
    Mistrza zdobeda druzyny w ktorych liderami sa ci sami zawodnicy.
    Trzeba bedzie regulowac odgornie kto i gdzie lub przeplacac zawodnikow.
    Nie wiem komu to potrzebne.
    Pomijam juz fakt ,ze im bardziej FIM nas dyma,tym bardziej ten tylek wypinamy.
    Tym razem padlo na dupsko senatora RP.
    Pozwól, że inni się wypowiedzą w odpowiednim czasie, czy ta idea wnosi coś nowego czy tez nie wnosi. Tu trzeba czasu, aby móc to ocenić. Tobie może i to nie jest potrzebne, jednak ilość kibiców na stadionie czy przed TV pokaże czy taka impreza jest potrzebna czy tez nie jest.

    A co ma wspólnego dupsko senatora z FIM ? Czy One Sport również ochoczo krytykujesz za SEC jak senatora ? Czy tylko senatora, tak z nawyku już ? I Ty tu piszesz cokolwiek o wstydzie ?

    Kolarz

    dokładnie tak. senator nie jest twórcą sukcesu falubazu, ale jego głównym konsumentem. dzisiejszego falubazu nie byłoby przede wszystkim bez netfansów, którzy tchnęli w klub nowe życie, a nie bez senatora. gdyby dołęga-mostowicz urodził się kilkadziesiąt lat później, nie musiałby wymyślać nikodema dyzmy...
    Widze, że kolega Kolarz zaczyna budowę domu od dachu. Można i tak
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Gdzie tu konkrety?

    Na idei SEC zyskali wszyscy. Kibice,zawodnicy,dzialacze.
    Na LM moze i rowniez zyskaja,ale to SEC przetarla szlak,rowniez dla ligi szwedzkiej.
    Oczywiscie mozesz wierzyc Jankowskiemu,ze Falubaz pomysl jest pionierski.
    Nikt tego nie zabroni.
    Dlaczego odbiegasz od tematu dyskusji ? Twoje narcystyczne wywody nie mają nic wspólnego z tematem, o którym dyskutujemy. Nigdzie nie twierdziłem, że pomysł Falubazu jest pionierski, jednak za chwilę zapewne dowiem się, że to w Toruniu wymyślili żużel i przetarli szlak dla tego sportu na całym świecie. Dowhan przy Was to pikuś.

  39. Powrót do góry    #169
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Podejrzewam, ze LM dla innych kibicow dopiero zacznie przynosić korzyści, jak przykładowo Torun/Gorzów/Czewa zdobedzie DMP2014 i w przyszłym roku bedzie jedną z 4 drużyn. Wtedy ( po ewentualnej "wtopie" w sierpniu ) krytykujący kibice Falubazu będą w wielkim błędzie wg kibiców z innych miast. I tak to tutaj na forum wygląda

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    kapitan bomba (19-02-2014)

  41. Powrót do góry    #170
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Tu trzeba czasu, aby móc to ocenić. Tobie może i to nie jest potrzebne, jednak ilość kibiców na stadionie czy przed TV pokaże czy taka impreza jest potrzebna czy tez nie jest.
    Nie prawda, to żużel jest dla Torunia, a nie Toruń dla żużla. To oni wymyślili ten sport, więc bez ich aprobaty wszelkie inicjatywy nie mają racji bytu. Jak zdobędą mistrzostwo, to zaraz punkt widzenia im się zmieni. Przecież to już norma.

  42. Powrót do góry    #171
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Pozwól, że inni się wypowiedzą w odpowiednim czasie, czy ta idea wnosi coś nowego czy tez nie wnosi. Tu trzeba czasu, aby móc to ocenić. Tobie może i to nie jest potrzebne, jednak ilość kibiców na stadionie czy przed TV pokaże czy taka impreza jest potrzebna czy tez nie jest.

    A co ma wspólnego dupsko senatora z FIM ? Czy One Sport również ochoczo krytykujesz za SEC jak senatora ? Czy tylko senatora, tak z nawyku już ? I Ty tu piszesz cokolwiek o wstydzie ?
    SEC podpisywal umowe z FIM w troche innych okolicznosciach.Te sie nieco zmienily,z pomoca FIM.
    Dla Ciebie pewnie bez roznicy i chetnie sprowadzilbys GP do Zielonej Gory jeszcze w tym roku.

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Nie prawda, to żużel jest dla Torunia, a nie Toruń dla żużla. To oni wymyślili ten sport, więc bez ich aprobaty wszelkie inicjatywy nie mają racji bytu. Jak zdobędą mistrzostwo, to zaraz punkt widzenia im się zmieni. Przecież to już norma.
    W przeciwienstwie do czlowieka z Zielonej Gory ktory tak sie wypowiada o LM,w Toruniu nikt nie twierdzi,ze pomysl z SEC byl pionierski.
    Nie mierz wszystkich jedna miara a najlepiej zacznij od swojego podworka.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-02-2014 o 12:03
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Powrót do góry    #172
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,853
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    SEC podpisywal umowe z FIM w troche innych okolicznosciach.Te sie nieco zmienily,z pomoca FIM.
    Dla Ciebie pewnie bez roznicy i chetnie sprowadzilbys GP do Zielonej Gory jeszcze w tym roku.
    Owszem, sprowadziłbym chętnie. Na swoich warunkach finansowych, podobnie zresztą jak np. Toruń.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #173
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Ja bym sprowadził, tyle że za rozsądne pieniądze, a nie za absurdalne sumy, które płacą Gorzów czy Toruń, a w zasadzie mieszkańcy tych miast. Udowodniłbym tym wszystkim malkontentom, że to nie BSI dyma Polaków, tylko Polacy dobrowolnie nadstawiają dupska anglikom. Ciekaw jestem, co wtedy do powiedzenia mieliby tacy jak Ty.

    Edit: O, widzę, że Mariusz mnie wyręczył

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    W przeciwienstwie do czlowieka z Zielonej Gory ktory tak sie wypowiada o LM,w Toruniu nikt nie twierdzi,ze pomysl z SEC byl pionierski.
    Nie mierz wszystkich jedna miara a najlepiej zacznij od swojego podworka.

    Albo ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem, abo Ty jesteś tak zdenerwowany, że zapominasz o czym pisałeś kilka chwil wcześniej.

    Na LM moze i rowniez zyskaja,ale to SEC przetarla szlak,rowniez dla ligi szwedzkiej.
    To Twoje słowa, wnioski wyciągnij sam. No i powiedzmy sobie uczciwie. O SEC nie można mówić jako o pomyśle pionierskim, bo przecież to tylko tandetna kopia GP w nieco zmienionej formule.
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 19-02-2014 o 12:09

  45. Powrót do góry    #174
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Nie prawda, to żużel jest dla Torunia, a nie Toruń dla żużla. To oni wymyślili ten sport, więc bez ich aprobaty wszelkie inicjatywy nie mają racji bytu. Jak zdobędą mistrzostwo, to zaraz punkt widzenia im się zmieni. Przecież to już norma.
    Jeszcze troche i bedą twierdzili ,że to Kopernik (ten toruński) wymyślił jazde w kółko.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 19-02-2014 o 13:46
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  46. Powrót do góry    #175
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    2) Wymyślili sobie, żeby w zawodach, każda drużyna mogła korzystać z instytucji gościa (Duńczycy z Duna, Polacy z Polaka itd.). Oznacza to, że to będzie podobna fikcja jak KPE.
    No i kolejny dowód, że LM to może być po prostu KPE bis. Zdecydowanie NIE takim praktykom, bo to nie będą żadne poważane zawody tylko klasyczna popierdółka. Kuźwa kadry drużyn conajmniej osiomosobowe a na jeden czwórmecz jeszcze gości kontraktować.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  47. Powrót do góry    #176
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Owszem, sprowadziłbym chętnie. Na swoich warunkach finansowych, podobnie zresztą jak np. Toruń.
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Ja bym sprowadził, tyle że za rozsądne pieniądze, a nie za absurdalne sumy, które płacą Gorzów czy Toruń, a w zasadzie mieszkańcy tych miast. Udowodniłbym tym wszystkim malkontentom, że to nie BSI dyma Polaków, tylko Polacy dobrowolnie nadstawiają dupska anglikom. Ciekaw jestem, co wtedy do powiedzenia mieliby tacy jak Ty.

    Edit: O, widzę, że Mariusz mnie wyręczył
    Nie finanse w tej sprawie sa obecnie najwazniejsze.
    Ludzie bez kregoslupa tego po prostu nie rozumieja.
    Przyznam szczerze,ze mnie nie zawiedliscie.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/41...o-absurdom-fim

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta

    Albo ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem, abo Ty jesteś tak zdenerwowany, że zapominasz o czym pisałeś kilka chwil wcześniej.
    Stawiam na to pierwsze,choc umiejetnosc czytania ze zrozumieniem to przeciez nie fizyka kwantowa.

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta

    To Twoje słowa, wnioski wyciągnij sam. No i powiedzmy sobie uczciwie. O SEC nie można mówić jako o pomyśle pionierskim, bo przecież to tylko tandetna kopia GP w nieco zmienionej formule.
    Nie moja wina,ze wyciagasz z mojej wypowiedzi takie wnioski.
    Pisalem o SEC w podobnym tonie jakies 3 tygodnie temu.
    Jednak jesli chcesz,bede wszystkim mowil,ze to Twoj poglad na ta sprawe jest pionierski.

    Piszac przetarla szlak mialem na mysli relacje live w Eurosporcie a nie cale rozgrywki czy formule tych rozgrywek.Przeciez w nich nie ma nic pionierskiego.
    Caly post z ktorego wyrywasz jedno zdanie byl o TV.Kontekst mogles zrozumiec czytajac nawet tylko to jedno ,ale do konca i ze zrozumieniem.
    I tu juz mamy problem.....
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-02-2014 o 14:49
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  48. Powrót do góry    #177
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,853
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Kingpin

    Nie finanse w tej sprawie sa obecnie najwazniejsze.
    Ludzie bez kregoslupa tego po prostu nie rozumieja.
    No i tu mamy odmienne zdania. Ja twierdzę, że mimo wszystko kasa tu gra pierwsze skrzypce. Bo to, że FIM wprowadza bzdurne zakazy jest spowodowane (pośrednio) spadkiem wpływów BSI, a ten spadek przekłada się na spadek dochodów BSI z praw dp SGP czy DPŚ. O nic więcej tutaj nie chodzi jak o wpływy i kasę.

    Wytłumaczę to inaczej, dzisiaj masz naście turniejów SGP i cztery turnieje np. SEC. Haracz jaki ściąga BSI z Polskich klubów (miast) to średnio ok 2 mln za turniej. Tutaj jednak nalezy dodać, że z tego haraczu BSI łupi FIM na kwotę ok. 1 mln $. One Sport natomiast obrał inna taktyke, ściąga zdecydowanie mniejszy haracz z klubów (nie pamiętam dokładnie ile) ale i też płaci grosze (w porównaniu z BSI) do FIM.

    I jakże inaczej by wyglądąła sytuacja kiedy to np. BSI kasowało by od klubów za SGP powiedzmy kwotę 300 - 500 tys za turniej dzieląc się z FIM kwota np. 250 tys $. A np. One Sport za swój produkt kasowałby od klubów kwotę 200 -300 tys PLN (niższa kwota bo ranga imprezy niższa) dzieląc się z FIM kwotą np. 150 tys $. Oczywiście, kwoty podaje z sufitu, mają one zobrazować tylko mechanizm na podstawie którego powinno to wszystko się kręcić.

    I teraz, gdyby np. w ZG czy Toruniu można było zrobić SGP płacąc maksymalnie 500 tys PLN za turniej dla BSI, to czemu nie ? Jestem pewien, ze i inne miasta weszły by w ten biznes. Mechanizm jaki nakreśliłem wyżej spowodowałby, że miejsca starczyłoby i na SGP i na SEC. Oczywiście, ze dzisiaj takie BSI nie zgodzi się na ustępstwa i poprzez swoje układy w FIM będzie robiło wszystko aby to eldorado im nie wyschło. Musieli by chłopaki obniżyć swoje wpływy o 75 %. A to im wyraźnie nie pasuje. I to jest własnie powód dla którego mamy teraz te chore zakazy z FIM.

    Kręgosłup moralny tu nie ma nic do znaczenia. Musisz zrozumieć, ze nawet jak by udało się wyzwolić spod dyktatury FIM czy BSI to tak będzie zawsze jakaś organizacja która będzie chciała zarobić na tym biznesie. I nie ważne czy będzie ona nazywała się FIM, BSI, One Sport, NICE czy Robert Dowhan. Zawsze ktoś będzie stał na górze i zawsze ten ktoś będzie chciał na tym zarobić.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 19-02-2014 o 15:08
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #178
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,157
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Mariusz ,po kiego diabla mi to wszystko tlumaczysz?Zreszta zupelnie nie na temat,gdyz motywy FIM-u i BSI znamy doskonale.
    Bylbys rownie wyrozumialy gdyby ktos z Angoli wymyslil sobie,ze LM ok,ale bez jezdzcow z GP i to w momencie jak Dowhan wszystko zapial na ostatni guzik,znalazl sponsorow,zawodnikow,telewizje?Tez bys sobie to tlumaczyl rachunkiem ekonomicznym i przeszedl nad tym do porzadku dziennego?
    Zapomniales juz te wojenki o wolny rynek na naszym podworku i co pisales o tych wszyskich ktorzy chcieli roznego rodzaju zakazy czy ograniczenia utrzymac w mocy?
    Czy ja lub SEC zabrania Angolom zarabiac? Moze Emil czy Andreas ktorzy chetnie by zaliczyli oba eventy im w tym przeszkadzaja?Przeciez finanse nie maja nic wspolnego z meritum sprawy zawartym na ten przyklad w oswiadczeniu FOGO.
    Zaden szanujacy sie prezes nie powinien podejmowac rozmow z angielska mafia ,chyba,ze na temat wycofania sie z tego durnego zakazu.
    To nie jest tylko w interesie One Sport jak to sobie niektorzy blednie interpretuja.To jest w interesie wszystkich zainteresowanych speedwayem.Za chwile takie sankcje moga dotknac Dowhana,Zmore czy kogokolwiek innego majacego pomysl ktory nie spodoba sie Anglikom.Do tej pory spotkalo to SEC i Demskiego,kwestia cczasu jest to ,kto bedzie nastepny.
    Nikt nie bedzie walczyl i sie wychylal po to aby monopol przeszedl w rece Polakow z One Sport,ale aby kazdy mial rowne prawa i owszem,powinien sie wychylic i wlasne interesy odlozyc na bok.
    Wiem ,ze Dowhana,Kurzawskiego czy Zmore na to nie stac,ale przynajmniej kibice powinni byc w tej sprawie jednomyslni a nie tak jak Ty czy Kapitan patrzec na sprawe tylko z perspektywy
    pieniedzy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-02-2014 o 16:19
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  50. Powrót do góry    #179
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Tu nie trzeba nic udowadniać. Tylko głupiec nie dostrzega tego faktu. Poza tym nie widzę niczego złego w dążeniu do bycia najlepszym. Na tym właśnie polega rywalizacja, esencja sportu.
    Posłuchaj,bez żadnej ironii,ja nie widzę,nie dostrzegam żadnego faktu potwierdzającego że klub z miasta Zielonej Góry jest najlepszy na żużlu.Jeżeli już obrażasz ludzi pisząc posta do kolegi po klawiaturze że jest głupcem to kim ty jesteś.Dla mnie jesteś nie wartą stratą czasu na odpowiedż.

  51. Powrót do góry    #180
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Najśmieszniejsze jest, że w teorii ukrócenie praktyk BSI jest proste jak mlaskanie; prezesi się umawiają na dwa turnieje GP w Polsce, na dwóch najładniejszych/najwiekszych stadionach. Kasa z biletów i reklam dzieli ekstraliga s.a na wszystkie kluby i nie trzeba się licytować milionami o pozycję organizatora. Każdemu jednemu by zależało aby turniej miał jak najwięcej sponsorów i kibiców, bo każdy klub na tym by zarabiał.
    No ale to nie takie proste, bo Dowhan nie lubi Romana, Roman Mizgalskiego, Mizgalski Rusieckiego, Rusiecki Zmore a Zmora Dowhana.
    No i tak lecimy bez trzymanki sezon w sezon.

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •