Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 518

Wątek: Żużlowa Liga Mistrzów.

  1. Powrót do góry    #46
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Odpowiedzi...

    No to zacznę odpowiedzi na Twoje Darkness pytania (tzn. mój punkt widzenia):

    1. czterech zawodnikow + - no wlasnie jeden czy dwoch na rezerwie?
    Ad. 1
    Moim zdaniem 4+2, lecz 2 rezerwowym musi byc junior. Drużyna nie musi przystepować do meczu z 2 rezerwowymi, wystarczy 1.


    2. jeden obcokrajowiec ? - wg mnie ok. niemniej jednak na rezerwie ( w przypadku dowch zawodnikow rezerowoych ) dopuszczalbym drugiego obcego
    oraz
    3. pytanie do Damiana - poza zawodnikami ktorych wymieniles - rozumiem, ze dopuszczasz, by np. Polak byl zawodnikiem zagranicznym dla zespolu adgielskiego?
    Ad. 2 i 3.
    Zniósłbym całkowicie limit zawodników zagranicznych. Przecież wiele klubów zdobędzie tytuł w swoim kraju mając w składzie np 4 zawodników zagranicznych. Występ w SCL z 1 zagranicznym bedzie wtedy bezsensowne dla tego klubu oraz kibiców oglądających te zmagania. Przeanalizował bym najpierw ilu zawodików zagranicznych jeździ w mistrzowskich drużynach.


    4. czy wymagany junior w skladzie, jesli tak to czy moze nim byc obcokrajowiec?
    Ad. 4
    Powinien być 1 junior w składzie (z jakiego kraju nie ma znaczenia) no i + 1 na rezerwie jak ktoś chce


    5. co z ewentualnym drugim rezerwowym - czy ma byc nim takze junior - i czy jest taka mozliwosc by byl nim ( tym juniorem ) obcokrajowiec ( cel - promocja naszej mlodziezy, ktora mialaby szanse startu w wiekszej liczbie w tych elitarnych rozgrywkach )
    Ad. 5
    Patrz Ad. 1 ;)


    6. ilu zawodnikow moze byc zgloszonych do rozgrywek ligi? ze wzgledu na kontujze musi byc ich wiecej niz tych 5-6, jak powinna wygladac Waszym zdaniem kwestia ilosci obcokrajowcow i juniorow w skladzie
    Ad. 6
    Moim zdaniem max 10 zawodników (mozna zgłaszać w czasie trwających rozgrywek, jeśli się ma zgłoszonych mniej niż 10-ciu)


    7. jakim jedzimy systemem - tj. czterech w biegu ( to jest jasne ) i parami, czy po jednym zawodniku z kazdego zespolu? Moznaby napisac nowa tabelke biegowa - dodajac np. biegi juniorow tylko i obcokrajowcow - wszystko by bylo to urozmaicone i ciekawe
    Ad. 7
    Moim zdaniem parami, bardziej wygąlada to wtedy na zawody drużynowe a nie indywidualne... Jazda parami wzbudza więcej emocji!


    Zacytuję Darka "To tyle ode mnie..." ;)

    Pozdrawiam....
    Ares

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2002
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Żużlowa liga mistrzów to obok SGP najlepszy sposób na promocje żużla. Niestety, nie wydaje mi się, żeby taka liga mogła zaistnieć.
    Wiadomo, że aby jakaś inicjatywa się udała, potrzebne jest odpowiednio bogate zaplecze. Tutaj takim zapleczem byłyby ligi krajowe. Ale poza kilkoma silnymi sportowo i organizacyjnie ligami (Polska, Szwecja, Anglia i Rosja), cała reszta jest w stanie rozsypki. Z tego wzgęlu jedyny możliwy system rozgrywek na dzień dzisiejszy do czwórmecze. Jednak sami widzicie jak niepopularny jest ten rodzaj turnieju. W Polce mistrzostwa rozgrywane czwórmeczami mają jedynie znaczenie szkoleniowe (MDMP) a ich popularność jest praktycznie zerowa. Bo jak inaczej nazwać "tłum" 500 kibiców na takich zawodach?
    Np. liga duńska rozgrywana jest czwórmeczami i efekty tego działania mamy widoczne: zero kibiców oraz co gorsze dla tamtego speedwaya nie ma widoków na następców Gundersena, Nielsena czy Knudsena. Zatem upieram się przy tym, że czwórmecze nie są sposobem na ligę mistrzów bo tak na prawde nikogo taka rywalizacja w Europie nie interesuje. Najlepsza jest forma dwumeczu czego dowodzą np. najlepsze i najbardziej popularne ligi świata w Polsce, Anglii, Szwecji i .... Rosji (w Rosji na mecze chodzi po kilkanaście tysiecy ludzi ! watch this: http://www.speedway1.narod.ru/Main1.htm).

    Aby powstała Speedway Liga Mistrzów porzeba najpierw zacząć pracę od samego dołu - czyli od rozbudowywania lig w poszczególnych krajach. Należałoby powołać po kilka nowych klubów w Słowenii, Danii, Niemczech, Czechach. Następnie rozreklamować na masową skale tamte ligi, zorganizować porządne szkolenie młodzieży i czekać, aż poziom rozgrywek podniesie się.
    Niestety jest to praca strasznie mozolna i wymagająca przynajmniej kilku lat, aby efekty były widoczne.
    Inna sprawa, że żadna firma nie wyłoży gigantycznych pieniędzy na coś co jeszcze nie powstało. Popatrzcie na SGP. Najpierw ten cykl pojeździł kilka lat a dopiero potem pojawiła się BSI.
    Chciałbym oglądać Żużlową Ligę Mistrzów, ale w tym dziesięcioleciu chyba nie da rady....
    No może i da, ale jeśli teraz na siłe zrobi się taką LM to będzie to raczej ciekawostka a nie narzędzie promocji speedwaya.

    - koszt organizacji jedych zawodow to ok. 50tys. do 75tys. ( nocleg dla zespolów przyjednych ) - to raptem 7,5 tys. widzow przy cenie biletów po 10 zl ( a bylyby na pewno drozsze ). W Polsce taka frekwencja to zaden problem, a w Szwecji czy Anglii sa drozsze bilety...
    Nie wierze, żeby w Polsce takie zawody mogły zgromadzić "raptem" 7,500 ludzi a co dopiero w innych ligach...


  3. Powrót do góry    #48
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    7. jakim jedzimy systemem - tj. czterech w biegu ( to jest jasne ) i parami, czy po jednym zawodniku z kazdego zespolu? Moznaby napisac nowa tabelke biegowa - dodajac np. biegi juniorow tylko i obcokrajowcow - wszystko by bylo to urozmaicone i ciekawe.

    ?
    Chodzi o to, czy w biegu zalozmy pierwszym - startuje po dwoch zawodnikow z zespolu A i B, czy po jednym z zespolu A, B, C, D ??? A nowa tabelka - u nas obowiazkuje tabelka czwormeczy - mecz moznaby ja zmodyfikowac ( to przy wyborze skladu biegow - jeden z jednego zespolu ).

    I wracajac do obcokrajowcow - Damian - piszesz wszyscy krajowi + jeden obcy, w takiej sytuacji ograniczamy chyba za nadto liczbe dobrych zawodnikow, ktorzy nie maja szans na wystep w SCL ( Australijczycy + Amerykanie + kilku zawodnikow co jezdzi w kluczowych zespolach w innych ligach, a w swoim kraju nie - np. Mirek Kowalik - Apator i liga szwedzka ). Umieralbym sie przy dopuszczeniu zgloszenia m.in. dwoch obcych do rozgrywek

    Ograniczenie musi byc - to do Aresa, gdyz taka np. Unia ( by wziac przyklad z wlasnego podworka ) - kupi Adamsa, Klinberga, Crumpa ( jak u nas nie bedzie KSM ) i kto pojdzie na taki mecz, kto bedzie krzyczal i dopingowal, jak i tak oni nas nie zrozumieja?:)

    ps. moglby ktos wyjasnic jak w koncu wyglada sprawa z tymi ligami? tak aby zamknac punkt pierwszy...

    ps2. no wlasnie wpadlem na pomysl pewien i mam w zw. z tym pytanie - czy dopuszczacie mozliwosc, iz zawodnik, dajmy na to Crump jezdzi w zespole A, lecz na starty w SCL ( w ktorej zespol A nie startuje ) podpisuje kontrakt na starty w zespole z B, ktory w SCL jedzie??
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  4. Powrót do góry    #49
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Lublin_Fan

    - to kwestia odpowiedniej promocji.

    Niestety u nas liczy sie tylko i wylacznie liga, lecz w drugiej strony przy odpowiedniej reklamie jako Zuzlowa Liga Mistrzow - taka, a nawet wyzsza frekwencja jest u nas mozliwa. Zwaz prosze na cene biletow - 10zl - w przypadku np. Leszna to polowa ceny biletu na lige. Oczywiscie wazne jest pozyskanie telewizji, prasy, itp. do promocji, lecz o tym pozniej w jednym w kolejnych punktow tworzenia naszego projektu

    Budowa i promocja od 0 praktycznie lig w Niemczech, czy Wloszech - to dlugotrwale dzialanie, ktore niekoniecznie musi odniesc sukces. Dlatego pomysl by dac im cos - co u nich chwyta ( chodzi o nazwe ) - CL. Zagrac Niemncom, czy Wlochom na ambicji: a w tym Panie to najlepsi nie jestescie. Trywialne, ale moze okazac sie skuteczne!
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ograniczenie musi byc - to do Aresa, gdyz taka np. Unia ( by wziac przyklad z wlasnego podworka ) - kupi Adamsa, Klinberga, Crumpa ( jak u nas nie bedzie KSM ) i kto pojdzie na taki mecz, kto bedzie krzyczal i dopingowal, jak i tak oni nas nie zrozumieja?:)
    Nie o to mi chodzi aby drużyny mistrzowskie wzmocniły się dobrymi zawodnikami i wygrywały wszystko po kolei. Może być dowolna ilość zawodników zagranicznych, pod warunkiem, że są oni zakontraktowani do danego klubu, dodamy też, że musza mieć zaliczony choć 1 występ w barwach danego klubu oraz mieć zapisane że w cyklu SCL startować będą tylko w barwach tego klubu.
    Ares

  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2002
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety u nas liczy sie tylko i wylacznie liga, lecz w drugiej strony przy odpowiedniej reklamie jako Zuzlowa Liga Mistrzow - taka, a nawet wyzsza frekwencja jest u nas mozliwa. Zwaz prosze na cene biletow - 10zl - w przypadku np. Leszna to polowa ceny biletu na lige
    Hmm... Ogranizator takiego turnieju w Polsce zapewne będzie obawiał się o frekwencje a jak wiadomo, rzadko zdarzają się sytuacje kiedy klub obniża aż o 50% ceny biletów. W przypadku, kiedy frekwencja spadnie przy jednoczesnym spadku cen biletów - organizator traci podwójnie. Zwyczajny strach przed takim fiaskiem okazałby się zapewne silniejszy niż chęć obniżenia cen aż o 50%. W innym przypadku cała liga obniżałaby te ceny w trosce o frekwencje. Inna sprawa, że w takim czwórmeczu zawsze znajdą się ze dwie drużyny o, powiedzmy to, słabym poziomie sportowym a to już część ludzi odstraszy. Dla tego aby nie było drastycznych rozbieżności w poziomie poszczególnych ekip, niezwykle ważne są ligi krajowe. Trzeba je rozbudować.

    Oczywiscie wazne jest pozyskanie telewizji, prasy, itp. do promocji, lecz o tym pozniej w jednym w kolejnych punktow tworzenia naszego projektu
    Ok, poczekam :)

    Budowa i promocja od 0 praktycznie lig w Niemczech, czy Wloszech - to dlugotrwale dzialanie, ktore niekoniecznie musi odniesc sukces.
    Zgadza się, ale w tej chwili speedway w tych krajach stacza się po równi pochyłej. Lepiej podjąć jakieś działania mogące (oczywiste, że nie gwarantujące sukces) podleczyć kondycje żużla w tych krajach, niż za parę lat lamentować, że kolejny "zużlowy" kraj umiera.

    Dlatego pomysl by dac im cos - co u nich chwyta ( chodzi o nazwe ) - CL. Zagrac Niemncom, czy Wlochom na ambicji: a w tym Panie to najlepsi nie jestescie. Trywialne, ale moze okazac sie skuteczne!
    To jest dobre. Sprowokować ich do działania. Tutaj masz racje. Ale wraz troche jest to śmieszne, kiedy we Włoszech (50 mln ludzi!) istnieje ze 4 kluby a jeden z nich jest w europejskiej lidze mistrzów :)


  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    1,020
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze się na ten temat nie wypowiadałem, ale muszę przyznać, że bardzo ciekawa sprawa z tą Speedway Champions League.

    I teraz jak ja to widzę:
    1) Ligi - tak jak było powiedziane - po trzy zespoły z Polski, Szwecji i Anglii, dwa z Danii, po jednym z Rosji, Włoch, Niemiec, Czech + jedno miejsce dla zwycięzcy czwórmeczu Rosja - Włochy - Niemcy - Czechy, lub dla Słowenii (tam jest chyba taka mini-liga z trzema czy czterema zespołami, mniej więcej tak jak we Włoszech, więc uważam, że Słowenii to miejsce się należy. Są jeszcze ligi fińska i norweska, które co prawda są mało znane i mają niewielką "siłę rażenia", ale w późniejszych edycjach należałoby o nich pomyśleć.

    2) Skład zespołów - nie można ograniczać liczby obcokrajowców do jednego, bo większość zespołów angielskich miałyby problem ze skompletowaniem składu. Dlatego uważam, że powinno się dopuścić nawet dwóch obcokrajowców w podstawowym składzie i jeden na rezerwie (ukłon w stronę tych klubów, które jeżdzą tylko "obcymi"). Sam skład wg mnie powinien wyglądać tak:
    1, 2, 3 - dowolni zawodnicy (max dwóch obcokrajowców)
    4 - krajowy junior w podstawowym składzie
    R1. - dowolny junior, może być obcokrajowiec
    R2. - dowolny zawodnik krajowy
    A więc maksymalnie trzech obcokrajowców, w tym jeden junior-obcokrajowiec (to byliby najczęściej nasi juniorzy, bo w innych krajach jest ceficyt dobrych młodzieżowców). Obcokrajowcy powinni raczej być ci sami co w rozgrywkach ligowych, z tym, że jeden zawodnik w rozgrywkach SCL mógłby w danym sezonie reprezentować barwy jednego klubu - czyli albo "kto da więcej", albo pierwszeństwo dla klubów z własnego kraju. Różni obcokrajowcy na różne imprezy - to byłoby trochę skomplikowane i mało zrozumiałe dla przeciętnego kibica.

    3) Rozgrywki - wg propozycji Darknessa - 9 terminów znajdzie się napewno, mogłyby to być np. soboty, w które nie ma GP. Czwórmecze wg nowej tabeli biegów, tzn. parami. Za juniora spod 4 mógłby jeździć jedynie R1, z tym że 4 musiałby choć raz wyjechać na tor. R2 może zastąpić dowolnego zawodnika z 1,2 lub 3 w dowolnym biegu. Dobrze by było wprowadzić rezerwy taktyczne i może "jokera", tak jak w DPŚ.

    To by było na tyle ;)
    Jak wymyślę coś nowego, dam znać :)

  8. Powrót do góry    #53
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    1,020
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja już mam projekt tabeli biegów - wg mojego pomysłu składu, czyli bez biegu juniorów, po prostu każda para z każdą parą przeciwną, 24 biegi.
    http://www.wybrzeze-gdansk.and.pl/tmp/SCL.html

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Projekt tabeli biegów Lloyda jest OK!

    Ja chciałem podać przykłady drużyn, które startowałyby w SCL w roku 2003 – stan miejsc w lidze brałem z danych na koniec lipca 2002:

    Polska
    1. Polonia Bydgoszcz
    2. Atlas Wrocław
    3. Unia Leszno

    Anglia
    1. Eastbourne
    2. Coventry
    3. Wolverhampton

    Szwecja
    1. Rosspiggarna Hallstavik
    2. Kaparna Goteborg
    3. Valsarna Hagfors

    Dania
    1. Brovst
    2. Holsted

    Czechy
    1. Slany

    Włochy
    1. Lonigo

    Niemcy
    1. Gustrow

    Rosja (dopiero zaczęli ligę ale dla przykładu)
    1. Daugavpils

    + jedna drużyna z baraży.

    Znalazłem też składy wszystkich tych drużyn i jak będzie potrzeba to je umieszcze na forum. Po szybkim przeanalizowaniu ich skłaniam sie do propozycji 2 zawodników zagranicznych w składzie + 1 na rezerwie ;)

    Pozdrawiam...
    Ares

  10. Powrót do góry    #55
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Moje odpowiedzi do pytań :

    1. czterech zawodnikow + - no wlasnie jeden czy dwoch na rezerwie?

    Moim zdaniem powinien być jeden rezerwowy.

    2. jeden obcokrajowiec ? - wg mnie ok. niemniej jednak na rezerwie ( w przypadku dowch zawodnikow rezerowoych ) dopuszczalbym drugiego obcego

    Wg mnie powinno być więcej tak jak to mowil ares w podniosloby to poziom rozgrywek

    4. czy wymagany junior w skladzie, jesli tak to czy moze nim byc obcokrajowiec?

    1 junior nie obcokrajowiec, czyli w polsce - polak, w anglii - anglik

    5. 5. co z ewentualnym drugim rezerwowym - czy ma byc nim takze junior - i czy jest taka mozliwosc by byl nim ( tym juniorem ) obcokrajowiec ( cel - promocja naszej mlodziezy, ktora mialaby szanse startu w wiekszej liczbie w tych elitarnych rozgrywkach )

    1 rezerowy

    6. ilu zawodnikow moze byc zgloszonych do rozgrywek ligi? ze wzgledu na kontujze musi byc ich wiecej niz tych 5-6, jak powinna wygladac Waszym zdaniem kwestia ilosci obcokrajowcow i juniorow w skladzie

    maxymalnie 10, w czasie sezonu mozna nowych kontraktowac

    7. jakim jedzimy systemem - tj. czterech w biegu ( to jest jasne ) i parami, czy po jednym zawodniku z kazdego zespolu? Moznaby napisac nowa tabelke biegowa - dodajac np. biegi juniorow tylko i obcokrajowcow - wszystko by bylo to urozmaicone i ciekawe

    Zdecydowanie parami. Jets to druzynowe, a bardziej by przypominalo indywidualne


  11. Powrót do góry    #56
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Lublin fan moim zdaniem 7500 kibicow to nie jest duzy problem. Moze tego nie widzisz jezelki chodzisz na mecze do lublina bo tam tlumy nie przychodza chyba. Ale mecze apatora na dobry mecz przychodzi 15000. A na mecz apatora z gorzowem (69-20) Przyszlo 5000 widzow. A wiec roznica 2500. Wydaje mi sie ze Liga mistrzow byla by bardziej atrakcyjna niz mecz apator stal gorzow i przyszlo by minimum 8000 kibicow.

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2002
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tłumów w Lublinie raczej nie ma, ale w tym sezonie to między 4000 a 6000 ludzi co mecz jest. Czyli też nie tak źle :)


  13. Powrót do góry    #58
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    1,020
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1) Skład drużynowy
    [...] Najpierw odbywa się czwórmecz, w którym uczestniczą wicemistrzowie Danii, Niemiec, Czech i Rosji. I traktujmy ten czwórmecz jako rundę wstępną, z której do drugiej – decydującej rozgrywki awansują dwie najlepsze ekipy. W drugie rundzie mamy czwórmecz z udziałem Słowenii, Włoch oraz dwóch drużyn, które wygrały w pierwszej rundzie eliminacyjnej. Z tego meczu awansują trzy najlepsze zespoły i w ten sposób mamy 16 drużyn w lidze mistrzów.
    Po pierwsze - nie podoba mi się to, że to mają być reprezentacje Słowenii i Włoch. Skoro Liga Mistrzów, to udział powinny brać kluby, nie reprezentacje.
    Po drugie - dlaczego Włosi i Słoweńcy mieliby skróconą drogę do rozgrywek, a np. wicemistrz Danii musiałby jechać w dwóch dodatkowych czwórmeczach??
    Ja jestem za przyznaniem tego 16. miejsca mistrzowi Słowenii.

    2) Podział na grupy i terminarz.
    Podział na grupy i terminarz. Myślę, że jedna grupa z 16 zespołami nie jest dobrym pomysłem. Dlatego też proponuję podział mistrzowskiej 16 na cztery grupy po cztery drużyny. Wiadomo z grupami wiąże się losowanie a to z kolei z podziałem na przysłowiowe koszyki. Ten podział widzę następująco:

    1 koszyk: Mistrzowie Polski, Anglii, Szwecji i Danii.
    2 koszyk: Wicemistrzowie Polski, Anglii, Szwecji i zwycięzca rundy kwalifikacyjnej.
    3 koszyk: Mistrzowie Czech, Rosji, Niemiec i druga ekipa rundy kwalifikacyjnej
    4 koszyk: 3 drużyny Polski, Anglii, Szwecji i trzecia drużyna z kwalifikacji.
    Z tym się zgadzam, ale koszyki rozdzieliłbym inaczej:

    1 koszyk: PL-1, GB-1, S-1, DK-1
    2 koszyk: PL-2, GB-2, S-2, DK-2
    3 koszyk: PL-3, GB-3, S-3, CZ-1
    4 koszyk: D-1, RUS-1, I-1, SLO-1 lub zespół z kwalifikacji

    W Polsce, Anglii i Szwecji speedway jest w znacznie lepszej "kondycji" niż w innych krajach, dlatego pozostałe zespoły trzeba wrzucić do najsłabszego koszyka.
    Aby uniknąc sytuacji tego typu że w jednej grupie jeżdżą 3 zespoły z jednego kraju można wprowadzić przepis polegający na tym że w przypadku wylosowania drugiej drużyny z tego samego kraju losowanie jest powtarzane. Tak wyglądałaby pierwsza runda ligi mistrzów z której do kolejnej awansowałyby dwie pierwsze ekipy z każdej grupy.
    Z tym się zgadzam :)

    Co do terminarza, bo chyba chciałeś o tym pisać: ;)
    Potrzeba czterech terminów (maj-czerwiec). Wtorki i niedziele odpadają (liga szwedzka i polska), w soboty jest GP, poza tym z sobotniego czwórmeczu SCL we Władywostoku żaden zawodnik nie zdążyłby wrócić na niedzielę do Polski. Dlatego proponuję piątki. Dla wielu ludzi to już jest weekend, więc na pewno byłoby większe zainteresowanie niż w środku tygodnia.

    3) Skład Osobowy
    Mamy tutaj czwórmecz a więc nie ma większego problemu z tabela biegów.
    Moim zdaniem czwórmecze są mało atrakcyjne. Tak jak już ustaliliśmy, najlepiej będzie, żeby w każdym biegu jechały dwie pary. Projekt tabeli biegów przedstawiałem już wcześniej.
    Problem powstaje przy obsadzie składu poszczególnych drużyn. Ja to widzę tak. Pod pierwszym numerem obowiązkowo junior. Pod numerem czwartym może (zaznaczam może ale nie musi) jechać w danej drużynie obcokrajowiec. Pod numerem drugim i trzecim mogliby ale oczywiście nie musza pojawić się seniorzy. Równie dobrze zamiast nich mogą jechać juniorzy. Rezerwa to już kwestia dowolna ale nie może to być obcokrajowiec. Chodzi mi generalnie o to aby w tej rundzie skład był odzwierciedleniem faktycznej siły zespołów. Ma to na celu uniknięcie sytuacji tego typu że np. mistrz Niemiec jedzie w składzie z Crumpem i Rickardssonem tylko dlatego że może wystawić dwóch obcokrajowców.
    Z tym się nie zgadzam :)
    Limit jednego obcokrajowca skreślałby praktycznie drużyny angielskie, których większość miałaby problemy ze skompletowaniem czterech zawodników krajowych. Twój przykład z Crumpem i Rickardssonem jest moim zdaniem nietrafiony, bo tacy zawodnicy wybiorą pewnie taki zespół, w którym dostaną najwięcej kasy, a zespół z Niemiec raczej nie pozwoli sobie na taki wydatek. Można ewentualnie wprowadzić zakaz startów w jednym zespole SCL więcej niż jednego zawodnika z czołowej dziesiątki (przykładowo) ubiegłorocznego GP.

    4) Druga runda, terminarz i skład osobowy drużyn w drugiej rundzie.
    Drugą rundę wyobrażam sobie troszeczkę inaczej niż pierwszą i myślę, że ten pomysł może wydać się kontrowersyjny i troszeczkę komplikujący sytuację. Otóż wydaje mi się, że o ile w pierwszej rundzie wizja czwórmeczu może się okazać ciekawa to myślę, że w kolejnych rundach nie przejdzie. Mieliśmy już w kilku krajach rozgrywki ligowe w systemie czwórmeczy i wszyscy wiemy jakie to wywołało zainteresowanie. Dlatego uważam że druga runda powinna się rozgrywać w systemie dwómeczy. Rozkład meczy wygladałby następująco: [...]
    Ja jednak jestem za pierwszym rozwiązaniem, czyli czwórmecze wg nowej tabeli biegowej. Już wcześniej doszliśmy do wniosku, że będzie problem ze skompletowaniem składów siedmioosobowych w niektórych zespołach, jeśli będzie limit np. dwóch obcokrajowców.
    Jak sami zauważyliście rozgrywki grupowe, ćwierćfinały, półfinały i Finał wliczając w to baraże w półfinałach i finale „potrzebują” 10 terminów. Przy dobrym układzie 8. Myślę że nie jest to zawrotna liczba.
    Dopóki Anglicy nie usystematyzują jakoś swojego systemu rozgrywek, to jest dość dużo terminów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w Anglii systemu mecz w środę - rewanż w czwartek. Wtedy piątek spokojnie mógłby być terminem na SCL. Ale to jest mało prawdopodobone. Dlatego lepiej wg mnie pozostać przy wersji z czwórmeczami, która wymaga tylko czterech terminów (lipiec-sierpień)

    [...]W przypadku obcokrajowców nie ma obowiązku aby dana drużynę w lidze mistrzów reprezentował zawodnik zgłoszony do rozgrywek ligowych. Chodzi o to że np. Unia Leszno zakontraktowała na sezon 2003 np. Laukannena i Gjedde ale w lidze mistrzów mogą ją rezprezentować np. Crump i Sullivan. Kwestia obcokrajowców wydaje się być najbardziej kontrowersyjną.
    I to mi się nie podoba. Taki zwykły kibic niedzielny, który zajrzy na stadion tylko na ciekawsze imprezy i nie orientuje się tak dobrze w lidze, będzie miał problemy, żeby to wszystko pojąć - dlaczego w lidze jeżdzą tacy obcokrajowcy, a w SCL inni. To musi być w formie przystępnej i zrozumiałej dla przeciętnego kibica.
    Pamiętam w zeszłym roku na eliminacjach DPŚ w Gdańsku po raz pierwszy Finowie zastosowali "jokera". Jakie zamieszanie na stadionie powstało - nikt prawie nie wiedział o co chodzi, mimo, że było tłumaczone wiele razy. Nawet po wyjaśnieniach spikera niektórzy mieli opory, żeby zapisać Laukkanenowi cztery punkty :)
    Dlatego cały system rozgrywek powinien być tak zorganizowany, żeby każdy pojął bez problemów :)
    I na koniec jeszcze kwestia Włochów i Słoweńców. Ktoś może powiedzieć, że nie maja oni ligi i nieuczciwe jest to, że startuje ich reprezentacja. Ja uważam że tylko reprezentacja tych krajów jest w stanie powalczyć z najlepszymi. Z drugiej strony liga mistrzów mogłaby być bodźcem do utworzenia ligi w tych krajach. Można bowiem wprowadzić zapis że np. Od roku 2004 mogą startować tylko drużyny startujące w rozgrywkach poszczególnych lig a nie reprezentacje. Po drugie tylko poprzez start zawodników z tych krajów w lidze mistrzów możemy podnieść poziom prezentowany przez zawodników. Ktoś powie dobrze ale np. Włosi nigdy nie będą prezentowali poziomu zbliżonego do Anglików czy Szwedów. Ja uważam że to jest poligon doświadczalny i albo Ci panowie wezma się solidnie do roboty aby móc dorównać najlepszym albo zrezygnują wogóle ze startów. Wóz albo przewóz.
    No ewentualnie z tym się mogę zgodzić :)
    Prosze o opinie..
    Proszę bardzo :P

  14. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-07-2002
    Postów
    592
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bylo by super gdyby była taka liga!!!!!! Ale przeciez w mediach tylko Pilka Nozna(to scierwo) poza tym żużel ejst za drogi i chyba nic z tego nie bedzie.no ale może za klka lat???? kto wie:P Mam taka nadzieje:)

  15. Powrót do góry    #60
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Też skuszę się na małą opinię.

    Proponuję aby na początku nie mieszać za dużo i zostawić system 4-meczy w póżniejszej i w finałowej fazie (ale w biegu zespoły jeżdżą parami).

    Zgadzam się z propozycją Lloyda co do koszyków:
    1 koszyk: PL-1, GB-1, S-1, DK-1
    2 koszyk: PL-2, GB-2, S-2, DK-2
    3 koszyk: PL-3, GB-3, S-3, CZ-1
    4 koszyk: D-1, RUS-1, I-1, SLO-1 lub zespół z kwalifikacji
    Bo wiadomo, że np 1 i 3 drużyna Polska jest siłą bardzo zbliżona i o wiele lepsza niż jakiś mistrz Niemiec czy Rosji.

    Co do powtórnego losowania w przypadku wylosowania 2 drużyn z jednego kraju jestem ZA :)

    Moim zdaniem zawodnik reprezentujący dany klub w SCL musi byś zgłoszony do rozgrywek ligowych na dany sezon!

    Co do składu to:
    W składzie musi wystąpiś min 1 junior.
    W składzie może wystąpić max 2 obcokrajowców.
    Może być 2 rezerwowych ale tym drugim może byc tylko junior!

    Termin rozgrywania zawodów w piątki też by był odpowiedni... ;)

    Pozdrawiam...
    Ares

  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    1. sklad druzynowany

    zgadzam sie z damianem, moim zdaniem to trafna decyzja.

    2. podzial na grupy i terminiarz

    Co do tego nie mam watpliwosci co do losowania. Sposob w jaki przedstawil to lloyd jest znacznie lepszy.

    3.Skład Osobowy

    jeżeli juz miałby być czwormecz, to maximum 3 obcokrajowcow, ale maxymalnie 1 z pierwszej 8 gp.
    A jezeli normalny mecz po 7 zawodnikow to mozna dac 4 obcokrajowcow. 1 junior, i rezerwa kazdy ale nie obcokrajowiec.

    4.Druga runda, terminarz i skład osobowy drużyn w drugiej rundzie.

    Tutaj mysle ze pomysl damiana jest znacznie lepszy. Moim zdaniem powinno byc tak, ze w fazie rozgrywek czwormecze, a w drugiej dwu mecze.

    W lidze mistrzow, nie powinno byc ksm, i te rozwiazanie z roznymi obcokrajowcami, nie przejdzie, kto bedzie mial tyle kasy aby zatrudnic 2 obcokrajowcow na sezon a 2 na lige mistrzow? a poza tym to za trudne do zrozumienia dla niektorych.

    Co do biegow, mysle ze najlepszy system to ten co nam przedstawil damian.

  17. Powrót do góry    #62
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Kurcze cos mam zrabane, nie widze zadnych nowych wpisow, ale musza byc skoro ten watek znowu jest na szczycie listy.

  18. Powrót do góry    #63
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Kaioh

    widocznie ktos edytowal swoj wpis:)

    a wracajc do tematu - przepraszam, ze chwilowo nie prowadze dyskusji, lecz jestem ograniczony w tych dniach czasowo ( tj. moj czas spedzany w necie ). Postaram sie w ciagu kilku dni nadrobic zaleglosi i znow bedziemy brnac w nieznane;):)
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  19. Powrót do góry    #64
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Heh ale ze mnie dureń :P, rzeczywiscie pewnie ktos edytowal swoj wpis, ale wczesniej mialem tak ze nic nie bylo przez 6 dni i nagle 15 wpisow sie pojawilo :P

  20. Powrót do góry    #65
    Początkujący
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nie możliwe moi drodzy!!!

    To jest nie realne Żużlowcy by musieli o wiele więcej zarabiać żużel musiałby być o wiele bardziej popularny na świecie. Musiałoby istnieć o wiele więcej lig. I wogóle to nie możliwe za długo bym tu musiał pisać

  21. Powrót do góry    #66
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Ash wszystko jest możliwe. Poczytaj sobie to co napisaliśmy od początku. Wszystko to co ustaliliśmy jest w moim przekonaniu perfekcyjne a to dlatego ze deyskutowalo nad tym kilka osob, a nie jedna a kazda miala bardzo dobry pomysl. Złaczylismy te pomysly i w ten sposob powstala duza szansa na cos takiego, tylko trzeba to jeszcze doporwadzic do konca, a wlasnie panowie i panie czyzbysmy na tym skoncyzli? nie zostala juz nic waznego dotyczacego żużlowej ligi mistrzów?

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    1,020
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co się stało? Pomysły się wyczerpały?
    Nie doszliśmy jeszcze do wspólnego zdania na temat systemu rozgrywek ani składu zespołów. Jest jeszcze bardzo wiele do ustalenia, jeśli myślimy poważnie o jakiejś propozycji projektu rozgrywek, którą zaprezentowalibyśmy "górze".

  23. Powrót do góry    #68
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Damianie i pozostali koledzy...

    sprawa wyglada tak: do 10 wrzesnia jeste niestety mocno zajety i udzialu w dyskusji wziac nie moge, na forum co najwyzej sprzatam, no i Nasedo:(

    Damian wiec moze Ty poprowadzisz dyskusje, no chyba ze za mna poczekacie:). Plan kiedys juz zapodalem, czyli:

    uczestnicy ( zespoly ), system rozgrywek, sklady zespolow, wymagania dot. obiektów, finansowanie ligi, zarzad ligi, tv, promocja rozgrywek, system nagrod i premii - to oczywiscie nie wszystko...

    Mozemy zrobic tak:
    zainteresowani sa Lloyd, Ty - Damianie, Ares i Kaioh, pewnie jeszcze kilka osob - moze przygotujecie sobie na komnie jakis szkic dot. poszczegolnych punktów, a po 10 bedziemy pracowac juz na gotowych Waszych projektach??? ( ja swoj mam w glowie :)

    ps. co do spotkania - to na poczatku pazdziernika w Poznaniu - przy piwq:-) Bumerang?;)
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  24. Powrót do góry    #69
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    wiec przerwa?

    za dwa i pol tygodnia bede wolny - i moze jednak do tego czasu zostawimy powyszy temat ( bo mowisz ze swoj projekt masz gotowy )?

    W tym czasie - damy sie zapoznac innym i mowym forumowiczom z tym co ustalilismy i byc mozesz szersze grono zabierze sie do ostrej pracy nad profesjonalnym projektem od 11 wrzesnia ( heh rok temu WTC, a ja w Grecji wypoczywalem a w tym roku przed kompem )???

    Czyli zapraszamy 11 wrzesnia?
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  25. Powrót do góry    #70
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Heh, postaram się przygotować coś od siebie i to jeszcze w wakacje bo potem buda :(

  26. Powrót do góry    #71
    Użytkownik
    Dołączył
    29-08-2002
    Postów
    442
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja uwazam ze jest to raczej niewykonalne
    mysle ze rickardsson ktory jezdzilby w 2 klubach na jeden by sie zdecydowal a co bedzie w sytuacji gdy takich rickardssonow bedzie 5-6 ?

  27. Powrót do góry    #72
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    1,020
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Znalazłem coś, co na pewno nas zainteresuje. Jak widać, nie my pierwsi na poważnie interesujemy się tym projektem. Projekt ten jest co prawda z 1999 roku, ale zawarte tam ustalenia teoretyczne mogą znaleźć zastosowanie też w naszym projekcie :)
    Zapraszam - http://www.pzld.perfect.net.pl/doc/E...uzlowa.doc.zip
    Jak znajdę czas, sam też przeczytam ;)

  28. Powrót do góry    #73
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Damian, twój projekt jest okej, ale mam zastrzeżenia co do wymagań obiektów. 10000 krzeselek? We wloszech na stadionach jest usypany wał, może kilka ławek jest zrobionych, loża dla dziennikarzy??? No troche za dużo moim zdaniem wymagasz. Moim zdaniem to powinno wyglądać tak :

    Wymagania 10000 krzeselek, loza oswietlenie. w ciagu pierwszego roku działacze obiektu muszą (jeżeli nie spelniaja tego standartu) dobudować 2000 krzeselek i zrobic loze dla dziennikarzy. W drugim roku dobudować 3000 krzeselek i rozpoczac budowe oswietlenia. Po 3 latach stadion musi spełniać kryteria. Myślę że to dobre rozwiązanie poniewaz jest to rozłożenie finansów na 3 lata, bo nie tak latwo znalezc tyle kasy aby w ciagu roku to zrobic. Gdy rozlozymy to na 3 lata to myslę że włodarze stadionu powinni sobie poradzić a przy zainteresowaniu kibiców szybko pieniądze im się zwrócą.

    Co do rozgrywania zawodow, ja jestem za tym aby rozgrywano tak jak jest obecnie w polskiej lidze. Obowiązkowo 1 junior (pod numerem 1) dalej max 2 obcokrajowcow (numer od 2 do 6) i 4 z danego kraju.
    W przypadku Apatora mogłoby to wyglądac następująco :

    1.Miedziński
    2.Rickardsson
    3.Kowalik
    4.W.Jaguś
    5.Bajerski
    6.Sawina
    7.Chrzanowski


    Ogólnie projekt Damiana uznaje za bardzo dobry i jestem pelen podziwu ze wymyslil bardzo dobry system rozgrywek

  29. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Damian, twój projekt jest okej, ale mam zastrzeżenia co do wymagań obiektów. 10000 krzeselek? We wloszech na stadionach jest usypany wał, może kilka ławek jest zrobionych, loża dla dziennikarzy??? No troche za dużo moim zdaniem wymagasz. Moim zdaniem to powinno wyglądać tak :

    Wymagania 10000 krzeselek, loza oswietlenie. w ciagu pierwszego roku działacze obiektu muszą (jeżeli nie spelniaja tego standartu) dobudować 2000 krzeselek i zrobic loze dla dziennikarzy. W drugim roku dobudować 3000 krzeselek i rozpoczac budowe oswietlenia. Po 3 latach stadion musi spełniać kryteria. Myślę że to dobre rozwiązanie poniewaz jest to rozłożenie finansów na 3 lata, bo nie tak latwo znalezc tyle kasy aby w ciagu roku to zrobic. Gdy rozlozymy to na 3 lata to myslę że włodarze stadionu powinni sobie poradzić a przy zainteresowaniu kibiców szybko pieniądze im się zwrócą.

    Co do rozgrywania zawodow, ja jestem za tym aby rozgrywano tak jak jest obecnie w polskiej lidze. Obowiązkowo 1 junior (pod numerem 1) dalej max 2 obcokrajowcow (numer od 2 do 6) i 4 z danego kraju.
    W przypadku Apatora mogłoby to wyglądac następująco :

    1.Miedziński
    2.Rickardsson
    3.Kowalik
    4.W.Jaguś
    5.Bajerski
    6.Sawina
    7.Chrzanowski


    Ogólnie projekt Damiana uznaje za bardzo dobry i jestem pelen podziwu ze wymyslil bardzo dobry system rozgrywek
    Dziekuję na początku za uznanie dla mojego projektu. Co do ilości krzesełek to myślę, że rok jest wystarczający. Albo ktoś chce prezentować wysoki poziom albo wiecznie trwać w martwym punkcie..

    No niby tak, ale skad oni maja wziasc tyle pieniedzy? Musiałaby Liga Mistrzów im dać pieniądze, coś jak unia europejska dla rolnikow, to dac im zeby se mogli zrobic, a liga mistrzow tak zaraz kasy takiej nie bedzie miec.

  30. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    MOIM ZDANIEM BYŁOBY BEZ SENSU TWORZYĆ ŻUŻLOWĄ LIGĘ MISTRZÓW.BYŁABY KŁÓTNIA O ZAWODNIKÓW I W SYTUACJI SPORNEJ DECYDOWAŁYBY PIENIĄDZE.

  31. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    tez jestem za!!! ale sponsora sie nie znajdzie!! mam pomysł!!!!! skoro w POlsce nie wolno reklamowac nawet piwa niech lige mistrzów zasponsoruje Jasna Góra !!! haha
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #77
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Wybaczcie, że tak dawno się nie odzywalem ale szkola sie zaczela. Siedzac na tych nudnych lekcjach przypomnialem sobie o lidze mistrzow i zaczalem pisac swoj projekcik. Obiecuje, że w tym tygodniu go zobaczycie :)

  33. Powrót do góry    #78
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawie zapomniałem o tym wątku. W sumie to musiałem go prawie całego przeczytac dla przypomnienia o co chodzi...
    A "nasz" Prezes Daruś śpi! Pewnie Diana nim tak zawładnęła, że nie ma czasu na inne sprawy, swięta, prezenty ;)

    A tak serio to jak tylko sie pojawi w necie to go zagadam na ten temat...

    Pozdrawiam!
    Ares

  34. Powrót do góry    #79
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2002
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Potwierdzam zdanie giby
    [quote]
    Pomysl fajny, ale chyba raczej nie raelny

  35. Powrót do góry    #80
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Również zapomniałem o tym watku ale swoj projekcik mam (gdzies), Musze go pszukac bo pisalem go na kilku lecach jezyka polskiego a wiec troche tego bylo, nawet narysowalem plan loga ligi mistrzow :P

  36. Powrót do góry    #81
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    FIM Speedway World League - turniej pod taką nazwą może się odbyć już w roku 2014!

    Szczegóły -->> http://www.sportowefakty.pl/zuzel/41...ej-w-zielonej-

  37. Powrót do góry    #82
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,746
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Jak co roku ta sama gadka ... ble ble ble ... A skończy się pewnie na ustaleniach
    Ostatnio edytowane przez el_kwas ; 20-01-2014 o 16:22

  38. Powrót do góry    #83
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    W zeszłym roku to chociaż gadkę mieli dobrą - 8 drużyn, 2 grupy. W tym roku zapowiadają aż jeden czwórmecz... Tragedia. Jeśliby to tak miało wyglądać, to niczym od KPE by się nie różniło.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    1)Śmiechu wart pomysł, który na siłę w tym sezonie próbuje przeforsować jeden pan.
    Robi to by mieć argument i od władz miasta dostać grubą kasę za promocję miasta w Europie.
    Musi jakoś dorównać lokalnemu rywalowi z innej dyscypliny, który startuje na arenach europejskich i ma prawdziwy argument w staraniach o kasę z ratusza.

    2)Pomysł, który w sytuacji braku ograniczeń startów w różnych ligach jest kompletną utopią.

    3)W zasadzie to, w przedstawionej formule, jest kopia Klubowego Pucharu Europy, którego wynikami mało kto w ogóle się interesuje.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-01-2014 o 16:34
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  40. Powrót do góry    #85
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    może zrobić ligę wicemistrzów?
    nie stawi się żadna drużyna, będzie mega afera i promocja dyscypliny na cały świat.

  41. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kolarz za jego przydatny post!

    Jack Daniel's (21-01-2014), KLAUS_RAUS (20-01-2014), dockm (21-01-2014), kapitan bomba (20-01-2014)

  42. Powrót do góry    #86
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Żart Ci się nie udał.

    Jeśli punkty 1)-2) są dla Ciebie nic nie warte, to pomyśl nad 3).

    Rozegrano kilkanaście edycji KPE. Mało kto pamięta, że jego triumfatorami były takie teamy jak: Speedway Miszkolc czy Kaskad Równe, a na podium stawały: Marketa Praga, AC Landshut, MSC Diedenbergen, Zlata Prilba Pardubice, Hajdu Volan Debreczyn, AK Slany, AMTK Ljubljana (dwukrotnie) czy Szachtar Czerwonograd (pol. Krystynopol)

    ... i co ważniejsze zawodom towarzyszyły jakieś dziwne wypożyczenia lub kontrakty na jeden turniej. Inni wyczyniali cuda w tej materii, a naszemu mistrzowi PZM rzucał kłody pod nogi i na takie wypożyczenia nie pozwalał.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-01-2014 o 19:52
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  43. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1)Śmiechu wart pomysł, który na siłę w tym sezonie próbuje przeforsować jeden pan.
    Robi to by mieć argument i od władz miasta dostać grubą kasę za promocję miasta w Europie.
    Musi jakoś dorównać lokalnemu rywalowi z innej dyscypliny, który startuje na arenach europejskich i ma prawdziwy argument w staraniach o kasę z ratusza.
    Jeśli Dowhan wystąpiłby do Kubickiego z roszczeniami o dodatkowe wsparcie dla Falubazu na podstawie jednorazowego udziału w jakimś śmiesznym czwórmeczu to doszczętnie by się skompromitował. Za udział w takich zawodach można liczyć na dotację w porywach do 10 zł, więc jeśli różowy chce coś znaczyć w polityce to wątpię, aby zdecydował się na tak głupi ruch.

  44. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Może i masz rację, ale z robieniem bagna na torze przy zapowiedziach mżawki w pierwszym terminie finału DMP 2009, też się w oczach normalnych ludzi skompromitował, a zdobył DMP...

    ... i nie wielu ludzi o tym teraz pamięta.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-01-2014 o 20:54
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  45. Powrót do góry    #89
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1)Śmiechu wart pomysł, który na siłę w tym sezonie próbuje przeforsować jeden pan.
    Robi to by mieć argument i od władz miasta dostać grubą kasę za promocję miasta w Europie.
    Musi jakoś dorównać lokalnemu rywalowi z innej dyscypliny, który startuje na arenach europejskich i ma prawdziwy argument w staraniach o kasę z ratusza.

    Skąd Ty czerpiesz wenę aby potem siać jakieś chore domysły ? Po pierwsze to nie wiadomo dzisiaj czy Zastal załapie się do Euroligi aby myslec o dodatkowej kasie z miasta. Po drugie to zgrzyt o tą dadatkowa kase był w sezonie 2013, w tym roku jeszcze nie wiadomo jaka kasą miasto będzie dysponowąło na promocje. I po trzecie, najważniejsze, jak byś uważniej czytał info w tym temacie to zorientowałbyś się, że ta LM to cichy pomysł władz SE ze Stępniewskim na czele. To od SE przyszło zapytanie do Falubazu czy nie zorganizowałby takich zawodów.

    2)Pomysł, który w sytuacji braku ograniczeń startów w różnych ligach jest kompletną utopią.

    3)W zasadzie to, w przedstawionej formule, jest kopia Klubowego Pucharu Europy, którego wynikami mało kto w ogóle się interesuje.
    Jak ja lubię narzekaczy. Jeszce coś nie zaczęło nawet funkcjonować a już jest krytykowane. A jak gruby Wojtek nic nie robi to też zbiera cięgi.

    Dzisiaj, ze względu na różną przynależność klubową zawodników ten pomysł wydaje się mało ciekawy. Jednak, moim zdaniem inicjatywa jest OK. Pewnie, ze trzeba to dopracować, z biegiem czasu trzeba jakoś przekonać samych zawodników do faktu, iż nie warto mieć angażu w trzech, czterech klubach. Dzisiaj LM może być rozegrana w formie jednego turnieju czterech zespołów. W następnych latach moze to wyglądać jeszcze ciekawiej. Jasnym jest, że te rozgrywki musiałyby być przyczynkiem do reorganizacji rozgrywek ligowych w kilku krajach. Tak aby w przeciągu 3 -5 lat wprowadzić zasady, ze jeden zawodnik moze mieć angaż w jednej lidze z głównego koszyka. I w jednej lidze z drugiego koszyka. Wtedy można by pomyśleć nad jednakowym regulaminem rozgrywek ligowych we wszystkich krajach. Można by również pomyśleć nad zwiększeniem ilości meczy ligowych. No skoro taki Hampel, Pepe czy AJ mogliby jeździć tylko np. w lidze Polskiej i Czeskiej/Niemieckiej to ogólnie zawodnicy mieliby więcej wolnych terminów. Ale to już melodia przyszłości. Docelowo taka LM mogła by liczyć 8 zespołów, po dwa najlepsze z najmocniejszych lig. Jasne, ze organizacyjnie trzeba by to dopracować. Od czegoś jednak trzeba zacząć a nie wiecznie narzekać.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (20-01-2014)

  47. Powrót do góry    #90
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Słuchaj Ślązaku !
    Przyzwyczaiłem się już do tego, ze zawsze bronisz linii Różowego, więc twoje posty są tyle dla mnie warte co zeszłoroczny śnieg.

    W obecnej sytuacji każde przedsięwzięcie mające na celu skonfrontowanie zwycięzców jakichkolwiek żużlowych lig to kompletny idiotyzm. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to znaczy, w moim odczuciu, że nie ma zielonego ( ) pojęcia o tym sporcie.

    Przerabiamy już KPE od końca lat 90-tych.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-01-2014 o 21:02
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •