Pokaż wyniki od 1 do 42 z 42

Wątek: Konflikt na linii Kowalik - Ząbik

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    451
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Konflikt na linii Kowalik - Ząbik


    W dzisiejszym " Przeglądzie Sportowym " zamieszczony został wywiad z Mirosławem Kowalikiem. Zawodnik,sfrustrowany
    ostatnimi decyzjami trenera Apatora, postanowił przerwać milczenie i publicznie wystąpić przeciw panu Ząbikowi.Mirek oskarża trenera o błędy , będące przyczyną takich , a nie innych wyników drużyny z Torunia w tym sezonie.Jednocześnie zaznacza , ze jeżeli jego sytuacja w zespole nie ulegnie poprawie to prawdopodobnie będzie zmuszony do zmiany klubu.
    Z kolei Ząbik zarzuca Kowalikowi odmowę startu w eliminacjach MPPK. Przy okazji też oświadcza , ze jest gotowy do ogłoszenia całej prawdy na temat zawodnika na łamach prasy.
    Może pan trener da się w końcu namówić na wystąpienie na chacie ? Bardzo byłbym ciekaw tych prasowych
    rewelacji, które ma zamiar podać.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    486
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem rację ma Mirosław Kowalik on żyje żużlem i jak powiedział gdyby nie starty w lidze szwedzkiej to nie miałby co do garnka wrzucić.Jan Ząbik mimo bardzo dobrych startów w lidze szwedzkiej Kowalika wystawia do meczy Sawinę będącego w słabszej formie niż Mirek.A więc to niech Ząbik odejcie z klubu a nie Kowalik a kibicom napewno niespodoba się pozostanie w klubie Ząbika.Proponuje na nowego trenera Jerzego Kniaźa.
    APATOR K APATOR S APATOR MISTRZEM POLSKI JEST!!!

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Ząbik

    Ząbik był, jest i będzie zabawny. Kowalik dość długo trzymał język na wodzy, ale staję po jego stronie. W ewentualnej konfrontacji mam nadzieję, że zwycięży Mirosław. Brak sukcesu zawsze ro0dzi frustrację, pamiętam to w Bydgoszczcy równie dobrze, jak koledzy w Toruniu. Najgorsza zaś jest euforia. Niech to sobie Ząbik zakonotuje, Ząbiku!

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tym konflikcie jestem zdecydowanie po stronie Kowalika...na początku sezonu nie buntował sie bo był system rotacyjny...a teraz to z Kowalika Ząbik robi sobie po prostu jaja !...od kilku meczy Mirek nie jeździł a powszechnie wiadomo o tym ,że Sawina nie jest zbytnio w formie...Kowalik zrobił wiele dla Toruńskiego żuzla i Ząbik powinien to uszanowac...To dla Torunia moze byc ktoś taki jak Huszcza dla Zielonej...a tak Kowalik będzie musiał odejsc zeby móc zarabiać...a zapewniam ,że wielu prezesów widziało by Kowalika u siebie...Pozdrawiam

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Również jestem za kowalikiem, no sawina na meczu w trouniu zdobyl cale 5 pkt, we wroclawiu na partach fakt zrobil 15 ale to byl jego tor !!!! W toruniu sawina nie poiwnien jezdzic tylko kowalik, bo sawina w oruniu slabo jezdzi, kowalik za to na torunskim torze jezdzi rewelacyjnie, proponuje sawine na wyjkazdy kowalika do torunia i tak jest sprawiedliwie

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Zawsze mozna zorganizowac, petycje z podpisami :)

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    479
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czasami tak jest, że nie można mieć w składzie wielu dobrych zawodników. Jeździć chcę każdy. W takim przypadku jaki jest w Toruniu system rotacyjny to najlepsze rozwiązanie. Ale dotyczace wszystkich seniorów. Dlatego nie dziwię się, że Kowalik chciałby startować. Przecież z wszystkich czołowych seniorów w Apatorze ma najmniej startów.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ząbik już od początku sezonu podejmuje kontrowersyjne decyzje. Przypomnijcie sobie, jak długo do podstawowego składu wystawiał Kłosa, mimo iż jeżdżący z rezerwy M.Jaguś oraz A.Miedziński, wielokrotnie swoją jazdą na torze pokazywali trenerowi, na kogo powinien stawiać. Ząbik był jednak konsekwentny i tak na prawdę Kłosa w programie nie ma dopiero może od 3 meczy. Kowalik, Sawina, czy W.Jaguś? Być może trener Ząbik zapomniał już własne słowa z początku sezonu, że odsunięty od składu będzie ten zawodnik, który zawiedzie najbardziej w poprzednim meczu. Może trzeba je Ząbikowi przypomnieć? To, że Ząbik krzywdzi Mirka, wie każdy. Dla przypomnienia: Mirek został odsunięty od składu na mecz finałowy, mimo iż jego aktualna forma nie budziła wątpliwości. Pomimo to, podczas finału pomagał kolegom z zespołu, podpowiadał i doradzał. Mecz inauguracyjny tego sezonu. Skoro nie dostał szansy zaprezentowania się w ostatnim meczu, było pewne że Kowalik wystąpi w pierwszym meczu po kilkumiesięcznej zimowej przerwie. Ząbik jednak uznał, że lepiej będzie, jak Mirek pozostanie w parkingu. W meczu z Włókniarzem w Toruniu Mirek pojechał zupełnie przyzwoicie, przyczyniając się w dużym stopniu do zwycięstwa. W meczu następnym - z Atlasem, Mirek już jednak nie jeździ. Najgorzej wypada natomiast Robert Sawina, który automatycznie powinien być usunięty od składu na mecz z Polonią. Ale i w tym meczu Mirka nie ma w składzie. Jestem pełen podziwu dla Kowalika. Cierpliwy to facet, ale wiadomo, że kiedyś cierpliwość się kończy. Naprawdę wielka byłaby to strata, gdyby Mirek odszedł z klubu, i to kosztem trenera, który już dawno powinien podać się do dymisji.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sznauję kowalika ale to że publicznie zaczyna oskarżać trenera nawet jakby miał rację to mnie zaszokowało.zawodnik nie powinien żądać od trenera żeby go wstawiał do składu.odpowiedzialnym za wynik jest trener i to on poniesie odpowiedzialność za brak wyniku.a swoją drogą to każdy trener ma swoich pupili w klubie

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    486
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sznauję kowalika ale to że publicznie zaczyna oskarżać trenera nawet jakby miał rację to mnie zaszokowało.zawodnik nie powinien żądać od trenera żeby go wstawiał do składu.odpowiedzialnym za wynik jest trener i to on poniesie odpowiedzialność za brak wyniku.a swoją drogą to każdy trener ma swoich pupili w klubie
    Wszyscy widzą że mimo słabej dyspozycji Sawiny Ząbik niewystawia Mirka więc niemów że on oskarża trenera bo wszyscy wiedzą że Ząbik popenia kardynalne błędy.Nie tylko Kowalik oskarża trenera ale też kibice.Gdyby nie błędy Ząbika to mecz w Bydgoszczy byłby nawet może wygrany ponieważ Kowalik mógłby zrobić w Bydzi nawet i 13 ptk,a Sawina zdobył tylko 6 ptk.Jednym słowem "WON" dla Ząbika.
    APATOR K APATOR S APATOR MISTRZEM POLSKI JEST!!!

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście jestem za Mirkiem. Od jakiegoś czasu Sawina dobrze jeździ w turniejach mistrzowskich, gorzej w lidze. Nie wiem czy dla niego liczy sie tylko kasa i sława za zajęcie jakiegoś miejsca na podium. Żal mi tylko kibiców z Torunia, a wcześniej z Wrocławia. Sawina chciał jeździc w tyn sezonie w Gnieźnie, ale mu podziękowano i widzę, że zrobiono dobrze. A Mirek powinien poszukac sobie nowego klubu bo wiadomo że jak w klubie sa układy to z nimi to jest walka jak z wiatrakami!!!!!!!!!!!!

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy możliwe jest aby Kowalik jeszcze w tym sezonie występował w innym klubie? Myślę, że byłoby to możliwe gdyby został wypożyczony, ale na to musiałby mieć zgodę klubu. A w to nie wierzę , bo dlaczego Apator miałby tak bardzo wzmoćnić któregoś z rywali. Chyba , że któyś z klubów z 1 ligi. Czy wiadomo jakie kluby wchodziłyby w grę?

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    451
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Mirek zasugerował także jeszcze inną kwestię. Co prawda
    nie wypowiedział się o tym wprost , lecz można domniemywać , że trener Ząbik jest w bardzo dobrej komitywie
    z prezesem Karwanem.Uważa , że na dymisję szkoleniowca nie ma co liczyć i to raczej jemu przypadnie wykonanie
    pierwszego kroku.( zmiana klubu ???)

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Mam nadzieję, że Mirek nie opuści Torunia po tym sezonie, dażę go dużą sympatią. Może w przyszłym roku nie będzie obowiązywał KSM wówczas nie będzie dochodziło do takich konfliktów bo wszyscy będą jechać, a takim straszakiem mógłybyć wówczas np. taki Danno.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    118
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy możliwe jest aby Kowalik jeszcze w tym sezonie występował w innym klubie? Myślę, że byłoby to możliwe gdyby został wypożyczony, ale na to musiałby mieć zgodę klubu. A w to nie wierzę , bo dlaczego Apator miałby tak bardzo wzmoćnić któregoś z rywali. Chyba , że któyś z klubów z 1 ligi. Czy wiadomo jakie kluby wchodziłyby w grę?
    Nie jest to możliwe ponieważ wypożyczony moży być tylko ten zawodnik który nie jeździł w danym sezonie, a Mirek jechał już bodajże w 5 spotkaniach.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2002
    Postów
    705
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Teraz to czekam tylko na czat z Ząbikiem,może po wielu gorzkich słowach jakie usłyszy sam zrezygnuje ale to nie w jego stylu.Ząbik to dziwny typ jakby zamknięty w swoim świecie nie słuchający ludzii którzy chcą dobrze.Kowalika pretensje są uzasadnione gdyż jest notorycznie pomijany w składzie mimo że prezentuje się świetnie.Natomiast tłumaczenia Ząbika są śmieszne,twierdzi że Kowalik odmówił startu w MPPk,bo wolał Szwecję.No cóż ale jeśli w Szwecji wie że pojedzie i zarobi a prawdopodobnie jeśli zgodziłby się na start we Wrocławiu zostałby tylko rezerwowym.Zwolnienie Ząbika to podstawowy cel na przyszły sezon.

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Pozwól że odpowiem, za nicramabo sie z nim koleguje. a wiec nie jestem pewny czy wiesz, ze przed tym jak kniaź trenował polonie bydgoszcz, był on trenerem apatora, i to za jego czasów, zawsze zdobywaliśmy medale. Wiesz to kto "wynalazł" Sullivana i sprowadził do Torunia? Kniaź odkryl w nim talent mimo że byl nieznany trafił do Torunia a teraz prosze, prawie mistrz świata. to chyba o czymś świadczy? A myślisz że jak t. gollob walnie 15 protas 10 obcokrajoweic 10 i jacus dorzuci to wygraja wszystkie mecze? toc to wychodzi ookolo 48 gora 50, a kazdemu zdarzaja sie wpadki i juz gleba

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    no wiesz moze w bydgoszczy zrobia 50 pkt. ale jak golloob zawali 2 biegi to mecz przegrany, a oni zdobywali 60 pkt
    w meczu. wiec muesieli umiec jezdzic, a w toruniu? z niczego nie mozna zrobic medalu, a on to zrobil (kniaź)

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Panowie mysle że w ostanich wątkach troszeczke odbiegliście od tematu. Wracając do Mirka to wcale sie nie dziwie jego wypowiedziom. Przecież przed sezonem sam Ząbik mówił że najsłabszy w meczu wypada, a teraz sam wymyśla "no niby w tym meczu Sawina był słaby ale w następnym jedziemy do Bydgoszczy a tam Sawina zdobył w zeszłym roku medal, tam znowu kiedyś zrobił 13 pkt." i tak dalej. Więc co sie dziwić że Kowalik się buntuje? Jedyną nadzieją dla Mirka jest w tej chwili kontuzja któregoś z kluczowych zawodników (Rickardsson, Bajerski, Kowalik) lub (tak mi się wydaje) druga czwórka bo wtedy prawdopodobnie nastapi tryb oszczędnościowy na niektóre mecze.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik Awatar Martines
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    395
    Kliknij i podziękuj
    1,355
    Podziękowania: 59 w 29 postach
    Dziwny jest ten wasz Ząbik. Kowalik moim zdaniem prezentuje się lepiej od Sawiny.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar Andy_
    Dołączył
    30-01-2002
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    nie wiem czemu zabik tak ustawia pary ze zawsze bajera musi jechac z sawina.dlatego ze sa sponsorowani przez real ?.smieszne.wstawienie wisia jagusia do pary z mlodziezowcemn tez jest bardzo ryzykowne.wystarczy ze on zawali i jst 5-1 do junior nic nie zrobi.owinien jechac tony rickardsson z moldziezowcem jagus z kowalikem i bajer z chrzankiem.
    bardzo denerwuje mnie postawa jana
    zabikia.szkoda ze nie bylo go na czacie bo juz bym go wypytal
    polecam aktykul o tej sprawie -->http://www.motor.lublin.pl/plotki.htm

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ktoś tutaj mówił o jakiejś petycji?...Jestem za!!! Ale należałoby już teraz dać znak prezesikowi i trenerowi że kibice są za najbardziej (obecnie) zasłużonym zawodnikiem klubu... i to oni muszą zrobić coś z tym fantem a nie Mirek... Bo co zrobi klub bez kibiców. Nie mówię o tym że kibice wcale nie będą przychodzić na stadion ale ja osobiście znam takich ludzi (sam chyba też bym nie chodził)...Toruń od kilku lat pozbywa się b. dobrych lub dobrze zapowiadających się żużlowców (Sawina, Walczak gdy był dobry, Bajrski-to chyba był największy talent, Krzyżaniak) a teraz jeszcze Miruś... No nie panowie w co wy gracie...Od początku sezonu Ząbik sobie w jajko leci, a co będzie gdy Ząbik Junior (czyt. Karol) zda na licencje-Miedzian i Marcin jeździć już w ogóle nie będą!!! Mam nadzieję że ktoś się tu obudzi bo jak nie to... A PANU M> KOWALIKOWI NALEŻAŁOBY DAĆ DO ŚWIADOMOŚCI ŻE TORUŃ JEST ZA NIM I NIECH SIĘ TAK ŁATWO NIE PODDAJE...

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A swoją drogą to już w sezonie 2001 mówiło się że Real daje kasę aby Bajerski jeździł gdy ten miał słabszą formę- czyli to nie jedyny przypadek w naszym klubie... AndrzeJ - fakt, pary są ustawiane pod wzg. kewlarów!!! :) Pozdrowienia

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    486
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po pierwsze propnuje Jerzego Kniazia ponieważ jest bezrobotny,po drugie poniewaz moim zdaniem jest dobrym trenerem,napewno kiedy trenował Bydgoską Polonię nie popełniał takich błędów jak jak Ząbik teraz.No i po prostu zna się na rzeczy.
    APATOR K APATOR S APATOR MISTRZEM POLSKI JEST!!!

  25. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    04-07-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    dzieki ludzie ze poruszyliscuie ten temat!

    Sprawa mirka jest obecnie wg mnie najwiekszym glupstwem jaki robi zarzad.
    zupelnie nie rozumiem dlaczego tak sie dzieje... mirekj jest zalamany, nawet z nim rozmawialam na ten temat, poza tym da sie to odczuc w kazdym jego wywiadzie.
    ma pretensje do zabika, co chwile wybuchaja miedzy nimi klotnie, to jest straszne. jest mi cholernie zal mirka!!!
    przeciez jesli on nie jezdzi to nie zarabia pieniedzy wiec nie moze inwestowac w sprzet ani nic innego i kolko sie zamyka. a to wszystko przez glupie, nieuzasadnione wybryki trenera!!
    szkoda gadac...
    jestem zdecydowanie po stronie mirka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! juz nawet chcialam napisac do niego list albo raczej do trenera, ale stwierdzilam ze to by nic nie dalo, chyba ze faktycznie okazaloby sie ze caly torun jest za kowalikiem!!!!!
    ale odnosnie bajera i sawiny to mysle ze dobrze ze caly czas jezdza razem w parze. swiadczy o tym chciazby 2 miejsce w mppk 2002..
    jezeli w tym roku nie wywala zabika na bruk to przestaje chodzic na zuzel, bo wiecej niestety nie moge zrobic... torunski speedway przez niego upada.. to jest dno! to juz ja bym logiczniej to wszystko zrobila...
    a;bo sprawa juniorow. jakos od czau gdy zabik jest trenerem torun nie ma zadnego porzadnego mlodziezowca.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    jedynym kandydatem est ten zapijaczony kniaz... nie wiem czy to jest najlepszy pomysl
    Wydaje mi sie ze troche przecholowałaś, i mimo że jesteś "młodzikiem" którym wybacza się dużo to lepiej nie przeginać. Bo Darkness czówa ;)

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    04-07-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wiesz co nie musisz mnie pouczac, sory jak kogos urazilam - takie jest moje zdanie, a to nie jest wlasciwie tak z tym ze jestem mlodzikiem... ale zeszta niewazne

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    wiesz co nie musisz mnie pouczac
    W którym miejscu ja cie pouczam? To nie ja jestem tu od tego, to była tylko dobra rada, jasne każdy moze mieć swoje zdanie ale to nie daje ci prawa nazywać gogoś "zapijaczony" na Forum.


  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Albo ja odejdę albo trener Ząbik - mówi Mirosława Kowalik. - Nikomu nie robię na złość. Uważam, ze inni są lepsi i po sezonie zostanę rozliczony przez zarząd - odpowiada szkoleniowiec.

    Konflikt między byłym kapitanem a trenerem aktualnych mistrzów Polski trwa od dawna. Iskrą na prochy był mecz derbowy z Point S/Polonią. - O tym, że nie nie wystąpię dowiedziałem się 45 minut przed meczem. Wyciągnąłem już motocykle z busa, szykowałem się do startu - opowiadał żużlowiec we wtorkowym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". - Uważam, że Jan Ząbik popełnił wiele błędów. (...) Nie chodzi tylko o to, że ja nie dostaję szansy, ale o błędy podczas prowadzenia spotkań, o złe ustawienie par - dodawał.

    O składzie decydują chyba partykularne interesy trenera

    Joachim Przybył: Użyłeś bardzo mocnych słów po meczu w Bydgoszczy.

    - A co mam do stracenia? Od długiego czasu siedzę, milczę i tylko biorę w tyłek.

    Dlaczego Twoim zdaniem tak rzadko masz miejsce w składzie?

    - Nie wiem do końca dlaczego. W klubie są pewne układy, rozgrywki personalne, na które ja nie mam wpływu. Trener argumentuje, że nie jadę w lidze, bo odmówiłem startu w półfinale mistrzostw Polski par.

    A rzeczywiście odmówiłeś?

    - To nie do końca było tak. Już wcześniej jako pierwszy zrezygnowałem ze startu w tej imprezie i trener się cieszył, bo miał do dyspozycji czterech zawodników. Potem kontuzję odniósł Tomek Bajerski i zaczął się problem. Ząbik na siłę wysłał do Czech Wiesia Jagusia, a mnie chciał ściągnąć ze Szwecji. A przypomnę, że zawody odbywały się w Krośnie. W tej sytuacji odmówiłem, bo miałem od dawna zakontraktowany start w Indianernie i obiecałem Szwedom, że przyjadę.

    Teraz prawdopodobnie jeszcze bardziej skomplikuje się Twoja sytuacja.

    - Zdaję sobie z tego sprawę. Albo jednak będę walczył albo położę uszy po sobie i będę siedział cicho. Tylko że wtedy niemal na pewno nie pojawię się już na torze do końca sezonu.

    A sądzisz, że sytuacja może obrócić się na twoją korzyść?

    - Nie wiem. W klubie jest taka atmosfera, że trudno powiedzieć, co może pomóc.

    Wystąpiłeś jak na razie w pięciu meczach tego sezonu.

    - I w żadnym nie zaliczyłem jakiegoś szczególnie tragicznego wyniku. Najgorszy miałem we Wrocławiu, gdzie zdobyłem pięć punktów. Ale w drużynie są zawodnicy, którzy w każdym meczu mają taki dorobek, a mimo to regularnie pojawiają się w składzie. Nie wiem, co o tym decyduje, chyba partykularne interesy trenera.

    Jakie interesy?

    - Nie wnikam w to, bo za dużo mógłbym na ten temat powiedzieć.

    Jaka będzie twoja przyszłość toruńskim klubie?

    - Ten sezon muszę po prostu przeczekać. Potem albo ja odejdę, albo Ząbik. Niech tylko kibice zwrócą uwagę ile klubów spuścił już z ligi ten trener. I moim zdaniem wkrótce ciężkie chwile nadejdą także dla Apatora.

    Rozmawiał Joachim Przybył

    Nikogo specjalnie nie gnębię

    Joachim Przybył: Czytał Pan "PS"?

    Jan Ząbik: Tak.

    Jak Pan skomentuje treść wywiadu z Mirosławem Kowalikiem?

    - A co tu komentować?

    Choćby zarzuty, że zawodnik za rzadko pojawia się w składzie ligowej drużyny?

    - On wszystkiego się czepia. Gdy był w słabszej formie fizycznej i sprzętowej, liczyłem po prostu na innych. Na pewno jednak nie jest tak, że specjalnie go gnębię. On też musi coś dać drużynie, a gdy Bajerski odniósł kontuzję, nie chciał jechać w parach.

    Kowalik tłumaczy, że wcześniej już zrezygnował z par, a Pan mógł sięgnąć po Jagusia.

    - Tak było, ale Jaguś musiał jechać do Czech, bo już opuścił jeden mecz i mógłby dostać karę od tamtejszej federacji.

    Fakty są jednak takie, że przynajmniej na torze w Toruniu Kowalik ma lepsze wyniki niż Robert Sawina.

    - Do końca sezonu jeszcze jest sporo czasu i będzie miał okazję to udowodnić.

    Podobno w klubie rządzą układy pozasportowe?

    - Nic mi o tym nie wiadomo. Sprawy pozasportowe mnie nie interesują.

    Kowalik stwierdził, że po sezonie z klubu odejdzie albo on albo Pan.

    - Trudno. Zawsze staram się udowodnić swoją dobrą pracę odpowiednim wynikiem. Po sezonie zarząd oceni moje dokonania i jeśli uzna, że są niewystarczające, to po prostu mnie zwolni.

    Według Kowalika atmosfera w klubie jest fatalna.

    - Atmosferę tworzą sami zawodnicy. Mirek jako jedyny żużlowiec nawet nie stara się współpracować z drużyną. Sami zawodnicy to czują. Ten wywiad jest najlepszym dowodem. Konflikty w grupie mogą się zdarzyć, ale brudy trzeba umieć prać we własnym gronie. Ja sam mógłbym wiele powiedzieć na forum publicznym o Kowaliku, ale po co? To nie poprawiłoby atmosfery.

    Ale konflikt trenera z najbardziej doświadczonym zawodnikiem z pewnością także jej nie poprawi.

    - Właśnie ten doświadczony zawodnik powinien się integrować z zespołem. Przed sezonem każdy z nich wiedział, gdzie podpisuje kontrakt. W klubie, tak jak w firmie, ktoś musi podejmować decyzje. W Apatorze decyduję jak na razie ja i po sezonie zostanę z tego rozliczony.

    Rozmawiał Joachim Przybył

    Kowalik w tym sezonie ligowym

    Pojechał tylko w pięciu meczach spośród 11, jakie rozegrał Apator/Adriana:

    BGŻ/Polonia (wyjazd)

    7+1 (1, 2, 2, 1, 1)

    Stal/Pergo (w)

    10 (3, 1, 1, 3, 2)

    Point S/Polonia (d)

    10 (3, 2, 3, 2, 0)

    Atlas (w)

    5 (2, 1, 1, w, 1)

    Włókniarz (d)

    8+4 (3, 1, 1, 1, 2)

    KSM 7,20


    Marek Karwan

    prezes Apatora/Adriany Nie czytałem tego artykułu, więc trudno mi go komentować. Uważam jednak, że zawsze jest złą sytuacją, gdy pracownik wymienia poglądy z pracodawcą na łamach prasy. A już niedopuszczalna jest sytuacja, gdy zawodnik krytykuje publicznie swojego trenera. Takie rzeczy powinno się załatwiać we własnym gronie.


    (GW)


    Po meczu w komentarzach dla TŻ Ząbik powiedział: "Skoro Kowalik dobrze czuje sie w parze z Jagusiem, to po co psuć coś co jest dobre ?" I więcej Kowalik nie pojechał. I jak tu nie wierzyć w układy pozasportowe ?

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    24-05-2002
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem z Lublina i na ta sprawe spogladam z pewnego dystansu.Juz w ubiegłym roku Zabik był dla mnie smieszny,za Kowalika bedacego w bardzo dobrej formie jezdzili gosi:Bajerski,Kosciecha.Szczególnie rewelacyjnym posunieciem było wystawienie Kosciechy do meczu o mistrzostwo Polski gdzie wachał spaliny wrocławian.Przecierz Apator mógł przegrac to spotkanie,co by było gdyby np.Chrzanowski pojechał słabo.W tym sezonie powtaza sie sytuacja wszyscy jezdza tylko Kowalik grzeje ławe.Podziwiam cierpliwosc Mirka ja na jego miejscu nie pozwoliłbym tak soba pomiatac,on powinie byc szanowany w klubie dla którego jezdzi juz 15 lat.Mam nadzieje, ze Zabik odejdzie.
    pozdrawiam kibiców z Torunia.

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    06-03-2002
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    248
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    Bardzo żałuję, że jest taka sytuacja w klubie, że nie wszyscy traktowani są równo. Z drugiej strony nie pozbywałbym sie trenera Ząbika z klubu. Zaproponowałbym mu stanowisko trenera młodzieży, a pozbawił go kompetencji w sprawach składu, taktyki i prowadzenia drużyny podczas meczu, bo w tym się zdecydowanie nie sprawdził. Uważam, że w tej roli najlepiej by się znalazł Jerzy Kniaź. Bardzo dobrze motywował chłopaków do meczu.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik Awatar jjack
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba w tym całym zamieszaniu i poszukiwaniu winnych zapominacie jeszcze o kilku innych ważnych aspektach.
    1. Sprawa sponsoringu: Chodzą głosy, że REAL wywiera presję na trenerze i władzach klubu, aby jeździli Bajera i Sawka. Niewątpliwie trener powinien się kierować głównie wynikami, ale jeśli również i jego pozycja zależy od włodaży klubu uwikłanych w układy ze sponsorami, to sami rozumiecie... .
    2. Idiotyczny pomysł z KSM powoduje, że wartościowi jeźdźcy grzeją ławę, a startują takie miernoty jak chociażby Puszakowski. Ograniczenia powinny dotyczyć tylko liczby obcokrajowców, łącznie z pseudo-Polakami typu Smith czy Holta. Co to za Polak, skoro reprezentuje w GP Anglie czy Norwegię. Albo rybki, albo akwarium.
    Więc głowny problem tkwi w zgoła czym innym.

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Podobno wczoraj było spotkanie obu panów, i było na nim ok 500 kibiców czy ktoś z Torunia mógłby powiedzieć jak się zakończyło ?

  34. Powrót do góry    #34
    Początkujący
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    500 ludzi w Speedway Pubie ? :)))
    bez przesady. bylem, piwo pilem, posluchalem i poszedlem do domu :)) a tak na powznie to zabik zostal znokautowany
    (oczywiscie w bitwie na argumenty :) ) i wszyscy byli za Mirkiem, ktorego wypowiedzi byly spojne i przekonywujace. Zabik o malo co a zostalby wyniesieny przez kibicow zdenerwowanych jego belkotem. z gorzowem pojedzie MIREK, bo tak chca kibice i trener tego wreszcie posluchal.

    pozdrawiam z Torunia

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Ciesze sie ze z Gorzowem pojedzie "Kowal".Mam nadzieje ze Zabik tym razem dotrzyma slowa.
    Smieszy mnie to ze za trenera sklad ukladac musza kibice ale coz jezeli trenerem jest taki as jak Zabik to niestety jest to koniecznosc.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    I jeszcze jedno.
    Jesli szukacie nastepcy Zabika to nie zapominajcie o Wojtku Zabialowiczu.Gosciu nie idzie na zadne uklady i wali prosto z mostu (dlatego wylecial z Apatora).
    Jest jeszcze Stasiu Miedzinski ktory poprowadzil juz Aniolow do tytulu DMP.Teraz co prawda trenuje zespol z Lodzi,ale mysle ze gdyby otrzymal propozycje to by nie odmowil.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do jjack

    A sprawdź co napisałem wyżej o Real-u... Czyli nie zapomniałem prawda :) !!! A swoją drogą to myślę że nie 500 osób jest za Mirkiem ale kilka (no może 2 :)) tysiące osób w Toruniu i nie tylko... Toć to dusza człowiek :)

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    500 ludzi w Speedway Pubie ? :)))
    bez przesady. bylem, piwo pilem, posluchalem i poszedlem do domu :))
    Własnie 500 osób, tak pisało w dzisiejszym Tempie (Przegladzie Sportowym) dlatego pytałem :)

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja osobiście nie byłem ale mam nadzieję że Miras zostanie a kibice Apatora przywitają go tak gorąco w meczu z Pergo jakby był mistrzem świata

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ooo dokladnie !
    A tak w ogole to chcialbym sie przywitac :-)
    Jestem z Torunia, mam 20 lat i aktualnie delektuje sie wakacjami :-))) A ze juz jedna lista dyskusyjna mi nie wystarcza (PZLD - wspaniala sprawa, ale ostatnio troche dretwa) to skorzystalem z namowy znajomych i zajrzalem na sportsboard.pl . No i wszystko by bylo fajnie, gdyby jeszcze poziom byl troche wyzszy - (np. niejaka wiesniara
    Gocha z Bydzi :-(((( ).

    pzdr

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    (np. niejaka wiesniara
    Gocha z Bydzi :-(((( ).
    pzdr
    Miastowy sie znalazl. Pewno z Lodzi lub z Torunia :-)
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Morciasz nie oto chodzi że one być z Bydzi tylko jaki poziom sobą prezentuje... Pozdrawiam wszystkich i witam nowego swojaka :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •