1. Alfred Smoczyk.
2. Roman Jankowski.
3. Leigh Adams.
4. Zenon Kasprzak.
5. Mariusz Okoniewski.
6. Damian Baliński.
7. Jarosław Hampel.
1. Alfred Smoczyk.
2. Roman Jankowski.
3. Leigh Adams.
4. Zenon Kasprzak.
5. Mariusz Okoniewski.
6. Damian Baliński.
7. Jarosław Hampel.
Normalnie nie wypowiadam sie "w tego typu wątkach", ale do dziś od czasu do czasu myślę "co by było gdyby".
Falubaz.
1) Rafał Kurmański
2)Grzegorz Zengota
3)Grzegorz Walasek
4)Fredrik Lingren
5) Piotr Protasiewicz
6) Patryk Dudek
7) Alex Loktajew
Ta drużyna mogłaby dziś szykować sie do meczu we Wrocławiu...:(
Jeśli chodzi o Stal GORZÓw, zadanie to jest niezwykle trudne. Przewinęło się przez ten czas kilkudziesięciu Reprezentantów Polski, kilkunastu multimedalistów MP, i medalistów MŚ.
Ze względu na 60 lat historii trzeba by stworzyć chyba "dwie" drużyny.
Stal "A"
Byliby to
1 Jancarz
2 Świst
3 J.Rembas
4 B.Nowak
5 Pogorzelski
6 Migoś
i mimo wszystko za lata startów i setki punktów
7 Paluch
8 Franczyszyn
Stal "B"
1 Padewski
2 Rogal
3 Stercel
4 Woźniak
5 Fabiszewski
6 Okupski
7 Towalski
8 Plech (!)
można byłoby jeszcze tworzyć Stal "C" z tych zawodników, którzy mieli krótsze epizody - po 3-4 lata startów, byliby tam m.in.
1 Proch
2 Dziatkowiak
3 Okoniewski
4 Crump
5 Rickardsson
6 Kocso
7 Gollob (!)
8 Bajerski he he
UNIA TARNOW
9.Tomasz Gollob
10.Z.Pytko
11.T.Rickardsson
12.R.Holta (jak zaczynal startowac chyba 2 liga)
13.Simon Wigg
14.J.Rempala
15.J.Kolodziej
Polonia Bydgoszcz
T.Gollob
M.Połukard
H.Glucklich
R.Dołomisiewicz
P.Protasiewicz
B.Proch
N.Świtała
Z.Raniszewski
Świst -Kapitan
Staszewski
Suchecki
Pytel
Okoniewski
Krakowski
Kessler
trener :Żyto
Ja skład Unii Tarnów zestawiłbym tak:
1. Rickardsson
2. Cierniak
3. Kapustka
4. J.Rempała
5. T.Gollob
6. M.Rempała
7. J.Kołodziej
Skład zestawiam według zawodników których sam miałem przyjemność na żywo oglądać w barwach Jaskółek.
Pozdrawiam
9. Knudsen
10. Piekarski/Jankowski
11. Załuski
12. Lech
13. Śledź
14. Baron
15. Szuba
I wszystko jasne ;)
Stal :
1 Jancarz
2 Świst
3 Plech
4 Nowak
5 Rembas
6 Cegielski
7 Franczyszyn
8 Paluch
rezerwa: Pogorzelski, Migoś , Woźniak , Proch , Towalski, Okupski
Unia Leszno All Stars
1 Alfred Smoczyk IMP 1-0-0
2 Bernard Jąder IMP 2-0-0
3 Henryk Żyto IMP 1-1-1
4 Józef Olejniczak IMP 1-0-0
5 Zdzisław Dobrucki IMP 1-0-0
6 Roman Jankowski IMP 2-0-3
7 Zenon Kasprzak IMP 1-1-1
8 Jarosław Hampel IMP 1-3-0 IMŚ 0-1-1
Szanse na zmontowanie lepszego składu z wychowanków mają tylko dwa kluby, czyli Row Rybnik i Stal Gorzów.
P.S. Z zachowaniem należnego szacunku, ubiegając sfrustrowane wypowiedzi, proszę kibiców Piły, o nie wciskanie kitu jakoby ich klub kogolwiek wyszkolił
Unia Leszno:
9. Alfred Smoczyk - wychowanek
10. Zdzisław Dobrucki - wychowanek
11. Józef Olejniczak ("C") - wychowanek
12. Henryk Żyto - wychowanek
13. Roman Jankowski - wychowanek
14. Zenon Kasprzak - wychowanek
15. Bernard Jąder - wychowanek
16. Zbigniew Jąder - wychowanek
Unia Leszno 2:
1. Jarosław Hampel
2. Jan Krzystyniak
3. Stanisław Pogorzelski ("C") - wychowanek
4. Mariusz Okoniewski - wychowanek
5. Leigh Adams
6. Greg Hancock
7. Damian Baliński - wychowanek
8. Piotr Pawlicki - wychowanek
Unia Leszno 3:
1. Jerzy Kowalski ("C") - wychowanek
2. Stanisław Kowalski - wychowanek
3. Czesław Piwosz - wychowanek
4. Stanisław Turek - wychowanek
5. Marian Kuśnierek - wychowanek
6. Andrzej Krzesiński - wychowanek
7. Janusz Kołodziej
8. Stanisław Glapiak - wychowanek
P.S. Para Baliński-Pawlicki- najniebezpieczniejsza para w historii Polskiego żużla. I para Kowalski-Kowalski- dwaj bracia, którzy zginęli na torze.
Ostatnio edytowane przez adamczik ; 16-10-2011 o 18:13
Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
Sezony: 51
Mecze: 852
Zwycięstwa: 469
Remisy: 31
Porażki: 353
Punkty: 1035
Bilans: +3399
Medale: (67-52-46) 165
Ukryta zawartość
Polonia Piła
1.Hans Nielsen
2.Krzysztof Okupski
3.Rafał Dobrucki
4.Tomasz Gapinski
5.Jarosław Hampel
6.Krzysztof Pecyna
7.Mariusz Frankow
8.Rafał Kowalski
Śląsk Świętochłowice:
1.Paweł Waloszek
2.Wiktor Waloszek
3.Jan Mucha
4.Jerzy Kochman
5.Rinat Mardanszin
6.Józef Jarmuła
7.Stanisław Rurarz
Pod nr.8 zawodnicy ,którzy nie rozwinęli swoich umiejętności przez kontuzję lub byli w cieniu innych gwiazd Śląska.
8.Kazimierz Bury/Jacek Goerlitz/Marian Stroba/Erwin Brabański/Andrzej Kułaga/Krzysztof Bas/Krzysztof Zarzecki/Franciszek Hudała
Ostatnio edytowane przez DeWoy ; 16-10-2011 o 23:01
GKM:
1.B.Hamill
2.W.Ośkiewicz
3.L.Kędziora
4.Z.Rutecki
5.R.Dados
6.K.Buczkowski
7.J.Szydlik
8.P.Staszek
"Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson
1. Raniszewski
2. Rose
3. J. Ząbik
4. Żabiałowicz
5. J. Krzyżaniak
6. W. Jaguś
7. K. Ząbik
8. Bajerski
Taki składzik na pięćdziesięciolecie Apatora! Sami swoi, bo teraz taka moda w Toruniu
Unia Leszno
9. A. Smoczyk
10. R. Jankowski
11. L. Adams
12. P. Pawlicki senior
13. M. Okoniewski
14. J. Olejniczak
15. D. Baliński
16. A. Skórnicki
sami swoi
9. Henryk Olszak
10. Zbigniew Marcinkowski
11. Maciej Jaworek
12. Jan Krzystyniak
13. Andrzej Huszcza
14. Piotr Protasiewicz
15. Bolesław Proch
16. Jarosław Szymkowiak
Temat odżywa co jakiś czas, to też i ja przedstawię swój skład Unii Tarnów.
Zestawienie opieram na zawodnikach związanych z tarnowską Unią i wychowanych na tarnowskim owalu plus jeden obcokrajowiec.
1. Zygmunt Pytko
2. Marian Wardzała
3. Jacek Rempała
4. Janusz Kapustka
5. Tony Rickardsson
6. Janusz Kołodziej
7. Grzegorz Rempała
Oto moje propozycje, niektóre nawet zaskakujące. Zacznę od PSŻ-u Poznań:
9. Norbert Kościuch - kapitan z sezonu 2011, niesamowity walczak
10. Mateusz Szczepaniak - solidny żużlowiec
11. Adam Skórnicki - za baraż z 2007, za "bączki", za większość dobrych meczów dla PSŻ-u
12. Grzegorz Kłopot - solidny i walczący do końca "Dżordżi"
13. Robert Miśkowiak - lider z ostatnich sezonów
14. Daniel Pytel - dobry junior, w miarę solidny senior
15. Maciej Piaszczyński - dobry junior, szkoda, że później przepadł
16. Grzegorz Stróżyk - za mecz z Grudziądzem
Polonia Bydgoszcz:
9. Henryk Gluecklich - niechciany w Rybniku, ale uwielbiany w Bydzi
10. (śp) Mieczysław Połukard - wieloletni zawodnik i późniejszy trener, zginął tragicznie
11. Bolesław Proch - gdyby dzisiaj jeździł, to bez problemu dostałby nagrodę z TŻ-u "Elegant Roku"
12. Paweł Bukiej - solidny i dosyć ostro jeżdżący zawodnik
13. (śp) Marek Ziarnik - zdecydowanie mój ulubieniec, starty całkiem dobre i czasem kąsił na dystansie, co ciekawe bracia Z. pochodzili z rejonu Wysoki (obecnie powiat pilski), a tam mam krewnych (trochę sentymentalnie ).
14. Ryszard Dołomisiewicz - ulubieniec młodego pokolenia w l.80' (zwróciłem uwagę na prezentacje z niektórych meczów PB, najgłośniejsze "hej" od kibiców dostali: Bukiej, "Bolek" i właśnie "Dołek" )
15. Andrzej Koselski - wieloletni zawodnik PB, później jako "coach"
16. Waldemar Cieślewicz - w Bydzi uwielbiany, w wielu miastach sympatia była "trochę" mniejsza, ma u mnie plusa za "rączkę"
Ostatnio edytowane przez Lukas_Scorpio ; 19-03-2012 o 16:35
Alfred Smoczyk
Józef Olejniczak
Henryk Żyto
Zdzisław Dobrucki
Piotr Pawlicki
Roman Jankowski
Jarosław Hampel
1.Drabik
2.Kwoczała
3.Cieślak
4.Jarmuła
5.Jurczyński
6.Ułamek
7.Screen
Poznań:
Norbert Kościuch- waleczny i nieustępliwy, medalista ostatnich MPPK
Adam Skórnicki- bezsprzecznie lider w czasie gdy jeździł, IMP
Mateusz Szczepaniak- zawsze solidny, rzadko notował wpadki
Kenneth Arnfred- na ówczas najlepszy w drużynie
Brian Andersen- godny uwagi ze wzgl. na złoto IMŚJ. Akurat właśnie w tym pamiętnym, jednorocznym epizodzie Poznania zdobył je i został odkryty w polskiej lidze.
Mirosław Daniszewski- waleczny i nieustępliwy, podobnie jak Norbi Kościuch, ale 15lat wstecz
Daniel Pytel- oficjalnie pierwszy medal poznańskiego żużla (brąz, srebro w MIMP), złoty w DMŚJ
Maciej Piaszczyński- drugi najlepiej punktujący junior w Poznaniu
Jak widać u nas nie ma kłopotu bogactwa. Pomimo to, daje się zauważyć małe różnice w porównaniu z kolegą nieco wyżej. Lukas_Scorpio.
Ostatnio edytowane przez Molineux ; 20-03-2012 o 19:16
Stal Rzeszów:
1. Nicki Pedersen
2. Zoltan Adorjan
3. Georgi Petranov
4. Jan Krzystyniak
5. Janusz Stachyra
6. Antonin Kasper
7. Florian Kapała
Unia Leszno
Alfred Smoczyk
Józef Olejniczak
Henryk Żyto
Mariusz Okoniewski
Roman Jankowski
Leigh Adams
Bernard Jąder