Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problemy finansowe w Poloni Pila

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach

    Problemy finansowe w Poloni Pila

    Okazuje się, że nie tylko kluby lig niższych mogą przeżywać problemy związane z brakiem finansów na bieżącą działalność. Wydaje się, że w niemałych kłopotach znajduje się bowiem obecnie zespół byłego mistrza Polski - pilskiej Polonii.

    Całkiem niedawno żużlowy "światek" obiegła plotka jakoby od kolejnych spotkań Pilanie mieliby startować wyłącznie w polskim składzie gdyż brakuje środków na "ściągnięcie" Crumpa, Stonehewera, czy Havelocka. O opinię na temat tych doniesień poprosiłem szkoleniowca pilskiego zespołu - Czesława Czernickiego.

    - Powiem szczerze, że nie chciałbym rozmawiać na ten temat. Ja na pewno będę korzystał z optymalnego składu, a to czy będzie on z obcokrajowcami czy też nie zależy wcale ode mnie. W mojej gestii nie leży dbanie o finanse. Powyższych doniesień nie zaprzeczam, ale i nie potwierdzam. - stwierdził pilski szkoleniowiec. Trenera zapytaliśmy o to czy sytuacja w której byłby ograniczony kadrowo przy ustalaniu składu nie wpłynęłaby negatywnie na cały zespół.

    - Zadanie trenera to jechanie takim zespołem jaki jest, a nie takim jaki mógłby ewentualnie być. Ja ze swoich zadań wywiązuję się najlepiej jak potrafię, choć przyznam, że przed sezonem nie spodziewałem się, że pewne sytuacje będą miały miejsce. Mam tylko jedno życzenie, aby sympatycy żużla w Pile pamiętali, że nie zawsze za wszystko winny jest trener i zawodnicy drużyny - kończy Czesław Czernicki, który słynie z twardej ręki wobec zespołów które prowadzi. O tym czy zdoła podźwignąć pilski zespół z dołka w jakim się znalazł przekonamy się w najbliższych tygodniach... (PAP)
    Żródło - www.interia.pl

    Co otym sądzicie ?? Czyzby kolejna ofiara ustawy antyalkocholowej ?? Oj zle sie dzieje w polskim żużlu

    Tylko Falubaz!

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sprawdza się moja info.że Piła z braku kasy będzie w dolnej czwórce(nie jest to dobre dla żużla),pisałem o tym w przed sezonowych prognozach.

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawie sie robi. Ale przypuszczam ze Piła na najwazniejsze mecze z Gdanskiem i Gorzowem Crumpa jednak zakontraktuje. Nie pozwoli sobie na spadek, ( chyba ze działacze uznali iz nie warto pchac sie na sile do Extraligi a własciwie w niej utrzymywac)

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2002
    Postów
    179
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja skolei slyszalem, ze hampel i dobrucki w ramach MPPK beda [ zamierzaja] protestowac i nie jechac , a to wszystko wynika z zaleglosci finansowych, wiec mysle, ze kandydatow na pierwsza "4" zostalo juz tylko 5 ...
    I love this game

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Nowego jest opublikowany artyrkuł Mariusza
    Makowskiego o sytuacji w pilskim żużlu - oto jego fragmenty:
    " Sytuacja finansowa osiągnęła dno. Zdesperowanemu trenerowi Cz.Czernickiemu
    brakuje słów by określić stadium w jakim znalazł się pilski klub. To, że w
    klubie nie ma możliwości wywiązywania się z bieżących płatności wobec
    zawodników, pracowników i wierzycieli wiadomo było od dawna - czarę goryczy
    przelewa jednak zadłużenie z ubiegłego roku. Dzisiaj polonia płaci cenę za
    chybione umowy z Jabłońskim, Drabikiem i Jackiem Gollobem. Pilskiego żużla
    nie wspiera pilskie środowisko biznesu. W klubie robi się gorąco. Jak się
    okazuje jako pierwszy nie wytrzymał ciśnienia Leszek Tylinger, który podał
    się do dymisji....
    Trener Czernicki w najczarniejszych myślach nie przypuszczał, że praca w
    Pile dostarczy mu tyle niespodzianek. Oczywiście trener wierzy w utrzymanie
    w ekstralidze, ale coraz bardziej dobija go myśl,że Polonia może nie dotrwać
    do końca rozgrywek..."
    Problemy pilskie moga byc jeszcze wieksze - polonia zamknela szkolke zuzlowa
    a to uniemozliwia staranie sie o dotacje z UM na szkolenie mlodziezy. Hampel
    i Dobrucki nie jada w MPPK - z jakich powodow mozna sie domyslec. A sezon
    ten tak dobrze sie rozpoczal no ale coz prawdziwych mezczyzn poznaje sie po
    tym .....

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    chyba nikt przed sezonem sie tego niespodziewał. Bardzo żle sie dzieje w całym polskim sporcie. Chybiona była ustawa o wycofaniu koncernów alkoholowych ze sponsoringu. Bardzo cięzkie czasy nastały :(

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dramat

    Przeraza mnie sytuacja w pilskiej druzynie.Po kilku tlustych latach nadeszly lata chude.Od dwoch lat zawodnikow pilskich nie omijaja kontuzje, a nalezy jeszcze do tego dodac ogromne problemy finansowe.W ubieglym roku bylo ciezko, brakowalo funduszy, ale brakowalo tez kibicow (na mecze chodzilo po 4 do 5 tys.ludzi).Start w obecnym sezonie byl bardzo udany, pozniej bylo gorzej.Ale trybuny na stadionie zapelniaja sie do ostatniego miejsca (mimo licznych porazek, jakie zanotowala Polonia), a to przeciez duzy zastrzyk finansowy dla klubu. Drugi sezon jest z Polonia BGZ s.a., wiec kto mi odpowie na pytanie gdzie sa pieniadze? Dlugo bedziemy jeszcze pokutowac za sciagniecie do naszej druzyny zawodnikow, ktorzy "kradli" pieniadze jednoczesnie nic nie pokazujac na ligowym torze?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •