Pokaż wyniki od 1 do 25 z 25

Wątek: Pęknę, jak Boga kocham!

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pęknę, jak Boga kocham!

    Oczywiście, pęknę ze złości. Choć dawno juz dałem sobie słowo że nie będę komentował poczynań kwiatkowskiej ekipy na Woronicza czyli tzw. telewizji publicznej (przez prostą analogię kojarzącą mi się ostatnio coraz bardziej z domem publicznym) to obejrzawszy wczoraj program telewizyjny poczyniłem pewne szkody w umeblowaniu. Cóż bowiem ujrzałem w dwudziestojednocalowym okienku?
    Ujrzałem oto jakąś panienkę, która tryumfalnie obwieściła mianowicie, że od miesiąca czerwca następuja głębokiem zmiany w ramówce TV, ukierunkowane ni mniej ni więcej na sport, to opimu dla znekanego recesją społeczeństwa. Jako entuzjasta sportu ucieszyłem się niepomiernie i usadowiłem wygodniej przed okienkiem, chłonąc każde słowo panienki (choć może mężatki; nie rozróżniam prezenterek podobnie jak ptaków i zwierząt, czyli Ibisa od Lisa i Szczygła). Panienka owóż wieściła dalej, że, proszęż Państwa niewątpliwie pierwsze miejsce będzie miała piłka nożna, serwowana na przemian z aktualnosciami. No nic, myślę sobie, mistrzostwa świata, histeria, coca-cola, telefony komórkowe, Engel jako hetman Sobieski na czele husarzy - jednym słowem chciał, nie chciał, musiał. Słucham tedy dalej z uwagą. Koszykówka, no trudno: NBA, Shaq O'Neal w roli King-Konga, Urlep przebrany za Phila Johnsona, każdy garnek Zeptera mistrzem Polski - przeżyję. Słucham. Skoki letnie, no szlag by trafił, Małysz się zapłacze bez telewizji, ofiara na skocznię w Wiśle-Poziomce, tfu, Wiśle-Malince, nie będzie Niemiec skakał nam w twarz jak mawiała Konopnicka - poświęcę się dla kraju.
    No, ale kiedy panienka jednym tchem wymieniła żużel, tenis, biegi w różnych konfiguracjach, wyścigi w workach, rzut beretem oraz szachy parowe w kasku, trafił mnie szlag! Okazało się otóż, że siatkówka dyscypliną medialną być przestała, a o Lidze Światowej nikt się nawet nie zająknął! Ponieważ jestem zdecydowanie ekstrawertykiem, chroniąc sie przed udarem mózgowym poczyniłem pewne szkody w umeblowaniu, rzucając różnymi przedmiotami co w końcu obniżyło mi ciśnienie na tyle, że zostały mi przywrócone podstawowe funkcje mózgowe, w tym zdolność logicznego myślenia. I odrobina logicznego myślenia nasunęła mi dwa zasadnicze wnioski:
    1. Być może w ogóle udział Polski w LŚ jest zagrożony z tytułu braku kasy lub innych spraw zakulisowych. Impreza tej rangi i tak medialna nie jest igłą w stogu mrowia podobnych imprez, aby nie pozostać nie zuważoną przez telewizję. Zatem albo coś jest na rzeczy z naszym udziałem, albo TV ma zamiar olać LŚ. I tu dedykacja dla tych, którzy składali hołdy pewnemu inteligentnemu nieudacznikowi za załatwienie nam LŚ: otóż bez TV udział w LŚ możemy sobie wsadzić tam, gdzie największy cień, tracimy bowiem rzecz najważniejszą, czyli popularyzację dyscypliny. Było, panie Biesiada nie pchać się znowu do korytka, bo widać, że ktoś w Najjaśniejszej za Panem nie przepada, oj, nie przepada.
    2. Widać wyraźnie że całe zamieszanie wokół Związku wyrządza nieźwiedzią przysługę dyscyplinie. Wszyscy mają nas już w nosie, łącznie z prasą, telewizją (gdzie utraciliśmy wszystkie przyczółki, łącznie z magazynem siatkarskim, transmisjami na żywo oraz, jak widać, chyba z LŚ). Mówię oczywiście o telewizji, prawda, publicznej bo z dekoderami Polsatu Sport póki co u nas krucho (choć zdekodowaliśmy w czasie II wojny niemiecką Enigmę). Jeżeli tak pójdzie dalej, to przy wraźnie deklarownej do prezesa B. niechęci UKFiS czarno widzę przyszłość dyscypliny. Brak kasy, brak sponsorów, brak dostępu do mediów to śmierć cywilna. Nie na darmo boiska od kosza zaczęły powstawać po wprowadzeniu do TV transmisji z NBA.
    Po sformułowaniu tych wniosków nastrój zdecydowanie mi się pogorszył, przeto sięgnąwszy do zasobów zgromadzonych w podręcznym barku zacząłem dumać nad istotą bytu, ze szczególnym uwzględnienieniem bytu siatkówki na tle ogólnie pojętej sytuacji społecznej w naszym kraju.
    Efektem tej zadumy był, według sąsiadów, rozlegający się do późnych godzin nocnych śpiew:
    "Jedna bida z drugą bidą na rozstajach w taniec idą. Na cóż im się taniec przyda? Dobry taniec, chociaż bida. Hoc, hoc!"


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2002
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ech....co w tej Polsce się dzieje?
    Ja także oglądałam wczoraj ten zwiastun zmian pod kątem sportowym czekając na chociaż 2 sekundki o siatkówce i LŚ. A tu nic: tak jak pisał Weteran-po wymienieniu prawie wszystkich dyscyplin nie było nic o siacie.
    To dziwne, gdyż taka impreza nie jest jakimiś tam zawodami w mieście, tylko międzynarodową imprezą, gdzie nasi (chyba) biorą udział...
    No, chyba,że na razie w konspiracji pozostaje fakt, że coś jest nietak i że nas wykopsali krótko mówiąc z udziału i nikt nic nie wie, a raczej nie chce wiedzieć.
    Telewizja schodzi na psy, i biorąc przykład z PZPSu olewa wszystko i wszystkich.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy LŚ będzie w TVP czy nie, możemy z czystym sumieniem ową, za przeproszeniem, telewizję z...jechać. Bo w najlepszym razie jest to przeoczenie przez prezenterkę jednej z bardziej medialnych imprez sportowych ostatnich lat (być może nawet 3-ciej z kolei, po PŚ w skakaniu i MŚ w kopaniu).

    Z wieszaniem psów na Biesiadzie bym się za to wstrzymał. Z kilku powodów: 1)jeśli to przeoczenie panienki, to nie one jest winien, 2) jeśli to nie przeoczenie, ale uda mu się wkręcić LŚ do TVP, to zbieże peany z swój psi obowiązek, 3) jeśli nie będzie telewizji w ogóle, to nie będzie LŚ (takie są przecież zasady tej ostatniej, czyż nie?), a wtedy Biesiada i tak popłynie niesiony prądem ze spłuku dolnego, tudzież górnego, gdyż ta brzytwa, której się trzymał, czyli LŚ, utnie mu paluchy.

    Ja również jednak czuję jakiś smród - np. LŚ w dekoderach Polsatu. Jeśli tak, to sam pewnie bym ją zobaczył, bo UPC, którą mam w domu, podpisała umowę z Polsatem. Ale nie wiem ilu takich szczęśliwców jest w Polsce. I czy to spełnia wymagania FIVB. Aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby Acosta nagiął prawo dla ratowania swojego pupilka i własnej uroczej twarzy.

    W nieutulonym żalu


  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    szkoda ze ja tego nie ogladalam ,a chociaz moze i dobrze bo jeszcze komus albo sobie krzywce bym zrobila,ale bez przesady ludzie juz calkiem zglupieli,tylko brakuje tego zeby LS byla na dekoderah polsatu,normalnie zenada!!!!!!!!!!

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2001
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli LŚ nie pokażą w telewizji, to nie będzie LŚ i już!
    A ewentualna transmisja na Polsat Sport to już będzie przegięcie. Pamiętam, jak bodajże druga edycja z udziałem Polski "leciała" w C+, to z chłopakami na szybkiego ściągaliśmy z netu oprogr. do dekodowania. Ale w tej chwili nawet bym pirata nie kupił, bo to polszit i nic więcej. Te wszystkie transmisje kodowane tylko służą "popularyzacji" poszczególnych dyscyplin, przede wszystkim chyba siatki...

    Pamiętam jak sam skręcałem kosza na placu, gdy zaczęła się era NBA. Później dla picu graliśmy na trzepaku w siatkę, bo gdzieś trza było wystudzić odparzone stopy. Jak tylko się zaczęła era LŚ z naszym udziałem trzepaki cały czas są pod pełnym obłożeniem, a tu taki piękny zwiastun w TVP. Bez słowa o siacie, nawet złamanej migawki.
    Oby to nie był zwiastun zmierzchu siatkówki w Polsce...

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    29
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    NOI SIĘ ZACZYNA.........

    ZNOWU NAM UPRZYKRZAJĄ ŻYCIE..........
    CHYBA TRZEBA BĘDZIE PO RAZ KOLEJNY ZBIERAĆ PODPISY POD PETYCJAMI................
    .........W TYM KRAJU JAK NIE POWALCZYSZ , TO NIE MASZ.......

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drogi Weteranie oglądaliśmy chyba tą samą panienkę! Ja też się wkurzyłam było wszystko:noga, lekkaatletyka, skoki narciarskie na igielicie bo jak można zapomnieć o fanach Małysza tylko że o fanach siatkarskich to już nikt nie pomyślał! Szczyt chamstwa!!!!!!

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też mało apopleksji nie dostałem jak to ogladałem..Tvp po raz kolejny udowadnia ,że jest do dupy..przpraszam za takie słownictwo ale jestem ostro wkurzony..mecze powinny być dostępne dla wszystkich ..to jakby nie było nasze dobro narodowe..jak można poczyniać takie błędy ???....TVP straciło u mnie bardzo wiele wycofując transmisję na zywo z PLS (miejmy nadzieje ,ze to sie szybciutko zmieni)..teraz to juz przegieli pałe...i my mamy płacić im abonament ???...za co ???...za spory Leppera z jakimiś złodziejami ???...niech nad tą telewizją (burdelem ) ktoś zapanuje...bo ogólnodostepny sport umiera !!!..a my niszczymy teraz to co przez tyle lat budowaliśmy ...jeśli to mozliwe to niech coś zadziała aby TVP odwróciło swoje decyzje...mam cyfrę ale wolę żeby było to na TVP...bo wtedy wszyscy obejzymy i wszyscy będziemy mogli dzielic się ze sobą wspaniałymi meczami i emocjami ...

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po obejrzeniu wczorajszego sportu na tvp 1 liczyłam na pewne pocieszenie z Waszej strony, a widzę, że wszyscy go potrzebują. Na stronie "Sportu" znalazłam artykuł o zwiększeniu relacji sportowych. Na końcu było napisane:
    "Dyrektor Kosiński wyjaśnił także, że TVP nie zamierza wycofywać się z Ligi Światowej w siatkówce. Niedawne zawirowania w PZPS doprowadziły jednak do pewnego opóźnienia w rozmowach"
    A więc pozostaje się modlić, żeby do głów z pzps napłynęło trochę rozsądku.

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Contra spem spero...
    Jak Biesiada załatwi wszystkie sprawy i telewizja będzie miała pewno¶ć, że Liga ¦wiatowa w Polsce w tym roku będzie, to wtedy może parafuje t± umowę. Przecież nie odbierałaby sobie kury znosz±cej złote jajka. Liga ¦wiatowa daje TV tylko plusy. A je¶li publiczna oleje sprawę, to:
    1) Koncern ITI, pana Waltera chce inwestować w sport, może kupi L¦;
    2) Jak Polsat kupi prawa do transmisji, to mecze w Polsce zobaczymy w TV4, czyli 1/2 wszystkiego (też pociecha, co?);
    3) Jak kupi Canal+ to będzie bida, bo system kodowania jest inny i oprogramowanie z internetu dla kompów z tunerem TV, można potłuc o...;

    Kto¶ t± Ligę ¦wiatow± musi kupić!
    Contra spem spero...

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no bo wiecie : jakby chodziło o superważny, międzygalaktyczno-orbitalny mecz 17 ligi seri L, pomiędzy dziurą zabitą dechami A i dziurą zabitą dechami B to co innego. ja myślę, że te mecze jednak pokażą. no bo w końcu, kto chciałby oglądać przegrane mecze naszych "koparzy" na MŚ? z całym szacunkime do piłki nożnej - ale myślę, że mecze LŚ zostaną pokazane jako rekompensata i iskra nadzieji, że polski sport wcale nie jest taki kiepski.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2002
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest kpina!!
    Telewizja tak walczyła z Polsatem o prawa do MŚ, że chyba zapomniała na jakim poziomie nasi grają. Mam nadzieję, że jednak obejrzymy niekompromitujące występy naszych piłkarzy i np. zamiast cudwonej "Majówki z Małyszem" w lipcu ujrzymy LŚ.... Inaczej Polsat będzie miał niezły zysk na niektórych.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    174
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda że dyscyplina, która ma tak wielu sympatyków jest tak olewana przez media. Cóż, nastały czasy wielkich zawirowań w tej pięknej dyscyplinie. LŚ to już chyba ostatnia deska ratunku dla Biesiady i może chcąc jednak ratować swój tyłek coś tam wykombinuje. Jak mieli kodować mecze kopaczy w polsacie to awantura była przez kilka miesięcy. Ale gdyby tak zakodowali LŚ to pewnie znowu oburzenie miałoby miejsce tylko na tym forum...Tak więc na razie "żyjmy" nadzieją, że jednak zobaczymy naszych siatkarzy i to w publicznej. Czego i Wam i sobie życzę.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja wszystko rozumiem małysz bohater narodowy. małysz zimą, Małysz latem, małysz jest całym światem:) A ja chcę siatkówki a może napiszemy wszyscy maile do TVP jak dostaną takich z tysiąc to może zareagują! Co wy na to????

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mostomankaa dawaj ten mail! :)

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak więc oto e-mail do TVP SA:Adresowanie E-MAIL w TVP S.A.

    Telewizja Polska S.A. posiada 3 ogólne adresy poczty elektronicznej:

    TVP@tvp.pl
    - pod który nalezy kierować pytania dotyczące wszelkich informacji o działalności Spółki;

    BWZ@tvp.pl
    - pod który powinna być kierowana korespondencja zagraniczna a także pytania dotyczące współpracy międzynarodowej;

    feedback@tvp.pl lub dzial.kontaktow.z.widzami@tvp.pl
    - pod który można kierować uwagi, pytania i propozycje dotyczące działalności programowej telewizji publicznej i konkretnych audycji, pojawiajacych się na naszych antenach.

    Uwagi, pytania i propozycje do programów i pracy TVP prosimy wysyłać na adres feedback@tvp.pl


    DLA NAS NAJODPOWIEDNIEJSZY BEDZIE CHYBA TEN OSTSTNI WIEC WALIMY FORUMOWICZE!!!

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2002
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba przypomnieć TV, że właśnie program jest dla widzów, a widzowie chcą oglądać mecze LŚ (no, oczywiście nie wszyscy, ale przekonam babcię :). W tym kraju jak się nie użyje siły albo mocniejszych słów to nic nie skutkuje...

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobra to piszemy tak żeby im aż skrzynkę zawalić. Może cos wywalczymy tylko wszyscy muszą wyslać bo tu nie ma jakiś milionów!!!

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Watpie zeby to cos dalo ale moze warto sprobowac.
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    heheh wysłałam juz maila.... :) myślicie, że jak zostana zasypani masa maili to powiedza o nas w wieczornych wiadomościach? ;)

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2002
    Postów
    304
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zaraz wysyłam jak można tak kpić z kibiców siatkówki !!!!!!!!!!!

    Liga Światowa jest nasza , Liga do nas należy!!!!!!!!!!!!!

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No coz...
    TVP wielokrotnie pokazywala gdzie nas ma, bo w koncu kto orpocz tych kilku milionow chce ogladac siatkowke?
    Pewnie puszcza za to jakas Dynastie czy inna Mode na Sukces

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2002
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie. 2235346475586 odcinek Dynastii nie będzie ważniejszy od sportu i to od jakiego!! Trzeba im uświadomić wreszcie dla kogo oni pracują....

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja tez juz wyslalam nie zapomniejmu o 2648596596968 odcinku Mody na Sukces

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2002
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaki z tego morał?? TVP schodzi na psy, Moda na sukces kultowym serialem, brak miejsca na siatę---->żyć i nie umierać....To cała POlska

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •