Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: otwarcie minitoru w dąbczu

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    otwarcie minitoru w dąbczu

    pod lesznem odbylo sie dzisiaj ok. godz 11.00.

    gospodarze obiektu robili wszystko by po wczorajszej ulewie odbyl sie dzisiaj turniej pokazowy i gdy wydawalo sie ze jest to mozliwe ... nastapilo oficjalne otwarcie, otwarcia dokonywal m.in. burmistrz Rydzyny, ksiadz, Prezes Unii Leszno, ktory mial ewidentne problemy z mikrofonem ?!

    ale zaczelo w tym momencie padac i to bardzo i niestety pierwsze slizgi odbeda sie pozniej a szkoda bo kibicow bylo co niemiara a i atmosfera bardzo dobra.

    a byla orkiestra, piwo, kapelan, ok. 1-2 osob !



    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-03-2002
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tzn ze niewiadomo kiedy sie odbedzie ponowne otwarcie mini-toru ?????

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    otwarcie sie odbylo

    czyli przeciecie wstegi.

    jazdy probny mysle, ze moze w srodku tygodnia albo w sobote.
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach

    Inauguracja minitoru w Dąbczu - 1 VI, tzn baza szkoleniowa

    Abdulah, zbuju wyprzedziłeś mnie z tematem.
    Byłem w Dąbczu i trochę się udzielałem. A oto mój mayteriałe przygotowany na offline.

    "Inauguracja minitoru w Dąbczu - 1 VI, tzn baza szkoleniowa

    Wróciłem właśnie z Dąbcza gdzie odbywała się impreza zorganizowana przez miejscowych zapaleńców wespół z działaczami Unii, zebrała się pokaźna ekipa "establishmentu", nie tylko gminnego, byli prezesi Unii i Akwawitu, burmistrz gminy, Balińscy etc. itp.. Zebrało się jak na godzinę też 10,00 całkiem sporo gawiedzi. Było też piwko, kiełbaski, zespół chauturowy, orkiestra, całkiem sympatycznie. Ten tor ma najpiękniejsze bajkowo-leśne umiejscowienie na świecie, w naturalny m dole. Trawa i świerki.
    Cała miało charakter bardziej niemiecko-żużlowego pikniku. Czyli czysty relaks.
    Niestety imprezę storpedowały 2 oberwania chmur (jak na złość idealistom), a także wczorajsze opady. Błocko zrównywało się poprzez ubijanie i bronowanie, ale te dzeszcze niespokojne. Mając na uwadze kłopoty kolesiów z GP z układaniem toru, to nie dziwią mnie problemy Dąbczan. Miałem kiedyś knigę z lat 50-tych dotyczących budowy obiektów sportowych, wg niej tor ma być wielowarstwowy, ponad 1m grubości. Wtedy coprawda nie było granitu, ale dobra... w Dąbczu sprawa poszła za bardzo społecznie, a za mało fachowo pod tym kątem chyba.
    Bądź co bądź podziwiam tych społeczników (jestem też dumny, bo to wujowie i kuzynowie). Budowali bandę, wieżyczkę, krawężniki układli i dziesiątki godzin spędzonych nad uprawą nawierzchni itd. Jak mało jest takich zapaleńców wokoło.

    Wiwat minitorom, dzięki nim będziemy mieli bardziej bezpiczną i tecniczną młodzież na już dłuższych torach. Prezes Rufin mówił, że tor może od razu uzyskać międzynarodową homologację. O ile wiem tylko Wawrów taką posiada. Brak jej Ulimowi, Częstochowie i nowemu Gogolinowi.

    NAPISZCZCIE O MINITORACH-- wiedza i opinie itp. "






  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Dzisiaj jest jeszcze wieczorem impreza, chyba w (Tworzankach?)na cześć otwarcia minitoru.

    Czytam w Przeglądzie Zużlowym, że Bernard Jąder zwolniony, a w DĄBCZU był, tak samo zresztą jak Zdzisław Dobrucki
    Na Ra

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wiecie co?
    może też zalegalizują tor romanka??
    ten jego tor to pole przed domem na którym normalnie jest zasiane chyba zboże no a po zbiorach romanek to jakoś trochę utwardza i trenuje!!!!
    nieźle no nie? ten chłopak jeszcze pokaże, ma w sobie tyle chęci do jeżdżenia że hej
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miałem kiedyś knigę z lat 50-tych dotyczących budowy obiektów sportowych, wg niej tor ma być wielowarstwowy, ponad 1m grubości. Wtedy coprawda nie było granitu, ale dobra... w Dąbczu sprawa poszła za bardzo społecznie, a za mało fachowo pod tym kątem chyba.
    ----------------------------------------------------------
    Tor w Dąbczu znajduje się na byłym wyrobisku żwiru. Ma 70 cm warstwę 1700 ton żużla dużych granulacji na którą , wyżej wysypano 200 ton grysu granitowego ( 60 ton granulacji 2- 4 mm i 140 ton granulacji 0-4 mm). Jako spoiwa użyto kilkanaście ton glinki. Prace odbywały się pod okiem fachowców i to że były społeczne nie znaczy, że były wykonane niefachowo. Nie wiem jak wygląda tor Romanka, ale ten w Dąbczu ma długość ok.180 metrów, szerokośc prostych 10 m i szerokość łuków od 12 do 14 metrow. Całość otoczona jest banda z lekkich desek o wysokości 120 cm. Zbudowana jest wieżyczka sędziowska, zainstalowany pulpit sterowniczy uruchamiający zielone światło i maszynę startową znana z meczy Unii do ubiegłego sezonu. Obiekt posiada parking z wiatą i ławkami dla zawodników. Tor spełnia wszystkie wymogi FIM dla minitorów. Jutro podczas meczu Gorzów-Bydgoszcz mam zamiar spotkać się z przewodniczącym Kolegium Sędziów panem Romanem Siwiakiem, aby umówić się na termin licencji toru.
    Wczoraj wieczorem nad Dąbczem przeszła burza. Była tak mocna, że jadąc na tor od strony Nowej Wsi zawróciłem i uciekałem przed łamiącymi sie gałęziami drzew. Ulewa powtórzyła się o 4 rano i o 11. Na każdym innym torze stała by woda. Tu jej nie było, ale nic na siłę. Moim osobistym stresem, który zapamiętam było dziś nagłośnienie. Po raz pierwszy zrozumiałem jak trudno skoncentrować się na wystąpieniu, kiedy słyszy się swoje, wypowiedziane słowa z niewielkim opóźnieniem.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie no przecież ten tor romanka o którym pisze to zwykłe pole z którego zebrane są już zbiory:)
    pole stoi ugorem więc romanek na nim ćwiczy kondycję wykręcając kółka, no a potem ma kondycję jak znalazł :), mam nadzieję że jescze coś pokaże
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    feralne naglosnienie

    z tym nagłosnieniem skojarzyla mi sie pewna przygoda z jednej z osob, ktora miala swego czasu problemy z "goleniem" podjaze w charkowie, ale jak nawalilo naglosnienie to sila wyższa !

    najwazniejsze ze tor zostal otwarty i mlodziez bedzie miala wreszcie warunki do uprawiania naszej ukochanej dyscypliny i o to chodzi !

    a zawody na minitorze to mysle, ze sie bedzie swietnie ogladac ! byle wyrobisko znakomicie sie nadaje do tej sprawy !

    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Prezesie,
    jeśli granulacja toru w poszczególnych warstwach licząc w głąb wzrasta, to absolutnie zwracam honor, choć odnoszę wrażenie że górna warstwa toru w Dąbczu nie jest zbyt miałka (może się mylę), zresztą przypuszczam, iż musi trochę czasu upłynąć zanim uleży.
    Nawiązując natomiast do "pracy społecznej", jest ona w dzisiejszych czasach
    bardzo rzadkim zjawiskiem. Co prawda, może kojarzyć się czasami z pracą przymuszoną byłego systemu, jednak obecnie jest to objaw werwy idealistów, ktorzy poświęcają swój czas i środki na spełnienie marzeń z których realizacji korzystać będą też inni. Takich zapaleńców, w postaci P.Przybyła i innych mieliśmy akurat w Dąbczu.
    Jestem ciekaw czy w tym roku planowane są jakieś zawody na dąbczańskim torze, czy tylko treningi. Mam nadzieję, że nie tylko adepci rzemisła żużlowego będą tam pobierali nauki, ale również i seniorzy szlifowali umiejętności, aby już nie popełniać błędów na szybszych lotniskach i reszcie.
    Na Ra


  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar Jasinek
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    1,316
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 9 w 6 postach

    Otwarcie toru

    A ja słyszałem, że biegi próbne nie odbyły się nie ze względu na opady deszczu, tylko ze względu na brak odpowiedniej ilości glinki, która miała związać tor.
    Prawdopodobnie, gyby nie padało, to i tak nie byłoby jazd próbnych.
    Pozdrawiam Jasinek

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    496
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moge powiedziec tylko tyle, ze slyszalem cos podobnego. Za malo glinki i grysu.

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    najprawdopodobniej

    we wtorek 11 czerwca o godz. 16 pierwsze próbne galopy o ile pogoda pozwoli.

    ps.
    tez cos slyszalem ze za malo glinki (aby to zwiazac i utwardzic) ale jest juz ponoc ok.
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    360
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czy wie ktoś kiedy jest ten turniej w Dąbczu co miał być 1 czerwca
    otwarcie było a turniej miał być przełożony ale na kiedy proszę o informację????????

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    581
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mingozi z innej beczki - gratulacje za umiejętność posługiwania się naszym ulubionym językiem. Każdy popełnia błędy językowe, ja też, ale nawet o zużlu można pisać poprawnie i profesjonalnie. Możemy się spierać o wartość poglądów, nigdy jednak o kulturę języka. W Twojej wypowiedzi zauważyłem dbałość o styl i przejrzystość - co czyni prawdziwą nadbudowę w fundamentach dyskusji. Pozdrawiam wszytkich "poprawnych".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •